Nieuw Apostolische Kerk bestaat op Kerstmis eeuw Geen personen rond de losplank examens Hoogovens: neem uitbreiding op in het streekplan Verhouden? V Bouwfonds nv Bouwfonds Nederlandse Gemeenten hciven- berichten burgerlijke stand 4 XDie Y geeft gratis I kaarsen I weg! Otrivin helpen direkt Bouwfonds geeft u uitstel van hypotheeklasten op uw nieuwe huis, totdat het oude verkocht is. "1 Steek uw licht op bij de Chevrondealer. Registratie meterstand gas- en waterverbruik Extra zwemuren kerstvakantie Rabo-vestiging aan Kennemerlaan gaat uitbreiden P. Meijer laagste inschrijver voor bibliotheekgebouw „TERPEN TIJN” EXPOSEERT IN HUIS TER HAGEN StS neusdruppels 7 19 7 8 IJMOND DECEMBER 2 3 ZATERDAG imuiden VELSEN c*. Als u morgen een ander huis wilt kopen, helpt Bouwfonds u aan een hypotheek, zonder u hiervoor meteen te belasten. U gaat pas aan Bouwfonds betalen als uw oude huis ver kocht is, zodat u nooit met twéé hypotheeklasten tegelijk zit. '9 vrijdag van 10.00-16.00 of op maandagavond van 18.30-20.30 uur, en bij uw plaatselijke makelaar. efcc ’J /-e vt ’t HEERENHUYS b.v. yks a- tyd Zo ziet u maar weer; we zeg gen niet voor niets: ’’Bouwfonds helpt mensen in een eigen huis.” Voor inlichtingen: Bouwfonds infocentrum, Anegang 29, Haarlem. Tel.: (023) 313852 en 321247. Geopend: maandag t/m IJMUIDEN. Als op maandag 25 december in de Nieuv Apostoli sche Kerk in de Eemstraat in IJmuiden het Heilig Avondmaal wordt gevierd, wordt daarmee niet, zoals in de meeste kerken, alleen de geboorte van Christus herdacht. Op 25 december 1878 werd namelijk het eegste lid van de Nieuw Apostolische Kerk in IJmuiden gedoopt, waarmee een begin werd gemaakt van een kleine gemeenschap, die echter zeer hecht is. uho (ADVERTENTIE) e kerk aan Chevron (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) uitsluitend verkrijgbaar bij apotheker en drogist gelijk moet worden aangelegd. GEDEMPTE OUDEGRACHT 99 101 HAARLEM TEL. 023-312318 (ADVERTENTIE) 4. De week voorafgaand aan de kerstweek is nimmer een week geweest waarin men, enthousiast in een visje gebeten heeft. Wat dit aangaat is het ook de afgelopen week van hetzelfde laken een pak ge weest. op m.m.v. .msterdam Hoogovens vind voorts, dat bestemming „aischermende duinstrook rondom het terrein moet worden gehandhaafd. Het concern vraagt de provincie om een even tueel overslagbedrijf aan de Noordpier (de voorhaven volgens de plannen van het Open Beraad) los te maken van de ge noemde mogelijkheid voor terreinpitbrei- ding In het commentaar op het streekplan stelt Hoogovens, dat het voor de perso neelsvoorziening van wezenlijk belang is, dat men kan beschikken over voldoende passende woningen op beperkte afstand van het bedrijf. Men wil dan ook, dat het Noordenveld als bouwplaats in het streek plan wordt aangegeven. Men vreest dat in de periode 1980-1985 een woningachter- stand zal ontstaan. Met het afnemen van de bouwmogelijkheden in de IJmond en in Alkmaar zal de productie van woningen achterblijven bij de behoefte. Dit, aldus Hoogovens, omdat de bouw op de nieuwe bouwplaatsen niet tijdig op gang zal ko men De reductieregeling voor extra zwemu ren geldt voor de data 27, 28 en 29 decem ber en 2, 3, 4 en 5 januari van het volgend jaar. „De Hoogeberg" zal op beide kerstda gen. oudjaar en nieuwjaarsdag voor het publiek gesloten zijn Het instructiebad Zeewijk gaat in de periode 25 december tot en met 9 januari dicht Vooraf is huis-aan-huis een kennisge ving verspreid waarop staat aangegeven op welke