SHIRTRECLAME VOORLOPIG VAN DE BAAN e Amateurs zetten prefs onder druk 5 Spel Peter de Groot is uit KNAU gelooft nog steeds in trainingsplan O J 1 >i€ 3 n ER ZAL ALTIJD WEL LATENTE KRITIEK OP DOMINERENDE FIGUREN ZOALS IK ZIJN Vanzelfsprekend In gevaar „Een aardige man. I W t I s SS 14 19 7 8 DECEMBER 15 MAANDAG I 1 2 3 sportief 19 te iiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim FBO zwichtte voor bondsvergadering en. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiH 9 9 Hogewoning voelt zich erg in de winnende 9 9 Aan het woord de gedesillusioneerde ex- wiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim^ 24 21 20 19 19 17 17 16 15 15 14 13 13 12 12 10 10 8 7 24 24 21 20 19 18 18 17 16 13 12 12 12 12 11 8 2 9 8 8 8 8 Zaterdag moesten de bondsafgevaardig- den zich over die opschorting uitspreken. Bondsvoorzitter Wim Meuleman deed in zijn toelichting een dringend beroep op de afgevaardigden van het betaald voetbal om het besluit tot invoering van shirtrecla me te herroepen. „Alleen op die manier kunt u met de staatssecretaris op één lijn komen”, aldus Meuleman. „Daarna kunt u in een buitengewone vergadering van het betaald voetbal opnieuw tot invoering van Het bondsbestuur van de KNVB volgde de ontwikkelingen rond de shirtreclame met grote argwaan en kwam na het be sluit van de staatssecretaris tot de conclu sie, dat de zaak uit de hand dreigde te lopen. De shirtreclame had het aanzien van de KNVB geschaad, zo vond het bondsbestuur en op grond van het regle ment werd het besluit tot invoering van shirtreclame tot nader order opgeschort. De bondsvergadering is het machtigste college binnen de KNVB en bestaat uit 30 afgevaardigden van het amateurvoetbal en 30 afgevaardigden van het betaald voet bal. Zaterdag moesten deze afgevaardig den zich bezighouden met de beslissing van het bondsbestuur om het besluit tot invoering van shirtreclame op te schorten. Op 18 november werd tijdens de alge mene vergadering betaald voetbal beslo ten shirtreclame in te voeren. Vijf leden van het sectiebestuur betaald voetbal kon den zich met die beslissing niet verenigen en traden af. Ook staatssecretaris Wallis de Vries van CRM vond dat het betaald voetbal iets te hard van stapel liep en besloot de subsidiegelden, die zijn be stemd voor de sanering van het betaald voetbal, te blokkeren. (Van onze sportredactie) ZEIST. Het besluit om met ingang van 1 juli 1979 shirtreclame in het betaald voetbal in te voeren is door de bondsver gadering van de KNVB vernietigd. Tot die beslissing kwamen de bondsafgevaar- digden zaterdagmiddag tijdens de na jaarsvergadering van de KNVB op het sportcentrum in Zeist na een twee uur durende en vaak heftige discussie, die enkele malen voor schorsingen werd on derbroken. Juist in dié persoonlijke eerzucht voelt mr. Jacques Hogewoning zich gekrenkt, verkocht en verraden. En vanuit die ge moedstoestand was hij na afloop van de bondsvergadering bereid veel nog eens in een terugblik op een rij te zetten. Van Zandvliet was het daar niet mee eens. „We hebben wel degelijk gesteld, dat we overleg met de staatssecretaris wen sten. Maar als daarover onduidelijkheid bestaat, willen we met het betaald voet bal wel opnieuw bij elkaar komen om de formulering van het besluit schriftelijk vast te leggen. Daarom moet het agenda punt nu worden afgevoerd zodat we de gelegenheid krijgen ons besluit nader te formuleren.” Passchiers standpunt werd door het be taald voetbal niet in dank aanvaard. Hem werd verweten niet solidair te zijn met de clubs in het betaald voetbal. Passchier: „Ik ben geen idioot.” Die opmerking was tekenend voor de sfeer tijdens de bonds vergadering. De amateurs stonden lijn recht tegenover de