THEO GORTER VERRASTE LOUK SANDERS I pciardcnkoersen Wiersma gaf zo maar een schijf weg Volgend jaar in inter-zonetoernooi Timman en Miles verder Karpov schonk zes ton aan sportcomité Schijnsucces voor schaatskernploeg 1 Couespel af I Vet strafte combinewerk i 1 c Zesdaagse Maastricht nog open 4 I v 7 I I I I I I I I I I I I I 15 MAANDAG 1 8 DECEMBER 19 7 8 - rr. sportief 7 7 R Doorbraak damesjeugd op indoortennisstrijd middag opnieuw voor opschudding ‘node. 0 Piet Kleine: beste Nederlander 3-22- ito: 13 Jan Timman: één nederlaag te I WM Marianne van de Torre: revanche 'ortuna Bakker >ior) en 50, die en De volgt prijs: 37-17 30-10 28-13 25- 17 27- 17 28- 20 26- 18 19-22 22-17 12-11 18-21 22-27 22-30 15- 22 16- 25 17- 29 16-27 16-33 15-35 14- 8 20- 6 15- 5 46-16 31-11 31-11 21- 8 54-30 22- 19 23- 16 22-20 15- 20 27-29 22-34 16- 33 18-32 16-28 13-23 12-22 21-34 21-34 tegen de nalatigheid van Couespel lieten horen. De wijze waarop Piet Vet Couespel eerste in de biljarthistorie was. Overigens stond het voorval in Ve- soul niet op zich. Het Europees kam- Voor dergelijke verontschuldigingen haalden de Noren hun schouders op, zoals ze ook geen boodschap hadden aan het ongeschaafde, en dus ruwe natuurijs dat de Nederlanders zaterdag parten zou heb ben gespeeld. Het was voor Johs Ten- mann en zijn rijders slechts een trainings- wedstrijd, en dat geeft, ondanks de mee gevallen nederlaag, toch te denken. Sinds het huidige systeem in werking trad is Timman na Lodewijk Prins, Jan Hein Donner en Sosonko de vierde Ne derlander, die de eerste schifting succes vol doorkwam. Er bleek een indrukwek kende score van 11,5 punten uit 14 par tijen voor nodig, een half punt boven een grootmeesterresultaat. In de onder linge partijen tussen de vier kemphanen in de top boekte Timman de beste resul taten. Hij won van Stean en speelde remise tegen Miles en Sosonko. Deze twee hielden het op drie remises. Alleen Miles bleef ongeslagen. Timman en So- sonko gingen beiden een keer ten onder tegen een Spaanse outsider, respectieve- ,u,’> Bellon en Rivas. Timman kon zich e misstap door elf overwinningen (de MOSKOU. Anatoli Karpov heeft het sportcomité van de Sovjet-Unie meer dan 300.000 dollar (ruim 600.000 gulden) ge schonken. Dit heeft de staatsradio zater dag meegedeeld, erop wijzend dat dit „uit eigen initiatief” gebeurde. Het sportcomité heeft de schenking te danken aan Karpovs overwinning op Victor Kortsnoi in de schaaktweekamp om de wereldtitel, die dit jaar in Baguio op de Filippijnen gehouden is. Daarmee verdiende de wereldkampi oen 350.000 dollar. Uit de berichtgeving van zowel de radio als het persbureau Tass is af te leiden dat Karpov enkele tienduizenden dollars in eigen zak mag houden. Volgens het radio bericht is de gift bestemd'voor „de ontwik keling van de sport in de Sovjet-Unie”. hoogste score van alle deelnemers) ver oorloven, Sosonko kwam de handicap niet meer te boven en eindigde achter Stean op de vierde plaats. De uitslagen van de partijen uit de vijftiende en laatste ronde zijn: Vooral René Pijnen en wereldkampioen Gerrie Knetemann lijken er op gebrand te zijn de derde zesdaagse van Maastricht te winnen. Nederlands beste baanrenner van het ogenblik, René Pijnen, die evenals zijn gelegenheidsploegmaat Knetemann voor de derde keer aan de Zesdaagse in de Eurohal deelneeemt, ziet in het Duitse kop per Peffgen-Fritz de grootste concurrent. Wedstrijdleider Peter Post is na drie dagen tevreden over het totale gebeuren en ziet toekomst in de Maastrichtse six-jours. „We hebben hier de beste renners. Zij leveren uitstekend werk. Dat het publiek nog niet meeleeft vind ik normaal. Dat heeft ge noeg kennis van het piste-vak. Ik heb er het volste vertrouwen in dat dat in de toekomst zal veranderen. In ieder geval krijgt hier iedereen waar voor zijn geld. We hebben niet te klagen qua publieke belangstelling”. 