SPAARDEPOSITO’S Organisatoren weren ambachtslieden en standwerkers HYPOTHEKEN BEGROTING BEVERWIJK volgenderonde dag19.30uur ■l veilingen beverwijk BELEGGINGS BEWIJZEN Renteverhoging bij de RPS. Socialisten willen echt sociaal woningbouwprogramma kort ijmondniGuws postgiro en rijkspostspaarbank St. Jozef Ziekenhuis leent 12 miljoen "1 Oproep politie ANTIEKBEURS G.S. akkoord met uitbreiding café te Wijk aan Zee Directeur openbare werken vertrekt 3 jaar 4 jaar 5 jaar 1 jaar 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar 6 jaar Eerlijk is eerlijk: hypotheekrente tophypotheekrente afsluitprovisie blijft 8% 8%% 8%% 7%% 7%% 8% 8%% 8%% J 9% 1% I Meer informatie Wedstrijd (was 7%) (was 7/%) (was 7%%) (was 8%) (was 8%%) (was 8%%) Ledenvergadering PSP-afdeling PI (was 7%%) (was 8%) (was 8/%) 11 1( BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 DECEMBER WOENSDAG 1 3 (Van een onzer verslaggevers) o V 4 3 LOOPTIJD LOOPTIJD In aansluiting op de jongste ontwikkelingen op de kapitaalmarkt heeft de RPS per 11 december 1978 de rentetarieven voor nieuwe beleggingsbewijzen en spaar- deposito's verhoogd. De rentetarieven voor nieuwe hypotheken zijn per 12 december 1978 verhoogd. ook de hypotheekrente is aangepast. Nieuwe tarieven per 12 december 1978: 8/4% 9/4% V De socialisten staan een beleid voor dat aansluit op de wérkelijke behoefte van de 1800 woningzoe kenden in de stad. De fractie vraagt zich af of het college, waarin twee PvdA-wethouders zitting heb ben, zich wel verdiept heeft in de maatschappelijke achtergronden van steeds maar groeiende groep burgers met een 1 of 2 persoonshuishouding die naar een geschikt huis zoeken. Minimum deposito storting) f 1.000,-. Elk deposito komt na de gekozen looptijd automatisch vrij. De rente is jaarlijks beschikbaar. U kunt bellen naar de rijkspostspaarbank in Amsterdam: (020) 591 21 73 afd. Beleggingsbewijzen (020) 591 21 38 afd. Spaardeposito’s (020) 591 80 12 afd. Hypotheken Folders en inlichtingen over al onze diensten zijn verkrijgbaar op het postkantoor, en via tel. 0017 (gratis). VASTE RENTE (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De grootste kunstmarkt van Nederland wordt volgens de organisatoren op zaterdag 26 mei 1979 gehouden in Beverwijk. Aan de markt in het hartje van de stad kunnen tweehonderdtwintig professione le kunstenaars (ambachtslieden, standwerkers en amateuristische kunstbeoefenaars komen niet in aanmerking) deelnemen. Tot nu toe hebben honderdentien kun stenaars ingeschreven. Ben Hoogendijk en zijn medeorgani satoren verwachten echter alle kraampjes binnen luttele weken volgeboekt te hebben. BEVERWIJK. De PvdA-fractie heeft dinsdag- I middag tijdens de behandeling van de begroting I forse kritiek geleverd op het college van B. en W. I Volgens mevrouw C. van Rossum spreidt het colle ge weinig visie ten aanzien van het woningbouwbe leid in de stad. 8 r De rentevergoeding op vóór 11 december 1978 gestorte spaardeposito’s blijft ongewijzigd. U kunt beleggingsbewijzen kopen van f 1.000,- en f 5.000,-. Rente-op-rente: aan het einde van de gekozen looptijd ontvangt u automatisch uw aankoopbedrag plus de totale rente. VASTE RENTE De rentevergoeding op vóór 11 december 1978 afgegeven beleggingsbewijzen blijft ongewijzigd. Kritiek PvdA inzake slap woningbouwbeleid Het woningprobleem in Beverwijk is dermate nijpend, dat volgens mevrouw Van Rossum een vooruitblik van tenmin ste vier jaar wel op z’n plaats was geweest. Het is momenteel niet duidelijk aan welke categorie woningen ds voorkeur moet wor den gegeven. Met een inventarisatielijst van de meest gevraagde woningen in de aanbiedingsnota