profs. Het betaald voetbal was in een hoek gedreven en wrong zich in allerlei bochten om eruit te komen. Maar de triomf van de amateurs stond eigenlijk al vast. Het betaald voetbal verzocht opnieuw om een schorsing om zich over de ontstane situatie te beraden. Onder druk van de amateurs gingen de profs uiteindelijk door de knieën. Van Zandvliet: „De bondsafge- vaardigden van het betaald voetbal stellen op grond van het formele besluit in de algemene vergadering betaald voetbal van 18 november vast, dat het besluit kan leiden tot een uitvoering die niet in over eenstemming is met het oorspronkelijke voorstel in die vergadering. Op die formele gronden verklaren wij dat het besluit moet worden vernietigd.” Aan zes, zeven uur slaap kwam ik dikwijls niet toe. Nog een enorm geluk dat mijn vrouw werkt, aan ballet doet en andere hobby’s heeft. Anders zou het onmogelijk zijn geweest mijn dagelijkse funktie als directeur met al dat werk voor de KNVB te combineren. Maar goed, aan de andere kant wilde ik ook graag, als je begrijpt wat ik bedoel”. „Om het eens even over de FBO te hebben, daarin wordt vrijwel altijd onge nuanceerd gepraat. Iedereen redeneert daar in zijn eigen straatje. Juist daarom was het mijn plicht in die omstreden zaak van de shirtreclame, waarin het om de enige juiste werkwijze ging, als bestuurder de zaak bij elkaar te houden. Wat dat betreft denk ik dan met enige weemoed terug aan een figuur als bijvoorbeeld Cor Kieboom, de oud-voorzitter van Feyen- oord, jaren geleden. Die kon in dit soort situaties het woord nemen, verklaren dat zowel de ene als de andere partij gelijk had maar dat er terwille van het algemeen belang nu verdomme wel een vergelijk moest komen. En dan lukte dat meestal ook nog. Kijk, zulke wijze mannen bestaan tegenwoordig niet meer. Wat de FBO in die zaak had moeten doen was relativeren. We waren immers toch bezig in het belang van alle clubs?”. „Ik ben ervan overtuigd dat het nu gedemonstreerde egoïsme de andere spor ten in groot gevaar brengt. En als Vilé Het gezichtsverlies van het betaald voet bal was een feit. De bondsvergadering had de afgetreden bestuursleden van de sectie „Laat ik nog even dat cruciale moment van die stemming terughalen, toen ik nóg eens benadrukte géén eisen te willen stel len in de onderhandelingspositie met de overheid. Daarop riep de voorzitter van Ajax: laat ze dan maar opstappen!”. „Kun je begrijpen dat Wallis de Vries de KNVB onmiddellijk op de vingers tikte. Zo in de geest van: hèhè, wat is dat? Er zijn toch bindende afspraken gemaakt? Moet je nagaan dat de verhouding tussen Wallis de Vries en de vaste kamercommissie heel erg broos is. Zeker in deze tijd van bezuini gingen zou men die subsidie maar wat graag kwijt willen. Dat is politiek. Daarom vind ik het, óók politiek, een enorme stom miteit dat ze een kamerlid als Max Tripels zo maar de deur uit sturen. Voor wie? Oh ja, ene meneer Van Praag. zegt dat hij alles zorgvuldig tegen elkaar heeft afgewogen dan heb ik daar mijn twijfels over. Ik blijf bij mijn standpunt: éérst research plegen via een principe besluit. Maar ik begrijp dondersgoed dat de achterban Vilé achter de broek zit. Toch zal hij de maatschappelijke conse quenties van zijn beleid moeten inschat ten”. „En daar tussendoor loopt dan onze algemene voorzitter Wim Meuleman, een aardige man die veel werk heeft verzet, om alle moeilijkheden tot een oplossing te brengen. Hij heeft óók gelobbied met Wal- betaald voetbal in het gelijk gesteld. Ton Zwikstra, een van die afgetreden bestuurs leden: „De clubs zijn gestruikeld en moe ten nu hun huiswerk o ver maken.” Dat was natuurlijk niet de mening van Leo van Zandvliet. In een in der haast belegde persconferentie