1,2.De (beiden Uitslagen: Heren-enkelspel: Halve finale; Sanders-Van Min; 6-3, 6-4; Gorter-Fok: 6-3, 6-7, 7- 6. Finale: Sanders-Gorter: 1-6, 3-6. Dames-enkelspel: Halve finale: Marcella Mes- ker-Jeske van Erven. 3-6, 6-2, 7-5, Marianne van de Torre-Mariëtte Pakker: 7-6, 5-7, 7-6. Finale: M. v/d Torre-M. Pakker: 6-4, 6-2 Heren-dubbelspel: Finale. Sanders/Fok-Koek- /Hornman 6-4, 7-6. Dames-dubbelspel: Finale: Mariëtte Pakker- /Marianne van der Torre-Micky Albers/Marcella Mesker: 6-3, 7-6. (Van een medewerker) AMSTERDAM. Zes jaar geleden maakte Harm Wiersma een grote blunder door in het studentenkampioenschap van Nederland pardoes vijf schijven weg te geven en er niets voor terug te zien, omdat de combinatie die hem voor ogen stond er niet inzat. Blunders van dat kaliber had Wiersma sinds die tijd niet meer op zijn naam staan, maar in de laatste ronde van de zeer geslaagde vierkamp moest het kennelijk weer eens gebeuren. De wereld kampioen gaf tegen Gantwarg zomaar een schijf weg en kon even later de partij opgeven. was 1,10 1-2, Go PSV- 1-1, recht 1- endam- zeen 3- Graaf- igen 0- Veen- 1-Eind- !-0, SC 3 3 Lag de doorstroming bij de dames enigs zins in de lijn der verwachtingen, de over winning van Theo Gorter bij de heren was zonder meer een stunt. De 22-jarige Am sterdammer mocht Sanders dan bij twee voorgaande gelegenheden op binnenba nen (in 1975 in Wormerveer en in 1976 in Enschede) hebben verslagen, een „trilo gie” werd allerminst verwacht. Te meer niet, omdat Sanders zijn voorprogramma vrij zorgeloos had kunnen afwerken en Gorter op weg naar de eindstrijd niet alleen een set had moeten afstaan aan Onno Panman, maar bovendien in de grootste moeilijkheden had verkeerd te gen Wouter Fok. De Lange Oegstgeester had in eerste instantie afgeschreven voor de „nationale”, omdat hij wegens militaire verplichtingen drie weken niet had kun nen trainen. Fok liet zich echter door het bestuur van de tennisbond overhalen om toch naar Brabant te 'komen en kon daar tot zijn verwondering constateren Üat zijn vorm nauwelijks was aangetast. Fok wist zijn tegenstander in de halve finale tot de tie- Er kunnen tegenwoordig echter ook an dere geluiden worden geregistreerd in het Nederlandse topschaatsen, sinds Jorrit Jorritsma, als trainer van de heren-jeugd- selectie, op het podium is verschenen. Na dat Van 't Oever opgewekt en vol vertrou wen over de nabije toekomst zijn uitleg had gegeven, constateerde Jorritsma: „Het is beter gegaan, maar moet je nu werkelijk zo blij zijn met dit resultaat? De Noren hebben weer gewonnen en daar gaat het om. We kunnen nog steeds niet winnen van Storholt, Stenshjemmet en Sjöbrend, en dat is uiteindelijk toch wel de bedoeling.” break van de derde set te volgen. Pas toen kon Gorter met 7-4 naar winst afwikkelen. De krachtproef, die daarna voor Gorter geprogrammeerd was, bleef vervolgens achterwege. Sanders, die dit jaar, afgezien van het toernooi om de Kings Cup, als prof in het buitenland in hoofdtoernooien maar tien partijen in het