Moniek NPO Toots Vokale serie BENT Haagse Comedie Roosje Mar jol UIT. agenda van amsterdam I ■Eg MUZIEK THEATER ■tg ALLERHANDE wijzen UW! Toneel en muziek Musea Bioscopen 12 13 19 7 9 JANUARI UITWIJZER DONDERDAG 4 ■■M I, ‘est eral. ■c f GO, M |WM| 1 i B tüt Toots Thielemans: eigentijdse smaak. tüt Bernard Kruysen: bariton van formaat Mi MBi ^2S 1T* Haagse Comedie. Woensdag in de Stadsschouwburg Haarlem De Haagse Comedie met De Pijlers van de Samenleving van Hendrik Ibsen. Regie: Kees Coolen. Het stuk speelt zich af in een kleine Noorse havenplaats waar het leven gedomineerd wordt door enkele rijke families. Belangrijkste in het stadje is de reder en filantroop Karsten Bernick (Wim van Rooij). Maar Bernick zou zijn voor aanstaande positie nooit hebben bereikt als zijn zwager niet jaren geleden de schuld van enkele onfrisse praktijken van Bernick op zich had genomen. Op het hoogtepunt van zijn carrière wordt de reder geconfronteerd met zijn verleden. Aanvang 20.15 uur Dimanche. Zondag brengt het Zuide lijk Toneel Globe in de Haarlemse Stads- De Italiaanse violist Salvatore Accardo solist bij NPO. Galerie Klein. Leentje Linders behoort tot de kunstenaars die in Haarlem en omgeving niet over het hoofd worden ge» zien. Ze had al eerder exposities in Gebouw Noord-Holland en bij Felison op Beecke- stijn en presenteert deze maand nieuwe De expositie wordt komende zondag om 15 uur geopend door drs. Henk Overduin, hoofd educatieve dienst van het Haags Gemeentemuseum en oud-medewerker van het Frans Halsmuseum. Galerie Klein is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 12-17.30 uur, op donderdagavond van 19-21 uur en op zaterdag van 12-17 uur. grafiek bij Galerie Klein, Krocht 6 in Haarlem. Dertig januari is de laatste dag dat daar haar werk is te zien, tezamen met de keramiek van Gijb Zaalberg. week woensdag tot en met zaterdag, aan vang 20.30 uur. 25,00 0,75 5,00 10,00 .4,50 1,00 )0pm2 50pm2 Bent De Belgisch-Nederlandse toneelgroep BENT brengt zaterdagavond in de Stadsschouwburg Haarlem De Nacht der Tribaden van Per Olov Enquist. Regie. Lodewijk de Boer. De intrige speelt zich af rond de toneelschrijver August Strindberg, die het niet gemakkelijk had met vrouwen. Per Olov Enquist laat zijn stuk spelen kort na de scheiding van Strindberg en de actrice Siri van Essen Siri wil een nieuw leven, zonder Strindberg en dat wil ze inluiden met een come-back op het toneel en nog wel in Strindbergs eenakter De Sterkste, die gaat over de psychologische machtsstrijd die twee vrouwen voeren om dezelfde man. Siri zelf zal de hoofdrol spelen en de andere (zwijgende) rol zal door haar vriendin Marie David worden gespeeld. Juist Marie David zou een belangrijk aandeel hebben in het mislukken van het huwelijk tussen August Strindberg en Siri van Essen. De strijd ontbrandt als Strindberg onverwacht de repetitie bezoekt. Een spannend woordensteekspel, waarin heel humoristisch strijd wordt geleverd en waarbij beledigende vindingrijkheid en bijtend sarcasme elkaar afwisselen. Aanvang 20.15 uur. Het toeval(?) wil dat enkele dagen later de internationale toneelgroep Kiss in de Stadsschouwburg Haarlem juist het stuk van Strindberg, waarvan in de Nacht der Tribaden sprake is: The Stronger, speelt. Verder deze avond, eveneens in het Engels, The Birthday Party, een beklemmende komedie in drie bedrijven