Johan van Kempen Kerstconcerten Herman de Wit Funhouse Meneer Masure Roosje agenda van amsterdam IBIII MUZIEK THEATER ALLERHANDE donderdag x, Toneel en muziek llwo Bioscopen wijzei i'll 19 YC HD UITWIJZER DECEMBER I 4 19 7 8 s- g f i lat daar ade- latU oelt HF r c 'C0 De Amerikaanse ■pianiste Hélène Wickett, zondagmiddag in het Concertgebouw Haarlem. 50 I In verband met de feestdagen verschijnt volgende week een gecombineerde Hitwijzer voor de periode van donderdag 21 december tot en met donderdag 4 januari 1979. Gegevens over manifestaties die in deze periode plaats hebben dienen voor dinsdag 19 december op de kunstredactie te zijn. Strijkkwartet. Het Amsterdams Strijkkwartet, bestaande uit Jeannelotte Hertzberger en Jan Hulst, viool, Rena Scholtens, altviool en Ben de Ligt, cello, geeft woensdag een concert in het concertgebouw Haarlem. Medewerking wordt verleend door Hans Dercksen, piano en Anthony Woodrow, contrabas. Op het programma staan: - Zemlinsky-Strijkkwartet nr. 3 opus 19. Dvorak-Strijkkwartet in Es opus 51 en Schubert-Piano kwintet in A opus 114 posthuum Forellenkwintet. Het Schubertjaar is nog niet ten einde en op veler verzoek Wordt het Forellenkwintet gespeeld, geschreven voor de ongewone combinatie piano, viool, altviool, cello en contrabas. Aanvang 20.15 uur. Herman Krebbers. Zondagavond geeft het Heemsteeds Kamerorkest, onder leiding van dirigent Iman Soeteman, een gratis toegankelijk concert in de Nederlands-Hervormde Kerk aan het Wilhelminaplein te Heemstede. Uitgevoerd worden van Mozart de Symfonie nr. 26 en het Vioolconcert nr. 4, van Beethoven de Romance in de F en Van Schubert de Onvoltooide. Herman Krebbers, concertmeester van het Concertgebouworkest, zal de solopartijen van Mozarts Vioolconcert en Beethovens Romance spelen. Aanvang 10.15 uur Lemkes/Vos. Stadsorganist Piet Kee bespeelt vanavond in het Concertgebouw Haarlem zowel het Cavaillé-Coll orgel als het Flentrop positief. Op het programma werken van César Franck, Samuel Scheidt en Philippe Pool. Daarna begeleidt hij het vioolduo Bouw Lemkes-Jeanne Vos bij een sonate van Handel en een sonate van Carl Philippe E. Bach. Het violistenechtpaar speelt ook Theme and Variations van de Amerikaanse componist Rawsthorne. Aanvang 20.15 uur. Heemstede. De Bloemendaalse fluitist Johan van Kempen is deze week twee keer te beluisteren. Vanavond verleent wij zijn medewerking in composities van Bach en Mozart, aan het concert door Jaap Stork, organist van de Adventskerk te Aerdenhout, op het Leonard van de Brinkorgel in de Heemsteedse St. Bavo-kerk, Herenweg 88, Aanvang 20.15 uur. Vrijdagaovnd geeft Van Kampen,om 20.15 uur, een recital samen met de pianiste Ineke Don in cultureel centrum ’t Oude Slot, Ir. Lelylaan 6, Heemstede. Een programma van laatromantische en impressionistische muziek. Bijzondere vermelding verdient daarbij de Sonatine van Tansman, die naast composities van Debussy, Dukas, Honegger, Joliveten Enesco door het duo Van Kempen-Don worden uitgevoerd. De nu 81-jarige Alexandre Tansman - Pool van geboorte maar sinds zijn vierentwintigste jaarin Frankrijk gevestigd schreef behalve kamermuziek onder meer ook acht symfonieën, balletten en opera’s. In zijn jeugd sterk beïnvloed door Stravinski. met wie hij bevriend was, streefde Tansman een modernistische schrijfwijze na, die resulteerde in een persoonlijke manier van uitdrukken. Tansmans pogingen om de jazz te integreren in de klassieke kunst, vonden in deze in 1925 te Koffieconcert. Zondagmiddag wordt het koffieconcert in het Haarlemse Concertgebouw verzorgd door de pianiste Hélène Wickett. Op het programma