over tv-beelden Versnelde 1 bouw van E Ambtenarenafdelingen wachten op orders Gemiddeld vijftig klachten per maand VERBOÜWINGS MSIENHOUEN Jonge ogen vragen ook om leuke brillen. Mr.Opticien J.Grit loODtiek Gedipl Optometrist O.V. Gezamenlijke motie van CDA en PvdA voor IJmond MET KORTINGEN VAN MAAR LIEFST kort ijmonclnieuws t XE OOK Cl BENT WELKOM... k KERSTKRANSJE I'"" J I 'H Achterdeurtje” Teleurstellend Noorderveld y kere... H Programma voor Vereniging van Huisvrouwen Belachelijk” I NOG GEEN PRIKACTIES IN IJMOND WW peters xders üteit banketbakkerij ip.hazenberg 8 9 DECEMBER BEVEfeWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 n, Ontdek hoe lekker een IF 08 56 Gedipt Audicien F.I.D.A. ggp I Hostellerie Roozendaal (Ivervecn Tel. (023)-326710 Receptieprijzen 1,50 Goed bereikbaar. 2 48 51 20 r t- kan zijn. Neem een voorproefje bij Van Ostadestraat 2 Haarlem - Kleverpark i Kinderen hebben in het algemeen goede ogen. Toch is het raadzaam - bijvoorbeeld wanneer de leer prestaties opeens teruglopen - het gezichtsvermogen regelmatig te laten testen. Wij doen dat deskundigen met professionele apparatuur. Mocht er dan een bril nodig zijn, dan kan uw kind uit sterke, sportieve en moderne monturen kiezen. Tot kijk dus. [Orft I Gedipl. Contactlensspecialist AN V.C. M474C BRIUHIXIN» IJmuiden, Bril "Inn", Kennemerlaan 92. Tel. «02550 -1 50 72. Ook zaken in Gouda 3x)t Waddinxveen, Nieuwerkerk a/d IJssel en Zwijndrecht (2xJ. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK-HEEMSKERK. De ABVA- en KABO-afdelin- gen in IJmond-Noord hebben zich nog niet over eventuele sta kingsplannen gebogen. „Wij wachten rustig de instructies van ons districtsbureau af”, aldus voorzitter J. Spaans van de AB VA Beverwijk-Heemskerk. t D ONDERDAG 7 Heemskerk komt met eigen oplossing voor de woningbouw B. ten Haken (WD) F Perquin (PvdA) Volge (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 10-50% OPRUIMING haakt op de woningbouwnota van de PvdA wat die versnelde woningbouw be treft. Nu is er als nieuw standpunt van Heemskerk het volgende uit de bus geko men (samengevat)? „Teneinde het wongin- bouwprobleem in de IJmond, dat zich voornamelijk vóór J985 zal manifesteren, enigszins te verlichten, is de gemeente Heemskerk bereid om bebouwing van het zogenaamde Schilletje (aansluitend aan de noordelijke bebouwing van Heemskerk en onderdeel van het Noorderveld) versneld ter hand te nemen, mits de provincie daar toe medewerking verleend. Daarbij wordt nog een belangrijke voorwaarde gesteld, namelijk dat het aantal voor de andere twee IJmondgemeenten in Heemskerk te bouwen woningen na 1985 in de Velser- broekpolder extra wordt gecompenseerd. De PvdA kreeg ook nog een motie aan genomen, met betrekking tot geluidweren- de groenvoorzieningen tussen rijksweg 9 en de Heemskerkse bebouwing. B en W wensen die voorzieningen ook, maar dat is een zaak van het rijk De heer Ten Haken vond dat aannemen van de PvdA-motie door de raad het verzoek van B. en W. aan het rijk kan ondersteunen De heer Nijssen (D’66) verklaarde zich definitief tegen bebouwing van het Noor derveld. Hij vond het „te gek" om bij voorbeeld Velsenaren eerst in het Schille tje te laten wonen en dan later de Heems kerkers naar de Velserbroek te sturen Hij wilde in de eerste plaats in de eigen wo ningbehoefte van Heemskerk voorzien. De PvdA kon dik tevreden zijn. Leek zelfs wat verbaasd over de tegemoetko ming van de zijde van college en CDA. Een opmerking, dat het eerste voorstel van B. en W dan misschien toch niet zo goed was geweest, kwam bij de nieuwe