1 Vakbond buitenspel bij vorming JONGE van medezeggenschapscommissie DE F" Wiegels provincieplan door commissie verworpen Atleten trotseerden vorst en harde wind HORLOGES VAN NIEL •s IJmuidenaar wil parkeerplaats voor vrachtauto’s sluiten u n nt Strandloop IJmondtrekkers kort ijmondnieuws dinsdag BUREN NEGEREN EENMANSACTIE TERENCE HILL STEUN VOOR STANDPUNT VELSENS COLLEGE HORLOGERIE UITREIKING VAK- TEGEL TIJDENS NIEUWJAARSCONCERT Formaliteit KERSTARRANGEMENT JONGE „LIDMAATSCHAP MAG GEEN ROL SPELEN” Terugdraaien OMROEP EN TV NU WELKOM IN STADSSCHOUWBURG ./JE* 1 9 DECEMBER 19 7 8 VFI SEN-IJMUIDEN 4 HM i p TELEFOON 023-265110. Prachtige collectie Zwitserse gouden dames en heren polshorloges, ook met gouden band. Wij adviseren u graag Het is weer lachen, gieren, brullen geblazen met g de 1 bij Goed eten voor een redelij ke prijs. Ook voor recepties en partijen. Voor 12.95 haalt u ’m bij tenminste 1000 zelfstandige slijters. Bestel nu uw „DE HOEVE’’ (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Aan de Volkerak- straat in IJmuiden is een parkeer plaats voor opleggers, aanhang wagens en ander zwaar verkeer een doorn in het oog van de heer J. Bensink die hier aan de Schel- destraat pal tegenover woont. Vanuit zijn huiskamerraam heeft hij direct uitzicht op de vrachtau to’s die hier ’s avonds, ’s nachts en in de weekeinden bumper aan bumper staan Hij wil dat de par keerplaats wordt gesloten voor vrachtauto’s en heeft daar on langs in een brief aan het Velsen se college en dë raad op aange- drongen. Een f De Bensinks wonen op de kop af twaalf (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) .50 Première 21 december a.s. in Luxor. Gelijktijdig in 30 theaters. ■raakt. uiterst iarvan >prake m van water- arlijke ïrijps- in ac- rerden erkeer timent isico’s instuk ■el van tanker in de naar rwerp jrkant ig jaar inker. an >or tig uur lur De heer Bensink beschouwt de parkeer plaats om twee redenen als aantasting van zijn woonomgeving. Hij maakt melding van, lawaaioverlast door startende moto ren, („vooral in de vroege ochtend”). In de brief naar de gemeente-noemt hij „ontsie ring vari het straatbeeld” als tweéde mo tief om de parkeergelegenheid op de plek Het schrijven, het tweede dit jaar over hetzelfde onderwerp, prijkt op de raads- igenda voor komende donderdag. De heer Bensink kreeg eerder dit jaar met hetzelf de verzoek aan het gemeentebestuur nul op het rekest. tegenover zijn woning maar te laten ver vallen. De commissie verdiepte zich in de sa menstelling en taak van een medezeggen- .schaj/scom missie voor het gemeenteperso- neel aan de hand van een ontwerpverorde ning hierover van de Vereniging van Ne- De socialist Reichenfeld herhaalde het oude standpunt (splitsing van Noord-Hol- land). „Over de grenzen van een gedeelde provincie valt echter nog te discussiëren”, voegde hij daaraan toe. Bij het punt „Vier de bestuurslaag" wisselden de standpun ten tussen samenstelling via directe ver kiezingen en democratisering van het nu nog ondoorzichtige stelsel van gemeen schappelijke regelingen. De communist Kruisman wilde verkie zingen voor zo'n nieuwe bestuurslaag als eis stellen Burgemeester Molendijk dacht in dezelfde richting. Mevrouw C. C M. T VELSEN. De verwevenheid van wonen, werken en recreatie is in de provincie Noord-Holland dermate groot dat splitsing met beslistheid van de hand moet worden gewezen. Met dit uitgangspunt spreekt het Velsense college zijn veto uit over de jongste versie van een provinciale herindelingsplan van minister Wiegel