SO IN SALLE DES PAS PERDUS VAN STADSKANTOOR DOORDOUWERS M Sfeervolle 119- kerstavond in Jansheeren Doe mee met écht bouclé. ■kk&bhwmi Vóór vakantie maatregelen tegen diefstal ■i Ti faillissementen M kort ijmonclniejws f K „Jong Hercules” opent nieuwe accommodatie RUILBEURS SCHAATSEN t Kerstboomverbranding 91 L J 8 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 2 0 DECEMBER WOENSDAG 19 7 8 4 r a I I i F t J kX, r Ba Openbare Werken Beverwijk luidde ir. Hoogeveen uit Gerrie van Delft 21 30 u.: lige plaat was vastgelegd. 'f. april in en bank 'en des- [-leiding missari- jn door ook niet proble ie vlieg bij een senberg, i gaat u mg niet. 21.30 u.: 21.30 u.: 21.30 u.' I en 21.30 1, Heem- iret Don tien ook zes bad- 1 het r-wijl >ind- lijke iden gaan aho- In zijn dankwoord ging directeur Hooge veen nog even in op de openheid bij de gemeentenlijke overheid. In Beverwijk, zo meende hij, is er beslist nog iets te doen op dat gebied. In vele andere gemeenten zijn projectgroepen ingesteld die de van ouds her gegroeide scheiding tussen de secreta rie en de overige diensten” aan het afbre ken” zijn. „Betrek Openbare Werken in een zo vroeg mogelijk stadium bij de voor bereiding van de besluitvorming”, zo hield hij het college en de secretarie-afdeling voor De ontspannen en vrolijke sfeer werd geschapen door de aard van de toespraken en diverse onverwachte gebeurtenissen zo als o.a. toen de oud-directeur van de dienst, ir. Stoelinga achter de katheder stond om een toespraak te houden en tot zijn schrik bemerkte dat hij de op schrift gestelde toespraak thuis had laten liggen! Vliegensvlug stapte hij in z’n auto en een kwartier later was hij weer present. BEVERWIJK. In een bijna feestelij ke sfeer hebben de medewerkers van de dienst Openbare Werken en het gemeente lijk grondbedrijf dinsdagmiddag in het Salie des pas perdus afscheid genomen van directeur ir. G. P. L. M. Hoogeveen, die per 1 januari tot hoofddirecteur van openbare werken van de gemeente Maas tricht is benoemd. Voor mevrouw Hoogeveen was er een zil veren broche. De opvolger van de O.W.-directeur is nog niet bekend. Volgens burgemeester Hubers hoopt het college in de januari- raadsvergadering met een voordracht te komen. BEVERWIJK. Nu ook de raadsle den aan het kerstreces beginnen krijgen de dames en heren alle gelegenheid bij te komen van de vermoeienissen in de afgelopen maanden. De-raad heeft de begrotingsbehandeling achter de rug en wendt het aangezicht welgemoed in de richting van het nieuwe jaar, waarin hoe kan het ook anders opnieuw probleemvolle zaken op een beslissing liggen te wachten. A Nog altijd zijn er mensen die het de dieven ivel gemakkelijk maken door ach ter of door de brievenbus een touwtje te hangen, verbonden met het deurslot. BEVERWIJK. Evenals voorgaan de jaren zal ook dit jaar de verbran ding van kerstbomen op feestelijke wijze geschieden en wel op woensdag 3 januari op de volgende adressen: 1. Dorpsweide te Wijk aan Zee om half vijf n.m.; 2. Brink nabij de St. Aagten- dijk om vijf uur n.m.; 3. Hoflander- weg nabij de ingang van het D.E.M.- terrein om half vijf n.m.; 4. Banken- laan nabij de bollenloods van Van Bragt om vijf uur n.m. De inwoners van Beverwijk wordt verzocht de kerstbomen niet bij de vuilniszakken te plaatsen, maar deze op woensdag 3 januari mede te geven aan de kinderen, die de bomen vanaf vier uur ter plaatse kunnen inleveren. Uiteraard ontvangen de kinderen weer een versnapering I. 312439) Toneel- •ijsdier". eg 4, tel. hristmas 104) 19 en i 21.30 u. 1. 11) 19 en en 21.15 sure". 