Klachten over kabeltelevisie in Wijk aan Zee Receptie Heemskerks college burgerlijke stand I DANS MJ SKDCH DIKHCSCHttRWOltfN "IMLBW’DCKCHS eenp,95r tweep, moderne kleuren cognac/bruin *donsdekbedden vanaf veilingen beverwijk Vuurwerk in kerstboombranden SCHAATSEN kort ümonclnieuws L de ruijter intermeubel OP INITIATIEF VAN OUDERVERENIGING H. HARTSCHOLEN wooncentrum marktplein 24-30 ijmuiden Bijeenkomst Vrouwengilde Met hoofd tegen muur bij sportongeval Onder invloed en zonder rijbewijs ZaWAGEi Lichte verbetering in sombere tuinbouw Bibliotheek blijft nog gesloten Spoorloper op sneeuwkettingen I I If SCHOOL DUIJN 9 19 7 9 JANUARI BEVERWIJK-HEEMSKERK DONDERDAG 4 8 IJZERHANDEL Stalen Noren Kunstschaatsen Hockeyschaatsen Brabants klompje Stavast schaatsen Kinder Noren Kinder- kunstschaatsen Aanvang januari Kursus v. jongelui Geh. en verl. paren Kennemerlaan 77 IJMUIDEN, Tel. 15607 Tel. 023-375854 Inschrijving: 7.00-8.30 uur n.m. lUMUIDENz Zeeweg 251 (ADVERTENTIE) Verkeersbrigade op gevaarlijke (AD VER TENTIE) T. en Ana-Maria Ros Lopez. rland toe lichame- ;eestelijk ;ing ver- m nodig ie 6-pro- vast wat oduceer- even hoe moeten de regio. spunt: zo an enige lingscen- ïrie vast in de IJ- 'duin 14 sjaarden wen ver en voor rerpleeg- :ou voor (ten krij- laatsen. jlaatsen retische i. Want: kleinere n en de dan zou bedden van het net zich doeling. zijn te t op be- enschap- i/Utrecht nmeldin- tplaatsen 1, Ouden- Zembla i is open de vorst ien geor- de baan: ran zeven en bij A. j huis wil van de sneeuw- kedoorns Er is een waliteit. Al geruime tijd leefde er onder de ouders die hun kinderen op de H. Hartscholen hebben, onvrede over de wijze waarop de leerlingen de dagelijkse gangen naar en van school moesten maken. De kleuters werden door de kleuterleidsters en enkele bereidwillige moeders altijd geholpen bij het overste ken op het kruispunt verlengde Voorstraat/Dorpsdui- nen, ter hoogte van café De Zon. Dat gold echter alleen voor het naar huis gaan. Op weg naar school brachten de meeste moeders hun eigen kinderen veilig over. Vanaf de lagere schoolleeftijd werd het geheel aan de ouders over gelaten hoe zij hun kinderen van en naar Batikken In het buurthuis „De Schuil hoek” aan de Van Bronckhorststraat in Heemskerk begint woensdag 10 januari een korte cursus batikken voor kinderen van 10 tot en met 14 jaar en op donderdag 11 januari begint men in dit buurthuis met een cursus gezelschapsspelen maken voor jongens en meisjes van 6 tot en met 9 jaar. Muziekcentrum Commissieleden en de staf van het Muziekcentrum Heems kerk houden maandagavond 8 januari een vergadering in het gebouw Noodtlust aan de D. v. d. beekstraat in Heemskerk. Besproken worden onder meer de direc- teursvacature en de begroting 1978-1979. Spreekuur CDA De CDA-fractie uit de Beverwijkse gemeenteraad houdt dins dag 9 januari weer van 19 uur af spreek uur in het Stadskantoor. Geen spreekuur Wethouder C. J. M. Bodewes van Beverwijk is verhinderd maandag 8 januari spreekuur te houden. Wel werd door enkele jongeren de kerstboomverbranding benut om restanten vuurwerk tussen de brandende kerstbomen te gooien, maar dat mocht niet. Minder gevaar kon het gooien van sneeuwballen tussen de brandende bomen. De felle wind deed de vuren hoog oplaaien. In Wijk dan Zee, waar we deze foto maakten, tekende het vuur zich af tegen de witte huizen rond de dorpswei- de en de besneeuwde duintoppen en