Kerstconcerten Massada PeopleofNote agenda Drs.W•Patirs Bril f Lieve Leugenaar allerhande^ r IJmond c UIT formatie theater L =p UL> ======1/ Ui ff» donderdag 4* rj 7 I 4 DECEMBER 19 7 8 UITFORMATIE 6 Heemskerk Redactie Joke Dieben-Frerichs Telefoon 02550-15389 k IB In en om Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk w '"’J W 1 Swingende Latin- of percussionrock met „Massada”. Peuters, Drs. P„ alias Heinz Polzer. blokfluit. Aanvang van dit kerstconcert voor patiënten om 20.30 uur. Duncan Jazzpub. Met ingang van 1 januari wordt, voorlopig voor een proefperiode van zes weken, de vrijdagavond de vaste speelavond van Duncans’ Jazzpub aan de Beverwijkse Nieuwstraat. Sedert de donderdagavond tot koopavond is verheven is de belangstelling voor de wekelijkse jazzavonden in Duncan zo sterk teruggelopen, dat men bij wijze van proef naar de vrijdagavonden wil gaan overschakelen. Tot 1 januari blijft echter alles bij het oude. Vanavond treedt in de Jazzpub de bekende Heemskerkse formatie de Riverboat Jazzband op. Jaap van Biezen, Henk Strabing, Hans Brouwer, Rob Boeree, Piet de Vos, Luco Krijff en Cees Vermeulen beginnen om 21.30 uur. Volgende week donderdag spelen de Dixie Disciples in Duncan, dat ook in het nieuwe jaar door wil blijven gaan met het organiseren van wekelijkse oude-stijl-jazzconcerten. Community Singing. Samenzang prijkt ook op het programma van de Christelijke Oratoriumvereniging „IJmuiden”, dat eveneens vrijdagavond een kerstconcert verzorgt in de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden. Aan het concert wordt meegewerkt door de bas-bariton Hans Zomer, de organist Simon C. Jansen en het duo Robert Bakker (blokfluit) en Gerda van Oosten (clavecimbel). De community singing Wordt begeleid door de trompettist Dolf Hulsbergen en de organist Wout van Loor. Door het koor worden onder meer uitgevoerd het „Blessed be the Lord” van Elgar en enkele bekende internationale kerstliederen. Het concert, dat onder leiding staat van dirigent Willem Wiesehahn, begint om 20 uur. Een groot deel van het concertrepertoire wordt volgende week donderdag opnieuw uitgevoerd, wanneer de Oratoriumvereniging in de aula van het Zeeweg Ziekenhuis optreedt. Het koor staat bij die gelegenheid onder leiding van de heer J. te Loo en weet zich muzikaal gesteund door Robert Bakker op „De koning van Blasiguzelup” opvoert. Zondagavond om 21 uur wordt de culturele marathon - waarvoor passepartouts ad 7,S0 onder meer verkrijgbaar zijn bij de Nutsspaarbank aan de Deutzstraat in Heemskerk - besloten met een optreden van The Dutch Swing College Band. Van deze jazzformatie maken momenteel deel uit Peter Schilperoort (klarinet), Dick Kaart (trombone), Ray Kaart (trompet). Bob Kaper (klarinet), Jaap van Kempen (banjo), Henk Bosch van Drakestein (bas) en Huub Janssen (drums). Expositie. In de foyer van het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmuiden is deze maand een expositie ingericht van foto’s, gemaakt door de 22-jarige havensleepboot-matroos Ko van Leeuwen. De tentoonstelling omvat foto’s van schepen en alles wat verder met de zee samenhangt. Sedert Van Leeuwen medewerker is van het Witte Tejater fotografeert hij echter ook tijdens voorstellingen. Een selectie uit zijn werk is tijdens de openingsuren in het Witte Tejater te bewonderen. Antiekbeurs. Zaterdag en zondag wordt in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof aan de Beverwijkse Kerkstraat weer een antiekbeurs gehouden. Zaterdag is de beurs van 11 tot 18 uur en zondag van 10 tot 18 uur geopend. Massada. Swingende latin- of percussionrock is vrijdagavond te beluisteren in jongerencentrum Donkey Shot aan de Heemskerkse A. Verherentstraat, als daar de bekende Nederlandse groep „Massada” optreedt. Van