wrong hij zich in allerlei bochten om duidelijk te maken, dat er van gezichtsverlies helemaal geen spra ke was en dat ook niet mocht worden geconcludeerd dat de afgetreden bestuurs leden het gelijk aan hun zijde hadden gekregen. Van Zandvliet: „Er is in wezen hele maal niets veranderd. Ons besluit was om shirtreclame in te voeren en daarover met de staatssecretaris in overleg te treden. Nu is door een vergissing dat overleg niet genoemd bij de stemming op 18 novem ber. Als het nieuwe sectiebestuur op 15 december gekozen is, houden we een alge mene vergadering om opnieuw tot invoe ring van shirtreclame te besluiten. We zullen er dan wel voor zorgen, dat het overleg met de overheid aan dat besluit wordt gekoppeld.” lis, zo van: ik wil uit de impasse komen. Waarop Wallis moet hebben geantwoord: ja, meneer Meuleman, maar ik wil niet in een impasse komen”. „Het heeft me overigens veel goed ge daan dat na afloop van die vergadering betaald voetbal vijftien afgevaardigden naar me toekwamen om te vertellen dat mijn afgetreden medebestuursleden en ik eigenlijk gelijk hebben. En zo voel ik ook het besluit van zaterdag, om de gewraakte formulering te vernietigen, helemaal aan. Het is daarom beslist onjuist te zeggen, zoals Meuleman en het FBO-bestuur na afloop van de vergadering tijdens een perstoelichting moeten hebben beweerd, dat het terugnemen van het besluit niet ons gelijk betekent”. „Al die pogingen om de pers met ver draaide feiten voor te lichten zijn alleen bedoeld om te voorkomen dat die wending als gezichtsverlies wordt gezien. Overigens stellen wij ons niet meer herkiesbaar. Al leen kan ik Vilé nu al vertellen dat hij er geen benul van heeft waaraan hij begint. Hij zal véél meer werk moeten verzetten dan hij denkt. Overigens natuurlijk merk waardig dat hij zaterdag als hoofdfiguur op die vergadering ontbrak. Weet-ie niet eens uit eigen waarneming hoe alles is gelopen. Erg vreemd. de winnen 8 - 39 - 4? '31. Inlef ,14. Eerste f 81.752,79. 4 FC Dei lagles 24 1-1, F( lord afg 7 olendan „Oh ja, en dan dit nog: ik heb gevraagd of ik deel mag blijven uitmaken van het bestuur van de Nederlandse Sport Fede ratie. Geen bezwaar. Daar ben ik gelukkig mee JAN BLIJBOOM tiet er als (Roda JC i 9, 5. Va» tsie ziet et 50 12, 2 Excelsior) i». Op dat moment kwamen de afgevaar digden van het amateurvoetbal in het ge weer. Zij hadden zich tijdens de schorsing op het standpunt gesteld, dat het besluit tot invoering van shirtreclame moest wor den vernietigd. Herman Feringa: „Ook bij het betaald voetbal blijkt onduidelijkheid te bestaan over het besluit. Is dat besluit nu wel of niet aan voorwaarden gebon den? We moeten dat besluit daarom maar vernietigen, zodat het betaald voetbal zich opnieuw op deze kwestie kan bezinnen.” Het standpunt van de amateurs bracht het betaald voetbal in grote moeilijkheden. Hoewel de amateurs slechts de helft van het aantal stemmen in handen hebben, konden zij rekenen op de steun van Dick Passchier van FC Dordrecht, die op 18 november ook al tegen de invoering van shirtreclame had gestemd. Passchier: „Ik ben niet tegen shirtreclame, maar het ne men van een besluit zonder overleg vind ik onzalig. We moeten dat besluit vernietV gen.” 34-17 25-10 25- 17 27-17 26- 13 26-1» 22-17 22-17 17-22 17-21 20- 26 21- 2! 16- 2! 14- 21 17- 2' 16-2! 