Geen winst OC-teams Oefenduels Amerikanen bepalen spel van Flamingo’s n Weer bij de beste en't meest gewaardeerd Met h Parker is uw handschrift altijd aan de winnende hand. PARKER Uw handsclirift is een Parker waard. Tony Parker kan veel, maar niet alles Nieuwe afdelingsvoorzitter Wijers: Njord verspeelde de eerste plaats J' T „DE HOEVE I 2 f EEN TRANSIT HUREN? Stof Drop Zelfmoord Vier ton Nooit meer Bouwens Autoverhuur 1IMF LJLJLJV Snel terug 36 37 19 7 8 WOENSDAG 20 DECEMBER SPORT J Parker heeft.de vulpen met de juiste penpunt en de juiste penverankering.voor uw hoogstpersoonlijke handschrift. F i onder redactie van Jan van der Nat dubbele 'faan jenevei 7 L Bestel nu uw KERSTARRANGEMENT TEL. 265110. 35,- per dag, incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine Kampervest 23, Haarlem, tel. 312638 LQ> super-compact 11*^ luidsprekers v/h De Posthoeve naast Hrl. Stadion goed eten voor een redelijke prijs.'Ook voor recepties en partijen. W Hooghoudt V I- ö- Henk wijers: „Hèt vertrouwen herstellen”. (ADVERTENTIES) buitenspel rf- Max Merkel: geen valse bescheidenheid Bij tijd en wijle moet de sport af- Dat ontbrak gisteren in de Beijneshal en vandaar dat Flamingo’s de Leidse ploeg slechts kon volgen tot de zestiende minuut (31-33). Daarna ging het mis en via 36-51 bij de rust ging Leiden zeer soepel bij 86-112 door de finish. Maar het publiek keek nauwelijks naar die volkomen logische uitslag. Het geboot van het optreden van Tony Parker, die naast zijn 38 punten een flink aantal erg knappe bewegingen de monstreerde en en passant ook nog eens at loepzuivere passes afleverde. De Belgische voetbalclub FC Luik heeft zich in West-Duitsland compleet belachelijk gemaakt door voor een 16- jarige jongen een transfersom te vragen Senasationeler was het in Delft, waar Musette RZ klop kreeg van Punch. Het werd 91-90, nadat RZ nog met 85-90 had voorgestaan. Zeilstra scoorde voor Punch 31 punten en Van Helfteren de winnende treffer. Bij de dames won BOB zeer simpel van Voorburg. 86-38 maakt elk commentaar overbodig. Tony Parker begon zeer indrukwek kend, maar kreeg twee-keer een inzinking, omdat hij teveel moest doen. Vaak bracht hij zelf de bal maar op, omdat er te weinig snelheid in de ploeg zat. Een dergelijke inspanning kost natuurlijk energie en ver dedigend werd het optreden van Parker dan ook minder. van 400.000 Duitse Marken. Het gaat om Serge Cadorin, die zich bij Borussia Mönchengladbach aanmeldde, omdat zijn grote droom is eens deel uit te maken van de beroemde Westduitse ploeg. Hij trok op eigen gelegenheid naar Mön chengladbach, vond een baan en pleeg ouders, maar voetbalt niet, omdat Borus sia MG, volkomen terecht, geen trek heeft om een dergelijk bedrag te betalen Bovendien kent men de jongen niet en is niet bekend of hij eigenlijk wel kan voet ballen. Het lijkt wel een Belgenmop. scheid nemen van zeer markante figu ren. Dezer dagen was het weer zover. (Van onze sportredactie) HEEMSKERK Op 20 september van dit jaar schreef het bestuur van het Nederlands Handbal Verbond afdeling Haarlem een buitengewone ledenverga dering uit. Aanleiding daartoe was een ,,openbrief van de handbalvereniging De Blinkert, waarin deze zich beklaagde over een aantal beslissingen van de afde- lingsvoorziiter Cor Jonker. Ook zou Ton- De nieuwe voorzitter zegt over de gang van zaken rond het vertrek van Cor Jon ker: „Er heerste bij de verenigingen onvre de over de hoge mate, waarimCor Jonker de zaken alleen ging beslissen. Er werd te weinig gedelegeerd