n Vraagtekens bij geplande bebouwing van Velserbroekpolder Verpleegkundigen willen meer personeel rond bed hciven- berichten ---- Voordeel Vistip GEPELDE NOORSE GARNALEN B. en W. Amsterdam: Goede hoop op vestiging van Voorhaven aan Noordpier bij IJmuiden „M’n ribbenkast” OVER IJMUIDEN GESPROKEN i’ PER0NS 1.50 ZATERDAGS J GEOPEND v. 9 tot 14 uur ACTIE IN DE IJMOND IN VOORBEREIDING a zer W Botters Kinderoperette Sis ■avon WOENSDAG 6 2 0 DECEMBER IJMOND 19 7 8 rijgen (Van een onzer verslaggevers) e (Van een onzer verslaggevers) L an he egen in meentj rnwou ronder agen in ;en Het terdaiïi at ech- uit en vijzigd en W. aan de raad Amsterdams com- HALKADE 17 IJMUIDEN TEL 02550-30344 verse vis, zó uit zee héél voor delig bij: FM door Jan K van Baarsel 4. wat vertel je me nou HAARLEM. B. en W. van Amsterdam vinden het noodzake- iijk, dat een deel van de woningen in de bouwplaats tussen Haarlem en Hoofddorp ten goede komt aan de woningbehoefte van Groot- Amsterdam. Het college noemt daarbij onder meer de in het ge- Groot-Amsterdam Schipholwerkers. Dit stellen B. voor om als mentaar op het streekplan voor het Amsterdam-Noordzeekanaal- gebied aan Gedeputeerde Staten aan te bieden. HAARLEM. Onder het motto ,,COZ, we willen meer personeel rond het bed”, zijn verpleegkundi gen uit de gehele regio bezig een actie voor te bereiden die ten doel heeft het Centraal Orgaan Zie kenhuisvoorzieningen ertoe te be wegen aan het ministerie voor te stellen andere normen met be trekking tot de personeelsforma ties in ziekenhuizen, verpleeghui zen, psychiatrische ziekenhuizen en zwakzinnigeninrichtingen in te voeren. De actie wordt gesteund door het personeel en de directies van vrijwel alle A-, B-, en Z-in- richtingen in Zuid-Kennemerland en de IJmond. bied van woonachtige genomen ziet men van links naar rechts zittend Jac. P. ijmuiden De heer G. Wakker, Klifweg 7, Urk: (ADVERTENTIE) De verpleegkundigen zijn het volstrekt ers aan- Denzone Overigens wil de gemeente Haarlemmer meer wel Amsterdammers binnenhalen, mits deze economische zijn gebonden aan de Haarlemmermeer, bijvoorbeeld door werk op Schiphol. De Amsterdamse reactie getuigt van een voorkeur voor een tunnel en andere oever verbinding dicht bij de hoofdstad. Er zal nog eens moeten worden bekeken of in plaats van Wijkertunnel niet een tunnel dichter bij Amsterdam voorrang verdient. Het Amsterdamse college heeft een voor keur voor een openbaar vervoerstunnel onder het IJ en een oeververbinding bij Schellingwoude. Wat Schiphol betreft, denken B. en W van Amsterdam iets anders dan GS. Welis waar is men tegen uitbreiding van het banenstelsel met een vijfde baan en voor draaiing van de vierde baan. Maar men zou wel willen, dat een tweede stationsge bouw, vrachtareaal en entrepotfaciliteiten zouden worden toegestaan. Het Amster damse college vindt, dat gestreefd moet worden naar een zodanige beheersing van de groei van het luchtverkeer, dat de aan leg van een tweede nationale luchthaven kan worden vermeden Amsterdam wil die tweede of aanvullende luchthaven niet omdat de luchthaven zo dicht mogelijk bij Amsterdam moet blijven en omdat dat de enige rechtvaardiging zou zijn om de Mar kerwaard in te polderen. En die inpolde ring moet volgens B en W niet worden nagestreefd D^ ontwikkeling van de haven baart B. en W. zorgen. Men heeft echter goede hoop, dat de Open Beraad-plannen een voorhaven aan de Noordpier bij IJmuiden zullen worden uitgevoerd. Daar moet echter niet te lang mee worden gewacht omdat het gevaar bestaat dat de vervoers stromen zich dan inmiddels met voorbij gaan van Amsterdam zullen hebben ver plaatst. Amsterdam vreest dat de vervolg- procedure (uitwerking van het streekplan en vaststelling van een bestemmingsplan) veel