312439) unie met aat, heb worden. weet”. ;ehad te arissen. :andida- eventu- iblemen chappij. raai dr Neder- aad van rijn. De IN. Dui- de RA- ar per 1 ctie. De val aan Iger van lert met „Moord bie", a.L Veerstr., >or jonge en 22 u zuiver scheerwol (ADVERTENTIE) i van de lemings- isenberg De KLM Iet deze schappij ndsman de SER, te span ar eigen mmissa- »n lastig rzitteris end met luisban- zou ook ch goed com zou de huis- issen te Nieuwjaarsreceptie. De Heemskerkse Ondernemers Combinatie houdt maan dagavond 8 januari een nieuwjaarsrecep tie in café-restaurant Nijman aan de Kerk- weg. Kienen. De donderdagavondgroep van het buurthuis Wijk aan Duin aan de Bever- wijkse Wilgenhoflaan organiseert donder dagavond 21 december een kerstkien- avond in het buurthuis. Kienen kan men vrijdagavond ook in de kantine van „De Kennemers”. Ir. Hoogeveen, die tien jaar geleden van uit het bedrijfsleven naar de gemeente Beverwijk kwam en tot adjunctdirecteur O.W. werd benoemd, nam in juni 1976 de plaats in: van O.W.-directeur Stoelinga. „Beverwijk is voor hem géén definitief bestemmingsplan geworden”, zo sprak burgemeester A. Hubers tot het personeel van de dienst, dat in grote getale naar de Salle was gekomen om afscheid van de heer Hoogeveen te nemen. „Het plan was voor wijziging vatbaar”. Burgemeester Hubers was zeer tevreden over de wijze waarop ir. Hoogeveen met zijn kennis en ervaring, opgedaan in het bedrijfsleven, zich aan de diverse taken in de gemeente zette. „Vooral de verkeersproblemen had den zijn aandacht. Een zaak die nog steeds de volle aandacht van een ieder heeft”. 31, tel. oor Her- k. piano. De heer J. Versteeg dankte namens het personeel van de dienst voor de construc tieve samenwerking in de afgelopen ja ren. „U had voor iedereen tijd. Natuurlijk, er zijn conflicten geweest maai- deson danks was er ruimte voor een wederzijdse waardering”. Hij bood foto-apparatuur aan. De heer M. Vermey van het Grondbe drijf en de Landmeten had zijn speech in de getallensymboliek getrokken. Hooge veen is een typische vierman”, aldus Ver mey, die met een schrikbarende hoeveel heid cijfermateriaal op de proppen kwam om zijn bewering te staven. Namens de dienst overhandigde hij het vierde deel van een standaardwerk over de Lage Lan- HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 19 december in staat van faillisse ment verklaard: J. van der Spek, wonende in Lisse, Johannes Vermeerstraat 28, h/o S. P. Boemen en planten. Rechter-commis- saris: mr. J. W. Westenberg. Curator: mr. J. Th. M. van Alebeek, advocaat en procu reur in Haarlem, Julianastraat 9. Omni graph B.V., gevestigd te Haarlem, Wagen- makerslaan 2-4. Rechter-commissaris: mr. J. W. Westenberg. Curator: Mr. J. K. Gaas beek. advocaat en procureur Haarlem, Wagenweg 61. Tegelzetbedrijf Gebr. Weh- nes B.V., gevestigd in Haarlem, Herensin gel 175. Rechter-commissaris: mr. J. W Westenberg. Curator: mr. A. J. P. Schram, advocaat en procureur te Haarlem, Staten Bolwerk 2. Leonardus Aloysius Johannes Raps, wonende te Zaandam, gemeente Zaanstad, Zilverschoonplein 39A. Rech ter-commissaris: mr. J. W. Westenberg. Curator: N Pesman, advocaat en procu reur in Zaandam, gemeente Zaanstad, Pe perstraat 148. B V. Technische Handel- sonderneming A. A. Gast, gevestigd in Haarlem, Kinderhuisvest 29-33. Rechter commissaris: mr. J. W Westenberg. Cura tor: mr. B. C. Romijn, advocaat en procu reur in Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. Wegens gebrek aan baten is bij vonnis van de arrondissementsrechtbank te Haarlem d.d. 19 december 1978 opgeheven het fail lissement van: Johan Menno Jansonius, wonende in IJmuiden, gemeente Velsen, van Ostadestraat 71, uitgesproken op 7 november 1978, curator mr. P. M. F. Greu- ter