en dat wekte wrevel bij onder andere jeugdafdeling en secreta riaat. Die mensen voelden zich gepasseerd. (Van onze sportredactie) HEEMSKERK. Het wegstemmen van Cor Jonker als voorzitter van de handbal- afdeling Haarlem heeft in handbalkringen voor grote beroering gezorgd. Nooit eerder immers stelden de afgevaardigden zich zo lijnrecht op tegenover een door de voorzitter aangegeven beleid. Inherent aan het vertrek van Jonker was de vraag wie er nu praeses moest worden. De clubs werd met klem verzocht kandidaten voor te dragen, maar slechts één naam werd genoemd, die van de heer C. H. Wijers, voorzitter van ODIN. Tijdens de najaarsvergadering van 18 november werd Henk Wijers met algemene stemmen gekozen. bondsblad waarop 19 positieve reacties binnenkwamen, één onthouding en één negatief antwoord werd door de afge vaardigden ondemocratisch genoemd. (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM. Het tweede damesteam van Njord’59 is er tegen ZAR niet in geslaagd zijn toppositie te verstevigen. ZAR, dat er nu relatief beter voorstaat, versloeg de Haarlemse dames met 7-5. Njord overrompelde de Amsterdamse ploeg ‘in speltechnisch opzicht, maar door het zwakke spel van Njord-keepster Tho ma Baks, die op alle zeven op haar doel afgevuurde schoten mistastte, ging de zege naar ZAR In de de vierde periode verving Njord- coach Sieverding de onfortuinlijke keep- ster door de 14-jarige Ria Willemse, die een goede prestatie leverde. Voor Njord scoor den Agnes van Loon (4x)en Monique Wild schut (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM/IJMOND. De beide BOC- teams, die uitkomen in groep vier van de landelijke promotieklasse bridge, zijn er in de achtste ronde niet in geslaagd tot een overwinning te komen: BOC 1 deelde in Leiden de punten (10-10) met Sleutels 1. BOC 2 moest tegen Bodegraven wederom de winst aan zijn tegenstander laten (14-6) en nam daarmede geen revanche voor de nederlaag die het eerder in dit seizoen met dezelfde cijfers van Bodegraven te incasseren kreeg. Een motie van wantrouwen maakte nog dezelfde avond een einde aan het voorzit terschap van de heer Jonker. Henk Wij ers, reeds dertig jaar actief in het regio- handbalgebeuren werd gekozen tot nieu we voorzitter. ELECTRONICS 5557725552 Hooghoudt JONGE DUBBELE GRAAN JENEVER die moet u proeven, dieisgeweklip Zélf zegt hij: „Ik begrijp niet dat Bay ern München nog niet bij mij heeft aan geklopt. Die club heeft duidelijk een ster ke man nodig. Ik zou voor Bayern de ideale man zijn”. De vraag is of Bayern er zelf ook zo over denkt Visserplaatsen staan bekend om het geven van bijnamen. Vooral in Volen dam is dat erg sterk. Veel Volendam- mers kennen hun dorpsgenoten alleen maar onder de bijnaam. Het is ook nood zaak, omdat diverse namen talloze ma len voorkomen. Molenaar is zo’n naam. Vandaar dat voetballer Kees Molenaar door het leven gaat als „Drop”. Waar die bijnaam vandaan komt is vooralsnog een vraag. Heeft het te ma ken met de bekende zwarte lekkernij, of is Kees Molenaar gewoon een voetballer van het type „drop of dronder” (Van onze sportredactie) HAARLEM. Tony Parker, de nieuwe Amerikaan van Flamingo’s, is zondermeer een goede basketballer. Dat staat wel vast, nadat hij gisteravond in het duel tegen Parker/Leiden zijn openingsscore van zaterdag (38) evenaarde. Flamingo's is echter door de komst van de man uit Chicago een typische „inleverploeg” geworden, want vrijwel elke bal moet worden afgestaan aan Parker of diens landgenoot Armstrong. Beiden scoren dan erg