KOFFIE EN UITSMIJTERS s VOOR OPRUIMINGSPLOEG Vermiste hotelgast nog niet gevonden duurt voort Lia de Ridder uit de raad VOLGENS AFSPRAAK MET RAAD SPREIDING NAAR TOEKOMST L veilingen, beverwijk Opruimingsactie in 1'O Niet fraai Meerjarennota toegezegd Regionalisering van de brandweer Hoge prioriteit voor nieuw politiebureau Resultaten van de wijkbijeenkomsten Taak van politiehond Goedkeuring voor raadhuis BIT 6 DINSDAG (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. De oprui- mingsploeg van de brandweer is in de puinhopen van het voormali ge hotel „Trio” nog steeds op zoek naar de stoffelijke resten van een hotelgast. - j PEVERWIJK-HEEMSKERK - Mogelijkheden voor snellere woningbouw in Heemskerk (Van een onzer verslaggeefsters) Raadsleden hebben in het kader van de Ware- ler 92, Igraaf rtman m de ultaat e duo Ln ten eg om B-lijn. de C- ;-Flen- D-lijn Vonk- omen. len (in 01, De Kuil- rzilay- ersijn- i 53. sr 129, uwers Heere •khout lebaas Ede- i, Fat- Heere ng-De ags- orte oep. i de taar leze och BEVERWIJK. De noteringen waren maandag: anjers 45-55, trosanjers 360, an- thurium 125-165, blauwe druif 200, chry santen 315, jaarrond 60, per stuk 75, fresia 10-25, hyacinten 30-50, lelie 30-40, narcis sen 20-23, nerinen 30-61, orchidee 35-145, roos 40-60, babvroos 15-42. IN HOTEL „NOORDZEE" aan de Julianaweg werkte ook maandag het keukenpersoneel op volle toeren. Had Jan Dijker de mannen van de brandweerkorpsen zondag al op koffie en broodjes onthaald, gisteren kregen de mannen van de Beverwijkse brandweer, de dienst bouw- en woningtoe zicht en het sloopbedrijf, die in de zwart geblakerde puinho pen van het voormalige hotel „Trio” naar stoffelijke resten van slachtoffers zochten, ook een warm onthaal in het druk bevolkte hotel van Jan Dijker waar zeventig gasten verblij ven. HEEMSKERK. In het kader van de begrotingsbehandeling is aan B. en W. de vraag gesteld of het, gezien de grote wo ningnood, zinvol zou zijn om in Heems kerk meerdere bestemmingsplannen tege lijk aan te gaan pakken. Het college is wel bereid na te gaan of het eerder ingenomen standpunt zou moe ten worden herzien. Voor die groep worden in ,,De Maer” 40 woningen gebouwd. B. en W. denken voor lopig genoeg te hebben aan die 234 plus 40 kleinere woningen. Per 1 oktober 1978 stonden 237 alleenstaanden ingeschreven als woningzoekenden, van wie 216 Heems kerkers, 30 personen die al beschikken over woonruimte en 40 met een medisch- sociale indicatie. Door het bureau Intomart is in juli 1977 een onderzoek ingesteld naar de huisves ting van alleenstaanden en twee persoons huishoudens in de gemeente Heemskerk. Verwacht wordt, dat nog vóór 15 decem ber goedkeuring wordt verkregen voor de bouw van de 234 woningen bij het station ter behoeve van alleenstaanden en onvol ledige gezinnen. ters en broodjes klaar gemaakt. De staf van „Noordzee" schonk zondag en maandag 1700 koppen koffie in en maakten 130 uitsmijters die door evenzoveel mensen met graagte werden verorberd. DE BEVERWIJKSE brandweer laat geen moment voorbij gaan om Jan Dijker en de staf van „Noordzee” een compli ment te maken voor de hartelijke gastvrijheid. Er moest door de heren van de opruimingsploeg wel worden gelet op vuilig heid aan schoenen en pakken; hier en daar slofte er een brok modder mee naar binnen, maar Jan Dijker was er de man niet naar om zich daar over op te winden. Bleek er na de koffie pauze een stoel of kruk te zijn bevuild, dan werd er al ras een dweiltje uit de keuken gehaald om de troep op te ruimen. Brandweercommandant J. Blok sluit de mogelijkheid niet uit dat de man, van Italiaanse of Poolse nationaliteit, tijdens de brand in paniek is gevlucht en naar huis is gereisd. „Ook is mogelijk dat de man levend is verbrand en onder de metersdik ke steenrestanten ligt en de stoffelijke resten nauwelijks meer zijn terug te vin den. Maandagmorgen hield men nog reke ning met drie slachtoffers, maar een van hen heeft zich inmiddels gemeld. Politie en brandweer tasten nog in het duister naar de nationaliteit van het zon dagmiddag gevonden brandslachtoffer. Identificatie is bijzonder moeilijk, omdat slechts een gedeelte van het lichaam is gevonden. De opruimingsploeg is maandag de ge hele dag bezig geweest de puinhopen aan de achterzijde van het hotel nauwkeurig te onderzoeken. Een grijper baande zich een Uit