Umondatleten (61-90) Wielerkalender Noord-Holland WEEKAANBIEDING 21.75 Badmintonploeg tegen Schotland 199. Schaatsstrijd om B-titels Maup Kruijer nog een jaar bij VVB Onverwacht verlies Exercitia Biljarttoernooi werd eenzijdig Suisse-gebeuren op KNAU-lijst EER GERED IN BADMINTON-INTERLAND TEGEN DENEMARKEN SHOWROOMKEUKENS Printplaatkurkmotief Kwaliteits- keukens? NU OPRUIMING BIJ I ■i 25 19 7 9 12 JANUARI L VRIJDAG met accessoires en inbouwapparatuur. Openingstijden: di. t/mvr. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Rob Ridder heeft in de Duinwijckhal in Haarlem duidelijk gemaakt dat hij op zijn weg naar de Europese top niet zoveel spelers meer voor zich hoeft te dulden. Nadat de zevenvoudig Neder lands kampioen badminton een dag eerder in voordelige positie niet bestand was gebleken tegen de druk in zijn partij tegen wereldkampi oen Flemming Delfs, rekende de Haarlemmer donderdag af met de Deense topspeler Svend Pri. zaterdags van 's maandags gesloten donderdag s avonds geopend tot 21.00 uur KOUDENHORN 54 t/m 60 TEL. 311212-322368 8.00-12.30 uur 13.30-18.00 uur 8.30-16.00 uur 122x244, van 28.50 voor interbouw bv Professionele vlakschuurmachine Black - Decker type DN 42 van 249.- voor - (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) (Van onze wielermedewerker) (ADVERTENTIE) KEUR BOUWMARKT HAARLEM. De Nederlandse badmin tonploeg speelt op 25 januari in Edinburg een wedstrijd tegen Schotland. De equipe bestaat uit de volgende spelers en speel sters: Herenenkelspel: Rob Ridder en Guus van der Vlugt. Damesenkelspel: Marjan Ridder. Herendubbelspel: Herman Leidelmeyer/ Guus van der Vlugt en Rob/Piet Ridder. Damesdubbelspel: Marjan Ridder/Han- ke de Kort. Gemengd dubbelspel: Marjan en Rob Ridder. Maart:31. Ronde van ’t Lage Land voor jun. (DTS). De kans is groot dat de Deense wereld kampioen Flemming Delfs zijn in februa ri van het vorig jaar veroverde open Ne derlandse titel niet zal kunnen verdedi gen. Het evenement vindt dit jaar in Be verwijk plaats op 10 en 11 februari, enkele dagen voordat Denemarken in de finale van de Europese zone van het Thomas- Cuptoernooi zal moeten aantreden tegen de winnaar van het duel Engeland-Zwe- den. „De Deense bond is bang dat wij in Beverwijk blessures zullen oplopen en zal ons waarschijnlijk thuis willen houden”. Zonder Irene Maarschalkerweerd - deze Musette-speelster heeft de wens te kennen gegeven naar BOB te willen terugkeren - is Musette er in de altijd lastige wedstrijd in Haarlem toch weer in geslaagd de volle AMVJ Amsterdam, dat woensdag met 42-61 van Raak verloor, presteerde een dag later het onmogelijk geachte door stadge noot Racing Amsterdam verrassend met 56-53 te verslaan. The White Stars-Musette R/Z 52-72 (rust 23-30). Topscoorsters The White Stars: Marjolijn Drijver (4-8) en Lenie Lips (5-6). Musette R/Z: Gerda de Ridder (12-12) en Maggie Steenmetz (8-8). (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. In de eredivi sie basketbal heeft The White Stars gisteravond in de Spaarnehal tegen het hoog geklasseerde Radio Musette R/Z niet voor een verrassing kunnen zorgen. Na een overigens aantrekkelijke wedstrijd verloren de Sterren uiteindelijk met 52- 72. Dat de strijd om de degradatie bij de dames overigens in alle hevigheid is ont brand, bewezen de overige uitslagen. HAARLEM. Op de Kennemerkunst- ijsbaan zullen komend weekeinde de b- kampioenschappen langebaan dames- en herensprint