^Promotie naar Amsterdams conservatorium politienieuws T4ct Beste PARKER Bolbloemenkwekers gaan bijdragen aan scheidsgerecht Mr.Opticien J.Grit veilingen beverwijk MagGrit ueven zijn cadeautje omschrijven? j Het nieuwe TK- tjjdperk kort ijmondnieuws Spreekuur op afspraak an bureau woonruimteverdeling hl e| Kerstnachtdienst in Wijk aan Zee Scholenbouw bij Berlingh College Kerstprogramma Goede Raadkerk Het Motorhuis IJmond Dienstrooster reinigingsdienst Eliza-methode levert besparing op bij keuring jke sportleiders Kerstnachtdienst in Beverwijk Foto-expositie in Alpha-soos Cursus voor P F 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 8 DONDERDAG 2 1 DECEMBER 8 4 JL A uit Reader’s Digest 1979 /an B.V. Iels 'er- ber i 1 aar nd. BRIUHNN» EEN BRIL VAN GRIT DIE STAAT. DIE ZIT!!! ,14 uik 4,80 0,40 7,80 4,60 2.00 4,80 ISt- IBril ”Inn”, Kennemerlaan 92, |Drll I IJmuiden. Telefoon: 02550—15072 o Directeur Hijmans verliet het .50 Heemskerks muziekcentrum ir Einde tijdperk Bram Hijmans. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) I n im ide i j in de n iet PD I2,- 5,- BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren woensdag: anjers 20-60, tros anjers 200-270, blauwe druif 80-100, chry santen 200-336, jaarrond 65, forsythia 20- 55, freesia 20-61, hyacinten 2040, narcissen 12-16, nerinen 40-85, orchideen 25-250, roos 40-80, babyroos 20-50 tulpen 20-31. Planten: azalea 150-250, cyclamen 250- 850, st. paulia 65. Groenten: andijvie 120-127, boerenkool 51-84, seldery 42-83, breekpeen 19-22, broene kool 4048, knolseldery 36-51, pe terselie 27-53, prei 130-167, rode kool 33, sla 21-34, spruiten 94-119, uien 10-35, waspeen 61-73, gesneden boerenkool 63-68. buurthuis De Zandkraai in de Handel- straat te Heemskerk is op 23, 27 en 30 december en op 1 januari gesloten. Commissie. De verkeerscommissie van de Heemskerkse raad vergadert woensdag 10 januari om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Op de agenda staat o.a. de verkeerssituatie kruispunt Plesman- weg/J. Ligthartstraat/Duitslandlaan en het wegdek G. van Assendelftstraat. Nieuwjaarsreceptie. In het Beverwijkse Stadskantoor vindt op dinsdag 2 januari van 17 tot 19 uur de nieuwjaarsontmoeting plaats, waarvoor de burgers van de ge meente worden uitgenodigd. Kienen en klaverjassen. Zaalvoetbalver- eniging Carillonboys organiseert op vrij dagavond 22 december in café Carillon aan het Kennedyplein een kien- en klaver- jasbijeenkomst. Aanvang 20.30 uur. Commissie. Woensdagavond 3 januari vergadert de commissie voor onderwijs en culturele zaken in het Stadskantoor van Beverwijk. Aanvang 20 uur. Aan de orde komen o.a. de subsidiëring van de Dorps raad Wijk aan Zee, subsidie 1977 De Nieu we Slof, subsidieverzoek t.b.v. een spel- en opvoedhuis in de Oranjebuurt en diverse onderwijszaken. noemd. Tijdelijk wordt deze funktie waar genomen door mevrouw Laura Bik-Aber- krom die als adjunkt-directeur aan de mu ziekschool is verbonden. Wethouder A. F. M. van Herpen memo reert in de speciaal ter gelegenheid van het afscheid van Hijmans uitgegeven contact blad „De Notenbalker” van het muziek centrum, dat de scheidende directeur tien jaren geleden bepaald niet in een opge maakt bedje kwam. In een snel groeiend Heemskerk stond hij voor een grote op dracht en dat in een accommodatie die toen zo ongeveer alles te wensen overliet in lokaties als Bloemlust, Magneet en Noodt- lust. Inhoudelijk zijn de ontwikkelingen in die tijd bepaald geweest door het groeien naar het groepslessensysteem en de inte gratie van de algemene muzikale vorming in het pakket van het lager onderwijs. Daarnaast heeft hij via allerlei aktiviteiten een aanzienlijke bijdrage geleverd aan het culturele leven ter plaatse. Zeer velen gunnen hem van harte zijn promotie naar het Sweelinck-consérvato- rium in Amsterdam, maar zullen hem toch met spijt uit Heemskerk zien vertrekken, althans wat zijn werk betreft. AANRIJDING. Op de Plantegete Be verwijk werd om kwart over een woens