EMILL HAGENS WIL NAAR FLAMINGO’S w Pasman won TIMMAN EN MILES Davisbeker MAKEN GEEN FOUT voor de VS poardenkoersen [sportpuntiq Pro Patria: turntitels tweekamp van Van Helden Biljartstrijd geslaagd TIENDE TITEL JOKE VAN BEUSEKOM; ZEVENDE VOOR ROB RIDDER ■f 1 fl/l COUREUR EVEN OP CIRCUIT VAN ZANVOORT 17 MAANDAG DECEMBER 1 1 19 7 8 s sportief W: 1 1 ix? Jan Lammers leidt een druk bestaan Belangrijkere rol badminton-coach (Van onze sportredactie) Helios, ■ir Hans van Helden: nederlaag. BI JAN PREENEN Jan Lammers wordt bij het instappen van zijn wagen kritisch gevolgd door de teammanager van Shadow, Jo Ramirez. ijk Uit- im 6-4; Nieu- jr-Wee- n-Witte -3; The jek 3-0; IM 1-3; AMSTERDAM. Jan Timman en Tony Miles hebben in bet Amsterdamse zone- De Zandvoortse coureur heeft er in middels zo’n vierduizend trainingskilo- meters in de Shadow DN9B opzitten. Hij keerde vrijdag terug van het Franse cir cuit Paul Ricard waar hij zijn bolide uitvoerig testte. De wagen is inmiddels al weer onderweg naar de fabriek in Enge- (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Tussen testritten in Zuid-Frankrijk en een bezoek aan Ar gentinië door heeft Jan Lammers zich zaterdag enkele uren vrij weten te ma ken om zijn formule-l-bolide aan zijn eigen fans te showen. Doordat de weers omstandigheden niet al te best waren, werd de presentatie van de Shadow- wagen op het Zandvoortse circuit bijge woond door slechts enkele honderden toeschouwers. Lammers zelf hield het na een vijftiental ronden wel voor ge zien, omdat er op de glibberige baan toch weinig eer te behalen viel. toernooi voldaan aan de hoge verwachtin gen, die zij aan hun stand verplicht zijn. Miles manoeuvreerde zich langs Roos en Keogh. Jan Timman, die zaterdag vrij was, wierp in de twaalfde ronde de Brit Jonathan Simon Speelman uit de race. Dankzij die krachtige actie is het aantal kandidaten voor de twee promotiebren- gende plaatsen gereduceerd tot vier. Met nog drie ronden te spelen, staan Miles en Timman op 9 uit 11. Stean en Sosonko volgen een half punt daarachter. Aangenomen tenminste dat de Russische Nederlander er alsnog in slaagt de afgebroken partij tegen de Belg Meul- ders in winst om te zetten, hetgeen bepaald niet eenvoudig is. Naast Speelman mag ook Kick Langeweg zich uitgeschakeld achten. UTRECHT. Pro Patria uit Zoeter- meer is in Utrecht verenigingskampioen geworden in het keurturnen dames en heren. Pro Patria verzamelde bij de da mes 171.85 punten, tweede werd Sint Pancratius uit Badhoevedorp met 154.95 en derde Klimop uit Heiloo met 149.50. Bij de heren behaalde Pro Patria 146.50 pun- land, waar de komende drie weken door 40 man technisch personeel hard wordt gewerkt aan het perfectioneren van de bolide. Een van de opvallendste verande ringen aan de wagen is de verbreding van de vijf vleugels waardoor de aërody namica verbeterd is. Verder is onder meer de „body” van de wagen aangepast aan het geringe postuur van Lammers. „Afgezien van wat motorische proble men heb ik goed kunnen trainen op Ri card. Ik was ongeveer even snel als Re- gazzoni (Williams) en Patrese (Arrow). Dat geeft me veel moed, te meer daar ik niet echt geprobeerd heb snelle ronden tijden te maken, maar meer bezig ben geweest met het uittesten van bepaalde dingen. Zo heb ik bijvoorbeeld geoefend op het starten”. Lammers bleef wel in