tijd in beslag gaat nemen. Met de begrenzing van het Westelijk havengebied bij de Machineweg is Am sterdam het eens. Het is thans niet aan te nemen, dat binnen de planperiode over schrijding van deze grenzen noodzakelijk zal zijn. Dit standpunt betekent een rechts omkeert vergeleken bij de stelling die Am sterdam tot voor kort in veel procedures tot aan de Kroon toe heeft ingenomen. Zoals bekend eiste Amsterdam nog niet zo lang geleden haven- en industrieterreinen langs het Noordzeekanaal voor zich op tot vlak bij Spaarndam. Verder moet er te hard gewerkt worden, vinden de actievoerders, omdat de ver- pleegduur korter wordt. Op zich terecht, maar er moet in een korte spanne tijds te veel werk worden verzet. En dat heeft weer tot gevolg, dat de verpleegkundigen zich noodgedwongen moeten beperken tot de meest noodzakelijke hulp, die dan van technische aard is. Met andere woorden: van een praatje maken met de patiënt, hem of haar als complete mens benaderen, komt niet veel terecht. De verpleegkundi gen hebben het zo druk dat hun bemoeie nis met de patiënt dikwijls beperkt blijft tot het geven van een injectie, het uitreiken van medicijnen, enzovoorts. Het College voor Ziekenhuisvoorzienin gen hanteert algemene normen en daar willen de verpleegkundigen vanaf. De si tuatie is in elk ziekenhuis anders en een verpleeghuis is weer heel iets anders dan een zwakzinnigeninrichting. De normen zijn volgens de actievoerders zo krap, dat in sommige ziekenhuizen niet eens de Staand, van links naar rechts, het bestuurslid van IJmui den Bloei G. Voet, vervolgens M. K. Hofstede, gemeentesecre taris, dan de bestuursleden E. Hagen, A. P. Bakker en L. Rinkel (oud-katholiek pastoor), daarna mej. E. Adrian, admi nistratrice en de bestuursleden G Heijkoop, D. J. Bais en H. Lastdrager. Nijssen, wethouder, mr. M. M. Kwint, de toenmalige burge meester, W. A. Dolleman, notaris te IJmuiden, tevens voorzit ter van IJmuidens Bloei, mevrouw Kwint en M. G. Schuiten maker, secretaris-penningmeester van de vereniging. „Ik probeer mijn verzameling foto’s van de Urker vloot compleet te maken, van UK 1 tot UK zoveel, maar dan niet één foto van de UK 1 doch van elk nummer ook ieder schip, zelfs van één schip voor en na een verbouwing. Mocht iemand in IJmuiden dezelfde hobby hebben en dus ook over foto’s van Urker botters be schikken dan zal ik dat graag vernemen. Woensdag aangekomen: Aegean Neptu ne, Tampa; Smit Lloyd-2, Cont. Plat, IJ muiden; Holland, Noordzee, IJmuiden; Maria Smits, Gent; Kent Shore, Cont. Plat. Woensdag vertrokken: Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Holland, Den Hel der, IJmuitjen; Salland, Bilbao. en dorp istmoge- En die mwezig- an voor- door de istmatig rd opge iruikten Idus de uik van lekomst- vergroot voorzie- ■en mii- getuigt van het- mening (Reacties op deze rubriek: schriftelijk aan dit blad met vermelding „IJmuiden wat vertel je me nou?”, telefonisch 023- 378601). rol van de kluizenaar uit De Woudkonin- gin. Een foto van onze allereerste uit voering - toen nog onder leiding van vriend Flip - waarbij twee operettes werden opgevoerd, namelijk De Var kenshoeder en Sneeuwwitje op woens dagmiddag 16 fabruari 1921 in het Tha lia Theater, is ook nog in mijn bezit. Ik zou nog wel meer mooie herinneringen kunnen ophalen uit onze operettejaren, want het was de fijnste tijd uit onze jeugd, nietwaar Zijtje, Toos, Bella, Net tie, Coba - om maar een paar namen te noemen”. (Voor degenen die naar aanlei ding van deze herinneringen contact met de heer Jan Sinjewel willen opne men, zijn adres is: lepenlaan 354, K 207, Bussum, telefoon 02159-32429. van het leeft die e groen- Haven- och wat verwer- kunnen i mingen ;id rond orgende van de sociaal Vraagtekens plaatsen B. en