van Harold Pinter. Ondanks de sinistere ondertoon van een Kafka-achtige situatie laat Pinter. zijn karakters met veel humor een pijnlijk intrigerend verjaardagsfeest vieren. Dinsdag, 20.15 uur. schouwburg Dimanche van de Franse schrijver Michel Deutsch. Hoofdpersoon in Dimanche is het meisje Ginette, bezeten van het idee om de beste majorette te zijn, om het majorettenconcours te winnen en op die manier weg te komen uit het dorp waar ze woont en het Grote Leven in te Bernard van Beurden het gemengde publiek meevoert op een speelse tocht langs de basisbeginselen van de muziek van alle eeuwen. Gegarandeerd dolkomisch en leerzaam. Open Podiumavond. De maandelijkse open podiumavond die het Haarlems Concertgebouw er al enige jaren op nahoudt om jonge en amateurmusici de kans te geven podiumervaring op te doen, is eigenlijk een ideale vorm van open huis houden. Je betaalt niemandal en toch ben je een aardig avondje onderdak Maandagavond is het weerzo ver (20.15 uur). Zo laat de pianist Ernst Fitters twee werkjes van Chopin horen, speelt de pianiste José van Aken een sonatine en rondo van Clementi waarna de tenor Andries Keirsgieter met piano-begeleiding van Gré van de Burgh twee aria’s van Verdi en een Napolitaans lied ten gehore zal brengen. Tot slot komt een kwintet aan bod, dat stevig uitgevoerde traditionele muziek op het repertoire zegt te hebben: Hanneke Koek (fluiten), René van Vliet eh Will van Els te Broekhorst (gitaren), Carolien Hoogenhout (viool) en Merel Swanevelt (piano) zullen wel laten horen wat dat inhoudt. Overigens kunnen amateurmusici zich weer via Leny van Schaik of Piet Bakker van het Haarlems Concertgebouw (023-321155) aanmelden voor een podium beurt op een open avond. Haarlems Bach Ensemble. Het derde concert in de kleine, maar exquise serie in de Heemsteedse St. Bavokerk aan de Herenweg 88, heeft volgende week donderdagavond plaats (20.15 uur). Optredene is dan het Haarlems Bach Ensemble onder leiding van Sam ten Velden met medewerking van organist Aldert Winkelman. Uitgevoerd worden de Cantate no. 16 van Bach, Motet van Brahms en de Trompetsuite van Handel, ■HM van hart garanderen telkens weer een eigentijdse aanpak en smaak. b) Toots neemt „sidemen” van allure mee. Op fenderpiano Rob Francken in het naburige Duitsland allang erkend als een van de hedendaagse groten op dit instrument. Op drums, eveneens een zuiderbuur, Bruno Castelluci, begaafd en bemind vanwege zijn compacte soli, drive en sessiewerk voor onder meer Jan Akkerman. En op bas, tenslotte, weer Jeff Berlin, een uitzonderlijk bekwame instrumentalist van het niveau van een Steve Swallow of zo u wilt, Jaco Pastorius. c) Wat let u? Toots komt namelijk voor de derde maal in drie jaar in onze regio. Zaterdagavond in het Haarlems Concertgebouw. Aanvang niet om 20.15 uur, maar om 21 uur. Het jazzabonnement geldt op deze avond. Haarlemse JazzClub. Wat jammer eigenlijk dat er nog wat schort aan de coördinatie op jazzgebied in het Haarlemse. Het zou zo aardig zijn om het concert van Toots op een of andere manier te kunnen combineren met dat van het Willem Reinen Kwartet op zaterdagavond (22 uur) in de Haarlemse Jazz Club. Trompettist Willem Reinen staat dan met eveneens goede ..sidemen’’ op het podium in de Zanderzaal in het Groot Heiligland 37 te Haarlem: gitarist Henk Sprenger, bassist Harry Emmery