veel, maar natuurlijk niet genoeg om een van kwaliteit overlopende ploeg als Leiden af te stoppen. Mogelijk kan de komst van Emill Hagens uitkomst brengen. Flamingo's heeft er dan in elk geval een spelverdeler bij. die niet alleen sterk aan de bal is, maar ook kan scoren. Beschuldigingen over het aannemeh van steekpenningen hebben in Brazilië geleid tot een zelfmoord. Scheidsrechter Doraci Jeronimo kon beschuldigingen, dat hij geld aangenomen zou hebben van Cruzeiro, om deze club van Bila Nova te laten winnen, niet meer weerstaan en maakte een eind aan zijn leven. Alleen verkrijgbaar bij de Hi-Fi-specialist Is er geen bij u in de buurt, bel dan 02908-4551 tegen te zeggen Ook inzake de veldcompe- titie zaten we met hetzelfde probleem. Uit de binnengekomen enquêteformulieren was een duidelijke positieve reactie op onze voorstellen op te maken, maar toen het aanwezige bestuur het voorstel tot een besluit verhief, werd er van alle kanten afwijzend gereageerd. Ook in landelijk verband is die besluiteloosheid schrijnend. Daar is zelfs een commissie van advies aangesteld, die de bevoegdheid heeft nieu we mensen in directieposities te plaatsen om zo de-'invloed van de oudere kader leden te ondermijnen. Waar het echter allemaal om draait, zowel op landelijk als op afdelingsniveau is, dat de verenigingen er nog steeds niet van overtuigd zijn dat er in deze tijd, met de opkomst van het hand bal, een ander beleid moet worden ge voerd wil het in de toekomst niet fout lo pen". Hoe de handbalbond afdeling Haarlem in die toekomst gaat functioneren hangt voor een groot deel af van de visie van Henk Wijers en van de wijze waarop hij die visie samen met zijn medebestuurders gestalte wil gaan geven. Als belangrijkste taak in de' beginperiode ziet de nieuwe voorzitter het herstellen van het vertrou wen tussen de verenigingen en het afde lingsbestuur. Henk Wijers: „Ik wil gaan werken met vóórvergaderingen tussen de afdeling en de voorzitters van de clubs, zodat er een hechtere band ontstaat en we ook in staat zullen zijn om tijdens onze halfjaarlijkse vergaderingen spijkers met koppen te slaan. In het verleden kwamen belangrijke zaken vaak onvoldoende aan de orde. Daarnaast wil ik werken aan een goede samenwerking met alle betrokkenen. Vooral het oppikken van ideeën van on deraf is erg belangrijk”. Dat Henk Wijers ingrijpende zaken niet uit de weg zal gaan blijkt uit de agenda punten die Wijers in zijn eerste vergade ring als voorzitter naar voren wil brengen. Daaronder valt onder meer een regeling omtrent de betaling van belangrijke ka derleden. Wijers daarover: „Ik ben ondanks mijn leeftijd flexibel genoeg om de tijd, waarin wij leven, te herkennen en me daarbij aan te passen. De jaren dat mensen pro-deo vele uren aan een vereniging wilden beste den is bijna voorbij. Daarom ben ik voor het geven van vergoedingen aan belangrij ke onderdelen van de afdeling zoals het sekretariaat en de wedstrijdleiding". Over de toekomst van het handbal heeft de afdelingsvoorzitter ook een duidelijke visie. Henk Wijers: „Hoewel ik vooropstel dat er eerst gewerkt moet worden aan herstel van de verhoudingen, wil ik in de toekomst hoofdzakelijk het jeugdwerk meer kansen geven en het handbal in de regio meer gaan promoten. Het handbal- gebeuren is te vergelijken met een niet afgemaakt huis waarvan ik hoop dat er tijdens mijn voorzitterschap, dat ik het liefst op twee jaar wil houden, een nieuwe verdieping aan toegevoegd kan worden”. HENK SPRENKELER „Der Max” keert niet meer terug op de spelersbank. Ondanks aanbiedingen van ondermeer Hamburg SV en Pnathi- naikos. In een interview met een krant in München bleef Merkel echter vaag over een mogelijke baan als manager. Dat de uitdrukking .