15- 3 15-3) „Het is natuurlijk vanzelfsprekend dat ook andere zaken dan alleen de shirtrecla me een rol in de nu ontstane situatie hebben gespeeld. Er zal altijd latente kri tiek op dominerende figuren zijn zoals ik, zeker in het betaald voetbal. Toen Witte- veen enige tijd zitting had in ons bestuur ontstonden ook moeilijkheden met hem. Hij bouwde erg weinig speling in voor discussiemogelijkheden, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Snoeck die altijd wat reserves achter de hand hield. Maar zij waren tenminste mensen met wie altijd verstandelijk overleg mogelijk was. En nu kom ik op een punt dat me erg hoog zit, te weten de verhouding met Choufoer. Een goeie voetballer in zijn tijd, dat wel. Maar als gesprekspartner geen niveau”. voorzitter van de sectie betaald voetbal, tevens gewezen vice-voorzitter van de KNVB, de in Amsterdam woonachtige mr. Jacques Hogewoning: 15-1 13- 8- 10- SC-He( recht, D Gronir n, Veen I-Eindho !ambuur ook de afgevaardigden van het amateur voetbal de gelegenheid kregen een stand punt in te nemen. Na de schorsing verzocht Leo van Zand vliet, voorzitter van Feyenoord en woord voerder van het betaald voetbal, om de shirtreclame als agendapunt af te voeren. „Dit is een zaak die alleen het betaald voetbal aangaat”, aldus Van Zandvliet. Maar daar voelde de vergadering niets voor. De opschorting door het bondsbe stuur moest behandeld worden. Meule man: „De bandopnamen hebben uitgewe zen, dat u tot invoering van shirtreclame zonder voorwaarden besloten hebt. Van daar die opschorting.” Ondanks het feit, dat zaterdag op het scherpst van de snede werd gediscussieerd, konden Ton Zwikstra, Dé Stoop en Jaap van Praag (v.l.n.r.) tijdens de bondsvergade ring van de KNVB even tijd vrij maken om wat grappen te maken. irtuna SC roningen- igen-SW foort 3-1, Willem O ?h 2-2, FC 43-H 29-11 29-1! 52-2? 20- 1 21- 1? 21-11 15-11 21-1! 27-21 18- 2! 12- 2! 15-21 19- 3! 13- 31 12-2! 18-3! 10-3! s-FC Den n-AZ ’67, “yenoord- olendam- UTRECHT. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) gelooft nog steeds in het trainingsplan, dat dit jaar is ingegaan en in elk geval tot de Olympische spelen van Moskou zal doorlopen. De KNAU heeft optimistische ver wachtingen ten aanzien van de nieu we trainingscoördinator Bob Bover- man, die onlangs werd aangesteld. „Het is financieel nog niet mogenlijk een traininscoördinator volledig in dienst te nemen maar de vooruitzich ten wat dat betreft zijn niet slecht. Boverman komt op fifty-fifty basis in dienst van de KNAU en daardoor zal het mogelijk zijn op bepaalde zaken attenter re reageren,” aldus voorzitter Wim de Beer zaterdag tijdens de unie- raadsvergadering in Utrecht. De najaarsvergadering van de unie raad, waar vooral technische beslui ten moeten worden genomen, verliep uitermate rommelig omdat voortdu rend met agendapunten geschoven werd. Zo werd de gehele ochtend be steed aan wijzigingen van de statuten en dien ten gevolge bleef in de middag uren vrijwel geen tijd over voor za ken die de echte atletiekbeoefening betroffen. Opvallend was het boven dien dat niemand van de afgevaardig den precies wilde weten wat de oorza ken waren van de problemen rond de trainers in het afgelopen seizoen. Voorzitter De Beer, die in zijn ope ningswoord de gang van zaken chro nologisch uit de doeken deed, verwees unieraadsleden die vragen wilden stellen over dit onderwerp naar de rondvraag. Dit agendapunt kwam echter nauwelijks aan de orde. Het KNAU-bestuur zal op de jaar vergadering in maart in elk geval met twee leden tot zeven worden uitge breid. Er zullen zeker drie nieuwe bestuursleden moeten worden geko zen want ir. Herman Coenen, die in maart van dit jaar in het bestuur kwam, heeft al aangekondigd te zul len vertrekken. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat nog een tweede zittend bestuurslid vertrekt. Het KNAU-bestuur gaat met de NKS nog eens praten over de kwaliteitszetel waarop deze organisatie gezien oude overeenkomsten in het bestuur van de KNAU recht heeft. Een voorstel om de leeftijd voor overgang naar de ve teranen van veertig jaar terug te bren gen tot 35 jaar, haalde het niet. „Het is bekend dat we niet met elkaar overweg konden. Die Choufoer had altijd overal kritiek op. Als ik iets opmerkte riep hij onmiddellijk: fout! En dat gebeurde soms zó vaak dat anderen hem dan wreve lig toebeten: zeg hou nou eens op”. „Neem nu bijvoorbeeld die affaire-Ham- stra toen Choufoer op eigen houtje de chef van de afdeling public relations van de KNVB op een zijspoor zette. Zoiets kan je toch niet maken? Terecht dat die zaak toen gauw is teruggedraaid. Kijk, zo gaan in discussies de stromingen zich geleidelijk aan aftekenen, als je begrijpt wat ik be doel. Die interne spanningen en menings verschillen gingen naar buiten, waardoor langzamerhand een aversie tegen ons groeide”. „Wat die shirtreclame betreft moeten we allemaal in het belang van de 37 clubs samenwerken, vanuit het solidariteitsbe ginsel. Vóórdat die affaire ging spelen was er vanuit de FBO al op aangedrongen dat wij, het toen nog zittende bestuur, de drie jaar in ieder geval zouden volmaken. Ik heb daarover geaarzeld omdat dat werk onvoorstelbaar veel tijd, energie en geduld vergt. Je bent bijna dag en nacht bezig, in de weer om voor die KNVB op te draven. shirtreclame besluiten, maar dan wel graag met de toevoeging dat eerst overleg plaatsvindt met alle betrokkenen en dat geen shirtreclame zal worden ingevoerd als de overheid zich daartegen verzet.” De afgevaardigden van het betaald voet bal wilden daar niet van weten. Zij hadden vorige week nog tijdens de spoedvergade ring van de belangenorganisatie FBO (clubs) gesteld vast te houden aan de in voering van shirtreclame. Voor nader on derling beraad werd de vergadering gedu rende twintig minuten geschorst, zodat UTRECHT. Het boegeroep over stemde zijn woorden. Een afkeurend gehoon klonk uit vele monden. Peter de Groot afgevaardigde van de Alk- maarse Ijsclub en ex-lid van de lan delijke technische commissie van de KNSB, voelde dat de laatste poot onder zijn stoel was weggezaagd. Dit onverkwikkelijke moment- „een dieptepunt in onze geschiedenis”, sprak één van de aanwezigen speel de zich zaterdagmiddag af tijdens de 96ste algemene vergadering van de KNSB in Utrecht. Peter de Groot, de bestuurder van het gewest Noord-Holland die twee maanden geleden moest accepteren dat zijn „macht” via de landelijke technische commissie werd afgesne den, zon op wraak. Een week voor het begin van de algemene vergadering viel op het bondsbureau van de bond een brief op de mat waarin De Groot om opheldering vroeg over een aantal naar zijn smaak onduidelijke zaken in de begroting van het afgelopen sei zoen. De Groot vergiste zich in de slag vaardigheid van zijn bestuur. Dat schakelde het accountantsbureau in dat voor de KNSB aan de hand van de administratie de rekening en verant woording over 1977-1978 had samen gesteld, alsmede de balans per 30 juni 1978. En zo vond De Groot niet goed willende amateurs tegenover zich, maar wel de directeur van het ac countantsbureau, de heer Kuiper, die op alle vragen in de brief gesteld een adequaat antwoord had. Na de keiharde uitspraken van ac countant Kuiper leek het spel van De Groot uit. Tot het punt bestuursver kiezing aan de orde was. Op voorstel van het bestuur waren in de ontstane vacatures (Comello als secretaris en Zeekant de zo fel aangevallen pen ningmeester) respectievelijk de heren Sol en Nuy voorgedragen. Tegenkan didaten geen. Echter op het moment dat Van Laer zijn hamer opnam om het voorstel te bekrachtigen sprong De Groot op en riep uit: „U voorzitter bent ook aan de beurt om af te treden. Deze bestuursverkiezing is niet regle mentair. Ik vraag om schorsing opdat nieuwe kandidaten kunnen worden aangewezen.” Opnieuw en dat al na vele uren vergaderen dreigde de ver gadering te verzanden. Het reglemen tensteekspel tussen Van Laer en De Groot duurde echter zeer kort. Dank zij de interruptie van Henk Lamberts die uitriep: „Als we naar deze man blijven luisteren dreigt onze bond langzamerhand onbestuurbaar te worden. Nu moet het afgelopen zijn.” Met het boegeroep en het applaus viel het doek voor De Groot. Zijn spel was uit. Voorgoed. 