gebied Team Boerhaave werd winnaar Damiate-cup politienieuws Actief op velerlei Schiphol: steeds meer passagiers ►K BOUW Weer bij de bette en ’t meest gewaardeerd TIMMERWERK VOOR ST. JOSEPH-VERPLEEGTEHUÏS ORGANISATIE HEEFT GEEN PROBLEMEN MET LEDENWERVING KLAVERJASSEN i f tin Woonerven in sche Heemskerk Vrouwencafé F iets pad belijning Zuinig met energie Minder subsidie voor culturele vorming schooljeugd Gemeenschapsraad op zoek naar beleid rl 1 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK WOENSDAG DECEMBER 19 7 8 6 lis r •rfW ie t •i (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis ontving begin december 1928 een brief van de afdeling Beverwijk over de plechtige installatie van de pas opgerichte transportcolonne. Secre taris D. Boon meldde, dat die installatie op zaterdagmiddag 15 decem ber zou plaatsvinden en verzocht het hoofdbestuur een vertegenwoor diger te sturen die de trotse leden van de Beverwijkse Rode Kruis colonne met een enkel woord mocht toespreken super-compact II luidsprekers 8 >6 balken plafonds; verlaagde pla fonds; interieurbetimmeringen; hardhouten kozijnen; keukenver- bouwingen enz. Eigen werk plaats. Korte levertijden Vrijblijvende prijsopgave. JULIANAKADE 4 - IJMUIDEN TEL. 02550-22756 V 4 rw ÊL': J Halve eeuw Rode Kruiscolonne ouder is kan zich ■:- - (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Deel ziekenhuisbarakken ELECTRONICS nieuwe bestemming krijgt bij rampen van allerlei aard en omvang Iedereen die 18 jaar en c-J— 1-- ren de an het igericht ?n door stellen k bleef nan die ergeno- trediet- jeheven ezer da- n aan de i Kruis, e Hulp- •oot het liet geld itanties rzilverd ler 1978 Idt voor angebo- Het college heeft al in september 1977 een gesprek gehad met de Gemeenscha pa raad over de toen door deze raad uitge brachte „schets van een beleid”. Het toen malige college kon in grote lijnen instem men met deze schets en in deze standpunt bepaling is geen wijziging gekomen. Voor de afbouw van een aantal functies door de Gemeenschapsraad is een speciale werkgroep gevormd, die bestaat uit verte genwoordigers van Gemeenschapsraad en gemeentebestuur. Deze werkgroep be spreekt thans een „nota voorstellen”. In deze nota komen alle activiteiten die de Gemeenschapsraad op grond van de nieu we doelstellingsnota aan de gemeente wil overdragen aan de orde. „Te gelegener tijd” zal aan B. en W. een eindadvies wor den aangeboden. De heer Hoenderdos is plaatsvervan- gend-commandant van de colonne. In die functie is hij niet verantwoordelijk voor de medische hulpverlening door de colonne; dat is een zaak voor de colonne-coman- dant dokter Van Rossum. „Ik hou me o.a. bezig met het organiseren en geven van cursussen aan de vrijwilligers(sters)”. De leden van de Beverwijkse/Heems- kerkse colonne draaien ook diensten op de bekende „Henri Dunant” en offeren een gedeelte van de vakantie op om te kunnen Aanrijding. Op de kruising Plesman- weg-Creutzberglaan verleende een 38-ja- rige automobilist uit Wijk aan Zee geen voorrang aan een auto, bestuurd door een 38-jarige Spaanse. Door de kracht van de botsing schoof de auto van de Spaanse op de andere weghelft waar zij in botsing kwam met een wagen, bestuurd door een 44-jarige Beverwijker. De vrouw liep een scheur in de wang en een hersenschudding op. Inbraakje. In een woning aan het Kuenenplein is gisteren ingebroken. Er wordt een briefje van tien vermist. „Wie eenmaal bij de colonne