Rob Schaap weg uit Beverwijkse sporthal 99 Phoenix heeft kans tegen VCIJ Zaalvoetbaltopper eindigde onbeslist zaalvoetbal O\b\R khay;\\i vloerbedMtmg DE RUSTENDE JAGER I Een begrip in Perzen Koop een Oosters tapijt met de zekerheid van 1 GROTE VEILING TE IJMUIDEN f 85,- f198- f 59- f 149- f 149- W. Voet Zn 1 iiiht lil inggn en statenT—l Vrijdag 15 dec., van 13 tot 21 uur I Breelaan 2, Bergen (nh j SPORT 19 7 8 DECEMBER DONDERDAG 1 4 Anegang 13 Haarlem CULTIVÉ PARELCOLLIERS y 1 Juweliers ZILVEREN, GOUDEN OF JUWELEN. SIERADEN Wegens annulering order hotel accommodatie te Bergen voor minder dan de halve prijs. (Het tapijt is niet versneden.) Interest zuiver scheerwol tapijt voor zwaar intensief gebruik, 400 cm breed, in berber-beige gem.. vanf2 19-nuperstrekkendemeter (Van onze sportredactie) BEVERWIJK. „Bezig zijn met sport, maar bovenal werken met mensen intrigeert me”, zegt Rob Schaap, zeven jaar lang bedrijfslei der van de Beverwijkse sporthal. „Ik beschouw mijn werk als een hobby en kan daarom wel zeggen dat ik hier eigenlijk in een uitermate gunstige positie zit”. Rob Schaap’s enthousiasme voor het werk dat hij doet staat eveneens aan de basis van de groeiende belangstelling waarop de Beverwijkse sporthal zich de laatste jaren mag verheugen. Toch heeft Schaap besloten te vertrekken. Een weloverwogen stap, die geheel past in Schaap’s visie op zijn loop baan. life' te ruilen voor het beleidswerk HENK SPRENKELER (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ■ü- Joop Heerinx (IJmond ’73) probeert keeper Alfons van der Velden te passeren. Lommerse kijkt gespannen toe. (ADVERTENTIE) 'ADVERTENTIE) 3 9 uuijuuiu fyraan jenever Velours Moquette, prachtige uni-tinten. 400 cm breed, nu Desso zuiver scheerwol tapijt, 2 cm hoge pool, 400 cm breed, in berber-linde gem. en licht beige, van f425,—nu per strekkende meter Enkele kamers zuiver wol gebloemd tapi jt, 400 cm breed van f349,-, nu per strekkende meter Voor handelaren en partikulieren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen van 12.00 tot 13.00 uur. en weer zitting nemen. Het is nu eenmaal mijn hobby om te organiseren en aller hande bouwproblemen mee op te helpen lossen”. Naast eerder genoemde activiteiten van Rob Schaap is het ook zijn verdienste dat het schoolsportgebeuren in en om Beverwijk een enorme vlucht heeft geno men. Gestart vanuit de ideologie dat het vroeg kennis nemen met het materiaal uiteindelijk de keuze en ontwikkeling van een kind positief kan beïnvloeden, startte Schaap zeven jaar geleden met het geven van instructies aan kinderen van de lagere school. Dat initiatief, be gonnen met medewerking van diverse vrijwilligers en een gemeentelijke subsi die van driehonderd gulden, is inmiddels uitgegroeid tot een door CIOS studenten geleide gebeurtenis, waaraan zesduizend leerlingen deelnemen. Een sportmanifes tatie waarvoor de gemeente Beverwijk door middel van een subsidie van zeven tienduizend gulden per jaar zijn waarde ring voldoende laat blijken. Toch relativeert Rob Schaap zijn in vloed op de zaalsport als hij terugkijkt op de laatste zeven jaar. „Ik moet voorop stellen dat deze sporthal enorm geboft heeft met de drie huismeesters die hier zijn aangesteld. Die mensen hebben net als ik het uitgangspunt dat eerst alle