Honkbalbond groeide sportpuntiqj IJshockey-verlies |stFceksport Basketbalploeg: derde plaats Veertig dammers naar „Top-Tien” lipton Cruijff maakt sigaretten-reclame HILBERT VAN DER DUIM BEZET TWEEDE PLAATS Van duel tegen oud-internationals Cruijff Interesse Standen ■i 15 SPORT 3 0 DECEMBER 19 7 8 o rl A ZATERDAG OSLO De Nederlandse schaatsploeg is op de eerste dag van de nieuwjaarswedstrijden in Oslo niet onderuit gegaan. In het klassement over de eerste twee afstanden bezet Hilbert van der Duim de tweede plaats met slechts een minimale achterstand op Jan Egil Storholt. I Klaas Vriend sloot de eerste dag af als zesde. 'V honkbalbond slechts 4025 Schaatsploeg houdt zich staande in hoge noorden £3 Kinheim en Lions: kans op titel theoretisch punten beroofden. merk STOPPER T KHFC: afgelasting bijna uitgesloten honkbalvereniging is nog uit Oostbrabant-Limburg STOCKHOLM. De Nederlandse bas ketbalploeg heeft het vier-landentoernooi in Stockholm niet winnend kunnen afslui ten. Nederland verloor met 60-70 van Zwe den na een ruststand van 39-28 in het voordeel van Zweden, die door hun winst tevens eerste in het toernooi werden. Ne derland werd derde achter Frankrijk Het aantal honkballers steeg met 7.58 procent, beduidend hoger dan een jaar geleden toen dat percentage op 4.37 lag. De stijging bij de senioren was 5.58 procent, (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. Een zeer be perkt basketbalprogramma heeft gistera vond alleen de dames in de districts eer ste klasse binnen de lijnen gebracht. Zo wel in de Kennemer Sporthal als in de Zeewijkhal te IJmuiden verdedigden Kinheim en The Lions de theoretische kansen op een kampioenschap en de daar aan verbonden promotie naar de landelij ke competitie. Veel meer dan theoretisch is de kans echter niet, omdat het op kop gaande Her- brink Guardians tot op heden nog geen steek liet vallen, terwijl de concurrenten - bij de junioren 3.22 procent, bij de adspi- ranten 7.58 procent en bij de peanuts 18.64 procent. Damessoftball blijft de grootste aan dacht opeisen, want met 565 nieuwe speel sters betekende de toename een percenta ge van 10.6 procent. Bij de senioren was dit 11 33 procent, bij de junioren 4,6 pro- Nu is het verwarrende in deze zaak natuurlijk dat Johan Cruijff zijn goede naam niet als niet-roker aan deze adver tentie leent om een zakcentje bij te ver dienen, maar dat hij, op het hoogtepunt van zijn kunnen als voetballer, na de wedstrijd altijd paffend aan een sigare tje kon worden aangetroffen. Johan Cruijff en Piet Keizer waren, ook in hun gloriedagen, tamelijk fervente rokers. En of ze nu wel van die milde, nicotine- en kankerarme sigaretten rookten, waag ik te betwijfelen. Je rookt zoals je voet balt. Als Johan Cruijff dus nu beweert dat hij die minder erge sigaretten rookt, dan heeft hij in feite een stap terug gedaan op de weg naar alle goede voor nemens waar het beter ten halve gekeerd is dan ten hele gedwaald. Een drank zuchtige die van jenever is overgestapt op bier, dient tenslotte ook geprezen te worden, al hangt het er wel een beetje vanaf hoeveel bier hij dan is gaan drin ken. Misschien wil Johan, door daadwerke- sigaretten in te slaan. Want luidt de boodschap, sinds Cruijffie bij Ajax speelde, niet dat je kampioen kon wor den op een slof en een oude voetbal schoen? De spectaculairste groei maakte het ray on West-Brabant door met 25.48 procent. Maar ook de rayons Oost-Brabant-Lim- cent en bij de peanuts het