de formatie maken deel uit Johnny Manuhutu (zang en percussie), Eppy Manuhutu (zang en drums), Chris Latul (zang en sologitaar), Usje Sabander (basgitaar), Zeth Mustamu (conga’s, timbales, bongo’s percussie eh zang), Frans Eschauzier (piano) en Nino Latuny (slaggitaar en zang). Aanvang 21.30 uur. People of Note. In de Engelmunduskerk te Velsen-Zuid geeft zaterdagavond het kamermuziekensemble People of Note een concert in de serie kamermuziekavonden van de Velser Kunstkring „Voor Allen”. People of Note bestaat geheel uit leden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, óók de dirigent Gordon, die daarin het slagwerk bespeelt. Als solisten treden ditmaal aan de Mexicaanse claveciniste Lucero Enriquez, die het beroemde Concert voor Clavecimbel en klein orkest van Manuel de Falla zal vertolken; en de jonge Nederlandse sopraan Dieuwke Aalbers, die vijf Spaanse liederen van de Chileense toondichter Juan Orrego Salas op teksten van Spaanse dichters zal zingen. Het programma vermeldt verder de Soli voor hobo, klarinet, fagot en trompet van de Mexicaanse componist Carlos Chevez, de Ocho por Radio van eveneens uit Mexico afkomstige Silvestre Revueltas en de driedelige balletsuite Ritmo Jondo van de Spanjaard Carlos Surinach. Het Spaans/Mexicaanse concert begint om 20.15 uur. correspondentie met subtiel, genuanceerd spel, wat een avondje toneel voor fijnproevers oplevert. Aanvang van de voorstelling 20.15 uur. Met blote voeten in het park. Omdat de eerste opvoering veel concurrentie ondervond van de televisie, brengt de IJmuider amateurtoneel vereniging „Advendo” woensdagavond een reprise van het blijspel „Met blote voeten in het park” in de Stadsschouwburg. De amateurs verbinden hier een stuntje aan: het publiek mag namelijk na afloop zelf bepalen, of en zo ja hoeveel hen de voorstelling waard is. „Advendo” rekent wel op enige sportiviteit, want zo’n toneelavond kost de vereniging toch al gauw vijftienhonderd gulden. Ook hoopt de vereniging op flink wat toeschouwers en zo’n volle zaal verdient Advendo gezien de kwaliteit van de voorstelling zeker. De vlotte vertoning begint woensdagavond om 20 uur. Geoff Cavander. De Nieuw-Zeelandse gitarist/zanger Geoff Cavander maakt zaterdagavond z’n opwachting in de Beverwijkse Alpha Sociëteit aan de Ch. City Theater, IJmuiden. Goed nieuws voor de Travolta-fans: het suikerzoete kassucces „Grease” is vanaf vandaag te zien in het IJmuider City Theater. John Travolta en Olivia Newton-John vormen het onafscheidelijke liefdeskoppel Danny Zuko en Sandy Olsson, dat elkaar na een volmaakte zomeridylle in de schoolbanken terugvindt. Voor de hereniging een feit is, wordt er in „Grease” heel wat afgedanst iets dat Travolta gezien zijn prestaties in „Saturday Night Fever” wel is toevertrouwd. Moensstraat. Hij brengt rock and roll met Latin Jazz-invloeden, waarbij hij zichzelf op de twaalf snarige gitaar begeleidt. Geoff Cavander wordt bij zijn optreden in Alpha (aanvang 21.30 uur) bijgestaan door een vier leden tellende ritmesectie. Bejaardenkoor. Het Algemeen Velser Bejaardenkoor onder leiding van Jeanne van Asselt werkt woensdagavond mee aan een kerst- en samenzangbijeenkomst in de burgerzaal van het Velser raadhuis. Burgemeester mr. P. J. Molendijk houdt de openingstoespraak. Daarna zingt het koor met orgelbegeleiding van Egbert Blom. Tussendoor spreekt Maarten van Veelen een kerstboodschap. Het programma begint om 19.30 uur. Hoogoven Harmonie. De Hoogoven Harmonie, het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor en het Beverwijks Gemengd Koor „Zang en Vriendschap” geven volgende week donderdag een gezamenlijke kerstuitvoering in de Regina Caeli-kerk aan het Hilbersplein in Beverwijk. Het programma vermeldt