en drummer Erik Ineke. Vrijdagavond kunnen oudestijl-en bluesamateurs voor enige vitale jams terecht in de HJC. Aanvang dan eveneens 22 uur. De Colonel. Zandvoorters die wat jazzsfeer willen opsnuiven, dienen zondagavonds de steven te richten naar het etablissement De Colonel aan de Stationsstraat 20. Ditmaal musiseert.daar het trio van pianist Peter ten Have en zingt de onvolprezen José Koning de laatste uurtjes van het weekeinde weg. Sessions. Iedere zondag wordt er naar lievelust gejamd in bar Peppermint, Kleine Houtstraat 81, Haarlem. Vaste medewerkenden zijn Jules Alberda, gitaar, George Gusenhoven, drums, Simon Planting, bas en Adam Spoor, sax en klarinet. Vanaf 15.30 tot 18.30 uur. Eveneens iedere zondagmiddag vanaf 15 uur jamsessions in jongerencentrum ’t Plein, nabij de Spaarnehal in Schalkwijk, met regionle jazzmusici. Super Jones. Stevige rock and roll is de stiel van Super Jones, een gedeeltelijk Utrechts kwartet rond de oud-Carlsbergleden Han Bavinck (gitaar en zang) en Anthonie de Bruine (idem). Hun snijdend geluid steunt op de perscussieafdeling van bassist Edgar Paul en drummer Hans Boosman. Vrijdagavond in het Haarlems jongerencentrum DAC, Ripperdastraat 13a. Aanvang 21 uur. De Brakke Grond (Nes 53-55, tel. 240394) 20.30 uur: „De Trap” van Gerard Lemmens, regie Lodewijk de Boer (behalve zondag). Carré (Amstel, tel. 225225) vanaf 5 jan. beh. zo. en ma. 20.15 uur: „Eine Nacht in Venedig”; zon dag voorstelling om 14 uur. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248) 20.30 uur kleine zaal: Miel Cools - soloprogram- ma; elke vr. muziek door leerlingen van het Sweelinck Conservatorium. Concertgebouw (van Baerlestraat, tel. 718345). do. kleine zaal 20.15 uur: Godfried Hoogeveen, violoncel, Stanley Hoogland, piano (Beetho ven, Brahms, Dallapiccola, Strawinsky); vr. grote zaal 20.15 uur: Het Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Jean Foumet, sol. Boris Belkin, viool (Van Otterloo, Beethoven, Bruch, Ravel); za. grote zaal 20 uur: Kon. Christ. Oratorium Vereniging en Amsterdams Phil- harmonisch Orkest o.l.v. Martin Kamminga, sol. Hanneke van Bork, sopr., Aafjes Heynis, alt, Arjan Blanken, tenor, Henk van den Brink en Hen Smit, bas. Bernard Bartelink, orgel, Jaap Spigt, cembalo (Handel); zo. grote zaal 14.15 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Lucas Vis, sol. Dorothy Dorow, sopr. (Geert van Keu len, Dallapiccola, Varère, Messiaen) en om 20.15 uur: Radu Lupu, piano (Schubert), Spie gelzaal 11 uur: Für Elise”; ma. kleine zaal 20.15 uur: Bert Maas, gitaar, Duo Marianne Dijkman, fluit en Tom Brmanje, gitaar (Tans- man, Badings, Flothuis, Castelnuovo-Tedesco, Hans de Heer, Walter Hekster en Willem de Vries Robbé e.a.; di. grote zaal 20.15 uur: Amst Philh. Orkest o.l.v. Lawrence Foster, sol. Karl Engel, piano (Rossini, Mozart, Prokofiev); wo. grote zaal 12.30 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Antal Dorati en om 20.15 uur Het Ned. Kamerorkest en gastensemble The King's Sin gers met „Van Madrigaal tot Close Harmony en in de kleine zaal om 20.15 uur: Orlando Kwartet (Landré. Strawinsky, Mozart, Beetho ven). benevens enkele werken voor orgelsolo. 