Postzegels, munten en stickers favoriet op verzamelaarsbeurs Interimbestuur moet bij De Mei orde op zaken stellen weer Duo Kroone-Berkhout vergrootte hengelaars voorsprong in parencompetitie Geringe vangsten voor Velsense J ters k H plein 1945 deze week 1 I TOEZEGGING DOOR STAATSSECRETARIS BIJ OPENING 1 Tekst Kloof rant Kosmetische industrie op de korrel in film voor Vrouwencafé Tassendieven actief Gevarieerde buit bij inbraak Voortgang buurthuisprogramma eerste vereiste BRIDGENIEUWS „DE KENNEMERS” (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De gemeente Velsen kan alsnog op een bedrag van vier ton rekenen als bijdrage van het rijk voor het zaterdag geopende recreatiebad „De Hoogeberg” aan de IJmuidense Trompstraat. Staatssecretaris G. C. Wallis de Vries van CRM maakte dit heuglijke nieuws zaterdag bekort voor de officiële ingebruikstelling van het bad door ope ning van „de sluis” tussen de drie binnenbassins en een buitenbad. VELSEN-NOORD. Niet al leen ruilen ook aanvulling van de eigen collectie door koop was het doel waarvoor velen afgelopen zondag een kijkje namen op de ruilbeurs van de Nederlandse Vereniging De Verzamelaar. De afdeling Kennemerland van deze vereniging had hiervoor tussen een en vijf uur ’s middags de be schikking over de zaal van het Alleenstaandencentrum op de hoek Wijkerstraatweg-Strating- plantsoen. VELSEN-IJMUIDEN R I gr! I IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Velsen krijgt rijksbijdrage van kt vier ton voor bad „De Hoogeberg llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll s f. - - n o iitend 147,50 tïï.a.Si, GnTiiuiSi In de voorafgaande toespraak gaf de staatssecretaris van zijn voldoening blijk voor de openinghandeling te zijn uitgenodigd ondanks eerder afgewezen subsidieverzoeken ten behoeve van het betrokken bad. Hij noemde het nieuwe bad onmisbaar en beslist noodzakelijk voor Velsen en zag de bouw zonder enige zekerheid over bijdragen door het rijk een staaltje van durf. Na een rondgang door het nieuwe bad door het gemeentebes tuur, de staatssecretaris en een groot aantal genodigden was burgemeester P. J. Molendijk om half twaalf de eerste spreker. Hij wees op de brede kloof tussen plannenmaken en tenuitvoer legging. Voor „De Hoogeberg” zijn vele wethouders in touw geweest. Hij noemde in dit verband de namen Roessingh en Ockeloen met ere. Wethouder J. W. Meijer sloeg in augustus vorig jaar de eerste paal voor het bad als wethouder van sportzaken. De burgemeester herinnerde zijn gehoor, dat op de tribune in het zwembadgebouw bijeenzat, aan het oude Velser- bad aan de Brioniostraat in IJmuiden-Oost. Eens het nieuwste snufje op zwembadgebied, nu jammerlijk verouderd en niet meer beantwoordend aan de tegenwoordige eisen. Terloops ging hij in op het over de hele linie redelijke voorzieningenpakket in Velsen. „De Hoogeberg” is niettemin een welkome aanwinst die het wat scheve imago van Velsen als gemeente met geringe ontspanningsmogelijkheden wellicht wat kan opkrikken”. In de naam „De Hoogeberg” - de naam van een vroegere duintop op de plaats waar het bad ligt - zag hij een directe relatie vastgelegd met recreatie vroeger en nu. Op het landgoed Velserbos, waar van de bewuste duintop eens deel uitmaakte, werd door de elite recreatie bedreven. Voor het grote publiek wordt daar in het bad „De Hoogeberg” gelegenheid voor geboden. „Ontspanning bie den, niet voor de enkeling maar voor iedereen dat is een gunstige ontwikkeling”, zo besloot