enkelspel heeft weten te winnen en als gevolg daarvan weer naar de 160ste plaats op de wereldranglijst is gezakt, kon na afloop van de finale slechts constateren dat hij geen enkele inspraak had gehad: „In de partijen voor de finale draaide ik lekker, maar toen het erop aan kwam, kon ik me niet goed concentreren”. Dat Sanders ook geen moment aan her stel kon denken, was de verdienste van Gorter. De Amsterdammer legde beslag op een titel, die al veel eerder voor hem was gereserveerd. Dat hij nu pas aan de nationale top is gearriveerd, is voorname lijk toe te schrijven aan een ongeluk dat vier jaar geleden definitief een streep door zijn plannen leek te halen. Gorter reed toen met zijn bromfiets op een onverlichte container en hield aan die confrontatie onder meer een verbrijzelde voet en een gebroken linkerbeen over. Gorter kreeg van de doktoren te horen dat het zeker drie jaar zou duren voor hij weer wat zou kunnen presteren als tennisser. Gorter nu: „Aan die termijn heb ik me aardig gehou den". Gorter kondigde zijn rentree in feite de afgelopen maanden al aan. Tijdens het Nederlandse satellietcircuit bereikte hij zowel in Bosschenhoofd als in Heemskerk de finale én hij legde in het eindklasse ment beslag op de met de Oostenrijker Krajcik gedeelde tweede plaats. Het ligt derhalve voor de hand dat Gor ter, in navolging van Van Min en diens meerdere in de halve finale-Sanders, meer in het buitenland zal gaan optreden. „Ik zou wel willen, maar ik heb er zelf het geld niet voor. Naar het buitenland ga ik alleen als de bond me financieel wil steunen. Ik zal er zelf niet om vragen”. Gorter volgt daarmee een heel andere weg dan Mickey Albers (Lisse), Mariëtte Pakker (Rotterdam), Jeske van Erven (Til burg) en Marcella Mesker uit Rotterdam. Dat viertal 18- en 19-jarigen werd te oud bevonden door de bond om in aanmerking te komen voor een door de KNLTB betaal de trip naar het buitenland en gaat daar om grotendeels op kosten van de ouders aan het eind van deze maand voor een periode van drie maanden naar de Ver enigde Staten. Mesker, zelf 19 jaar: „We hebben een sponsor gevonden, die voor AMSTERDAM. Jan Timman (27) en Anthonie Miles (23) hebben de eerste slijtageslag op de lange weg naar de wereldtitel schaken met goed gevolg doorstaan. Door overwinningen in de vijftiende en laatste ronde van het zone- toernooi in Amsterdam eindigde het am bitieuze tweetal op de gedeelde eerste plaats, die behalve een bedrag van 5.500 gulden ook de felbegeerde kwalificatie voor een volgend jaar te houden interzo- netoernooi opleverde. De resultaten van de twee overgebleven concurrenten Genna Sosonko en Michael Stean, die bij het ingaan van de slotronde op een half punt lagen, deden er niet meer toe. Daar door bleef de organisatie een eventuele verlenging bespaard. op het Europees kampioenschap an ker kader 47-2 in Vesoul de ergernis van alle niet-Fransen op zijn hals gehaald. Op niet mis te verstane wij ze zorgde Couespel er vrijdagavond voor dat zijn landgenoot Francis Connesson ongeschonden aan het grote werk kon beginnen. Voor iede reen zichtbaar had hij zijn gewonnen positie toen opzettelijk uit handen gegeven. in Vesoul uitstekend heeft hersteld. De eindstrijd tussen titelverdedi ger Connesson en Dielis was in zover re een open duel, dat de nog altijd (Van onze sportredactie) GOIRLE. De Nederlandse indoorkampioenschappen tennis hebben een massale aflossing van de wacht aan de top te zien