dat beeld doet zich niet elk jaar voor. BEVERWIJK. Een deel van de jeugd had woensdag tegen het donker worden, andere bezigheden dan de kerstboomverbran ding. Ijsvermaak en sneeuwpret vallen niet altijd samen met het jaarlijkse vuurfeest. Er werden dit jaar minder bomen aange sleept op de vier daarvoor bestemde plaatsen in de gemeente. Vandaag worden in Heemskerk de kerstbomen onder toezicht van de brandweer op centrale plaatsen in de gemeente verbrand. Groenten: boerenkool 105-151, seldery 122-139, breekpeen 19-43, selderyknollen 62-114, peterselie 77, prei 195-325, sla 41, uien 10-47. HEEMSKERK. Een 22-jarige Heems kerker klapte woensdagavond rond acht uur, in de sportzaal aan de Jean Monnet- straat met zijn hoofd tegen een muur. Hij is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht en opgenomen met een hersen schudding. (Van een medewerker) BEVERWIJK. De eerste bloemen- en groenteveiling in het nieuwe jaar werd wel onder zeer slechte weersomstandig heden gehouden en de kwekers beperkten de aanvoer tot het noodzakelijke. De groenten die buiten staan waren nauwe lijks te oogsten. Prei was niet meer uit de grond te krijgen en dat had tot gevolg dat de prijzen snel opliepen, want juist in deze tijd wil iedereen erwtensoep eten. e; Johannes M. van Egmond en Jo- P. van de Poel. is H. de Ruijter en Annechien de Paulus L. de Boer en Trijntje J. nema, Penelope C. W. Falken- ika van der Zee, Karin Blank- van der Spoel, Daisy Ikelaar. ijd 70 ki- cheemda 979-2250. Princen- Inlichtin- HEEMSKERK. De „grote jaarlijkse ontmoeting” de traditionele nieuwjaars receptie van het gemeentebestuur had woensdagavond in „De Jansheeren” weer een gemoedelijk en prettig verloop. Nieuw in het ontvangende college waren de wet houders B. ten Haken en C. C. Verhoog, die het eerste kwartaal van hun werk zaamheden achter de rug hebben. Voor burgemeester J. H. Kok en de wethouders A. F M. van Herpen en P. Vos was de receptie geen nieuwe ervaring. De politie ke partijen waren ruimschoots vertegen woordigd en brandweer, politie en carna valsvereniging ontbraken ook nu weer niet op het appèl. De prijs liep op tot 325 cent per kilo en beneden de twee gulden werd er niets verkocht, terwijl er toch nog een aanvoer was van 6000 kilo. Het merendeel daarvan was vorige week al uit de grond gehaald. Selderyknollen liepen in prijs op tot 115 cent per stuk en de boerenkool leverde tot 150 cent op. Voor het overige lagen de prijzen tamelijk normaal. Wat de bloemen handel betreft laten zowel de exporteurs als de binnenlandse handel het afweten vanwege de slechte vervoersmogelijkhe den De prijzen waren: anjers 20-45, trosan- jers 100-150, blauwe druif 75, chrysanten 170, freesia 5-27, irissen 17, narcissen 10-16, nerinen 30-75, babyroos 5-20, tulpen 12-24. cyclamen 350-550. acobus A. Koper en Trijntje Postma; ion J. Smit en Catharina J. M. Rum- g, Wilhelmus C. Wijte en Rosita Ch. mes; Nicolaas A. M. Limmen en Wilhel- la E. M. Boon; Gerardus F. Baas en irarda M. C. Bruin; Jacobus Kerkhoven Betty van Maassen; Johannes W. M. man en Jolanda M. Mikkers; Johannes als volgt slijk zie len voor Zuider- ijaarden i kunnen irt hangt taave al :eft inge- jen in de ■oor een erveren. idhaafd, ileveren. imdat et echts 45 n nodig :k al die preiding deSVK f twaalf de Jans et sprei- d staan, :sen mo- •el ande- istaande t hopen k de mi- gt. Hoe- dat er i eerder betaald oenschap ti a en