gezamenlijke en afzonderlijke bijdragen van koren en orkest. De Hoogoven Harmonie staat onder leiding van Willem Steyn, het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor wordt geleid door Hans Timmer met J. M. Boogers aan het orgel, terwijl „Zang en Vriendschap” gedirigeerd wordt door Bert Kransberg en aan de piano wordt begeleid door Willy Haak. Aanvang van het kerstconcert om 20 uur. organisatie toe te treden en hij huurt daartoe de diensten in van een regelrechte psychopaat. Peter Fonda en Jerry Reed staan in de hoofdrollen borg voor aantrekkelijk acteerwerk, waardoor de film in z’n genre kwalitatief tot de middenmoters behoort. In de zondagmatinee de Tekenfilmcarroussel, een gevariëerd tekenfilmprogramma met onder andere Popeye, Tweety, Bugs Bunny, de kat Sylvester en Buldog Marcus. Kennemer Theater, Be verwijk, behalve „Grease” waarmee ook in de noordelijke IJmond de discofanaten aan hun trekken komen heeft het Beverwijkse Kennemer Theater deze week als nieuwe film „The turning point” in roulatie genomen. Een uitstekende rolprent over twee vriendinnen van wie de één jaren geleden voor haar carrière en de ander voor het huwelijksleven gekozen heeft. Anne Bancroft beleefde triomfen als de sterdanseres van een beroemd balletgezelschap, maar ziet met de jaren de aftakeling en eenzaamheid dichterbij komen. Shirley MacLain heeft eigenlijk nooit kunnen verkroppen, dat het kinderen krijgen haar haar loopbaan kostte. Wanneer beide vrouwen elkaar zoveel jaar later ontmoeten, komt het tot een woedende uitbarsting. De verwijten vliegen over tafel maar al te snel komen de vriendinnen tot de conclusie, dat aan wat er in het verleden is gebeurd niets meer veranderd kan worden. Hun bestemming is bepaald: ze moeten er het beste van zien te maken. In de nachtvoorstelling draait Kennemer de pornofilm „Erotische wensen van de vrouw”. Luxor Theater, Beverwijk. Het blijft griezelen in het Luxor Theater, waar de aan de vraatzuchtige roofvisjes gewijde film „Piranha” nog een week wordt geprolongeerd. In de zondagmatinee „Mr. Billion”, een dolle avonturenfilm over eqn automonteur die een miljoenenbedrag erft wanneer hij maar bijtijds een contract ondertekent. Louche figuren proberen hem dat onmogelijk te maken, maar de monteur weet alle klippen behendig te omzeilen. Cultureel weekend. Voor het tweede achtereenvolgende seizoen organiseren enkele bij het Cultureel Beraad van de Gemeenschapsraad aangesloten werkgroepen komend weekend een culturele manifestatie in de Heemskerkse Jansheeren. De manifestatie (waarover vorige week al uitvoerig is bericht) wordt vrijdagavond om 20.30 uur geopend met een herhaling van de voorstelling „Gieren op ’t Veilig Nest” door het toneelgezelschap Vriendenkring. Zaterdagmiddag wordt vanaf 14 uur I een kinderfilmvoorstelling gegeven, om 21 uur gevolgd door de vertoning van Luchino Visconti’s „Violence et Passion”, waarin Burt Lancaster de rol van een wat wereldvreemde geleerde vervult. Zondagmorgen wordt de manifestatie voortgezet met een koffieconcert, waaraan de Merry Minstrels onder leiding van Bert Kransberg en het trio Ton Mulders/gitaar, Jeanette Welp/dwarsfluit en Irma Klaver/vleugel meewerken. Aanvang van dit concert is 11.30 uur. Om 14 uur komen de kleintjes weer aan bod, wanneer het Heemskerkse Martant Theater het door Marianne Duin en Anneke Bleijendaal geschreven sprookje Kerstconcert. De serie kerstconcerten in de IJmond wordt vrijdagavond geopend door het Santpoorts Hervormd Koor, dat met muzikale assistentie van het Kennemer Brass Ensemble en de pianiste Beleen Eiling een uitvoering geeft in de Hervormde Kerk aan de Burg. Enschedelaan in Santpoort. Het geheel staat onder leiding van Cees Brugman, dirigent van het koor en artistiek