Gorter in COMBINE VERMOED BIJ DAMES team voor Inter Sponsor beter dan niets Theo Smit Jf Twee hockey-overwinningen op Spanje Paul Litjens: veel fouten als ausputzer Selectie voor cricketteam Judomedailles in Milaan Cup-avontuur VCH voorbij Kings Cup ft sportpuntiq J David Kyle niet naar Jumpers Zege Nooren 99 99 Li r 17 MAANDAG DECEMBER 1 8 19 7 8 NTTB naar de Noordkoreaanse stad, die eind april I sportief I DONGEN (ANP). Voor de nationale tafelfenni- selite stond er zaterdag en gisteren in Dongen tijdens de finale van het wintercircuit en de nationale beker strijd veel op het spel. Een hoge eindklassering verhoogde de kansen op een vliegticket naar Pyong yang aanzienlijk. De reisbiljetten zijn nog schaars. Uit financiële noodzaak vaardigt de armlastige i t F, leden. de wereldkampioenschappen huisvest, een minima le ploeg (vier heren en drie dames) af. Een investe ring van rond de vijfenvijftig mille, weliswaar ten dele gesubsidieerd, maar toch nog zo’n aderlating voor de bondskas, dat de coaches Schoofs en Bakker nul op het rekest kregen inzake beider verzoek de heren- en damesequipe uit te breiden tot respectieve lijk vijf en vier 16 K 1 Vijfde zege Van der Helm in strijd om NTTB-cup helpende hand Bettine Vriesekoop: ioofd- 10-7, (Van onze sportredactie) Henk Nooren 1 te a Zee- Men 5- BARCELONA. Het experiment met Paul Litjens op de ausputzerplaats van het Nederlandse herenhockeyteam is dit weekeinde in Barcelona tijdens twee wedstrijden tegen Spanje slecht verlopen. De Utrechtse strafcornerspecialist voelde zich niet erg op zijn gemak en maakte erg veel fouten. Desondanks wist Spanje op het pas aangelegde astroturfkunstgras- veld niet van de zwakte in het centrum van de Nederlandse verdediging te profi teren. Zaterdag wonnen de pupillen van DEN HAAG (ANP). De keuzecom- missie van de Koninklijke Nederlandse Cricket Bond heeft gisteren al de namen bekend gemaakt van de dertien spelers, die op 19 mei naar Engeland zullen ver trekken voor het eerste toernooi om de wereldbeker. OISTERWIJK. Uit grote ontevre denheid over het werk van de Stich ting Bevordering Beroepswielersport (SBB), zijn het afgelopen weekeinde op een bijeenkomst in het Brabantse Ois- terwijk zeventien werkloze profwiel- renners in zee gegaan met het Eindho- vense bureau Inter Sponsor. Deze or ganisatie, die in de voetballerij de za ken van onder anderen Rob Rensen- brink en Jan van Beveren behartigt, gaat proberen de renners aan een spon sor te helpen, in ruil waarvoor de be roepsrenners hun criteriumcontracten voortaan via Inter Sponsor laten lo pen. de plannen in totaliteit te kunnen uit voeren. Grote sociale zekerheid kan het bu reau Inter Sponsor op dit moment nog niet bieden. Ton Vissers: „Het hangt van de derde sponsor af of wij de renners een A-contract (op de loonlijst) kunnen geven of niet. We gaan er in onze opzet wèl vanuit dat dat ge beurt”. Degenen, die na de nederlaag van 0-3 een week geleden in Boekarest nog enige hoop hadden op een goed Nederlands resultaat, werden al na dertien minuten spelen in Heerlen met de realiteit geconfronteerd. Soepel had de Roemeense kampioen de eerste set met zeven punten verschil ge pakt (15-8). De concentratie zakte bij de Roemeense dames toen ietwat weg, zodat VCH de kans werd geboden een beetje tegen te stribbelen en de wedstrijd nog wat spanning te geven. Maar uiteindelijk trok ken de Roemenen