staan de Sonate in Es Hoboken 52 van Haydn, Gaspard de la Nuit van Ravel en de Hongaarse Rapsodie hr. 13 van Liszt. Half 12 koffie, 12 uur muziek. Voor de peuters is er een crèche. De nu 23-jarige Amerikaanse Hélène Wickett debuteerde op zes-jarige leeftijd als solo-pianiste en twee jaar later speelde zij met het San Francisco Symfonie Orkest het Pianoconcert in D van Haydn. Zij kreeg les van onder meer Nadia Boulanger, Robert Casadeus en Alfred Brendel. Weihnachtsoratorium. Het Haarlems Gemengd Koor geeft vrijdag een kerstconcert in het Concertgebouw Haarlem. Uitgevoerd wordt het Weihnachtsoratorium van J. S. Bach Begeleiding het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Dirigent Anton de Beer. Solisten Nelly van der Spek, sopraan; Marianne Dieleman, alt; Gerard Honig, tenor en Henk Smit, bas. Met medewerking van Klaas Bolt, orgel. Uitgevoerd worden van het Parijs geschreven sonatine hun neerslag in de verwerking van een foxtrot. Duo-serie. Volgende week donderdag wordt in Kadens, Smedestraat 31, Haarlem, een concert in de Duo-serie gegeven door het hoorn-piano duo Herman Jeurissen-Carlos Moerdijk. Zij spelen werken van Beethoven, Strauss, Koetsier, Ketting, Poulenc en Bozza.Aanvang 20.15 uur. De 25-jarige hoornist Herman Jeurissen studeerde aan het Brabants Conservatorium bij Adriaan van Woudenberg, waar hij in juni van dit jaar de Prix d’excellence behaalde. Jeurissen is thans eerste hoornist van het Residentie Orkest. leuk had kunnen worden ontaardt in een rivaliteitsgevecht waarin machtsmisbruik en teleurstelling de boventoon voeren. Teleurstelling bij de verpleegkundigen omdat in de praktijk niets aanwezig blijkt om aan hun aanvankelijke idealistische verwachtingen te kunnen voldoen Dit stuk over de uitzichtloosheid bij de verpleging in de geestelijke gezondheidszorg werd geschreven door de Nederlandse auteur Rob Bognar, die zelf als verpleger in een psychiatrische inrichting heeft gewerkt. Regie Christiaan Nortier. Aanvang 20.30 uur. De Vergroeiing. Vanavond, vrijdagen zaterdag in de Toneelschuur het theaterkollektief Hare Majesteit met het debuut De Vergroeiing. Hare Majesteit bestaat uit vijf mensen die op verschillende gebieden in het theatervak werkzaam zijn geweest en elkaar kennen van de Amsterdamse Theaterschool. In De Vergroeiing is in korte scènes te zien hoe vijt kinderen opgroeien. Zij verbazen zich over de volwassen wereld, die door hun ogen gezien, grillig en absurd is. Aan het eind zijn ze zelf volwassen geworden en „vergroeid". De leden van de groep Stofwisselingen. Het Frans Halsmuseum heeft een breed opgezette textielexpositie georganiseerd die zowel de Vishal als de Vleeshal in Haarlem zal omvatten. „Stofwisselingenheet de tentoonstelling met als ondertitel, veranderingen in de textiele beeldende kunst” die komende vrijdag om 20.30 uur wordt geopend en die vervolgens tot en met 11 februari (gratis) is te bezichtigen. De ondertitel geeft al aan dat het op deze tentoonstelling gaat om een ontwikkeling in de textielkunst die van zeer recente datum is. Het betreft hier niet de toepassing van textiel in wandkleden en andere objecten, maar het gebruik van Folk. In de Teerling, Kleine Houtstraat 58, Haarlem, vanavond een optreden van John Renbourn en Jacque Mcshee, die beiden deel uitmaakten van de in 1973 uit elkaar gevallen folk-groep Pentangle. Aanvang 21.30 uur. Gnatgrass. In café De Gooth, Botermarkt 19, Haarlem, zondagmiddag hebben De Vergroeiing zelf geschreven en van muziek voorzien. Aanvang 20.30 uur. Jute Projekt. Vanaf deze maand is Toneelschuur II een jaar lang elke derde woensdag van de maand