Ambtenaren ministerie bekijken bouwplan steunt het Gasbedrijf doorstond Buurtcomite omgezet krachtproef bij vorst in vereniging bouwplan Open huis-dagen opleiding laboratoriummedewerkers H Buurtcomité burgerlijke stand a onberispelijke bontmantels voor onthutsend lage prijzen kort Ümondni€uw5 ’n BLOEMEN GROET per r 1 Bakhuis Roozeboom Instituut Na zestien jaar proef op de som ROND DE WIJKERTOREN Voorstellen Woonwagencentrum IJmond [Bj uw Keurslager waarom zou u 't met minder doen. G.S. keuren bouw bejaardenwoningen goed VER [VAL Bouillonschijf Tegenvaller voor „Kees Jongert” VOS-cursus in „De Zandkraai” 41 HEEMSKERK JANUARI 19 7 9 WOENSDAG 1 0 BEVERWIJK-HEEMSKERK (Van een onzer verslaggevers) r IMF ft' AR natuurlijk beter! FfltANIC taratmede 100 gram 158 BEVERWIJK. Vanmorgen heeft er in het Stadskantoor een gesprek plaats gevonden tussen het college van B. en W. en ambte naren van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening over het bouwplan voor het gebied rond de Grote Kerk. Inzet van het gesprek is een door het ministerie te verlenen subsidie van zes miljoen gulden, welk be drag aangewend zal worden voor de bouw van 200 a 250 woningen rond de Grote Kerk, de Nieuwe Slof en de bibliotheek. Vijfenze ventig procent van het aantal hui zen zal in de subsidiabele sfeer worden gebouwd. Vijfentwintig procent van de woonbebouwing bestaat uit zogenoemde vrijesec- torhuizen. ill H - Strijd om zes miljoen gulden groenelement een centrale plaats gekregen. Getracht is de mogelijkheden aan te dragen (ADVERTENTIE) gen aaler (ADVERTENTIE) >65 die plaats moeten maken voor de nieuwe collectie. Het is de moeite waard even langs te komen!!! De opruiming begint 18 januari ■E Amsterdam, Van Baerlestraat 84 Haarlem, Barteljorisstraat 5 Hilversum, Winkelcentrum Hilvertshof BEVERWIJK. Gedeputeerde Staten hebben gisteren goedkeuring verleend aan het plan om aan de Peperstraat 75 bejaar- denwoningen te bouwen. Tevens heeft dit college geen bezwaar tegen de vernieu wing van het St. Jozef Rustoord en Lom- merlust. De bejaardenwoningen worden in opdracht van het Rustoord gebouwd. Inspraak behoeft geen oponthoud te betekenen, aldus de vereniging. In spraak is een leerproces en in Bever wijk heeft men veel kunnen leren van de gang van zaken met de sanering in de Munnikenwegbuurt. Alhoewel de gemeente het type woningen in de buurt, de exploitatiecijfers, de hoogte van de huren, reeds heeft ingevuld, verwacht de vereniging dat er nog vol doende speelruimte over is om de in spraak gestalte te gaan geven. De voor kritieke momenten paraat ge houden extra mankracht van het gasbe drijf behoefde deze periode niet in aktie te komen. Alles is en wordt nu weer in ge reedheid gebracht om een eventuele vol gende krachtproef te kunnen doorstaan. Hoeveel woningen er in het gebied rond de Grote Kerk zullen kunnen worden ge bouwd, hangt af van de vraag of het daar geplande nieuwe politiebureau er wel of niet zal komen. In de huidige schets van het herindelingsplan is het politiebureau wèl opgenomen, hetgeen een bouwstroom van 200 woningen oplevert. Verdwijnt het nieuwe politiebureau van de schets dan kunnen er vijftig woningen méér ge bouwd worden. ten verrichten. Dat achtte men beter dan twijfel over een veilige gaslevering te laten bestaan. IJMOND. Vanavond vergadert het algemeen bestuur van het Woonwagen centrum IJmond in het Heemskerkse raadhuis. De komst van een paar ambtenaren van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening naar het Beverwijk- se