wethouder van ruimtelijke ordening „als zeer teleur stellend” over. „Altijd is de PvdA er tegen geweest als we pasklare oplossingen op tafel legden en altijd is het verwijt ge weest, dat we niet voldoende luisterden naar de inbreng van de oppositie. Nu dat wel is gebeurd met de bedoeling om samen al pratend de beste oplossingen te vinden, nu krijgen we dit te horen”. De PvdA moet er kennelijk nog aan wennen, dat wethouder Ten Haken zich manifesteert als de man die meer het com promis zoekt dan de polarisatie. Dat is zo vlak voor de begrotingsbehandeling een Met het voorstel om de bestuurlijke werkgroep in te stellen werd ook aan een wens van de PvdA voldaan voor een geïn tegreerde en gecoördineerde aanpak in groot verband. De fraktiewoordvoerders gingen nog na der in op allerlei details, maar in grote lijnen werd men het op basis van de ver nieuwde voorstellen op deze punten met elkaar eens. In het „Schilletje” kan snel worden ge bouwd, want de grond is al grotendeels eigendom van de gemeente Heemskerk. Die strook biedt ruimte voor 500 tot 600 woningen. De Heemskerkse gemeente raad wil daarom een aparte snelle aanwij zing als bouwlokatie, los van de discussie over het al of niet bebouwen van het Noorderveld. interessant gegeven, want dat geldt na tuurlijk wel „tot op zekere hoogte”. Met andere woorden, waar trekt de PvdA de rooie streep en waar ligt bij de heer Ten Haken de rooie streep waar hij zich niet overheen laat trekken. we daar fel tegen zijn", aldus de woord voerder van D'66. PvdA en CDA bestreden even fel, dat er sprake is van een kiertje open laten voor Provinciale Staten. Integendeel. Van die zijde werd uitgelegd, dat toen die Verleng de Coentunnelweg al een voldongen feit leek te zijn, de enige uitwijkmogelijkheid van de gemeenteraad was geweest aan het provinciale bestuur twee alternatieven voor te leggen en te vragen tenminste een studiegroep in te stellen om die alternatie ven te onderzoeken Dat is gebeurd en daarmee was dus in elk geval uitstel en zo mogelijk afstel bereikt. CDA en PvdA stellen zich nu op het standpunt, dat het dan nu niet aangaat om zonder meer neen te zeggen tegen de weg, terwijl die studie groep het onderzoek van de alternatieven, waarom men zelf als gemeenteraad heeft gevraagd, nog niet heeft afgerond. Deze partijen willen op basis van de argumen ten die de studiegroep op tafel kan bren gen, met meer kracht tegen de weg protes teren. Zij vinden, dat ze die studiegroep en de resultaten van het onderzoek nu niet kunnen negeren Na onderzoek is de Stichting gebleken dat van het aantal klachten een oorzaak vindt in een defect toestel of aansluitmoer van de abonnee, betrekking heeft op een niet goed werkende contactdoos, of versterker en een derde deel handelt over atmosferische storingen of zendersstoring. Van 1 april tot en met 30 juni j.l. kwamen bij de Stichting Kabeltelevisie 148 klachten binnen, hetgeen ongeveer 2.5 procent van het aantal aansluitingen betekent. Mil Ten tweede is er in tussentijds gehouden commissievergaderingen getracht de par tijen zoveel mogelijk tot elkaar te brengen om als gemeente Heemskerk een zo sterk mogelijk en eensluidend standpunt aan Gedeputeerde Staten kenbaar te kunnen maken. Veel wensen van de raad en vooral van de PvdA waren in het vernieuwde voorstel door B. en W. al overgenomen, moties van PvdA en CDA waren „in elkaar gescho ven”, alom waardering voor de vlotte en zakelijke wijze van werken, kortom men leek de voetbalwedstrijd op de televisie woensdagavond nog te kunnen halen Maar tweeëneenhalf uur had men toch kring