basketballers streeksport J Ria Visser snel SBB HOUDT op 1500 meter MONOPOLIE toto-lotto Tijdens toernooi SVS Leiding AZ’67 teleurgesteld proqrcimma'5 Herstel van ii Sies Uilkema: „Training met Eric Heiden goed bevallen ’IE e rijden i Overwinning van Van der Wiel Koopmans opnieuw tegen Traversaro r Op loonlijst I Zege op Grieken VRIJDAG 2 9 19 DECEMBER 19 7 8 SPORT 18 wc- I i F I KORFBAL HANDBAL VOETBAL SIONS ikeurd irantie f I BASKETBAL Sgl H in de Verenigde Staten Sies Uilkema: „Officieel hoeven de schaatsers in Amerika maar vijftien uur per week J René Bakker krijgt zijn prij)s overhandigd door de erevoorzitter van SVS, G. Mol. Rene Bakker sterk wazig Secretaris Gerrit Peters zei gistermid- Borg verdiende het meest „.1* 319118 wijk Tweede is de Amerikaan Jimmy Con nors met 519.307 dollar en derde diens landgenoot Vitas Gerulaitis met 425.845 dollar. NEW YORK (SID). De Zweed Björn Borg heeft in het afgelopen jaar het meest verdiend met zijn tennis-,,kun sten”. Hij staat bovenaan op de ranglijst van tennismiljonairs met een totaal van 691.886 dollar (ongeveer 1,38 miljoen gulden). De voornaamste uitslagen van gisteren zijn: Paul Kronk (Aus)-Geoff Masters (Aus) 7-5 2-6 6-3 6-1; Tony Roche (Aus)- lon Tiriac (Roe) 6-3 6-0 6-3; Ken Rosewall (Aus)-Carey Stansburg (Vst) 6-2 6-4 6-3; John Alexander (Aus)-Peter Campbell (Aus) 6-4 7-6 6-4; Arthur Ashe (Vst)-Bruce Kleege (Vst) 6-3 6-3 7-6; Ross Case (Aus)- Yannick Noah (Fra) 4-6 4-6 6-3 6-3 6-1; Peter Feigl (Oos)-Colin Dibley (Aus) 6-4 1-6 6-4 7-6; Bernie Mitton (Zafj-Cliff Let cher (Aus) 6-3 6-3 5-7 6-1Phil Dent (Aus)- Pierre Portes (Fra) 7-6 2-6 1-6 6-2 6-1Ray Moore (Zaf)-Ramesh Krishnan (India) 7-5 4-6 6-2 6-2; Sherwood Steart (Vst)-Chris Lewis (Nwz) 6-7 6-2 6-1 6-4. taal gebroken, want hij stond te verrekken van de kou.” Eric Heiden staat officieel te boek als student. Hij heeft eens gezegd inspan- ningsfysioloog te willen worden, net als de Nederlandse oud-wereldkampioen Harm Kuipers. „Maar ik zou niet weten wanneer Heiden echt studeert”, vertelt Sies Uilke ma. „Alles draait in dat gezin om de sport. De ouders zijn fanatieke sportmensen. De vader van Eric en Beth liet zijn kinderen al tien jaar geleden twee keer per dag trai nen, want hij vindt als arts dat sport het beste is voor de gezondheid.” ,^iet grote verschil met wat wij gewend zijn te doen, is de arbeid die zij verrichten. Overdag werken ze niet. Ze staan ’s mor gens vroeg op en beginnen met oefeningen in hun eigen gymnastiekzaaltje. Er is een pick-up neergezet, zodat ze er muziek bij hebben. Daarna wordt er gefietst Eric en Beth doen erg intensief aan wielrennen en verder veel gelopen, krachttraining en ook veel yoga, ’s Avonds doen ze hun duur loop.” (Van onze sportredactie) GRONINGEN. De onstuitbare, drie jaar geleden begonnen opmars van Eric en Beth Heiden is door de toprijders uit de traditionele Europese schaatsnaties niet alleen met verbijstering, maar ook met grote nieuwsgierigheid gevolgd. Wat er zoal schuilgaat achter die wonderbaar lijke ontwikkeling van het schaatsen in de Verenigde Staten, is voor de Neder landse sprinter Sies Uilkema eigenlijk geen raadsel meer. De 20-jarige Heerenve- ner, die net zo oud is als Eric