W. van Am sterdam bij de geplande bebouwing van de Velserbroekpolder. Het rekreatiegebied Spaarnwoude wordt daardoor voor een deel ingekrompen. De vóorgestelde buf- ferfunctie van het recreatiegebied komt hierdoor ernstig in gevaar, terwijl de druk op dit gebied zal toenemen, zo schrijven B. en W. in hun commentaar. „Ons is niet duidelijk op welke wijze een compensatie voor het verlies aan groen zal worden geboden”, aldus B. en W. De oplossing van dit probleem is zoals gemeld onlangs aan gedragen door een aantal inwoners van het dorp Ruigoord, eveneens in een com mentaar op het ontwerp-streekplan. In het bezwaarschrift van de bewoners van Ruig oord, wordt voorgesteld om het opgespo ten terrein rondom het dorp een recreatie ve bestemming te geven. Een deel van het zand, dat eigendom is van de gemeente Amsterdam, zou met bos kunnen worden beplant. Het verlies aan groen in het wes ten zou dus in het oosten rondom Ruigoord kunnen worden gecompenseerd, was de suggestie. n is ook nverlies aan de Vel- woning- aners. Bij het Amsterdamse standpunt past, dat de door GS gemaakte splitsing van de woningmarkt in het streekplangebied in een oost- en westzijde wordt verworpen. B. en W. achten deze splitsing inderdaad „on waarschijnlijk en onwenselijk”. Dit geldt des te sterker, waar in het ontwerp-streek plan blijkt dat de voorziening in dë wo ningbehoefte in beide delen zeer ongelijk is, aldus de Amsterdamse reactie op het provinciale plan het ont- h bena- r wordt lere mo ld, waar mtstaan anten en waarde" raai niet Dinsdag aangekomen: Kis Skou, Con- freville, Beverwijk; John Reed, Vennpils; Anco Enterprise, Barcelona; Ner, Roches ter, IJmuiden; Bierum, Shetlands, IJmui den; Canalco, Rouen; Calabria, Sagunto, IJmuiden; Tor Scandivavia, Gothenburg; Casimir Le Quellec, Anna Coast, Ham burg; Hermann Suhr, Antwerpen; Pluto, Tananger, IJmuiden. Dinsdag vertrokken: Burgenstein, Car tagena; Venern, Gothenburg; Hoegh Tran sporter, Emden; Sen Transport, Rotter dam; Romark, Wisbech; Scol Rover, Ro chester; Ligato, Delfzijl; Meteoor, Delfzijl; Langeland, Dantzig; Seven Seas, Ham burg; Baltiyskiy 104, Noordzee voor or ders; Bierem, Noordzee voor orders, IJ muiden; Schildmeer, Rotterdam, Bever wijk; Louise Weston, Noordzee voor or ders; Krosstindur, Kolding, IJmuiden. De heer Jan Sinjewel, Bussum: „Toen ik onlangs voor familiebezoek in IJmui den was werd mij de IJmuider Courant van 1 november getoond, waarin een foto stond afgedrukt van de Kinderope- rettevereniging Vriendenkring. Er werd mij gevraagd of ik die foto kende en of ik mij nog personen herinnerde die erop stonden. Nou, er ging een wereld van herinnering en herkenning voor mij open. Ik was, als mede-oprichter en voorzit ter van de vereniging, nauw betrokken geweest bij het tot stand komen van die foto. Op de zondagmorgen voor de uit voering - die plaats vond op 18 april 1922 in het Thalia Theater - werd de foto gemaakt door S. v.d. Zijl, die z’n zaak in de Kanaalstraat had. De costuums en de haal ging wel over een gestolen prinses maar ze was niet door zigeuners gesto len, zoals de lezeres die de foto beschik baar stelde schreef. Dat gebeurde in De Woudkoningin van Mart. Schuil, een operette die een seizoen eerder, op 10 november 1921, werd opgevoerd en waarin ik de rol van de kluizenaar speel de. Hierin speelde ook een zigeuneror- kestje mee dat was samengesteld uit leden van het symfonie-orkest Eupho nic, waarvan Marinus Adam uit Haar lem, tweede dirigent van de HOV, de dirigent was. Ik herinner mij een groot aantal na men van de personen die op de foto voorkomen. Sommigen zijn inmiddels overleden: Dora Frederiks, Antje Melle- oneens met het feit, dat leerlingen een onevenredig grote inbreng hebben in het verpleegkundige