Jan Nelissen Perspekt De Appel Bach Albert Collins UIT- Z Bernard Kruysen er* THFATBA if® ALLERHANDE •KÊ? TONEEL EN MUZIEK .wijzer 3 Bioscopen 13 DONDERDAG 2 1 DECEMBER 19 7 8 UITWIJZER or m s I C co tl» I en en £25 ■MM ■MM 1 M Lucas Vis dirigeert vrijdag het NPO in het Concertgebouw Haarlem. IMMM t! i 1 Amsterdam en de solisten Vera Beths, viool, Adinda de Nijs, sopraan, Leena Kiilunen, alt-mezzo, Zeger Vandersteene, tenor en Harry van der Kamp, bas. Uitgevoerd worden Suite nr. 3 in D, Motet „Komm, Jesu, Komm!”, Vioolconcert nr. 2 in E, Sinfonia en het Magnificat in D. Aanvang 20.15 uur. Alberto Lysy. Vrijdag geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest het tweede concert van de serie C „Meestervioolconcerten van de twintigste - eeuw” in het Concertgebouw Haarlem. Dirigent is de Nederlander Lucas Vis, sinds 1976 vaste dirigent en muzikaal directeur van het Nederlands Balletorkest. Als solist is uitgenodigd dé Argentijnse violist Alberto Lysy. Geopend wordt met een Nederlands werk Sonatas van Geert van Keulen, daarna Parade van Satie en het Vioolconcert nr. 2 van Bartók. Aanvang 20.15 uur. Vokale Serie. Donderdag 4 januari in het Concertgebouw Haarlem de eerste liederenavondin een serie van vier opgezet in samenwerking met de Vrienden van het Lied. Iedere avond komen er twee vokalisten, een bekende zanger(es) en een nog onbekende, talentvolle vokalist. Als eerste de bekende bariton Bernard Kruysen en de jonge sopraan Wendela Bronsgeest met liederen Teylers Museum. Franse kastelen en stadsgezichten, in beeld gebracht door de Franse graficus Jacques Rigaud (1681-1754), dat is het onderwerp van de nieuwe expositie die tot en met 4 februari in Teylers Museum aan het Spaarne in Haarlem is te zien. De collectie etsen is van dinsdag tot en met zaterdag van 10-16 uur te bezichtigen, alsmede op de eerste zondag van de maand van 13-16 uur. Teyler is de komende feestdagen gesloten. De Bolhoedmannen. Op 2, 3, en 4 januari is de Haarlemse technische theatergroep Perspekt terug in de Stadsschouwburg Haarlem, na de première op 4 december, met de nieuwe productie De Bolhoedmannen. Een bijzonder uitgekiend samengaan van mime en audiovisuele middelen (dia- en prijsdier, twee korte toneelstukken van Toneelgroep Centrum. Het prijsdier is ook te zien in de lunchvoorstelling in Schuur II volgende week woensdag om 12.30 uur. Beide stukken gaan over de rol van de vrouw in een door mannen gedomineerde samenleving. Zie voor een recensie de kunstpagina van vandaag. Aanvang 20.30 uur. t Net Vlies. Begin volgend jaar, 3 tot 6 januari, in de Toneelschuur, Net Vlies van Toneelgroep De Appel. Net Vlies is opgebouwd rond teksten van Julio Cortazar en Peter van der Linden. Drie acteurs, Peter van der Linden, Katrien Vansteenkiste en Hubert Fermin, zijn met deze teksten gaan werken, improviseren en combineren. Er is op die manier een samenhangend, zorgvuldig afgewogen stuk theater ontstaan. Samengeklonterd op een vrij klein verlicht stuk scheppen zij met die teksten een beeld van drie mensen die in liefde en haat met elkaar zijn verbonden. Aanvang 20.30 uur. Deze Uitwijzer loopt tot en met 4 januari 1979. Volgende week ver schijnt er, in.verband met de