„bezint eer ge be gint” nog altijd actueel is, bewijst de afloop van het avontuur, waaraan de Stormvogelspelers Rob Baan en Bart van der Pol een week geleden begonnen. Aangetrokken door het geld en de moge lijkheden in Amerika tekenden beiden een contract, dat hen voor de duur van één seizoen aan een zaalvoetbalvereni- ging uit Cincinatti (Ohio) zou binden. De eerste training bij de nieuw club leerde echter dat het begrip „zaalvoerbal” over zee een andere uitleg krijgt dan in ons land. Rob Baan daarover: „Bijn alles is in het veld toegestaan. Er wordt gespeeld in een hockeyarena en de belangrijkste ele menten van het spel zijn kracht en condi tie". Voor de over het algemeen op techniek spelende Nederlandse zaalvoetballers was er daarom weinig eer te behalen, een mening die ook door de vier coaches van de ploeg werd gedeeld. Bart van der Pol: „Nog voor de tweede training werden we opgebeld met de me dedeling dat we niet meer hoefden te komen en terug konden reizen naar Ne-, derland. Voor het zaalvoetbal-circus is het noodzakelijk dat je een topatleet bent en geen aardige zaalspeler”. Slechts aan het feit dat de terugkeer vóór het inwer king treden van de officiële uitschrij- vingsprocedure van de KNVB plaats vond, hebben de beide spelers te danken dat ze zonder noemenswaardige proble men verder kunnen werken aan hun amateurvoetbal-carriére. De hele emancipatiebeweging kan maar geen vat krijgen op de sport in Spanje. Terwijl vrijwel overal de vrouw in de sport is geaccepteerd als een gelij ke, is de Spanjaard van mening dat sport niets voor vrouwen is. Tijdens een inter nationaal congres van sportieve vrou wen, verklaarde de Spaanse vertegen woordigster, dat „zij zich nog minder dan stof voelde” en „Dat Spaanse mannen vinden dat sport slecht is voor het figuur van de vrouw en dat zij. zich maar moeten bezig houden met het baren van kinde ren De Leidse ploeg maakte daarvan dank baar gebruik. De zoneverdediging van Fla mingo's was niet al te sterk en Arthur Collins .vuurde gemakkelijk raak Meest' opvallende speler was echter Mitchell Plaat, die behalve zeer zuiver schoot ook kwistig strooide met erg knappe passes. Minder goed was het optreden van de arbiters Kleersnijder en Ros, die af en toe de draad kwijt waren en bewezen het peil niet aan te kunnen. Zeker niet samen in één wedstrijd. Het deerde de ploegen ech ter niet. Alleen Leiden-coach Hennie Blom maakte zich af en toe kwaad (waarom eigenlijk bij een grote voorsprong?) en kreeg dan ook terecht een technische fout aangesmeerd. Na de rust spartelde Flamingo’s nog even tegen, maar verder dan 54-70 lieten Plaat c.s. het niet komen. Dat was in de achtste minuut. Vier minuten later was het verschil alweer hersteld: 56-83. Een gelo pen partij derhalve. Plaat werd naar de kant gehaald, Collins kreeg even rust en de jeugdige Peter Paulides mocht het hon derdste punt laten aantekenen. De laatste minuten waren plichtmatig: 86-112. Flamingo's: Parker 38 en Armstrong 22; Parker Leiden: Collins 42, Plaat 25 en Bruinsma 20. Max Merkel, die als trainer in bijna alle landen van Europa heeft gewerkt. 