Warners disco-corseletje BOBOIS Gecombineerd optreden tegen files op Europese snelwegen modejournaal Sheraton SchiplM)l Inn Bij Sheraton weten ze wat verwennen is. Ook met Kerst: Vauxhall met paradepaard weg I en wiel dra Tweede delegatie Estel naar China 02503-15851 Kerstmis thuis interlübke BOUGIES IN DIVERSE MATEN Een goed ontwerp ontstaat bij interlübke niet door toeval. Het wordt voor zijn funktie gemaakt. Voorbeeld: >Médium< HORIZON NU „AUTO VAN HET JAAR 1979’ f A Pt'’ ■r p i) 19 7 8 VARIA DECEMBER ZATERDAG 1 6 8 Oude Groenmarkt 20-22, Haarlem, tel 023 -31 02 20 DE „ZATERDAGAVONDKOORTS” heeft, zeker waar het de mode betreft, heel wat op haar geweten. Het koortsachtige gebeuren beperkt zich echter niet tot die zaterdagavond alleen, doch beheerst daarentegen alle dagen van de week. Eigenlijk is het een aller aardigst „ziektebeeld”, waaraan niet alleen veel mensen plezier beleven, maar waar ook nog leuk aan wordt verdiend. Twee vliegen in één klap dus! HOE IK TOT DIE speelse uitspraken kom? Wel, zou u er ooit aan hebben gedacht nog eens in een kaneelkleurig „disco-corseletje” rond te huppelen? Nee, toch zeker Nou, wat de nieuwe collectie van Warner betreft kunt u die lol hebben. In die corseletjes zijn namelijk zulke beeldschone fijne streepjes van lycra satiné verwerkt, dat zelfs de niet-discofan er beslist wel een zal willen bezitten. Dat kaneel kleurige streepjespatroon werd eveneens toegepast in een beha met bijpassend slipje. Naast kaneel presenteert Warner bovendien een bijzonder fraai parelgrijs en een lieflijk lichtblauw als nieuwe tinten. Broderie Anglaise uit Sankt Gallen zag ik voorts zeer verfijnd verwerkt in de cups van corselets en beha’s, terwijl de bijpassende slipjes hier en daar eveneens van een broderietje waren voorzien. door Bé ter Maat 19 en 21.30 (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) zA' "Aï, I® 1 produktie-uitbreiding. Er is nu alleen in Dit zijn slechts enkele van de vele kenmerken die voor alle interlübke programma's gelden. Goede woomdeeën leveren is niet alleen een kwestie van smaak, er komt ook veel vakmanschap bij kijken, interlübke meubelen komen pas goed tot hun recht wanneer onze ervaren bmnenhuis- architekten deze meubelen speciaal voor u van een advies voorzien. Komt u eens geheel vrijblijvend naar onze interlübke show kijken en laat u adviseren. Ministerie van Metallurgie een reis door China heeft gemaakt. n 21 30 u anuellp in Drs. Hooglandt heeft een delegatie ge leid die op uitnodiging van het Chinese Panty-corseletje in fijn gestreept ly cra satiné met katoenen broderie cups uit de collectie van Warner. De sierlijke en toch praktische deurgrepen vormen een kenmerk van het design Let op de niet alledaagse bovenkant van de elementen. De ideale stapelbasis Het is mogelijk de elementen steeds opnieuw te groeperen. Niet alleen naast elkaar maar ook op elkaar Door de praktische maatvoering is een woontoren of een scheidingswand geen probleem. Bikini met grote vierkante omslag doek die ook als rok of jurkje kan wor den omgeknoopt, (collectie Warner). Op 23. 24.25 en 26 december bieden wij u de mogelijkheid tot het afhalen van onze befaamde gevarieerde hors d'oeuvres a 15.- per persoon. Telefonische bestellingen tot en met 21 december, toestel 261 het algemeen gesproken over het leveren van know-how aan China, zo zei drs. Hoog landt, die gezien de enorme concurrentie strijd die er in Europa wat betreft leveran ties aan China bestaat niet verder op de zaak wilde ingaan. Drs. Hooglandt vrklaarde naast zeer succesrijke staalbedrijven ook wat hij noemde mislukkingen in China te hebben gezien. Het is duidelijk dat China jaren lang van de rest van de wereld afgesloten is geweest, zo meende drs. Hooglandt. Een combinatie van bouwkundige en organisatorische maatregelen draagt er toe bij, de capaciteit van de weg, en daarmee een vloeiend