in IJmuiden den. De heer J. Mooy, chef-boekhouding van O.W. kwam met een foto-album waarin tien jaar werken in Beverwijk op de gevoe- BE VERWIJK/HEEMSKERK. Over een paar dagen gaan de schooldeuren voor een korte tijd dicht: de grote uit tocht van wintersporters is dan begon nen, een uitgelezen periode voor inbre kers is aangebroken. De kans namelijk dat zij ongestoord woningen en gebou wen kunnen binnendringen om daar de door hen begeerde goederen weg te ha len is nu immers veel groter dan buiten de vakantieperiode. Vorig jaar werden er in Beverwijk 286 eenvoudige en 318 gekwalificeerde dief- stallen/inbraken gepleegd. In heel Neder land waren dat er 130.000, ofwel elke vier minuten een inbraak. Veel mensen gaan aan dit feit voorbij en prijzen zich geluk kig dat het anderen gebeurt. Velen doen de zaak af dat de verzekering de schade toch alles vergoedt. Volgens de politie een gemakzuchtige houding, waarbij vergeten wordt dat de kans dat zij zelf ook slachtoffer worden met de dag toe neemt. Het is trouwens maar ten dele waar dat de verzekering betaalt. Goede ren van persoonlijke aard, zoals erfstuk ken bijv., zijn niet in geld uit te drukken. Daar komt nog bij dat verzekeringsmaat schappijen eisen stellen aan voorzienin gen tegen inbraak. U moet in ieder geval een einde maken aan de slechte gewoonten die de inbre kers als het ware uitnodigen om binnen te komen. Bijvoorbeeld het bekende touwtje achter de brievenbus of de brief jes met „sleutel onder de mat” en „wij zijn met vakantie” voor het raampje in de voordeur. Daarnaast verdient het aan beveling moeilijk te openen hardstalen sloten op deuren en ramen aan te bren gen. Ze zijn in alle mogelijke en vaak bijzonder ingenieuze uitvoeringen te koop. Het aantal inbraken zal er niet door verminderen; met het nemen van beveili gingsmaatregelen verplaatst u de moei lijkheden helaas naar een buurtbewoner waar inbrekers gemakkelijker het huis kunnen binnendringen. De politie is na melijk van mening, dat dieven zelden „vakmensen” zijn en geen bepaalde wo ning op het oog hebben. 321155) i.v. Hans contra- Zo wordt de Jong ?ke Bijls- rkwartet Het klinkt merkwaardig, maar na in breken blijken de bewoners van het huis soms niet in staat een goede beschrij ving te geven van de gestolen goederen, erger nog, het komt voor dat zij niet eens weten wat er weg is. Noteer kostbare stukken en maak er een foto van. Wie wil weten hoe dieven voortaan buiten de deur gehouden kunnen worden kan veel aan de weet komen in een goede ijzerwinkel. De fabrikanten zijn net zo actief als de inbrekers en brengen een groot aantal ingenieuze sloten op de markt. Het zijn vooral de achterdeurslo- ten, ook een sluitpost bij de nieuwbouw woningen, die makkelijk zijn te openen. Aan een bos met twintig sleutels of een ijzerdraadje heeft een inbreker genoeg om waar dan ook binnen te komen. Vol gens de politie gaat zestig percent van de indringers via de achterzijde naar bin nen, dertig percent kiest de voordeur en de overigen een andere toegangsweg. Een handige doe-het-zelver kan zo’n ach- terdeurslot van een cilinder voorzien, waardoor de deur veel moeilijker open is te krijgen met valse sleutels. Omdat indringers vaak ook de pennen uit de scharnieren lichten moeten zoge naamde dievenklauwen aangebracht worden, een eenvoudig karwei. Het beveiligen van een huis met sloten hoeft niet zo verschrikkelijk veel te kos ten. Met honderd gulden kan er al heel wat gedaan worden. Dat houdt gewoon in dat u met goede sloten de kans erg klein maakt dat u bij terugkeer van de wintersport een leeggeroofd huis aan treft. De indringers zijn misschien wel bereid