van de begroting 1979 zouden heel wat vragen beantwoord kun nen worden en die werkelijke behoefte van de woningzoekenden wil de PvdA- fractie wèl in bezit krijgen. Mevrouw Van Rossum was bijzonder teleurgesteld over het feit dat het college geen visie had gegeven op de nood van de 1 en 2 persoonshuishoudens. „Als gemeente bestuur kunenn wij de ogen niet sluiten voor ontwikkelingen die in onze samenle ving aan de gang zijn. Wij zijn er lang van uitgegaan dat het gezin de hoeksteen is van de maatschappij. De maatschappelij ke veranderingen gaan door of wij dit nou toejuichen of niet”. Het is voor het PvdA-raadslid onaan vaardbaar dat de mensen die tot de laagste inkomensgroepen behoren ook wat woon genot betreft tussen de wal en schip vallen. Zij drong er bij het college op aan een beleid te ontwikkelen waarin sociale wo ningbouw centraal zou staan, en waarmee een eerlijke verdeling van woningen en woongenot mogelijk kan zijn. Namens de PvdA-fractie diende zij een motie in, waarin van Hoogovens wordt verlangd op korte termijn stappen te on dernemen om te komen tot woningbouw op het Beynescomplex aan de Spoorsingel. De motie zal ongetwijfeld een ruime meer derheid van de raad krijgen want eerder al had o.a. het CDA laten weten druk op Hoogovens te willen uitoefenen om op dat terrein woningbouw te plegen. KI. Vermeulen, die de verkeerszaken eens had doorgelicht, vond de aanbie dingsnota maar mager aandacht schen ken aan het verkeer. Het college somt slechts drie dingen op: de verkeersstudie, prijsmechanisch parkeren en regulering van het parkeren van vrachtwagens. Het prijsmechanisch parkeren viert straks zijn tweede lustrum aldus Vermeulen, die niet tevreden was over de antwoorden van het college op de vragen in de blok- keltje. Verderop in de Breestraat zorgt het boogie-woogie trio van André Valke- ring vanaf een stilstaande vrachtwagen voor muzikale intermezzo’s. WIJK AAN ZEE. Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland hebben een verkla ring van geen bezwaar afgegeven aan de heer P. de Vries die in het pand Relweg 5 een café exploiteert en wil uitbreiden. Te gen de bouwvergunning had de heer Snij ders, een buurman van het café, een be zwaarschrift ingediend. Volgens G.S. kan dit bezwaarschrift niet in de overweging of de vergunning al dan niet moet worden afgegeven, worden betrokken. Wel echter via de plaatselijke drank- en horecawet. wordt gehouden te bewonderen m de éta lages van de Beverwijkse winkeliers. Op 26 mei bekijkt een deskundige jury (die wordt samengesteld uit kunstenaars el ders uit Nederland) de werkstukken, waarna in de muziektent om 16 uur de uitslag bekend zal worden gemaakt. De winnaar krijgt een bedrag van 750, wie de tweede prijs in de wacht sleept mag rekenen op ƒ500 terwijl voor de derde- prijswinnaar een bedrag van 250 is gere serveerd. Kunstenaars die tot dusverre verzuimd hebben zich als deelnemer aan de kunst markt aan te melden, kunnen dit alsnog doen door een briefje te schrijven naar postbus 1061 te Beverwijk ten name van organisator Ben Hoogendijk. Groenten: andijvie 75-129, boerenkool 40-47, seldery 28-50, breekpeen 13-24, knolseldery 42-64, peterselie 31-53, prei 75- 110, rode kool 19-24, sla 28-42, uien 11-33, waspeen 44-46, bospeen 145, bloemendaal- se gele 158, gesneden boerenkool 63-69. Bloemen: anjers 30-55, trosanjers 200- 320, blauwe druif 150, chrysanten 200-340, freesia 10-32, hyacinten 40-65, narcissen 16-25, nerinen 30-78, orchidee 135, roos 40- 60, babyroos 15-40, tulpen 30-40. Planten: cyclamen 250-600, gem. planten 45-150, grote gem. planten 350-500. BEVERWIJK. De noteringen op de veilingen in Beverwijk waren: (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een 13-jarige Heems kerker reed dinsdagmiddag om kwart voor vijf over de Kerkweg. Hij wilde links af de Ruysdaelstraat in slaan en kwam daarbij in conflict met een rode Citroen (eend). Hij leek daarbij niet gewond te zijn geraakt, maar later bleek zijn arm toch zodanig te zijn gekneusd dat hij naar het ziekenhuis ging. De bestuurder van de eend is doorgereden. De politie wil nu graag contact met hem opnemen. 