verloop van het verkeer, te vergroten en te verbeteren Ook autosnelwegen hebben nu een maal een bepaalde capaciteit. Over schrijdt het aantal auto’s op zo’n weg deze capaciteit, dan stokt het verkeer. Betekent dit nu in feite, dat de enige echte oplossing gezocht moet worden in het alleen maar verbreden van bestaan de wegen, of nieuwe wegen bouwen? kan de automobilist tijdig waarschu wen en attent maken op minder drukke routes. En daar waar nodig zullen om leidende routes aangepast moeten wor den. Bougies voor automotoren worden geleverd in verschillende maten. Hoe wel er een tendens is om het te houden bij-een algemene draaddiameter. In de afgelopen zeventig jaar werden de bou gies voor motoren van voertuigen ver vaardigd in vijf verschillende maten: 10, 12, 14, 18 en 22 mm. Al deze getallen hebben betrekking op de diameter van de schroefdraad van de bougie. Vooral de 18 mm bougie werd vroeger alge meen toegepast, toen de cilinders van de motoren nog vrij groot waren. De verdere ontwikkeling van de mo tor zorgde er echter voor, dat er kleine re cilinders kwamen in motoren, die compacter werden uitgevoerd. De koe ling werd verbeterd, verbrandingska- mers kregen een andere vorm en grote re kleppen zorgden voor een snellere inlaat van het benzine/lucht mengsel en ook voor een versnelde afvoer van de verbrande gassen. Door deze faktoren kreeg de bougie minder ruimte. De diameter werd verkleind tot 14 millime ter. Al in 1935 ging deze bougie in massaproduktie en binnen enkele jaren werd ze toegepast op de meeste Euro pese wagens. Maar de ontwikkeling van de motor stond natuurlijk niet stil. Alles moest nog kleiner, en nog compacter worden uitgevoerd. Met het gevolg, dat ook de diameter van de bougies werd terugge schroefd tot 10 mm. Deze „mini-bou- gie”, oorspronkelijk alleen gebruikt bij wedstrijdmotoren, werd nadien voor namelijk door Amerikanen en Japan ners gebruikt voor motorrijwielen. Bij automotoren is in zekere zin de weg terug ingeslagen: men gebruikt nog steeds overwegend bougies met een di ameter van 14 mm, terwijl een enkel merk zelfs terugging naar de diameter van 18 mm. paarnehal. ms. 20, Zand k met zang tan, Haar ncert o.l.v ganist. Heemste- imerorkesl Krebbers tel. 321155 ne Wicket! loesstr. II, De goudei splein. tel renbezem' eidskampi Een goed voorbeeld van deze aanpak in de strijd tegen de filevorming, leverde Belgie. Op de E5 tussen Brussel en Oostende, een ruim honderd kilometer lange autosnelweg, ontstonden reeds lang geleden in het spitsverkeer grote files. De weg had toen nog twee rijba nen met in totaal vier rijstroken. In eerste instantie besloot men in Belgie de gehele weg tijdens de spits vrij te geven voor het verkeer in één richting. zeidsevaart meert dooi aal ensem .Moord op u ..Twee nd 23.45 u bolo men Gebraden kalkoen met een vulling van kastanjes en truffelsaus Parfait ijs met verse bosaardbeien Mokka en bonbons Gerookte forel omwikkeld met geroökte zalm, mierikswortelsaus, toast en boter Vogelnestjessoep Gepocheerde tarbot met kreeftensaus Een verfrissende tussendrank Veerslr, u. zorfdag l en 22 u 12439)203 ..De vei ichuur-pn e zaak Ja- tel 3 12439 ntrum me I 41, Zand lverenigii|f teeg 4, tel Kerstfeesl De Chrysler/Simca Horizon is geko zen tot „auto van het jaar 1979”. Als goede tweede kwam de Ritmo 16 van Fiat uit de bus. De onderscheiding „au to van het jaar" wordt jaarlijks toege kend door een internationale groep au- tojournalisten. De Horizon, die nu de titel heeft gekregen, begon in januari dit jaar van de band te komen. Om streeks juni dit jaar werd de 100.000 ste Horizon geproduceerd. Overigens heeft Chrysler miljoenen guldens verloren, onder meer door de grote investeringen die de ontwikkeling van de Horizon met zich meebrachten. 004) 15.30, ?n morgen ardy'.'a.l ioofddorpi >r Zang er; medewer igertjes. traat, tel Iraaiorgel Gr Heilig Kwartet. 