opmerkelijke cijfer van 152.6 procent. De herensoftbal- lers kwamen tot een stijging van 29.97 procent, wat in 1977 55.2 procent was. Zelden kwam één van beide ploegen tot vlotlopende combinaties en veelal werd het succes gezocht in de individuele acties, die echter weing rendement opleverden Onbetwiste uitblinkster was routinier No- Ook Inter Heemskerk houdt op de eer ste dag van het nieuwe jaar een traditione le wedstrijd, namelijk die tussen het be stuur en jeugdleiders onder leiding van M. Toet. Van het bestuur doen mee: Th. de Vries, J. Aerts, E. Lasker, A. Harsveld, B. Bosman, V. Salveggio, J Vazquez Figuei redo, C. van Stéijn, P. Acosta Padron, R Polisini en R. Magnolfi. Jeugdleiders: W. de Vries, P. Lopez Herrera, P. Bouwmees ter, A. Torrisi, L. Usai, J Lagrand, A. Valk, P. Molenaar, J. Groen, J. Beuker en P. A. v. d. Bosch. Vooraf van 13.00 tot 14.00 uur nieuwjaarsreceptie. Eén helft lang heeft het er naar uitge zien, dat de Akrides-reserves zich voor eigen publiek niet zouden kunnen revan cheren voor de vorige week tegen The Lions geleden nederlaag. Direct na de bas- ketverwisseling klapte het bezoekende DI OS inéén. Ruim tien minuten lang kon de ploeg uit Nieuw-Vennep de basket niet vinden Toen bovendien de eigen verdedi- Akrides 2-DIOS 32-27 (rust 15-20). Tops- coorsters Akrides: Lyda Bronsveld (8-2) en Joke Haver (4-4). zij zeggen dat iemand als Johan Cruijff, „een held van onze tijd", een lichtend voorbeeld moet zijn voor de jeugd in plaats van al die jongens en meisjes een alibi te geven om te gaan roken? Niet alleen die zogenaamde gezonde sigaret ten, maar ook alle andere sigaretten, want wat zegt Japie als vader hem wil verbieden een nicotinerijke sigaret te roken: „Die is maar twee keer zo kanker verwekkend als die sigaret van Johan, vader, en je weet best dat ik maar half zo goed voetbal als Johan, en dat ik ook geen ambities heb om meer dan een hal ve multi-miljonair te worden!” Of zou die jeugd van tegenwoordig gewoon denken: Johan Cruijff kan me nog meer vertellen, hij zit alleen in die advertentie vanwege de poen, als hij morgen een jarretelgordel aanbeveelt ga ik toch ook niet proberen als eerste een jarretelgordel te kopen! Of is de jeugd Kijk, ik heb nog nooit in mijn leven ook maar één sigaret gerookt, ik ben dan ook nooit multi-miljonair geworden, maar daar staat tegenover dat ik nooit Onze Gezellen-The Lions 30-62 (rust 13- 33). Topscoorster Onze Gezellen: J. Bram mer (5-3). The Lions: C. Wiedema (11-6) en J. Draijer (9-5). Een feller The Lions, dat bovendien in „Teleurgesteld toont Joop Stoffelen zich over de afwezigheid van Jan Jong de reboundduels duidelijk de meerdere van Onze Gezellen was, heeft aan één helft voldoende gehad om de thuisclub op de knieën te krijgen. Ook in de tweede helft bleven de gasten ondanks beter Haarlems tegenspel domineren. De uiteindelijke 30- 62 nederlaag had nog aanzienlijk hoger kunnen uitvallen als de Zandvoortse da mes vanaf de vrije-worplijn de kansen beter hadden benut. Stand: Herbrink Guardians 10-20, Lions 10-14, Akrides 2 10-12, Kinheim 10-12, The White Stars 2 8-10, Gratema-DSS 2 8-8. Exercitia 9-6, DIOS 10-6, Onze Gezellen 10- 6, Hoofddorp 2 9-0. Exercitia-Kinheim 28-36 (rust 20-18). Topscoorster Kinheim: Nora Witmans (12-10) In een wedstrijd met twee gezichten heeft Kinheim in de tweede helft nauwe lijks moeite gehad aan dit kleurloze duel toch nog een gunstige wending te geven. DOEK BIESBROUCK: present