Duitser valt Tunnelbuis geoliede ijspiste van ladder komt op werkbezoek Staatssecretaris Veder-Smit DANS burgerlijke stand Met rolplank het diepe in VISFILEERCURSUS RAZEND POPULAIR ten jn ÏFS i kort ijmondnicuws MOEDER MET TWEE KINDEREN OP FIETS AANGEREDEN KIC houdt kienavond Keuringsuitslagen aquarium vereniging Spanning Motivatie Woensdag 10 januari bij ROGK int Cordon Noël SCHOOL DUIJN Fleurop voor... JCj üw Keurslager te waarom zou u t met minder doen F» wteopz’h laatste benen loopt 1 5 IJMOND WOENSDAG 20 DECEMBER 19 7 8 4 y VELSEN - B hr Aanvang januari Kursus v. jongelui Geh. en verl. paren Tel. 023-375854 Inschrijving: 7.00-8.30 uur n.m. IJmuiden-Zeeweg 215 HAARLEM. Woensdag 10 januari brengt de staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, mevrouw E. Veder-Smit, een werkbezoek van een dag aan het Regionaal Overleg Gezondheidszorg Kennemerland (ROGK). De regio Kennemerland is een gebied waarin een proef wordt genomen met het regionaliseren van de gezondheids zorg. Met het streven naar een regionale aanpak loopt Kennemerland vooruit op de Wet Voorzieningen Gezondheidszorg, waarin aan ge meenten en (mini-)provincies de plicht wordt opgelegd het gezond- heidszorggebeuren democratisch te (laten) besturen. In Kennemer land wordt nu vier jaar geëxperimenteerd met regionalisering en mevrouw Veder wil zich graag persoonlijk van de vorderingen op de hoogte stellen. -- 1 - denk om je vingers (ADVERTENTIE) gers. land) (Van onze stadsredactie) (ADVERTENTIES) nd 100 gram 47,50 i „J X)uur 0 uur 14,80 42,60 56,50 67,70 20,50 0,70 s aan hf genen di nen gee i bepaal, nen is he men aft ingen di dnig over- gssspecia- Voorlopig dzaak een t door tf woord zal t huurver ihaalbaai e mee te. vasthoud! jging vai e Tweede jaarlijkse teren. De cursisten vormen qua achtergrond een vrij bont gezelschap. Een flink aantal haalt het fileerdiploma voor zakelijk ge bruik (vishandel, visconservenindustrie). Een stijgend aantal doet mee „voor de lol” wat aan de motivatie overigens niets af- Cordon Noël is een Kerst- variatie op de Cordon Bleu. Een verrukkelijke com binatie van mals biefstuk- vlees en ham, omhuld met kuikenfilet. Panklaar. Braadtijd ca. 20 minuten. doet. Directeur Streefland duidt de laatste categorie aan als „hobbyisten". Bij die groep zijn nogal wat zeevissers. Het grote percentage geslaagden is uit het grote enthousiasme bij de deelnemers en het voortijdige afhaken te verklaren. Streefland: „Wie bang is voor het mes of het gewoon niet in zijn vingers heeft blijft weg lang voor het eindexamen in zicht is”. Het onderdeel „visfileren” werkt als voor selectie voor de vervolgcursus Viskunde A. Inschrijving staat hier alleen voor ge slaagden open. Hetzelfde geldt voor het land en de IJmond, de psychiatrische zie kenhuizen, het gezondheidsvoorlichting en opvoedingsproject in wording en de ontwikkelingen met betrekking tot het cir cuit ernstig verslaafden Kennemerland. Vervolgens brengt de staatssecretaris een bezoek aan het Haarlemse Crisisinter- ventiecentrum. ’a Middags is er (van 14.30 tot 16 uur) een discussiebijeenkomst in het nieuwe verpleeghuis Boerhaave. Voor de dag zijn zo’n zeventig personen uit alle geledingen van de gezondheidszorg en de overheid uitgenodigd. Kieuini. Fleurop Interflora staat ervoor in. Koninginnegracht 135, 's-Gravenhage. weer van Velsen met het opruimen van de vette vloeistof die de tunnelvloer bedekte over een afstand van ruim tweehonderd meter. In eerste instantie werden absorberende korrels over de olievlek gestrooid. De tweede fase van de operatie was het met water weg spuiten van