werk. De verhouding is 60:40. Leerlingen krijgen te veel verant woordelijkheden en bevoegdheden op hun nek en dat leidt ertoe dat patiënten aan onverantwoord grote risico’s bloot staan, zo luidt de klacht. Bovendien komt de interne opleiding van leerlingen in het gedrang: enerzijds omdat de leerlingen te veel werk rond het bed moeten doen; an derzijds omdat er vanwege de onderbezet ting te weinig tijd is om hen behoorlijk te begeleiden. Geëist wordt dan ook dat er meer praktijkbegeleiders worden aange steld. CAO kan worden nageleefd. Heel belang rijk noemen André van Zuilen en Betty de Bruijn, respectievelijk voorzitter en secre taresse van het regionale actiecomité het, dat de actie vanuit de basis wordt gevoerd. Het initiatief is genomen door leerlingen raden en pepsoneelsraden en deze organen bouwen de actie verder uit. Verheugd is men niettemin met de steun van directies en hoger kader. Inmiddels is er landelijk ook iets gaande. De Nationale Ziekenhuis Raad, de vooruit geschoven post van de ziekenhuisdirecties, gaat in maart met het COZ in de slag over de normering. Gestreefd wordt naar een situatie waarin het aantal (bezette) bedden niet langer bepalend is voor de hoeveel heid personeelsleden die mag worden aan gesteld. Ds NZR wil werken met basisfor maties. Ziekenhuizen met bijzondere om standigheden zouden voor extra personeel in aanmerking moeten kunnen komen. Op de forumavond wordt de hele mate rie doorgenomen. De avond wordt gehou den in het amfitheater van het Elisabeth Gasthuis. Aanvang 20 uur. Uitgenodigd zijn vertegenwoordigers van het LAK (Landelijk Actie Komité Gezondheids zorg), de ABVA (Algemene Bond van Ambtenaren), politieke partijen, de NZR en diverse geledingen van de gezond heidszorg. Ter discussie zal staan een soort zwartboek, waarin de knelpunten per ziekenhuis/inrichting staan opge- somd. Dit boekwerk is nog in de maak. B. en W. onderschrijven de prioriteit die GS zouden willen geven aan de totstand koming van de Ringspoorlijn om Amster dam. De openbaar-vervoersverbinding Amsterdam-Amstelveen moet volgens B en W. eveneens een zeer hoge prioriteit hebben verlieten i toen dl in de ge, zestiginl ?igden M lekomst gereali :en in di sn gen» ningzoe dnciebe- .emming met de m. „Het raai, de ird wor* ’roei be- erd”, zo Hingen. ma, Bernard Weduwer, Jo Risch - alle maal goede vriendinnen en vrienden van mij. De vereniging was een voortzetting van de kinderoperetteclub Jong Apollo waarvan onze vriend Philip (voor ons Flip) Vlessing de leiding had. Op 10 maart 1921 veranderden wij de naam in KOV Vriendenkring en vroegen we de heer J. Post te Haarlem de leiding op zich te nemen. Bladerend in oude programma’s en tekstboekjes uit 1921 tot en met 1923, dus van zo’n 55 a 57 jaar geleden - kunt u nagaan.' - vind ik ook nog bovenbespro ken foto en twee detailfoto's van afzon derlijke groepen, alsmede de statuten van de vereniging en de uitgeschreven Herinnering aan de tijd dat de vereniging IJmuidens Bloei - als voorgangster van de WV Velsen-IJmuiden - zich inspande om het vreemdelingenverkeer te stimuleren met de opwekking: „Komt naar Velsen en IJmuiden, hetzij om er te wonen, hetzij in uw vakantie en geniet van al het schone en afwisselende dat zij bieden”. Het Bureau Vreemdelingenverkeer was aanvankelijk ge vestigd in de Kanaalstraat op de nummers 46 en 48. In 1935 kreeg IJmuidens Bloei voor dit kantoor de beschikking over twee lokalen van School C aan de Breesaapstraat, welk gebouw toen niet meer voor het onderwijs werd gebruikt. Op de foto die bij de opening van deze lokalen werd In overeenstemming daarmee moet de verkeers- en vervoersrelatie van de nieuwe stad met Amsterdam zorgvuldig worden onderzocht. De eventuele daaruit voort vloeiende nieuwe