tegen KHFC De ploeg van Egbert van ‘t Oever is aldus op weg naar een revanche voor de harde nederlaag tegen de Noorse all-roun- ders in Larvik Krap twee weken geleden kon een grieperige Van der Duim zich alleen op de 500 meter handhaven tussen de Noorse grote drie Storholt, Sjöbrend en Stensjhemmet. In Oslo echter was niet alleen Kleine, die op de 3000 meter de eerste plaats deelde met Storholt, partij .voor de Noren, maar ook Van der Duim en Vriend waren dat. Hilbert van der Duin, die in Larvik op de 3000 meter dertien seconden had moeten toegeven aan de ook daar ongenaakbare Storholt, beperkte de schade in de Noorse hoofdstad tot anderhalve seconde. En waar Storholt in de koude avond iets on der zijn tijd van Larvik bleef, behaalden ook de andere Nederlanders duidelijk winst. Slechts Frits Schalij verspeelde een fractie van een seconde in vergelijking met Larvik op de avond dat de vooruitzichten van het Nederlandse schaatsen voor het eerst sinds meer dan één vol seizoen weer enigszins gunstig leken Hilbert van der Duim had na de 500 meter van de all-rounders, met een tijd van 40,1 seconden, al een gedeelde tweede plaats veroverd. Vladimir Bjelov was de snelste met 39,8. Storholt, Pegoc, Stensj hemmet en Van der Duim kwamen uit op 40,1. De tijden van de andere Nederlan ders op de 500 meter waren: Klaas Vriend (11) 40,9., Frits Schalij (12) 41,0., Yep Kra mer (14) 41,4., Wim Pol en Piet Kleine (20) 41,8. De 1000 meter van de sprinter werd gewonnen door Klebnikov in 1.19,15. Hij was ruim een seconde sneller dan Demi dov en Engelstad. Bij de oud-internationals zijn, zoals wij vorige week al meldden, onder meer Johan Cruyff, Jan Jongbloed en Willem van Hanegem niet van de partij. Joop Stoffelen, secretaris van de Club van Oud-internationals: „De grootste strop is het ontbreken van Johan Cruyff. We hebben hem wel benaderd, maar door een vakantie in het buitenland is hij niet in staat om te komen. Daar staat tegeno ver dat hij indien mogelijk 1 september op het veteranentoernooi van HFC aan wezig zal zijn. ging verwaarloosd werd, greep Akrides de kans met beide handen aan om de bakens te verzetten. Wel schoten de Akrides-da- mes niet al te zuiver, maar dankzij de goed lopende break werd in korte tijd de achter stand toch omgezet in een 32-22 voor sprong. Een aangeslagen DIGS kon in de slotfase de score nog wel een gunstiger aanzien geven, maar Akrides bedreigen behoorde niet meer tot de mogelijkheden. Aanstaande zondagmiddag speelt RCH op zijn terrein in Heemstede een vriend schappelijke wedstrijd tegen Halfweg. Aanvang 13.00 uur. De ploeg zal zonder Gerard Boon aantreden die tijdens een training op het strand zijn kniebanden heeft gescheurd. Hij zal zeker vier weken in het gips moeten zitten. DEN HAAG. Het Nederlandse ijshoc- keyteam heeft vrijdagavond op De Uithof in Den Haag met 3-13 verloren van de Sovjet-Unie. De periodestanden waren 3-3, 0-2 en 0-8. De doelpunten werden ge maakt door: Nederland: De Graauw, Van Wieren en Jansen; Sovjet-Unie: Viktor Go likov 3, Anton Golikov, Privodin en Petrov 2, Kharlamov, Balderis, Kapoestin en Bil-. jaletdinov 1. Beide ploegen kregen zes strafminuten (Van onze sportredactie) HAARLEM. Ondanks het slechte weer van de afgelopen week en ondanks het sombere perspectief voor dit week einde, ziet het er naar uit, dat de traditi onele Nieuwjaarswedstrijd tussen het eerste team van de jubilerende Konink lijke HFC - de voetbalclub bestaat in 1979 honderd