veel leden". Het Beverwijkse PTT- personeel verzorgt ook de voorsortering van de Heemskerkse en Velsennoordse post. Evenals zijn voorzitter sloot hij een actie in de gezondheidszorg uit. „Te kwets baar" De heer S. Wentink van de Heemskerkse ABVA had ook geen instructies van zijn bond ontvangen. „Afwachten dus maar". Van de KABO-Heemskerk. een afdeling met zo’n 80 leden, vertelde de heer P de Groot wel een schrijven van het bondsbe- stuur te hebben gekregen. „Maar over richtlijnen beschikken wij niet. Onze afde ling heeft nog geen stakingsplannen In tern is de materie niet doorgenomen Ik weet niet hoever de landelijke KABO nu is met het doorschuiven van informatie". Kleurwedstrijd. De kleurwedstrijd van de activiteitencommissie van het Stads centrum is in de groep van 4-6 jarigen gewonnen door Erwin Wit, Zuiderkruis- straat 7 te Beverwijk. In de groep van 7-en 8-jarigen won Arjan van Rijn, Boompjes- ven 97 te Heemskerk de eerste prijs en Patricia de Groot. Henegouwenlaan 6 te Heemskerk maakte de fraaiste kleurplaat in de groep van 9-12 jarigen. het streekplangedeelte moeten opnemen. PvdA en CDA wilden daarmee vastleggen, dat de raad dan in elk geval in het kader van die bezwarenprocedure nog eens en dan speciaal met betrekking tot die weg bezwaar kan maken. In de motie is ook vastgelegd, dat als Provinciale Staten die weg toch willen aanleggen, dan de uitkomst van het onder zoek van de commissie Knelpunten in de wegenstructuur in het IJmondgebied daarbij in aanmerking wordt genomen in dezelfde bezwarenprocedure. De kleine partijen, die tegen deze motie stemden, wilden zich zonder meer tegen die weg uitspreken. Iedereen in de raad was tegen die weg, maar er was dus een nuanceverschil. In de motie van CDA/Pv- dA staat als het ware „als Provinciale Staten die weg toch willen aanleggen, on danks ons bezwaar, dan moet het onder zoek van de Commissie Knelpunten zijn afgerond en dan kunnen we op grond van de argumenten van die commissie op nieuw bezwaar maken in het kader van de bezwarenprocedure (streekplangedeelte). Verder wordt nu van de zijde van Heemskerk voorgesteld een bestuurlijke werkgroep in het leven te roepen onder leiding van het college van gedeputeerde staten. Die werkgroep zou moeten bestaan uit vertegenwoordigers van de IJmond ge meenten, Castricum, Uitgeest en Limmen. Het doel van de werkgroep is in de Heems kerkse visie: in die regio voor de IJmond bouwlokaties aan te wijzen waar vóór 1990 kan worden gebouwd. Verder moet die werkgroep de woningbehoefte in de IJ mond onderzoeken, alsmede de dekkings mogelijkheden binnen de IJmond en in de regio. Volgens PvdA-woordvoerder Perquin zou de’gemeente zich daarmee belachelijk maken. Dit standpunt werd dus verdedigd vanuit de hoek van „behoorlijk bestuur" (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Bij de Stichting Kabeltelevisie Beverwijk komen gemiddeld vijftig klachten per maand over de kwaliteit van tv-beelden en radio-signalen binnen. De kabeltelevisie kent momenteel 6000 aansluitingen, waarvan plusminus 900 van zeer recente datum. Deze afdeling telt ruim 700 leden en heeft veel leden in de medisch-sociale sector. „Als er tot actie moet worden overgegaan, houden wij eerst een leden vergadering. De leden beslissen of een staking wei of niet doorgaat". nog wel nodig voor de eigen politieke wed strijdjes, dus moest men het doen met het scoreverloop. via bode Kroon Wethouder Ten Haken liep even de wijzi gingen in het voorstel na met als hoofdza ken, dat de hele raad zich nu uitsprak tegen een kerncentrale in de IJmond en op