hij. Na burgemeester Molendijk voerde de heer J. de Waard namens de Velser Sportstichting het woord. Zijn openingsca- deau was een „zweefstoel” die voor zwemmers met lichamelijke handicap een gemakkelijke afdaling in het bad mogelijk moet maken. Namens de Bond van Sportleraren in de IJmond compli menteerde de heer Verwoerd het gemeentebestuur met het nieuwe bad. Hif gaat er als instructeur een intensief gebruik van maken. De heer R. Bindervoet sprak namens „Tip-Combine”, Twello, het bouwbedrijf dat „De Hoogeberg” voor zes miljoen gulden realiseerde. zen werden. Van Sprang-De Vries (268.05) hadden geen moeite zich als derde te hand haven. een onwerkbare situatie ontstond. De we thouder stelt tegenover het interimbestuur de voortgang van de buurthuisactiviteiten als allereerste eis. Deopzet is binnen een jaar met voorstellen te komen voor de samenstelling van een nieuw bestuur. In Een 31-jarige inwoonster van Driehuis, werkzaam in het Zeeweg Ziekenhuis, ont dekte omstreeks elf uur ’s morgens de ver missing van haar tas. Later op de dag werd die terug gevonden in de omgeving van het zusterhuis. Een portemonnee met 150 was er uitgehaald. In een winkel op het Zeewijkplein kwam een 27-jarige inwoonster uit IJmuiden tot de onaangename ontdekking dat ze haar tas miste. Tot de inhoud behoorde onder meer een rijbewijs, kentekenbewijs en een portemonnee met circa 200 gulden. IJMUIDEN. Op twee verschillende plaatsen in de gemeente zijn twee dames vrijdag bestolen van hun schoudertassen. De filmvertoning is de laatste activiteit van het Vrouwencafé in dit jaar. Tussen 16 december en 11 januari vervalt het Vrou wencafé als vaste activiteit in De Brulboei. Het nieuwe jaar wordt op laatstgenoemde datum ingeluid met een optreden van de Vrouwenrockgroep „Gerania”. Bij De Mei kwam een smeulend conflict tussen de staf en het bestuur tot uitbars ting met het ontslag op staande voet van het staflid Bob van Houten op 23 oktober. Een verschil van mening over een nieuw programmeringssysteem (in samenspraak met de buurt) vormde de kern van het conflict dat ook tal van persoonlijke kant jes had. Zijn clubgenoten W. Stet (126 centime ter) en H. Otte senior (110 centimeter) eindigden achtereenvolgens als tweede en derde op de ranglijst. J. Beeliën, die als vijfde eindigde, wist de aandacht op zich te vestigen met de vangst van een voorn ter lengte van 36 centimeter. VELSEN. Wederom met uiterste ma gere vangstresultaten keerden veertien leden van de hengelsportvereniging „Vel sen” zaterdag terug uit Akersloot. In het Noordhollands Kanaal werd hier de vijf de wedstrijd van de wintercompetitie ge houden. Van een totale vangst van twin tig bovenmaatse vissen haalde de beer J. Smeets het grootste aantal op de kant. Met 183 centimeter aan bovenmaatse ge vangen vis mocht hij zich wedstrijdwin- naar noemen. 9.00 uur ’.30 uur 1 blijft de afhanke- it er vol- i slechte en. het bui- ankopen •den met ie Russi- dig heeft de cata- t Moskou iet Was- aald, dat :ot 8 mil- n eventu- van de de oogst >77 kocht on graan :en. n VELSEN. Voor het Vrouwencafé Vel sen draait vrijdagavond in De Brulboei aan de Umuidense Kanaalstraat de film „100 Beledigingen per dag”. In deze rol prent van het feministische filmcollectief Cinemien wordt een kritiek beeld gege ven van het gevestigde vrouwbeeld en de rol van de kosmetische indrustrie om dat in stand te houden. Aanvang half negen. p^rrrnrr'T'r-rj' I Ml ger tijd, het Park Velserbeek en het Hoog- ovenscomplex