Biljartexpert Henk Kuyt blijft leren Oprichting softbaldub Goede prestatie van SBIJ-dames IK in Heemskerk is nabij Rippen piano’s 99 1- Goldschmeding Gróóts inklavierinstrumenten! I I F i 'fl V. ken ivan nt- Kunststoten heeft grote toekomst” 21 DONDERDAG SPORT 7 DECEMBER 19 7 8 ikte Mmuiden-Plein 1945-52 Dh e eer stap Want ich aks, sten, ;en. Grote Markt 8, Haarlem Telefoon 023-32 48 80 5 speciaalzaken in Noordholland ■r Vis in aluminiumfolie Doe meer met vis, omdat ’t zo lekker is. 1 U lKP* Hand bal trainer Jan ter Wengel Titel geen directe noodzaak i Jan ter Wengel: ..IJmond is kwalitatief een goede ploeg met een ideale opbouw". (Van onze softbalmedewerker) (ADVERTENTIE) (Van onze volleybalmedewerker) t nieuw! (ADVERTENTIE) >8 ïle dai Voorlopig is een commissie samenge steld uit de belangstellenden die de concre te mogelijkheden gaat onderzoeken van een softbalvereniging in Heemskerk. Ge streefd zal worden naar een oprichtings vergadering in januari. Het grootste hang ijzer zal waarschijnlijk het veldenpro- bleem vormen, maar daaromtrent wordt contact opgenomen met de Heemskerkse sportraad. Het is echter ook niet uitgeslo ten dat de softbalenthousiasten onderdak proberen te zoeken bij één der Heems kerkse multi-verenigingen. In bovenver melde commissie hebben zitting de heer Karei (voorzitter), de heer Klaver (secreta ris) en als leden de heer Mol. mevrouw Winter en mevrouw Philippo. gingen doen ontstaan in Castricum en Vo lendam Graetz-Verborst Boys 3-3 (2-2), Leo Schenk 0-1, Hans Berends 1-1, George Kerkhoven 2-1, Hans Berends 2-2 (eigen doel), Frans Konings 2-3, Gerard van der Meeren 3-3. Stand: Kléine Beurs 10-17, IJmond ’73 10-17, Score Advertising 10-13, Wilms Floet 10-11, Carillon Boys 9-10, Carrousel 9-9, Verborst Boys 10-9, Geldermans 9-8, Club ’12 10-7, Graetz 9-6, Jan Groot en Huipen 9-5, Nihot 9-2. (Van onze handbalmedewerker) IJMVIDEN. Traditiegetrouw ontwikkelt de derde divisie E zaalhandbal zich ook dit seizoen tot een spannende aangelegenheid. Verleden jaar werd de kampioen pas bekend na een beslissingscompetitie en ook ditmaal zijn de onderlinge krachtsverschil len gering. Momenteel wordt de ranglijst aangevoerd door de herenploeg van IJmond. De Beverwijkers worden echter op de voet gevolgd door vier belagers, waaronder zich ook KIC en ODIN bevinden, zodat de titelstrijd nog een geheel open zaak is. Na de degradatie uit de tweede divisie, nu twee jaar geleden, mondde IJmonds hernieuwde kennismaking met de derde divisie uit in een ondergeschikte rol. Dit seizoen echter draait IJmond mee met de koplopers. De Beverwijkse handbalploeg, nu getraind door oud-speler Jan ter Wengel (32), heeft zondag j.l. zelfs de leiding genomen in 3E door Tornado, de koploper van het eerste uur, in een rechtstreekse confrontatie met 7-11 terug te wijzen Jan ter Wengel over de goede seizoenstart van IJmond: „Om te beginnen heeft IJmond een kwalitatief goede ploeg, die hoog moet kunnen eindigen. Aan het begin van de competitie heb ik gesteld, dat er meer beweging in het team moest komen. Alleen dan namelijk ben je gevaarlijk, want als je actie onderneemt moet de tegenstander reageren en dan ontstaan er vanzelf ook verdedigingsfouten. IJmond heeft daarbij het voordeel dat iedere speler een actie kan inzetten. Het gevaar komt bij ons dus van verschillende kanten, in tegenstelling tot sommige andere ploegen, die afhankelijk zijn van één speler". Met name in de spectaculaire strijd tegen Tornado, bracht IJmond de woorden van zijn trainer in praktijk. Jan ter Wengel: „Voor die wedstrijd heb ik extra gewezen op de noodzaak de beweeglijkheid in de ploeg op te voeren. Tegen Concordia, wat ik beschouw als de