't Oude Slot. Onder auspiciën van de Kunstkring Heemstede heeft er volgende week dinsdagavond (20.15 uur) een pianoconcert plaats in het Heemsteedse cultureel centrum ’t Oude Slot aan de Ir Lelylaan 6. Kaarten hiervoor zijn via de Kunstkring verkrijgbaar. Martine Reijnders-Schilt zal op deze avond onder meer werken van Beethoven, Debussy en Chopin tot klinken laten brengen. Solo-muziektheater. Moniek Toebosch, volgens sommigen de vleesgeworden stem extraordinaire van het actuele Nederlandse muziektheater en bekend vanwege haar samenwerking met kraakdozenspecialist Michael Waivisz, brengt twee extra voorstellingen in de grote zaal van de Toneelschuur, Smedestraat 23 te Haarlem. Haar succesprogramma Ze zeggen dat ze zingt, beoogt een anarchistische persiflage op het officiële liederenrecital te zijn. Vooral de franje die dit qua presentatie enigszins verstofte genre tooit, moet het driftig ontgelden. Toebosch, een type met toekomst, commentarieertal zingende allerlei vormen van lichte en serieuze zangkunst. Heerlijk om te zien en te horen. Volgende week woensdag en donderdagavond. Aanvang 20.30 uur. Jazzserie. Wat moet je nu nog zeggen om de plezante, Brusselse vijftiger Jean „Toots” Thielemans aan te prijzen? Misschien wel dit. a) Toots heeft als weinigen van zijn generatie het klatergoud van het wereldsucces, gebaseerd op de jazzwals Bluesette, kunnen proeven. Met name als mondharmonicavirtuoos is hij overal welkom als session-musicus, om het even of het nu Quincy Jones, Ralph McDonald of Rick Derringer is. Maar de man is niet in zijn roem gestikt noch in zijn stijl verhard. Eenvoud van geest en openheid wederom zijn huidige chef-dirigent André Vandernoot op de lessenaar. Dinsdagavond (20.15 uur) gaat de eerste in deze reeks, om precies te zijn het vierde in serie A, waarin als solist de bekende Italiaanse violist Salvatore Accardo zal soleren in het Vioolconcert van Brahms. Het concert zal eerst worden geopend met de Ouverture De Barbier van Sevilla van de hand van Rossini, waarna de avond na de pauze verder gewijd zal zijn aan Schumanns Tweede Symfonie. De nu 38-jarige Salvatore Accardo studeerde achtereenvolgens aan het Conservatorium van Napels en aan de Akademie Chigiana in Siena bij Madame Yvonne Astruc. Zijn internationalè carrière begon eigenlijk al op zijn veertiende, waarna hij verschillende hoog aangeschreven prijzen behaalde en op toernee ging door de Verenigde Staten, Zuid-Amerika en Zuid-Afrika. Hij soleerde vervolgens bij de meeste vooraanstaande Europese en Amerikaanse symfonie-orkesten. Familieconcert. Het Haarlems Concertgebouw biedt - zo dunkt ons - deze maand een gevarieerd programma. Zondagmiddag 14.30 uur kan de verveling, koude en passiviteit verdreven worden door als publiek een rol van belang te spelen bij een familieconcert dat door het TUD-ensemble wordt verzorgd. TUD staat voor „Tot uw dienst” en dat verklaart waarom dit achtmansensemble onder leiding van de niet onbekende componist en arrangeur Bernard van Beurden jong (bij voorkeur tussen 5 en 12 jaar) en oud verzoekt lepels, vorken en kammen mee te nemen naar de concertzaal. Het concert begint met het stemmen van het meegebrachte eetgerei waarna stappen. Een moeder, die de pakjes van de majorettes naait; een vader, die werkloos mijnwerker is en een vriend, terugge keerd uit dienst zonder werk en zonder toekomst. Dat zijn de hoofdpersonen in dit stuk over het leven van alledag van Michel Deutsch. Aanvang 20.15 uur Net Vlies. Vanavond, vrijdag en zater dag in de