de schaduw van Ligier-rijders Laffite en Depailler. „Ik denk dat Ligier in het komende jaar een serieuze bedreiging wordt voor Lotus. Laffite en Depailler gingen verschrikke lijk hard”. Lammers heeft inmiddels al onder vonden dat hij een leven tegemoet gaat, dat bijna uitsluitend uit reizen en rijden zal bestaan. Vorige week zaterdag be zocht hij een autotentoonstelling in West-Duitsland, daarna was hij enkele dagen in Zuid-Frankrijk, om zich ver- via een tussenstop in Zandvoort zaterdagavond naar Buenos Aires te begeven. Daar bekijkt hij trainingen van Lauda en Hunt. Het komend wee keinde moet Lammers dan aanwezig zijn in Parijs, waar zijn prijs voor het behalen van het Europees kampioen schap in de Formule-3 wordt uitgereikt. Op 21 januari begint het race-seizoen dan werkelijk met de Grand Prix van Argentinië. Slechts éénmaal heeft zij in de afgelopen elf jaar haar meerdere moeten erkennen in Agnes van der Meulen. Marjan Ridder-Luesken zag haar aanval gistermiddag voor de zevende maal op niets uitlopen, al moest de in Kopenhagen wonende Van Beusekom wel toegeven dat zij tegen de Haarlemse nog nooit zo in moeilijkheden is geweest: „Marjan was erg goed, speelde rustig en had zeker een kans”. Dat het verzet van Marjan Ridder groter was dan in het verleden is niet alleen terug te voeren op het feit dat zij zich wat beter onder controle heeft, maar ongetwijfeld ook op het beëindigen van de samenwerking met Van Beusekom in het damesdubbelspel in buitenlandse toer nooien. Eind mei besloot Joke van Beusekom onverwacht om een andere partner te kie zen: „Omdat ik met Marjan nooit kon trainen heb ik uitgekeken naar een ander en dat is de Deense Lene Koppen gewor den. Met haar kan ik anderhalf uur per week trainen en alle toernooien spelen. Toen ik met Lene eenmaal rond was, heb ik Marjan een brief geschreven, omdat ik voor die mededeling toch moeilijk van Kopenhagen naar Haarlem kon komen”. Achteraf schreef Van der Vlugt zijn terug val toe aan vermoeidheid: „Rob heeft zo veel meer kwaliteit dan ik. In de voorronde heeft hij zich daardoor niet zo behoeven in te spannen”. Tijdens de „nationale” kon derhalve ook niet duidelijk worden gemaakt dat een aflossing van de wacht aan de top binnenkort valt te verwachten. Rob Rid der: „Er zijn op dit moment nog geen talenten, die werkelijk doorbreken”. Bij de uiterst teleurgestelde Marjan Rid der, die pas in augustus op haar beurt een nieuwe teamgenote vond in de Engelse Gillian Gilks, kwam het echter uiterst vreemd over, te meer omdat zij met Van Beusekom toch een succesvol duo had gevormd, dat in 1977 tijdens de eerste officiële wereldkampioenschappen in Mal- mö nog de tweede plaats had opgeëist. aanvroeg bij de Nederlandse Basketbal Bond. De Amsterdamse ploeg is echter niet bereid om het geld dat Leiden vraagt (een transferbedrag plus een schuld van Ha gens aan de club) te betalen. Flamingo’s is wel bereid om het bedrag (in totaal zo’n tienduizend gulden) aan Leiden over te maken. Voorzitter Bram Brakel van de Amsterdamse vereniging wil Hagens ech ter aan de gemaakte afspraken houden. Naar alle waarschijnlijkheid zal het be stuur van de topsportliga van de NBB zich dezer dagen over de zaak moeten buigen. De Amerikanen hadden zaterdag de lei ding genomen door een overwinning van Stan Smith en Bob Lutz in het dubbelspel. Connors