zoals dat er ver voor de Tweede Wereldoorlog uitzag. De tanende belangstelling voor sigarenbandjes en sleutelhangers en ook lucifermerken bleek uit het geringe aanbod en de vraag hier naar. De stickers zijn nog steeds in opmars en ook suikerzakjes waren zondag nog helemaal „in” op de ruilbeurs in Velsen- Noord. (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. Op de vijfde dag van de parencompetitie bridge van De Kenne- mers slaagde het leidende duo Kroone- Berkhout erin zijn voorsprong tot ruim zeventien percent te vergroten. Zij scoor den 60.71 en brachten daarmede in de A- lijn hun totaal op 280.94. Soomers-Van Munster (263.46) bleven wel boven het gemiddelde (55.36) maar moesten toch van de leiders verder afstand nemen. Kleve-Andela (258.33) hadden in deze competitie nog weinig van zich laten ho ren: nu lieten zij met 61.90 een voortreffe lijk resultaat aantekenen en dat betekende de derde plaats in de rangschikking. An- ten-Van Kesteren (265.71) waren met 45.24 in de B-lijn zwak op dreef en dat bracht het verlies van de bovenste plaats met zich mede. Muller-Elebaars (268.30) profiteer de daar dankbaar van en werden nummer één. Weimar-Peil (263.30) presteerden het met 61.31 de andere koppels achter zich te laten en pakten de derde plaats. Ook in de C-lijn was het suivertje wisse len want Edeling-Flentrop (280.88) wer den, dankzij de 58.80 percent die zij in deze ronde vergaarden, lijstaanvoerder en dat ging ten koste van Jongkind-Poecke (277.22) die naar de tweede plaats verwe- de onderbezetting van de staf en de groep vaste vrijwilligers van het buurthuis zal door het interimbestuur iets gedaan moe ten worden. Van de oorspronkelijke vier- mansbezetting vertrokken dit jaar succes sievelijk drie beroepskrachten waardoor een openbare vergadering zal de buurt waarin en waarvoor „De Mei” werkt daar direct bij betrokken worden. Het interimbestuur zal bij de ingewik kelde taak waarvoor het zich gesteld ziet kunnen steunen op de begeleidingsorgani- satie SALCO en in voorkomende gevallen ook op het advies van de Velsense ambte naar Jeugdzaken de heer G. J. Kwakkel. De laatste is de afgelopen weken nauw betrokken geweest bij het overleg dat tot de n u voorgestelde oplossing heeft geleid. Bij de genodigden waren zaterdag drie afgevaardigden van de Duitse gemeente Bergisch-Gladbach, die met Velsen een jumela- ge onderhoudt. Een van hen, burgemeester F. K. Burgmer, voerde namens de Duitse zustergemeente het woord. Na de officiële toespraken en het openen van „de sluis” tussen het buitenbassin en het binnengedeelte van „De Hoogeberg” zwom men zeventien leerlingen van de Ossendorpschool triomfantelijk het grote bassin binnen. Eenmaal op de kant vormden hun zwarte T-shirts met witte letteropdruk gezien op de achterzijde de tekst „De sluis is open”. Opgesteld in een rij met het gezicht naar de tribune toe luidde de tekst op de T-shirts „Leve de Hoogeberg”. De 11-jarige Angélique Ooms, zesdeklasser aan de Ossendorp school, mocht de staatssecretaris ter afsluiting van het ope- ningsceremonieel een herinneringsschaal met inscriptie aan bieden namens de gemeente. Met het verzoek de bediening van de sluis in omgekeerde richting nog eens over te doen. Een demonstratie figuurzwemmen door de Kunstzwempioeg van de Nederlandse Culturele Sportbond in het grote bassins was zaterdag het laatste programmapunt rond de opening. Commissie financiën. De commissie van bijstand voor de financiën vergadert vanavond om half acht