dat onderzoek is gebleken, dat slechts twintig percent van de ondervraagden ge noegen neemt met een kleinere woning. Tachtig percent wenst een eengezinswo ning. Tien percent daarvan kan een eenge zinswoning vrijmaken. Het ligt in de bedoeling van B. en W. in elk bestemmingsplan ook kleinere wonin gen op te nemen. Dat is al gebeurd in Meerestein. weg door het steen en het hout naar het trappenhuis, waar de brand begon en schoof de puinhopen uit de gang die naar de kamers van de begane grond voerden. In deze gang lagen ook de bouwmaterialen B. en W. zijn het er mee eens, dat de boerderij niet meer fraai is te noemen Het college stelt zich echter op het standpunt, dat herbouw of verbouw niet dient te ge schieden, zolang de boerderij verpacht is. Met de pachter worden thans onderhande- lingen gevoerd over bedrijfsbeëindiging of bedrijfsverplaatsing. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op de gemeentebe groting staat een bedrag van 56.000. als jaarlijkse bijdrage aan de te vormen regi onale brandweer. HEEMSKERK. Uit de aanbiedings- nota bij de begroting werd al duidelijk, dat er op de duur toch een geheel nieuw politiebureau moet worden gebouwd. Thans hebben B. en W. meegedeeld, dat een groter onderkomen voor het politie korps in Den Haag hoge prioriteit geniet. Met de daarvoor aangewezen ambtenaar van het mininisterie van Binnenlandse Za ken zijn daarover besprekingen gevoerd en daarbij is gebleken, dat een verzoek om een bijdrage van bijna honderd percent in de kosten van een nieuw bureau in welwil lende behandeling zal worden genomen. Wanneer een duidelijk overzicht is ver kregen van de financiële consequenties zullen de gemeenteraad op korte termijn voorstellen bereiken over plaats, grootte en voorfinancieringskosten van een nieuw bureau. Een definitieve beslissing wordt evenwel eerst genomen als aan een aantal voor waarden wordt voldaan. Die voorwaarden zijn gesteld in een brief, die tijdens de raadsvergadering van 11 december wordt behandeld. Aan de raad wordt verzocht deze brief om pre-advies in handen te stellen van het college. Mevrouw De Ridder, die sinds 1974 deel uit maakt van de fractie, werkt binnenkort hele dagen en beschikt dan over te weinig vrije tijd om haar raadslidmaatschap naar behoren te vervullen. Lia de Ridder, on- derwijsspecialiste in de fractie, wordt op gevolgd door de 31-jarige Ria Rodenburg- Oldenburg, sinds twee jaar woonachtig in Heemskerk. HEEMSKERK. Naar de mening van B. en W. voldoen de tot nu toe gehouden wijkcontactbijeenkomsten in zeer belan grijke mate aan het hoofddoel de burgers gelegenheid te geven bij de „hermeubile- ring” van hun directe leefmilieu hun ei gen inbreng te geven. Een tweede doelstelling informatie verstrekken aan de burgers omtrent de op handen zijnde wijzigingen van welzijnsbe leid is evenwel nog niet aan uitvoering toe gekomen. Over de eerste reeks bijeenkomsten is een tussentijds rapport verschenen, dat op het ogenblik in bespreking is bij de buurt huizen, de gemeentesecretarie en binnen kort bij de dienst openbare werken. HEEMSKERK. Het politiekorps in Heemskerk krijgt de beschikking over een politiehond. Raadsleden hebben gevraagd naar de taak van die hond en B. en W. sommen de volgende taken op. Andijvie 50-129, boerenkool 42-62, selde rij 38-74, breekpeen 19-22, groene kool 47- 48, knolselderij 39-58, peterselie 37, prei 77-108, rode kool 20-21, sla 3541, spruiten 74-79, uien 13-37, waspeen 43-48, Bloemen- daalse gele kool 165, gesneden boerenkool 63-70. Volgens B. en W. zal het aantal woning zoekenden daarmee aanmerkelijk vermin deren, indien ook rekening wordt gehou den met de doorstroming. Inmiddels is komen vast te staan dat twee mensen worden vermist, waarvan er een zondagmiddag onder de restanten van de ingestorte tweede verdieping is gevon den. Of de tweede vermiste hotelgast eve neens is verbrand weet men niet. begrotingsbehandeling gesteld, dat de boerderij op de hoek van de Jan van Kuikweg en de Gerrit van Assendelft- straat een zodanige bouwval en rornmel- verzamelplaats is geworden, dat deze ge sloopt dient te worden. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het Heemskerkse ge meentebestuur heeft van gedeputeerde staten bericht ontvangen, dat in beginsel geen bezwaar bestaat tegen de stichting van een nieuw raadhuis. Planten: begonia 175-250, cyclamen 250- 1000. HEEMSKERK. Lia de Ridder, lid van de PvdA-fractie in de gemeenteraad, gaat de raad per december a.s. verlaten. 