is inge deeld wil er niet snel weer bij weg. Wij hebben geen problemen om het ledental wat op te vullen. Er zijn natuurlijk altijd leden die verhuizen of bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd er mee stoppen. Geloof me, wij hebben veel meer proble men om de colonne niet groter te maken dan ze al is dan nieuwe leden binnen te halen”. kwart eeuw met het Rode Kruis-bijltje hakt (Van een medewerker) HAARLEM. Het door de afdeling Kennemerland van de Nederlandse Kla verjas Federatie georganiseerde klaver- jastoernooi voor teams om de Damiate- cup van het Haarlems Dagblad, waarvan de finale na twee voorronden in de zaak van het Goede Herdercentrum aan de Laan van Angers in Schalkwijk werd ge houden, is na veel spanning gewonnen door Boerhaave. De basis voor het succes werd door Boerhaave gelegd met een sterk gespeelde tweede ronde tijdens de finale. Dit klaverjastoernooi voor teams om de Damiate-cup was aan zijn derde uitvoe ring toe. Meerpit zegevierde de allereerste keer en het vorige jaar trok Reggesoos aan het langste eind. Dit team viel dan ook de eer te beurt om de Damiate-Cup te moeten verdedigen én deed dat aanvankelijk heel knap met het winnen van de eerste ronde. Het resultaat van die eerste ronde was: 1. Reggesoos 8.510 pnt., 2. Boerhaave 7.915 pnt., 3. Meerpit 7.845 pnt., 4. De Bolder (IJmuiden) 6.769 pnt., 5. DSC’74 6.675 pnt. In de tweede ronde speelde Boerhaave heel sterk en wist niet alleen te winnen, maar ook de leiding van Reggesoos over te nemen. Tussen de twee rondewinnaars in had Meerpit zich genesteld. De uitslag van de tweede ronde: 1. Boer haave 8.980 pnt., 2. De Bolder 7.860 pnt., 3. Meerpit 7.790 pnt., 4. Reggesoos 7.038 pnt., 5. DSC’74 6.720 pnt. Nadat het in de eerste en tweede ronde minder sterk had gespeeld, kwam DSC’74 in de derde en beslissende ronde het beste voor de dag. Boerhaave reikte in die slot- ronde weliswaar niet verder dan de vierde plaats, bleef voor de anderen toch onbe reikbaar en mag nu één jaar lang met de Damiate-cup in de prijzenkast pronken. Bij het aanwijzen van een woonerf zul len de verkeersveiligheid, de verkeersleef- baarheid en het parkeren een grote rol spelen. Ook de onderhoudstoestand van de wegverhardingen kan volgens B. en W. in belangrijke mate bijdragen tot het al of niet reconstrueren en het college voegt daar aan toe: „Vanzelfsprekend zullen ook de bewoners in het plan zelf initiatieven kunnen ontplooien”. Afhankelijk van het resultaat van die afwegingen zal worden getracht een ur gentie te bepalen voor reconstructie of herindeling. De totale herindelingskosten zullen mede bepalend zijn. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Voor de herindeling of reconstructie tot woonerven van be staande straten en wijken zal van ge meentewege een plan worden ontworpen. HEEMSKERK. Maandagavond 11 de cember brengt een groep vrouwen uit Am sterdam een bezoek aan het Vrouwencafé in de Zandkraai om er een voorstelling te verzorgen over „Emancipatie”. De caba retgroep houdt het programma vrij kort en kan als basis dienen voor een discussie. Alle vrouwen die geïnteresseerd zijn kun nen vanaf 20.30 uur in het vrouwencafé terecht. Kosten een gulden. Donderdag morgen 14 december ’s morgens om half tien komen Joan Olthuis en Elisabeth van Ettinger van het Bureau Levens- en gezins moeilijkheden praten over depressie. Ook nu weer bedraagt de entree een gulden. Er is peuteroppas. Ter afsluiting van het jaar treedt maandagavond 18 december de Vrouwendixielandband op. Aanvang 20.30 uur Maandagavond 8 januari opent het vrouwencafé de deuren met een nieuw programma. Contactvrouw van het café is Annie Koopman, tel. 41772. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Eén de zer dagen is ministeriële toes temming ontvangen om een bepaald gedeelte van het ou de St. Jozefziekenhuis te be stemmen en in te richten als therapie-afdeling en dagver blijf ten behoeve van het St. Joseph-verpleegtehuis. in com- sniging e tegen nt geld r werd '46.600 vijftig De basis voor de opleiding tot korpslid is het eenheidsdiploma voor Eerste Hulp bij Ongelukken. Na het behalen van het diplo ma volgt de leerling-helper een cursus, die is gericht op het vervoer van gewonden, waarna hij tot helper wordt bevorderd. In die opleiding is ook een stage van een half jaar in een ziekenhuis opgenomen. Wie dat allemaal met goed gevolg doorkomt, mag zich helper le klas noemen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. „Geen bemiddelende functie, maar standpuntbepalend meer actie voeren”, schijnt de kern van het nieuwe beleid van de Gemeenschapsraad Heemskerk te zijn. Zo is althans de formu lering van een der gemeenteraadsleden die over dat nieuwe beleid de mening van B. en W heeft gevraagd. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De gemeente heeft een proef genomen met de fietspad belij ning van de Jan Ligthartstraat. De „fietsstroken” langs die Jan Ligthart straat blijken een positieve invloed te heb ben op de vrijheid en veiligheid van het verkeer en B. en W. beschouwen de proef als geslaagd. Bezien zal worden waar nog dergelijke fietsstroken kunnen worden aangebracht. Voorts verleent de colonne veel hand en spandiensten aan invalidenverenigin gen en bejaardenverenigingen en wordt er poradisch dienst gedaan als EHBO- ploeg bij grote sportevenementen. „Maar dat laatste is een uitzondering, hoor”. De plaatselijke colonne van het Rode Kruis is in dit gebied erg actief op het gebied van het vervoer en begeleiding van gehandicapten naar en van bijeenkom sten. „Kijk, zolang er geen ramp gebeurt, en laten we hopen dat zoiets nimmer zal voorkomen, moeten wij er een zinvolle bezigheid tegenover stellen. Nou, dat is het volgen van cursussen om je je te bekwa men en het vervoer en begeleiden van gehandicapten. Zo zijn wij bijvoorbeeld iedere donderdagavond in het Beverwijk- se sportfondsenbad om daar de gehandi capte zwemmers en zwemsters van de Kennemer Invaliden Sportvereniging te assisteren bij het in- en uitrijden van het gebouw en bij het in het water brengen en het uit het water halen van de mensen. Die werkzaamheden doen wij al twaalf jaar. Zo lang het sportfondsenbad bestaat”. De Beverwijkse colonne maakt onder deel uit van een landelijk korps met ruim 12.000 vrijwilligers, bestaande uit artsen, verpleegsters, helpers en helpsters en leer- ling-helpers en -helpsters. Allen staan pal voor een van de belangrijkste taken van het Rode Kruis, n.l. het verlenen van hulp constateren. In de eerste negen maanden van dit jaar werd op Schiphol bijna 200 miljoen kg vracht verwerkt; evenveel als in 1977. Het geregelde luchtvrachtvervoer nam weliswaar met 9 procent toe, maar in he ongeregelde vervoer was er sprake van een daling (- 33%). Verwacht wordt, dat de vrachtcijfers van Schiphol over heel 1978 een geringe daling van ca. 2 procent zullen ondergaan, doordat er in