waarin het aantal provincies op 17 is bepaald. Noord-Holland zal volgens de nieuwste beleidsinzichten het gebied rond Amsterdam, 't Gooi en Zuidelijk Flevoland moeten afstaan. Het advies, waarin de bezwaren van het Velsense college tegen zo’n oplossing op een rijtje worden gezet, kreeg maandagavond de volledige steun van de commissie algemene zaken. ergens blind geparkeerd staan zit dat er dik in". Mijn stelregel is leven en laten leven Het is aan de Volkerakstraat altijd in goede harmonie gegaan Dit is spijkers op laag water zoeken". In de Scheldestraat zelf vindt de een- mansaktie van de Bensinks weinig weer klank. Mevrouw G. de Boer, op Schelde straat 4 naaste buur van het echtpaar „Dit is de meest democratische oplossing", aldus Bot. „Zeker in sectoren met een relatief gering percentage georganiseer- den". Dat het aantal vakbondsleden onder de Velsense ambtenaren verhoudingsge wijs laag ligt werd in de commissie als vaststaand feit aangenomen De wens de ambtenarenbonden bij de samenstelling van een medezeggenschapscommissie bui ten te sluiten hield daar direct verband mee. Wethouder A. J. P. van Heel-Montijn, die de commissie voorzat, wilde het recht van de kandidaatstelling aan vakbondsle den voorbehouden. Na het bijna eenstem mige commissiestandpunt is het wachten nu op een principe-uitspraak van het geor ganiseerd ambtenarenoverleg in Velsen. Bensink vmdt de plotseling opkomende klacht nogal overdreven. „Overlast, klach ten? Nee, dat is overdreven. Die chauf feurs komen hier ’s avonds rustig naar toe en rijden ’s ochtends even kalm weer weg. Dat begint soms al voor zevenen maar ik lig daar geen minuut wakker van". Ikelen, IJmuiden. 10 kilometer, vetera nen: 1. Wim Kok, Beverwijk 42.40 min. 2. Gerard Hermsen IJmuiden. 15 kilometer, heren: 1. V Zonneveld, Noordwijk 55.20 min., 2 Koos Kiers, Beverwijk, 3. Peter van Kaam, IJmuiden, 4. Peter van Douzen, Lisse, 5. Jan van Deudekom, IJmuiden. 15 kilometer veteranen: 1. K. Meeuwenoord, Noordwijkerhout, 58.30 min., 2. Klaas Eb- beling, IJmuiden. 15 kilometer, dames: 1. Gorrie Kalbfleisch, Haarlem 79.00 minu ten. erweg lemen, izaam erder- Daar de ex- Plaatsing op het lijstje met „verplichte parkeerplaatsen voor vrachtauto's was in GR. HOUTSTRAAT 86 - HAARLEM Tel. 312934 - Speciaalzaak sinds 1883 vroor rdam- aard- inning ■aden. hts ten an- lap i in ers Dde iter In tai- -■rtïïO onverteerbaar. dat smaakt! Zachte jonge jenever van De Stoocker, is jenever van n puike kwaliteit. Dubbel gestookt en gebotteld in een karakteristieke literfles. Vol en zacht van smaak. Is koel het lekkerst. le an er en ijd de an en )n. ,80 ,60 .50 ,70 .50 .70 Jtturr^ derlandse Gemeenten. Hierin worden voor de samenstelling drie mogelijkheden ge noemd: kiesrecht en kandidatuur als volle dige vakbondsaangelegenheid, de kandi daatstelling van alleen aangeslotenen bij de ambtenarenbond en tenslotte de oplos sing die in de commissie de voorkeur kreeg. De PvdA’er J. Jansen koos voor oplossing nummer twee (kandidaatstelling uit de vakbondsleden). Hij stond alleen met dit standpunt waarvoor hij een grote re gemotiveerdheid en deskundigheid bin nen de ambtenarenorganisaties als argu ment aanvoerde. Zijn fractiegenoot T. Bot kon het daar helemaal mee eens zijn maar koos desondanks voor kiesrecht en ver kiesbaarheid geheel buiten de bonden om. v/h DÉ POSTHOEVE naast Hrl Stadion jaar op de plek tegenover de parkeer plaats. Een voordehandliggende vraag: waarom pas nu klachten van uw kant? blijft onbeantwoord. In de brief aan het gemeentebestuur