mogelijkheden geprobeerd moeten zijn alvorens we een verzoek afwijzen. Daar om kan hier ook zoveel. De mensen zijn bereid te werken. Het zijn enthousiaste lingen, die zelf onder andere de geluidsin stallatie en de badmintonverlichting in elkaar gezet hebben. Door zo te werken De advertenties voor die functie zijn door het bestuur van de stichting sport hal Beverwijk inmiddels geplaatst. Óf er echter sprake zal zijn van een geheel nieuw beleid is nog maar zeer de vraag. Rob Schaap daarover: „De eisen en wensen in de advertentie zijn gelijk ge bleven aan die van zeven jaar geleden. Beverwijk heeft op sportgebied zeer ze ker toekomst ai zal het eisenpakket voortdurend blijven veranderen. Het is niet alleen een taak van de gemeente maar zeker ook van de bedrijfsleider van de sporthal om die veranderingen bijtijds te signaleren en er op in te spe len”. Door de slechte toestand van het veld kon het duel tussen de Haarlemse hoofd klasser EDO en het Nederlands studenten elftal gisteravond voor de tweede keer geen doorgang vinden. Een nieuwe datum is er nog niet vastgesteld. Beverwijk: Beverhof 40-41, Breestraat, tel. 02510-26124 Den Haag: Laan 10, tel. 070-651932 Hilversum: ’s-Gravenlandseweg 35, tel. 035-234781 1 verdween. De tijd was voor beide ploegen tekort om nog iets aan de stand te verande ren. Stand: IJmond’73 11-18, Kleine Beurs 11-18, Score Advertising 10-13, Wilms Floet 10-11, Carillon Boys 9-10, Carrousel 9-9, Verborst Boys 10-9, Geldermans 9-8, Graetz 10-8, Club’12 10-7, Jan Groot en Huipen 9-5, Nihot 10-2. Programma voor de komende week: Maandag, 18 decem ber a.s. Sporthal Hillegom Nihot-Jan Groot en Huipen 19.45 uur. Woensdag, 20 december 1978 Sporthal Beverwijk Ca rillon Boys-Carrousel 19.40 uur Wilms Floet-Club’12 20.35 en Verborst Boys-Gel- dermans 21.30 uur. blokken. Geen van de teams durfde initia tief te tonen uit angst op een achterstand te worden gezet. De beste kansen kreeg Meindert de Jong, nadat hij uit een pass van Stef van Grootveld alleen voor keeper Frits Vrijhof verscheen maar zijn schot werd door de doelwachter gestopt. De laat ste vijf minuten voor de rust kwam de ploeg van Arie Weber enige malen zeer gevaarlijk voor het doel van keeper Alfons van der Velden maar deze wist zijn doel schoon te houden. In de tweede helft kwam het spektakel waarop het talrijke publiek zat te wachten. Reeds in de tweede minuut opende Ron de Jong de score, waardoor IJmond’73 moest aanvallen om weer gelijk te komen. Kleine Beurs stoorde echter zeer goed en het team van coach Gerard Rusman vergrootte zelfs de voorsprong via een mooie solo van Ron de Jong, die hijzelf fraai afwerkte. Tien minuten voor tijd werd Lommers van Kleine Beurs voor twee minuten naar de kant verwezen. Tegelijkertijd kreeg IJ- mond’73 een strafschop te nemen, maar het schot van Aleid Schenk verdween naast het doel. Uit de uitgooi van keeper Alfons van der Velden werd Krijn van Grootveld aangespeeld die ondanks dat de Hillegommers een numerieke minderheid hadden de stand tot 0-3 opvoerde. De IJ- muidenaren moesten nu alles op de aanval gooien. Zeven minuten voor tijd verklein de Aleid Schenk na een 1-2 combinatie met Jan Sieraad de achterstand. Kleine Beurs stortte na deze tegentreffer onverwachts in elkaar. IJmond’73 profiteerde