veel moeite te doen voor de be geerde goederen in uw huis, maar ze willen snel hun slag slaan om de kans op ontdekking zo klein mogelijk te maken. Daar is een remedie voor: zorgen dat uw eigendommen niet voor het grijpen lig gen. In de Beverwijkse raad gaf het nieuw bakken raadslid Gerrie van Delft (PvdA) haar visie op de toch niet zo gemakkelij ke hobby, die zij begin september is begonnen. Gerrie van Delft heeft zich een geheel specifieke manier van verga deren eigen gemaakt, want tussen de „vergaderbedrijven” door hanteert ze vingervlug twee breinaalden, grist af en toe in een zakje met snoepwaren en schuift breiwerk en snoepwaren ter zijde als ze aan het debat gaat deelnemen. De socialiste haalde vorige week tijdens de begrotingsbehandeling de woorden van burgemeester Hubers aan die eens heeft gezegd: „De nieuwe raadsleden die na 1 januari 1979 blijven zitten, zijn volhou ders”. Het feit dat de nieuwkomers in de PvdA-fractie, Jaap van Dongen, Corrie van Rossum en Gerrie, er na die datum nog wel zullen zitten, betekent niet dat die drie vreselijke doordouwers zijn of het allemaal wel mee vinden vallen. Nee, ze zitten er nog omdat ze hopen op betere tijden, zo zei Gerrie. „Want het is niet niks wat we de afgelo pen maanden te verwerken hebben ge kregen. Om te beginnen de introduktie- cursus, zeer interessant en noodzakelijk, hoewel er ook wel wat kritische opmer kingen te maken zijn, maar in ieder geval tijdverslindend. Vrij vlug daarna de blokvergaderingen maar liefst 8 dagde len, die we vrijwel alle bezocht hebben, maar die wel een aanslag hebben gedaan op ons uithoudings- en concentratiever mogen. Nu weer de begrotingsbehande lingen. Dit allemaal naast de normale raadsvergaderingen met bijbehorende commissie- en fraktievergaderingen, waarbij onderwerpen aan de orde kwa men die ook niet niks waren, zoals vorige week de behandeling van het Amster- dam-Noordzeekanaalgebied. We hebben ons de afgelopen maanden te pletter ge- Meer dan 50 vestigingen. mode Haarlem: Gr. Houtstraat 180 Winkelcentrum Schalkwijk. 1 A KJp* Rivièradreef 26: '/?W Alkmaar: Laat 161 V J Beverwijk: Breestraat 71 Tijdens alle kerst koopavonden geopend. X*»***'^ BEVERWIJK. Woensdagavond 27 de cember opent de voetbalvereniging „Jong Hercules” het nieuwe clubhuis en de uit breiding van de reeds bestaande kleedac- commodatie op het sportpark Adrichem. De officiële opening wordt verricht door wethouder C. Bodewes. HEEMSKERK. In de geheel bezette zaal van „De Jansheeren” hebben de be jaarden dinsdagavond het kerstfeest ge vierd. Het werd een avond met declama tie, muziek en veel samenzang, waaraan medewerking werd verleend door het da- meskoor Melodia en een blazers ensemble van St. Caecilia. Na het gezamenlijk zingen van „Nu daagt het in het Oosten” sprak de heer H. de Jaeger een woord van welkom waarvan hij er op wees dat het hier een Kerstfeest is waar alle groeperingen bijeen zijn. Over de kerstboodschap sprak ds. H. Sikkema. De emeritus-predikant sprak over Beth lehem, waar hij zelf gekampeerd heeft. Nog altijd is de kerstboodschap Vrede op aarde. „Wij ouderen die hier bijeen zijn om het kerstfeest te vieren, hebben twee we reldoorlogen mee gemaakt en nog leven We in een wereld van onrust. Juist in tijden van oorlog zien we dat de mensen de kerken opzoeken, maar kan dat nu ook niet in een tijd waarin dat vrede is?” Het dameszangkoor Melodia onder lei ding van mevrouw de Bree heeft veel bijgedragen tot het slagen van deze kerst avond, die werd besloten met het gezamen lijk zingen van het Ere zij God.' BEVERWIJK. In buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhof liaan wordt