de olieresten. Daardoor ontstond een nieuw probleem. Nadat de oliebrei was weggespoten verander de de tunnelvloer in een ijspiste. Er Bond Ouderen. Op de jaarvergade ring van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, afdeling Santpoort, is een nieuw bestuur samengesteld. De heer G. Kok werd tot voorzitter benoemd. Als pen ningmeester werd de heer A. van Schagen gekozen. De heer P. Klaver zal als tweede penningmeester optreden Kerstuitvoering. Het koor De Kora- chieten geeft vrijdag 22 december ’s avonds zeven uur een kerstuitvoering in het gebouw Beréa aan de Patriciuslaan in Santpoort-Noord. Medewerking verlenen de Kinderbijbelclub en het Santpoorts Christelijk Kinderkoor. iet vw( niet met hetzeifi loen ?t volledi nde dec meerder sterie van ie toelich- ng dat de noodzake. bouw-ei ’punt vat land) loging za gen eno; r met dt van dt het trend age terug irocent ei n voorde verschui het CD1 Engelmundus. Een kerstmusical van de Engelmundus lagere school, een gezel lig kopje koffie en een babbeltje met deze of gene, dat staat allemaal te gebeuren tijdens de kerst-inn die op eerste kerstdag wordt gehouden in de Engelmunduskerk in Driehuis. Alle kerstvierders, ook dege nen die gewoonlijk op Christus’ Geboorte dag niet in de kerk komen, zijn van harte welkom tussen drie en vier uur 's middags. OVERLEDEN: S. J. van Klei, 62 jr., echtgenote van: G. Verspuij, Velsen-zuid; M. H. P. Liebens, 85 jr., weduwe van: A. J. Fien, Amstel veen; J. Kruk, 73 jr., echtgenote van: B. de Rooij, Heemsterk; C. A. Zonneveld, 65 jr., echtgenoot van: G. Weidijk, IJmuiden; P. C. Witte, 67 jr., echtgenoot van: M. Stam, IJmuiden. (Van onze medewerker) VELSEN-NOORD. De voetbalvereni ging KIC houdt donderdag 21 december een kienavond in de voetbalkantine van sportpark Rooswijk. Op de avond zijn niet alleen voetballers, maar ook andere belangstellenden wel kom. Aan dit gebeuren, dat om acht uur ’s avonds begint, is ook een grootste verlo ting verbonden, met de gebruikelijke prachtige prijzen. De zaal is om half acht open. n woon naam t toevalli avondopleidingen. nuari ee van h hij era< luiten vt besluit. VELSEN. Dinsdagmiddag om kwart- over één is op het kruispunt Lange Nieuwstraat Zeeweg een 26-jarige wiel- rijdster aangereden door een auto die zij geen voorrang verleende. Het verkeer door en rond de Velser- tunnel is dinsdag geruime tijd ont wricht als gevolg van de afsluiting van de westelijke buis van deze oeverver binding. Die afsluiting was noodzake lijk nadat een cardanas van een vrachtauto was afgebroken en door de olietank van het voertuig sloeg waar door circa 300 liter olie over het weg dek vloeide. Direkt na het ongeval omstreeks 11 uur begon de brand- Het bezoek begint met een informatief gedeelte (9-13.15 uur) in kasteel Beeckes- tijn in Velsen, waar diverse inleidingen worden gehouden over de eerstelijns ge zondheidszorg, de algemene ziekenhuizen, de verpleeghuizen, de ambulante geestelij ke gezondheidszorg in Zuid-Kennemer- De onfortuinlijke dame moest met een gebroken been worden opgenomen in het Zeewegziekenhuis. Een vierjarig dochter tje dat zij achterop haar fiets meevoerde liep lichte schaafwonden op. Een vierjari ge telg die voorop het rijwiel werd meege voerd. kwam met de schrik vrij. srsorgani of zij mei ig van dl enoverlei ü- Fileren onder het toeziend oog van de examencommissie. onderdeel Viskunde B waar alleen bezit ters van het voorgaande A-diploma wel kom zijn. Een nieuwe cursus visfileren start vol gende maand. De twee vaste docenten staan in directe relatie met het visserijge- beuren. Er is een functionaris