aan het langste eind. WC/Gemenservice heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het toernooi om de Europese volleybalbeker voor beker winnaars. De Vughtse ploeg won de twee de wedstrijd tegen USC Giessen met 3-2. De eerste ontmoeting had WC met 3-1 positief afgesloten. In de tweede ronde komt de ploeg tegen Neervelt, de Belgische bekerhouder, uit. De 32-jarige Harry Veldhuis zal per 2 januari de onlangs afgetreden Pierre Ma thieu opvolgen als trainer-coach van de volleybalclub Deltalloyd. Veldhuis is oud- speler van Deltalloyd en Interlance. De Nederlandse Volleybal Bond (NEVOBO) verleende zijn medewerking aan de over- gang van Veldhuis, die assistent-bonds- coach was. greep het brons in de categorie tot en met 86 kilogram. Een andere Nederlandse judoploeg is dit weekeinde in de Belgische plaats Ronsse als derde geëindigd in een Vierlandenwed strijd. België werd eerste door in de eind strijd Australië met 4-2 terug te wijzen. Nederland, dat eerder met 3-4 van Austra lië had verloren, won het duel om de derde plaats met 6-1 van Schotland. tel 15- tier 8- itunus Flora- H-Ex- 2 12-12 13-9, sse B: l-ZVM te Cie- Idorp- llen 2- Zee 2- derde TYBB 3 13-5 Wijk zeilen idin 3- Onze A-Kol- DO-de isie E: m Zee 12-9, HEERLEN (ANP). Nederland is niet meer vertegenwoordigd in het volleybal toernooi om de Europese beker voor da- mes-landskampioenen. VCH werd zater dag in Heerlen volgens verwachting uit geschakeld door het Roemeense Dynamo Boekarest met 1-3. De setstanden waren 8-15, 13-15, 15-8, 10-15. 10-12, en K- e divi- 8-10, 2A 11- O 8-6 is 7-7, V 11- ;o 4-9, et op- SMS- ZVM- a 4-6 2, Al- 7, Ons Cwiek -HKV (Van onze sportredactie) GOIRLE. De Nederlandse herenten- nisploeg, die in januari vier wedstrijden in het toernooi om de Kings Cup zal spelen, bestaat uit nationaal indoorkam- pioen Theo Gorter, Louk Sanders en Wou ter Fok. Het drietal speelt twee uitwed strijden (7 januari tegen Noorwegen en 18 januari tegen Zwitserland) en twee thuiswedstrijden: 14 januari tegen Mona co in Heemskerk en 21 januari tegen Rus land in Leidschendam. De Westland-Utrecht Hypotheekbank, die tweemaal het Proftenniscircuit in Ne derland financieel heeft gesteund, heeft besloten om zich als sponsor terug te trek ken. Als argumenten voor dit besluit wor den aangevoerd „de te verwachten afname aan publiciteit voor commerciële instellin gen in de media en de steeds hoger wor dende investering die voor dit soort prof- toemooien nodig is”. Het toernooi werd dit jaar gewonnen door Guillermo Vilas. Tom Okker en Betty Stöve voeren de ranglijst aan dje de Nederlandse tennis bond voor 1978 heeft samengesteld. In deze ranglijst is geen rekening gehouden met de indoortitelstrijd die het afgelopen weekeinde in Goirle heeft plaatsgevonden, aangezien het in werkelijkheid de nationa le kampioenschappen van 1979 betroffen. De bond besloot het evenement in decem ber 1978 af te werken, omdat het pro gramma in de eerste maanden van het volgend jaar druk bezet is. Het klassement bij de heren ziet er als volgt uit: 1. Okker; 2. Sanders; 3. Thung; 4. Albert; 5. Van Min; 6. Fok; 7. Gorter; 8. Don; 9. Koek; 10. Hemmes. Dames: 1. Stöve; 2. Vessies; 3. Schaar; 4. Zwaan; 5. Schothorst; 6. Blom; 7. Van Erven; 8. Van de Torre; 9. Pakker; 10. Korsten. Chris Evert heeft het internationale ten nistoernooi van Tokio gewonnen en is daardoor 100.000 dollar (meer dan 