Heiden, was de afgelopen zomer zeven weken in Mil waukee de gast bij zijn schaatsvriend en olympische 1000 m winnaar Peter Muller en zocht ook de veelvoudige wereldkam pioen op, die Ard Schenk als allesover heersende schaatser opvolgde. De bezetenheid van de Heidens is kort om niet te vergelijken met de Nederlandse opvattingen. Uilkema weer: „Ze zijn zo fanatiek, hè. De afgelopen zomer is Beth een tijdje bij ons thuis geweest in Heeren- veen. Ze deed aan verschillende wieler wedstrijden mee, maar al kwam ze om twaalf uur ’s nachts thuis, ze werkte toch normaal haar programma voor het schaat sen af.” „We hebben eens een lange autotocht gemaakt naar de andere kant van de Ver enigde Staten. Na een paar uur werd er steeds gestopt en moest er telkens een eind hardgelopen worden. Eric is speciaal gaan trainen bij atleten, alleen omdat die harder lopen en dan bijt hij zich aan hen vast. Bij de dames voert de statenloze Wim- bledonkampioene Martina Navratilova de lijst aan met het respectabele bedrag van 500.757 dollar. Betty Stöve is zevende met 177.243 dollar. heeft geklopt op de 500 m. Ik bewandel zo’n beetje een tussenweg, van de pro gramma’s van Heiden en Roenning pik ik een beetje mee.” Dat houdt onder meer in dat Sies Uilke ma elke morgen om acht uur op het ijs van het Heerenveense Thialf-stadion staat. De andere leden van de Nederlandse sprint- ploeg zijn dan ook present; zo zijn dé werkzaamheden van iedereen wel aange past. Dat is op zich al een tamelijk uitzon derlijke situatie voor Nederlandse top sporters. Sies Uilkema, die verloofd is met schaatsenrijdster Joke van Rijssel, heeft zich zelfs helemaal vrijgemaakt voor de schaatssport. „Ik heb de horeca-vakschool gedaan en zou ook best werk kunnen vin den als kok, maar vrij krijgen voor het schaatsen is er dan niet bij. Het is hier geen Amerika.” De Fries, die als 17-jarige de sprintploeg van Henk GemSer binnenstapte, heeft zich met enige bravOur op de internationale schaatsladder naar boven gewerkt, of schoon zijp 1000 m een beetje achter is gebleven. „Het sprinten is een kwestie van bluffen en in jezelf geloven”, is zijn over tuiging. Onlangs bracht hij dat nog in de praktijk tijdens een door hem gewonnen toernooi in Gotenburg. Het was bitter koud voor de start van de 500 m en terwijl Uilkema’s tegenstander Oloph Granath al in zijn vliesdunne schaatspak stond, was de Fries nog bezig de ene trui na de andere uit te trekken. Vervolgens pestte hij zijn Zweedse rivaal nog met een paar valse starts. Uilkema: „Granath was toen men- Zij bezette in de tweede groep een vierde plaats. De poedelprijs was voor de 8- jarige Peter Schriek, die niet tot een over winning kon komen. De ere-voorzitter van SVS, G. Mol, reikte de prijzen uit van dit toernooi. Een uitsluitingsprincipe dat, zoals het zich laat aanzien, betekent dat een eventu ele ploeg Vissers, die zelf zijn manager zou willen kiezen, vrijwel geen startrecht en -gelegenheid in Nederland zal kunnen krijgen. De commissie beroepswielersport van de KNWU heeft gisteravond tijdens een vergadering met de sportcommissie en de SBB de werkwijze voor het nieuwe seizoen vastgelegd en zal in de toekomst onderzoe ken of er een subsidiemogelijkheid voor het