is om een spoedig ge sprek gevraagd over de gewraakte par keervoorziening. „Ik loop daar niet op vooruit. Houd mijn kruit nog eventjes droog". Daar laat de heer Bensink het bij. VELSEN-NOORD. Tijdens het op 5 januari te houden nieuwjaarsconcert in’ „De Schouw" wordt dooi' de Velsen-noord- se Aktiviteiten Kommissie bekend ge maakt wie de jaarlijks uit te reiken VAK- tegel van verdienste krijgt aangeboden. Aan het concert, dat om 20 uur begint, wordt meegewerkt door het Tamboer- en Trompetterkorps Velsen-Noord en de mu ziekvereniging Soli uit Santpoort. Het parkeerterrein voor vrachtwagens aan de Volkerakstraat De bewoners van het huis tegenover de uitrit ondervinden veel overlast van nachtelijk lawaai. IJMUIDEN. Optornend tegen een ij zige zuidoostelijke wind ging zondag een groot aantal deelnemers van start voor de Scoutingstrandloop van de IJmondtrek kers. Er werd gelopen over afstanden van 5. 10 en 15 kilometer. Na de massale start om 11 uur in de ochtend waren het uiteraard de deelne mers over dè kortste afstand die als eerste finishten. De volgende strandloop is vasl- gesteld op 21 januari weer op het IJmuider strand. De afstanden waarvoor .dan kan worden ingeschreven zijn: 5, 10, 15 en 21 kilometer. Degenen die gelijk inschrijven voor de strandloop die is vastgesteld voor 11 februari kunnen verzekerd zijn van een beker als blijvende herinnering De uitslagen van afgelopen zondag lui den: 5 kilometer jongens: 1. Martin Kaan dorp, Winkel 20.35 min., 2. N N„ 3. C. van der Zwaan, Bennebroek, 4. A. Vos, IJmui den, 5. H. Hendriks, IJmuiden. 5 kilome ter, meisjes: 1. Karin Spanjaard, IJmui den 26.25 min., 2. Marian Schoorl, IJmui den. 5 kilometer dames: 1. Toos Jansep, Haarlem 10 kilometer, heren: 1. P. van der Burg. Noordwijkerhout 35.20 min., 2. Ben de Vries, IJmuiden, 3 Jan van der Berg, Noordwijkerhout. 4. N N., 5. J. P van H. de Boer (CDA): B. en W. noemen een coördinerende en toezichthoudende taak voor de provincies het argument om Noord-Holland in zijn huidige vorm intact te laten. De provincie dient uitvoerende en verzorgende taken aan de gemeenten te laten. Als gemeenten met hun verzorgende functie hun lokale interessesfeer te buiten gaan wordt uit bouw van de gemeenschappelijk regelin gen toelaatbaar geacht en ook de vorming van pregewesten oftewel de veelomstre den vierde bestuurslaag. De afwijzing van een Noordhollandse gebiedsverkleining in welke vorm dan ook, een duidelijke standpuntbepaling in het advies, was voor het commissielid H. de Boer (CDA) volstrekt onverteerbaar. Hij herinnerde aan de Motie-Reichenfeld waar de raad in 1975 nog volledig achter stond. Dwars tegen de toenmalige visie van Gedeputeerde Staten in viel de keus toen juist wel voor tweedeling van Noord- Holland. Velsen zou samen met Haarlem. Haarlemmerliede, Spaarnwoude en de an dere IJmondgemeenten de provincie Noordelijk Noord-Holland moeten vor men. „De relatie met 't Gooi, Amsterdam werd toen juist als argument voor split sing gebruikt” stelde De Boer tot zijn verwondering vast. Hoewel het al weer een jaar of negen geleden schijnt té zijn dat de Velsense schouwburg voor dergelijke opnamen als decor heeft gediend en niet meer te achter halen valt of daarvoor enige vergoeding in rekening is gebracht hebben B. en W toch maar bësloten een huursom vast te stellen voor het geval dat. Het bedrag van 1500 gulden is vastge steld overeenkomstig vergoedingen die el ders voor verhuur van vergelijkbare loca ties worden bedongen. De huurprijs wordt overigens nog verhoogd