van het Produktschap voor de Visserij in Den Haag en een docent die zijn vakkennis als voedingsspecialist bij de IJmuidense TNO-vestiging in praktijk brengt. Het cur susgeld 100 voor de opleidingen Visfile- waren toen weer een paar vrachtauto’s pekel voor nodig om aan dat ongemak een einde te maken. Zeven nlinuten over half drie mocht het verkeer weer gebruik maken van de tunnelbuis. Het duurde nog geruime tijd voordat files en gecompliceerde verkeerssituaties rond het knelpunt waren opgelost. Op de foto is personeel van rijkswater staat en de brandweer bezig met „de grote schoonmaak”. GEBOREN: W. van der Hoek-de Krijger, z., IJmui den) D. Kinik-özcan, z., IJmuiden; J. J. de Mik-Boom, z., IJmuiden; Y. M. A. van Henten-van Hulst, z., IJmuiden; A. C. M. Rijs-van Schooten, d., IJmuuiden; H. Schot-Zwart, z., IJmuiden; P. L. M. G. Vlegels-van Dam, d., Alkmaar. maar vooral, ■y» VELSEN. Leden van de aquariumvereniging „Velsen” namen on langs deel aan een aquariumkeuring van de landelijke bond „Aqua Terra”. De uit slag werd afgelopen maandag bekend ge maakt tijdens de ledenavond van „Vel sen” in het IJmuidense PEN-gebouw. Van de thuis beoordeelde bakken verwierf die van het lid H. Sorgdrager het hoogste puntentotaal (134 punten). G. J. van Moorsel (130 punten) en G. de Willigen (120 punten) eindigden achtereen volgens als tweede en derde op de rang lijst. In een apart jeugdklassement kreeg het aquarium van de 15-jarige Albert Ras 11P/2 beoordelingspunten wat hem een eerste plaats opleverde. De twee hoogst geplaatsten nemen in januari deel aan een districtskeuring voor het gebied Kenne merland van „Aqua Terra”. Keurmeester was de heer L. van Lieshout te Leiderdorp. ma fileren haalt gemiddeld 95 procent van het aantal cursisten het begeerde schooldi ploma dat voor de cursist zelf en voor de visbranche in het algemeen zwaar weegt traad va als bewijs van vakbekwaamheid. De ieidsvooi school heeft de laatste decennia een goede opgebouwd met deze gerichte •zoek va ’aken oi aken, iw i uuiceii ituui u-iiuiidiiu wei ucrictugs Lemiig voorzrtti Voor het specifieke praktijkdiplo- reid is oi ten aanti Kerst-inn. Voor bejaarden en eenza men wordt op 25 december een Kerst-inn gehouden op Spaarnberg aan de Wüste- laan in Santpoort. De bijeenkomst begint ’s middags één uur. IJMUIDEN. Een 25-jarige Duitser is dinsdagochtend om kwart voor tien bij de in aanbouw zijnde continu-gietinstallatie op het Hoogovensterrein van circa vijf meter hoogte gevallen. De man liep een schedelbasisfractuur op en moest na aan vankelijk te zijn overgebracht naar het Rode-Kruisziekenhuis voor behandeling worden vervoerd naar het academisch ziekenhuis in Leiden. Het ongeluk gebeurde toen de man staande op een ladder pogingen deed om een balk die in een takel hing in de gewens te positie te duwen. Daarbij schoot de ladder onder de man weg met het noodlot tige gevolg. (Van onze streekredactie) ZAND VOORT. Rolplankrijders die nu nog over Zandvoorts hellende wegen en trottoirs roetsjen zullen er op korte termijn niet meer met een politionele vermaning afkomen. Volgende week na melijk is het buitengedeelte van het zwembad De Duinpan ingericht voor de enthousiaste beoefenaars van het zogehe ten „skateboarding”. Directeur Hans Mol- lerus van het zwembad heeft de officiële opening gepland op de eerste januari van het nieuwe jaar, maar de schooljeugd kan al vanaf 27 december terecht. „Sommigen zeggen dat het een rage is die wel voorbij gaat maar tot nu toe is het aantal beoefenaren alleen maar toegeno men. In Zandvoort wordt deze week de eerste vereniging voor