AKTIEGROEPEN ONTEVREDEN OVER PROCEDURE van „plan Beter zicht op „Waterland Subsidies voor vakkracht en zangfestijn Standplaats van strandhuisjes wordt duurder Abonnement? Bel nu rs (023)319053 gevonden voorwerpen iluujwj 4 t geeftgratis kaarsen weg! Subsidie afhankelijk van actie” „DE HOEVE” ijmondniöjws int Steek uw licht op bij de Chevrondealer. Tien aanrijdingen door plotselinge gladheid 5 ZATERDAG 9 DECEMBER STUURGROEP KLEINE HUISHOUDENS ONTWERPERS WERKEN AAN NIEUW IDEE GEEN SPREEKUUR 4 VELSEN-IJMUIDEN 19 7 8 J J Slill Protestantse Begrafenisvereniging BOSCH VERKOOP EN SERVICE Jansweg 26-28, Haarlem, tel. 023-32 22 31. Carillonklanken (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. In januari zullen Gedeputeerde Staten hun beleids standpunt ontvouwen over de havenplannen bij IJmuiden, zoals zal worden opgenomen in het streekplan voor het Amsterdam-Noordzee- kanaalgebied. Nog deze maand (december) kan het college beschikken over alle rapporten, die zijn opgesteld over de uiteenlopende aspecten van de haven plannen, plannen die werden opgesteld in het zogenoem de Open Beraad tussen provincie, betrokken gemeenten en andere geïnteresseerde instanties. Deze plannen voorzien, zoals bekend, in een soort voorhaventje aan de Noordpier bij IJmuiden. Ook de vier nog ontbrekende rapporten (over nautische, kustmorfologische, milieuhy giënische en verkeersaspecten) zijn dan aanwezg. Gedeputeerde Sta ten stellen nog deze maand hun standpunt op over de havenplannen. I (ADVERTENTIE) GS komen half januari met standpunt over havenplannen T Chevron (ADVERTENTIE) Kunstwerk bij zwembad laatste bleek noodzakelijk ter bevordering van de groei en Vanaf de Rijksweg nabij Velsen hebben voorbijgangers een (ADVERTENTIE) d (ADVERTENTIE) jrden de de ver- s bedui- weken; vreemd eer eens >n bene men. De ig in de Herover bekwa- was het Alleen 'kt was overige zoer. De jk bene- e omdat an hun lien van el is be- 978 vier vil men men. Er •ekt als iet heeft uur uur VELSEN. Het college van B. en W. zal de gemeenteraad voorstellen om een subsidie van 13.500 gulden te verstrekken ten behoeve van de Commissie Lichame lijk Gehandicapten IJmond. Het is de commissie namelijk niet moge lijk om zonder deze geldelijke steun een noodzakelijk gewenste vakkracht in dienst te houden. Vorig jaar werd de financiële bijstand verstrekt door het ministerie van' Sociale Zaken. Als de rijksoverheid vol gend jaar weer bijspringt zal de gemeente lijke bijdrage daarop worden aangepast. Ook de Christelijke Oratoriumvereni- ging in IJmuiden komt naar de mening van het college in aanmerking voor een financiële ondersteuning. Om de ont vangst van het bekende Engelse Hallékoor uit Manchester mogelijk te maken heeft de vereniging een bedrag van 5.000 gulden nodig. Vorig jaar brachten de IJmuidense zangers en zangeressen een bezoek aan Engeland. Het ligt in de bedoeling dat nu samen met het Engelse koor zal worden geconcerteerd. Gedeputeerde W. van der Knoop heeft dat vrijdagmiddag meegedeeld in de Sta tencommissie voor de Ruimtelijke Orde ning. Na publicatie van het oordeel van GS half januari, krijgen de insprekers in het streekplan opnieuw de gelegenheid te rea geren op de dan officieel door GS gesteun de havenplannen. Deze extra inspraakter- mijn duurt een maand. De inspraak-ter- mijn wordt dus, <ia een onderbreking van een maand, met een maand verlengd. Los daarvan staat de inspraakprocedu re, die de Raad voor de Waterstaat (een rijksinstelling) heeft verbonden aan de be sluitvorming over de (voorjhavenplannen bij IJmuiden. Deze inspraakprocedure, die op verzoek van GS na het bekendwor- den van de Open Beraad-plannen werd opgeschort, zal na de beslissing van Pro vinciale Staten over het streekplan, wor den hervat. Gedeputeerde Staten streven ernaar, om het streekplan inclusief de havenplan