hier opti maal van en binnen vier minuten was de stand in een 4-3 voorsprong voor de IJmui- denaren veranderd. Het pleit voor de goede instelling van het team uit Hillegom dat ondanks deze tegen valler de ploeg nog eenmaal wist terug te komen. Twee minuten voor tijd werd Piet van der Hulst voor twee minuten aan de kant gezet. Kleine Beurs gooide alles op de aanval. Een minuut voor tijd kreeg de ploeg van Gerard Rusman een vrije trap te nemen die verrassend door doelman Al fons van der Velden werd ingeschoten en onder keeper Frits Vrijhof in het doel ken. Op die mening zijn ook Schaap’s wensen omtrent een tweede hal geba seerd. „Door het grote tekort aan uren dat wij hebben kan een zaalsportvereniging nooit optimaal groeien. Niet alleen wat het aantal leden aangaat, die immers ook allemaal willen spelen in de zhal, maar ook wat het niveau betreft. Zo bestaat er praktisch nooit gelegenheid om te trai nen. Daarom hebben we gekozen voor een andere opzet. De nieuwe accommo datie moet het karakter van een trai- ningshal krijgen, waar alle overdreven faciliteiten achterwege zijn gelaten en men niet uit is geweest op architectoni sche grapjes. De hal moet gericht zijn op de nog steeds groeiende verenigingen en eveneens weinig arbeidsintensief zijn, dit in tegenstelling tot deze sporthal die door de vele nevenactiviteiten zijn doel eigen lijk een beetje voorbij is geschoten”. Volledige overeenstemming omtrent de uiteindelijke functie en vorm van de nieuw te bouwen trainingshal is er nog niet, al wordt er hard gewerkt aan een voor alle belanghebbenden aanvaard baar eisenpakket. Daarnaast moet de ge meente Beverwijk een dezer dagen de begroting van ruim 1,3 miljoen gulden ook nog goedkeuren. Voor Rob Schaap komt die hele gang van zaken net even te laat. Medio februari hoopt hij te begin nen als landelijk consulent lichamelijke vorming en sportieve recreatie bij de PTT. Toch zal hij zijn belangstelling voor het gebeuren in Beverwijk niet verliezen. „Als de diverse commissies mijn in breng op prijs stellen, zal ik niet aarzelen Hillegom: Hoofdklas: NihotFC Graetz 3-5. Eerste klas C: Palet EntegeBuikx Sport 5-1, Sporthuis HillegomKroon 3-2, Hong Kong ZandvoortDe Mon 4-0. Tweede klas E: Zomer, zorgDaltons 4-1. Nieuw Vennep: Eerste klas C: RinkoWilho 7- 1. Tweede klas E: Bersee—DVS 3-3. Res. tweede klas D: DVS 2Bloemendaal 3 3-1. Res. tweede klas E: DVS 3Out 2 1-4. Beverwijk: Derde klas B: Spar Braken hof fMaurits D. 3-8. Derde klas C: Besse- ling Boys—Jaapies Boys 0-0, Wanhoop- Rumping Boys 1-6. Res. derde klas A: Besseling Boys 2—Jan Bosman 2 9-2, Ches André 2Van Vemde 2 7-1. Heemskerk (Sportcentrum): Tweede klas A: PCHv.d. Veens 3-1. Derde klas C: M. de Baan dertv.d. Kolk Boys 0-2. Res. derde klas C: Maurits D. 2Griffioens 2 5-1. Res. derde klas D: Nijman S. 3Progress 4 3-1, Molenaar Boys 4—Sihi FC 3 3-0. Haarlem (Spaamehal): Hoofdklas: IJmond- ’73Kleine Beurs 4-4. Tweede klas D: De WitBHT 1-5. Res. derde klas I: Telefonia 6HBC 3 4-6. Res. derde klas J: Score Adv. 3—HFC 3 4-4, DSC’74 5—DSS 8 1-6. Keizer Bonaparte zuiver wollen zwaar bouclé tapi jt. 400 cm breed, van f 279,-, nu per strekkende meter Vert.: S.A.I. te Groenveld. I el. (02245) 592 (Van een medewerker) IJMOND. In de hoofdklasse van het zaalvoetbal eindigde