200.000 gulden) rijker geworden. De Amerikaanse versloeg in de eindstrijd de Tsjechische Martina Navratilova met 7-5 6-2. De Australische Kerry Reid heeft giste ren in Adelaide een internationaal tennis toernooi op haar naam geschreven. In de eindstrijd versloeg Reid de Amerikaanse Beth Norton in drie sets: 7-5 6-6 6-1. a5 16- oster- -6. B: ïroen KIOS >VVO Kob- ist-De IJ 4-2, DWR BZV PC-De DJK 16-2, e klas- ilasse: WR 3- [HC-3- •rs 13. IVZPC rd '59- V no. geen kans zijn gevreesde topspin-aanval te lanceren. Overigens had een nederlaag voor Van der Helm geen problemen opge leverd betreffende zijn gang naar Noord- Korea. Ook nationaal kampioen Nico van Slobbe is zeker van deelneming. De Schie dammer kwam in Dongen wedstrijdritme te kort door een liesoperatie om een rol van betekenis te kunnen spelen. Voor de overige twee plaatsen heeft coach Bert Schoofs de beschikking over drie kandidaten: Anne Vlieg, Han Goot- zen en Herman Hopman, van wie vooral Anne Vlieg kan terugzien op een geslaagd toernooi. De Groninger verloor na felle tegenstand in vijf games van Van der Helm, speelde evenwichtig en klasseerde zich na Hans Lingen als vierde. Han Goot- zen had een rampzalige eerste dag, waar op hij vier nederlagen moest incasseren. Op de tweede rehabiliteerde hij zich enigszins. Herman Hopman speelde wis selvallig. De 24-jarige Nederlander, die in de Westduitse competitie uitkomt, kwam uitsluitend tegen de „kleine jongens” in dit gezelschap tot winst. zelf maar wedstrijden gaan organise ren. Om dat te ondervangen, heeft Ton Vissers bij de KNWU het vraagstuk van de startgelegenheid aangezwengeld. „Ik geloof”, zegt Vissers, „dat er niet omheen te komen is dat elke renner de kans moet krijgen om aan het vertrek van een nationale koers te komen”. Het Eindhovense bureau meent bij de onderhandelingen met de organisato ren straks sterk te staan, doordat het ook Hennie Kuiper aan zich wist te binden, wiens naam men duidelijk wil gaan gebruiken als breekijzer om de Inter-Sponsorcoureurs op de Neder landse wedstrijden te krijgen. De afgescheiden profrenners ver- goeilijken hun actie ten opzichte van de SBB met de verklaring dat ze nu tenminste enig uitzicht hebben op een contract, ook al is er nog onduidelijk heid over de vorm ervan. Theo Smit: „Men kan wat er via dit voor ons nieuwe bureau gebeurt misschien snel veroordelen en weinig sociaal noemen, maar ik ben het daar niet mee eens. Hoe minimaal het ook is wat we kun nen krijgen, het is altijd meer dan het „niets” van de SBB. Daar gaat het ons allemaal om. Wij mogen blij zijn dat we „iets” hebben”. PETER HEERKENS bondscoach Wim van Heumen een offi cieuze wedstrijd met 2-0 van een jeugdige Spaanse ploeg; zondag werd het in de officiële interland 5-3 voor Nederland. rijden ipia H eer 2- 19-10 •nond- RC-de gen Vivian Blanckaert) was al voor dit toernooi de garantie voor uitzending. Het slachtoffer in Dongen heette Marian van der Vliet. Haar kansen op uitzending naar Pyongyang werden aanzienlijk gere duceerd. De teleurstelling was des te gro ter, omdat de Haagse door een rugblessure die haar noopte de strijd voortijdig te beëindigen, niet in staat was haar WK- deelneming te verdedigen. Het toernooi bij de heren had een boei ender karakter. Vooral door toedoen van de in Nederland woonachtige Brit Trevor Taylor die acht ronden lang ongeslagen bleef en tenslotte in de laatste ronde