nen bij IJmuiden op 14 juni te laten vaststellen door Provinciale Staten. Voor het zover is zullen het provinciaal ambte lijk apparaat en de betrokken politici ech ter onder hoogspanning moeten werken VELSEN. De wethouder van perso neelszaken, mevrouw A. J. P. van Heel, houdt maandag 11 december geen spreek uur. Woensdag 13 december zal de wethou der van onderwijs de heer H. Scheeper afwezig zijn. Wethouder J. W. Meijer van sociale zaken houdt maandag 11 december spreekuur inplaats van op woensdag 13 december. Bij het aanvragen van een standplaats vergunning moet bovendien 8,80 aan leges worden betaald. het meer aan de weg gelegen Beeckesteyn vormt het aanzicht van Waterland een duidelijke verfraaiing van de entree van Velsen. VELSEN. In de week van 1 tot 8 december werden de volgende zaken op straat aangetroffen: Zwart etui met 7 sleutels, brandblusser (VALMA), ring met 3 sleutels, zwart linnen tas inh. o.a. sjaal en sleutels, ring met 1 sleutel, bruin leren jongensportemonn. met inh. ring met 4 sleutels, sleutel aan rode label, stuurslot bromfiets, pakje inh. ondergoed, cadeaubon, zwarte herenpor- temonn. met gouden trouwring met inscr., 2. b.b., gouden oorknop met granaatje, zwart etui met rits inh. 6 sleutels, gouden ring met bloedkoraaltje, bruin etui met bril en gele kam, blauw gympak met witte bies, doosje inh. 2 oorbelletjes, bruine handschoen (L), witte wollen handschoen (R), bruin/grijze handschoen, rood etui met sleutels, bruin skai leren portemonn. met inh., portemonn. inh. sleutels, goudkl. da meshorloge. Afhalen gevonden voorwerpen: iedere dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Inlichtingen dagelijks aan het hoofdbu reau van politie alhier. Kijkdag fietsen elke zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het overdekte recreatie- zwembad De Hoogeberg dat zaterdag offi cieel wordt geopend, zal het voorlopig moeten stellen zonder een passend decora tief kunstwerk. De Amsterdamse kunste naars Theo Botschuyver en Jeffrey Shaw zijn er niet in geslaagd om voor een bedrag van 50.000 gulden dat is één percent van de bouwprijs een door hen ingediend ontwerp te realiseren. Uitvoering van dat ontwerp zou het kunstwerk op een prijs brengen in de buurt van de 88.000 gul den. De Amsterdammers zijn door het ge meentebestuur in de gelegenheid gesteld met een alternatief te komen dat past binnen het raam van het voor het kunst werk bestemde geldbedrag. Het probleem waarvoor de ontwerpers werden gesteld is dat de kosten van het materiaal dat zij nodig hadden hoger uitkwamen dan zij aanvankelijk veronderstelden. Botschuy ver en Shaw hadden zich bij de ingang van het bad een dubbelwandige kunststof muur gedacht van 10 bij 3,5 meter. In deze muur bevinden zich met vloeistof gevulde buizen waarin bellen opstijgen wanneer voorbijgangers passeren. Omdat de wand in de buitenlucht zou komen te staan leek het om verschillende redenen gewenst het geheel te vatten in een stalen raamwerk. Deze „beveiliging” was er de oorzaak van dat het gemeentebestuur op grond van de meerprijs de kunstenaars verzocht iets an ders te bedenken. Met de commissie voor beeldende kunst, die het gemeentebestuur in dit soort zaken adviseert, hebben de kunstenaars uitvoe rig overleg gepleegd. Zij zijn nu met het voorstel gekomen om de muur, die zij nog steeds zien als een speels element, een plekje te geven binnen het gebouw. Dat plekje menen zij te hebben gevonden in een uitbouw van het ropd het diepe bad gelegen perron ter hoogte van de tropische wintertuin. Het idee van de glazen wand zou behouden kunnen blijven. De afmetin gen dienen te worden aangepast, maar de Amsterdammers geloven dat op deze plek het effect dat zij beogen nog beter tot zijn recht zal komen. De zwemmers en baders zouden rond het kunstwerk kunnen lopen het geen ook voor de