Toneelschuur Toneelgroep De Appel met Net Vlies, opgebouwd rond teksten van Julio Cortazar en Peter van der Linden. Drie acteurs, Peter van der Linden, Katrien Vansteenkisteen Hubert Fermin, zijn met deze teksten gaan impro viseren. En ontstond een samenhangend, zorgvuldig afgewogen stuk theater. Met de teksten scheppen zij een beeld van drie mensen die in liefde en haat met elkaar verbonden zijn. Aanvang 20.30 uur. Marius Monkau. Vrijdag en zaterdag twee extra voorstellingen in de Toneel schuur, na het succes tijdens de cabaret- week, van We staan er gekleurd op, kri tisch cabaret Marius Monkau, Rob van de Meeberg en Andries Mok. Vrij veel over discriminatie, over heel subtiele vormen van discriminatie die bijna niet opge merkt wordt, over werkloosheid en over Chili. Aanvang 20.30 uur, schuur II. Henk Elsink. Vrijdagavond zet Henk Elsink fraaie typetjes neer in zijn one-man show Theater en Thuis; een innerlijke dialoog van een concertpianist die onder het spelen aan zijn minnares en vrouw denkt, een toneelmeester die het moeilijk heeft met het moderne toneel, een pomp bediende die een betaalpasje wil zien en een Jehova-getuige die zijn colportage- werkzaamheden niet meer ziet zitten. Aan elkaar geweven met soms zeer gevoelige liedjes. Tradidioneel cabaret met maar heel af en toe een knipoog naar een wat modernere aanpak. Stadsschouwburg Haarlem, aanvang 20.15 uur. Roosje. In het lunchpauzetheater in To neelschuur II woensdag Roosje, een van de twee nieuwe eenakters die Toneelgroep Centrum speelt waarin het thema God schiep de vrouw en de man misbruikte haar centraal staat. In Roosje van Harald Mueller (het andere stuk is Prijsdier van Gilly Fraser) zet een vrouw tegenover haar (voor het publiek niet zichtbare) vriendin haar levenservaringen op een rijtje en dat brengt haar tot de verbijste rende slotvraag: „Ik ben toch nog jong? Heb ik het nu allemaal al gehad”? Harald Mueller laat Roosje, gespeeld door Inge borg Elsevier, het kansloos slachtoffer zijn van alle mannen die ze had of de mannen die haar hadden. Uit het verhaal van Roosje blijkt dat zij het zelf was die steeds haar keus bepaalde, maar het liep steeds ook mis. Roosje, die veel verhou dingen te snel en naïef aanknoopte werd geregisseerd door Peter Oosthoek Aan vang lunchvoorstelling 12.30 uur. Wespetheater. Ook het Wespetheater speelt een vrouwenstuk Sleurdans en Do vemans, waarvan het kernthema onzeker heid is. Een openhartige voorstelling, ont staan uit improvisaties. Twee vrouwen (Inger de Vrede en Marian Buijs) praten MaMMBMaMMMMMMMMMMl over gebeurtenissen in hun leven die in drukken hebben achtergelaten. Soms heel gewone dingen zoals de eerste menstrua tie, de voorlichting die ouders moeizaam maar met de beste bedoelingen geven. Maar ook uitzonderlijke zaken en con frontaties. Terzijde van dit speelplan zit een man (Peter Bos) met huishoudschort aan. Het keukentype waartoe, zoals lang is verondersteld, elke vrouw was veroor deeld. De man vertolkt door houding en soms door tekst de gevoelens van het volk. De gebeurtenissen waarover de vrouwen praten worden in flash backs gespeeld. De scènes staan los van elkaar en volgen elkaar vaak nogal abrupt op. Volgende Liederenavond. De Vereniging „Vrienden van het lied” laat niet af te ijveren voor haar doel: het kunstlied in het concertleven en bij de omroepen meer