het laatste kwartaal van 1977 een havenstaking is geweest aan de Ameri kaanse Oostkust die die cijfers toen flink omhoog gestuwd heeft. Het vervoer van post op Schiphol is in de eerste negen maanden van dit jaar met 9 procent gestegen. Tot en met de maand september werd 10.990.548 kg post ver voerd; meer dan 900.000 kg. méér dan in 1977. voor de Rode Kruis-colonne aanmelden, maar wie de colonne van Beverwijk/ Heemskerk wil versterken zal toch zijn of haar naam op een wachtlijst geplaatst zien worden, want de plaatsvervangend colon- ne-commandant van Beverwijk/Heems- kerk, de heer G. W. Hoenderdos uit Velsen- Noord (tel. 23663), heeft er geen moeite mee het ledental op maximaal 75 a 80 vrijwilligers(sters) te houden. „Meer leden willen we eigenlijk niet hebben. Met die 80 leden kunnen we onze colonne heel goed draaiende houden. Willen we meer leden, dan moeten er ook nieuwe uniformen ko men en dat kost een flinke hap centen”. Op de vraag om bestem ming van het oude St. Jozef ziekenhuis als tijdelijke op vang voor demente bejaarden uit het Haarlemse rayon heeft het ministerie tot nu toe nog steeds niet officieel gerea geerd. Inzake de bestemming is door het college van B. en W. met het ziekenhuisbestuur overeengekomen, dat vooraf overleg wordt gepleegd over die bestemming. Dit was het prille begin van een organi satie die niet meer valt weg te denken uit de Beverwijks/Heemskerkse afdeling van het Rode Kruisgebouw aan de Dellaert- laan 257 een receptie worden gehouen waar de tachtig vrijwilligers(sters) van de colonne in het zonnetje gezet worden. mzijde leente- delijke voners dagen k moe- In zijn speechje merkte Kilsdonk op dat het toernooi goed was verlopen en hij hoopte dat de finale het volgende jaar weer in de kantine van Damiatepers ge houden zou kunnen worden. Door omstan digheden was dat ditmaal niet mogelijk. Voorzitter A. Westerman van het district Kennemerland NKF was ook best tevre den over het verloop temeer omdat zijn eigen club Boerhaave ditmaal had gewon nen. De praeses liet ook nog weten dat de drie eerste koppels van het districtskampi- oenschap in april mogen deelnemen aan het nationaal parenkampioenschap in Ede. Alleen verkrijgbaar bij de Hi-Fi-speciahst Is er geen bij u in de buurt, bel dan 02908-4551 SCHIPHOL. In de eerste negen maan den van 1978 werden op Schiphol bijna 7,5 miljoen passagiers afgehandeld (7.475.881). Dat is zeven procent meer dan in de overeenkomstige periode van het vorig jaar. Toen verwerkte de lucht haven bijna 7 miljoen reizigers. Niet opgelet. Een 15-jarige bromfiets berijder kwam op de Laan der Nederlan den in botsing met een daar geparkeerd staande wagen. De jongeman keek, terwijl hij reed, even naar de motor van z’n brom mer en zag de auto niet. Hij werd licht gewond aan z’n knie. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In Heemskerk is een begin gemaakt met het vervangen van armaturen voor de straatverlichting door energiebesparende natrium-armaturen. Versnelde vervanging van de verouder de apparatuur zou op een investering van 50.000 een besparing van ongeveer 7800 per jaar aan stroomkosten beteke nen. Uitslag derde ronde: 1. DSC’74 8.903 pnt., 2. Reggesoos 7.764 pnt., 3. Meerpit 7.721 pnt., 4. Boerhaave 7.460 pnt., 5. De Bolder 7.043 pnt. De eindstand: 1. Boer haave 24.355 pnt., 2. Meerpit 23.350 pnt., 3, Reggesoos 23.313 pnt., 4. DSC’74 22.298 pnt., 5. De Bolder (IJmuiden) 21.702 pnt. Het