beroepswielrennen via CRM kan wor den gevonden. Ook zal worden bekeken of er een mogelijkheid is een aparte sectie beroepswielersport in het leven te roepen. „Het belangrijkste”, stelde voorzitter Wirri Rozenburg van de commissie be roepswielersport, „blijft de werkgelege- heid. Daar hebben wij in onze vergadering ook het meest over gesproken. In de rich ting van de werkgelegenheid, het aantrek ken van sponsors, kan de KNWU geen initiatieven ontplooien”. De SBB wil dat wel gaan doen. Voorzit ter F. A. Moerel van die organisatie stelde dat zijn stichting in enkele jaren orde op zaken heeft gesteld in het professionele wegrennen. „Die orde zal gevaar lopen wanneer ieder zich met het management gaat bemoeien. Daarom willen wij en de vereniging van organisatoren alleen con tracten (op tienprocentsbasis) afsluiten via onze coördinator. Indien renners tussen zichzelf en die coördinator nog een mana ger willen hebben, is dat hun zaak. Wij zien dat niet als een dwang, want wij verplich ten de renner niet uitsluitend van onze coördinator gebruik te maken, wij zijn bezig met een regulering. We hebben de zaak gezond gemaakt en we willen dat graag zo houden”. Tom Quinn, de coach van de Oranje- ploeg, was natuuflijk tevreden met de overwinning, maar toonde zich na afloop meer verheugd óver het vertoonde spel. De belangrijkste speler was guard Emill Ha gens, die bijna de gehele wedstrijd in het veld stond. Hagens speelde een uitsteken de wedstrijd, hetgeen Quinn na afloop de uitspraak ontlokte: „Hij is nu een van de beste spelers in Europa”. Het verlies van Griekenland was voorna melijk te wijten aan een slechtere conditie. Nadat Nederland bij rust een voorsprong van vier punten had weten op te bouwen (50-46), bleven de Grieken tot 63-63 bij. Daarna stortte het team in en kon Neder land de wedstrijd afsluiten met een posi tieve marge van acht: 98-90. Het grootste aandeel in de score had Kees Akerboom met 33 punten. De scorers bij Nederland waren: Akerboom 33, Van Vliet 25, Hagens 20, Van Helfteren 12, Van der Hart, Sik- king 2, Benschop 2. Griekenland: Yianna- kis 20, Yiatzoglou 19, Kastrinaikis 15, Kat- soulis 10, Koroneos 9, Papageorgiou 8, Petropoulos 4, Kokolakis 3, Sakellario 2. DEN HAAG (ANP). Voor de eerste prijs van lotto 51 hebben zicb geen win naars gemeld. Voor de tweede prijs komt één gelukkige in aanmerking: hij ont vangt bijna drie ton. Toto 51 werd door drie personen foutloos ingevuld. Zij krij gen elk ruim 25.000 gulden. STOCKHOLM (ANP/TT). Het Neder landse basketbalteam heeft zich op de tweede dag van het vieriandentoernooi in Stockholm gerevancheerd voor de eerder geleden nederlaag tegen Frankrijk (71- 83). Gisteren versloegen de Nederlanders Griekenland met 98-90, na een ruststand van 50-6. 4* 6* 5* a 12* 6* 6* 11* 6* 6* 7* 6.® 18* 15.