gereserveerd voor een lunchpauze-programma van het Jute Projekt. Wigbold Kruyver en zijn hond Joost bespreken in dit lunchuurtje allerlei actuele zaken en met name „het item van de maand”, waarmee u ook op andere plaatsen in Haarlem gekonfronteerd zal worden Woensdagmiddag het eerste van Twaalf diepzinnige gesprekken met mijn hond, aanvang 12.30 uur. Blijspel. Volgende week donderdag zijn André van den Heuvel, Kitty Janssen en Piet Römer te zien in Meneer Masure, een blijspel van Claude Magnier, in de Haarlemse Stadsschouwburg. Regie en dekor: André van den Heuvel. VrijdagavondEen echtpaar heeft een heerlijk weekeinde voor de boeg in het buitenhuisje. De vrouw is alvast vooruit gegaan omdat de man nog wat zaken had te regelen. Hij zou het niet laat maken, maar als hij er om elf uur nog niet is gaat zijn vrouw, na een slaappil te hebben ingenomen, haar bed. Midden in de nacht maakt haar man haar wakker met de vraag „Wat doet die vreemde man naast je in bed”. Aanvang 20.15 uur. Don Quishocking. Volgende week donderdag in Centrum III, Herenweg 111, Heemstede, cabaretgroep Don Quishocking Anke Groot, George Groot, Fred Florusse, Jacques Klotters en Willem-Jan Gevers met het programma speelt zo veel mogelijk pure Chicago-blues met zo hier en daar een echte oude rocker als intermezzo. Aanvang 22 uur, Groot Heiligland 37. Zaterdag in de H. J.C. het groot internationaal workshop orkest De Oktopidians onder leiding van Herman de Wit. De groep, bestaande uit vijftig tot tachtig musici, brengen stukken van onder meer Kurt Weil, Rollins, Balkey, Albert Ayler,Misja Mengelberg, Herman de Wit zelf en van workshop-leden als Thijs Bault, Eba Bouman en Ruth Bouman. Aanvang 22 uur. diverse materialen in een techniek die aan textiel inherent is: het verbinden in de vorm van weven, vlechten, knopen en breien. Deelnemers zijn Marlies Appel, Sonja Besselink, Harry Boom, Johan Claassen, Paul Jansen, Theo Jeuken, Toon Leemans, Jaap Verhey Pols, Charley van Rest, Cornelius Rogge, Joop van Rijs en Anna Verwey. het Haarlemse bluegrass-kwintet Gnatgrass. Aanvang 16 uur. Voorspeel middag. Maandag wordt een voorspelmiddag gehouden in de Grote of St. Bavokerk door enkele leerlingen van Klaas Bolt aan het Sweelinck Conservatorium. Aanvang 14 uur. Jamsessions. Iedere zondag jam-sessions van 15.30 tot 18.30 uur in bar Peppermint, Kleine Houtstraat 81,Haarlem. Vaste medewerkers zijn Jules Alberda, gitaar, George Peter ten Have. In bar-bistro De Colonel, Stationsstraat 20, Zandvoort zondagavond vanaf 22 uur het trio Peter ten Have met zang van José de Koning. Trappen Op. Don Quishocking bezit een verrukkelijk vermogen tot relativeren en betrekt daarbij ook zichzelf. De groep stelt zich beslist niet kleurloos en opportunistisch op, maakt volmondig links kabaret en doet dat met veel humor en inventiviteit. Aanvang 20.30 uur. Rob van Houten. Zaterdag geeft Rob van Houtén’s Funhouse een voorstelling in de Arnoldushoeve, Hoofdweg 574, Hoofddorp. Funhouse brengt een programma, waarin een groot aantal nummers van een nieuwe show zitten, aangevuld met enkele hoogtepunten uit vorige shows en met marionettenspel van Feike Boschma. Aan de voorstelling zaterdagavond werken behalve Feike Boschma en Rob van Houten, mime, de geestelijke vader van Funhouse ook mee Cor Beurskens, droogkomiek, Carry Schomper, prima ballerina en de acteur Wilbert Gieske. Aanvang 20.30 uur. Workshop. Zondag en dinsdag twee publiekspresentaties van de Kantoorworkshop van de Toneelschuur. Een soort detective-verhaal met de titel De zaak Jan de Bont. De bekende detective Sophie Speur stelt een onderzoek in