jaar - en de oud-internatio nals normaal doorgang zal kunnen vin den. Weliswaar is de toestand van het veld door de overvloedige regenval niet optimaal, maar de heer A. Sandte, voor zitter van de jubileumcommissie van HFC, verwacht niet dat deze ontmoe ting, die voor de 47e maal wordt gehou den, om die reden zal worden afgelast. HAARLEM De groei in de honkbal bond zet door. In het jaarverslag spreekt secretaris Theo Vleeshouwer weliswaar zijn teleurstelling uit over het feit dat de 20.000 nog niet is gehaald in 1978 - de bond bleef steken op 19.466 - maar het beteken de tóch een groei van 9.98 procent, wat 1767 nieuwe leden betekende. In 1977 be droeg de groei 15.21 procent en in 1976 12.51 procent. elkaar iedere week weer van kostbare 4 ra Witmans, die in feite alleen verantwoor delijk was voor de Kinheim-winst. In de Top-Tien-klasse zal de Haarlem- mér Wim de Jong zijn titel verdedigen, terwijl de IJmuidenaren Gerard Beere- poot en Peter Pippel hun debuut maken. Verder spelen in deze groep: Harry van der Vossen, Hugo Schut, Cees Pippel, Theo Tielrooij, Paul Boerrigter, Wim Win ter en Jeroen Sterel. Wedstrijdleider is de Haarlemmer Piet Hollenberg, die daarmee het werk van Gerard Luiten overneemt. De wedstrijden worden gespeeld in het I clublokaal van de damclub Heemstede, I namelijk de Princehof aan de Glipper- dreef te Heemstede. De slotronde en prijsuitreiking vinden plaats op zaterdag 3 februari. De overige wedstrijddata zijn: 2, 6, 9, 13, 16, 20, 23 en 27 januari. burg (19.16 procent), het oosten (18.02 procent) en Noord-Holland (11.54 procent) kunnen tevreden zijn. Het rayon Haarlem blijft het grootst met meer dan 4000 leden: 4295. Twee-en-twintig jaar geleden telde de toenmalige leden De grootste steeds HSCN met 374 leden, bij wie 253 peanuts. Daarop volgen Storks (259), The Herons (220) en Kinheim (206). De grootste softbalvereni- ging is Terrasvogels met 167 leden. Onze Gezellen is goede tweede met 143 leden. bloed. „Dat Jongbloed er niet bij is, een kwestie van onwil van Roda-manager Hans Coerver. Het excuus was het risico van een blessure, maar uit alles bleek dat hij gewoon niet mocht komen”. Hoewel Joop Stoffelen pas vijf jaar als secretaris zitting heeft in het bestuur; is hij onder andere ook als speler meer dan 25 jaar sterk betrokken bij de activiteiten van de oud-internationals. Hij was ook degene, die de eerste aanzet gaf tot de oprichting van de „Club van Oud-Inter- nationals”. Daarover: „Er bestond wel een vereniging maar die had geen offici eel karakter. Ons uitgangspunt was het spelen van wedstrijden beter te coördine ren en de club weer wat nieuw leven in te blazen”. >1- HILBERT VAN DER DUIM: knappe prestatie H.Dat is gezien de interesse voor de verrichtingen van de oud-internationals, uitstekend gelukt. Dit jaar werden maar liefst 26 wedstrijden afgewerkt, een ge middelde van een duel per twee weken Van deze 26 wedstrijden werden er 20 gewonnen, drie gelijk gespeeld en drie verloren. Joop Stoffelen: „In principe spelen we alleen op zaterdag, omdat veel spelers op zondag nog actief zijn bij een vereniging als trainer. In de zomer komen we echter ook vaak op midweekse dagen in actie. Geld vragen we overigens nooit. We wil len gewoon leuk met elkaar een balletje trappen, meer niet. Voor een premie spe len doen we dan ook beslist niet. De enige condities zijn: een reiskostenvergoeding en een diner na afloop”. Selecties: Oud-internationals: Loek