feestda gen, geen Uitwijzer. Nagekomen be richten kunnen naar de kunstredactie worden gestuurd. Nog tot en met 3 januari loopt bij Galerie Klein aan de Krocht in Haarlem een expositie van werk van Marinus Kuit en Jan Verburg, beiden Haarlemse kun stenaars. Van Fuit is onder meer deze tekening te zien die een aanlegsteiger tegen een schutting voorstelt. Het is een recent werk van Fuit dat van dit jadr dateert. Feike Asma. Ook deze keker weer veel kerstconcerten. Tweede Kerstdag bespeelt de bekende organist Feike Asma het Müller-orgel van de Grote of St. Bavokerk in Haarlem. Het programma H.J.C. Vrijdag speelt de Windy City Jazzband in de Haarlemse Jazz Club, Groot Heiligland 37. Belangrijkste man in dit oudestijlorkest is trombonist/zanger Simon Keyzer. Verder bestaat de band uit Peter Visser, trompet, Fred Horn, klarinet, saxen, kornet, Guido Nielsen, piano, Ton Keyzer, banjo, Gijsbert Verzinsels. Eveneens voor de jeugd, van 6 tot 12 jaar, brengt theater Augustus zondag, de dag voor Kerst, om 14.30 uur in de Toneelschuur Verzinsels. In het eerste verzinsel is een professor op de vlucht voor drie gemaskerde mannen, die zijn uitvinding willen stelen. In het tweede verzinsel staat een prins centraal die na afloop van een spinaziewedstrijd in conflict raakt met een andere speler. Door het verdwijnen van de wereld belanden de spelers in een wereld van handschoenvogels. In het laatste verzinsel is een dame haar tas kwijt. 1 i 4 4 1 4 filmprojectie en geluidsband). Het verhaal gaat over vijf Bolhoedmannen, op het eerste gezicht identiek, maar langzaam komen ieders eigenaardigheden, passies aan de oppervlakte. De groep maakt gebruik van drie verrijdbare projectieschermen waarop prachtige dia’s en een film worden geprojecteerd, die perfecte stadsgezichten, gebouwen en interieurs vertonen. Aanvang 20.15 uur. Coppélia. Op 25 mei 1870 ging in de Opéra in Parijs het ballet Coppélia, op muziek van Leo delibes, choreagrafie Arthur Saint-Leon, in première. Sinds die première is het ballet op vele plaatsen met groot succes uitgevoerd. Vrijdag brengt het Scapino Ballet Coppélia ih de Haarlemse Stadsschouwburg in een choreografie van Armando Navarro. Swanhilde is jaloers op Coppélia, omdat haar verloofde Franse verliefd is geworden op dit mooie meisje. Maar Coppélia is een beweegbare pop, gemaakt door Coppélius. Op een dag verliest hij zijn sleutel. Swanhilde vindt hem en ontdekt in het atelier van Coppélius een wereld van beweegbare poppen. Familievoorstelling, aanvang 19.30 uur. Lieve leugenaar. Ellen Vogel en Paul Steenbergen zijn zaterdagavond te zien in de Haarlemse Stadsschouwburg in Lieve Leugenaar, van Jerome Kilty, gebaseerd op de briefwisseling tussen George Bernard Shaw en mrs. Patrick Campbell. De toneelschrijver Shaw onderhield veertig jaar lang een levendige correspondentie met de door hem zeer bewonderde actrice mrs. Patrick Campbell, voor wie hij speciaal zijn wereldberoemde Pygmalion schreef. Jerome Kilty maakte een keuze uit de teksten en dramatiseerde enkele wederzijdse brieven. Ellen Vogel en Paul Steenbergen verwoorden de intellectualistische briefwisseling met genuanceerd en subtiel spel. Aanvang 20.15 uur. Rooie Sien. Rooie Sien