naar de ontslagprocedure van een zekere Jan de Bont. Hoe is alles in zijn werk gegaan? Getuigenverklaringen leiden er toe dat van de collega’s van het slachtoffer wordt gevraagd de bewust dag eens over te spelen. Aan het publiek in de zaal wordt door Sophie gevraagd mee te denken om zo samen tot een oplossing te komen. Speurderstoneel samen met het publiek. Aanvang 20.30 uur. Artemis. De gitaar staat centraal in het koffie-concert, van 12 tot 14 uur, in sociëteit Artemis, Heereweg 48, Lisse. Elvira Vis, Gerrit de Boer en Joep Wanders, gitaar en Marijke Schat, tenor en altblokfluit, spelen anonieme werken uit de Renaissance, bewerkingen en composities van Laurindo Almeida en Castel Nuovo Tedesco en muziek uit de twintigste eeuw van Leo Brouwer. De vier jonge musici studeren aan het Amsterdamse Conservatorium. New City Bluesband. In de Haarlemse Jazz Club vrijdagavond een optreden van de New City Bluesband, het blues-huisorkest van de H. J.C. De band Tijdens de opening zal Charley van Rest een performance verzorgen. De expositie is dagelijks van 10-17 uur toegankelijk, op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Op Nieuwjaarsdag zijn beide Hallen gesloten, zoals dat ook met het Frans Halsmuseum het geval is. Boetseerwerken. Het Kreatief Centrum Haarlem viert zijn eerste lustrum met een weekend-expositie. Komende zaterdag- en zondagmiddag kan men op de Gasthuissingel 58 in Haarlem van 14-17 uur terecht om de vorderingen van de deelnemers in ogenschouw te nemen. Er zijn zowel boetseerwerken als tekeningen te zien. die U fs bij ningen ezen. 30% iuktie. ng erecht. ü- Netty Blanken, Peter Bolhuis, Renee Stoutendijk en Pim Vosmaerin De nacht van de rattenkoning, volgende week in de Toneelschuur Haarlem. Gusenhoven, drums, Simon Planting, bas i en Adam Spoor, sax en klarinet. Eveneens iedere zondagmiddag vanaf 15 uur jamsessions in jongerencentrum 't I Plein, tegenover de Spaarnehal in Scbaikwijk, met Schalkwijkse en Haarlemse jazzmuzikanten. Weihnachtsoreatorium van de eerste vier Cantates en het Openingskoor van de vijfde Cantate „Ehre sei Dir Gott gesungen”. Aanvang 20.15 uur. The Messiah. Eveneens in het Concertgebouw Haarlem brengt de christelijke oratoriumvereniging Door Zang Vriendschap dinsdag The Messiah van Handel ten gehore met medewerking van het Begeleidingsorkest voor Noord-Holland. Solisten zijn: Marijke Nieuwenweg, sopraan; Sylvia Schlüter, alt; Michiel ten Houte, de Lange, tenor; Wout Oosterkamp, bas. Verder verlenen Simon C. Jansen, orgel en Pieter Jan Olthof, klavecimbel, hun medewerking. Het geheel staat onder leiding van dirigent Yolan Trabsky. Aanvang 19.30 uur. Nog meer kerstuitvoeringen. Zondagmiddag om 15 uur een kerstconcert in de kathedraal Sint Bavo aan de Leidsevaart in Haarlem door het Kathedrale koor met instrumentaal ensemble en organist Bernard Bartelink. Toegang gratis. Het koor Puellae Cantate geeft maandag om 20 uur een kerstconcert in de Verlosserskerk aan dé Generaal Spoorlaan, Haarlem-Noord. Onder leiding van dirigent Teke Bijlsma en met medewerking van organist Dirk Out. Er worden werken uitgevoerd van Praetorius, Brahms, Britten, enkele bewerkingen van oud-Franse kerstliederen en een paar Engelse Christmas Carols. Het Hoofddorps Mannenkoor Zang en Vriendschaponder leiding van Marinus Metz, die ook het orgel bespeelt geeft zaterdag een kerstconcert in de Gereformeerde Kerk aan het Marktplein in Hoofddorp, met medewerking van het Kinderkoor De Meerzangertjes onder leiding van Bert van Noord. Aanvang 19.45 uur. Vrijdagavond een kerstuitvoering door leerlingen van de Gemeentelijke muziekschool