b. n 02987- Op donderdagmorgen 25 januari wordt van tien uur af in de centrale bibliotheek aan de Kerkstraat het boek „Ik heb je een rozentuin beloofd" van Hannah Green be sproken. BEVERWIJK.In verband met onver wachte werkzaamheden aan de verwar- mingsinstallatie blijft de centrale biblio theek aan de Kerkstraat zeker nog tot en met zaterdag gesloten school wilden laten gaan. Dat had menige gevaarlijke situatie tot gevolg. De kinderen kan men nauwelijks een verwijt maken, want het is een vaststaand feit, dat een kind tot onge veer twaalf jaar niet „betrouwbaar” is in het huidige (sneljverkeer. Door de ouderverenigingen van de H. Hartscholen is er gezocht naar een mogelijkheid om deze gevaarlijke situatie op te heffen. Na een periode van veel voorberei ding gaf „dorpsagent” C. Mooi aan een grote groep moeders verkeersinstruktie. Dat gebeurde op donder dag 30 november. De aanwezigen werd met grote na druk gewezen op de niet ongevaarlijke taak die men op zich wilde nemen met de vorming van een verkeersbri gade. Op de wijze van oversteken werd geoefend. Op 8 januari zal nu het eerste tweetal van de 28 vrijwilligers starten met een verkeersbrigade volgens het klaarover-systeem. Zij zijn uitgerust met de beken- Diaporama-festival. Het diaporama- festival dat de Fotoclub PEN vanavond zou houden voor de fotoclubs van het rayon Kennemerland, gaat door de weers omstandigheden niet door. De avond is uitgesteld tot donderdag 1 maart, om acht uur in het hoofdkantoor van het PEN, Ign. Bispincklaan 19 in Bloemendaal. BEVERWIJK. Op de Heemskerker- weg werd woensdagavond tegen negen uur een auto gesleept. In de sleepauto ontdekte de politie een 45-jarige Beverwij- ker onder invloed van drank en bovendien was hem de rijbevoegdheid ontzegd. De trekkende auto werd bestuurd door een 17-jarige Beverwijker zonder rijbewijs. Auto's en bestuurders gingen mee naar het politiebureau. DEN HAAG (ANP). De telers van glasgroenten hebben vorig jaar gemid deld 93 procent van hun kosten terugge kregen via de opbrengst van hun produk- ten. Dat is een verbetering ten opzichte van 1977, toen de kwekers 89 procent van de kosten terugverdienden. Telers van snijbloemen gingen er in 1978 één pro cent op achteruit en kregen 94 procent terug. De Champignonteleers maakten weliswaar een winst van twee procent ten opzichte van hun kosten, maar dat is 16 procent minder dan vorig jaar. De achter uitgang van de rentabiliteit in deze sector is voornamelijk te wijten aan dalende prijzen van champignons. Dit blijkt uit schattingen die het Land- bouw-Economisch Instituut (LFI) enkele dagen voor het eind van vorig jaar heeft opgesteld. De ondernemers in de glas groenteteelt zagen in 1978 hun inkomsten stijgen van 26.900 tot 34.400. Voor snij bloementelers daalde het inkomen van ƒ38.100 tot ƒ34.800 en champignonteleps hadden slechts de helft.van het inkomen van vorig jaar ƒ46.400 tegenover 89.200. Kleien Op woensdag 10 januari start in het buurthuis „De Zandkraai” in Heemskerk weer een korte cursus kleien voor kinderen van zes tot acht jaar onder leiding van Diana Beentjes. De kinderen kunnen zich opgeven in het buurthuis. BEVERWIJK. Het Katholiek Vrou wengilde, afdeling Beverwijk, houdt woensdag 10 januari van acht uur af een bijeenkomst in de St. Jozefzaal en deze eerste avond in het nieuwe jaar staat in het teken van het Melaniagilde. Mevrouw Van Langen-Klaver uit Heerhugowaard zal na dere bijzonderheden vertellen over de plannen en het werk van dit gilde. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de gemeente Heemskerk zijn de laatste dagen werkne mers van allerlei diensten die niet konden werken, zoals stratenmakers, uitvoerders van rioleringswerkzaamheden en derge lijke, zoveel mogelijk ingezet voor dien sten die door de barre weersomstandighe den in het nauw kwamen, zoals de vuilnis ophaaldienst. de oranje jassen en een „spiegelei”. In de eerste week verleent de plaatselijke politie nog assistentie. De oversteek vindt plaats op het punt Verlengde VoorstraatZDorpsduinen ter hoogte van café „De Zon” en de tijden zijn: ’s morgens van 8.15 tot 8.30 uur en van 11.45 tot 12.45 uur, alsmede ’s middags van 13.15 tot 13.30 uur en bij het uitgaan van de scholen van 15.15 tot 15.40 uur. Dat geldt voor maandag tot en met vrijdag. Op de maandagen zal er 's middags een extra over- Steekbrigade paraat zijn voor dé klassen 1 en 2, die dan om roostertechnische redenen eerder uit school komen. De ouders hebben allen bericht gehad van deze rege ling. Alle verkeer dat dagelijks op genoemde tijdstippen van de weg gebruikt maakt hoofdzakelijk personeel en vervoersorganisaties die van en naar „Heliomare” rijden is via een aparte circulaire op de hoogte gesteld. Met het treffen van deze maatregelen hoopt de oudervereniging van de H. Hartscholen een bijdrage te leveren aan een betere bescherming van het kind in het verkeer. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Veelvuldig zijn er klachten uit Wijk aan Zee over de kwaliteit van de kabeltelevisie-ontvangst doorgege ven via het daarvoor bestemde storings- nummer. Men krijgt dan steevast te horen, dat die zullen worden doorgegeven, maar dat ver anderde niets aan de slechte kwaliteit van de ontvangst. In „De Jutter”, een plaatselijk huis-aan- huis verspreid contactorgaan, wordt deze week gesteld, dat men in het algemeen in Wijk aan Zee teleurgesteld is over de ka beltelevisie. Vooral de laatste weken schijnt de ontvangst weer zeer slecht ge weest te zijn met veel storingen. Bij navraag meldde men ons, dat „toe vallig deze week” er een defekt is ontdekt aan de projektversterker dat inmiddels is verholpen. Volgens dit bericht zou de ont vangst dus van nu af beter moeten zijn in Wijk aan Zee. Dat vernemen we dan graag even uit de badplaats Dinsdagmiddag slaagde men er deson danks niet in alle huisvuil op tijd op te halen, maar woensdagmorgen begon men al vroeg met het inlopen van de achter stand. Een extra probleem was, dat men over de dijk de vuilverbrandingsoven in Zaanstad niet kon bereiken en dat men om moest rijden via hoofdwegen. Ook daarbij ondervond de supergrote nieuwe spoorloper waarmee het vuil naai de verbrandingsoven wordt gebracht moeilijkheden. Woensdagmorgen heeft men deze wagen van sneeuwkettingen voorzien. Met de inzet van extra personeel van andere diensten hoopt men het opha len van huisvuil toch nog zo regelmatig mogelijk te laten verlopen Kienen In het buurtcentrum „De Lichtboei” aan de Heemskerkse Maas straat kan men weer kienen op vrijdag 12 januari. (ADVERTENTIE) oversteekplaats in Wijk aan Zee (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Na de kerstvakantie op maandag 8 januari wordt in Wijk aan Zee gestart met een verkeersbrigade voor overstekende schoolkin deren. en

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9