Bies- brouck, Tinus Bosselaar, Frans Bouwmeester, Wietze Couperus, Theo van Duivenbode, Frits Flinkevleufel. Barry Hulshof!, Rinus Israel, Reinier Kreijermaat, Piet van der Kuil, Piet Lagarde, Leen van der Lugt, Piet Ouderland. Otto Roffel, Rinus Schaap, Henk Schouten. Wim Suurbier, Sjaak Swart en Roel Wiersma. KHFC: Akkerman, Van der Schouw, De Boer, Bettink, Korpershoek, Van Muiswinkel. De Groot, Stut. Volgers, Doodeman, De Vlie ger en Flieringa. De aanvang is 14.30 uur. over die eeuwig maaiende benen heb hoeven beenhuppen, nooit bestraald, ge masseerd of geopereerd heb hoeven wor den, nooit aan de hand van mijn schoon vader heb hoeven lopen, en nooit klaar heb hoeven staan voor de pers, - o nee, dat is niet waar, ik heb elke dag klaar gestaan voor de pers. Hoe dan ook, ik snap eigenlijk niet waarom Johan Cruijff, die een grote som geld, die hij overhield aan de 0-8 afscheidswedstrijd, aan het Emma-kinderziekenhuis schonk, uitgerekend reclame gaat maken voor het roken van wat. voor soort sigaretten dan ook, die het Emma-kinderzieken huis noodzaken apparatuur voor kankeronderzoek en kankerbestrijding aan te schaffen. Hij verkeert momenteel toch in de positie dat hij zijn arbeid voor reclame zorgvuldig kan afwegen, zoals Paul Steenbergen niet elk rolletje hoeft te accepteren dat hem wordt aangebo den. Door enerzijds reclame te maken voor sigaretten, en anderzijds een schen king te doen aan het Emma-kinderzie kenhuis, vervult Johan Cruijff net zo’n soort dubbelrol als wijlen Alfred Nobel, die eerst het dynamiet uitvond en daar na de Nobelprijs instdlde, onder andere voor de Vrede. De voetbalvereniging DEM heeft voor Nieuwjaarsdag weer zijn traditionele wed strijd tussen een oude garde (het team der prominenten) en het huidige eerste elftal georganiseerd. Voor het team van promi nenten zijn geselecteerd: Jos Bakker, Wout de Boer, Piet Burger, Jan Dekker, Jan Groenland, Piet Half, Jan Jansen, Sjaak Kleef, Theo van Lieshout, Herman Muskee, Jan Nooy, Jan Oorthuysen, Dack Schram, Lex Schram, Jan Scheerman, Ed Six, Hans Stuifbergen, Tom Welp en Jan Willems. Coach: Jan Muskee; algehele lei ding: A. Hoogeboom. Aanvang. 14.30 uur. Na afloop in het clubgebouw „De Boog” Nieuwjaars-instuif. (Van onze dammedewerker) HEEMSTEDE. Voor de vijfde achter eenvolgende keer is het bestuur van de damclub Heemstede er in geslaagd het „Top-Tien”-damtoernooi te organiseren. Gedurende de maand januari kunnen maar liefst veertig genodigden hun hart ophalen in dit gesponsorde damevene- ment. Was dit toernooi aanvankelijk be stemd voor de tien sterkste spelers van Kennemerland, door de jaren heen is dit uitgegroeid tot vier groepen van tien spe lers. Organisaties die sinds jaar en dag het roken, vooral door de jeugd, bestrijden omdat je er nogal kanker van krijgt en nogal gauw dood van kan gaan als het je een beetje tegenzit (de „die-hards” even niet te na gesproken natuurlijk, iede reen kent wel iemand wiens grootvader sinds zijn veertiende een pakje per dag rookt maar nu, op zijn zevenentachtig ste, nog steeds zonder bril de waarschu wingen op die pakjes kan lezen), dus het valt te begrijpen dat die organisaties zich kapot schrokken toen zij Johan Cruijff in advertenties reclame zagen maken voor kankerarme sigaretten. Al het moeizame gepiel, via lezingen op scholen met vertoning van longen als zwarte sponzen en demonstraties van het rokerskuchje, werd door Johan in één klap teniet gedaan, want ja, als de beste