dagmiddag een vijfjarig meisje aangere den. Het meisje stak plotseling voor een stilstaande bus de weg over en kwam toen in botsing met een juist passerende brom mer. Het meisje is ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Op de ochtend van de eerste kerstdag is er een gezinsdienst in de hervormde kerk en deze begint om half elf. In deze dienst zal door de kinderen een kerstspel worden opgevoerd onder leiding van mevrouw Goudsmit-Aalbers. BEVERWIJK. Het ministerie van Onderwijs heeft toestemming gegeven tot de start van de bouw van de 2e en 3e fase van het Berlingh College. Half februari hoopt men hiermee te beginnen. De kos ten bedragen vier miljoen gulden. een an zijn e lig te BEVERWIJK. De kerstvieringen in de Goede Raadkerk aan de Arendsweg zijn dit jaar als volgt. Beverwijk: Koningstraat 40-42, tel. 02510-29162 IJmuiden: 1,50 1,80 1,50 1,15 l,80 0,- 7,- ,50 .50 4,- ,50 ,80 .50 22 december winterweekdag nr. 3 aandacht voor mist, sneeuw, ijzel, hagel, vorst winterwijsheid: bij het Motorhuis IJmond veel voordeel winterprijsvraag met hoofdprijs reis voor 2 personen en voor kopers een toepasselijke kerstattentie veiligheidsinspectiebeurt voor f. 40,- ,15 ,15 .35 5,- 7,- >,50 BEVERWIJK/HEEMSKERK. In ver band met de sluiting van de dienst op dé beide kerstdagen zal er op die dagen geen huisvuil worden opgehaald. Het huisvuil wordt in plaats van maandag en dinsdag opgehaald op woensdag 27 december. Het grofvuil, dat anders woensdag 27 decem ber zou worden opgehaald, wordt nu op woensdag 3 januari opgehaald: Omdat de reinigingsdienst waarschijnlijk veel vuil krijgt aangeboden wordt men verzocht het huisvuil vroeger dan gebruikelijk is aan de weg te zetten. Laadkisten die op maandag en dinsdag zouden zijn aangeboden, wor den nu geledigd op woensdag 27 decem ber. Prof. Schenk wees verder op de zogehe ten Eliza-methode, waarmee men via che mische weg virusziekten kan opsporen bij bolgewassen. Dat kan veel tijd en geld besparen. Bij lelies is men met deze metho de al een eind op de goede weg, maar of het bij tulpen ook zover zal komen is nog de vraag. Er moet nog veel onderzocht wor- den. De overheid hecht veel belang aan het onderzoek naar de kwaliteitskeuring. Het ministerie van Economische Zaken wil er, over vijf jaar verdeeld, één miljoen gulden aan besteden. Op 1 januari komt er speci aal voor de kwaliteitskeuring een onder zoeker naar het laboratorium in Lisse. De keuring zelf zal voor de helft door het minister van Landbouw worden betaald. Het bollenvak krijgt daarmee een veel meer omvattende en betere keuring dan tot nu toe tegen ongeveer dezelfde kosten. De komende maanden trekt een team spe cialisten op het terrein van voorlichting, onderzoek en van de keuringsdienst het land in om in de diverse produktiecentra van bloembollen een en ander toe te lich ten. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Woensdag 20 december heeft Heemskerk afscheid moeten nemen van de directeur van het Muziekcentrum Bram Hijmans, die meer dan tien jaren mede het beleid van de Heemskerkse volksmuziekschool heeft bepaald. Eerst binnen de stichtingsvorm en sinds kort als gemeentelijk muziekcentrum. Alle lessen zijn die dag vervallen en aan de leerlingen van de muziekschool werden ’s middags voorstellingen aangeboden in de aula van de Anne Frankschool aan de Fr. Conijnstraat met medewerking van het poppentheater van Otto van der Mieden. Het gemeentebestuur bood het gezin Hij mans daarna een receptie aan in „De Jans- heeren” en ’s avonds was er een besloten feest voor docenten, medewerkers en vas te relaties van het muziekcentrum in het vormingscentrum „De Velst”. Kenmer kend is misschien wel, dat Bram Hijmans die avond zelf een groot muzikaal aandeel had in het programma, dat er vooral op was gericht met muziek te zeggen hetgeen in woorden niet altijd is te vatten. Hijmans is er ook de man niet naar om zich met veel woorden uit te laten luiden. De cadeaus van gemeentebestuur en do centen, alsmede medewerkers