en Gerulaitis bleken in dat toer nooi te Frankfort echter niet opgewassen tegen een voortreffelijk tennissende Roe meen Hie Nastase. Connors, via Tom Ok- ker in de halve finale doorgedrongen, ging zaterdag verrassend met 6-1 6-2 onderuit en gisteren vocht de Roemeen zich in een drieënhalf uur durend gevecht langs Geru laitis. Een slordige tienduizend toeschou wers waren getuige van de setstanden 6-7, 6-3, 2-6, 6-1 en 6-4. Nastase, die tijdens de finale verzorgd moest worden aan een armblessure, incasseerde ongeveer 60.000 gulden. In de finale van het herendubbelspel ging Tom Okker met de Pool Fibak met 1-6 2-6 ten onder tegen Gerulaitis en Marty Riessen. Björn Borg en Guillermo Vilas hebben de organisatoren laten weten niet in aan merking te willen komen voor het eind- toernooi van de Grand Prix, het z.g. Mas- terstoernooi, dat van 10 tm. 14 januari a.s. in New York wordt gehouden. Ook het deelnemen van Jimmy Connors is onze ker. Connors en Borg staan één en twee in het klassement van de Grand Prix, maar hebben te weinig toernooien gespeeld om in aanmerking te komen voor de bonus van 100.000 dollar. Deze gaat nu hoogst waarschijnlijk naar de nummer drie Eddie Dibbs. Uit protest hiertegen heeft Borg besloten niet uit te komen bij het eindtoer- nooi. Connors zou op het punt staan dit voorbeeld te volgen. 4); Alli- Molen- •vo 3-0; V2 0-3; o 3 3-0; x 2 0-3; Voor Sörensen biedt dat het voordeel dat hij in het buitenland aanzienlijk ge makkelijker zaken kan doen. NBB-direc- teur Rob Spee: „Als voorbeeld zou ik kun nen geven het contact dat Sörensen vorig jaar heeft gehad met wereldkampioen Flemming Delfs. De mogelijkheid bestond dat Delfs drie weken naar Papendal zou komen om de jeugd te trainen. Sörensen kon toen echter niet slagvaardig handelen, hij moest eerst overleg plegen met de com missies. Er is toen niets van gekomen, omdat Sörensen niet alert genoeg was. Dat gaat nu veranderen, waardoor hij als de mogelijkheid zich voordoet wel meteen alles kan regelen wat hij wil”. Verwacht wordt dat Sörensen onder an dere het Deense talent Morten Frost, die al zeges op zijn naam heeft staan tegen Delfs, het komend jaar een aantal weken naar Nederland zal halen om de jeugd onder zijn hoede te nemen. Op 21 december zal overigens eerst nog een gesprek met Sö rensen plaatsvinden. De in Sassenheim wonende bondscoach zal dan een over zicht geven van zijn activiteiten in de twee en een half jaar, waarin hij tot nu toe voor de NBB heeft gewerkt. Spee: „Alles wordt dan met de commissies doorgesproken, waarna eventueel hier en daar zal worden bijgestuurd”. De hoofdlijnen staan echter vast. Sören sen krijgt de handen volledig vrij en moet op die manier zien te verwezenlijken wat hij tot nu toe in theorie steeds verkondigd heeft: een Europees kampioenschap voor de jeugd in 1981 en uitbreiding van de nationale top. Zo ziet Sörensen wel moge lijkheden om over vier a vijf jaar tien spelers af te leveren, die gelijkwaardig zijn aan de huidige kampioen Rob Ridder. Vooralsnog is Sörensen echter ver verwij derd van dat doel. (Van onze sportredactie) HAARLEM/UTRECHT. Basketballer Emill Hagens, die vorige week na wat interne problemen door landskampioen Parker/Leiden werd ontslagen, wil voor de Haarlemse eredivisieclub Flamingo’s gaan spelen. nond 2 ddorp- klasse: linkert dorp 2 2—De 14 