het duel tussen de beide koplopers IJmond’73 en Kleine Beurs, na vooral een enerverende tweede helft, in een 4-4 gelijkspel. Graetz bleef in het goede spoor voortgaan. In een belang rijk duel tegen rode-lantaamdrager Nihot zegevierde het team van Henk van het Nederend, mede door drie treffers van Gerard van der Meeren, met 3-5. IJmond ’73-Kleine Beurs 4-4 (0-0). Ron de Jong 0-1 en 0-2, Krijn van Grootveld 0- 3, Aleid Schenk 1-3, Jan Sieraad 2-3. Piet van der Hulst 3-3, Aleid Schenk 4-3, Al fons van der Velden 4-4. In de eerste helft van het duel kwamen beide ploegen zeer voorzichtig uit de start- (Van onze volleybalmedewerker) BEVERWIJK. Nog één wedstrijd rest de volleybalploegen in de nationale com petitie de ere-divisie buiten beschou wing gelaten en de eerste helft van het seizoen behoort al weer tot het verleden. Vanavond sluiten de twee IJmondverte- genwoordigers in de tweede divisie (he ren), VCIJ en Smit Beheer/Phoenix, de eerste competitiehelft af met een onder ling treffen, waarin min of meer de voorlo pige volleybalhegemonie van de IJmond op het spel staat. VCIJ kende dit seizoen een opvallend goede start. Lange tijd hield VCIJ zelfs gelijke tred met de koplopers, maar als gevolg van een puntenrovende inzinking wordt nu een positie in de middenmoot ingenomen. De IJmuidenaren hebben ech ter nog steeds vier punten voorsprong op Phoenix, dat zich na een slechte competi tiestart pas één punt verwijderd weet van de aan degradatiewedstrijden „gekoppel de” tiende plaats. Ongewild krijgt VCIJ, dat in sporthal „Zeewijk” (20.30 uur) bo vendien een thuiswedstrijd speelt, derhal ve toch het etiket „favoriet” opgeplakt. Phoenix’ hoofdaanvaller Ron van der Born over het belang van de wedstrijd van vanavond: „Het duel tegen VCIJ is voor (AD VER TENTIES) Hooahoudt nastiek, werkte elke woensdagmiddag een paar uur met een veertigtal huisvrou wen en was initiatiefnemer van het in middels tot fenomeen uitgegroeide sport- instuif-gebeuren. Rob Schaap daarover: „Als de activi teiten, die je walt realiseren, goed aange pakt worden komen er altijd voldoende mensen op af. Helaas kom je als organi sator van dat soort evenementen wel snel in tijdnood. Ik heb er echter altijd naar gestreefd niet alleen sport in competitie verband binnen de muren van de sport hal te laten plaatsvinden”. Aan dat streven heeft Beverwijk onder meer het jaarlijks terugkerende badmin- tontoemooi te danken alsmede diverse sportieve demonstratie-evenementen, waarvan het recente optreden van een Russisch tumgezelschap een goed voor beeld is. Ondanks de vele uren die er worden uitgetrokken voor de wedstrijden van de zaalverenigingen komen deze clubs vol gens Schaap onvoldoende aan hun trek- Rob Schaap: „Van oorsprong ben ik sportleraar, maar ik heb me altijd geïn teresseerd voor arbeidsfysiologie en er gonomie (bewegingsleer-red.), weten schappen waar ik ook in gestudeerd heb. Na het behalen van diverse diploma’s heb ik de functie van bedrijfsleider bij deze sporthal aanvaard, omdat ik daarin de mogelijkheid zag zowel in de sport als in de beleidssfeer bezig te zijn”. Dat het in die functie vooral op bet beleidsas pect neer zou komen lijkt Rob Schaap van te voren te hebben ingecalculeerd. „Ik heb altijd gezegd dat ik na mijn veertigste geen