leider van het Kennemer Brass Ensemble. Het programma omvat bekende en minder bekende kerstliederen, die door koor en/of ensemble worden uitgevoerd. Ook de samenzang ontbreekt niet op het repertoire. Aanvang van het concert: 20 uur. dezelfde problematiek liet worstelen. Ook ditmaal blijkt het allemaal niet eenvoudig, zeker niet waar de studenten aan de ene kant een zogenoemde leefgemeenschap willen opbouwen, en aan de andere kant politiek stelling willen nemen via een studentenkabaret. De voorstelling begint om 20.30 uur. Lieve Leugenaar. De toneelschrijver George Bernard Shaw onderhield rond de eeuwwisseling een levendige correspondentie met de door hem zeer bewonderde toneelspeelster mrs. Patrkck Campbell. Speciaal voor haar schreef Shaw zijn wereldberoemde „Pygmalion”, waarin mevrouw Campbell als het bloemenmeisje veel succes oogstte. Jerome Kilty maakte een keuze uit de briefwisseling, dramatiseerde enkele fragmenten en stelde daaruit het toneelstuk „Lieve Leugenaar” samen, dat dinsdagavond in een vrije produktie door Paul Steenbergen en Ellen Vogel wordt opgevoerd in de Velser Schouwburg aan de Groeneweg in IJmuiden. Beide acteurs verwoorden de intellectualistische Stadsschouwburg, IJmuiden. „Cowboys van de grote weg” luidde in eerste instantie de Nederlandse titel van de Amerikaanse chauffeursfilm „High Bailin’’. Na het succes van Henk Wijngaard met z’n hitsingeltje hebben de producenten die titel snel gewijzigd in „Met de vlam in de pijp”, een motto dat bij het „grote publiek” ongetwijfeld beter aanslaat. „High Bailin’’ wordt er intussen niet beter of slechter door. De eigenaar van een groot vervoersbedrijf wil alle „eigen rijders” dwingen tot zijn BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Donder dag 19.30 uur. Geen opgave. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Donderdag gesloten; vrij. vplw. 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15.30-1730 uur, Beneluxlaan. Dond. gesloten. Vrijdag volw. 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15.30- 17.30 en 19-21 uur. Buurtcentrum De Schuilhoek, Van Bronck- horststraat. Do. soosavond voor 14-17 jaar. Alarmnummers: politie 41444, brandweer 32121, milieuklachten 96000. De Schuilhoek, Van Bronckhorststraat, initia- tiefcomité streekplan, aanvang 20 uur. Kabaret Vangrail. Niet hemelbestormend maar beschaafd is het nieuwe programma van kabaret Vangrail, dat onder het motto „Verse Groente” vanavond te zien is in de Velser Schouwburg. Cees Rutgers, Jan Elbertse, Claire Elsas en de technicus Paul Weyenberg staan borg voor een onderhoudend avondje kabaretplezier. Aanvang 20.15 uur. Fries toneel. „Lige is ek in fak” (liegen is ook een vak) luidt de titel van het toneelstuk, dat de Friese vereniging „Oan Dünkant” vrijdagavond om 20 uur opvoert in De Vrij burcht aan de Heemskerkse Vrijburglaan. Het betreft een bewerking van „Der Meisterlügner” van Kirchhoff, welk spel niet meer is noch wil zijn dan een kluchtig verhaal over twee zwagers, die liever thuis blijven dan met hun respectievelijke vrouwen op vakantie gaan. Schoonmama slikt in tegenstelling tot haar dochters de verhalen niet voor zoete koek, en als zij achter het bedrog dreigt te komen moeten er door de beide echtelieden weer nieuwe leugens verzonnen worden. En zo zitten de heren al spoedig tot hun nek toe in hun eigen intriges verstrikt. Drs. P. Heinz Polzer heeft komend weekeinde een abonnement op de IJmond. Maakt de befaamde stamelzanger (auteur en vertolker van succesliederen als „Heen en Weer”, „De troika” en „Cafeetje in Sneek”) zaterdagavond z’n opwachting in jongerencentrum Donkey Shot aan de A. Verherentstraat in Heemskerk, zondagmorgen verzorgt de econoom een koffieconcert in Huize Scheijbeeck aan de Velserweg