zwichtte voor Bert van der Helm, die daar mee zijn vijfde bekeroverwinning behaal de. De meervoudige Nederlandse kampi oen was in de zevende ronde in zijn op mars gestuit door Han Gootzen. Slechts een zege op de Brit in Alkmaarse dienst kon hem de beker bezorgen. In de finale heeft Van der Helm aange toond de herentop in Nederland nog steeds aan te voeren. De 30-jarige Amsterdam mer speelde geconcentreerd en gaf Taylor Beide teams moesten vooral zaterdag, toen het veld niet zoals gebruikelijk nat was gespoten, aan de omstandigheden wennen. De Westduitse coach van Spanje, Horst Wein, had enkele talentvolle jonge ren een kans gegeven internationale erva ring op te doen. Dankzij Ron Steens, die voor de rust en erna uit de rebound van een strafcorner scoorde, kon Nederland met 2-0 winnen. Zondagochtend gaf Van Heumen debu tant Tjeerd Borstlap van HCKZ in de eerste helft een kans. Na de pauze werd deze vervangen door Tom van ’t Hek. H ;t experiment met Litjens werd tot het einde volgehouden. Wel vonden er wissels plaats Nederland is in de voorronde ingedeeld met Sri Lanka, Gibraltar, Israel en de Verenigde Staten. De selectiegroep zal zich met ingang van 20 januari in Haarlem onder leiding van de Engelsman Dick Abed eenmaal per week op het evenement voorbereiden. De geselecteerden zijn: Chris van Schouwenburg (Rood en Wit), captain, René Schoonheim (VOC) wicket keeper), Eduard Abendanon, Dick Beke- dam en Steven Lubber (UD), Anton Bak ker, Rob van Weelde (VOC), Menzo van Meurs, Peter Entrop (HCC), Jan Spits (VRA), Mar Flohil (Rood en Wit), Dick Kramer (Quick) en Peter van Wel (HBS). Huub van Nispen (HCC) houdt zich als reserve-wicketkeeper beschikbaar. PVC- irgus- l 2-3. US 2- iklap- la-Vo- li 3-2; SVC- Zwol- ilken- Kata- DA- 0; In- 3; Ka- Die 3; To- i 3-1; erlan- k 3-1; s 1-3; ZC/De IJssel- )e Aa- n> 3-5. DOK !-5 3e ZWV- uarius 2 43, e Reu- LZC 0- Njord ames, 1 23; A-Ar- •gus 3- 3 3-0; no2 0- 2 03; l: The >4 03; wiek 4 eklas- rgus 2 CW0- tolen- De zeven, die een financieel aanbod van Vissers in beraad hebben, plus tien anderen op de bijeenkomst in Oister- wijk (Kooken, Dohmen, Breur, Nidi den Hertog, Moritz, Hoogendoorn, Groen, Ponsteen en Mak) ontdekten in de voorstellen zoveel aantrekkelijks dat ze besloten hun eigen SBB-organi- satie de oorlog te verklaren door Inter Sponsor hun zaken te laten doen. Sail lant gegeven bij deze situatie, die verge lijkbaar is met de wijze waarop inder tijd het bureau Inter Football de voet ballerij verraste, is dat er twee perso nen bij zijn betrokken die altijd nauw verweven'waren met de KNWU: „Piet Liebregts (op de laatste wereldkam pioenschappen de begeleider van de profs) en Jan van Stee (vroeger SBB- coördinator). Voor de renners, die nog niet de gunst van Vissers hebben, bestaat een vaag uitzicht op een derde ploeg. Het Eind hovense bureau beloofde zich te zullen inspannen voor nog meer sponsors, uit wier budget dan een derde ploeg gefor meerd zou kunnen worden. Opzet is ’n kleine équipe, geleid door Henk Koop- mans, van acht renners die voorname lijk Nederlandse criteriums rijden. „De renners en wij zijn liet er volledig over eens”, aldus Jan van Stee in een toelich ting, „dat er beter twee kleine wieler- groepen kunnen worden opgezet, met een budget van bijvoorbeeld drie ton, dan één grote van zes ton”. De wijze, waarop Inter Sponsor de werkloze renners aan zich heeft