aan bod te laten komen. Daartoe voert dit meer dan duizend leden tellende genootschap een actieve politiek. Zij organiseert concerten en poogt Nederlandse zangers en zangeressen meer bij de liedvorm te betrekken. Zo ook bij de vokale serie die het Haarlems Concertgebouw vanavond (20.15 uur) van start laat gaan. De opzet van deze nieuwe serie in het nieuwe jaar is even eenvoudig als aantrekkelijk. In totaal gaat het om een viertal avonden, waarop telkens twee vokalisten - steeds een man en een vrouw - te besluisteren zullen zijn. Binnen de opzet van deze serie kan het jongerenprojekt van de Vereniging „Vrienden van het lied” ook zijn vruchten afwerpen. Het biedt talentvolle jonge vokalisten de kans om zich op een aantal belangrijke podia m diverse steden te manifesteren door hun optreden te combineren met dat van vocalisten van naam en met ervaring. De spits wordt vanavond in de Kleine Zaal van het Haarlems Concertgebouw afgebeten door de bariton Bernard Kruysen en de sopraan Wendela Bronsgeest, die respectievelijk door Gérard van Blerk en Thom Bollen aan de piano zullen worden begeleid. Vandaar dat de vereniging elke avond als een „Vierluik” presenteert. Van het tweetal vokalisten vervult Bernard Kruysen duideiijK ae roi van „senior”. Deze internationaal befaamde liederen- en operazanger, die in Parijs bij Pierre Bernac en in Den Haag zijn opleiding zo’n twintig jaar geleden afrondde, werd in de loop van zijn carrière verschillende malen onderscheiden voor zijn vertolkingen van werk van Fauré, Debussy en Schumanp. Wendela Bronsgeest staat evenwel nog aan het begin van haar loopbaan. Eind 1977 rondde zij aan het Haags Conservatorium het einddiploma solozang cum laude af. In 1976 behaalde zij in de finale van het Internationale Vocalistenconcours te Den Bosch de Buma-prijs en de prijs van de Vereniging „Vrienden van het lied”. Zij zal op dit dubbele recital liederen van Fauré, Ravel, Hindemith en Richard Strauss voor haar rekening nemen. Bernard Kruysen zal aan deze mooie avond nog de namen van Debussy, Duparc en Schubert toevoegen. Tenslotte verdient het aanbeveling kennis te nemen van de mogelijkheid om zich a raison van 35,- op de serie te abonneren (CJP j 17,0(1). NPO. Gedurende de concerten die het Noordhollands Philharmonisch Orkest deze eerste maand van 1979 geeft, staat Marjol Flore. Volgende week donder dag in de Stadsschouwburg Haarlem Mar jol en Robert samen, een programma van Marjol Flore en Robert Kreis. De zangeres/cabaretière Marjol Flore is geen onbekende meer in de Nederlandse thea terwereld. Onstuimig, veelzijdig, een on-Nederlands optreden. De Haagse caba- retièr Robert Kreis trad vorig seizoen, naast onder meer Sylvia de Leur en Henk Molenberg, op in de musical Hé, kijk mij nou. Aanvang Marjol en Robert samen 20.15 uur. V In de Vis- en Vleeshal in Haar lem is deze maand (en de volgende tot en met de He) een uitgebreide expo sitie te zien onder de titel „Stofwis selingen die re cente vorderingen in de textiele kunst laat zien. Er doet een groot aantal kunste naars mee die werk van uiteenlo pende gehalte laat zien. Zo ook Theo Jeuken die deze „borduurlap” toont waarin hij het werk van Ver meer becommenta rieert. Beide Hal len zijn gedurende de tentoonstelling gratis toeganke lijk, dagelijks van 10-17 uur, op zon dag vanaf 13 uur. Rosemarie Bergmans (links)en