'P- 280 en -snaar en gen. Tel. a. 5.50 Tj adres all laarndam 10 kilo inl. 023- ing Wan pers, op Ta Heirwej vergaderingen over verkeerszaken. „De parkeernood is niet hoog genoeg om me ters te plaatsen, maar dit argument wordt alleen gebruikt om het ware argument, n.l. het vermijden van een financieel risi co of anders gezegd, niet van zins zijn een onrendabele investering te verrichten, niet te hoeven noemen”. Vermeulen schet ste een somber verkeersbeeld, waarin hij echter wel waardering had voor het poli tiekorps dat bergen werk heeft verzet (Zie voor begroting Beverwijk ook pagina 9) rton, lom an contai Geopen i uur; zal Haarlem Beverwijk krijgt grootste kunstmarkt van Nederland Judo-toemooi. In buurthuis De Schuilhoek te Heemskerk wordt zaterdag 16 december een judo-toemooi gehouden. Van 9 tot 10.30 uur voor judoka’s van 6 t/m 9 jaar en van 11 tot 13 uur voor de judoka’s van 10 tot en met 18 jaar. De judoka’s lessen op de dinsdag, donderdag en vrij dag in de buurthuizen De Schuilhoek en de Zandkraai Kienen bij ADO’20. Vrijdag 15 decem ber houdt de contactcommissie en de sup portersvereniging club ’73 van ADO’20 in de kantine van hét sportpark De Vlotter een grote kienavond. Aanvang 20 uur. Toneel-dans. Donderdagavond 14 de cember is er in buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan een gezellige bijeen komst waarmee het jaar 1978 wordt afge sloten. De toneelgroep „Samen uit” uit Schagen brengt de eenakter De brief van Don Juan. Na afloop dansen. Aanvang 19.30 uur. De gemeenteraad van Beverwijk bespreekt ook vandaag de begroting voor 1979. Na de middagvergadering die om half zes wordt gestopt, pakken burgemeester en wethouders om half acht de draad weer op. Na de beantwoording van de vragen door de collegeleden komen de raadsleden donderdagmiddag half twee weer aan bod. Het leek haar vanzelfsprekend dat er in Beverwijk een initiatief diende te worden genomen om tot de oprichting van een kinderdagverblijf te komen. Zeer ontevreden was mevrouw Van Rossum over de inschrijvingsnormen voor woningzoekenden, die zij oneerlijk achtte, ja zelfs de gelijke berechting van mannen en vrouwen in de weg stonden. Een discussie hierover in de commissie volkshuisvesting staat op stapel. toor ruimte beschikbaar te stellen voor de aanleg van een paar speelvelden. Aan de kunstmarkt is voorts voor alle lagere scholen van Beverwijk, Wijk aan Zee, Velsen-Noord en Heemskerk een wedstrijd verbonden. De scholen zijn door de organisatoren aangezocht een klassi kaal werkstuk van één bij anderhalve me ter te vervaardigen. Wat onderwerp en uitvoering betreft is de keuze geheel vrij gelaten. De ingezonden werkstukken (schilderijen, beelden, collages: alles is toe gestaan) zijn de week vóór de kunstmarkt In de Zeestraat komen zestig kraampjes te staan. Tevens zijn daar tussen 10 en 17 uur voorstellingen te verwachten van de poppenkast van de Dam in Amsterdam, terwijl de Riverboat Jazzband vanaf een stilstaande vrachtwagen voor muzikale verpozing zal zorgen. In de Nieuwstraat worden tien kramen geplaatst, terwijl de Begijnen- en Kloosterstraat in totaal vijf tig kramen zal gaan omvatten. Daar treedt ’s middags