24 jaar lang kwam hij zeer regelmatig in het nieuws. Maar dat is nu afgelopen. Parker importeur': Fortress Handelmaatschappij B Energiestraat 29.1411 AR Naarden. Tel. 02159-4 10 55. ker zich volgens De Blinkert, niet aan de reglementen hebben gehouden Tij^pns de vergadering werd duidelijk dat diverse afgevaardigden moeilijkhe den hadden met het beleid van de voor zitter. Voornaamste knelpunt was de in de vakantietijd door de heer Jonker in samenwerking met de bestuursleden Sie bers en Beunder genomen beslissing om de, door de zaalcompetitie onderbroken, reeks van veld-haldbalwedstrijden aan een te sluiten. Door de jaren heen hebben de handbalverenigingen zich altijd ver zet tegen zo'n doorlopende veldcompeti- tie omdat de winterperiode, in verband met de zaalcompetitie, een toestroming van nieuwe leden betekent. Nadeel voor de nieuwe leden is in die situatie, dat men uitgesloten is voor het vervolg van de veldcompetitie. De beslissing van het bestuurlijke drie tal, genomen na een enquête in het De kwestie van het veranderen van de veldcompetiti^ was de druppel die de em mer deed overlopen”. Ex-voorzitter Cor Jonker ziet in het ge beuren echter een bewijs vóór zijn stelling dat het afdelingsbestuur van het Neder lands Handbal Verbond te conservatief handelt. ..Het lijkt een typisch handbal- trekje om ingrijpende beslissingen af te houden, even later voorzichtig toe te jui chen, om er dan uiteindelijk toch weer nee BOC 1 (Jongbloed-De By-Porck-Tab- beers) had in zijn eerste ontmoeting met Sleutels 1 sterk gespeeld, waardoor de Haarlemmers een duidelijke zege (17-3) mochten laten aantekenen. In de return leek de BOC-formatie wederom op de overwinning af te stevenen want bij de pauze stonden Jongbloed c.s. royaal voor: 36-11 (in matchpunten). Daarna raakte het team volkomen van slag af en toen het kleinslem klaveren mislukte (door een in- troever) was het leed geschied en moest BOC met een gelijkspel (10-10) van Leiden afscheid nemen. Het viertal heeft nu 76 punten en is daarmede nog niet uit de degradatiezorgen: LBC (58) dat voor laatst staat (twee teams degraderen) heeft echter een achterstand van 18 punten zodat BOC het geheel aan zichzelf te wij ten zal hebben, indien het de Leiderdor pers niet achter zich weet te houden BOC 2 (Zandbergen-Kalshoven, echt paar Westerveld) presteerde het om na zestien spellen tegen koploper Bodegraven een voorsprong te nemen van 28 match punten. Daarna stapelden de BOC-reser- ves de ene fout op de andere en zagen dan ook hun voorsprong als sneeuw voor de zon verdwijnen. Het verschil groeide zelfs tot boven de 40 matchpunten en daarmede stond de 14-6 nederlaag voor BOC 2 onher roepelijk vast. Het BOC-team heeft nu 87 overwinningspunten en is voor het kampi- ■oenschap uitgeschakeld. Dat gaat onge- twijfeld naar Bodegraven (114), want dit viertal heeft met nog twee wedstrijden voor de boeg een voorsprong van 17 pun ten op nummer twee, Sleutels 1 (97). Stand (alle hebben acht wedstrijden ge speeld): Bodegraven 114, Sleutels 1 97, BOC 2 87, BOC 1 76, LBC 58, Sleutels 2 42. „Etage toevoegen VSf 3$ 'fit fit fit fif fifi fit <fi fi fit fit <fi fi fit fitfit fit <5 fi fi fijt Sfi HAARLEM Diverse amateurclubs nemen geen winterstop. Als de toestand van het veld het toelaat, oefent Lisser Boys, tweede klasse zaterdag, maar liefst vier keer. Op 23 december thuis tegen ’s- Gravenzandse SV (14.30 uur), op 30 decem ber thuis tegen RCL (14.00), op 3 januari uit tegen ARC (20.00) en op 6 januari thuis tegen Marken (14.30). Het eerste en tweede elftal van DIO speelt aanstaande zondag tegen DCG. Bei de wedstrijden beginnen om half drie. aan handbalhuis” IT' 1

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 37