Anne hes Vaes van de Belgisch-Nederlandse toneelgroep BENT in „De nacht der Tribaden Amsterdams Historisch Museum (Kalverstraat )ma. t.e.m. za. 9.30-17 uur, zo. 13-17 uur: Ten toonstelling „Nijverheid en Handel" en „Ka cheltjes” t.e.m. 7 januari. Bijbels Musem (Herengracht 366) di.t.e.m. za. 10- 17 uur, eerste zondag van de maand 13-17 uur: Tentoonstelling „Borduren op Bijbels stra mien”. Rijksmuseum (Stadhouderskade 42) ma. t.e.m. za. 10-17 uur; zo. 13-17 uur: Tentoonstelling „Vuurtorens” en „Vereniging van vrienden der Aziatische kunst 1918-1978”. Stedelijk Museum (Paulus Potterstraat 13) m. t.e.m. za. 9.30-17 uur, zo. 13-17 uur tot en met 7 januari: Tentoonstelling Jan Roeland, schilde rijen; t.e.m. 14 jan.: Tentoonstelling Siet Zuy- derland, metroschilderijen; t.e.m. 24 januari: Tentoonstelling David King, Leo van Nassau, grafisch werk; t.e.m. 28 jan.: Tentoonstelling Alvar Aalto, architect.; t.e.m. 21 jan.: Tentoon stelling Private Worlds; t.e.m. 4 febr: Tentoon- stelling Fotografie in Nederland 1940/75. Alhambra 1 (Weteringschans, tel. 233192) „Interi ors”, toeg. 16 j., dag. 14, 19, 21.30 uur; zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2 „Waterschapsheuvel”, toeg. alle leeft., dag. 13.45, 16.15, 19.15, 21.45 uur, ma. di. wo. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstraat 400, tel. 234876) „Force 10 from Navarone”, toeg. 12 j„ dag. 14.15,19 en 21.30 uur; zo. 13.15,15.45,19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstraat, tel. 266227) „Jaws 2”, toeg. 12 j„ dag. 14.30, 19.15 en 22 uur; zo. 13.15, 16, 19.15 en 22 uur; vr. za. 00.30 uur. Calypso club „Kogels voor Gringo”, toeg. 12 j., dag. 14.15, 19 en 21.30 uur; zo. 13.15,15.45,19en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „Waarom doe je ’t”, toeg. 18 j„ dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30, 21.30 uur; zo. vanaf 13.30 uur. Cineac Damrak 1 (tel. 245648) „Even en on even”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16,19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2 „Veel liefs uit Moskou", toeg. 12 j„ dag. 18.45 en 21.15 uur; ma. di. 13.15, 15.30, 18.45 en 21.15 uur. Cineac (Reguliersbreestraat, tel. 243639) „Lucky Luke”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16 uur; beh. ma. en di. Cinema International (Aug. Allebépl. 4, tel. 151243) „Jaws-2”, toeg. 12 j., do. t.e.m. zo. 14.30, 18.45 en 21.30 uur; ma. di. wo. 20 uur. Cinetol (Tolstraat, tel. 722291) „Fedora”, toeg. 16 j„ dag. 19.45 en 22 uur. „Lucky Luke” toeg. alle leeft., do. vr. 14.30 uur; za. zo. 12 uur „Mama Roma”, toeg. 16 j„ dag. 20, 22.15 en 24 uur. City 1 (b.h. Leidseplein, tel. 234579) „Bambi”, toeg. alle leeft., do. t.e.m. zo. 13.30, 16, 19 uur; ma. di. 13.30, 19 uur; wo. 13.30 uur. City 2 „Even en oneven”, toeg. alle leeft., dag. 14.30.19.15 en 21.45 uur; zo. 13.45,16.15,19.15en 21.45 uur. City 3 „Kentycky fried movie”, toeg. 16 j„ dag. 14.15, 19.30 en 22 uur; zo. 13.15, 16, 19.30 en 22 uur. City 4 „De gebroeders Leeuwenhart", toeg. alle leeft., dag. 15,19 en 21.30 uur; zo. 13,15.30,19 en 21.30 uur. City 5 „Lucky Luke”, toeg. alle leeft., do. t.