waren dui delijk wat op elkaar afgestemd, namelijk een projektiescherm en een filmprojektor en mogelijk komen op dat witte doek toch nog veel Heemskerkse beelden, want het gezin Hijmans blijft voorlopig in Heems kerk wonen. Een nieuwe directeur is er nog niet be- BEVERWIJK. Onder auspiciën van üe Nederlandse Sportfederatie organi- leert de Beverwijkse Sportraad een cur- ius algemene basisopleiding. Het doel Ivan deze cursus is de deelnemers een 5,20 Hgemene theoretische basis te geven voor (Van onze medewerker) HILLEGOM. Naast de bollenkwekers en -exporteurs gaan nu ook de producen ten van bolbloemen hun bijdrage leveren voor de instandhouding van het Scheids gerecht voor de Bloembollenhandel, de proef- en monstertuinen en andere institu- 383 stemmen werd deze verworpen. De afdelingen hadden eerder al in ruime mate voor het bestuursvoorstel gestemd. Het haalde 697 stemmen vóór en 156 tegen. Dat was ook het geval met het voorstel om de contributie per lid met een tientje te verho- gen, bedoeld om de stijgende kosten van ten van de Koninklijke Algemene vereni- - orgaan en Scheidsgerecht te kunnen op- vangen. Prof. dr. ir. P. K. Schenk vertelde tijdens de vergadering iets over de kwaliteitskeu ring die de komende jaren van start gaat en waarin de Bloembollenkeuringsdienst- Nieuwestijl een grote rol gaat spelen. re: Pan 19.30 tot 22 uur en dan is er nog een Eindgesprek op donderdagavond 12 april. WINKELDIEFSTAL. Een 21-jarige Amsterdammer probeerde woensdag avond aan een agent te ontsnappen door na een winkeldiefstal in een fotozaak aan de Zeestraat de benen te nemen. De agent, die in de straat een parkeercontrole uit voerde, zag de man de winkel uitrennen. In een tuin van een woning aan de Prinsesse- laan kon de jongeman worden aangehou den. In zijn tas had hij een duur fototoes tel. Op kerstavond 24 december begint er om 18 uur een speciale kinderdienst met medewerking van het jeugdkoor „Jong en vrij” onder leiding van pastor J. Lefeber. Vanaf 21.30 uur kan men luisteren naar het parochiekoor, dat onder leiding van de heer L. Tervoort enkele bekende en min der bekende kerstwerken ten gehore brengt. De vaste gezangen in deze dienst zijn uit de Missa Pontficalis van L. Perosi. Ook het jongerenkoor „Samen Kerk" heeft damen met de tekstgroep een kerst dienst voorbereid die om 23.30 uur begint Het thema is: „In die dagen.De toe lichting zal gegeven worden door Henk Baars, pastoraal werker bij het bedrijfs- apostolaat. Het koor staat onder leiding van Piet Vessies. Op eerste kerstdag is om 10.30 uur de plechtige hoogmis, tijdens welke wederom het parochiekoor medewerking verleent. Naast de uit te voeren kerstmuziek is ook te beluisteren de Orgelsolonesse, KV 259 van W. A. Mozart. Op tweede kerstdag is er tijdens de dienst om 10.30 uur gelegenheid voor sa- mensang van (kerst)liederen met extra be geleiding van een koperkwartet. De collec tie tijdens al deze diensten is voor de aktie „Solidaridad”. BEVERWIJK. De kerstnachtdienst in de grote kerk van Beverwijk begint om half elf ’s avonds. De kerkdeuren gaan open om tien uur. Ruim voordat de dienst begint zullen er in samenzang kerstliede ren worden gezongen. Aan de dienst wordt meegewerkt door het christelijk gemengd koor Oosterwijk-Meerestein onder leiding van Frans Kocx. Willem Wijting bespeelt het orgel. Voorganger is de Beverwijkse predikant ds. H. Kwakkelstein. De kerstochtenddienst van de Hervorm de Gemeente wordt gehouden in het kerk gebouw „De Opgang” aan de Florastraat. Dit is een dienst voor jong en oud. De kantorij van „De Opgang” verleent mede werking onder leiding van de heer W. A. Hoekstra. Ook deze dienst wordt geleid door ds. Kwakkelstein en de kinderen van de zondagsschool en de kindernevendien- sten doe mee. ging voor Bloembollencultuur. Het voor stel om de contributie van deze vakgeno ten te verhogen met ƒ50, ƒ75 of 100, al naar gelang hun omzet, leverde wel veel discussie op tijdens de ledenvergadering in Treslong. De heer G. Rood (afdeling Grootebroek) diende een motie in waarin werd ge vraagd, het punt van de agenda te halen. Rood vond het voorstel voor contributie verhoging te slecht onderbouwd. De motie kreeg ondermeer de steun van de afdelin gen Lisse, Noordwijkerhout en Roelofa- rendsveen. De motie haalde het niet. Met 499 tegen BEVERWIJK. In samenwerking met de Beverwijkse Amateurfotografenver- eniging organiseert de Alpha-sociëteit een zwart-witfototentoonstelling, die zondag middag half drie wordt geopend. De expo sitie is gedurende de openingstijd van Al pha te bezichtigen en blijft tot en met 6 januari in de soos. Aansluitend op deze tentoonstelling houdt Alpha een fotowed strijd voor amateurs. 2wart-wit foto’s voor deze wedstrijd kunnen tot en met 19 janua ri bij Alpha worden ingeleverd. Het for maat van de foto’s moet bij voorkeur 13 bij 18 cm of groter zijn. HEEMSKERK. Wie nu met het ge- leentelijk buro woonruimteverdeling ver huisvestingszaken wil praten, zal een fspraak dienen te maken. Het aantal wo- üngzoekenden in de gemeente is de laatste inderhalf jaar sterk gestegen. Het huidige >pen spreekuur werd zeer druk bezocht, jachttijden voor de bezoekers van drie twartier tot een uur waren normaal. Om lan dit alles een eind te maken heeft het luro besloten een spreekuur op afspraak n te voeren. 4 WIJK AAN ZEE. De kerstnacht dienst in de hervormde kerk van Wijk aan Zee begint in tegenstelling tot eerdere berichten 's avonds om tien uur. De dienst wordt geleid door ds. Goudsmit-Aalbers. Muzikale medewerking verleent het christelijk gemengd zangkoor „Cantabi le” onder leiding van Dick C. Spiering. t Voor de leerlingen van de muziekschool waren er extra voostellingen georganiseerd ter gelegenheid van het vertrek van hun directeur. RIJKSWEG 9 Woensdagmiddag tegen Speel-o-theek. De speel-o-theek in het half twee kwam een aanhangwagen in de - - berm van de Rijksweg terecht toen, waar schijnlijk ten gevolge van een constructie fout, de wagen van de vrachtwagen los schoot. In de decembermaand worden er heel wat cadeautjes weg gegeven. Grit Optiek doet daar graag aan mee. Er is ook alle reden voor: op 15 december opent Grit Optiek de vernieuwde optiek-speciaalzaak in de Passage 8 te Zwijndrecht. Misschien niet bij u in de buurt, maar dan is er wel een andere Grit-vestigirig, waar u dit feest met ons mee kunt vieren (Gouda, Zwijndrecht, Nieuwerkerk a/d IJssel IJmuiden en Waddinxveenj.Van 15 december tot 1 januari geeft Grit u bij aankoop van een bril of contactlenzen een fraaie pen naar keuze cadeau: een driezijdige VIP-pen (26 cm. lang met drie vullingen) of een echte Parker. Een bijzonder geschenk, want ons modebrillen- en contactlenzenassortiment in zoveel zaken valt met geen enkele pen te beschrijven. Videorecorders, grootbeeldschermen en T V -spelletjes vormen nog maar het begin van een hele reeks nieuwe ontwikkelingen op videogebied De mogelijkheden van de televisie zijn nog lang niet uitgeput Wat u in de toekomst nog meer kunt verwachten leest I u in één van de 1 24 artikelen in l Het Beste van L JANUARI Ie verschillende trainersopleidingen en Heldingen tot jeugdsportleiders en re- iaticsportleiders. Deze cursus start op donderdagavond 18 januari en duurt twaalf donderdagen IIP TT 1 Q Qfl O O mm .4 i o nv* I idgesprek op donderdagavond 12 april. Voor deze cursus kan men zich opgeven ot 17 januari bij mevrouw J. Schipper-van iertzberg, Warande 83, telefoon 25657 in ieverwijk. i Op basis van een handleiding van de Nederlandse Sportfederatie zullen de cur- listen worden opgeleid door docenten van leze federatie. De heer R. Tompot neemt 8e theorie van het leiding geven, de ge- ichiedenis en de organisatie van de sport foor zijn rekening en de heer E. Dunnebier bespreekt de sportgezondheidsleer. De cursus wordt gegeven in het ontmoe tingscentrum „De Nieuwe Slof”. De mini bum leeftijd voor deelneming is zestien jaar. Oj Wijk aan Zeeërweg 107-113, tel. 02550-23450

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 9