districtskampioenschap van Kenne merland voor koppels kwam op naam van de heren N. Zieltjes en B. Sieraad van Reggesoos. Dit tweetal had een ruime pun- tenvoorsprong op de concurrentie. De uitslag: 1. hr. N. Zieltjes-B. Sieraad (Reggesoos) 5.856 pnt., 2. mevr. Nieuwen- huis-hr. Stern (Boerhaave) 5.533 pnt., 3. mevr. Drogtrop-hr. List (DCO) 5.371 pnt., 4. hr. Verwey-hr. Nederstigt (Boerhaave) 5.084 pnt., 5. mevr. Koolloos-hr. W. Veen (Meerpit) 5.914 pnt. De teamleidersprijzen werden als volgt verdeeld: 1. Peltzer (Meerpit) 4.907 pnt., 2. Westerveld (Boerhaave) 4.555 pnt., 3. De Vreugd (De Bolder) 4.507 pnt., 4. v. d. Groef (DSC’74) 4.023 pnt., 5. Zieltjes (Reg gesoos) 3.850 pnt. Door de heer M. D. Kilsdonk van het Haarlems Dagblad werden met assistentie van Petra van Velzen de prijzen uitgereikt. KfesJW - WW» Een paar barakken van het oudé Jozefziekenhuis krijgt een nieuwe bestemming dagverblijf en therapie-afdeling van het St. Joseph-verpleegtehuis. ft.-. ir Colonneleden P. Stubenitsky en G. Jansen helpen mevrouw Eberhardt-Huijboom. De Rode Kruis colonne is elke donderdagavond in het Sportfondsenbad om te assisteren bij het zwemmen voor gehandicapten. De stijging kwam vooral voor rekening van het intercontinentale lijnverkeer en het charterverkeer binnen Europa. In deze categorieën gingen de passagiersbewegin- gen met respectievelijk 17 en 14 procent omhoog. Daar tegenover stond een vrij forse daling van de passagiersaantallen in het binnenlandse lijnverkeer (- 12%) en het intercontinentale charterverkeer (- 20%). Op het geregelde verkeer binnen Europa nam het aantal passagiers met 3 procent toe. Ook het aantal vliegtuigbewegingen (starts en landingen) op Schiphol is in de eerste negen maanden van dit jaar toege nomen: met 3 procent, tot 145.616. Daarbij werden de grootste stijgingen genoteerd bij het lijn- en charterverkeer binnen Eu ropa 9% en 6%>). Op vrachtgebied was geen toename te ü- Het Rode Kruis gebouw aan de Beverwijkse Dellaertlaan. Tas gestolen. Een bezoeker van een winkel in de Beverwijkse Begijnenstraat miste zijn tas toen hij de winkel weer wilde verlaten. In de tas, die hij naast zich had I geplaatst, zat kostbare foto-apparatuur. I (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de gemeentelijke begroting is de post „subsidie in de kosten van culturele vorming van de schoolgaan de jeugd” met 2000 verlaagd en gebracht op 3000. B. en W. geven daarvoor de volgende verklaring. „Op het moment van het sa- menstellen van de begroting waren er geen duidelijke perspektieven op welke wijze iets aan de culturele vorming van de schoolgaande jeugd zou moeten worden gedaan. In het recente verleden bleek een bedrag van ƒ3000 voor aktiviteiten vol doende te zijn. Inmiddels is een werkgroep concrete plannen aan het voorbereiden”. B. en W zullen de raad van de voortgang van de plannen op de hoogte houden. assisteren in een van de vakantietehuizen van het Rode Kruis waar o.a. gehandicap ten van een vakantie genieten. „Dat doen wij allemaal voor niks en niemendal. Onze leden draaien die dien sten graag. Ik heb het wel eens uitgere kend. Per jaar worden er 18.000 manuren gestopt in het cursuswerk en de begelei ding van de mede-mens. Voor Beverwijk/ Heemskerk betekent dat dat bijna 10 pro cent van het ledental van onze colonne in vaste dienst behoort te zitten”, aldus de heer Hoenderdos, die zelf al bijna een

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9