Stadskantoor houdt verband met de toekenning van die zes miljoen gulden subsidie. Wil Beverwijk nog uit de subsi- dieruif van het ministerie kunnen mee eten, dan is haast geboden. De gemeente Beverwijk liet voor het subsidiabele ge bied rond de Grote Kerk een zogenoemd denkbouwmodel opstellen, dat door de he ren uit Den Haag aan de normen moet worden getoetst. Druk jullie plannetjes voor dat gebied nu maar eens uit in een schets, compleet met woningtypes en fi nanciële opzet van de hele zaak, zo liet Den Haag Beverwijk weten. De gemeente is nu onlangs met dat denkwerk gereedgeko men en het herindelingsplan is er de vrucht van. Wethouder F. Kaebisch jr. en wethouder C. Hienkens, die dinsdagmiddag het plan toelichtten, konden geen verwachting uit spreken over de haalbaarheid van het plan. „Dat ligt in de schoot der toekomst verborgen. Na een goedkeuring gaan we meteen aan de slag en is dit herindelings- plan uitgangspunt van ons handelen. Na tuurlijk zullen we grote aandacht besteden aan de inspraak. Op dit moment heeft het geen enkele zin om bespiegelingen te hou den over hoe die inspraak er uit zou moe ten zien”, aldus de wethouders. De financiële kant van het pian is erg belangrijk. Met de zes miljoen gulden van Gaat de deksel van de subsidiepot open, dan kan er al op zeer korte termijn met woningbouw op het grasland voor de Gro te Kerk worden begonnen. Om de eengezinswoningen en de stapel bouw, waarin woonmogelijkheden voor bejaarden en alleenstaanden worden ge schapen, te kunnen aanpakken zal er flink gesloopt moeten worden. Het meest in het oog lopende sloopaspect is wel de verdwij ning van de complete Torenstraat. het rijk is Beverwijk er nog lang niet. Dit bedrag vormt de bekende 80-procentsre- geling die geldt voor de grondverwer- vingskosten. In het nabije verleden trok de gemeenteraad reeds 2,9 miljoen voor het gebied uit. Daarnaast is een zoge noemde locatiesubsidie nodig en dienen reserves van het grondbedrijf aangespro ken te worden om de huren en de prijzen van de te bouwen woningen op een aan vaardbaar niveau te brengen. natuurlijk heeft Frank bontmode, een aantal echte aanbie dingen bontmantels in enkele maten uit niet meer comple te series. Acht-en-negentig onberispelijke bontmantels, die tegen verbazingwekkend lage prijzen worden verkocht. Om precies te zijn: Frank bontmode heeft er zo'n 98 Tijdens de open dagen zijn er tentoon stellingen, demonstraties, films, video- en dia-voorstellingen. De gelegenheid wordt geboden zelf proeven te doen en appara tuur te bedienen. Demonstraties worden gegeven op het gebied van de natuurkunde, elektronika, analytische scheikunde, klinische chemie, bacteriologie, hematologie, instrumentale analyse en biologie. Een bezoek aan deze open dagen wordt van harte aanbevolen aan onder meer leer lingen en hun ouders van mavo’s, havo’s, athenea en gymnasia die belangstelling hebben voor het laboratoriumonderwijs. Hoewel de werkgelegenheid voor uni versitair geschoolde scheikundigen nog steeds zorgelijk is, zijn er voor afgestu deerden van het Bakhuis Roozeboom In stituut nog steeds volop plaatsingsmoge lijkheden. Op donderdagavond 18 januari is er van vijf tot negen uur een speciale bijeen- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het buurtcomité Rond de Wijkertoren wordt omgezet in een ver eniging. Tijdens de feestavond op vrijdag in buurthuis Wijk aan Duin krijgen de buurtbewoners de gelegenheid hun zegje over dit plan van het bestuur van Rond de Wijkertoren te doen. De buurtfeestavond zal