les meer wil geven, omdat ik vind dat je als leraar bij sportlessen volop mee moet kunnen doen. Op mijn leeftijd (41) gaat dat niet meer optimaal. Daarom komt mijn vertrek precies op tijd. Ik ga nog meer de beleidskant op en laat het praktische werk liggen”. Het praktische gedeelte van zijn werk als bedrijfsleider heeft Rob Schaap in Beverwijk echter nooit verwaarloosd. Zo leidde hij lange tijd de bejaarden-gym- Op: zaterdagmiddag 16 december a.s. aanvang 14.00 uur zal in: WIJkgebouw „Bethlehem”, Radarstraat S erkend veilingbedrijf Amstelveen, fa. M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. gerechts deurwaarder F. G. J. van Deursen te Beverwijk een partij goederen publiek a contant bij opbod verkopen, waaronder oude en antieke meubelen, w.o. secretaires, ladenkasten, oor- en wangtafels, diverse kleinmeubelen, vitrinekasten, perzische tapijten, pub- en biedemeier klokken, porte manteaux, turfkisten, wandornamenten, oude koperen kannen en tinwerk, oude weegschalen, grammofoons, bloemtafels, oud porselein en beelden, stilletjes, petroleum hang- en tafellampen, brassero’s, antieke haard stellen. en wat verder ter tafel gebracht zal worden. Gelegenheid tot bezichtiging der goederen vanaf 13.00 uur. ons zonder meer een sleutelwedstrijd. Als we winnen hebben we weer aansluiting met de middenmoot, maar als we verliezen kunnen we dat voorlopig wel vergeten.” De Beverwijkse aanvaller, die al enige weken sukkelt met een hardnekkige rug blessure, ziet Phoenix beslist niet als een degradatiekandidaat. Ron van der Bom: „Ten opzichte van vorig jaar, toen Phoenix debuteerde in de tweede divisie, zijn alle spelers er individueel op vooruit gegaan. We spelen echter nog niet constant genoeg. Zo wonnen we van Molenwiek, toen die ploeg nog bovenaan stond, maar verloren we van DFC. Onze kracht is echter dat we een uitgesproken vriendenploeg zijn. Er is dit seizoen dan ook nog geen onvertogen woord gevallen en van paniek is helemaal geen sprake. De ploegen in onze afdeling ontlopen elkaar weinig en ik zie ons in de tweede helft van de competitie ook nog wel enige plaatsen stijgen.” Rond de kerstdagen zal de volleybal- competitie twee weken stil liggen. Ron van der Bom hoopt dan eindelijk geheel ver lost te worden van zijn blessure, want echt rust heeft hij zijn rug nog niet gegund. „Na de wedstrijd tegen VCIJ doe ik het even rustig aan en dan hoop ik in. de tweede competitiehelft weer optimaal mee te kun nen draaien.” „Het werd voor mij tijd de praktijk kom je ook sneller aan een moderne uitrusting toe dan wanneer er enkel ge wacht wordt op het vrijkomen van vol doende financiële middelen. Ik ben er echter van overtuigd dat een nieuwe man op mijn plaats verfrissend kan werken. Omdat er de eerste jaren erg veel goede dingen tot stand zijn gekomen op organi satorisch gebied, wist iedereen waar hij aan toe was. Dat heeft geleid tot een uitstekende sfeer binnen de kleine ge meenschap die hier werkzaam is en even eens tot goede contacten met de sportwe reld eromheen. Maar ik ben bang dat we allemaal een beetje bedrijfsblind zijn ge worden. Daarom dus mijn vertrek en de mogelijkheid om een nieuwe bedrijfslei der met nieuwe ideeën zijn intrede te laten doen”. S''

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 35