® 11* 6* .6* 11* De als tweede geplaatste Argentijn José Luis Clerc heeft gisteren in Mel bourne tijdens het tennistoernooi om de open Australische titels de strijd gebles seerd moeten staken. De 20-jarige Clerc won in zijn partij voor de eerste ronde tegen de Australiër John Marks de eerste set met 7-6, maar kreeg toen te veel last van een oude knieblessure en trok zich terug. Vier weken geleden openbaarde de blessure zich tijdens een toernooi in Buenos Aires. „Daarna heb ik zonder problemen aan enkele toernooien meege daan”, aldus Clerc. „In het begin van deze week verdraaide ik mijn knie echter weer tijdens de training en nu ging het gewoon niet verder”. LANDELIJKE COMPETITIE Dames: eredivisie: HMS-DVO, Quintus- Hellas, Niloc-V en K, Swift* A-Swift AFDE LING HAARLEM, Dames: eerste klasse: Hoofddorp-De Blinkert 2 14.10. Tweedeklas se A: GVO-Concordia (H) 15.20. Tweede klas se B: ADO-BSM 11.15 derde klasse A: DSOV- De Blinkert 5 14.55. HEREN: eerste klasse: KIC 2-Concordia (H) 16.55, Full Speed-IJ- mond 2 11.55, Concordia 2-The Flags 13.45. Tweede klasse: Wijk aan Zee-Concordia 12.05. Prijswinnaars werden in groep 2: Wilbert van Duin en Eddy Bik; groep 3: Marc Schmitz en Jan Hordijk; groep 4: Bart Schurer en Jan Herman de Vries; groep 5: Sjanet van der Broek en Corien van Haeringen; groep 6: Marcel Heere- mans en Marcel van der Horst; groep 7: Maurice Langeveld en Klaas Tjalling Nolles; groep 8: Pascal Brouer en Rogier van Nieuwenhuizen; groep 9: Eric Draayer en Ilja Cassee; groep 10: Frank Nelissen en Jeroen Koster; groep 11: Michel Prevost en Rob Tauber; groep 12: Michel Brouwer en José van der Lee; groep 13: Frank Verlaat en Eddy van Waveren; groep 14: Gerard Beaufort en Hans Boots; groep 15: Jan van Haeringen en Han Kamminga; groep 16: José Metselaar en Olaf Smith; groep 17: Ruud Sweers en Marijke de Vries; groep 18: Renata Strijland en Mare Kersten; groep 19: Eric Koeben en Meluha Yashu; groep 20: René van der Waag en Jeroen Vermeij. (Van onze sportredactie) ZAANSTAD. De AZ-leiding is teleur gesteld over de zware straf, die de tucht- S commissie van de KNVB heeft uitgedeeld 14* aan Hugo Hovenkamp in verband met 14* diens kopstoot tegen Haarlem-speler Reu ser: namelijk vier wedstrijden geschorst. Hoe de olympische regels ook geïnter preteerd kunnen worden, blijkt trouwens eveneens uit de Amerikaanse ervaringen van Sies Uilkema: „Alle topschaatsers hebben een zogeheten „Olympic job” ge kregen. Ze staan op de loonlijst van grote bedrijven, die de olympische kandidaten hebben geadopteerd. Officieel moeten ze vijftien uur per week werken, de rest van de tijd is voor de training, maar die uren worden volledig doorbetaald. De laatste twee jaar was er voor de schaatsers haast geen geld beschikbaar, nu de Olympische Spelen in aantocht zijn, blijkt ineens alles mogelijk.” INZELL. Ria Visser heeft gisteren tijdens internationale wedstrijden in In zeil het Nederlands juniorenrecord voor meisjes op de 1500 meter verbeterd. Zij won de afstand in 2 minuten 16.86 secon den. Het oude record was gevestigd op 3 april van dit jaar op de baan van Medeo door Ilona Leushuis met 2.17.06. De 1500 meter bij de heren leverde een overwinning op voor Hans van Helden in 2.03.67. Tweede werd Harm van de Pal in 2.04.62. Hans van Helden won later ook de 5000 meter in 7.33.22. Hij werd gevolgd door de Finnen Jarmo Alppi met 7.39.04 en Olavi Koeppae met 7.39.42. Harm van de Pal finishte als zesde in 7.47.30. GRONINGEN (ANP). John van der Wiel heeft gisteren in de zevende ronde van het toernooi om het Europees kampi oenschap schaken in Groningen door een overwinning op de Ier