een gezellig ka rakter krijgen, want naast de installatie van de diverse werkgroepen en de benoe ming van Piet van den Outenaar tot voor zitter van de vereniging, gaat de buurt kienen en verzorgt de buurtband „De Plakband” de muziek voor een dansje. Voorts zijn er werken te bezichtigen van de buurtkunstenaars Kees Bleys, Dirk Oudshoorn en Lies en Theo Rademakers. Burgemeester A. Hubers en echtgenote hebben al toegezegd de feestavond van Rond de Wijkertoren te bezoeken. komst voor geïnteresseerde docenten van mavo, havo en vwo-scholen uit Noord- Holland. Het instituut heeft namelijk duidelijk een streekschoolfunktie. De studenten ko men uit gebieden, uiteenlopend van Texel, Hoorn, Alkmaar en Haarlem tot Lisse. Het instituut is gevestigd aan de Laurens Baecklaan bij de kruising Beeckzanglaan en de Vondellaan naast het zusterhuis van het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het buurthuis „De Zandkraai” start woensdag 17 januari een nieuwe VOS-cursus. De letters VOS staan voor Vrouwen Oriënteren zich op de Sa menleving. De cursus is bedoeld voor vrouwen die eens wat meer na willen denken over wat er in de samenleving om hen heen gebeurt en daar met anderen over willen praten. De beslommeringen van het huishouden dringen wel eens op de achtergrond dat er buiten het gezin ook heel veel gaande is dat voor dat gezin belangrijk is. De kosten van de cursus bedragen 25 voor twaalf ochtenden. De cursus wordt gegeven op de woensdagen van 9.15 tot 11.15 uur en er is een peuteroppas aanwe zig. Voor deze cursus kan men zich opgeven bij het buurthuis „De Zandkraai”, dat via telefoonnummer 32549 ook graag nadere informatie verstrekt. „De Bevers”. Het jeugdtamboer- en majorettenkorps „De Bever” houdt vrij dag 12 januari een klaverjasavond in het speeltuingebouw „De Flipper” aan de Merwedestraat in Beverwijk. Toegang hebben alle leden en donateurs. Postagentschap. Het postagentschap aan het Europaplein zal op maandag 15 januari wegens inventarisatiewerkzaam- heden gesloten zijn. Reünie. Zaterdagavond is er in de aula van het Pius X-college aan de Buller- laan te Beverwijk een reünie van de klas sen die vorig jaar eindexamen hebben gedaan. Klaverjassen. In buurtcentrum De Schans wordt er vrijdagavond weer gekla verjast. Aanvang 20 uur. ders, feestcommissie, nieuwbouw en de redactie van de buurtkrant De Torenkreet zitting hebben. De begeleiding van het buurtwerk is in handen van Willem de Boer en led Guine. De Boer heeft het werk overgenomen van de onlangs naar Alk maar verhuisde buurthuiswerker Frans Vendel. Medio maart verwacht buurthuis Wijk aan Duin de opvolger van Vendel. De interne reorganisatie van de vereni ging heeft geen afbreuk gedaan aan het enthousiasme binnen de werkgroepen. Zo is de feestcommissie inmiddels begonnen aan de organisatie van een kinderfeest, een disco-avond voor de jongeren en het traditionele buurtfeest op 1 mei a.s. BEVERWIJK. De vereniging „Buurtcomité Rond de Wijkertoren” kan zich wel vinden in de nieuwbouw- plannen in het gebied rond de aloude Wijkertoren. Hoewel het bestuur van de vereniging vraagtekens zet bij het geringe aantal geplande parkeervak ken, is het totale bouwplan van een zodanige opzet dat de vereniging zich vpor uitvoering daarvan sterk wil ma ken. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. Het Bakhuis Roozeboom Instituut in Beverwijk dat laboratorium medewerkers opleidt op middelbaar en hoger niveau, houdt vrijdag 26 januari van tien tot vijf uur en zaterdag 27 janua ri van 10 tot drie uur weer open huis. Vorig jaar trokken die open dagen vijf tienhonderd bezoekers. Het instituut heeft op het ogenblijk een bestand van 550 dagschoolstudenten en 100 avondschoolstudenten. Tevens wordt een aantal parttime nascholingscursus sen gegeven. OVERLEDEN: Willem Alexander Paul Frederik Lode- wijk Schallig, 62 jaar; Reinoldus Josephus ten Berge, 56 jaar; Johannes Meijland, 76 jaar. (Van een onzer verslaggevers) /VMAN& «ney (ADVERTENTIE) Hoewel de constructie vereniging-buurt- comité niet helemaal de juiste is meent het bestuur van de vereniging „buurtcomité Rond de Wijkertoren” er goed aan te doen de belangen en de activiteiten in een vere nigingsverband onder te brengen. Buurt bewoners die ouder zijn dan 17 jaar kun nen tegen betaling van een jaarlijkse con tributie van slechts twee kwartjes lid wor den en verwerven daarmee het recht in een werkgroep zitting te nemen en tijdens vergaderingen over belangrijke onderwer pen een stem uit te brengen. Er is al een ledenwerfcampagne begonnen en de eer ste resultaten zijn hoopgevend: 250 leden. In de buurt staan ongeveer 500 woningen. Men verwacht ongeveer 900 leden te kun nen inschrijven. Het beslissend orgaan in de vereniging is de buurtvergadering, die wordt voorgeze ten door voorzitter Van den Outenaar. Voorts is een zogenoemde kleinberaad- groep, waarin secretaris, penningmeester en de contactpersonen van de diverse werkgroepen, zoals het Pruisdorp, huur- ■.„x.***'*’ In tegenstelling tot de vereniging „Buurtcomité Rond de Wijkertoren” be schouwen de wethouders de aanwezige parkeerruimte als voldoende. Men heeft de auto zoveel als mogelijk is uit het plan gebied willen weren maar om dat weer te compenseren kan er op een terrein tussen de Graaf wijkstraat en de Baanstraat (dus iets buiten de grenzen van het plan) par keerruimte aangelegd worden. ningsgebied stond op elk tijdstip voldoen de gas ter beschikking van de gebruikers. De bevolking is er volgens het gasbedrijf op attent geweest waarnemingen van gas lucht terstond te melden. In barre weers omstandigheden hebben fitters van het gasbedrijf nog wel enkele reparaties moe- Van iets doorregen rundvlees gevuld met wortel, prei en pikant gekruid. Als basis voor stevige vlees soepen en krachtige bouillon. De vereniging is altijd al een voor stander geweest van een zover mogelijk doorgevoerde inspraak. Ook in dit ge val wil de vereniging de Beverwijkse burgers die in de woningen zullen gaan wonen, mee laten denken over hun toe komstig woongebied. Daarvoor is de oprichting van een stadsinspraakwerk- groep nodig, zo meent de vereniging. In deze groep dienen gemeente, het buurt comité, de woningzoekenden die voor een woning rond de Wijkertoren in aan merking komen, de BSCR en het Be- verwijks Overlegorgaan (overkoepe lend orgaan belangenverenigingen) vertegenwoordigd te zijn. BEVERWIJK. De tegenslagen voor ijsclub „Kees Jongert” hopen zich op. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben dinsdag beslo ten de begrotingswijziging die nodig was om de aanleg van de ijsbaan voor „Kees Jongert” te financieren, niet goed te keuren. De ijsbaan zou wor den aangelegd op het terrein naast het sportpark Adrichem, dicht tegen de Linge- en Reggestraat aan. Volgens G.S. dient de gemeenteraad eerst het bestemmingsplan in hoofdzaak Noord-West te wijzigen alvorens met de aanleg van de ijsbaan kan worden begonnen. Ook voor wethouder K. Faebisch jr. was de mededeling van G.S. een domper. „Financieel is de zaak door G.S. goedgekeurd. Wij zul len