met de kosten van elektriciteitsverbruik Binnen de commissie bestond de indruk dat door deze vertegenwoordigende in stantie een bewuste vertragingstaktiek wordt toegepast. In een gehouden ambte narenenquête koos een meerderheid voor een kiesstelsel dat nu ook de commissie personeelszaken aanbeveelt. „Met een an dere oplossing wordt een duidelijkeuit spraak van de betrokkenen zelf gene geerd", zei de CDA'er Van der Werff. „Ik heb de indruk dat het georganiseerd over leg op dat punt dwarsligt. De vraag rijst in hoeverre daar op den duur rekening mee gehouden moet worden”. Met het agenda punt „part-timewerk” (en zogenoemde tweelingbanen) zit het georganiseerd over leg en maandagmiddag ook de commissie personeelszaken nog helemaal in het oriënterende stadium. Gevraagd werd naar de promotiekansen voor part-timers in gemeentedienst en de animo voor korte re, werktijden. De commissie was voor verruiming van de mogelijkheden daar voor maar bleek nogal huiverig hier vaste regels voor te stellen. VELSEN. De commissie personeels zaken wil de ambtenarenbonden volledig buiten spel zetten bij de samenstelling van een medezeggenschapscommissie voor het Velsense ambtenarenkorps. Een grote meerderheid sprak zich maandag middag uit voor kiesrecht voor alle be trokken personeelsleden en kandidaat stelling voor deze commissie zonder dat het lidmaatschap van een ambtenaren bond daarbij een rol speelt. 1975 niet meer dan een formaliteit voor het terrein aan de Volkerakstraat. Het trans portbedrijf J. Jaspers stalde hier de eigen wagens al sinds de vijftiger jaren toen van bebouwing rondom nog geen sprake was. Opneming op de lijst was de bevestiging van een soort gewoonterecht. Jaspers ver trok begin dit jaar met zijn wagenpark naar een nieuwe vestigingsplaats aan de Krornhoutstraat. Sinds die tijd staan vrachtauto’s van meerdere transporton dernemingen op de oude vertrouwde par keerplaats. De heer H. Jaspers, een van de firman ten. begrijpt niets van de klachten „De collega’s die daar parkeren ken ik met naam en toenaam. Hinder voor de omwo nenden’ Daar geloof ik niets van. Het is starten en wegwezen Ik heb zo de indruk dat die mensen problemen zoeken". Met de klachten naar het gemeentebestuur toe wordt de situatie, zegt hij. op z’n kop gezet „Toen wij daar aan de Volkerakstraat begonnen zaten wij daar op de rand van IJmuiden zonder huizen om ons heen. Wie hier eind vijftiger jaren een woning betrok had", vind ik, „met een bestaande situatie rekening te houden. En die was, onder ons gezegd, heel redelijk Wij hielden met alles rekening met de buurt. Nooit problemen gehad met de mensen rondom. Sluiting van de parkeerplaats voor vrachtauto’s, en verwijzing naar een par keerplaats „ergens buitenaf” noemt hij „het paard achter de wagen spannen". „Wie draait op voor de schade als zo'n wagen leeggeroofd wordt? Bij wagens die Maes-Janssens (D’66) zag meer in wijzi ging van de van 1951 daterende Wet op de Gemeenschappelijke Regelingen Via raadsvertegenwoordigers houdt de ge meente hier meer greep op de gang van zaken, verklaarde zij. Bij de besprekingen van het Provincieplan-Wiegel" werd een andere B. en W.