meest beweeglijke ploeg van deze afdeling, verspeelde Tornado zijn eerste punt, dus we wisten dat daar onze kans lag. Voorts stond onze verdediging erg goed, waardoor de tegenstand van Tornado min of meer ontkracht werd”. Handbalenthousiast Ter Wengel heeft in zijn eerste jaar als trainer van IJmond te maken met een vrij jong, maar toch al redelijk ervaren geheel. Ter Wengel: „Mijn team kent eigenlijk een ideale opbouw. Onze keeper Gé van der Kolk beschouw ik als de beste van onze afdeling. Ook tegen Tornado bewees hij zijn waarde voor IJmond door op een cruciaal moment een strafworp te stoppen. Voorts is Piet Strobbe met zijn routine een belangrijke pion, vooral opbouwend. Juist tegen Tornado speelde hij zijn beste wedstrijd tot nu toe. Dit seizoen zijn ook twee junioren doorgebroken, Milco de Vries en Frank van Zijtveld, terwijl Goof Zonneveld en Paul van Aalst terug van HAARLEM. De dames van SBIJ ver richtten in Haarlem een goede prestatie door FES na een 2-0 achterstand in sets, alsnog een remise af te dwingen. Hierdoor bleven de IJmuidense dames in de eerste klasse volleybal volledig in de running. Henk Kuyt: ..Het driebanden gaat voor mij gewoon door” Een belangrijke ruggesteun vormde volgens Jan ter Wengel de overwinning in de openingswedstrijd tegen ZVM: „We waren eigenlijk nog lang niet klaar voor de competitie. Door diverse omstandigheden had ik de ploeg slechts enkele keren voltallig bij elkaar gehad. Dat we desondanks die eerste wedstrijd hebben gewonnen is onze mazzel geweest, want dan is het natuurlijk een stuk makkelijker om gemotiveerd verder te bouwen, dan na een nederlaag". Een kampioenschap is echter beslist nog geen „must" voor IJmond. „Want”, zegt Jan ter Wengel, „je moet nastreven wat binnen de mogelijkheden ligt en wat ook te handhaven is. Gezien zijn kwaliteiten zal IJmond beslist kunnen meedraaien in de tweede divisie, maar aan een titel durf ik nog niet serieus te denken. De krachtsverschil len in de kopgroep zijn zo gering, dat er zeker nog vijf kandidaten zijn. Bovendien krijgen wij nu te maken met het nadeel dat iedere ploeg per se de koploper een nederlaag wil toebrengen. We zullen ons echter niet bereidwillig naar de slachtbank laten leiden. Gezien mijn opbouw is een kampioenschap echter nog geen directe noodzaak”. De IJmond-trainer, zie zelf op topniveau gehandbald heeft bij Olympia Hengelo, betreurt het overigens zeer dat het tophandbal in Nederland zo slecht gespreid is. Gezien de prioriteit die in het westen aan de clubbelangen wordt gegeven, ziet Ter Wengel voorlopig nog geen verandering komen in de Limburgse suprematie. „In Limburg heeft men een beetje de Duitse mentaliteit. Als daar een kleine club een groot talent voortbrengt, wordt zo'n speler doorverwezen naar een hoger spelende vereniging, waar zijn talenten meer kans op een optimale ontplooiing hebben. Op die manier dien je niet alleen de betrokken speler, maar ook het handbal in z’n totaliteit Helaas zijn we hier nog niet zo ver”. weggeweest zijn. De kern van deze groep speelt echter al enige jaren samen. De kwaliteit is er en ook de bereidwilligheid om met en voor elkaar te knokken voor ieder punt”. Henk Kuyt: „Kunststoten is in ons dis trict bijna onbekend, maar het heeft een grote toekomst. In mei ben ik begonnen met trainen met Cees van Oosterhout. dat wil zeggen: ieder van de 76 stootbeelden 250 maal uitvoeren”. De trainingsfaciliteiten zijn bijzonder moeilijk te vinden, doordat de grote tafels nogal te lijden hebben door o.a. de massé stoten, die uitgevoerd worden met een keu van 700 tot 780 gram. Kuyt heeft in de biljartzaal van het nationaal sportcentrum „Papendal” te Arnhem een testcase ge volgd