Bi Texelloop En zeker nu met de Kleine Citroen met meer kracht T(r)ips weq en wiel >Jnieuwemen puzzel van de week V E Zuiderzeemuseum Sunbeam Tl Nieuws in ’t kort Kleine Suzuki naar Nederland "sBm76 ■H77 obliqatiffgndsen Ford dringt door tot markt China Engelsen voorzien groei automarkt ■p”Ts1 BHT" i erbij. even tussen y Puzzel nummer 51 GOUD- EN 2/LVER- REKENING MENGFONDSEN AMRO OBLIGATIE KOMBINATIE. AMRO AANDELEN KOMBINATIE FONDSEN ^AMRA-PIË RSON FOND 'ROBECO 'RÖLlNCO is ■■nr 20 GELDSTALUNGS- RE.KENING ■4MRO OBLlQATlEFONDS ■rorento tl 10 VARIA VI 19 7 8 DECEMBER VRIJDAG 2 9 9 10 11 12 8 3 l 1 16 13 17 21 22 23 25 30 26 29 31 27 28 34 32 35 33 38 39 37 36 40 41 42 43 44 45 K0 47 48 49 46 53 52 51 54 55 57 56 58 64 60 61 62 63 59 68 |MB6 9 ■■73 65 66 67 70 74 71 72 75 R t I te 'p' Tot nu toe beleggen in Nederland alle bestaande beleggingsfondsen vrijwel uitsluitend óf in aandelen óf in obligaties. De Amro Bank heeft nu Mengfondsen ontwikkeld die bestaan uit zowel aandelen als obligaties. Bij die Mengfondsen heeft de be legger de keuze uit twee varianten: de Amro Aandelen Kombinatie, met accent op aandelen, en de Amro Obligatie Kombinatie die de nadruk op obligaties legt. Binnen dit gegeven bepalen de Amro-deskundigen voort durend - op grond van beurs-, valuta- en renteverwachtingen - voor beide w: kan: maa het L aan serr op We: nie1 waj ze t van vee doe in tjes der ker nee opt iy”> Brc alis ziel one VOL i h WC ant ple len me om lifi ste nie kw koi du: we fen not vei pri hai len De cui wa me varianten de meest gewenste verhou ding tussen aandelen en obligaties. Deze Mengfondsen maken deel uit van de vele Amro beleggingsmogelijk- heden, die naast de bekende aandelen en obligatiebeleggingsfondsen ook nog een goud- en zilver- en een geldstallings- rekening omvat. Deze laatste rekening biedt een aantrekkelijke rente voor tijdelijk niet in effecten belegd geld. Als u hier méér over wilt weten kom dan eens praten. U kunt in elk Amrokantoor terecht. De bro- J 1 chure „Fundamenteel Beleggen” IHQ I ligt er alvast voor u klaar. J (ADVERTENTIE) Horizontaal: 1. gebouw; 4. bevel; 7. het hoogst bereikbare; 13. transportonderne ming (afk.); 14. deel van een ladder; 16. uitheemse plant; 17. enkelspel; 19. uit Iran afkomstig; 21. deel van een kippenhok; 22. dus (Engels); 23. soort stof; 25.'hetzelfde (afk.); 26. plaats in Duitsland; 28. mens; 30. spil; 32. klaar; 33. tot kalmte komen; 36. inhoudsmaat (afk.); 37. soort vezel; 39. plaat; 40. fris; 42. stofmaat; 43. evenredige vertegenwoordiging (afk.); 45. rivier in Spanje; 46. valse haardos; 48. viseter; 50. water in Friesland; 51. bovenmatig; 52. namelijk (afk.); 54. titel (afk.); 55. verdo vend middel (afk.); 57. sportartikel; 60. bekende motorraces (afk.); 62. geestelijke; 64. herkauwer; 65. nieuwe wereldtaal; 67. woestijn; 69. planeet; 71. plaats in Drente; 73. gesloten cirkel; 74. ontkenning; 75. plaats in China; 76. paardje; 77. boom. Vertikaal: 1. tekengerei; 2. kleinst deel bare deeltje; 3. zandheuvel; 4. groente; 5. bouwwerk; 6. meer in Azië; 8. kleding- KERKRADE - Al direkt op de eerste dag, van het nieuwe jaar wordt in Kerkrade bekend gemaakt wie prins carnaval 1979 wordt. Dat gebeurt om 1 uur ’s middags in „De Turk” op de Markt. OOTMARSUM - Op nieuwjaarsdag kan men midwinterhoornblazen