590) 22 u. Deze reis was een antwoord op een be zoek van een Chinese delegatie op metal lurgisch gebied die eerder dit jaar een bezoek aan Nederland heeft gebracht. Hierbij werden toen ook bezoeken ge bracht aan de bedrijven van Hoogovens. el. 319181 't „Van In Duitsland probeert men de file weer op een andere manier te bestrij den. Daar gebruikt men onder meer elektronische wisselborden, die het ver keer op overbelaste routes verwijzen naar andere wegen, die eveneens naar het doel van de reizigers voeren, of de automobilistattent maken op omlei- dingsroutes. De autoradio speelt hier bij ook een belangrijke rol. Een regel matig nieuwsoverzicht van de ver- keerstoestand op doorgaande wegen. Dit standpunt is zonder meer kort zichtig en getuigt van weinig visie. Zo als gezegd: slechts gecombineerde maatregelen kunnen uitkomst brengen. In Frankrijk bijvoorbeeld hield men twee jaar geleden een campagne om vakantiegangers te bewegen niet alle maal in dezelfde uren op pad te gaan, maar hun vertrek zo goed mogelijk te spreiden. Die actie werd gevolgd, door een andere operatie, waarbij men wees op het nut van omleidende routes bij knelpunten en op evenwijdig lopende wegen. De Franse overheid gaf kaarten uit, waarop deze wegen in verschillen de kleuren waren aangeduid. Tegelijk werden omleidende wegen geschikt ge maakt voor meer verkeer en plaatste men verwijzingsborden. De acties had den resultaat: verleden jaar bleef het tijdverlies ruim zestig percent beneden het geschatte verlies. DE STRING IS HET nieuwste „kle dingstukje” in de collectie van Warner. Dit driehoekje van plissétule is dan ook alles wat vrouwtjes nog om het slanke lijf hebben als ze zich tot een striptease voe len aangetrokken. Maar wat nu, blijven de dames die enige correctie van node hebben dan in de kou staan? Helemaal niet, lieve vriendinnen, want voor deze wat molliger figuren zijn er bijzonder mooie functionele corselets. Ook zij dus uit de brand. LATEN WE NU DE badmode voor 1979 van Warner eens gaan bekijken. Nu moet u - althans naar mijn idee - dat woord „bad" soms tussen aanhalingste kens plaatsen, want de uitgebreide be- achwear-garderobe zal voor een deel be slist niet misstaan op een party of aan de bar, dan wel bij een flitsend discofeest. Bikini’s en badpakken gaan namelijk vaak vergezeld van jurkjes, terwijl de bijpassende omslagdoeken en badlakens met een beetje handigheid eveneens tot jurkjes of rokken kunnen worden gedra peerd. ALLES WAT MODE is, zult u zonder meer in deze collectie vertegenwoordigd zien: strepen, degradé (op- en aflopend in kleur), vetersluitingen en mooi afgebies de decolletés. Decolletés, die overigens bij de badpakken zowel voor als achter nog dieper zijn geworden, terwijl de broekjes hier en daar ook hoger werden opgesneden. Zoveel mogelijk bloot dus om straks zoveel mogelijk bruin aan de goegemeente te kunnen tonen. Om de zon alle kansen te geven kunnen de be- ha’tjes en ook de broekjes van de bikini's zo klein mogelijk worden gemaakt dóór ze als gordijntjes op te schuiven, coulis- sant. zogezeid. DAN HEEFT WARNER nog een semi- kini het Icht doen zien, een modieuze kruising tussen een badpak en een bikini ■A Uit Warners Beachwear collectie 1979 is deze geruite bikini, eventueel te com bineren met een overhemdjurk en een beeldschoon bijpassend badlaken. In de collectie zal men tevens een badpak aan treffen, uitgevoerd in hetzelfde ruitje. v Eraai gemodelleerd badpak met zo wel voor als achter een diep decolleté, eveneens uit de collectie van Warner. Bij Vauxhall Motors heeft men een open twee persoons sportwagen ontworpen op basis van de Panther Lima sportwagen. Het nieuwe model, Equus genaamd, wordt voorlopig als een experiment beschouwd. Er bestaan dan ook geen plannen om de wagen in produktie te nemen. Het front van de experimentele sportwagen bezit een duidelijk Vauxhall-kenmerk: dubbele halogeenlampen, schuin gemon teerd. In eerste instantie is dit ontwerp geschikt voor de 2,3 liter Vauxhall motor Men is er echter vanuit gegaan, dat eventueel ook andere motoren kunnen worden ingebouwd. De foto toont de experimentele sportwagen Equus: Latijn voor paard. Op de autosnelwegen door Europa komt het regelmatig - en iedereen weet daarover mee te praten - tot kilometerslange files. Vooral de routes door Frankrijk - waar je nu eenmaal gebruik van moet maken om Spanje te bereiken - zijn berucht. Maar ook Oostenrijk weet mee te praten over filevorming op doorgaande autosnelwegen. Op een bijeenkomst in Montreux van de Alliance Internationale de Tourisme, is onlangs een stevig woordje gesproken over de knelpunten op het Europese snelwegennet. En de conclusie was - aldus Automo- bil Revue - dat er wel degelijk maatregelen mogelijk zijn om deze files te verminderen of op te heffen. Maar dat moeten dan wel maatregelen zijn die in Europees verband worden getroffen. plan de staalproduktie op te voeren van 30 mln ton in 1980 tot 60 mln ton in 1985. Daarvoor zullen bestaande fabrieken wor den uitgebreid en gemoderniseerd, terwijl ook nieuwe bedrijven zullen moeten wor den opgericht. SHERATON HOTELS INNS WORLDWIDE E-10 KRUISWEG 495. 2132 NA HOOFDDORP y.. j-, II llWMMMMW| ■Deze Kerstspecialiteit serveren wij op 1 e en 2e Kerstdag 1978 vanaf 1900 uur. Prijs 100.-per couvert. Kindermenu 35,-. Muzikale omlijsting. De bar is geopend va. 17.00 uur. A la carte dineren is ook mogelijk. Reserveert u tijdig, vraagt u naar toestel 261 Filevorming kost tijd en energie. Bo vendien ontstaat door het soms uren lange wachten in lange files vaak een stress-situatie die nu niet bepaald de verkeersveiligheid bevordert. Zodra men weer kan rijden, proberen vele automobilisten, gehaast en agressief, de verloren tijd in te halen. Onnodig te zeggen, dat dit vrijwel onmogelijk is in een druk vakantieseizoen. Het verkeer in tegenovergestelde rich ting werd tijdens deze spitsuren, omge leid via evenwijdig lopende routes. De oplossing voldeed tijdelijk. Na enige jaren besloot men de weg te verbreden tot 2x3 rijstroken, totdat ook dit weer moeilijkheden ging opleveren. Het bleek dat sommige aanknopingspunten met andere wegen het aanbod van het gegroeide verkeer, niet vloeiend meer konden verwerken. En opnieuw denkt men er nu over, tijdens de uren waarop het grootste deel van het verkeer zich in één richting spoedt, een éénrichtingver- keer in te stellen op de gehele autosnel weg 19 en 21.80 d 24 u Kortom: een betere organisatie, snel le berichtgeving via de radio, bepaalde verkeersmaatregelen, een elektroni sche begeleiding en daar, waar het strikt nodig is uitbouw en aanpassing van wegen: zo’n pakket maatregelen, op flexibele manier toegepast, zou wel licht tot verrassende resultaten kunnen leiden. idag 16 u: itS81) zon- Op grond van de gegevens die de eerste en tweede Estel-delegatie zullen verkrij gen zal, aldus drs. Hooglandt, worden be keken of Estel zal kunnen helpen bij de IJMUIDEN. Binnen een paar maan den zal een tweede delegatie van Estel (Hoesch-Hoogovens) naar CHina reizen om de problemen te bezien waarmee dit land kampt bij de grote uitbreiding van de staalproduktie. Dit heeft de voorzitter van de raad van bestuur van Estel, drs. J. D. Hooglandt, op Schiphol verklaard na zijn aankomst uit Peking. Voor figuurtjes die de buik liever niet bloot geven, een uitermate geschikt stuk je zomers textiel. Voor de totale collectie van Warner geldt verder dat er vrolijk, maar verantwoord met uitstekende des sins werd gestoeid'en dat ook de uni's zich in de fraaiste kleuren manifesteer den. Kortom, de nieuwe editie 1979 is er een van allure, waar u best popelend van ongeduld naar mag uitzien 731) 19 a America', Volgens drs. Hooglandt is China van 5 4

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9