is weer terug op de planken. Na de première begin oktober in de Haarlemse schouwburg, volgende week nog enkele voorstellingen, waaronder een matinee, van het succesvolle stuk van Marius Spree door het Amsterdams Volkstoneel. Deze keer met Carry Tefsen als Rooie Sien. Beppie Nooy deed de regie en bewerkte het stuk ïft Doek ikt, o te 7 J Nederlands Kamerkoor, Capella Foto’s. De Toneelschuur in de Smedestraat in Haarlem biedt tot en met 31 december een overzicht van foto’s dié gemaakt zijn door Basf, een jonge student in de rechten die sinds zeven jaar met fotografie bezig is. Basf heeft zowel werk in zwart-wit als in kleur gemaakt dat hij op de split-level in de foyer van de Schuur toont. vermeldt werken van Zwart, Mendelssohn, Reimann, Widor en van Feike Asma bewerkingen van kerstzangen. Het concert wordt besloten met samenzang. Aanvang 15.30 uur. Eerste Kerstdag organiseert de Stichting Jeugd en Muziek Haarlem haar traditionele kerstconcert met samenzang in de Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein, Haarlem. De uitvoerenden zijn: het Haarlems Barok Orkest en hef Koor van de Pedagogische Academie Amsterdam, beide onder leiding van Sam ten Velden; het Harmonie Orkest Haarlem en het Blazers Ensemble Jeugd en Muziek, beide onder leiding van Simon Butter, Er zullen werken ten gehore worden gebracht van onder meer Bach, Bartók, Telemann, Huggens en Rosetti. Dit concert zal voor het eerst het karakter hebben van een vrij toegankelijke kerst-in. Aanvang 15 uur. Vanavond in de Hervormde Dorpskerk in Sassenheim een kerstconcert, georganiseerd door de Stichting Goltfuzs, met medewerking van het Zaans Cantatekoor onder leiding van Jan Pasveer. Het koor zingt Engelse Christmas Hymns and Carols. Cor Brandenburg speelt op het Goltfusz-orgel bewerkingen van kerstliederen van J. S. Bach, Steenwick, Marpurg, Brahms en Reda. Aanvang 20.15 uur. Vrijdag een gezamenlijk kerstconcert door het Koninklijk Toonkunst Mannenkoor „Zang en Vriendschap”, dirigent Wouter Schmidt, en het Haarlems Kamerkoor onder leiding van Theo Saris, in de O.L. Vrouw van Zevensmartenkerk, Rijksstraatweg 357, Haarlem-Noord. Medewerking wordt verleend door de sopraan Gepka Krot en organist Piet Hulsbos. De koren zingen verscheidene befaamde kerstliederen, afgewisseld met samenzang. Aanvang 20 uur. Hubert Fermin, Peter van der Linden en Katrien Vansteenkiste in Net Vlies, begin januari in de Toneelschuur, Haarlem. samen met haar zoon Dirk. Volgende week donderdag om 14 uur en 20.15 uur, vrijdag en zaterdag 20.15 uur. Poppentheater. In de kerstvakantie, dinsdag (Tweede Kerstdag), woensdag en donderdag om 14.30 uur in de tuinzaal van het Concertgebouw Haarlem een voorstelling van het Poppentheater Jan Nelissen, met twee stukken. Voor de pauze Het meisje met de zwavelstokjes, het prachtige sprookje van Hans Christiaan Andersen. Na de pauze het grappige spel De gestolen kerstboom, een dol verhaal met Bel Janet en neefje Pietje. Horstink, sousafoon en Daan Bijsterveld, drums. Zaterdag in de H. J.C. moderne jam-sessions onder auspiciën van de Klup Improviserende Musici. Toegang gratis Volgende week vrijdag een bijzondere avond in de H.J.C. voor bluesliefhebbers: de