tussen 11 en 12 uur ’s morgens beluisteren in het „Los Hoes” in Ootmarsum (Twente). Tot en met oudejaarsdag (zondag 31 december) is het Zuiderzeemuseum in ENK- HUIZEN vrij toegankelijk. Tijdens het open huis kan iedereen gratis rondwandelen in het boeiende verleden van het IJsselmeer- gebied. Men kan tevens een bezoek bren gen aan de interessante expositie „Van grotschildering tot wandbekleding”, die in één van de benedenzalen is ingericht. Bij het Zuiderzeemuseum hoort ook nog de schepenhal, waarin twaalf historische zeilschepen zijn opgesteld. Openingstijden Zuiderzeemuseum: dag. 10-17 uur en zon dags 12-17 uur. Nieuwjaarsdag gesloten. Voorjaar 1979 zal Chrysler op de markt komen met een sportief model, de Chrysler Sunbeam TI. De wagen wordt uitgerust met een 1598 cc motor, voorzien van twee dubbele carbura teurs, die 100 din-pk ontwikkelt bij 5800 t.p.m. De nieuwe wagen haalt een top van circa 170 km/uur. De prijs ligt waarschijnlijk tussen de vijftien en zes tien mille. De Sunbeam TI is sportief uitgerust: de wagen heeft aan voor- en achterzijde spoilers meegekregen en bezit een inte rieur met onder meer kuipstoelen. Chrysler laat het hier niet bij. In de loop van volgend jaar komt er tevens een Sunbeam op de markt, uitgerust met een door Lotus geprepareerde mo tor van 2,2 liter, die ongeveer 240 din-pk zal leveren. Deze wagen wordt ingezet bij verschillende rally-evenementen. Voor de particuliere rijder komt van deze wagen tevens een versie in de verkoop. Ook deze versie wordt uitge rust met de 2,2 liter Lotus-motor. Het vermogen is echter minder: ca. 155 din- pk. Op de foto de Chrysler Sunbeam TI, die het koment voorjaar leverbaar is. Volgens een Engels onderzoek van de Europese automarkt, zal volgend jaar de verkoop van personenwagens in vergelijking met 1978 nog een lichte stijging vertonen. Die stijging zal zich vooral manifesteren op de West-Duitse markt, waar volgens het bureau Econo mie Models dat de studie uitvoerde, volgend jaar nog ruimte is voor een groei tot 2,6 miljoen eenheden. Italië geeft volgens de Engelsen vol gend jaar de sterkste groei te zien, ondanks het feit dat op de Italiaanse markt in de eerste acht maanden van dit jaar een teruggang in de verkoop van circa acht percent plaatshad. Het bureau is echter zo optimistisch om te verwachten, dat deze teruggang in het komende jaar zal worden omgebogen tot een groei van vier percent. Voor Nederland en Belgie verwach ten de Engelsen eveneens een kleine groei, hoewel in deze landen dit jaar de markt zich aardig heeft gestabiliseerd. Het jaar 1979 zal leren of het bureau Economie Models niet wat te optimis tisch is geweest. De DDR en Tsjecho-Slowakije gaan samen een nieuwe auto ontwikkelen en produceren. De gemeenschappelijk ge bouwde wagen zal vanaf 1984 in Zwic kau van de band moeten lopen. Het is de bedoeling hiervoor een nieuwe fa briek te bouwen met een capaciteit van 340.000 wagens. De motoren voor de nieuwe auto komen bij de Skoda van daan. De Russische Lada heeft nu ook vas te voet gekregen op het Amerikaanse continent. In eerste instantie zal de La da in Canada té koop worden aangebo den. In de loop van volgend jaar zal de Lada tevens in de Verenigde Staten worden geïntroduceerd. Audi kan met ingang van januari 1979 een nieuwe vijf cilinder dieselmo