infrastructurele maatre gelen (wegen dus) moeten dan in het streekplan worden opgenomen, aldus het Amsterdamse commentaar. Zoals bekend is deze opvatting in strijd met de bedoeling die GS hebben gehad met de plannen voor nieuwe woonwijken tussen Haarlem en Hoofddorp. Deze wijken zijn bestemd voor de woningzoekenden uit Zuid-Kennemer- land en de Meerlanden, als uitbreiding van het stadsgewest Haarlem. Voor de opvang van de Amsterdamse woningbehoefte heb ben GS in het streekplan Almere, Lelystad en Purmerend aangegeven. De bouw plaats in de Haarlemmermeer is in de provinciale plannen nadrukkelijk niet be doeld voor de Amsterdamse behoefte ribbenkast moet weer in fatsoen worden gebracht”. De loods schudde zijn hoofd „Leg me maar in de bedstee en doet u maar met me wat u nodig vindt”. De dokter liet een kruik jenever halen. „Drinken”, voegde hij zijn patiënt toe, „hoe meer hoe liever”. „Ik ben geen drin ker”, zei deze. „Toch zal het moeten”, drong de arts aan AL GAUW BLEEK waarom hij dat nodig vond. Nadat de loods de kruik grotendeels had geleegd ontfermden de dokter en de verpleger zich over de rib benkast. Bij de derde behandeling knikte de arts tevreden: „Zo laten we het. Alles zit weer prima. Alle respect, man, klein zerig ben je nou bepaald niet”. - „Ik heb geschreeuwd als een bezetene”, kreunde de patiënt. „Ik zou in jouw geval ge schreeuwd hebben als een heel leger van bezetenen”, constateerde de arts. „Je gaat nou slapen. En je blijft de eerste tijd in bed. Reken er maar op dat het een kwestie van maanden wordt". ZES WEKEN LATER voer de loods weer op de ranke, slanke kotter de pieren van IJmuiden uit, klaar om welk schip dan ook bij het binnenvaren te assiste ren. Welk schip dan ook, maar als het even kon toch niet meer zo’n scharmin kel van een Engelsman met nota bene een open brug. Wat de ribbenkast be treft, de loods heeft er nooit meer klach ten over gehad. HET WAS EEN scharminkel van een schip dat van roest leek te zijn gemaakt Toen de houten loodskotter het al zeilend naderde waren de weersomstandigheden aan het verslechteren. Met de jol werd een loods naar de Engelsman gebracht. Dat was een zeshonderdtonner met waarachtig nog een open brug - zelfs voor het comfort van de kapitein werd blijkbaar iedere penny als een overbodi ge uitgave beschouwd -. Twee mannen trokken de loods op nadat hij langs het touwladdertje omhoog was geklommen. „Welkom aan boord", zei de kapitein. ER STAK EEN zware storm op. „Het lijkt me beter dat we voorlopig buiten gaats blijven", oordeelde de loods; „met dit weer krijgen we een heksenketel bij de pieren”. - „Man, Ik hou hier op open zee al m’n hart vast”, antwoordde de kapitein -. „We hebben een vracht fles- sengas aan boord. Als de storm nog ver der aanwakkert gaat die ouwe schuit met man en muis naar de sodemekraaien". De loods keek nog even om zich heen. Toen stond zijn besluit vast: „Allright dan gaan we volle kracht vooruit. Zeg de machinist dat ie alles op alles zet. En laat ie er nog maar een extra portie bijdoen" DE PIEREN van IJmuiden waren al lang en breed in zicht toen een grondzee in de richting van de Engelsman kwam. De kapitein wist zich vast te grijpen. De loods kreeg zo’n smak water dat hij werd weggeslagen. Hij kwam terecht tegen een ''ijzeren hekje. „M’n ribbenkast”! riep hij Daarna raakte hij bewusteloos. Een toe vallig aan dek gekomen stoker greep hem vast en legde hem midscheeps. Weer bij zijn positieven komend zag de loods dat de kapitein naast hem gehurkt was. „Wat moeten we in godsnaam doen zei deze. „Bind me maar ergens aan vast", antwoordde de loods. „Als God me een handje helpt breng ik je behouden in IJmuiden". HOE HARD de strijd tegen de elemen ten ook was, de Engelsman kwam veilig in de