è.m. zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur; ma. di. wo. 14,19, 22 uur. City 6 „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft, dag. 13.45, 19.45 uur. City 7 „Waterschapsheuvel”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 18.45 en 21.15 uur; zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. Corso (Kalverstraat), .Atlantis de verzonken stad”, toeg. alle leeft., dag. 13.30,16,19 en 21.30 uur; ma. di. wo. 14.30, 19 en 21.30 uur. Cine „D” (Pl. Middenlaan 4A, tel. 226551) „Un elephant ca trompe enormement”, toeg. 16 j„ dag. 19.45 en 22 uur. Desmet (PI. Middenlaan 4A, tel. 226551) „Cousin Cuisine”, toeg. 12 j., dag. 19.39 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan 4, tel. 723653) „Jaws-2”. toeg. 12 j., dag. 19.15 en 21.45 uur, do. vr. ook 14.15 uur; zo. ook 15 uur. Flora Disney theater (Amstelstr. 24, tel. 230469) „Bambi”, toeg. alle leeft do. vr. zo. 12,14,16,19 uur; za. 10.30, 13.30, 16 en 19 uur; ma. di. 14, 19 uur. Kriterion (Roeterstraat, tel. 231708) „Duistere trekken der bourgeoisie” toeg. 16 j., dag. 14, 19.45 en 22 uur; vr. za. 00.30 uur. Leidseplein Theater (tel. 235909) „Grease”, toeg. alle leeft., do. t.e.m. zo. 13,15.30,19 en 21.30 uur; ma. di. wo. 14, 19 en 21.30 uur. Nöggerath (Reguliersbreestraat, tel. 230655) toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur; ma. di. wo. 14.30, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 67, tel. 248933) „1, 2, 3 Hup!”, toeg. 18 j„ dag. 11.30, 13.15, 15, 16.45, 18.30, 20.15, 22 uur; zo. vanaf 13.15 uur. Rembrandtplein Theater 1 (tel. 223542) „Gold- finger”, toeg. 12 j., dag. 14.15, 19 en 21.30 uur; za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Hex (Haarlemmerstraat, tel. 246132) „Bruce Lee enter the dragon’, toeg. 16 j„ dag. 19.15 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, tel. 723488) „Bam bi”, toeg. alle leeft., do. vr. za. zo. wo 13.30, 15.30,19 en 21.30 uur, ma. di. 13.45,19 en 21 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 340, tel. 723488) „Look ing for mr. Goodbar, toeg. alle leeft., dag. 14.15, 19.15 en 22 uur; zo. 13, 15.30, 19.15 en 22 uur Roxy (Kalverstraat, 232809) „Waterschapsheu vel”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur; ma. di. wo. 14.30, 19 en 21.30 uur. Saskia (Rembrandtsplein, tel. 243363) „Grease", toeg. alle leeft., do. t.e.m. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur; ma. t.e.m. wo. 14.30, 19 en 21.30 uur. Studio K (boven Kriterion, tel. 231708) „Des enfants gates", toeg. 16 j„ dag. 14.30,20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, tel. 245790) „Pourquoi pas”, toeg. 16j.,dag. 19.45en 22 uur; zo. 14, 19.45 en 22 uur. „Hoorai for Hollywood", toeg. alle leeft., dag. 19.45, 22 uur; zo. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reguliersbreestraat, tel. 262633) „Revenge of the Pink Panther”, toeg. alle leeft., dag. 13.30, 16,19 en 21.30 uur; ma. di. wo. 14.30. 19 en 21.30 uur. Tuschinski 2 (Reguliersbreestraat, tel. 262633) „Dag dokter”, toeg. alle leeft., dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3 „Moord op de Nijl”, toeg. alle leeft., dag. 14 en 20 uur. Tuschinski 4 „Fedora”, toeg. 16 j„ dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5 „The boys from Brazil”, toeg. 16 j., dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur; za. zo. 13.15, 16. 18.45 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, tel. 237460) „Herfstsonate”, toeg. 16 j., dag. 13.30, 19.30, 22 uur: zo 15, 19.30 en 22 uur 71 v t

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13