voetballer ter wereld indirect be weert dat hij de beste voetballer ter wereld én multimiljonair is geworden dankzij het roken van nicotinearme si garetten in plaats van die boosaardige sigaretten die er de oorzaak van zijn dat je de bal steeds nét niet voor de uitlijn, maar .aldoor over de uitlijn te pakken krijgt, dan ga je als jongeman, en zeker als jongejuffer, toch meteen naar de win kel om een slof van die stimulerende Herman Snoeyink heeft in Rosmalen zijn elfde veldrit-overwinning van het sei zoen behaald. Tweede werd de Belg Jean Brouwer Klaus-Peter Thaler won gisteren een veldrit over 25 kilometer in het Lim burgse Hulsberg. Pim Verbeek van Sparta, die enkele weken geleden een spierscheuring opliep in het dijbeen is gisteren aan de complica ties daarvan operatief geholpen in het Rot terdamse Dijkzigt-ziekenhuis en zal min stens twee maanden uitgeschakeld zijn. Jong Oranje verloor in Malakka de tweede hockeywedstrijd tegen Jong Malei sië. Na de 0-2 in de eerste wedstrijd in Koeala Loempoer werd het nu 1-3. Het bestuur van de Franse club Stade Reims heeft het faillissement aange vraagd. De ploeg bezet op het ogenblik de laatste plaats in de competitie. Na zes landstitels behaalde Stade Reims twee maal de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Bekende spelers van vroeger waren Ray mond Kopa en Just Fontaine. Binnenkort moet de beroepstrainer J. P. van Leeuwen uit Marum (Groningen) zich voor de strafcommissie van de stichting Nederlandse Draf- en Rensport verant woorden voor het feit dat in de bloedmon sters van het bij hem in training zijnde paard Ola H ongeoorloofde middelen za ten. De Hongaarse internationals Tibor Nyi- lasi en Andras Torocsik mogen weer spe len. De Hongaarse voetbalbond heeft vrij dag de schorsing van e e e n jaar, die de spelers was opgelegd nadat zij tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap in de wedstrijd tegen Argentinië uit het veld waren gestuurd, ongedaan gemaakt. Het internationale toernooi in Apel doorn heeft een onverwacht succesvol slot gekregen voor Nederland. In de finale bij de heren versloeg een sterk AMVJ de Poolse formatie Beskid met 3-1. De set standen waren 15-10 12-15 15-13 en 15-9. niet zo sceptisch als ik wel zou willen, met hun Olivia Newton John-jurkjes en hun John Travolta-kapsel?Heb ik Johan Cruijff nu misschien op een idee ge bracht dat hem miljoenen kan opleve ren: hij hoeft maar met een frivool jarre- telgordeltje in Ajax-kleuren in de kleu- renadvertenties te gaan staan en heel Nederland, gevolgd door de rest van de smurfenwereld, steekt zich ook in zo’n nostalgisch jarretelgordeltje, J-Cru. Wat heb ik aangericht! Nu is het verwarrende in de zaak van de rokende Cruijff dat „de sport” in het algemeen niet erg kieskeurig is als er aan reclame verdiend kwan worden. De stadions worden opgefleurd door recla meborden voor sigaretten, sigaren, ta bak en sterkedranken, en ook een week blad als Voetbal International weert zul ke advertenties niet uit zijn kolommen. Zelfs Willem Goes, die al 17 jaar in het Olympisch Stadion de grasmat verzorgt, doet dit blijkbaar aan de hand van de constante kwaliteit van een bepaald merk sigareten. Sandte: „Er heeft wel vaker veel sneeuw en water op het veld gelegen, maar tot dusver is er altijd gespeeld. Het is in al die jaren slechts een keer voorge komen dat de wedstrijd niet door kon gaan. Dat was in 1967. Binnen de vereni ging is destijds veel kritiek geweest op die