McCarthy de aan sluiting met de top behouden. Van der Wiel kwam op vijf punten en blijft daarmee ëën half punt achter op de leiders Dolmatov, die won, en Mateu en Tiller, die tegen elkaar remise speelden. De 16-jarige Ahmed Fauzi uit Indonesië heeft zich met een tweede opmerkelijke overwinning duidelijk kandidaat gesteld voor de eerste plaats in het toernooi om het wereldkampioenschap jeugdschaken 1978 in Sas van Gent. Na in de eerste i*onde een punt te hebben veroverd op Garcia Hernandez (Mexico) versloeg hij gisteren Mare Villermain (Frankrijk). Fau zi deelt de eerste plaats met José Huergo (Cuba) en Cetin Sel (Turkije). De Haarlem mer Ron Nio Bertholee brak zijn partij tegen Ralf Rehn uit Finland af. ROTTERDAM (ANP). Rudie Koop mans zal op 21 februari in het sportpaleis „Ahoy” te Rotterdam uitkomen in een gevecht om de Europese bokstitel in het halfzwaargewicht tegen de Italiaanse ti telhouder Aldo Traversaro. In februari van dit jaar kwamen beide boksers ook al tegen elkaar uit. Het ge vecht eindigde onbeslist, nadat aanvanke lijk de jury had een tellingsfout ge maakt Koopmans tot winnaar was uit geroepen. Door het resultaat bleef de Itali aan Europees kampioen. Op de ranglijsten van de World Boxing Coucil (WBC) neemt Traversaro momenteel de zesde plaats in. Koopmans is als achtste genoteerd. (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM. In de grote zaal van de Ontmoetingskerk in Schalkwijk heeft de schaakclub SVS voor het zesde achtereenvolgende jaar een toernooi gehouden voor jongens en meisjes tot en met 12 jaar. Aan het door Elmar de Vries en zijn staf geleide evenement namen 113 jongeren deel, die een herinneringsvaantje ontvingen. Boven dien werden in elke groep twee prijswinnaars nog eens extra in het zonnetje gezet. In de morgenuren werden de schiftings- wedstrijden gehouden, die er toe leidden dat een finalegroep ontstond bestaande uit René Bakker en Theo Roest, die al hun partijen hadden gewonnen en Antoon Stokman en Leon Raayman, die slechts een half punt hadden verspeeld. In deze finalepoule bleek René Bakker andermaal ongenaakbaar door ook nu al zijn tegen standers te verslaan. Deze in de jeugd afdeling van VHS spelende winnaar werd hiermee tevens gerechtigd tot deelneming aan het Noordhollands jeugdkampioen schap, dat voorjaar 1979 wordt verspeeld. De eindstand in de finale werd: 1. en kampioen: René Bakker (VHS) 3 punten; 2. Antoon Stokman (SVS) 2 punten; 3. Leon Raayman (SVS) 1 punt en 4. Theo Roest (VHS) 0 punten. Met uitzondering van de twee laatste groepen bestonden alle volgende groepen uit zes deelnemers. Als best geplaatst meisje klasseerde Henriëtte Dutmer zich. Sies Uilkema: „Ik heb er ontzettend veel opgestoken. Een keer of drie heb ik samen met Eric Heiden getraind. Het is me zo goed bevallen, dat ik besloten heb de ko mende zomer voor drie maanden naar Amerika te gaan. Dan beginnen we aan het olympische seizoen en zul je er flink tegenaan moeten beuken.” Na nationaal recordhouder Jos Valen- tijn (38,40), die na een langdurige knie blessure binnenkort zijn internationale rentree viert, is Sies Uilkema de snelste Nederlander op de 500 m. Met zijn tijd van 38,51 zit hij de kopman van het Oranje- sprintteam