skateboarders op gericht. Dat het bij een zwembad gebeurt is niet zo vreemd. Acht maanden per jaar wordt het buitenbad en het omringende terrein niet benut, dat is veertigduizend vierkante meter. De politie staat sinds 1 december het gebruik op de openbare weg niet meer toe. Dat heeft de verkoop een geweldige deuk gegeven. Wij komen echter op deze manier tegemoet aan een grote behoefte. In het bad zijn al elementen opgenomen, zoals de invalidenafgangen, die voor de rolplank gebruikt kunnen worden. Op het tegelpla- teau en de ligweiden worden elementen geplaatst die de jeugd voor deze sport kan gebruiken. Voor de prijs hoeven ze het niet te laten. Een gulden per dag en zes gulden per maand. Het buffet is open, er is muziek en we kunnen ook voor verkoop en repara tie van het materiaal zorgen”. Ook in het zwembad in het Haarlemse Schalkwijk kan de jeugd in de kerstvakan tie terecht met de rolplank. Kerstman moe? 't Zal 1600 Fleurop- bloemisten niet gebeuren. Zij bezor gen uw Kerstwensen in geuren en kleuren. Fleurop Interflora staat ren en Viskunde A, 150,- voor Viskunde B) is slechts een fractie van de werkelijke kosten. Alleen al voor de gebruikte vis moet op elke Cursist 230 worden toege legd. Het ministerie van Onderwijs past bij wat de School voor Visserij en Scheep vaart op de avondopleidingen te kort komt. Het fileerexamen werd dinsdagavond in twee groepen afgenomen. Om half zeven kreeg de eerste examenploeg de zeevis op tafel voor de voorgeschreven bewerkin gen. De tweede lichting kwam om half negen aan bod. Het parool was vlot en trefzeker snijden en denk om je vin- Zelfs de spanning was in het praktijklokaal te snijden (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In een praktijklokaal van de School voor Visserij en Scheep vaart aan de IJmuidense Havenkade wer den dinsdagavond de examens af genomen van een driemaandelijkse cursus visfile ren waarvoor in totaal dertig personen aan de school een opleiding genoten. On der het toeziend oog van gecommitteerde de heer P. Vuil van het Staatsvissersha- venbedrijf en de twee vaste docenten leg de de cursisten ee proef van bekwaam heid af in de vaardigheid met het fileren die zij vanaf begin oktober, de start van de cursus, opdeden. De cursus visfilei en vormt samen met de vervolgopleidingen voor de diploma’s Vis kunde A en B nog het enige onderdeel in het lesprogramma van de school met enige verbondenheid met de visserij. Twee avon den per week moeten voor de fileercursus «orden vrijgehouden. De cursisten krij gen de vissoorten onder het mes die regel matig in IJmuiden wordt aangevoerd. Dat ajn schol, bot, schar en tong, kabeljauw, steenbolk, wijting, makreel en poon. De cursisten kregen de afgelopen maanden voldoende gelegenheid zich te bekwamen in vaardigheden als strippen (verwijdering van de ingewanden), het ontgraten (file ren), het panklaar maken maar ook het vlekken en rondsnijden, voor rondvis gangbare behandelingen. Het visfileren en ook de vervolgopleidin gen zijn als afzonderlijke praktijkopleidin gen een landelijk unicum. Dat zegt direc teur G. Streefland van de IJmuidense school”. In 1975 werd aan de Havenkade met deze (avond)cursussen begonnen. De deelname vormt na een kleine teruggang rond 1970 nauwelijks een probleem meer. Voor de start van een nieuwe cursusronde moeten telkens deelnemers worden afge wezen”. Aan de Havenkade ontbreekt het aan voldoende ruimte voor uitbouw van het cursusprogramma waarvoor ook van buiten Noord-Holland veel belangstelling „Strippen, snijden en ontgraten

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 5