gegeven. Niet alleen bij de heren, waar Theo Gorter titelhouder Louk Sanders in de finale slechts vier games gunde (6-1, 6-3), maar vooral bij de dames, waar de jeugd het afgelopen weekeinde voor een doorbraak zorgde. De 19-jarige Marcella Mesker haalde in de tweede ronde favoriete Elly Vessies onderuit en werd later in de finale zelf opzijgezet door de twee jaar jongere Marianne van de Torre. een kwart bijdraagt in de kosten. De rest, zo’n 5000 per persoon, zullen onze ouders op tafel moeten leggen”. De meisjes willen aan zes van de negen toernooien van het AVON-circuit gaan deelnemen en bovendien drie weken het trainingskamp van Harry Hopman in Flo rida gaan opzoeken. Voor de 16-jarige Na nette Schutte en de beide 17-jarigen Karin Moos en Marianne van de Torre is dat vooralsnog niet weggelegd. Een door de bond geplande trip naar Amerika werd afgelast, omdat bij het drietal rugklachten werden geconstateerd en het risico als gevolg van extrabelasting te groot werd geacht. Marianne van de Torre: „Onzin. Twee jaar geleden zijn die rugklachten bij mij ontdekt door een orthopedist in Rotter- dam. Die zei echter dat ik gewoon kon blijven doorgaan met het intensief beoefe nen van sport. Dit jaar zijn die klachten opnieuw aan het licht gebracht door medi ci in Delft, die hun werk deden in opdracht van de bond. En ditmaal wordt dan opeens gezegd dat ik me niet moet forceren. Zelf heb ik geen last, maar de bond vindt het beter dat ik nog een jaar wacht. Niet alleen ik, maar wij alle drie zijn erg teleurgesteld. „Er is wel een alternatief programma op gesteld in Europa, maar dat weegt niet op tegen de grote, sterk bezetfe jeugdtoer- nooien in Amerika”. Van de Torre is een van de zeven talent volle tennissters, die zich drie a vijf jaar volledig willen concentreren op hun sport. Van de Torre, die dit jaar haar diploma aan de havo heeft binnengehaald, toonde in Goirle waarom zij en haar collega’s voorlopig niet meer aan studeren willen denken. Mariëtte Pakker zette in de twee de ronde de als tweede geplaatste Anne- loes Schothorst simpel met tweemaal 6-2 opzij. Mesker rekende af met Vessies (7-6, 2-6, 6-3) en Van de Torre, die zich tijdens het wintercircuit al met twee overwinnin gen had voorgesteld, kwam uiteindelijk als beste te voorschijn door in de finale met 6- 4, 6-2 te winnen van Marcella Mesker. Van de Torre, die vier maal per week vijf uur traint in Leidschendam: „Voor mij is dit een geweldige revanche voor mijn ne derlaag vorig jaar in de finale tegen Schot horst. Toen stond ik met 4-1 voor in de eerste set en verloor ik toch nog omdat ik nog opkeek tegen de gevestigde krachten. Nu ik wat meer ervaring heb, sta ik heel wat minder bibberig op de baan”. JAN PREENEN te (Van onze speciale verslaggevers) LARVIK. De klap kwam niet zo hard aan als een jaar geleden in Hamar, omdat de Noorse overwinning (359-258) geringer van omvang was, maar de tevredenheid van de Nederlandse bonscoach Egbert van 't Oever was slechts gebaseerd op een schijnsucces. Weer waren de Noorse „S’en” ongrijpbaar, maar de leider van Oranjes allrounders kon zijn vreugde maar nauwelijks onderdrukken. „We wa ren hier naartoe gekomen om te laten zien dat we beter rijden dan vorig jaar, en dat is gelukt. In wedstrijdpunten, gemeten naar de grote toernooien, zijn we dichter bij de Noren gekomen.” De Nederlanders hadden zich terdege geprepareerd op het duel, door de trai- ningsarbeid af te remmen. Bij de Noren wat