Amerikaanse gitarist-zanger Albert Collins en de rock-bluesgroep Barrelhouse, uitgebreid met de blazers H|ans Dulfer en Tony Vos. Albert Collins was eerder dit jaar met Barrelhouse te zien in het televisieprogramma Sesjun. Barrelhouse bestaat uit Tineke Schoemaker, vocals, Johnny LaPorte en Gus LaPorte, gitaar, Han van Dam, piano, Jan Willem Sligting, basgitaar, Bob Dros, drums. Aanvang 22 uur. Volgende week zaterdag in deH. J.C. oudejaarsconcert met het Haarlemse Pandorra Ensemble, popmuziek met veel improvisatie, van 21-22.30 uur. Van 23 tot 0.30 uur het Peter ten Have Kwartet met zang van José Koning en daarna, van 1 tot 2.30 uur Tone Road met Bill Arensma en Jan Kelder. Gratis toegankelijk. Maandag 1 januari om 15.30 uur de traditionele nieuwjaarssessions (alle stijlen). Peter ten Have. Nog meer jazz. In bar-bistro De Colonel, Stationsstraat 20, Zandvoort, Tweede Kerstdag vanaf 23.30 uur het trio Peter ten Have met zang van Wiebe Hartog en op maandag 1 januari, vanaf 22 uur, ditzelfde trio met als gastsolist Kees van Lier, saxen. Op 1 januari vanaf 16 uur in sherry-bodega De Gravin, Gravinnesteeg 19, Haarlem, een jazz-battle van de Midgetown Jazz Band met Billy B. Jacket, samen met een keur van jazz-muzikanten, die in de loop der jaren te gast zijn geweest in De Gravin. In de Hobbit, Dorpsplein 2, Zandvoort, zondagmiddag een optreden van Helen Shepherd. Zij wordt begeleid door het Hobbit-huisorkest: Jan de Bas, Rudi Continu, Cor Grobein en Bob Pintel. Aanvang 16 uur. Zondagavond, de avond voor Kerst, een jazzconcert met bekende Haarlemse jazz-musici in jongerencentrum ’t Plein, tegenover de Spaarnehal in Schalkwijk. In bar Peppermint, Kleine Houtstraat 81, Haarlem, iedere zondagmiddag jamsessions van 15.30 tot 18.30 uur. DAC. In jongerencentrum DAC, Ripperdastraat !3a, Haarlem vrijdagavond een optreden van de rock en bluesgroep Phony and the Hardcore, bestaande uit Erik Ruby, zanger-gitarist, Ilja Camping, gitaar, Biem, toetsenman, Wolter Love en Vinve Lynx, het ritmetandem. Tweede Kerstdag in DAC een optreden van de Haarlemse formatie Solar, waarin drie ex-Lynxleden zitten, Frank Akkerman (gitaar), Cock Zwarts (slagwerk) en Aad Behage (toetsen, verder Pieter Niessen (basgitaar), Frits van de Mey (saxofoon) en Ben van Pol (percussie). Aanvang 20.30 uur. Never Mind. In jongerencentrum De Sneeuwbal, onderdeel van Centrum III, Herenweg 111, Heemstede, zaterdag de rockgroep Never Mind, die bestaat uit de ex-leden van de symfonische rock-formatie Syncope Hans Nijland (gitaar), Paul Oord (bas) en Jos Zoomer (drums) aangevuld met Hansz Boom, zang en mondharmonica. Aanvang 21 uur. 4 4 4 s fCs’i"3 Ivan Fischer. Zondagmiddag werd, volgens onze muziekrecensent Johah van Kempen, in het Amsterdams Concertgebouw een bijzondere Bach ten tonele geyoerd door het Nederlands Kamerorkest onder leiding van de jonge Hongaarse dirigent Ivan Fischer. Deze nieuwe aanpak van Bach is zaterdagavond te beluisteren in het Concertgebouw Haarlem. Aan dit Bachconcert werken ook mee het Zeefdrukken. Jurjen Fontein heeft bij Galerie Blik, Burgwal 17 in Haarlem tot 11 januari een tentoonstelling van zeefdrukken. Blik is op maandag, donderdag en zaterdag van 12-17 uur geopend. Meneer Masure. Op de eerste dag van 1979 heeft in de Stadsschouwburg Haarlem de première plaats van Meneer Masure, een blijspel van Claude Magnier. Met André van den Heuvel, Kitty Janssen en Piet Römer. Regie en dekor: André van den Heuvel. Een man maakt zijn vrouw midden in de nacht in hun buitenhuisje - waar zij al is heengegaan, terwijl hij nog wat zaken afhandelende wakker met de vraag „Wat doet die vreemde man naast je in bed?”