al vrij dicht op de hielen. Logi scherwijs is Uilkema de voornaamste troef op de olympische 500 m, begin 1980 in de Amerikaanse wintersportplaats Lake Pla cid. Daar zal Jos Valentijn namelijk ontbre ken, want het hypocriete Internationaal Olympisch Comité voelt er niets voor om deze Nederlander zijn jeugdzonde te ver geven. In het grijze verleden zwichtte Va lentijn voor het aanbod van de duistere proforganisatie ISSL, en hoewel hij slechts in één wedstrijd uitkwam, al het geld aan de KNSB schonk en als minderja rige het contract tekende, wensen de olym pische heren hem zijn amateurstatus niet terug te geven. te werken”. schaatsen breken telkens als ik op de eerste meters voluit ga. Het komt door mijn afzet, maar er schijnt geen sterker materiaal gemaakt te kunnen worden. De eerste passen houd ik me bewust een beetje in, pas na vier meter geef ik alles.” Daar tussendoor doet hij dan nog een duurloopje, en dat alleen al is net zo zwaar als een hele dagtraining bij ons.” De instelling van de Amerikanen spreekt Sies Uilkema erg aan, al vindt hij niet dat de enorme trainingsarbeid van Eric en Beth Heiden klakkeloos moet wor den nageaapt om tot de best mogelijke prestaties te komen. „Ik weet nu wat zij doen en ik ken ook het programma van Frode Roenning, die eveneens bij Eric Heiden is geweest. Die maakte er een echte vakantie van, elke dag een potje bier drin ken en zo. Het is onvoorstelbaar, zo weinig als die Noor traint. Hij raakt ook geen gewichten aan. Gewoon een natuurtalent. Roenning is trouwens wel de enige ge weest die Heiden de vorige winter één keer bij de commissie. „Het heeft toch geen zin meer. Maar ik vind wel dat de KNVB met twee maten meet. Er zijn spelers bij, die een rode of gele kaart krijgen en er met een geldboete vanaf komen. Hovenkamp is mijns inziens zwaar gepakt. Het valt natuurlijk nooit goed te praten wat hij deed, maar je moet ook kijken wat er aan voorafging. Frans Reuser gaf toen name lijk een gemene trap tegen de knie van Hovenkamp, waaraan hij is geopereerd. De scheidsrechter had Reuser toen een gele kaart moeten geven, maar dat ge beurde niet”. Een somber gestemde Gerrit Peters dus, die een straf op zijn plaats vindt, maar niet in deze mate. De schorsing geldt uitsluitend voor competitiewedstrijden van AZ; dus niet voor de vriendschappe lijke ontmoetingen, die AZ in de winter stop speelt. AZ moet Hovenkamp missen tegen Go Ahead Eagles en PSV thuis en uit tegen FC VVV en Feyenoord. Henk van Rijnsoever zal de plaats van Hoven kamp wel overnemen. Ook bij Zandvoortmeeuwen gaan de be stuurders en commissieleden op de eerste dag van het nieuwe jaar aan de slag in een partijtje voetbal tegen de begeleiders. Dit treffen wordt gespeeld op het hoofdveld aan de Vondellaan en begint om 13.30 uur. Op het veld van HBC aan de Cruquius- weg in Heemstede wordt maandag 1 janu ari voor de vijfde keer een derby gespeeld tussen HBC en RCH met als inzet de Nieuwjaar strofee. Het bijzondere van dit treffen is dat de elftallen bestaan uit com binaties van spelers uit alle seniorenelftal len. De aftrap is om 14.00 uur. Driemaal achtereen kwam HBC winnend uit het strijdperk en de laatste keer was dat RCH. Veertig leden van de Haarlemse