van 8 uur. In deze spelsoort zijn 500 punten te behalen. Door middel van negen verschillende soorten stoten. Henk Kuyt. „Het driebanden gaat voor mij gewoon door. Ik ben nu teamleider van het driebandenteam Vreeburg waarin ook Donno Gmelig Meyling, Henk Westrus, Maarten Wiersema en Willem Groen zitten. Wij spelen in de nationale competitie om de KNBB-beker. Met een prima resultaat Ons team staat bovenaan. Dit kun je alleen bereiken als je volkomen op elkaar aan kunt Alleen dan kom je tot resultaten. Driebanders zijn namelijk nog meer dan librespelers indivudialisten, die erg graag in hun eigen straatje spelen”. «waliteit 31 dec Onlangs werden dan ook tweeëntwintig belangstellenden tijdens een bijeenkomst in De Zon in Heemskerk nader geïnfor meerd over het wel en wee van softbal, dat als zomerse recreatiesport momenteel een geweldige ontwikkeling doormaakt. Op een dergelijke wijze heeft de propaganda- commissie vorig jaar ook softbalvereni- (Van een medewerker) IJMOND. In de hoofdklasse van het zaalvoetbal zag IJmond ’73 geen kans zijn punt voorsprong te behouden. Tegen Car rousel kwam de ploeg van Arie Weber niet verder dan 1-1, terwijl naaste belager Kleine Beurs met 9-0 zegevierde over Ni hot. Jan Groot en Huipen bleef door een 6- 2 nederlaag tegen Score Advertising in de gevarenzone. Geldermans verraste Wilms Floet (5-1). Club '12 werd door Carillon Boys van het veld geveegd (1-8). Verhorst Boys en Graetz gaven elkaar geen duimbreedte toe en het duel eindigde op 3-3. Club ’12-Carillon Boys 1-8 (1-4), Wim van Dongen 0-1, Frans van Beuningen 0-2, Wim van Dongen 0-3, Frans van Beunin gen 0-4, Herman Seegers 1-4, Wim van Dongen 1-5, Jan Hoogewerf 1-6, Henk van der Meij 1-7, Ron Weijsters 1-8. eater Over het kunststoten zegt Henk Kuyt: „Mijn kans in het kampioenschap voor Barcelona is moeilijk te taxeren. Een kam pioen vooruit vaststellen is niet te doen. Je krijgt geen afgelegde ballen of carotte- spel. Iedere speler moet dezelfde stoten maken. Maar een goede klassering zit er in. Dat vertrouwen heb ik wel. FES zette SBIJ aanvankelijk onder gro te druk. SBIJ weerde zich verdienstelijk, maar kreeg totaal geen vat op één der Haarlemse hoofdaanvalsters: 15-9 en 15- 11. Een meer ontspannen spelend SBIJ zou echter genadeloos terugslaan toen door een andere opstelling de Haarlemse aanval ongevaarlijk werd gemaakt. Goede stops maakten het SBIJ mogelijk gevari eerd aan te vallen en FES kwam er dan ook niet meer aan te pas: 2-15 en 3-15. //Wfltn in n w mWta Programma: Maandag, 11 december: Sporthal Hillegom: Nihot-Graetz 19.45 uur en dinsdag, 12 december: de strijd om de bovenste plaats tussen IJmond ’73 en Kleine Beurs in de Spaarnehal 19.45 uur. Beverwijk: Hoofdklas: Carrousel-IJ mond ’73 1-1; tweede klas A: De Bever-Clipper Biggen 2-6; derde klas A: IJmond ’78-Tayplast 5-2; res. tweede klas A: Carrousel 2-Gamo/Kayer 2 0-4; Sihi FC 2-De Fles 2 2-3. Heemskerk (Dr. Prinsenhal): derde klas A; Dry CR-Mikro Techniek 5-2; Chez André-Slot Assumburgh 0-0; derde klas B: Alpha-v.d. Vem- de 0-3; res. derde klas A: Dry CR 2-Donkey Shot 2 4-5; res. derde klas C: De Jutters 2-Maurits Disco 2 3-6. Haarlem (Kennemer Sporthal): hoofdklas: FC Graetz-Verhorst Boys 3-3; Club 12-Carillon Boys 1-8; derde klas G: Kinheim-Cheng Tong Kong 7- 1; derde klas H: DSS-Kontakt '75 4-4; derde klas I: Luykx-Nelson Boys 4-1; res. eerste klas B. Aurora '75 2-Kennemerland 2 6-1; Club 12 2-Geel Wit 2 5-0; res. tweede klas C: DSS 2-Figee 2 4-4; res. tweede klas D: Spaamevogels 2-Figee 3 1-6; res. derde klas E: CZGB 2-North End 2 3-3. Hillegom: hoofdklas: De Kleine Beurs-Nihot 9- 0; tweede klas E: v.d. Mey BWC-DVS 7-4; res. eerste klas B: De Kleine Beurs 2-TYBB 2 2-2; res. tweede klas C: De Mon 2-RCH 2 3-3; res. derde klas L: Woontrio 4-TZB 5 6-3. Nieuw Vennep: derde klas K: Plumbers-Seku- ra 3-2; derde klas L: J. M. Bakker-Medina Carpet 1-4; res. derde klas K: Kroon 2-Bousema VH 2 3- 4; De Krim 2-BSM 2 6-2. De nu 32-jarige Henk Kuyt begon zijn biljartloopbaan op 14-jarige leeftijd in het inmiddels verdwenen café restaurant Brinkmann In zeer korte tijd speelde hij het libre zo vlot, dat series van 200 niet tot de uitzonderingen behoorden. Toch ging zijn interesse meer uit naar de grote matchtafels waar de spelers zeer ingewik kelde driebandstoten lieten zien. In 1971 werd Kuyt lid van de b.v. Bloemendaal 1939 en hij legde zich toen volledig op.het driebanden toe. Zijn aanvangsmoyenne bedroeg 0.500; nu ligt dit op 0.755 hoofd klasse. In de teamcompetitie behaalde hij diverse keren het districtskampioenschap. gevolgd door de eerste plaats in het Vree- burg-toernooi in 1973, waarna hij in 1974 het zwaar bezette Zilveren-Tulptoernooi op zijn naam bracht. Hoogtepunt was deel neming aan het kampioenschap van Ne derland in 1975 te Waalre. Kuyts leergie righeid bleek groot: dit jaar besloot hij om lessen te gaan nemen van René Vinger hoed in het kunststoten 1^, Wrijf de schoongemaakte vis, moten of filets, m met boter en verpak deze met enkele schijfjes ^■■citroen, ui en wat peterselie in aluminiumfolie (randen goed omvouwen anders loopt de boter eruit). Na 15 a 20 minuten in een hete oven is de vis gaar. Voor ’t opdienen bestrooien met wat zout en gemalen peper. L Produktschap voor Vis en Visprodukten, 's-Gravenhage Carillon Boys heeft in het duel tegen Club T2 slechts tien minuten nodig gehad om de wedstrijd te beslissen. In deze perio de waren het Wim van Dongen, beide doelpunten uit kopballen en Frans van Beuningen die de IJmuidenaren op een 0-3 achterstand zetten. Via Frans van Beunin gen en een tegentreffer van Herman See gers brak de rust met 1-4 aan. Na de hervatting bleek duidelijk dat Club '12 vooral op het conditionele vlak veel te kort komt. Hierdoor raakte de ploeg wat geïrri teerd hetgeen resulteerde in het wegzen den van Cees Glas en Cees de Niet voor twee minuten. Van deze numerieke meer derheid profiteerde de Beverwijkse for matie goed en bracht met twee treffers de stand op 1-6. Dat de eindstand 1-8 werd, is alleen maar tekenend voor de krachtsver houdingen. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. Henk Kuyt mag zich zonder enige reserve Kennemerlands grootste driebanden-grootexpert noemen. Dit feit bleek uit de uitnodiging die hij kreeg van de technische commissie van de KNBB om van 8 t/m 10 december deel te nemen aan het kampioenschap van Ne derland kunststoten ereklasse dat gehou den wordt in Ammerzoden. Frans van Beuningen (Carillon Boys) vecht een van de vele verbeten duels uit met Cees Glas van Club'12 IJmond ’73 heeft tegen laaggeplaatste teams erg veel moeite om overwinningen te behalen. Tegen Carrousel had de ploeg van Arie Weber voortdurend het beste van het spel maar het team had erg weinig geluk met de afwerking. Voor de rust schoten Aleid Schenk en Jack Aland tegen de lat en Jan Sieraad en Hans Kiewiet tegen de paal, terwijl na de rust Ed Klings het houtwerk trof. De Beverwijkse forma tie had meer geluk en nam uit een van de weinige counters een voorsprong via Dik Steenbeek. Na deze treffer heeft Carrousel zich voornamelijk beziggehouden met het verdedigen van deze stand. Tot tien minu ten in de tweede helft bleef deze score gehandhaafd. Piet van der Hulst zorgde echter voor gerechtigheid door uit een ingooi van Aleid Schenk de bal achter keeper Han Dijcks te plaatsen. Na deze gelijkmaker heeft