vrij- dagmiddag 22 december van half vijf tot half zes een schaatsenruilbeurs gehouden, vorig jaar is gebleken dat veel mensen op de beurs weer aan een paar goede schaat sen konden komen. Er kan zowel worden Bekocht als geruild. o^7 *4* ff Namens de gemeente overhandigde de heer Hubers de scheidende directeur een bedrag onder couvert en een stel met lelies gegraveerde zilveren manchetknopen. HAARLEM. De politie waarschuwt middenstanders dat buitenlanders in de stad opereren die IJslandse kronen voor Zweedse kronen uitgeven, waardoor al een bonthandelaar in de Barteljorisstraat werd gedupeerd. De man verkocht zater dag een bontjas voor 6250 voor dertien duizend kronen. Hem werd verteld dat het Zweedse kronen waren die inderdaad de zelfde tegenwaarde hebben. Toen de za kenman ze bij de bank inwisselde bleken ze niet meer waard dan 57,50. lezen om een beetje op de hoogte te komen met wat er zich allemaal af speelt”. „Natuurlijk, toen we ons kandidaat stelden voor de gemeenteraad, wisten we dat het een hele klus was. Met name aan mij werd heel vaak de vraag gesteld, hoe kun je dat doen met twee kleine kinde ren, doe je je gezin niet te kort. Of man nen met een 40-urige werkweek, die het raadswerk er even bijdoen, niemand iets tekort zouden doen. Maar kennelijk wordt dat van mannen gemakkelijker geaccepteerd dan van vrouwen”. „Weet u, als ik eens een interview lees met bijv, een minister of Tweede Kamer lid, die dan min of meer trots vertelt dat hij werkweken maakt van zo’n 70 a 80 uur, dan krijg ik altijd een eng gevoel over me van, wil ik eigenlijk wel door mensen geregeerd worden die zo’n ab normaal leven leiden. Mensen die alleen maar werken en aan bijv, gezinsleven niet meer toekomen, om maar niet te spreken over het opbouwen en onder houden van relaties met familie, vrien den of kennissen. Komen die nog toe aan recreëren, sport of gewoon weten hóe mensen leven? Maar zij moeten wel be slissen over al die zaken die die gewone mensen en dus ook ons aangaan. „Als ik dan bedenk hoeveel tijd het raadswerk van ons vraagt, vraag ik me af, zijn wij nou ook niet bezig zulke enge mensen te worden. Al vergaderend moe ten we beslissen over renovatie Bree straat, welzijnswerk, sportzaken, ter wijl we geen tijd meer hebben eens uitgebreid te winkelen, vrije tijd door te brengen in een buurthuis of te gaan sporten. Nogmaals we verwachten dat het vanaf nu iets rustiger wordt met het raadswerk, zodat we niet overspannen in een inrichting terecht komen, maar als gezonde mensen, weloverwogen be slissingen kunnen nemen”. „oöb*6 oS. Zuiver scheerwollen bouclé- bloüson. De trend voor 1979. Kies uit alle actuele kleuren, waaronder bordeaux. Maten 34 t/m 44. A Samen met burgemeester Hubers bekijkt het echtpaar Hoogeveen het geschenk van de gemeente Beverwijk: zilveren manchetknopen en een zilveren broche. Oud-directeur ir. L. Stoelinga meende, dat Hoogeveen zo gewiekst was „dat er altijd op tijd geld op de plank van O.W. lag om de zaken aan te pakken”. De heer Stoelinga had de naderende kerst aange grepen om het echtpaar Hoogeveen een fraai kerststukje aan te bieden. Van de afdeling beplantingen mocht de heer H. Verberk in plantkundige termen de Beverwijkse levensloop van de O.W.- directeur toelichten. „Hij is een veelzijdig mens, daarom is hij onder te brengen onder de groep composieten, de samenge steld bloemigen, met veel kroonbladeren. Er viel met u te ploegen en te eggen, al bleef het bij de afdeling beplantingen soms alleen maar bij frezen”. Het perso neel van de afdeling schonk de heer Hoog eveen een postzegelalbum. asm

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9