dat totaalanders. De Noorse coach, Johs Tenmann: „We beschouwden het als een trainingswedstrijd, de nieuwjaarswed- strijden vind ik veel belangrijker, omdat dan de Russen erbij zijn. We hebben de afgelopen week gewoon hard doorge traind, en dat merkje vooral aan de 1500 m van Storholt. Hij kreeg last van stijve bovenbenen en heeft toen verder niets geforceerd. Het heeft allemaal weinig te betekenen, totdat die Amerikaan, Eric Heiden, tegelijk met ons op het ijs staat.” Niettemin was er enige blijheid in het Nederlandse schaatskamp. Het totale ver lies was meegevallen. Een overwinning boekten zelfs de junioren, maar die werd mede behaald omdat de Nederlanders Wim Pol in deze klasse lieten starten en de Noren hun juniorenkampioen Tom Erik Oxholm bij de senioren onderbrachteq. Het damestrio bereikte een onbesliste eindstand, waarbij vooral het sterke rijden van de Noorse Björg Eva Jensen opviel. Een echte tegenvaller vormden wel de De eindstand is: 1. Timman en Miles U'/zpnt; 3. Stean 11; 4 Sosonko 10'A; 5 Speelman 9; 6. Lange weg 7 'Ir, 7. Sanz 7; 8 Bellon en Ligterink 6V2; 10. Rivas 5; 11. Meulders, Morrisson en Roos 41/--; 14. Keogh 4 en 15. Feller l‘/2 punt slagen positie terug. Had de vanwege I de combine tot het uiterste gemoti- I veerde Schrauwen zijn opponent za- terdagavond een serie van 303 voor- geschoteld, Dielis bereikte gister- middag na drie beurten een voor- sprong van 279 caramboles. Connes- on pakte tenslotte toch de Europese titel via een laatste serie van 386. MAASTRICHT. Na de eerste helft van de Maastrichtse Zesdaagse is er nog geen aftekening gekomen in het deelne mersveld. Een viertal ploegen: Peffgen- Fritz, Clarke-Karstens, Pijnen-Knete- mann en Sercu-Braun, geven elkaar geen duimbreed toe. Sosonko (Ned.)-Speelman (Eng '/a-'/z; Rivas (Spa)-Timman (Ned. 0-1; Roos (Fra)-Morrisson (Sch) 0-1; Keogh (ler)-Meulders (Bel) ‘/a-'/z; Ste an (Eng)-Langeweg (Ned) 1-0; Ligterink (Ned)- Bellon (Spa) '/a-'/a; Sanz (Spaj-Miles (Eng) 0-1 Feller (Lux) was vrij. :orgde ■t prij- jack- n zijn 167,38; prijs: prijs: sprinters. „Een verrassend, bijna ontmoe digend verlies”, vond Henk Gemser, die slechts kan hopen dat zijn beste rijders (Jos Valentijn, Sies Uilkema en Miel Go- vaert) spoedig weer optimaal van de partij kunnen zijn. Hun afwezigheid wenste Gemser niet als een excuus te aanvaarden, maar het viertal dat wel aan de start verscheen, kon niet overtuigen. Van ’t Oever, de trainer van de all rounders, wilde niet zo zwaar tillen aan de eerste dag, waarop de betere sprintsnel- heid van de Noren nogmaals werd beves tigd en de 3000 m weinig hoopgevend was. Vooral Hilbert van der Duim viel toen erg tegen, maar het overtuigende herstel van zondag toen de Fries weliswaar onder uit ging op de 1500 m bracht de Neder landse coach in een vrolijke stemming. Vooral Piet Kleine liet toen blijken dat hij een minder troosteloos seizoen tege moet gaat dan het vorig jaar. Hij nestelde zich op beide afstanden tussen de Noren, en in het meest aantrekkelijke duel, de tweestrijd tussen hem en Storholt op de 5000 m, bewees de Drent zijn groeiende vorm. Een felle demarrage van de Noor in de voorlaatste ronde kon hij niet beanL woorden, maar dat zat hem naderhand niet zo dwars: „Het is pas half december en waarom zou ik me nu al gaan forceren. De vorm begint er aan te komen, en dat is voor mij het belangrijkste." Achter Piet Kleine was Klaas Vriend de beste Nederlander. De Noordhollander