Bloemendaal in de Burgerzaal van het Gemeentehuis van i Bloemendaal. Toegang gratis, aanvang 19.30 uur. De afdeling Haarlem en Omstreken van de Vereniging voor Huismuziek houdt een openbare kerstspelavond, waar leden en belangstellenden welkom zijn met instrumenten en/of zangstem. Muziekstandaard meebrengen De leiding berust bij Elly Klopping. Aanvang 19.30 in de Begijnhofkapel aan het Begijnhof te Haarlem. Het Prijsdier. Volgende week woensdag in de Toneelschuur, Smedestraat 23, Haarlem, de première van Roosje en het prijsdier, twee eenakters van Toneelgroep Centrum. Roosje is een monoloog van de Duitse schrijver Harald Mueller, van wie Centrum eerder het stuk Gestrand speelde. In Roosje vertelt de hoofdpersoon, Ingebord Elzevier, over de mannen die haar hebben misbruikt en over haar vertwijfelde pogingen om toch nog wat van het leven te maken. Over de onhoudbare positie van de vrouw in "mannenland”, waarin de paradoxale mannelijke verwachtingspatronen nog steeds van kracht zijn, gaat ook Het Prijsdier van de Engelse schrijfster Gilly Fraser. In Het prijsdier (Engelse titel A bit of rough) botst de belevingswereld van Julia met die van haar vriend, na afloop van een feestje waarop zij een vernederende ervaring heeft ohdergaan, die door hem finaal anders wordt geïnterpreteerd. Met Hendriëtte Tol en Luk van Mello. Regie van beide eenakters Peter Oosthoek. Voor de première zijn er vanavond, vrijdag, zaterdag en dinsdag nog try-outs. Na de première wbrdt Roosje en het prijsdier in de Toneelschuur nog gespeeld van 21 tot en met 23 en van 27 tot en met 30 december. Aanvang 20.30 uur, schuur III. Tekstpierement. Vanavond, vrijdagen zaterdag, de officiële première-avond, in de Stadsschouwburg Haarlem „Van wie zou dat nou zijn?, het nieuwe programma van cabaretgroep Tekstpierement. Van wie zou dat nou zijn? is opgebouwd rond k het omvangrijke oeuvre van Annie M. G. Schmidt. Met Annie M. G.-liedjes, in gesprekken en conferences, wordt teruggereisd in de tijd, van de familie Doorsnee tot de merkwaardige jaren zeventig. Tekstpierement bestaat uit Jos Brink, Frank Sanders, Lucie de Lange en Henk Bokkinga voor de muziek. Aanvang 20.15 uur. Rob Bognar. In de Haarlemse Toneelschuur volgende week woensdag tot en met zaterdag De nacht van de rattenkoning van de Theaterunie. Vijf jonge verpleegkundigen, die in een psychiatrisch ziekenhuis werken, komen tijdens een nachtdienst stilletjes bij elkaar om die onverkwikkelijke uren zo prettig mogelijk door te brengen. Maar wat zo De Brakke Grond (Nes 53, tel. 240394) 20.30 uiu behalve zondag: „Ieder voor zich.met Frits Lambrechts e.a. Carré (Amstel, tel. 225225) 20.15 uur: „Swing- pop”, behalve 18 dec. Zo. 17 dec. 11 uur: Koffieconcert door het Amst. Philh. orkest. Wo. 20 dec. 13.30 uur: Bassi Adriaan. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) gro te zaal 20.30 uur: „De Pornograaf’, regie Lode- wijk de Boer, met Jimmy Berghout, Jacques Commandeur, Frans Koppers, Elisabeth Hoij- tink, Elfi de Mey en Margreet Heemskerk; do. 14 dec. ook om 14.15 uur. Elke do. en vr. 12.30 uur in de Palonizaal: „Uitgestelde vragen”. Cleyntheater (H. Cleyndertweg 63a, tel. 271815) za. 16 dec. 20.30 uur: Sylvia Alberts en het trio Nico van der Linden jr. Concertgebouw (van Baerlestraat, tel. 718345) do. 14 dec. 20.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink, sol. Gundula Janowitz, sopr., Tom Krause, bar. met Groot Omroep koor (Brahms). Kleine zaal 20.15 uur: Franz Schubert Kwartet (Mozart, Brahms, Debussy). Vr. 15 dec. grote zaal 20.15 uur: Amst. Philh. Orkest o.l.v. Anton Kersjes, sol. Cristina Ortiz, piano (Sjostakowitsj, Ravel, Schubert). Za. 16 dec. 20.