de ploeg van Arie Weber van alles geprobeerd om de wedstrijd als nog winnend af te sluiten maar men zag geen kans meer doelman Han Dijkcks voor de tweede maal te passeren. Jan Groot-Score Adv. 2-6 (0-2), Henk van Ingen 0-1, Frits Verheuvel 0-2, Jos van der Meij 0-3, Henk van Ingen 0-4, Frits Ver heuvel 1-4 (eigen doel) André Pronk 2-4, Henk van Ingen 2-5 en 2-6. In de wedstrijd Wilms Floet was Peter van Bellen jr. de grote man bij Gelder mans De gehele wedstrijd dicteerde de ploeg van coach Aardenburg het spel en kwam dan ook verdiend aan deze overwin ning. Reeds voor de rust had Peter van Bellen jr. zijn stempel op de wedstrijd gedrukt door tweemaal te scoren. Vlak voor de rust bracht Luuk Tromp de Bever wijkse formatie in veilige haven. Na de hervatting probeerde Wilms Floet de aan val te zoeken maar het team verwaarloos de te veel de verdediging waar Gelder mans zeer goed van profiteerde. In onze internationale collectie piano’s neemt de Nederlandse RIPPEN-piano een bijzondere plaats in. Toon en kwaliteit, toucher, model en houtsoort gaan in goede harmonie samen. Het "Largo" model in eerlijk massief eiken spant de kroon! Prijzen vanaf f 5.210, Met fluisterpedaal en franco thuis. Groot heeft in het duel tegen Score Adv. te veel kansen laten liggen om een betere uitslag te boeken. In de beginperiode kre gen Paul Keijspers en John van Vliet erg goede kansen om de Beverwijkse formatie aan een voorsprong te helpen maar beiden schoten tegen de paal. Score Adv. daaren tegen had veel minder kansen nodig. Henk van Ingen en Frits Verheuvel profiteerden goed van de geringe vrijheid die hun werd geboden (0-2). Pas nadat de Haarlemse formatie de stand op 4-0 had gebracht, zag de ploeg van coach Martens kans terug te komen maar bij 2-4 verhoogde Score het tempo en bracht het team de eindstand moeiteloos op 2-6. Geldermans-Wilms Floet 5-1 (3-0) Peter van Bellen jr. 1-0 en 2-0, Luuk Tromp 3-0, Frank Rentenaar 3-1, Peter van Bellen Jr. 4-1 en 5-1. HEEMSKERK. Onlangs is op initia tief van de propagandacommissie rayon Noord-Holland van de KNBSB onder zocht of er in Heemskerk behoefte bestaat aan een softbalvereniging. Gezien het aantal positieve reacties leek de basis gelegd voor een diepgaander onderzoek naar de mogelijke levensvatbaarheid van zo’n vereniging. succes! Carillon Boys haalde fors uit tegen Club’12 In de zesde minuut opende Leo Schenk de score uit een pass van Wim Stoker. Nog in dezelfde minuut kwam Graetz langszij via Hans Berends. Tien minuten voor rust nam de ploeg van Henk van het Nederend een voorsprong door een treffer van Geor ge Kerkhoven. Nog voor de rust kwam de ploeg van Jan de Bruin weer naast Graetz via een eigen treffer van Hans Berends. In de tweede helft toonden beide ploegen weinig initiatief en het duurde tot zes mi nuten voor tijd alvorens Verhorst Boys opnieuw een voorsprong nam. Tien secon den voor tijd lukte het Gerard van der Meeren uit een vrijetrap Graetz toch nog een punt te bezorgen. Carrousel-IJmond ’73 1-1 (1-0), Dik Steenbeek 1-0, Piet van der Hulst 1-1. Rekening houdend met de beperkte trainingsfaciliteiten (één trainingsuur per week slechts) zal IJmond voorlopig ook nog niet kunnen denken aan een sprong naar de absolute top. Op korte termijn is alleen het duel van aanstaande zondag van belang tegen hekkesluiter GVO. Jan ter Wengel: „GVO mag helemaal geen probleem zijn voor IJmond. Als we daar niet van winnen, zou ik me belazerd voelen, want GVO beschouw ik echt als de zwakste van het gezelschap”. IIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinilllllllllllllllllllllllllllllllllim (ADVERTENTIE) a 1 tg

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 21