proberen de kwestie zo snel moge lijk recht te trekken.” Tijdens deze vergadering dient officieel bekrachtigd te worden het al eerder in principe genomen besluit om in te stem men met de bouw van het centrum de Elzenhof bij de Rijksstraatweg in Heems kerk en de inrichting van twee zogenoem de artikel- 10-standplaatsen in die gemeen te. Voor het uitvoeren van het plan-Elzen- hof wordt aan het algemeen bestuur ver zocht een krediet van 478.000 beschik baar te stellen. Voor de twee artikel-10- standplaatsen is een krediet nodig van 30.000. Voorts wordt aan het algemeen bestuur voorgesteld het besluit van 14 juli 1978 om twee geldleningen van 300.000 en 350.000 in te trekken en het van het ministerie van CRM verkregen afkoopbe- drag van de rijksbijdrage in de stichtings- kosten van het regionale centrum te Heemskerk van 1.946.577 als volgt te be steden. Ter financiering van de stichtings- kosten van het centrum Aagtenpoort 650.000; ter financiering van de stich- tingskosten van het centrum Elzenhof 478.000; ter financiering van twee arti- kel-10-standplaatsen in Heemskerk 30.000. Het resterende bedrag wordt tij delijk belegd. ERFLATI straat hui iruggevr. huis. Mi Haarle 3-K.FU grotere fl ting (gei /ragen i >0) 1398 om de'ruimte rond de bebouwing tot een unieke gemeenschapsruimte te kunnen inrichten met een zoveel mogelijk besloten karakter. Dit heeft gestalte gekregen in een pleinvorm van meer bescheiden afmetingen dan oorspronkelijk in het bestemmingsplan Stadscentrum was ontworpen en ook de profielen van de toeleidende wegen en stegen van bescheiden afmeting te houden, terwijl de gesloten hoekbebouwingen een apart karakter geven aan het binnenstedelijke karakter. Op de tekening worden rechts bij de Koningstraat twee woonblokken aangegeven die buiten het bouwplan vallen. De blokken zijn ingetekend om de woonbebouwing overzichtelijk te houden. Links boven op de schets ziet u het politiebureau ingetekend, iets daaronder de bibliotheek met aangrenzend de Nieuwe Slof. W f BEVERWIJK. Bij het gemeenschap pelijk gasbedrijf Beverwijk en omstre- kebn is men zeer content over de afloop van de krachtproef die het bedrijf de laatste drie weken moest doorstaan. De laatste echte koude-periode was in de winter van 1962 en 1963. Daarna kwam het aardgas, dat door bijna iedereen voor verwarming wordt gebruikt. De technici van het GBO moesten daar op inhaken en men deed dit met gebruikmaking van de nieuwste technieken en berekeningsme thoden. Maar het zou zestien jaren duren voordat men echt „een krachtproef” kreeg te doorstaan. Daarvoor zorgde statistisch gezien het oudejaarsweekend toen tien graden vorst gepaard ging aan storm uit het noord oosten. Op die topdag bleek het gasver- bruik twaalfmaal zo hoog te liggen als in 1963. Leverde het gasbedrijf in het gehele topjaar 1963 in toaal twintig miljoen ku bieke meter gas thans moest het Bever- wijks gasbedrijf deze hoeveelheid binnen drie weken afleveren en dat bleek zonder stagnatie te kunnen. Tot in de uiterste delen van het voorzie- I a L. Fleurop interflora lost dat mooi voor u op. stuur de begunstigde in Nederland een Fleurop-Bloemencheque. En stuur naar t buitenland, waar dan ook, een internationale Flora Cheque. Kiest men blij zijn eigen bloemen. U èn zij gelukkig! Fleurop interflora overbrugt alle afstanden tussen mensen, steden en landen. ■M .J Bi k 4 Bk. - Fleurop interflora staat garant voor uw bloemengroet. Koninginne- gracht 135, 2514 AM Den Haag

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9