9-17, isse B: linkert t 15-13, Tijdens het Nederlandse kampioen schap in de Groningse Evenementenhal bleven de verrassingen bij de dames be perkt tot een plaats in de halve finale van Paula Kloet. De vijftienjarige speelster van Duinwijck uit Haarlem werd op haar weg naar de laatste vier echter nauwelijks iets in de weg gelegd. Concurrenten als Sylvia Robbé, Fifi Hagenaar en Maureen Oskamp hadden wegens ziekte of blessu res moeten afzeggen, zodat Paula Kloet na haar succes in het kwalificatietoernooi nog maar één partij (tweemaal met 11-2 tegen Hennie Zwijgers) behoefde te win nen om zich halve finaliste te mogen noe men. In die halve eindstrijd kreeg Kloet alsnog les van Joke van Beusekom: 11-2, 11-2. Bij de heren deed zich een vrijwel iden tieke situatie voor. Ook André de Rooy van Haarlem had niet over geluk te klagen op zijn weg naar de halve finale. Piet Ridder, die in de „helft” van De Rooy was ingedeeld, moest zich wegens griep afmel den en Richard Pal bleek in de kwartfinale nog niet te zijn hersteld van zijn angina- aanval, waarmee hij eerder in de week plotseling was geconfronteerd. De Rooy won met 9-15, 15-13, 15-13 en werd vervol gens door Guus van de Vlugt buitenspel gezet: 3-15, 7-15. Voor het overige was er geen ruimte voor surprises en heerste de gevestigde orde. Rob Ridder haalde zijn zevende titel binnen en Joke van Beusekom accentu eerde de eenzijdigheid bij de dames door voor de tiende maal kampioen te worden. GRONINGEN (ANP). Hans van Hel den heeft gisteravond op de kunstijsbaan van Groningen de tweekamp met Joop Pasman om een plaats in de nationale schaatsploeg voor de wedstrijd tegen Noorwegen (16 en 17 december in Larvik) verloren. Pasman liet op de eerste tien kilometer van het seizoen, de afstand, die als kwalificatie was gekozen, een tijd van 15.53,3 afdrukken. Van Helden kwam niet verder dan 16.07,8. De volgende allroun ders komen nu voor Nederland in Larvik uit: Klaas Vriend, Iep Kramer, Frits Schalij, Piet Kleine, Hilbert van der Duim en Joop Pasman. PALM SPRINGS (ANP). De Verenig de Staten hebben voor de 25e maal de Davisbeker veroverd. Tijdens de finale wedstrijd tegen Groot-Brittannië namen de Amerikanen gisteren in Palm Springs een beslissende voorsprong van 3-1. In het voorlaatste enkelspel won de 19-jarige John McEnroe op hetzelfde moment dat zijn landgenoten Jimmy Connors en Vitas Gerulaitis uitkwamen in een hoog geno teerd toernooi in Frankfort met gemak van de lange Buster Mottram: 6-2 6-2 6-1. De ontmoeting tussen Brian Gottfried en John Lloyd werd daarmee onbelangrijk. 4 0-3; 'W '72 4 2 3-0; joi 1-4, obben- 3B 5-2, ekslag- Ham- i’59-De iseldui- KV 11- -Groen klasse :F 9-4, 'weede rkwar- 'weede 8-8, da 6-7. I, Vlug I-Rode >11c 7-8, S 12-4. iskerk- derde Geel 4- leserve i 2 8-7, wen 2- isse D: 1 2 2-4, Conny Zwarthoed stopt met turnen VOLENDAM. Conny Zwarthoed van Sint Mauritius uit Volendam heeft de bondsoefenmeester van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, Albert Assarjan laten weten, dat zij met onmiddellijke ingang is gestopt met turnen. „Ik kan het niet meer opbrengen om dagelijks zo hard en zoveel te trainen”, zegt de Volendam- se, die vorig jaar in Westervoort de eerste Nederlandse algemene turnkampioene werd. obben- V-Nep- nlust 7- tlJ 4-4. k-DWR sr-GZC ZV 7-4. uikers- kW 4-2, OJK 2- 2: ten. Tweede