verzoek van PvdA en D’66 dat met betrek king tot de kustaanpassing kritisch wordt afgewacht wat het zogenoemde Open Be raad daarover gaat openbaren, maar dat hoe dan ook nooit een beslissing mag wor den genomen op basis van een uitwer- kingsbevoegdheid, maar uitsluitend op ba sis van een streekplanherzieningwijziging. Dus via de normale weg. Die „uitwerkings- bevoegdheid” is een wettelijke term voor een „onder-ons” vast te stellen „uitwijkje”. Die vertaling is niet van ons maar van I wethouder Ten TIaken. Andere wijzigin gen: géén spoorlijn door het duingebied en bestemming van de grond voor „agrari sche doeleinden”. Daar werd aan toege voegd „of natuur- en waterwingebied”. Wel een andere lokatie voor de camping Rolandsduin in Wijk aan Zee, maar niet groter dan de huidige (dat niet groter dan werd toegevoegd). Voorlopig wachten de ambtenaren van de ABVA en de KABO de resultaten van de Kamergesprekken over het vastgelopen ambtenarenoverleg af. „De IJmond ligt natuurlijk niet zo strategisch om er een stakingsactie te houden. Acties in de regio nale steunpunten Haarlem en Alkmaar en CDA en vooral PvdA namen het de D'66-woordvoerder zeer kwalijk, dat hij de motie zo wilde uitleggen alsof deze partij en toch niet volmondig tegen de verlengde Coentunnelweg zouden zijn Perquin ver weet deze fractie uit te zijn op ee politiek stuntje. Het resultaat van de stemming over deze motie was tenslotte dat deze werd aange nomen, met vier stemmen van D'66, PPR en mevrouw Van der Ploeg (VVD) tegen. In dezelfde stemmenverhouding werd de motie van de heer Nijssen (D'66), die daar in om andere partijen te gerieven een aantal alinea's had geschrapt, afgewezen Die motie kwam er op neer zich tegen de Verlengde Coentunnelweg uit te spreken, voordat de eerder genoemde studie is afge rond en de onderzoekresultaten zijn ver schenen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Na vorige week don derdag, toen de discussie over het ont werp-streekplan Amsterdam-Noordzee- kanaalgebied in de Heemskerkse raad werd opgeschort vanwege het late tijd stip, hebben B. en W. belangrijke wijzigin gen in hun oorspronkelijke voorstel aan gebracht. Wethouder B. ten Haken (VVD) van ruimtelijke ordening gaf daarvoor twee verklaringen. In het oorspronkelijke voorstel is gestreefd naar een gezamenlijk IJmonds standpunt. Velsen en Beverwijk blijken inmiddels toch meer hun eigen weg te gaan en Heemskerk vond daarin aanleiding om dan ook meer het eigen geluid te benadrukken. liggen meer voor de hand aldus de heer Spaans, die er aan toe voegde, dat in geval van acties in die plaatsen „de IJmond zeker wel mee zal gaan, omdat wij nu eenmaal hecht met die steden zijn verbon den”. Als voornaamste doelwit van even tuele stakingsacties in de IJmond wordt door ABVA en KABO de gemeentelijke overheidsdiensten en de PTT-hoofdkanto- ren van Beverwijk en IJmuiden genoemd. Centraal IJmond-overleg tussen de bon den heeft niet plaats gevonden. „Dat zal zeker wel komen als de zaak harder dreigt te worden", aldus ABVA-voorzitter Spaans. Vice-voorzitter van de ABVA en lid van de bondsraad, D. Heinhuis, is er van over tuigd dat een actie bij de PTT-Beverwijk kans van slagen heeft. „Wij hebben in die De belangrijkste wijziging in de opstel ling gold de bebouwing van het Noorder- veld. De PvdA-fraktie had we publiceer- den het standpunt eerder uitvoerig de I nadruk gelegd op „het gat” dat er valt in de woningbouw vóór 1985. Gepleit werd I voor een versnelde bouw tot die tijd en dan zou opnieuw kunnen worden bezien of de nieuwe lokatie Noorderveld daarna nog