van bovengenoemde data de be trokken straat voor een metercontrole aan de beurt is. De bewoners wordt verzocht op de aangegeven dag thuis te blijven ofwel de huissleutel bij de buren af te geven. Als dat om welke reden dan ook niet lukt kan via het telefoonnummer 02550-19119 contact worden opgenomen voor een afspraak op een andere datum. VELSEN. De gasgebruikers in de gemeente Velsen kunnen op de data 27, 28 en 29 december een meteropnemer aan de deur verwachten om het water- en gasverbruik te registreren. De scholieren die hiervoor door de Dienst Gas en Water worden ingeschakeld gaan met een legiti matiebewijs de straat op dat desgevraagd wordt getoond. „Maar”, zo verklaart de woordvoer der, „dat is wat anders, dat is intern" Verwacht wordt dat in januari begonnen kan worden met de nieuwbouw die naast een bibliotheekruimte ook kantooraccom- modatie voor de KNVB en de Koninklijke Nederlandse Base- en Softbalbond omvat. De gemeente Velsen is opdrachtgeefster voor het bibliotheekgedeelte dat naast ver trekken voor de lectuurvoorziening ook een expositieruimte omvat. De bouw van het kantoorgedeelte gebeurt in opdracht van eerdergenoemde sportbonden. Gere kend wordt op een bouwtijd van circa elf maanden. Voor de bibliotheek wordt ge bruik gemaakt van de mogelijkheid (1 pro- centsregeling) een deel van de bouwsom voor een kunstwerk in of aan het gebouw te reserveren VELSEN. Het Beverwijkse aanne mingsbedrijf P. Meijer was de laagste inschrijver bij de onderhandse aanbeste ding voor een nieuw bibliotheekgebouw aan het Burgemeester Weertsplantsoen in Santpoort, die afgelopen week plaatshad. Voor de onderdelen verwarmingsaanleg en de elektrische installatie kwamen de Velsense bedrijven Maas Warmtetech- niek (Santpoort) en R. de Vilder (IJmui- den) met de laagste inschrijvingsbedra gen uit de bus. uur Ds. D. l” O.l.v A GEHUWD: A. P. van der Aar-J. Hijlarides, IJmui- den, T. J. Romeijn-E. M. Bax, IJmuiden, T. J. Hille-H. J. A. van den Bos, Beverwijk, R. J. Borst-K. E. Schoenmaker, IJmuiden, G. D. van Wijk-W M Molenaar, IJmuiden, H. P. B. Dekker-A. G. van Groen, IJmuiden, J Leunk-C W. Kempe, Haarlem, M. C. Hoogkamer-J. Schachtschabel, IJmuiden, A B. Prins-C. Helder, IJmuiden, G. S. Diemer-M. Parent, IJmuiden, R. van Don- gen-I. L. Bakker, Dantumadeel; J. A. M. Kelderman-S. Keur, IJmuiden; A. Wasse- naar-H. M R. Rijsbergen, IJmuiden, E. Prummel-G. H. Verschuren, Beverwijk, F J. Demmers-H A. Sloot, Den Helder, W. Hensen-I. Swier, IJmuiden, L. A. Romeijn- C L. M. B. Claassen, IJmuiden ONDERTROUWD: L. Visser, Spaarndam en H. Brouwer, Velsen-Noord. J. J. Fenijn, Santpoorten C. M. G. Vlot, IJmuiden, R. J. Löwensteijn, en M. I. Prent, IJmuiden. GEBOORTEN: M. E. Smit-Kruiswijk, z„ IJmuiden, J. Sandmann-Eijlers, z.l, Heemskerk OVERLEDEN M. H. P Liebes, 85 jr., weduwe van:. A J. Fien, Heemraadschaplaan 95, Amstel veen, J. Kruk. 73 jr., echtgenote van B. de Rooij, Beneluxlaan 333, Heemskerk, C. A Zonneveld, 65 jr., echtgenoot van:G. Wei- dijk, Lange Nieuwstraat 530, IJmuiden. P. C. Witte 65 jr., echtgenoot van:. M. Stam. G. H. Kooninga, 84 jr., Driehuis. (ADVERTENTIE) G> O o Vrijdag kon vermeld worden dat van de grote schepen, alleen de KW 74 nog buiten gaats was en in de loop van vandaag binnen zou komen om aan de woensdag- markt na de kerst zijn vangst te verkopen Of dit schip in de noordelijke Noordzee aan het vissen is, is niet bekend. Veronder steld mag worden dat er niet noordelijker dan de 54ste noorderbreedtegraad gevist