in Beverwijk. Aanvang van het optreden in Donkey om 21.30 uur. Het koffieconcert begint zondag om 11.30 uur. Fakirs* Bril. Gloednieuw is het toneelstuk „Fakirs’ Bril”, dat het Projekttheater zaterdagavond opvoert in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmuiden. Het door Cees Cromwijck geschreven en door Frans Strijards geregisseerde spel gaat over een groepje studenten, dat op zoek is naar een zinvolle samenlevingsvorm. Als zodanig kan „Fakirs’ Bril” beschouwd worden als een vervolg op ,De tranen van de burgerij” (enkele weken geleden in het Witte Tejater te zien) waarin Cromwijck scholieren met TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonplein, tel. 319188). Vandaag en morgen 20.15 u.: Tekstpierement met „Van wie zou dat nou zijn?”. Toneelschuur I (Smedestr. 23, tel. 312439). Vandaag en morgen 20.30 u.: Theatergroep Hare Majesteit met „De vergroeiing" Toneelschuur UI (Smedestr. 23, tel 312339?. Vandaag en morgen 20.30 u.Try-out van Toneel groep Centrum met „Roosje” en -Het prijsdier” Gebouw de Kroebt (Grote Krocht 41. Zand- voort, tel. 02507-5705). Vrijdag 20 u.: Toneelver eniging Wim Hildering. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr., tel. 311004) 15.30. 19 en 21.30 u.: „Grease", a.l. Vrijdag 24 u.: „5 For Hell”, 16 j. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21.15 u.: „This is America”, 16 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14, 19 en 21.30 u.: Jaws II”. 12 j. Vrijdag 24 u.: „Emanuelle in Amerika”, 16 j. Luxor (Gr. Houtatr., tel. 311865) M, 19 en 21.30 u.: „Rollercoaster”. 12 j. ■oxy (KI. Houtstr., teL 312395) M30, Wen21.30 u.: „Coming home”. Mj. Vrijdag 24 u.: .Because of the Cats”. 16 j. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) 20 u.: „Moord op de Nijl”, aJ. Vrijdag 23.45 u.: .-Diabolo menthe”. 16 j. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veeratr lel. 326145) 19, 20.30 en 22 u. Vrijdag. M, *5,36.20 en 21.30 u.: ..School voor jonge meisjes”, *6 j. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr. 13, tel. 320994). Vrijdag 20.15 u.: Haarlems Gemengd Koor en het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. An ton de Beer. muziek J Het trio Ton Mul ders/gitaar, Jeanet te Welp/dwarsfluit en Irma Klaver- /vleugel werkt mee aan het koffiecon cert, dat zondag morgen gegeven wordt in het kader van het cultureel weekend in de Heemskerkse Jans heeren. Cinema Marquétte, Heemskerk. Western-plezier in het Marquétte Theater, dat „Voor een handvol dollars” weer eens op het programma heeft gezet. In de zondagmatinee de verfilming van Hector Malot’s befaamde jeugdboek „Alleen op de wereld” en in de vrijdagse nachtvoorstelling het warmbloedige „Wie komt er in mijn hokkie”. BIOSCOOP EN THEATER City, donderdag 19.00 en 21.30 uur: „Grease”. Stadsschouwburg, donderdag 20.15 u. Kabaret Vangrail met „Verse Groente”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Gesloten. Museum Bceckestijn: Rijksweg Velsen-Zuid. 18e-eeuwse stijlkamers. Di. t/m zo. 14.00-17.00 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel. 19000. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Zuid. Dinsdag t/m zondag 9.30-12.00 en 13.00-17.45 uur te bezichtigen. Foyer Witte Tejater, expositie foto's Albert Stevens. Bezichtiging tijdens voorstellingen. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033. Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Algemene Hulpdienst Vetsen. Iedere werkdag van 9.00-11.30 uur. Telefoon 02550-18888. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau Abelenstraat 1, IJmuiden, op werk dagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurig zieken Velserduinweg 52, IJmuiden, ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociale Dienst, Spaarnestraat 2, Umuiden, maandag Lm. vrijdag 9-10.30 u. nieuwe cliënten, voor andere cliënten ook op afspraak, tel. 02550- 19124 Centrale Bibliotheek. Plein 1945. Donderdag 19.00-21.30 uur, vrijdag 14.30-17.30 en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibiiotbeek, Wil- lemsbeekweg 96. Vrijdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79, Vrijdag 19.00- 21.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Donderdag 19.00-21.30 uur volwassenen en tie ners. Vrijdag 14.30-17.30 uur alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177. Donderdag 19.00-21.30 u. volwassenen, vrijdag 14.30-17.30 u. alle leeftijden. Dienstencentrum Zee- en Dulnwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Maandag Lm. vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur rekrea- tieruimte open. Vrijdag 9.00-12.00 uur biljart club, 14.30-16.00 u. zangkoor. 18.00 u. samen eten voor alleenstaanden. Buurthuis De Brulboei, Kinderen: vrijdag 9.15-11.15 en 13.30-15.30 uur Peuterspeelzaal open, 11.30-13.30 uur Broodje Brulboei, 16.00- 17.30 uur Toneel- poppenkastclub 9 Lm. 12 jaar, 16.00-17.30 uur Hout en klei bewerken 6 Lm. 9 jaar. Jongeren: donderdag 19.00-21.00 uur brom merclub v.a. 13 jaar, vrijdag 19.30-23.30 uur kelder disco v.a. 16 jaar, 19.00-20.30 uur beat ballet v.a. 14 jaar. Volwassenen: donderdag 20.00-22.00 uur schildersgroep, 20.00-22.00 u. kur- sus bloemschikken, 20.30 uur Kienen, vrijdag vrouwencafé. Buurthuis De Planeet, donderdag 19.00-20.00 uur tafeltennis 6-15 jaar, 19.00-20.30 uur Hobby- en zaaggroep 6-14 jaar, 20.00-21.30 uur tafelten nis volwassenen. Buurtcentrum Zeewijk: donderdag 20.00-22.00 uur tekenen en schilderen. Buurthuis De Mei, Velsen-Noord, donderdag 19.00-20.00 u. schaken 10-16 jaar, 19.00-20.00 u. judo 6 Lm. 12 jaar, 20.00-21.00 en 21.00-22.00 u. trimmen volwassenen, vrijdag 9.30-11.30 u. peu terspeelzaal. Buurtcentrum De Spil, Rembrandtlaan 45, donderdag 19.30-21.30 uur Fotografie voor be ginners, vrijdag 9.30-11.30 uur en 13.30-15.30 uur Peuterspeelzaal, 16.00-17.30 uur Knutselclub. Sporthal Zeewijk, donderdag 17.00-23.00 u. B.C. Velsen, vrijdag 19.15 u. voileybalkompetitie Velserbad: Vrijdag 7.00-8.00, 12.00-13.00, 16.00-17.00 en 19.30-20.45 uur gemengd zwem men, 9.15-10.00 uur bejaarden, 10.00-10.30 uur Instructiebsd Zeewijk, vrijdag 9.45-10.30 uur Moeder en kind. Recreatiebad „De Hoogeberg”, Trompstraat, Lm. vrijdag 19.00-22.00 uur, zaterdag 12.00-16.00 uur, maandag 19.00-22.00 uur gelegenheid tot bezichtiging. Badhuis Snelliusstraat: vrijdag 13.00-20.30 uur. Petrakerk Umuiden, donderdag 20.00 uur ver gadering Raad v. Kerken IJmond-Noord en - Zuid. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Do. 20.00 u. „This is America”, 19.30 u. „Turks Fruit”. Luxor Theater, Breestraat. Do. 19 en 21.15 uur „Piranha" TENTOONSTELLINGEN Bibliotheek, KerkstraaL t.m. 31 dec. expositie „Kennemer Lustoorden”. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat. Do. geslo ten; vrij. volw. 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15- 17.30 en 19-21 uur. Kingsford Smithstraat 110a; do. gesloten; vrij, jeugd 15.30-17.30 u. Huise Scheybeeek, Velserweg. Do. wetswinkel voor gratis juridisch advies van 18-20 uur. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Dienstencentrum voor bejaarden. Kerkstraat. Van ma. Lm. vrij, geopend van 9-17 u. Spreek uren leiding op ma. en do. van 14-15 u.; op di. en vrij, van 10-11 u. Duncan Pub. Nieuwstraat: 21.30 uur jazzcon cert. Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan. klaverjassen, 20 uur. Stadskantoor, Kennedyplein, 19.30 uur raads vergadering. John Travolta, kasmagneet van „Grea se”. S 4 iüüfe. A ■■■'WW w w -1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7