tor leveren. Deze twee liter krachtbron bezit een vermogen van 51 kW (70 pk) bij 4800 t.p.m. De nieuwe motor is een verdere ontwikkeling van de bestaande 1,5 liter diesel." niei der gro kar dui C het De Amro Bank is er voor iedere belegger. Voor de zevende achtereenvolgende keer houdt de Stichting Texelse Sportraad op zaterdag 30 december een winterbos- loop, op het eiland TEXEL die volgens traditie zal bestaan uit een wedstrijdloop van acht kilometer, en een rekreatieve loop van vier kilometer. Aan de rekreatie- loop kan zowel door groepen als individu eel worden deelgenomen, aan de wedstrijd uiteraard alleen individueel. De bosloop start om 14.30 uur vanaf camping Dennenoord aan de Grensweg, bereikbaar vanaf zijweg 11 van de Pont- weg. Het parcours zal zodanig worden uitgezet dat de wedstrijdlopers geen hin der van de rekreatielopers zullen onder vinden. De rekreatieloop zal door de mooi ste stukjes bos van Texel voeren. Aan alle deelnemers die de rekreatie- loop binnen 45 minuten afleggen, zal een herinneringsmedaille worden uitgereikt. Voor deelnemers aan de wedstrijdloop is de leeftijdsgrens gesteld op vijftien jaar. De rekreatielopers kunnen ook in groepsverband aan de winterbosloop deel nemen. Een groep moet dan uit minimaal 10 personen bestaan.en komt in aanmer king voor een groepsherinnering als alle leden ervan de loop binnen 45 minuten afleggen. IN THORN (z.o.v. Roermond) beoefent de jeugd op oudejaarsdag van 9 uur ’s morgens af het zgn. „Grabbelen”. Groepjes kinderen trekken zingend door het dorp en ontvangen voor hun folkloris tische verrichtingen snoepgoed. IN NIEUWSTADT, (n.v. Sittard) onderhoudt de jeugd op 31 december van 9 uur 's morgens af een soortgelijke traditie. De honorering bestaat hier uit een appel en men spreekt er dan ook van „Appelzin- gen”. OUDEHORNE - zaterdag 30 december ’s middags om 1.30 uur begint in Oudehor- ne (gem. Heerenveen) een niet -alledaags evenement: het kampioenschap St. Tho- masluiden. De Nederlandse importeur van Toyota-auto’s en Suzuki-motor- fietsen zal komend jaar als de plannen doorgaan de kleine Su- zuki-personenwagen introduceren op de Nederlandse markt. Een eer ste Suzuki van dit type is reeds in Nederland beproefd en volgens de importeur waren de resultaten gunstig. Het gaat hier om een tweedeurs Suzuki-coupé, voorzien van een vier cilinder krachtbron met een inhoud van 900 cc. De motor staat dwars achterin de auto en stelt de wagen in staat een topsnelheid van 165 km/uur te geven. In het thuis land Japan is deze Suzuki al jaren in produktie. ü- Voor de twaalfde keer: het kampioen schap St. Thomasluiden. Citroen brengt begin volgend jaar de nieuwe kleine LNA op de Nederlandse markt. De wagen is uitgerust met de krachtbron met elektronische ontsteking van de Citroën Visa Special. Het vermogen van deze motor is verhoogd met circa twaalf percent en komt nu op 36 pk bij 5500 t.p.m. De prestaties van de LNA zijn in vergelijking met de LN dan ook verbeterd. Bovendien is volgens Citroën het brandstofverbruik afgenomen. De LNA is een driedeurs sedan met voorwielaandrijving. Het rijklaar gewicht van de auto is 710 kg. De motor, een tweecilinder boxer, is samen met de versnellingsbak voorin geplaatst in de lengte van de wagen. De inhoud van de nieuwe krachtbron bedraagt 652 kubieke