nodig zou zijn. Met betrekking tot het Noorderveld wordt steeds gesproken over woningbouw vóór 1990. B. en W. en de andere partijen hebben in het tussentijds overleg grotendeels inge- (AD VER TENTIES) De heer J. M. Nijssen (D’66) beoordeelde dat als „toch nog een achterdeurtje open houden voor de eventuele aanleg van die weg”. „We moeten gewoon laten weten dat Meerestein. De klaverjasclub Meeres- tein organiseert op woensdagavond 20 de cember in de Vredevorstkerk een open klaverjasdrive. Aanvang 20 uur Informatie-avond. In buurthuis De Schuilhoek aan de Heemskerkse Van Bronckhorststraat wordt vanavond de laatste informatie- en discussiebijeen komst over het ontwerp-streekplan Am- sterdam-Noordzeekanaalgebied gehou den. In het bijzonder zal aandacht besteed worden aan de mogelijke bebouwing van het Noorderveld, de open ruimte tussen Heemskerk en Uitgeest. Aanvang 20 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Beverwijk en omstreken, heeft het volgende program ma bekendgemaakt voor de eerstkomen de maanden. Op 19 december kerstmiddag in „De Vrijburcht" te Heemskerk eri op 9 januari nieuwjaarsochtend in „Scheijbeeck". Een lezing met diavertoning over Pompei is er op de middag van 25 januari en 1 februari maakt de afdeling een excursie naar weve rij „De Ploeg”. De jaarlijkse ledenvergadering wordt gehouden op 20 februari en dan zijn er kienwedstrijden ten bate van het jubi- leumfonds. Voor maart vermeldt het programma onder meer een lezing door de heer Nauta uit Zaandam over een reis door Mexico en Midderj-Amerika, een demonstratie glas blazen door de heer J. van Kooperen en een lezing door de heer P. W. J de Groot over een .expeditie op Spitsbergen. Voor de kerstmiddag in „De Vrij burcht”, die op 19 december om kwart voor twee begint is de voordrachtkunste nares Mary van Sluys-Bijl uitgenodigd. Muzikale medewerking verleent hét zang koor onder leiding van mevrouw M Tep- pema. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De gemeenteraad heeft woensdagavond het debat voortge zet over het ontwerp-streekplan Amster- dam-Noordzeekanaalgebied, waar men vorige week donderdag na enkele uren niet meer vóór de nacht uitkwam. Maar tussentijds is er in de commissie vergaderingen druk overleg geweest en, gehoord alle meningen, kwamen B. en W. met een vernieuwd voorstel, waarin al veel wensen van de raad waren gehono reerd. Over een motie was ook al overeenstem ming bereikt tussen PvdA en CDA, die deze motie nu gezamenlijk indienden en de steun kregen van de VVD-fractie met uitzondering van de fractievoorzitter me vrouw W. J. v.d. Ploeg-Donkers, die met de kleine oppositiepartijen PPR (één raadslid) en D’66 (twee raadseleden) meestemde. Die motie ging over de Verlengde Coen tunnelweg (noordelijke randweg van Be verwijk) door de nieuwe woonwijk Mee restein. De raad wijst het traceren van die weg af, omdat de studie daarover nog niet is afgerond. In de motie is nu gesteld, dat indien Provinciale Staten ondanks dit bezwaar toch die weg willen aanleggen, zij de trace ring dan in elk geval in de bezwarenproce dure met betrekking tot de uitwerking van lange NieuwStraat 439 IJmuiden Thlefcon 025SÜ-16479 Heemskerkse raad tegen verlengde Coentunnelweg Anjercollecte. De Anjercollecte te Heemskerk heeft ƒ2793,91 netto opge bracht Aan de collecte namen deel Us Memmetael. Oan 'e Dunkant. Hellen Kei ler padvindstersgroep en jeugddrumband en majorettenkorps Marquette. De op brengst wordt vrijdagmorgen 8 december aan burgemeester Kok overhandigd. X

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9