gebon den, noemt Peter Bonthuis, die door de SBB (de organisatie, waarin bond, ren ners en organisatoren van wedstrijden samenwerken) is belast met het verzor gen van de contracten voor de crite riums, „chantage”. Bonthuis: „Er wordt misbruik gemaakt van een situa tie”. Dezer dagen vergadert de SBB en dan zal Bonthuis, proberen een-front te vormen. „Ik hoop”, zegt hij, „dat we op één lijn tegen deze ongewenste situatie kunnen opereren. Als ,dat zo is, dan komen die renners van Inter Sponsor niet meer op onze koersen en moeten ze Blauw Wit uit Beek heeft de kwartfina les van het toernooi om de Europese hand- balbeker voor bekerwinnaars (heren) niet bereikt. De Limburgers verloren in Hüt- tenberg (Wdl.) met een te groot verschil. De 26-jarige Noor Erik Haker heeft in Groeden een afdaling voor het klassement om de wereldbeker skiën gewonnen. Hij maakte een totaaltijd van 2.06,37. De Oostenrijker Josef Walcher heeft een afdaling gewonnen in Val Gardena (Ita.). (Hij legde de tweede wedstrijd voor de ski-wereldbeker af in 2 min. 11,86 sec. De Oostenrijkse Annemarie Moser heeft in Val d’Isere de afdaling gewonnen van het „Criterium van de Eerste Sneeuw”. De tweevoudige wereldkampi oene legde het parkoers af in 1 minuut 20,28 sec. Op de kunstbaan op Duinrell zijn het afgelopen weekeinde de kampioenschap pen skiloop op kunstpistes gehouden. He ringa werd eerste bij de dames op de 300 meter, terwijl Van der Mei de eerste plaats opstreek bij de heren op de 5000 meter. Gerard Tebroke heeft in Wassenaar de internationale Duindigtcross gewonnen. Hij legde de 10 kilometer af in 29.27,5. Tebroke had een voorsprong van 150 me ter op de Westduitser Michel Spoettel. Piet Vonk werd derde. Piet van de Haas van HAC Helmond heeft in Reusel de Silvestercross over 9 kilometer gewonnen. Hij liep een tijd van 25 minuten en 17,5 seconden. Nikolai Kolesjnik heeft tijdens de Rus sische kampioenschappen gewichtheffen het wereldrecord trekken in de categorie zwaargewicht verbeterd. Hij bracht het op 180 kg De Nederlandse jeugdploeg gewichthef fen heeft in Nijmegen verloren van de Westduitse jeugdploeg. West-Duitsland kwam tot een totaal van 1640,3 punten. Kees Jan Winkel van de zwemvereni ging RZV heeft in Rijswijk zijn eigen jeugdrecord op de 400 meter vrije slag (25 meter baden) verbeterd. Hij bracht het record pp 4.05.1. Fred Eefting heeft tijdens meerkamp- wedstrijden in het Oostduitse Rostock met een tijd van 58.51 seconden een nieuw Nederlands record op de 100 meter rug slag (25 meterbaan) gevestigd. De Nederlandse dames-judoka’s zijn het afgelopen weekeinde in Namen tweede geworden in een drielandentoernooi. Ne derland verloor met 2-3 van winnaar Frankrijk en won van België (3-3), judo- punten 23-19). Het ijshockeyteam van Tsjecho-Slowa- kije heeft in het Iszvestiatoernooi in Mos kou met 4-1 gewonnen van Canada. Vijf Canadezen en drie Tsjechoslowaken wer den in de eerste periode van het ijs ge stuurd. Het Europees kwalificatietoernooi wa terpolo voor de Olympische Spelen van 1980 wordt in de eerste week van oktober van volgend jaar in Hvar (Joegoslavië) gehouden. Er nemen zeven landen aan deel, te weten, Spanje, Bulgarije, Tsjecho- Slowakije, Griekenland, Zweden, Groot- Brittannië en Nederland. Roberto Castanon heeft zaterdagavond in Leon zijn Europese titel in het vederge- wicht met succes verdedigd tegen de Brit Dave Needham. De