werd Volo uit Haarlem met 141.85 punten en als derde eindigde K en V uit Utrecht met 136.60 punten. Bij de jeugd ging de titel naar Sint Mauritius uit Volendam dat 111.25 punten verzamelde. Tweede werd VTV uit Vlis- singen met 107.60 punten en derde PSV (Eindhoven) met 97.60 punten. AMMERZODEN (ANP). Cees van Oos- terhout (Uithoorn) is in Ammerzoden Ne derlands kampioen biljarten in de spel- soort kunststoten geworden. Het was voor de tweede maal dat deze titelstrijd werd gehouden in de lange geschiedenis van de Nederlandse biljartbond. Het eer ste kampioenschap dateert van mei 1955 en werd gewonnen door Piet Kruythof. •3; Via us 1-3; Cito- Thor- ïadjoe- Deltal- De kans, dat Blauw Wit de overstap kan maken naar de volgende ronde van het toernooi om de Europese beker voor be- kerwinnars zaalhandbal is na de nipte overwinning van 19-18 op TV Hüttenberg erg klein geworden. Het Limburgse team verzuimde om de marge groot genoeg te maken voor de return, die aanstaande zondag wordt gehouden. Blauw Wit heeft daar wel alle kans toe gehad. Oost-Duitsland heeft de wereldtitel zaalhandbal bij de dames geprolongeerd. De Sovjet-Unie eindigde op een gelijk pun tentotaal, maar had een slechter doelge- middelde. Hongarije werd derde. Bij een brand in een stal in het Japanse Maebashi zijn gisteren acht renpaarden, die een waarde van een half miljoen gul den vertegenwoordigden, ongekomen. De Westduitser Fritz Ligges is winnaar geworden van de Grand Prix van Zuidla- ren. Hij joeg zijn paard Goya in de barrage in 28.1 seconden over de zes obstakels. Nooren werd tweede in 32.2 seconden. De Westduitse amateurbokser Jürgen Krause ligt nog steeds buiten bewustzijn in het ziekenhuis. De 26-jarige Krause raakte vijf minuten na zijn onbeslist geëindigde partij in het middengewicht tegen Heyman onwel. Of de overgang van Hagens doorgaat is echter lang niet zeker. De spelverdeler van het nationale team heeft namelijk een mondelinge overeenkomst lopen met het Amsterdamse Delta Lloyd, dat namens hem ook een overschrijvingsformulier Sies Uilkema heeft in Gotenburg de internationale schaatswedstrijden voor sprinters gewonnen. Hij won zaterdag de 500 meter (samen met Lieuwe de Boer) en de 1000 meter en zegevierde een dag later op de 500 meter. C 8-9. 12-8, Nw. „De uitgerekte enkelbanden die ik tijdens de training op Papendal in de afgelopen 14 dagen heb opgelopen zijn voor mij de druppel geweest die de emmer heeft doen overlopen, ook al omdat ik in het verleden veelvuldig geplaagd ben door blessures. Al voor de wereldkampioenschappen had ik eigenlijk niet zoveel zin meer in het turnen. Dat ik toch heb doorgezet tot aan de wereldkampioenschappen in Straatsburg kwam met name, omdat ik toen nog het idee had dat de zin dan misschien weer terug zou komen. Het is mij echter intussen duidelijk geworden dat dat niet zo is”, aldus Conny Zwarthoed. Bondstrainer Asarjan heeft de beslissing van Conny Zwarthoed begrijpelijk ge noemd. „Doordat ik met deze jonge meisjes werk, weet je dat op een dag de mogelijkheid aanwezig is dat een van de meisjes afhaakt. Het is jammer voor het turnen in Nederland, dat moet iedereen duidelijk zijn maar wel begrijpelijk”, aldus Asarjan. Ook Annelies Nijdam van WIK-FTC heeft Asarjan laten weten dat zij met de wedstrijdsport wil stoppen. De Friese turnster wil zich volledig