is. Hierdoor zal de handel ook de komende week van koolvis verstoken blijven Nu zal er heus wel niet zo veel vraag naar de normale vissoorten zijn, maar naar koolvis blijft de hapdel toch wel omzien, omdat hiervoor de laatste tijd een enorm goed afzetgebied gevonden is. Hopelijk gaan de schepen in het nieuwe jaar dan ook weer met frisse moed aan deze visserij begin nen. De schepen die zich onledig hebben ge houden met vissen in de omgeving van Ierland en met de regelmaat van de klok naar binnen kwamen met leuke ladingen makreel, horsmakreel en ook wat sardien zijn eveneens allemaal binnen en hebben ile jaarbalans op kunnen maken. De be manningen mogen van een welverdiende rustperiode genieten in hun gezinnen. In het contact met de Nieuw Apos tolische Kerk is misschien wel het meest opvallend dat de woordvoerder van het genootschap wars is van het noemen van namen „Het gaat om de kerk, niet om de personen”. Niet al leen wil hij liever niet op de foto, ook vertelt hij dat het gebruikelijk is dat, in de kerk tijdens het toedienen van sacramenten niet' wordt gefotogra feerd-, terwijl het vereeuwigen van de lidmaten toch al een niet vaak voorko mende gebeurtenis lijkt. Uitzondering daarop vormt het eigen orgaan van de kerk, dat in Frans, Duits en Engels verkrijgbaar is. Zélfs foto's van over leden apostelen zijn voor de lidmaten van de kerk te verkrijgen RAADGEVERS IN WOONSTIJL (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Hoogovens is het er niet mee eens, dat de mogelijkheid van ter- reinuitbreidirig niet in het ontwerp- streekplan voor het Amsterdam-Noord- zeekanaalgebied is opgenomen. Het con cern wil de mogelijkheid van een dergelij ke uitgroei zien vastgelegd. Hoogovens vindt dat de uitbreidingsmogelijkheid nu in het streekplan wordt opgenomen, om dat dat plan geldig is voor een periode van zeker tien jaar. En omstreeks 1990 zal volgens Hoogovens de capaciteitsuitbrei ding weer actueel worden. Een en ander is neergelegd in een bezwaarschrift tegen het ontwerp-streekplan. Tenslotte dringt het bedrijf aan op opna me van het tracé van de randweg om Beverwijk in het streekplan. Hoogovens vindt dat de Wijkertunnel zo spoedig mo- VELSEN. Kinderen onder de vijftien jaar kunnen gedurende de kerstvakantie van de scholen voor een gereduceerd ta rief (1 gulden) zwemmen in het nieuwe bad De Hoogeberg aan de IJmuidense Trompstraat. De hiervoor vastgestelde uren zijn opgenomen in de dagelijkse agenda in deze krant. Aan de maandagmarkt kwam vanuit de noordelijke Noordzee de KW 170 als laat ste der Mohicanen, wat dit jaar aangaat, aan de markt met een lading welke men maar snel moet vergeten. De eerste veer tien dagen van deze reis, welke drie weken in beslag nam, had men in de noord gevist voor een te verwaarlozen hoeveelheid vis. Bovendien was deze vis dermate in kwali teit achteruit gegaan dat men ternauwer nood aan afkeuren kon ontkomen. De gro te schelvis bijvoorbeeld werd verkocht voor slechts 48,00 per bak Men mag rustig aannemen dat wanneer de vis van een eerste kwaliteit was geweest er zeker tot bijna f 200,00 per bak voor was neerge teld. De braadschelvis van dit schip veran derde eveneens voor rond de ƒ50.00 van eigenaar. Dit was wel in grote tegenstelling tot de prijs die betaald moest worden bij de importeurs; bij deze mensen was de prijs voor de Deense braadschelvis ƒ3,30 per kg Dit betekent dat een bak braad schelvis altijd nog een goede ƒ130,00 waard was. Dit was wel in overeenstem ming met de wijtingprijs-; die