-nota over de gewestvor- ming (al of niet toetreding tot de Kenne- mer Raad) angstvallig buiten de discussie gehouden al kostte dit maandagavond moeite. De laatste nota komt pas op 15 januari in de commissie algemene zaken en op 1 februari in de raad. Over de jongste versie van het provincieplan mag de gemeenteraad zich op 11 januari van het'volgend jaar uitspreken. In Velsen leek het parkeerprobleem vooi vrachtauto’s in 1975 opgelost door toevoeging van een nieuwe bepaling in de Algemene Politieverordening. Voor opleg- gei^, aanhangwagens en in het algemeen vrachtauto’s langer dan zes meter werden bij elkaar achttien vaste parkeerplaatsen aangewezen. De woonbuurten in IJmui den waren daarmee in één klap van veel ongerief verlost. De politie kon eindelijk verbaliserend optreden tegen vrachtwa genchauffeurs die hun wagen lukraak er gens in een woonstraat neerzetten. De aan gewezen parkeerplaatsen boden een bruikbaar alternatief waar gretig gebruik van gemaakt weid. Aan klachten, onder meer uit het IJmuidense Zeewijk, kwam hiermee een eind. Het echtpaar Bensink wil die op zichzelf gunstige ontwikkeling voor hun woon buurt terugdraaien. „Stille straten met Weinig bebouwing" worden als alternatief genoemd voor de parkeerplaats die zij alleen voor vrachtauto's gesloten willen hebben. „Er zijn nog legio plekken waar niemand aan die grote wagens aanstoot neemt", zegt mevrouw Bensink Kienen. De voetbafverëniging Velsen houdt vanavond een kienavond in de kan- hne op het sportcomplex aan de Wolf en Bekeniaan in IJmuiden Aanvang 19.30 Uur. VELSEN. Omroepverenigingen die ten behoeve van radio- of televisieopna men gebruik wensen te maken van de stadsschouwburg in Velsen zullen daar een vergoeding voor moeten betalen van 1500 gulden per dag. - M Hi Kienavond. In het Oud-katholieke verenigingsgebouw „De Bolder" aan de Bloemstraat in IJmuiïïen,begint vrijdag avond om kwart voor acht een kerstkien- avond. De organisatie is in handen van het Oud-Katholieke Ondersteuningsfonds, (OKOF). Leden van het OKOF en buiten standers zijn welkom. Kerstviering. In het gebouw „De Duin pan” te Santpoort-Zuid is donderdagmid dag een kerstviering voor bejaarden Gast heer is de organisatie „Open Venster". Aanvang twee uur. Kerst-In. Het Jongerenkoor Driehuis verleent muzikale medewerking aan de Kerst-In die op de middag van tweede kerstdag begint in het Soli-Muziekeentrum aan de Hagelingerweg te Santpoort. Aan vang een uur. Tijdelijke sluiting. Het postagentschap te Velsen-Oost (VelserburcH 16) is tussen 27 ‘en 29 december gesloten voor het pu bliek wegens vakantie Van de kantoorhou der. Voor afhandeling van postzaken wor den de bewoners van dit deel van Velsen verwezen naar het agentschap in Driehuis (P. C. Hooftlaan 3). Feestavond V.A.K. Kienen, dansen en. een verloting vormen de belangrijkste at tracties tijdens de feestavond van de Vel- sennoordse Aktiviteiten Kommissie die za terdagavond wordt gehouden in „Seven Seas” aan de Grote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord. Aanvang acht uur. Feestavond KIC. Voor leden en suppor ters van de handbalvereniging KIC begint zaterdagavond om acht uur in de clubkan- tine op het sportpark Rooswijk een feest avond. Programmapunten zijn klaverjas sen en vlotbruggen (op het biljart) met Prijzen in het teken van het naderende kerstfeest. Klaverjasdrive I. Voor de vaste aan hang van de voetbalvereniging VVB IBreesaap) en de handbalvereniging „IJ- rnond" Wordt vrijdagavond in het pavil joen Koningsveld op het sportpark Roos lijk een klaverjarsdrive gehouden. Aan- vang acht uur. Inschrijving is mogelijk via hef telefoonnummer 02510-26215. Klaverjasdrive II. De K.IC.^suppor tersvereniging te Velsen-Noord houdt vrij dagavond een open klaverjasdrive in de clubkantine op het sportpark Rooswijk Aanvang acht uur. Bij de prijzen zijn veel kerstbouten

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5