in het Velsense stadhuis. Twee agendapunten betreffen aankoop van onroerend goed. Aan de Heerenduinweg kan de gemeente een bos terrein van circa 7 hectare voor 362.250 kopen van Barones Van Tuyll van Seroos- kerken. Het woonhuis op de hoek Kerk- straat/Kanaalstraat in IJmuiden kan voor 3,5 ton worden aangekocht van de huidige bewoner de heer B. Swibben. Verder ko men subsidievoorstellen voor de Algeme ne Hulpdienst 6000 over 1978) en De Brulboei aan de orde. Commissie volksgezondheid. De com missie voor de volksgezondheid, die woensdagavond om half acht in het stad huis vergadert, verdiept zich onder meer in de totstandkoming van een districtsge- neeskundige dienst waarvoor in de IJ mond de eerste stappen inmiddels zijn gezet. Van de Commissie Lichamelijk Ge handicapten IJmond wordt een subsidie aanvraag behandeld. luiden (in matchpunten): A-lijn: Kleve-An dela 104, Kroone-Berkhout 102, Andela- Fortgens 95, Sommers-Van Munster 93, De Hoog-Van der Vlugt 85, Edeling-Van Thiel 79, familie Vreeswijk 66, Eysker- Derenberg 48. B-lijn: Weimar-Peil 103, familie Horbeek 91, Koningstein-Need 83, Wareman-Van der Vlugt 82, Barzilay-Woudsma 82, Mul ler-Elebaars 81, Anten-Van Kesteren -76, Muller-Andela 74. C-lijn: Jongkind-Barzilay 135, Edeling- Flentrop 127, Beelen-ïobias 117, Kauff- man-Heere 114, Van Sprang-De Vries 113, familie Brouwers 112, Van der Kuil-Kul- man 100, Persijn-De Vries 92, Porck-Bon- der 86, Arpad-Kesting 84. ir Zwemmers op een rij vormen samen de juichende zin „Leve De Hoogeberg’’. (linksboven) f 14,80 42,60 56,50 f 167,70 220,50 0,70 Van Amerongen-Moorselaar (274.65) hadden op de vierde competitiedag hun leidende positie aan Gordijn-Handgraaf (267.27) moeten prijsgeven doch kwamen nu met 58.93 sterk terug <=n werden op nieuw de leiders van het klassement. Het onttroonde paar speelde met 50.60 net bo ven het gemiddelde en werden runner-up. Wajon-Wajon (258.93) bleven goed in de pas. De familie Heere stal met 62.50 de show want aan deze score konden de ande re paren niet tippen. De uitslagen van de vijfde competitiedag „Ik steun dit project, zie er de noodzaak van in. Ik kom dus bepaald niet voor niets” vervolgde hij-duidelijk zinspelend op recente kritiek uit PvdA-kringen op zijn komst namens een I ministerie dat in de bouw van „De Hoogeberg” geen cent heeft bijgedragen. De Velsense PvdA-afdeling kwam eind vorige week I met een verklaring waarin de komst van Wallis de Vries naar Velsen om bovengenoemde reden volstrekt misplaatst werd genoemd. De uithaal uit linkse hoek bracht enige spanning teweeg bij degenen die de openingsceremonie zaterdag mee maakten. Zou de staatssecretaris erop ingaan of het kritische geluid domweg negeren? De reactie die er wel degelijk kwam kon elke Velsenaar tevreden stellen ongeacht zijn politieke kleur. De openingshandeling en de voorafgaande speech van de I staatssecretaris vormde zaterdag de climax van een openings- I programma waarin de gebruiksmogelijkheden van het nieuwe I bad een sterk accent kregen. Leerlingen van de Ossendorp school, die De Hoogeberg dicht in hun buurt hebben, waren direct bij het openingsgebeuren betrokken en mochten na het officiële gedeelte voor een uurtje vrij zwemmen een duik nemen in de drie bassins van het nieuwe bad. De teamleider van de buurthuisstaf Re né van Esschoten kondigde al in septem ber aan bij De Mei te zullen vertrekken. Hij voegt thand de daad bij het woord. Voor hem zal in eerste instantie een ver vanger gezocht