beslissing en de toenmalige voorzitter J. van Baasbank heeft het dan ook nog zeer lang moeten horen. Ik geloof niet, dat er weer zo snel een dergelijk besluit zal worden genomen”. Een belangrijk voordeel voor de Haar lemse vereniging is, dat de gemeente, die eigenaar is van het veldencomplex van HFC, zich loyaal opstelt tegenover dit sportieve evenement, zodat een slecht bespeelbare grasmat geen spelbreker be hoeft te zijn. Volgens de heer Sandte is de conditie van het terrein tot op dit moment redelijk te noemen Een mening, die wordt ge deeld door HFC-trainer Hans Vlietman. „Het veld ligt er voor de omstandigheden goed bij, maar dat kan ook niet anders, want er wordt slechts door het eerste en het tweede team op gespeeld en dan alleen nog in competitieverband”. In tegenstelling tot voorgaande jaren is de HFC-oefenmeester van plan de oud- internationals tegemoet te treden met zijn sterkste team. „Ik wil het”, aldus Vlietman, „nu eens serieus aanpakken, hetgeen betekent dat ik het volledige competitie-elftal laat opdraven. Er wordt dan ook niet gewisseld als het niet nodig is. In het verleden gebeurde dat wel, veelal tot ongenoegen van de spelers zelf”. Afwezig is overigens Hans Winter, die onlangs voor drie duels werd geschorst, waarvan er inmiddels twee opzitten. Een verzoek om dispensatie voor deze gele genheid werd door de KNVB afgewezen. Verder is het niet zeker of aanvoerder Gel Flieringa van de partij kan zijn. Hij sukkelt met een tijdens de training opge lopen blesure. Storholt dankte zijn eerste plaats aan zijn overwinning op de 3000 meter, nadat hij op de sprint gedeeld tweede was gewor den met onder anderen Van der Duim. Storholt won de 3000 meter samen met Piet Kleine. De twee rijders kwamen uit op 4 minuten 15,18 seconden. Van der Duim gebruikte ruim anderhalve seconde meer op de dubbele mijl. lijk of in schijn op die nicotine-arme sigaretten over te stappen, wel „nafkic- ken”, langzaam terugkeren naar „Af", zoals hij na zijn afscheid van het voetbal toch nog dagelijks bij Ajax kwam af trai nen, om het lichaam langzamerhand te laten wennen aan niet-trainen, thuis blijven, uitslapen. Misschien wil Johan op dezelfde manier zijn rookgewoontes te lijf gaan, en vond hij dit belangrijk genoeg om het aan de Nederlandse jeugd te willen overbrengen. Kijk jongens, opa is wijzer geworden, hij rookt nu sigaret ten die maar half zo erg zijn als die ordinaire stinkstokken die jullie alle maal roken! Wie zegt mij, dat hij die advertenties niet uit eigen zak bekos tigt, desnoods fifty-fifty met de desbe treffende sigaretten fabrikanten? Je moet altijd beginnen het beste van de mensen te denken Hebben de bezwaarmakers gelijk als De stand na de eerste dag is bij de sprinters: 1. Klebnikov 79,375 pnt., 2. Koelikov 79,500., 3. Rönning 80,065., 4 Demidov 80,435., 6. Meden- nikov 80,585., 7. Pedersen 80,770., 8 Sletsjö 80.775., 9. Kornilov 81,895., 10 Marchini 82,620. Het klassement na de eerste twee afstanden van de all-rounders is: 1. Storholt 82,660 pnt., 2. Van der Duim 82,888., 3. Balasjov <83,261., 4. Stensjhemmet 83,480., 5. Bjelov 83,820., 6. Vriend 83,945., 7. Martsjoek 83,975., 8. Tveter 84,010., 9. Andersen 84,170., 10. Pegov 84,195., 11. Kleine 84,330., 12. Losjkin 84,511., 13. Kra mer 84,710., 14. Lobanov 84,716., 15. Kaarud 84.743., 16. Gustafsson 84,966.. 17. Pol 85,140.. 18 Schalij 85,185., 19 Oxholm 85,416., 20. Junell 85,710. w! O

IJmuider Courant | 1978 | | pagina 15