56.49, ysker Zonk- Vloor- etzer- 26.43, tman esde •r op paar i. De trijd Ede- Vries 'rock- Per- ilman >bias- i 45, abal- Da- <ker- ejuf- i 38, -Van Da- igers lart- rbe- ma- Idag De t30- i de het is. IN DE KOFFIEPAUZE schuifelde de door en door koud geworden ploeg mensen door de gang naar het restaurant waar de koffie al klaar stond. Maar het is niet alleen bij koffie o-’-’ in de hotelkeuken zijn ook tientallen uitsmij- Zoals bekend wenst Velsen zich niet bij de regionale brandweer met de centrale alarmering in Haarlem aan te sluiten en is in Beverwijk de vraag in overweging, of Beverwijk zich aan zou kunnen sluiten bij de centrale meldkamer in Velsen. Bij niet deelneming door de gemeente Velsen zal dat voor Heemskerk een verho ging van de kosten met 10.000. met zich meebrengen. Wanneer ook Beverwijk mocht besluiten niet deel te nemen, zal daaruit geen extra kostenverhoging voor Heemskerk ontstaan. Of dat het geval is indien Velsen wel en Beverwijk niet zou deelnemen aan de regionale regeling is nog niet onderzocht. Heemskerk overweegt niet af te haken, ook al zouden de kosten hoger uitvallen. Binnenkort zullen in aanbouw worden genomen 234 flatwoningen nabij het NS- station in Heemskerk, 300 woningen in Meerestein, 86 woningen in plan „De Maer” en circa zestig woningen in Nek- sloot. Dat is in totaal 680 woningen. Het college antwoordt, dat er dan meer dan 300 woningen per jaar moeten wor den gebouwd. Dat zou dan de consequen tie hebben, dat al vóór 1990 de bebou- wingsmogelijkheden zijn uitgeput. Dat wijkt af van de afspraak die met de raad is gemaakt bij de behandeling van de woningbouwnota. van de tweede verdieping en de verbrande persoonlijke spullen van de hotelgasten. De opruimingsactie werd tegen zes uur gestaakt. Vanmorgen is men opnieuw be gonnen. De restanten van het hotel worden ’s nachts bewaakt. Hor- Vlugt Barzi- Need imar- amilie 66.09, 65.08, g-Van Zoals bekend gaat de politie geen wijk agent invoeren, maar wel wijkploegen. De wijkploeggebieden komen overeen met de buurthuisgebieden, waarbij het gebied, omvattende het centrum en het winkelcentrum Bachstraat, een eigen wijkploeg krijgt. In hotel „Noordzee” kwa men de leden van de opruimings ploeg weer op ver haal. Jan Dijker schonk gisteren heel wat koppen koffie in. HEEMSKERK. Teneinde tot afgewo gen beslissingen te kunnen komen over de begroting voor 1979 zouden de raadsleden graag de beschikking hebben over de her ziene investeringsnota voor de komende jaren. Met een bespreking daarvan begint het college van B. en W. echter pas begin 1979. Wel zal worden getracht vóór de begro tingsbehandeling een meerjarenplanning samen te stellen Hoog boven de puinhopen van het voormalige hotel speurden de opruimingsploeg naar de stoffelijke resten van de vermiste hotelgast. ir Veel bleef er niet over van „Trio". Met een grijper werden de muren geslecht en in de gereedstaande bakken geworpen. HMk. Op surveillancegebied beter toezicht op het industrieterrein dan wanneer met een surveillanceauto langs de objecten wordt gereden; grotere preventie alleen door de aanwezigheid ter voorkoming van escala ties in cafe en dergelijke objecten bij orde verstoring; vervanging van een aantal sur veillanten wanneer optreden in groter ver band noodzakelijk is en tenslotte bestrij ding van jeugdbaldadigheid en vernielin gen. Op justitieel gebied worden genoemd: preventieve werking bij insluipingen; het speuren naar voorwerpen, weggeworpen bij vlucht van de dader; het aanhouden van inbrekers op heterdaad en het door zoeken van gebouwen of terreinen, wan neer het vermoeden bestaat dat daarin of daarop verdachte individuen zijn Op het gebied van de hulpverlening ziet men als taken: het zoeken naar vermiste personen (kinderen) in bospercelen, duin gebied, enzovoort en beveiliging en assis tentie van politiepersoneel bij controles, ontruimingen, overbrenging arrestanten, vechtpartijen en uitzettingen. x? De boerderij op de hoek van de G. van Assendelfstaat en de Jan van Kuikweg is in de huidige staat niet meer te handhaven. B. en W. voeren onderhandelingen met de pachter over bedrijfsbeëindiging of -verplaatsing.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7