moeten worden. Ook aan rt- Angélique Ooms overhandigt een schaal met inscriptie en vraagt vriende lijk maar dringend de opening naar het buitenbad toch maar weer dicht te doen, (boven) SANTPOORT. In de nacht van zater dag op zondag is ingebroken in een wo ning aan de Clarionlaan. Men verschafte zich toegang tot de woning door het slot van een achterdeur te forceren. Tot het assortiment waardevolle voor werpen dat werd meegenomen behoorden onder meer een antieke klok, een verzame ling postzegels, sieraden, sokken en rook- werk. VELSEN. Het buurthuis De Mei krijgt een interimbestuur dat na het re cente conflict tussen het bestuur en de staf orde op zaken zal moeten stellen. Op voorstel van wethouder H. J. Scheeper van welzijnszaken, die in de conflictsitua tie een bemiddelende rol speelde, wordt de VAK (Velsennoordse Aktiviteiten Kommissie) samen met de leden van het huidige bestuur bij de samenstelling be trokken. De VAK mag twee leden aan wij zen voor het interimbestuur, het oude bestuur hetzelfde aantal. De Velsnnoor- der P. Zwaanswijk, zal als voorzitter wor den aangezocht voor het tijdelijke be stuur, dat een drieledige taak krijgt. ïi- Een druk op de knop door staatsscreta- ris G. C. Wallis de Vries waarmee zater dag de verbinding tussen de binnenruimte en het buitenbad van „De Hoogeberg” werd vrijgemaakt, (onder) Voor de ruilbeurzen die om de drie maanden plaatsvinden kiest de afdeling Kennemerland telkens een andere plaats uit in het gebied waar zij actief is voor verzamelaars op velerlei gebied. Op de ruilbeurs van zondag bleek weer eens de veelheid van objecten die voor het aanleg gen van verzamelingen in aanmerking ko men. Er waren deze keer opvallend veel postzegels, complete poststukken van ou de datum met frankering en al en tal van zogenoemde eerstedagenveloppen. Ook voor muntenverzamelaars was er heel wat keus. Prachtstukken waren hier zilveren munten uit de tijd van de Oostindische Compagnie en stadsmunten van Utrecht en Deventer daterend uit het begin van de achttiende eeuw. Boeiende stands waren die met curiositeiten „uit grootmoeders tijd” en met een rijke sortering oude an- sichten waarbij uiteraard de Velsense de j aandacht trokken. Hier waren fraaie dorpsgezichten bij van IJmuiden in vroe- j C-lijn: familie Heere 105, Van Ameron gen-Moorselaar 99, Vonk-Smakman 90, Wajon-Wajon 86, Gordijn-Handgraaf 85, familie Beeksma 72, Janssen-Van Kooten 70, Woertman-Fetzer 65. De standen zijn (in percenten). A-lijn: Kroone-Berkhout 280.94, Soomers-Van Munster 263.46, Kleve-Andela 258.33, De Hoog-Van der Vlugt 255.22, Eysker-Bode 254.51, Knippen-Barzilay 246.91, familie Vreeswijk 239.89, Edeling-Van Thiel 234.52, Andela-Fortgens 233.34. B-lijn: Muller-Elebaars 268.30, Anten- Van Kesteren 265.71, Weimar-Peil 263.81, familie Horbeek 258.99, Muller-Andela 254.17, Wijers-Wijers 252.45, Wareman-Van der Vlugt 233.58, BarzilayWoudsma 229.18, Koningstein-Need 215.78. C-lijn: Edeling-Flentrop 280.88, Jong kind-Poecke 277.22, Van Sprang-De Vries 268.05, familie Brouwers 262.51, Kauff- man-Heere 252.32, Persijn-De Vries 247.91, Beelen-Tobias 236.35, Arpad-Kesting 228.47, Porck-Bonder 228.46, Kulman-Van der Kuil 201.14. D-lijn: Van Amerongen-Moorselaar 274.65, Gordijn-Handgraaf 267.27, Wajo- non 258.93, Vonk-Smakman 254.16, fami lie Heere 248.33, Woertman-Wijers 245.45, Fetzer-Van Gameren 244.02, familie Beeksma 231.07, Janssen-Van Kooten 186.76. s ii

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5