gaan concentreren op het eindexamen HAVO dat zij in 1980 (het jaar van de Olympische Spelen in Moskou) moet afleggen. Om die reden zegt ze dan ook havo en turnen niet met elkaar te kunnen combineren en dus te stoppen met de wedstrijdsport. HILVERSUM. De Allround Stayer- prijs (3900 meter) op Hilversum leverde voor het eerst sinds maanden een zege op voor Kees Verkerk met Gerard van Eyke- lenborg in de sulky. Kees Verkerk bracht door deze overwinning met 10.000 gulden voor de winnaar zijn totale winstsom op 557.000 gulden. Hiermee onttroonde hij Henry Buitenzorg als meest winnende draver aller tijden in Nederland. GRONINGEN. Hoewel de jeugd zich tijdens de nationale kampioenschappen in Groningen tevreden heeft moeten stellen met een vertekenend succes van de pas 15- jarige Paula Kloet, zien de bestuurders van de Nederlandse Badminton Bond voorals nog geen reden om te twijfelen aan de optimistische prognoses van bondscoach Steen Sörensen. Integendeel, de Deen, die zijn belofte vooralsnog niet heeft kunnen waarma ken, krijgt vanaf 1 januari alleen maar meer bevoegdheden. Tot nu toe was hij adviseur van de bondswedstrijd- en de bondstrainingscommissie. Begin volgend jaar zal hij echter in een nieuwe opzet, waarin beide commissies worden samengevoegd, de rol van voorzitter van de dan te vormen selectiecommissie gaan vertolken. Guus van der Vlugt leek in de heren- enkelfinale, tot tweemaal toe te werken aan een herhaling van de verrassende overwinning, die hij 15 oktober in Den Bosch behaalde op Rob Ridder, de enige nederlaag die de nationale kampioen in zes jaar tegen een Nederlandse speler heeft geleden. Beide malen werd Van der Vlugt echter krachtig op de vingers getikt. In de eerste game met 9-15 na een voor sprong van 9-5 en in de tweede game met 7- 15 na een voordelige marge van 7-4. Delta -2; Dy- ion 2-3. jython- 0; Die Idam 0- Het eind februari in Den Haag te houden wereldkampioenschap was voor de KNBB aanleiding na bijna een kwart eeuw weer een Nederlands kampioenschap te hou den. Vooraf konden belangstellende top- hiljarters zich in een periode van acht maanden verschillende keren door de Belg René Vingerhoedt laten instrueren. De intensieve voorbereiding had ver bluffende resultaten. De nieuwe kampi oen, Cees van Oosterhout, slaagde erin precies de helft van de 74 bestaande figu ren te maken. Hij kwam tot een totaal van 234 punten. Daarmee is hij kandidaat voor een medaille op het Europees kampioen schap, dat van 12 tot 15 januari in Barcelo na wordt gehouden. Ter vergelijking: vo rig seizoen veroverde de Belg Steylaerts de Europese titel met 252 punten. Deto- -16, Al- sse B: it 8-8, >s’46 8- Tijdens de nationale kampioenschappen in Groningen heeft Jan Fröhlich zijn achillespees gescheurd. De oud-speler van Dropshot en Duin wijck, die momenteel uitkomt voor het Delftse Vlietwijk, liep zijn blessure op in de derde ronde van het herendubbelspel. Fröhling verving daar in de zieke Piet Ridder als partner van Rob Ridder. AFGEBROKEN PARTIJEN 10e RONDE: bel- lon (SpPSosonko (Ned) Va-Vi, Langeweg (Ned)- Feller (Lux) 1-0. DE UITSLAGEN VAN DE 12e RONDE ZIJN: Ligterink (Ned)-vrij, Sanz (Sp)-Stean (Eng.) 0-1; Miles (Eng)-Keogh (Ier) 1-0, (Bellon (Sp)-Roos (Fr) afg., Langeweg (NedPRivas (Sp) 1-0, Meul- ders (Bel)-Sosonko (Ned) afg., Morrisson (Sch)- Feller (Lux) Va-Va, Timman (Ned)-Speelman (Eng) 1-0. AFG. PARTIJEN 11e RONDE: Speelman- Morrisson Va-Va, Feller-Meulders 0-1. STAND NA 12 RONDEN: Va Miles, Timman 9 uit 11, 3 Stean 8,5 uit 11, 4 Sosonko 7,5 1 afg. uit 11, 5 Speelman 7,5, 6 Sanz 7, 7. Langeweg 6,5 uit 11, 8. Bellon 5 1 afg. uit 11, 9 Ligterink 5 uit 11, 10 Rivas 4 uit 11, 11/12 Morrisson, Keogh 3,5 uit 11, 13 Meulders 3 1 afg. uit 11, 14 Roos 1,5 1 afg. uit 11, 15 Feller 1,5. De uitslagen van de gisteren op de renbaan van Hilversum gehouden koersen: MAGNE NPRIJS (2000 m): 1. Ricco Westlandia (G. van Eykelenborg) 2.55.2 1.27.6, 2. Petra Bronstee, 3. Robinson. Niet gestart: Piloot N. Winn 3, pi 1,40 8.30 3,30 kopp 104,80 trio 1665,70. (FINDERT O- PRIJS (2920 m): 1. Rik Fortuna (M. Bouwhuis) 4.06.3 1.24.9, 2. Prodigal Dartel, 3. Peter Harves ter. Niet gestart: Nazgul Amab Lis. Winn 3 pl 1,70, 2,60, 1,30 kopp 42. NICO KIDPRIJS (2000 <n): 1. Pion (C. Imming) 2.44.2 1.22.1,2. Paranimf, 3. Paulownia. Winn 14,80 pl 3,70 2,50 2,30 kopp 37,70 trio 643,80. CALUMET DONALDPRIJS (2000 m): 1. Paradies du Bois (A. de Wrede) 2.43.8 1.21.9, 2. Perfect Wilkes, 3. Nestor Volann. Niet gestart: Ona van Neerbeek. Win 1,60 pl 1,50 2 3,10 kopp 6. LISSY-PRIJS (2020 m): 1. Nanette D (J. de Leeuw) 2.49.1 1.24.6, 2. Noeki Spencer, 3. Leon van IJmulden. Winn 7„70 pl. 3,70 4,20 6,30 kopp 51,40 trio 1457. AMATEURWINTERKAM- PIOENSCHAP (2000 m): 1. Rosella W (H. Willem- se) 2.52.2 1.26.1, 2. Menno Surprise, 3. Robina du Boi. Winn 2,90 pl 1,30 1,70 1,50 kopp 6,90. KEES VERKERK PRIJS (1600 m): 1. Ottolina B (F Berenberg) 2.06.2 1.18.9, 2. Mephisto, 3. Olga Draisine. Winn 4,70 pl 1,80 2 5,90 kopp 5,40 trio 335,20. ALLROUND STAYERSPRIJS (3900 m): 1. Kees Verkerk (G. van Eykelenborg) 5.25.3 1.22.1, 2. Pedro Casina, 3. Nicole H. winn 1,40 pl 1.30 2,80, 2,40 kopp 12,90. LORD AXKIT-PRIJS (2000 m). 1. Nora H. (G. de Jong) 2.44.2 1.22.1, 2. Nono Norton, 3. Mac Roodnoot. Winn 44,30 pl. 8,90 3,50 8,90. Kopp 168,80 trio 32.912 LAM BERT BAKERPRIJS (2440 m): 1. Paris (I. van Brederode) 3.31.3 1.266.6 2. Prince de Reve, 3. Riki Kandia. Winn 11,70 pl 3 2,80 1,70 kopp 56,60. TOTALISATOROMZET f 554.404 Supertrio: (Calumet Donaldprijs op Hilver sum). 1. nummer 7 (Paradies du Bois, A. de Wrede), 2. nummer 3 (Perfekt Wilkes, M. A. Pools), 3. nummer 4 nestor Vollan (L. Schoonho ven). Juiste volgorde. 7-3-4. Omzet: ƒ256.076. Uitkering: 78,10. Niet gestart nummer 2 (Ona van Neerbeek). 7Vi-2Va; ningen -Desis- ice 2 3- ïrs; US -Sigma De uitslagen van de elfde ronde: Speelman (Eng)-Morrisson (Sch) afg., Feller (Lux)-Meul- ders (Bel) afg., Sosonko (Ned)-Langeweg (Ned) 1- 0, Rivas (Sp)-Bellon (Sp) 0-1, Roos (Fr)-Miles (Eng) 0-1, Keogh (Ier)-Sanz (Sp) Vi-Va, Stean (Eng)-Liigterink (Ned) 1-0, Timman was vrij. ö- De tienvoudige Nederlandse kampioene Joke van Beusekom (links) en de door haar verslagen Marjan Ridder. Marjan Ridder wilde derhalve in Gronin gen sportieve genoegdoening, maar kreeg die niet, omdat zij na de eerste game met 11-6 te hebben gewonnen, met een voor sprong van 9-8 in de tweede reeks geen raad wist. Zij ging daardoor alsnog met 12- 9, 11-4 onderuit. Van Beusekom en Ridder vonden elkaar later toch nog in het dames dubbelspel, waarin zij Hanke de Kort en Lili Weijers in totaal maar tien punten gunden.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17