centimeter. De rijklaarprijs van de LNA, dus inclusief afleveringskosten, bedraagt 11.630,-. Van zijn voorganger, de LN werden in totaal 130.000 exemplaren verkocht. Op de foto de LNA met versterkte motor. stuk; 9. landbouwwerktuig; 10. karakter; 11. groet; 12. meisjesnaam; 15. zoals de akten getuigen (Lat. afk.); 18. trekdier; 20. bijwoord; 24. aankomende maan (afk.); 25. rivier in Frankrijk; 27. groet; 29. schilders- gerei; 30. eenheid van elektrische stroom- sterkte (afk.); 31. soort; 33. vogel; 34. op standig; 35. netto (afk.); 36. heilig boek; 38. gegraven water; 40. scheepvaartmaat schappij (afk.); 41. voorgeschreven leefwij ze; 44. denkvermogen; 47 luchtvaartonder neming (afk.); 49. toets alleen (afk.); 53. beroep; 55. onzin; 56. lidwoord; 58. Azia tisch schiereiland; 59. naam van verschil lende wateren; 60. vertaler; 61. rondhout; 62. wandelplaats; 63. vreemde munt (afk.); 66. water in Engeland; 67. vreemde munt; 68. Hefnerkaars (afk.); 70. persbureau (afk.). Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „DAMIATE PERS B.V.”, POSTBUS 18, 1970 AA IJMUI- DEN. iji ,,ER even tussen UIT" is een f rubriek met t(r)ips voor onze J lezers, die er eens een paar uur of wat langer uit willen. HENGELO - In het Prins Bernhard- plantsoen in Hengelo zijn zaterdag 30 de cember om 3 uur de demonstraties mid winterhoornblazen O reis dat hoo rig, Het weg wer bed Act mai het is h nee D leid de i relc tree mai ster voo doF H and mu. Dol was pos het woi mei per fen is, fori Amerika is druk bezig de gigantische Chinese markt in kaart te brengen. Na berichten, dat Coca Cola enkele botte larijen in de Chinese Volksrepubliek mag vestigen, laat ook Ford Amerika van zich horen. Een maand geleden verkocht deze Amerikaanse autogigant ongeveer zevenhonderd lichte en zware bedrijfswagens aan China en dat moet zo vertrouwt men bij Ford het startsein worden voor een meer uitge breide samenwerking, met dit Aziati sche land. Aan Henry Ford II zal het niet liggen. Hij bereidde enige tijd geleden tij dens besprekingen in China de weg voor zijn maatschappij, met onder meer als gevolg dat na hem een delega tie van Ford-deskundigen eveneens een bezoek aan China bracht. Inmiddels is ook een tegenbezoek van Chinese auto riteiten aan het hoofdkwartier van Ford in Detroit achter de rug. Niet zozeer de eerste levering van bedrijfs wagens is interessant hoewel het altijd is meegenomen maar meer nog ziet men bij Ford uit naar het ogenblik waarop de Amerikanen in de gelegen heid worden gesteld een of meer assem- blagebedrijven in Rood-China te vesti gen. In Detroit heeft men goede hoop, dat dit moment niet ver weg is. Daarna kan het wat Ford betreft, pas goed beginnen. Tenslotte vertegenwoordigt China een markt met zo’n 850 miljoen inwoners. Een markt die nog geheel braak ligt en volgens Amerikaanse des kundigen, gewoon ligt te wachten om volgestopt te worden met al het „schoons”, dat de Amerikaanse autoindustrie maar kan afleveren. Zover is het thans nog niet. De be drijfswagens die Ford heeft geleverd vinden een bestemming in de olievel den van China. Wel staat vast, dat Ford met deze leverantie en de verdere con tacten met China een voorsprong heeft op General Motors, tot nu toe het groot ste autoconcern.

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 10