aan deze fnaandagmarkt op rond 90,00 per bak lag Deze prijs is vo<\r de wijting niet haalbaar gebleken in het verder verloop van de week Want door de kustvissers is, tot aan de donderdagmarkt, regelmatig voor een vrij redelijke aanvoer van wijting gezorgd. Hierdoor liep de prijs terug tot ongeveer 50.00 pei’ bak en ook de gulprijs moest onder het geweld van de aanvoer een veer laten. De grootste soorten konden aan de vrijdagmarkt maar net de ƒ70,00 per bak halen, terwijl de torrengullen te rug liepen tot 55,00 per bak Toch heeft menige kotter nog wel een aardig weekje kunnen maken. Hierbij mag zeker niet onvermeld blijven het succesje dat de Kotters IJM 14 en IJM 27 aan de dinsdagmarkt konden behalen. De ze- twee schepen waren maandagmorgen op tijd naar zee gegaan en waren reeds dezelfde avond weer terug met totaal een goede 500 bakken vis. Hiervoor kon een prachtprijs worden gemaakt omdat de handel in de veronderstelling was dat er wel niet meer achter zou zitten. Niets was echter minder waar, want in de verdere verloop van dinsdag kwamen de overige kustvissers kat achter kat naar binnen en zorgden met elkaar nog voor een niet zo geringe aanvoer, waardoor de prijs lelijk in de knel kwam en op een heel wat lager peil kwam dan in de vroege ochtend. Bovendien kwamen er enkele spannen naar IJmuiden die normaal op een andere haven hun vangst plegen te verkopen. Het was wederom de export die de toon aangaf bij de afzet. De binnenlandse han del was maar matig in de inkopen die gedaan werden. Met de aanvoer van plat vis blijft het maar een zeurige geschiede nis, waar voorlopig niet veel verandering in te verwachten is. Bovendien werd deze week bekend dat de KW 206 het komende jaar niet meer tot de vaste aanvoerders gerekend kan worden wegens verkoop naar het buitenland. HAARLEM. Hogere Technische School. Geslaagd voor het examen bouw kunde: A. Buurman te IJmuiden en J. van Ess te Beverwijk De leden van „Terpen Tijn” komen iede re woensdagavond om 20 uur bijeen in de Clara Sternschool aan het Moerbergplant- soen in IJmuiden, waar ze zich dan actief met de beeldende kunst bezig houden. Eenmaal per maand wordt het werk van de groep begeleid en besproken door de beeldend kunstenaar Piet de Ridder. Daarnaast bezoeken de leden van de ver eniging voor tekenen en schilderen in de vrije tijd gezamenlijk tentoonstellingen en lezingen. „Terpen Tijn” is aangesloten bij de Fe deratie van Amateur Beeldend Kunste naars, via welke federatie de vereniging contact heeft met zusterverenigingen en deelneemt aan landelijke tentoonstellin gen en prijsvragen. Belangstellenden kun nen inlichtingen inwinnen via secretaris P. Zuurbier, tel. 02550-12318 i Het kleine kerkgenootschap dat in IJmuiden en Velsen zo'n tweeënzesrtig tot vijfenzestig leden telt, onderscheidt zich van vele andere religieuze stromingen door het geloof in de apostelen. Niet alleen in de apostelen als verschijnsel in het Niéuwe Testament, ook in de apostel nu, gelooft de kerk. Volgens de leer van de Nieuw Apostoli sche Kerk was er, na de dood van de apostelen een lang apostelloos tijdperk. Pas in 1830 manifesteerde de Engelse Irving zich als zodanig, als plaatsvervan ger van Christus, waarmee de grondslag werd gelegd voor het genootschap dat tot I960 onder de naam „Hersteld Apostoli sche Zending-Geméente in de Eenheid der Apostelen bekend was. Volgens de kerk, zo vertelt een woord voerder, die liever niet met naam en.toe naam in de krant wil, zijn er op dit ogen blik