. Na afloop van de voorstelling in de foyers en gangen van de schouwburg het traditionele Nieuwjaarsfeest. Meneer Masure is vanavond ook te zien in de Stadsschouwburg. Aanvang 20.15 uur. Rattenkoning, in de Toneelschuur, Smedestraat 23, Haarlem, vanavond, vrijdag en zaterdag De Nacht van de rattenkoning van de Theaterunie. Dit stuk over de uitzichtloosheid bij de verpleging in de geestelijke gezondheidszorg werd geschreven door de Nederlandse auteur Rob Bognar, die zelf als verpleger in een psychiatrische inrichting heeft gewerkt. De tekortkomingen in de verpleging zijn in De nacht van de rattenkoning gesublimeerd in de wat extreem aandoende voorvallen tijdens de nachtdienst van vijf verpleegkundigen. Een opeenhoping van emoties en gebeurtenissen waardoor in enkele uren veel duidelijk kan worden gemaakt. Aanvang 20.30‘uur. Rob van Reijn. Ook dit jaar brengt het pantomimetheater Rob van Reijn in de Haarlemse Stadsschouwburg weer een uitvoering van A Christmas Carol, van Charles Dickens. Een kerstverhaal in mime en proza over de gierige Scrooge, die op Kerstavond de geest van zijn gestorven compagnon Marley ziet verschijnen als waarschuwing tegen zijn schraperigheid en zijn onhebbelijk gedrag. Scrooge verandert na het bezoek van Marley en andere geesten die hem verleden en toekomst tonen in een uiterst berrjinnelijk en vrijgevig mens. Het vernaai wordt verteld door Wim Bijmoer en de spelers van het Pantomimetheater brengen die woorden tot leven. Zondag om 14 uur en om 19.30 uur. Roosje. Na de première gisteravond, ook vanavond, vrijdag en zaterdag en volgende week woensdag tot en met zaterdag opvoeringen van Roosje en het Aquarellen. In het Provinciehuis aan de Dreef is in de kantine en de gang die daarnaar toe leidt een expositie te zien van aquarellen van Joop Seldenthuis uit het Noordhollandse Bergen. Men kan er tot 15 januari terecht, op werkdagen tijdens de normale kantooruren. van Debussy, Duparc, Schubert, Fauré, Ravel, Hindemith en Richard Strauss. Zij worden aan de piano begeleid door Gérard van Blerk en Thom Bollen. Wendela Bronsgeest behaalde in december 1977 het einddiploma solozang cum laude aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en won prijzen op het Internationaal Vokalisten Concours in Den Bosch en op het Mozart-concours 1978. Aanvang 20.15 uur. •George van Renesse. Op het traditionele theeconcert op Nieuwjaarsdag in het Concertgebouw Haarlem zal de pianist George van Renesse, een bekend Schubert-vertolker, het Schubertjaar afsluiten en de terugblik openen op het jaar 1914. Hij speelt van Flothuis het Scherzino opus O, Cor de Groot’s Cloches dans le matin, Franck’s Prélude, aria et finale en werken van Schubert. Flothuis en Cor de Groot zijn beiden in 1914 geboren. 