bezoekers van de kantine en voor degenen die zich in de wintertuin bevinden een speciaal visueel effect veroorzaakt van verband tussen de droge en natte afdelin gen van De Hoogeberg. Secretaris van de commissie voor de Een probleem vindt men ook, dat de termijn om de ingebrachte bezwaren te bestuderen te krap is voor een goed onder zoek. Men koestert dan ook niet veel hoop over ernst waarmee de inbreng van de insprekers zal worden bekeken. Tenslotte is er nog het feit, dat in de voorgenomen procedure het wettelijk voorgeschreven vooroverleg met de gemeenten en andere instanties uit tijdgebrek achterwege moest blijven. Het antivoorhavencomité acht dat in strijd met de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Begrafenissen, Crematies en Transporten Aanspr.: J. MEYER, Fazantenlaan 3 IJmuiden (Oost) Telefoon 14576 VELSEN. Door de plotseling optre dende gladheid ontstonden vrijdagmid dag in Velsen op tien plaatsen aanrijdin gen waarbij een of meer personenauto’s betrokken waren. De gevolgen bleven tot blikschade beperkt. Aan de voorbereiding van dit plan wordt momenteel hard gewerkt. Mocht het niet op tijd gereed zijn dan is het vrijwel zeker dat Velsen niet behoeft te rekenen op een overheidssubsidie van 20.000 plus 1 gulden beeldende kunst, de heer J. N. Vermeer zegt dat het alle commissieleden spijt dat de aanvankelijke plannen niet kunnen worden verwezenlijkt Hij voegt er aan toe dat de commissie goede hoop heeft dat de kunstenaars er in slagen een acceptabel alternatief aan te dragen. .Ons besluit heeft uitsluitend en alleen betrekking op de financiële kant van de zaak. We hebben met het advies dat we uitbrengen wel te maken met een stuk zorgvuldigheid. Een dergelijke verfraaiing is niet bedoeld voor de eeuwugheid, maar tiet zal toch een Tussen de tropische wintertuin en het diepe bad bevindt zich een ruime nis (rechts op de foto) waarin volgens de kunstenaars Botschuyver en Shaw hun kunstwerk uitste kend tot zijn recht zal komen. VELSEN. Wil de gemeente nog in aanmerking komen voor een subsidie van het ministerie van Volkshuisvesting ten behoeve van alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens voor het jaar 1979, dan zal nog deze maand een actie-belejdsplan moeten worden ingediend. per inwoner. Als men er wel in slaagt het plan tijdig in te dienen dan zullen daarin konkrete voorstellen mqeten worden ge presenteerd. Resteert de vraag of die voor stellen de instemming van het ministerie krijgen. De financiële steun werd ingesteld in 1976 toen in een aantal Nederlandse ge meenten, waaronder Velsen, een stuur groep huisvesting alleenstaanden en twee persoonshuishoudens werd ingesteld. De ze stuurgroep kreeg onder meer als taak de behoeften te inventariseren en vast te stellen in hoeverre aan die behoeften op kortere dan wel langere termijn iets kon worden gedaan. leenaar m nu veest te ug met (ADVERTENTIE) De aanrijdingen vonden tussen half twee en vier uur ’s middags plaats op locale wegen in de gemeente die door ijzel op veel plaatsen spekglad waren. Aan de Beecksanghlaan in Velsen-Noord dicht te gen de grens met Beverwijk waren drie personenauto’s betrokken bij een slippar tij. Op de betrekkelijk smalle weg wilde een automobilist afremmen achter een ge parkeerde auto bij het naderen van een tegenligger. Zijn voertuig raakte aan het glijden waarbij zowel de tegenligger als de op de rijbaan geparkeerde auto geraakt werden. Bestel nu uw KERSTARRANGEMENT Tel. 265110 :ïk. v/h De Posthoewe naast het Hri. stadion. Goed eten voor een redelijke prijs. Ook voor ’ecepöes en partijen. beter uitzicht gekregen op het ter plekke gelegen Huize Water- ontwikkeling van de bosrijke omlijsting van Waterland. Naast land. In samenwerking met de dienst groenvoorziening van de gemeente Velsen zijn de omliggende bossages uitgedund. Dat VELSEN. De geneugten van een strandhuisje op het IJmuidense strand zul len met tien gulden per standplaats wor den verhoogd. Voor het jaar 1979 is een bedrag vastgesteld van 420,50. Daarin zit begrepen: vergoeding voor de standplaats (ƒ330,-), het afvoeren van het huisvuil 53,75) en het gebruik van leidingwater 36,75). VELSEN. Stadsbeiaardier H. de Ligt zal vanmiddag tussen 4 en 5 uur de volgen de melodieën op het stadhuiscarillon ten gehorebrengen: 1. Prelude voor klokken spel - W. de Vries. 