leek na de laatste winter afgeschreven te kunnen worden, maar zijn onverwachte terugkeer heeft hem al haast van een zeke re plaats in de definitieve kernploeg verze kerd. Met Frits Schalij en Yep Kramer voor zich in het individuele eindklasse ment, was de grootste teleurstelling weg gelegd voor Joop Pasman, die ontmoedigd op zijn kortstondig verblijf in Noorwegen ferugzag: „Ik geloof dat ik het verder maar moet vergeten Waaraan het ligt, weet ik eigenlijk niet. Misschien is het toch wel het grote temperatuurverschil geweest, waar aan ik niet gewend was. Ik had echt last van de kou.” Al snel na de opening kwam Wiersma beter te staan. Gantwarg begon wat last te krijgen van zijn onevenwichtige schijven verdeling en moest in het middenspel lijd zaam toezien dat zijn lange vleugel met slechts drie schijven in bedwang werd gehouden. Demonstrateur Sijbrands be gon het talrijke publiek al voor te hóuden bat Wiersma waarschijnlijk met een over winning de grootmeestervierkamp zou af sluiten. Toen de foute 33e set werd doorge beld, dachten Sijbrands en het publiek ban ook dat er een set vergeten was door te bellen naar de demonstratieruimte. Bij verificatie bleek dat echter niet het geval, zodat Wiersma door deze ene set bewerk stelligde dat hij de ontmoeting tussen de sterkste grootmeesters ter wereld niet op zijn naam schreef. Een zeer teleurstellend slot voor de wereldkampioen. In de andere partij had Sjtsjegoljev veel moeite met het positiespel van Clerc. De Amsterdammer kreeg in het middenspel een schitterende stand in handen, maar wist niet te voorkomen dat het voordeel betn langzaam ontglipte. Door de overwinning van Gantwarg in be laatste ronde op Wiersma, eindigden beiden op een gedeelde eerste plaats met zeven punten uit zes partijen. Clerc en Sjtsjegoljev deelden de derde plaats met vijf punten. I (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Het Hilversumse Win- terkampioenschap, een draverij over 2440 meter, is in een riante overwinning geëin digd voor Speedy Volita met Gerard Gommans in de sulky. Kees Verkerk, de enige die Speedy Volita nog kon bedrei gen in de eindstrijd, werd met Gerard van Eykelenborg tweede op ruim twee leng ten. Speedy Volita verdiende met deze zege 10.000 gulden voor haar eigenaar. Het was de 21e seizoenoverwinning voor Speedy Volita, die hiermee de meest winnende draver, (ook in prijzengeld), van het sei zoen werd. De strijd om het professionele rijders- klassement lijkt bijna beslist. Van de twee enig overgebleven gegadigden voor deze titel, kwam Manus Bouwhuis, dit weekein de tot drie zeges, terwijl Jan Wagenaar bleef staan op zijn oude totaal. Met nog 10 meetings voor de boeg voert Bouwhuis het klassement aan met 114 overwinningen. Wagenaar volgt hem met 104 overwinnin gen De uitslagen van de koersen op Hilversum: VALLADOLID PRIJS 2240 m: Phosphor (M. Bouwhuis) 3.19.9 1.21.9 2 Pinocchio, 3 Rebecca Baker. Toto winn 9.70. pl 2.00, 1 30, 1.60; kopp 6.90, trio 140,10. Niet gestart li Pnx Dorita. ZAMQR PRIJS 2000 m 1 Riekte V 2.49.5 1.24.8, 2 Reinier Dakota, 3 Raymond. Toto winn 1.90, pl 1,50, 2,10, 9.00; kopp 11,20. Niet gestart 6. Rolanda P VIVERO PRIJS 2000 m: 1 Rindy Fortuna (M. Bouwhuis) 2.44.1 1.22.1, 2 Prelude, 3 Ronnie Bunt Toto winn 6,30, pl 2,60, 9,40. 3,70. kopp 181.50, trio 1.896,80. STUERMAN PRIJS 1600 m: 1 Nancy Baker (C J de Leeuw) 2.05 0 1.18 1, 2 La Bella, 3 Ofram du Bois. Toto winn 3,50, pl 1,80. 