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink, sol. Gundula Janbwitz, sopr., Tom Krause, bar. en Groot Omroepkoor (Brahms); grote zaal 15 uur: Radio Filh. Orkest m.m.v. Omroep Kamerkoor oJ.v. Miklos Erde- lyi, sol. Sylvia Marcovici, viool (Bartók), en om 20.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink, sol. Gundula Janowitz, sopr., Tom Krause, bar., kleine zaal 20.15 uur: Franz Schu bert Kwartet. Zo. 17 dec. Spiegelzaal 11 uur: „Für Ellse”; grote zaal 14.30 uur: Ned. Kamer orkest m.m.v. het Ned. Kamerkoor Capella o.l.v. Ivan Fischer, sol. Vera Beths, viool, Adin- da de Nijs, sopr. Leena Kiilunen, alVmezzo, Zeger Vandersteene, tenor, Karry van der Kamp, bas (Bach) en 20.15 uur: Christ. Oratori- umver. „Groot Noord” en Gew. Orkest voor Z.H. o.l.v. Willem Wiesehahn, sol. Jordine Sam son, sopr.. Nel Wisse, alt, Arjan Blanken, tenor. Hans Zomer, bas, Jaap Spigt, klavecimbel en Simon C. Jansen, orgel (Bach). Ma. 18 dec. kleine zaal 20.15 uur: Concerto Amsterdam, dir. Jaap Schröder, m.m.v. Rachel Yakar, sopr., Alda Stuurop, viool, Wouter Möller, vio loncel, Jaap Schröder, viool (Vivaldi). Di. 19 dec. grote zaal 19.30 uur: Richard Hickox Or chestra o.l.v. Jack P. Loorij, sol. Elly Ameling, sopr.. Joke de Vin, alt, Hein Meens, tenor, Henk Smit, bas. Simon C. Jansen, orgel (Handel). Di. 19 dec. kleine zaal 20.15 uur: Kamermuziek door Luisa Bosabalian, sopr., Richard Trim- born, piano (Purcell, Anoniem, Scarlatti, Brahms, Berlioz en Armeense Volksliederen. Wo. 20 dec. kleine zaal 12.30 uur: Lunchconcert door Peter Bree, hobo en althobo, Jan Slothou wer, piano. De Engelenbak (Nes 71, tel. 247368) do. 14, vr. 15 en za. 16 dec. 20.30 uur: „Wie heeft er vergeten door te trekken?” door spelgroep Kwak, regie George en Marja Bruens; di. 19 dec. 20.30 uur: Open bak, voor iedereen, met elke week het vervolgtoneelstuk, open combo en planken koorts, presentatie Agatha Bam De Kleine Komedie (Amstel 56, tel. 240534, beh. ma. 20.15 uur uur: „Bruinbrood” door Jan Blaaser en Clous van Mechelen (piano). Alhambra 1 (Weteringschans, tel. 233192) „Interi ors”, toeg. 16 j„ dag. 14, 19, 21.30 uur; zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2 „Waterschapsheuvel”, toeg. alle leeft, dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Belevue Cinerama (Marnixstraat 400, tel. 234876) „Grease”, toeg. alle leeft., dag. 14.15, 19 en 21.30 uur; zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat, tel. 266227) „Jaws 2”, toeg. 12 j„ dag. 14.30, 19.15, 21.45 uur; zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. I Calypso Club (tel. 266227) „Eyes of Laura Mars”, toeg. 12 j., dag. 14-15, 19 en 21.30 uur; zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Droom der wellust”, toeg. 18 j., dag. 11.30, 13.30,15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur; zo. vanaf 13.30 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648) „Ruby”, toeg. 16 j„ dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „Aanval op Mac Wa”, toeg. 16 j., dag. 13.15, 15.30, 18.45 en 21.15 uur; za., zo., wo. 18.45 en 21.15 uur. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243639) „Game of death”, toeg. 16 j„ dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur; za., zo., wo. 19 en 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebépl. 