6 - 28 - 34 s: 829.670 :enbedrag 580.388,14 ie prijs 37, vijfde steek gelaten (Van onze sportredactie) ZEIST. Mr. Jacques Hogewoning weg uit de leiding van het betaald voetbal. Dat zal na een periode van zeven jaar, waarin hij zich duidelijk als een markan te persoonlijkheid heeft gemanifesteerd, even wennen zijn. Ook voor hemzelf. Want sinds die turbulente vergadering van 18 november, waarop de afgevaar digden hun sectiebestuur onthoofdden door drammerig aan hun formulering van de visie om per 1 juli 1979 tot het invoeren van shirtreclame over te gaan vast te houden is het ongebruikelijk stil geworden in huize-Hogewoning. Geen ellenlange te lefoongesprekken meer, geen gejaag en gejacht meer om bij thuiskomst onmid dellijk gehaast voorbereidingen te treffen om elders weer aan een of andere bespre king deel te nemen. Wat aan zijn echtge note al de opmerking heeft ontlokt: „Gut, ben je thuis? Heb je niets te doen?”. Mr. Jacques Hogewoning zegt geen ver bitterd man te zijn. Dat het hem niets doet op zo’n onelegante manier, als afgelopen zaterdagmiddag op de bondsvergadering ten overvloede is gebleken, uit het zadel te zijn gezwiept. Dat hij er niet over peinst, zo hem dit mocht worden gevraagd, zijn posi tie als voorzitter van het betaald voetbal weer in te nemen nu het gewraakte besluit is vernietigd. Het is slechts een facade die hij heeft opgetrokken. Want daarachter schuilt een man die maar wat graag in nauwe samen werking met vooral zijn financiële secon dant Ton Zwikstra de shirtreclame voor de clubs uit het politieke vuur had willen slepen. Al was het alleen maar om eigen ijdelheid te strelen. Wat niet als een on deugd mag worden gezien zolang een zwa re post als die van voorzitter betaald voet bal niet door een vrijgestelde wordt be mand. Want wie geen eerzucht heeft en er uitsluitend op uit is koel en zakelijk het algemeen belang te dienen gaat onverbid delijk ten onder aan frustraties. DEN HAAG. Drs. Martin Snoeck en Jo Witteveen, na de algemene vergadering van 18 november afgetreden nadat het besluit was ge nomen shirtreclame in het betaalde voetbal in te voeren, zijn weer kandidaat gesteld voor de kwaliteitszetels die respectievelijk de spelers en de trainers bezitten in het bestuur van de prof- sectie. Kortgeleden besloten de oefenmeesters, die lid zijn van de algemene vergadering betaald voet bal vooralsnog geen kandidaat te stellen. „Nu de bondsvergadering zaterdag heeft beslist het be sluit tot invoering van shirtreclame te vernieti gen en dat er een ander besluit voor in de plaats zal komen is er een geheel andere situatie ont staan”, aldus Jaap van der Leek, de secretaris generaal van de vereniging van voetbaloefen- meesters in Nederland (VVON), „en hebben de trainers de heer Witteveen opnieuw kandidaat gesteld”. De algemene vergadering van het be taalde voetbal waarop het agendapunt shirtre clame wederom zal worden behandeld kan pas op zijn vroegst over enkele weken worden ge houden. De reglementen schrijven namelijk voor dat een dergelijke bijeenkomst tenminste twee weken tevoren wordt aangekondigd. Jacques Hogewoning staart somber voor zich uit tijdens een pauze in de bondsvergadering van de KNVB. Voor hem bondsvoorzitter Meuleman. f w

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15