Spaanse bokster won k-door k.o. in de vijfde ronde. iapid- DO 9- Met deze wetenschap ontaardde de be kerstrijd in een nerveus spektakel met als uiteindelijk resultaat dat Bert van der Helm met de NTTB-beker en Bettine Vrie sekoop met de Limburg-coupe huiswaarts keerden. Onverwachts echter bood het toernooi een extra: combine in de dames- wereld. Combine is in vele takken van sport een ingeburgerd begrip. De wielrennerij staat er bol van en pok in de biljartwereld komt het nogal eens voor. Zaterdag in Dongen maakte het damestoemooi openlijk kennis met dit fenomeen. Dat Bettine Vriesekoop voor de vierde achtereenvolgende maal de Limburg-cou pe zou meenemen, was niet zo moeilijk voorspelbaar. Wel dat zij tijdens de beker strijd haar clubgenote op sleeptouw zou nemen. Brigitte Kooter, lid van de A-selec- tie die onder leiding staat van haar clubcoach Gerard Bakker, kwam zaterdag in moeilijkheden in de verwezenlijking van haar einddoel. Zij gokte op een plaats bij de eerste drie om op deze wijze deelne ming aan de WK af te dwingen. Na vier ronden bezat de 19-jarige Hazerswoudse een score van vijftig percent en dreigde zij de aansluiting met de top te verliezen. Vriezekoop bood een ronde later uitkomst. Zij verleende haar clubgenote voorrang in een vijf games-duel waarbij het predikaat „doorgestoken kaart” niet misstond. Koo ter kikkerde van dit „meevallertje” dusda nig op dat zij de tweede dag vlekkeloos doorkwam. Met zes overwinningen pakte zij de felbegeerde derde plaats. De keuze- commissie van de NTTB zal begin januari moeten beslissen of dit haar uitzending naar Noord-Korea rechtvaardigt. Een tree hoger, doch met dezelfde score eindigde Sonja van Weelderen. De Tempo- Team speelster, die de laatste drie maan den slechts sporadisch trainde, vormde overigens voor de Hazerswoudse clan geen WK-bedreiging. Eerder dit seizoen be dankte zij voor de nationale ploeg uit on vrede over het door Bakker gevoerde be leid. Op de vierde plaats belandde Sandra de Kruiff. Ook op haar conto zes overwinnin gen, maar haar game-gemiddelde was het zwakste van het drietal. Consequenties voor haar afvaardiging heeft dit voor de Leidse Scylla-speelster waarschijnlijk niet. Haar glansvolle optreden in de eerste competitiehelft (slechts één nederlaag te- Wereldtijd voor Moerken Het Eindhovense bureau startte voor de werklozen op een overtuigende ma nier, met het introduceren van ploeglei der Ton Vissers, die contracten op zak had voor zeven renners: Theo Smit, Bert Scheuneman, Johan van der Meer, Jan Krekels, Hans Langerijs, Wim de Ruiter en Ad Prinsen. „Binnenkort kan ik er nog een stuk of acht in dienst nemen”, beloofde Ton Vissers, die op trad namens twee firma’s, die nog zoe ken naar een derde geldschieter, die als hoofdsponsor moet gaan optreden om bij de vleugelverdedigers. Tim Steens stond de eerste helft op rechts en ging in de tweede 35 minuten op links spelen op de plaats van Cees-Jan Diepeveen. Ewout van Asbeck opereerde in de tweede helft op rechts. Dit alles resulteerde in een zege van 5-3. Met de wedstrijden in Barcelona werd het eerste gedeelte van het veldhockeysei- zoen afgesloten. De meeste spelers gaan zich nu bezig houden met de zaalhockey- competitie. Vermoedelijk begin februari starten de eerste centrale trainingen (op maandagen en donderdagen) weer ter voorbereiding op een vierlandentoernooi in Koeala Loempoer en