4, tel. 151243) „Jaws 2”, toeg. 12 j., do. t.e.m. zo. 18.45 en 21.30 uur; ma., di., wo. 20 uur; za., zo. 14.30 uur Cinetol, (Tolstraat, tel. 722291) „Fedora”, toeg. 16 j„ dag. 19.45 en 22 uur; „Padre Padrone”, toeg. 16 j„ dag. 19.30, 21.45 en 24 uur. City 1 (tel. 234579) „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft., dag. 13.45 en 19.45 uur. City 2 „Kentucky fried movie”, toeg. 16 j„ dag. 14.30.19.15 en 21.45 uur; zo. 13.45,16.15,19.15 en 21.45 uur. City 3 .Alice in sexland”, toeg. 16 j„ dag. 15,19.30 en 22 uur; zo. 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. City 4 „Aasgieren vallen aan”, toeg. 16 j„ dag. 18.45 en 21.30 uur; za. 13.30,18.45 en 21.30 uur. City 5 „Despair”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. City 6 „An unmarried woman”, toeg. 16 j„ dag. 13.30, 18.45 en 21.30 uur; zo. 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur. City 7 „Waterschapsheuvel”, toeg. alle leeft., dag. 14.15.19.15 en 21.15 uur; zo. 14.15,16.40,19.15 en 21.15 uur. Corso (Kalverstraat, tel. 234561) „Veel liefs uit Moskou”, toeg. 12 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cine ,J>” (Pl. Middenlaan 4A, tel. 226551) „Un elephant ca trompe enormement”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur. Desmet (pl. Middenlaan 4A, tel. 226551) „Rose mary’s baby”, toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan 4, tel. 723653) „Jaws 2”, toeg. 12 j., dag. 19.30 en 21.45 uur. Flora Disney Theater (Amstelstr. 24, tel. 230469) „Peter en Ellioth de draak”toeg. alle leeft., do., vr., ma., di. 14 en 19 uur; za. 10.30, 13.30, 16, 19 uur; zo., wo. 13.30, 16, 19 uur. Kriterion (Roeterstraat, tel. 231708) „De klom penboom”, toeg. 16 j., dag. 14 en 20 uur. Leidseplein Theater (tel. 235909) „Herfstsonate”, toeg. 16 j., dag. 14, 19.30 en 22 uur; zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655) „The boys from Brzil”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur; za., zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Pluk mij”, toeg. 18 j„ dag. 11.30, 13.15, 15, 16.45, 18.30, 20.15 en 22 uur; zo. vanaf 13.15 uur. Rembrandtplein Theater 1 (tel. 223542) „Tomor row never comes”, toeg. 16 j., dag. 14.15, 19, 21.30 uur; zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rembrandtplein Theater 2 „Ik ben verlegen, maar ik red me wel”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rex (Haarlemmerstraat, tel. 246132) „Kung Fu dragon”, toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, tel. 723488) ,My name is nobody”, toeg. 12 j„ dag. 19 en 21.30 uur; za., wo. 13.45 uur; zo. ook 13.15 en 15.30 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Herfst- sonate”, toeg. 16 j., dag. 19.30 en 22 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809) „Waterschaps heuvel”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Saskia (Rembrandtsplein, tel. 243363) „Grease”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion, tel. 231708) „Des enfants gates”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) „De geest van de bijenkorf”, toeg. 16 j., zaal 1: dag. 19.45 en 22 uur; zo. 14,19.45 en 22 uur. Zaal 2: „Rude jomee pour le reine”, toeg. 16 j., dag. 19.45 en 22 uur; zo. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat 1, tel. 262633) „Revenge of the Pink Panther”, toeg. alle leeft, dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2 „Fedora”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3 „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft., dag. 14 en 20 uur. Tuschinski 4 „Pourquoi pas", toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5 „Salo - of de 120 dagen van So dom”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19, 21.30 uur; za., zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460) Ame- uur; zo. 15, 19 en 21.30

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19