15 uur thee/limonade, 15.30 muziek. Voor de kinderen is er een crèche. Kadens. Vanavond in Kadens, Smedestraat 31, Haarlem een concert in de Duo-serie, verzorgd door het hoorn-piano duo Herman Jeurissen-Carlos Moerdijk. Zij spelen werken van Beethoven, Strauss, Koetsier, Ketting, Poulenc en Bozza. Aanvang 20.15 uur. Jeurissen is eerste hoornist van het Residentie Orkest. Christiaen Herwich. Zondag wordt het vierde concert in de serie kamermuziekconcerten in de Haarlemmermeer gegeven in De Vluchthaven, Schipholweg 649 in Lijnden. Dit concert wordt verzorgd door het Christiaen Herwich Ensemble, dat bestaat uit Nellie Groenevelt, sopraan zij studeerde bij Annie Hermes Betteke van de Berg, viola da gamba studéerde cello bij Carel van Leeuwen-Boomkamp en viola da gamba bij Adelheid Glatt, Rein Verhagen, blokfluit studeerde bij Baldrick Deerenberg en Piet Kiel jr., klavecimbel studeerde orgel bij A. v.d. Horst en koor- en orkestdirectie bij Jaap Spaanderman. Op het programma, dat mondeling wordt toegelicht, werken van Telemann, Pepusch, Castello en Van Noordt. Aanvang 12 uur. 4 4 4 lil De Brakke Grond (Nes 53, tel. 240394) t.e.m. 23 dec. 20.30 uur: „Ieder voor zich...” met Frits Lambrechts e.a., vanaf wo. 27 dec. 20.30 uur: „Klap op de vuurpijl ’78” Carré (Amstel, tel. 225225) behalve 24 december 20.15 uur „Swingpop”, extra voorstelling op 2e kerstdag om 14 uur Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) do. 21, vr. 22 en za. 23 dec. 20.30 uur: „De Porno graaf” met o.a. Jimmy Berghout, Jacques Commandeur, Margreet Heemskerk, Elisabeth Hoijtink, Frans Koppers, Elfi de Meij; elke vrijdag in de Palonizaal 12.30 uur „Uitgestelde vragen” met Coby Stunnenberg en Lou Steen bergen, en van 19.45-20.20 uur foyermuziek door leerlingen van het Sweelinck Conservato rium. Bimhuis (Oude Schans 73-77, tel. 233373) vr. 22 dec. 21.30 uur „Neptet” jazz; za. 23 dec. 21.30 uur Burton Greene, Rob Peters en Mark Miller (jazz). Concertgebouw (Van Baerlestraat, tel. 718345) vr. 22 dec. grote zaal 20.15 uur: Amst. Philh. Orkest o.l.v. Anton Kersjes, sol. Valery Gra- dow, viool (Glazoenow, Bruckner). Zo. 24 dec. grote zaal 21 uur. Kerstavonddienst, spreker ds. J. J. Poort, declamatie Trudie Groen, Nh. Koperkwartet, C.O.V. Cantate Deo, Rijnlands Chr. Mannenkoor, sol. Han Kapaan, hobo, Dieks Visser, fluit, Erika Waardenburg, harp, Map Baks, alt, Dirk Out, orgel o.l.v. Sander Marion (Marion, Handel, Weber, Mendelssohn Ma. 25 dec. grote zaal 14.45 uur (geen pauze): Kerstmatinee, Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink, sol. Julia Hamari, alt (Mahler, Beethoven). Di. 26 dec. grote zaal 11.30-12.30 uu: Kerstconcert, Albert de Klerk, orgel, Ed- ward Witsenburg, harp (d’Aquin, Blanco, Hassler, Parry, Vierne, Grandjany,'Martin en Planyavsky), en om 14.30 uur: Het Ned. Kame rorkest o.l.v. Ivan Fischer m.m.v. Ned. Kamer koor Cappella Amsterdam, sol. Vera Beths, viool, Adinda de Nijs, sopr., Leena Kiilunen, alt/mezzo, Zager Vandersteene, tenor, Harry van der Kamp, bas (Bach). Di. 26 dec. grote zaal 20.15 uur: Amst. Philh. Orkest (Familiekerst- concert) o.l.v. Anton Kersjes, so. Abbie de Quant, fluit, Han de Vries, hobo (Quantz, Vival di, Haydn, Glazoenow), en