zo'n zestig apostelen die op de hele lVproiH hun zendingswerk verrichten en (Van een onzer verslaggeefsters) DRIEHUIS. In Huis ter Hagen aan de Lodewijk van Deysellaan in Driehuis is vanaf vandaag tot en met 15 januari werk van „Terpen Tijn”-leden te zien. De leden van deze vrijetijdsschildersvereniging exposeren tekeningen, aquarellen en schilderijen. contacten onderhouden met de: bijna an derhalf miljoen leden van de Nieuw Apos tolische Kerk. Een van hen is de „stam- apostel”, de Zwitser Urwyler. In Nederland begon het genootschap zijn zendingswerk in 1863 in de persoon van apostel Schwarz, wiens graf te vinden is op de begraafplaats Westerveld. Naast de feestelijke viering van het Hei lig Avondmaal, kent de kerk nog twee sacramenten. Eén ervan, de Verzegeling, zal op 25 december plaats hebben in ver band met het honderdjarig bestaan van de IJmuider gemeente. De in Nederland werkzame apostel komt om die Verzege ling. een soort zegen eigenlijk, te geven. Verder zijn er, aldus de woordvoerder, weinig activiteiten in verband met het hon derdjarig bestaan Over festiviteiten wordt al helemaal niét gerept. De diens^op 25 december, begint om half tien 's och tends in de kerk aan de Eemstraat. gratis kaarsen indeaktie IJMUIDEN. Het bestuur van de Ra- bo-bank „IJmuiden" heeft het pand Ken nemerlaan 57, de voormalige boekhandel ILA, aangekocht om de bankvestiging in het naastliggende pand te kunnen uitbrei den. Een hiervoor noodzakelijke verbou wing, waarmee begin volgend jaar zal worden begonnen houdt in dat beide pan den worden samengevoegd. De ruimte- verdubbeling die daar het gevolg van is maakt het mogelijk dat alle bankactivi- teiten op de beganegrond kunnen plaats hebben. Hier komt een zogenoemde snelkas voor een vlotte afhandeling van dagelijks voor komende geldtransacties. De bestaande nachtkluis zal in de bank aan de Kenne merlaan worden vervangen door een in stallatie met de mogelijkheid lege casset tes te retourneren. De verbouwing, waartoe al in september van dit jaar een besluit werd genomen, zal naar verwachting in juni volgend jaar vol tooid zijn. In een verplaatsbare kabine zullen de bankzaken zolang de verbou wing duurt normaal doorgang vinden Het personeelsbestand van de bank - nu 3 medewerkers - zal na de heropening vol gend jaar tot vier worden uitgebreid Lees eerst de gebruiksvoorschriften Donderdag aangekomen: Valzel, Ant werpen; Kristina, Hamina, Zaandam; Su zanne Flint, Howendyke, Beverwijk; Pra- tita, Port Said; Orla, Boston, IJmuiden, Hugo Oldendorff, Bremen; Asperity, Gun- nes; Krasnal, Montrose, IJmuiden; Nor- dersand, Boston; Eco Marina, Bilbao. Donderdag vertrokken: Aidringtori, IJ muiden, Dunston; Aljar, Rotterdam; Stoer, Brunsbuttel; Hermann Suhr, Gun- nes; Andrea, Gr. Yarmouth, Boekanier, Gr. Yarmouth; Anco Enterprice; Terneu- 2en; Smit Lloyd 1, Velsen, Cont. Plat Kroepelin, Rostock; Ann Coast, Lagos; Stewart Enterprice, Hamburg: Brithe Tholstrup, Jeursey; Grit, Dublin; Jubilati on, Zaandam,; Colchester; Maria Smits, Leixoes; Westland, Breman; Orla, Gedi- nia, IJmuiden; Evamo, Bremen. Wulff, Kotha, Velsen; Gooiland, Itaqui. Vrijdag vertrokken: Eco Marine. Rotter dam; Bailundo, Le Havre; Asperity, Southshields Sobere viering van honderdjarige kerk Vrijdag aangekomen? Archonitssa Ka- dngi, Seven Islands, IJmuiden; Tuskar-2. Swansea; Pergo, Antwerpen, Beverwijk; Canabal, Grangemouth. Willemstad; Noordzee; Sommen, Gent, IJmuiden; Ilse

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 7