2a. Toen de hertog jan kwam varen; b. Slaat op den trommele, 2 Nederlandse volksliedjes. 3. Andante - Raick. 4. Variaties voor beiaard - G. Fore mans. 5a. II était une bergère, b. Amie dans cette vie, 2 Franse volksliedjes. 6. Drie Kegelduetten - W. A. Mozart. 7a. Drink to me only, b. Hush a buy baby, 2 Engelse volksliedjes. 8. Zes variaties over een Fries volksliedje - F. Post. om alles volgens plan te laten verlopen. De bezwaarschriften, die ongetwijfeld tegen de Open Beraadplannen zullen worden ingediend (als deze havenplannen inder daad in het streekplan worden verwerkt), moeten worden onderzocht. Het commen taar van GS daarop moet worden ge maakt. De Commissie van Onderzoek uit de Staten moet hoorzittingen houden en een eindoordeel vellen. Daarna moeten GS daarop weer reageren. Uit ambtelijke kring komen geluiden dat alle zeilen zullen moeten worden bijgezet om alles op een behoorlijk manier en op tijd volgens het schema af te handelen. De aktiegroepen, het comité anti-voor- haven, Leefbaar Wijk aan Zee en de Vere niging Milieudefensie volgen de procedure intussen met argusogen. Men is helemaal niet gelukkig met de overhaaste en gefor ceerde pogingen om de Open Beraad-plan nen in de streekplan-procedure te wrin gen. De aktiegroepen zouden het beter (democratischer, overzichtelijker, gemak kelijker te controleren) vinden wanneer eerst het streekplan zonder de havenplan nen zou worden vastgesteld, waarna een procedure tot wijziging van dat streekplan zou kunnen worden gestart. Met het voornemen van GS, om de in- spraak-termijn ter becommentariëring van de havenplannen slechts één maand te laten duren, heeft men grote moeite. De Wet op de Ruimtelijke Ordening schrijft namelijk voor, dat een streékplan twee maanden (en niet één) ter visie moet lig gen. De Open Beraadplannen worden nu in het streekplan opgenomen. Voor de becommentariëring van een wezenlijk streekplan-onderdeel heeft de inspreker nu slechts één maand, terwijl hij recht heeft op twee maanden. Robert Schoon- dergang van het Antivoorhavencomité is dan ook benieuwd welke status GS aan deze procedure denken te geven. „De we gen van Van der Knoop zijn duister. We hopen dat hij spoedig licht gaat brengen in deze duisternis.” groot aantal jaren mee moeten. Als een dergelijk kunstwerk in de buitenlucht de kans loopt binnen korte tijd kapot df be schadigd te zijn, dan moet je die kans van te voren in je overwegingen meenemen”. •Jeffrey Shaw toont zich verheugd over het plekje binnen het bad. „Als het ge meentebestuur welwillend beschikt op dit ontwerp op deze plaats, dan hopen wij het kunstwerk binnen vijf a zes weken op te leveren. Maar dat hangt een beetje af van de leverancier van het materiaal dat we nodig hebben”. Ruilbeurs. Zondag wordt in het al leenstaandencentrum aan de Wijker- straatweg 119 in Velsen-noord een open ruilbeurs gehouden door „De Verzame laar”. De beurs is geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Kienmiddag. Donderdag 14 decem ber organiseert de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen in Velsen-noord een kienmiddag in De Schouw.' De toegang is gratis. De speelkaarten kosten vijftig cent per stuk. Zelf schrijfgereedschap meene men. Aanvang 14.00 uur. duurder dan verwacht gratis kaarsen nto

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5