in de kleine zaal om 14.30 uur: Kerstmatinee met Benno Pierweyer, piano (Debussy, Ravel, Szymanowski, Liszt). Wo. 27 dec. kleine zaal. 12.30 uur: Lunchcon cert door Ensemble Flores Musicae. Alhambra 1 (Weteringschans, tel 233192) „Interi ors”, toeg. 16 j., dag 14, 19, 21.30 uur; zo. en beide kerstdagen 13.30, 16, 19, 21.30 uur. Alhambra 2 „Waterschapsheuvel”, toeg. alle leeft, dag. 13.45, 16.15, 19.15, 21.45 uur; behalve do., vr., za., 14.30, 19.15, 21.45 uur Bellevue Cinerama (Marnixstraat 400, tel 234876) „Force 10 from Navarone”, toeg 12 j„ dag 14.15, 19, 21.30 uur; zo. en kerstdagen 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat, tel. 266227) „Jaws 2”, toeg. 12 j„ dag 14, 19.15, 22 uur; zo. en kerstda gen 13.15, 16, 19.15, 22 uur, vr. en za.nacht 00.30 uur. Calypso Club (Tel. 266227) „De Turkse zon", toeg. 16 j„ dag 14.15, 19, 21.30 uur; zo. en kerstdagen 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Porno- weekend op Mallorca”, toeg. 18 j„ dag. 11.15, 13, 14 45, 16.30, 18.15, 20, 21.45 uur; zo. en kerstdagen vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1 (Tel. 243648) „Even en one ven”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „Veel liefs uit Moskou”, toeg. 12 j., dag. 18.45, 19.15 uur behalve don.; vr 13.15, 15.30, 18.45, 21.15 uur. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243939) „Lucky Luke, de ballade van de Daltons”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cinema International (Aug. Allebépl. 4, tel 151243) „Jaws 2”, toeg 12 j„ do. en vr. 18.45, 21.30 uur, za zo., ma., di., 14.30, 18.45, 21.30 uur, zo. 14.30, 20 uur Cinetol (Tolstraat, tel. 722291) „Fedora”, toeg. 16 j„ dag. 19.45 en 22 uur. „Lucky Luke”, toeg. alle leeft., do., vr., 14.30 uur, za. zo. Ï2 uur, beide kerstdagen en wo. 13, 15.15 uur. City 1 (tel. 234579) „Bambi”, toeg. alle leeft., do vr. 13.30 en 19 uur, za. t.e.m. wo. 13.30, 16, 19 uur. City 2 „Even en oneven", toeg. alle leeft., dag 14.30, 19, 21.45 uur, zon. en kerstdagen 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. City 3 „Kentucky fried movie”, toeg. 16 j., dag 14.15, 19.30 en 22 uur. Zon-en kerstdagen 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. City 4 „De gebroeders Leeuwenhart”, toeg. alle leeft., dag 15, 19, 21.30 uur, zon- en kerstdagen 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. City 5 „Lucky Luke” de ballade van de Daltons, toeg. alle leeft, do. vr. 14, 19.30, 22 uur; za. t.e.m wo. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. City 6 „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeftijden, dag. 13.45, 19.45 uur. City 7 „Waterschapsheuvel”, toeg. alle leeftijden, dag. 14.30, 18.45, 21.15 uur. Zon- en feestdagen 13.15, 15.45, 18.45, 21.15 uur. Corso (Kalverstraat, tel. 234561) „De herberg der vurige deernen”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 19, 21.30 uur; za. zo. en beide kerstdagen 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cine „D” 0F1. Middenlaan 4A, tel. 226551) „Un elephant ga trompe enormement”, toeg. 16 j.. dag. 19.45 en 22 uur. Desmet (PI. Middenlaan 4A, tel. 226551) „Kleren maken de man”, toeg. alle leeft., zal. t.e.m. wo. 14.15; dag. 19.30, 