tevens de Boerenkapel op, ter wijl er in de straat ook een draaimolen zal worden neergezet. Aan weerskanten van de Breestraat worden in totaal honderd kramen ge plaatst. Op de rijbaan van Beverwijks hoofdwinkelstraat - die voor alle verkeer zal worden afgesloten - wordt de grote muziektent neergezet, waarin de gehele dag van alles te beleven zal zijn. Burgemeester Hubers verklaart de kunstmarkt vanuit die tent om 10 uur ’s morgens voor geopend. Aansluitend geeft de Beverwijkse Harmonie Kapel een concert en zijn optredens te verwach ten van de vijftig leden tellende volks dansgroep van De Schans en het uit Hoogeveen afkomstige kindercircus Pin- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In verband met zijn benoeming tot hoofddirecteur van open bare werken te Maastricht zal ir. G. P. L. N. Hoogeveen, directeur van openbare werken en het grondbedrijf in Beverwijk, per 1 januari aanstaande de gemeente dienst verlaten. Op dinsdag 19 december wordt hem een afscheidsreceptie aangeboden. Aansluitend apn het officiële gedeelte zal er voor een leder gelegenheid zijn af scheid te nemen vanaf vier uur in het Stadskantoor. BEVERWIJK/HEEMSKERK. De af deling Beverwijk/Heemskerk van de PSP vergadert donderdag 14 december. Op de agenda staan de volgende punten. Bespreking van het verslag van de afge- vaardigden naar het PSP-congres; de situ atie bij Hoogovens met betrekking tot het gebruik van giftige stoffen en de verslagen van de gemeenteraadsfrakties in Bever wijk en Heemskerk. Tenslotte wordt er gediscussieerd over de structuur en het intern funktioneren van de PSP, landelijk en plaatselijk. In lichtingen verstrekt het secretariaat: Peli- kaanhof 12, telefoon 33351, Beverwijk. HEEMSKERK. Op 20 december kan worden ingeschreven op een 9,25 pet 30- jarige obligatielening 1979 van 12 mln ten laste van de. Stichting R.K. Ziekenhuis voor Midden-Kennemerland, exploiteren de het Sint Jozef Ziekenhuis in Heems kerk, tegen een koers van 100 pet. De lening zal a pari worden afgelost in 25 gelijke jaarlijkse termijnen, waarvan de eerste vervalt op 15 januari 1985. Ver vroegde gehele of gedeeltelijke aflossing is uitsluitend toegestaan op 15 januari van elk jaar, voor de eerste maal op 15 januari 1989, aldus het prospectus. Extra aflossingen zullen in de jaren 1989 tot en met 1993 slechts geschieden tegen 103 pet en daarna tegen 102 pet. Officiële notering van lening op de Am sterdamse effectenbeurs zal worden aan gevraagd. De stortingsdatum is 15 januari 1979. Van braderieën en kunst- en ambachtsmarkten heeft het publiek de buik zo langzamer hand meer dan vol, menen de organisatoren van de Beverwijkse kunstmarkt, die de kraampjes volgend jaar dan ook louter door professionele kunstenaars willen laten bezetten. Op de archieffoto een beeld van één van de talloze braderieën, die Beverwijk de afgelopen jaren heeft gekend. Haar fractie-genote G. van Delft pleitte voor een soepel welzijnsbeleid dat zich gemakkelijk zou kunnen aanpassen aan problemen die zich in onze snel verande ren maatschappij kunnen voordoen. J. van Dijk haalde de veldennood van hockeyvereniging Eechtrop van stal. Hij hoopte dat de vereniging snel uit de nood zou kunnen worden geholpen door op het braakliggende terrein achte het postkan- (ADVERTENTIE) BEVERWIJK. In de Nieuwe Slof wordt zaterdag 16 en zondag 17 december weer een antiekbeurs gehouden. Traditie getrouw zal het een flinke beurs worden want ruim 40 antiquairs hebben een plaats in het ontmoetingscentrum gekregen. De beurs is op zaterdag geopend van 11 tot 17 uur en op zondag van 10 tot 18 uur.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 11