een tienlanden- toernooi in Perth, die beide in april wor den gehouden. De opstelling van het Nederlandse team in de officiële interland van zondag was: Sikking; Litjens; Tim Steens (Van As beck), Van der Staak, Diepeveen (Tim Steens); Doyer, Leefers, Kruize; Bouman, Ron Steens en Borstlap (Van ’t Hek). „In deze vorm had niemand ter wereld bij de wereldkampioenschappen in augus tus van dit jaar Moerken kunnen verslaan. Hij was ditmaal drie klassen beter. Fabel achtig”, verklaarde wereldkampioen Wal ter Kusch na afloop. Tot nu toe stond de snelste tijd op deze afstand gezwommen op naam van de Amerikaan Scott Spann met 1.01,26. Moerken kon dit weekeinde blijkbaar alles. Hij won de 200 meter schoolslag in 2.15.6, een nieuw Westduits record voor 25-meterbanen, de 100 meter vlinderslag in 57,9 seconden, de 200 meter wisselslag in 2.09,7 en de 400 meter wissel slag in 4.38,7. Naast Gerald Moerken vroeg de 17-jari- ge Marion Aizpors aller aandacht met drie nationale records. De sprint won zij in 57 seconden rond, de 200 meter vrij legde zij af in 2.03,9 en de 200 meter wisselslag werd door haar winnend beëindigd in 2.20,9. Echter van haar record op de 100 meter vrije slag had zij maar kort vreugde, want enkele uren later toonde de even oude Karin Seick zich in Uelzen nog sneller: 56.5 seconden. Karin Seick bleek in voortreffe lijke vorm te verkeren want op de 100 meter vlinderslag werd een tijd voor haar afgedrukt van 1.01,6, eveneens een chrono van wereldformaat. (Van onze sportredactie) LEIDEN. De overschrijving van Da- vid Kyle, de Amerikaan van basketbal- kampioen Parker Leiden, naar het Haagse 1 Jumpers gaat toch niet door. Hes- DSO- 'TS 8- DÜSSELDORF. Wereldrecordhou der op de schoolslag Gerald Moerken heeft een nieuwe dimensie in de ontwik keling van de zwemsport binnen bereik i gekregen. Op de 100 meter schoolslag na derde hij tijdens de finales van de Duitse estafettekampioenschappen in het 25-me- terbad in Essen de minutengrens met een tijd van 1.01,0, de snelste tijd ooit ter wereld gezwommen. I De eerste-divisieclub zag van het aan- trekken van de 2.05 meter lange speler af, omdat men ook reeds Rob van Eijkeren van BOB had aangetrokken en de Neder landse basketbalbond slechts één over- I schrijv(ng in december toestaat. i Leiden heeft nu voor Kyle voor de rest van het seizoen onderdak gevonden bij de Amsterdamse club Mosquito’s, dat even eens in de eerste divisie speelt. LONDEN (SID). Henk Nooren heeft gisteren tijdens het internationale con cours hippique in Londen met het paard Upstream een springconcours, tabel a, ge wonnen. Hij bleef in de barrage foutloos in 27,1 seconden. Wereldkampioen Gerd Wiltfang eindig de met Goldika als tweede (0 - 28,0) en de Britse ruiter Harvey Smith werd met Sa nyo Hifi derde (0-28,1). De Britse amazone Liz Edgar won met Everest Make Do een knock outspringconcours en haar landge noten John en Micahel Whitaker zegevier den met miss Tina en Brother Scott in een estafettenummer. MILAAN (ANP). Nederlandse judo ka’s hebben dit weekeinde tijdens inter nationale wedstrijden om de Milano Cup twee zilveren en een bronzen medaille veroverd. Het zilver was voor Rik Bakker uit Brielle in de categorie tot en met 78 kg. In de klasse boven 95 kilogram werd Willy Wilhelm uit Den Bosch eveneens tweede. De Vlaardinger Leo van Oosten

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 17