havenmond en kreeg al gauw een goed plaatsje bij de oude sluis. „Nou geloof ik weer in God”, mérkte de kapi tein op tegen de loods terwijl deze van boord wilde gaan. Maar dat lukte niet; de man zakte in elkaar. Iemand aan wal zag het gebeuren Hij ging op een holletje naar het kantoor van het Loodswezen, een eindje verder de hoogte op Vandaar kwamen twee mannen met een brancard. De gewonde werd naar het sociëteitsge bouw van Recht door Zee gedragen waar weldra een dokter verscheen. „Naar het ziekenhuis”, zei deze, „breng ’m maar direct naar Haarlem”. „Geen sprake van”, riep de loods, „breng me maar naar huis”. „NAAR HUIS” betekende naar Den Helder, naar de Molengracht. „Voor je eigen verantwoording”, zei de dokter. „Dat is best - van een ziekenhuis moet ik in ieder geval niks hebben”, antwoordde de loods. Op de brancard werd hij door de Oranjestraat naar het station gedra gen. De trein kwam spoedig. „Gewoon als passagier mee, dat kan natuurlijk niet”, was het oordeel van de hoofdcon ducteur; „maar we vinden wel wat". De oplossing bleek heel eenvoudig: de bran card met de loods werd in een bagagewa gen gezet, vlak achter de locomotief om al te veel schudden te voorkomen. IN DEN HELDER stond een rijtuig klaap De koetsier had opdracht de ge wonde in een heel rustig tempo naar diens woning te brengen. Daar wachtte een arts van de marine, in gezelschap van een verpleger, de loods op. „Man, waar om wil je nou niet naar een ziekenhuis", zei de dokter na zijn onderzoek; „je hele pruiken waren, speciaal voor de opna me, enkele dagen eerder in Haarlem gehuurd. Met hulp van de toneelmeester George Wolf waren de boscoulissen naar buiten gebracht om een betere achter grond te krijgen. Bij de voorbereiding van het fotograferen was ik wel aanwe zig, maar ik was pas ziek geweest en mocht eigenlijk nog niet naar buiten. Daarom was ik 'm stiekem gesmeerd. Ik werd toen voortijdig naar huis terugge roepen. Dit is meteen de verklaring waarom de „tuinman” uit de rolverde ling niet op de foto voorkomt. Ik herin ner me nog dat ik toen zwaar de p... in had. De rol is bij de uitvoering door een ander lid overgenomen. Het was inderdaad een groepsfoto vande kinderoperette Goudsterretje, op muziek van Jac. Bonset en tekst van mevrouw N. C. Hopman-Kwast. Het ver- Zo was er 10 mei 1940 een houten botter, de UK (Sj. Baker) die heeft geholpen mijnen te ruimen. Daardoor kon o.a. de koningin naar Engeland komen. Na de bevrijding kreeg Bakker een onder scheiding”. De initiatiefnemers verwachten enige duizenden adhesiebetuigingen in de vorm van handtekeningen binnen te krijgen. Op 1 februari wordt een forumavond ge houden. Ook bij het bezoek van staatsse cretaris Veder-Smit op 10 januari aan het ROGK zullen de actievoerders hun zegje doen. Het is de bedoeling de actie geen typisch regionaal karakter te geven, om dat de problematiek in het hele land aan de orde is. B. en W. vinden dat de binnenstadsfunc- ties in het streekplan „te schraal" om schreven zijn. Er moet in de binnenstad niet alleen plaats zijn voor winkels, horeca en culturele instellingen. Ook voor bedrij ven en instellingen op het gebied van fi nanciën, zakelijke dienstverlening en over heid moet en kan de binnenstad een waar devolle vestigingsplaats blijven. Om dat mogelijk te maken moet volgens B. en W van Amsterdam het streekplan ruimte bie den voor nieuwbouw. Dat kan zonder daarbij de schaal en het karakter van de binnenstad geweld aan te doen. Wat betreft de woningbouw in Amster dam zelf vinden ;B. en W., dat het streek plan meer aandacht zou moeten besteden aan de mogelijkheden voor in- en aanbrei- ding (bouwen in de „open gaten" in de stad^ zelf en aansluitend op de stad.).

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7