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan 4, tel. 723653) „Jaws 2" toeg. 12 j. zo. 15 uur, ma. en di. 14.15 uur, dag. 19.15, 21.45 uur. Flora Disney Theater (Amstelstraat 24, tel 230469), „Bambi”, toeg. alle leeft., do. vr. 14 en 19 uur, za. 10.30, 13.30, 16 en 19 uur, zo. ma. di wo. 12, 14, 16, 19 uur. Kriterion (Roeterstraat, tel. 231708) „Duistere trekken der bourgeoisie”, toeg. 16 j„ dag 14, 19.45, 22 uur; le kerstdag alleen 19.45 en 22 uur; vr za.nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (tel. 235909) „Greasetoeg 16 j„ dag. ook zon- en kerstdagen 13, 15.30, 19 en 21.30 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel 230655) „Even en oneven”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16, 19, 21.30 uur; behalve do. en vr. 14.30, 19, 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Waarom doe je !t”. toegang 16 j dag. 11.30, 13.30, 15.30. 17.30, 19.30, 21.30 uur; zo. en kerstdagen vanaf 13.30 uur. Rembrandtpleintheater 1 (tel. 223542) „Atlantis de verzonken stad", toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16, 19, 21.30 uur; do. vr za. 14.15, 19, 21.30 uur. Rembrandtplein Theater 2 „Ik ben verlegen, maar ik red me wel”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16, 19, 21.30 uur; behalve do. vr. za. 14.30, 19. 21.30 uur. Rex (Haarlemmerstraat, tel. 246132) Bruce Li- Edge of fury”, toeg. 16 j., dag. 19.15 en 21.30 uur). Rialto (Ceintuurbaan 338, tel. 723488) „Bam bi”, toeg. alle leeft., dag. ook zon- en kerstdagenl 13.30, 15.30, 19 en 21 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Ameri can Graffiti”, toeg. 12 j dag. 14.15, 19.30, 22 uur; zo. en kerstdagen 13, 15.15, 19.30, 22 uur. Roxy (Kalverstraat, tel. 232809) „Waterschaps- heuvel”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, behalve do., vr. 14.30, 19, 21.30 uur Saskia (Rembrandtplein, tel. 243363) „Grease", toeg. alle leeftijden, dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion, tel. 231708) „Des enfants gates”, toeg 16 j„ dag. ook zo. en kerstdagen 14.30, 20, 22.15 uur The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) „Pourquoi pas”, toeg. 16 j., zaal 1, dag. 19.45,22 uur, zo. ook 14 uur, le kerstdag gesloten. Zaal 2: „De geest van de bijenkorf”, toeg. 16 j„ dag. 19.45, 22 uur. Zo. ook 14 uur, le kerstdag gesloten. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat 1, tel. 262633) „Revenge of the pink panther”, toeg. alle leeft., dag. 13.30,16,19,21.30 uur behalve do vr. 14.30, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2 „Dag dokter", toeg alle leeft., dag 14.30, 19, 21.30 uur za. zo. en beide kerstdagen 13.30, 16, 19, 21.30 uur Tuschinski 3 „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft., dag 14 en 20 uur. Tuschinski 4 „Fedora", toeg. 16 j„ dag 14.30, 19, 21.30 uur, za. zo. en beide kerstdagen 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5 „The boys from Brazil”, toeg. 14 j„ dag. 14.30, 18.45, 21.30 uur; za. zo. en beide kerstdagen 13.15, 16, 18.45, 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460) „Herfstsonate”, toeg. 16 j„ dag. 13.30, 19.30, 22 uur; zo. en kerstdagen 15, 19.30, 22 uur.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 13