zwem vereniging DWR zullen op Nieuwjaarsdag een duik in het zeewater bij Zandvoort nemen. Deze „nieuwjaarsduik” een jaar lijks terugkerend evenement, werd enige jaren geleden door trainer Ok van Baten burg bij DWR geïntroduceerd. Voordien nam Njord ’59 dit evenement voor zijn rekening. Plaats van handeling is het strand aan de Boulevard Paulus Loot om 13.30 uur. De uitslagen van lotto en toto 51 van zondag 24 december 1978 is: Lotto 51: In deze lotto vielen 17.932 prijzen. Inleg: ƒ3.425.076,00. Prijzenbedrag: ƒ1.657.963,01. Eerste prijs: geen winnaar, 1/5 deel van het bedrag van de eerste prijs gaat naar de jackpot van lotto 52 van zondag a.s., het overige 4/5 deel wordt gelijk verdeeld over de tweede tot en met de vijfde prijs. Tweede prijs: 1 winnaar, die bruto ƒ282.785,20 ontvangt. Derde prijs: 178 winnaars, die elk bruto ƒ2.045,60 ontvangen. Vierde prijs: 8.202 winnaars, die elk 54,30 ontvangen. Vijfde prijs: 9.551 winnaars, die ƒ46,60 ontvan gen. Jackpot voor lotto 1 van zondag 7 januari 120.094,16. Toto 51: In deze toto vielen 980 prijzen. Inleg: ƒ398.167,00. Prijzenbedrag: ƒ189.129,33. Eerste prijs: 3 winnaars, die elk bruto 25.217,20 ontvangen. Tweede prijs: 70 winnaars, die elk 675,40 ontvangen. Der de prijs: 907 winnaars, die elk 72,90 ont vangen. BREDA (ANP). De organisatie van prof-wielerwedstrijden blijft uitsluitend in handen van de SBB, de stichting tot bevordering beroepswielersport. Ren ners, die in het komende seizoen via een andere manager dan de coördinator van de SBB aan de slag willen, zullen in het algemeen de startlijsten gesloten vinden. De vereniging van wedstrijdorganisato- ren heeft namelijkin meerderheid beslo ten slechts renners via de SBB te contrac teren. Organisatoren, die buiten de stich ting om willen werken, zullen geen SBB- renner aan de start kunnen krijgen. Heren-dinsdag: BOB-Nat. Ned. Donar, Fla- mingo’s-EBBC (20.00), Frisol R-Punch Woensdag-heren: Delta Lloyd-BV Amstel veen, Parker-Musette R/Z, Sphinx-Hoofd- dorp. Vrijdag-Dames: Onze Gezellen-Grata- ma DSS 2, The White Stars 2-Exercitia, Gra- tama DSS 5-Cycloons, Herbrink Guardians 3-Cronjé Shots. AFD. HAARLEM KNVB Zaterdag, eerste klasse: Velsen-SVJ Tweede klasse: Tweede Jeugd-Corja; Reno- va-Zandvoortmeeuwen. Zondag, tweede klasse: EHS-TZB (21 minuten uitspelen bij stand 0-1). Hoofdklasse A: BEP-Archipel, LUTO-DE- TO, LDO-Fortuna, Allen Weerbaar-Ons Ei bernest. Hoofdklasse B: Rapiditas-DKC, HKV-Wordt Kwiek, DOS’46-Blauw Wit, Dee- tos-Pams. Eerste klasse A: Groen Geel-ADOS, Swift-Celeritas. Eerste klasse B: OVVO-Altius, MIK-SMS. Tweede klasse A: DSV-Oosterkwartier, Vogel-Amstel, BFC- KVD Tweede klasse B: Victoria-HKC, ZKC- Landlust. Tweede klasse C: Vlug en Vaardig- SVK, Midlandia-TCNH. Derde klasse A: Wa- tervliet-Hespa, Oosterpark-Apollo, KCS- Haarlem. Derde klasse C: Thor-DSO, DKV- MIA, DTS-DSO. Afdeling Noord West, eer ste klasse: Zaandam Zuid-Rapid. Zijn explosieve startsnelheid heeft een schaatsfabrikant al bijna tot wanhoop gebracht. Uilkema: „De buizen van mijn 12* 10* 9.® 7* 10* dag dat AZ niet in hoger beroep zal gaan 5* 12* 10* 9* 9* 7* 7.* 9* 7* 10* 9* 10* „Voorbereiden op Spelen

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 19