2,50, 5,10, kopp 12.50, supertrio 691,10. OVlEDO PRIJS 2000 m; 1 Romeo Pluto (K Woudstra) 2.44.8 1.22.4, 2 Prins Alkestis 3, Pus kas Mendel. Toto winn 3,10, pl 2,50, 2,60, 3,70, kopp 8,10, trio 174,90. AMATEURWINTERKAMPIOENSCHAP II 2000 m. 1 Ofraja Majo <J M Mulders) 2.43.2 1 21 6, 2 Leny Noorlandia, 3 Oraldus Toto winn 43,80, pl 6,10, 4,10, 3,10, kopp 146,00. LEERLINGENWINTERKAMPIOENSCHAP 2 2000 m: 1 Pacemaker W. (Mei. Y. Wagenaar) 2.40.5 1.20.3, 2 Matchless, 3 Jerolimo. Toto winn 1.50, pl 1,30, 2,30 3,40, kopp 17,20, trio 175,60. HILVERSUM WINTERKAMPIOENSCHAP 2440 m: 1 Speedy Volita (G G M. Gommans) 3.11.4 1.16.1, 2 Kees Verkerk. 3 Nathan Olivier Toto winn 1,10, pl. 1,10, 1,10, 2,00, kopp 1,60 PAMPLONA PRIJS 2000 m 1 Organza D. (L. A van Dooyeweerd) 2.41.6 1.20.6, 2 Ozo Hollan- dia, 3 Macky Toto winn 15,90. pl 1,50, 1,10, 1,60, kopp 6,00. trio 182,20 Niet gestart: Melchior SANTANDER PRIJS 2440 m: 1 Osmond (R. J. van Stam) 3.27.2 1.24 2, 2 Parel Holland, 3 Kai- rouan Lee Toto winn 9,30, pl 2,10,1,70,2,90, kopp 12,60. Niet gestart: Patricia Lamour TOTALISATOROMZET ƒ556.730,- SUPERTRIO (gelopen in de Stürmannpriis op Hilversum): 1 Nr. 6 Nancy Baker (C J de Leeuw), 2 nr 2 La Bella (L. Dooper), 3 nr 3 Ofram du Bois (M. C. Vergay) De inleg 269.990 gulden De uitkering bedraagt 69 X-rc VV1JZ.U «vuaiup X 1CL V Cl VUUUdfJUl vervolgens toch lik op stuk gaf, was in alle opzichten rechtvaardig. De Ne- derlandse biljarter sloot daarmee het I toernooi via een slotreeks van 338 op triomferende en passende wijze af. Na een miserabele start kan niet an- I ders gezegd worden dan dat Vet zich WBB vpvil UUClj uai Ud liug AIllJU I broodmagere en lijkwitte Fransman wel mocht verliezen, maar met niet meer dan 70 punten verschil. Evenals in de van spanning zinderende con- frontatie met de andere Belg, Tony J Schrauwen, kwam Connesson ook te- I gen Dielis vanuit een welhaast ver- De veelvuldige Europese en wereld kampioen uit Ville Juyf deed daarna de rest. Toen het erop aankwam, ver sloeg Connesson achtereenvolgens Claus Hose, Tony Schrauwén en - in de finale Ludo Dielis. Het is naïef te veronderstellen dat de biljartwereld echt geschokt zou zijn door een dergelijk gebeuren. Niet het feit op zich, maar veel meer de doorzichtige wijze waarop de ene Fransman de andere in het zadel I hield, bleek voor de meeste spelers aanleiding hun misnoegen uit te spre ken. Trouwens, de biljartmatadoren I konden voor hun goede fatsoen ook nauwelijks anders. Al weten vooral I zij drommels goed dat de combine op I de afgelopen EK 47-2 niet een van de OVUI yjy Z.1VU. I1CL UUI opcvo Ikdlll- pioenschap had een nogal woelig ka rakter. Zo zorgde Couespel zondag- middag opnieuw voor opschudding door drie kwartier te laat te verschij- nen voor de partij tegen Piet Vet. De Nederlandse kampioen stond net op I het punt het strijdtoneel te verlaten en ergens te gaan eten, toen de jonge Fransman zich alsnog meldde. Het I was tekenend dat zijn organiserende landgenoten geen woord van verwijt (Van onze speciale verslaggever) VESOUL. Paul Couespel kreeg zijn trekken thuis. Het was Piet Vet I die de arrogante Fransman via par- I tijwinst in de laatste ronde verwees naar een zevende eindpositie. Die te- rechtzetting stemde vooral Belgische j en Westduitse kant tot grote tevre- J denheid. De 25-jarige debutant im- mers, had zich door zijn gedragingen I op het Europees kampioenschap an- J

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15