verreden worden. Aan deze titelstrijd zullen 24 dames en 12 heren deelnemen, van wie zich respectievelijk acht en drie rechtstreeks zullen plaatsen voor de A-kampioenschappen. Bij de dames komt van AV Suomi alleen Olga Commandeur op de lijsten voor. Zij staat als negende genoteerd op de 400 meter met haar snelle tijd van 55,2 secon den. Op de 800 meter bezet zij met 2.04,5 de tweede plaats achter Elly van Hulst. Haar gelegenheidsnummer, het hoogs pringen, bracht haar op een gedeelde veer tiende plaats dankzij haar sprong van 1.70 meter. Bij het verspringen is zij met 5,67 meter als 22e geplaatst. Op de loopnummers komen enkele jeugdatletes van DEM tot eervolle klasse ringen. Simone Herlaar prijkt op de 21e plaats bij de 400 meter met 57,27 seconden. Op de 1500 m. is het Josefien Niesten die met 4.45,6 zich als 23e wist te klasseren tussen talloze atletes van naam. Op de 3000 m. staat zij zelfs elfde met 10.34,6, terwijl Plonie Scheringa met 11.12,4 de achttiende plaats bezet. Delia Valkenberg van DEM is in 1978 een der beste verspringsters ge weest. Zij bezet de achtste plaats met een sprong van 5.95 meter. Op de technische nummers is DEM al tijd goed vertegenwoordigd. Lida Berk hout is eerste bij het speerwerpen dankzij haar worp van 56.30 meter. Elly van Beu- zekom van AV Castricum is tweede met 55.14 meter. Carla Admiraal is zevende met 41,36 m., direkt gevolgd door DEM- clubgenote Lies Kleine. Karin de Maerte- laere, de B-jeugdkampioene, is nog tot de zestiende plaats gekomen. Bij het discus werpen klom Lida Berkhout op tot een tiende plaats na een worp van 43.26 meter. Bij het kogelstoten is Elly van Beuzekom achtste met 13.01 meter. Zij deelt deze positie met Lies Kleine, die ook vorig sei zoen tot 13.01 kwam. Mariët Thomas wist in de enkele wedstrijden waarin zij uit kwam toch nog tot 12.84 meter te komen, goed voor een twaalfde positie. Bij de heren zijn er wat minder eervolle klasseringen. Jos Appelman van DEM kwam op de 400 meter onder de 50 sec. Met zijn snelle tijd van 49,7 sec., is hij als junior 23e op de ranglijst. Hans van der Pal zag zijn vorderingen op de 110 meter horden (15.3 sec.) beloond met een twaalfde plaats. Sjaak Hurkmans liep deze afstand in 15.3. Ruud Thierry staat zesde op de 400 meter hordenlijst na zijn 54,1 seconde tijd op die afstand. Hans van der Pal sprong 6.88 meter en dat leverde een 21e plaats op. Bij het polsstokhoogspringen is hij de vijfde springer van ons land met een sprong van 4.60 m. Jack Duineveld prijkt wederom op de lijst van speerwerpers. Hij bezet hierop een vijftiende plaats door zijn worp van 60.78 meter. Op de tienkamp komen drie atleten op gunstige posities uit. Hans van der Pal bereikte met 6823 punten de vierde positie. Sjaak Hurkmans met 6716 punten een zevende plaats, terwijl Ruud Thierry zijn veelzij digheid demonstreerde met 6374 punten, hetgeen voldoende was voor de twaalfde plaats. Aan die prestatie had Pri het ook te danken dat hij ten koste van het pas 19- jarige talent Morten Frost als tweede man werd aangewezen voor de interland in Haarlem. Reden genoeg voor de Neder landse bondscoach Sten Sorensen om op te merken: „Rob Ridder zit duidelijk in de lift. Deze overwinning op Pri is echt geen toeval. Ik wil gerust toegeven dat de Denen zich in deze wedstrijd over het algemeen niet volledig gaven, maar dat gold niet voor Pri tegen Ridder. Pri wilde persé winnen, maar kon dat eenvoudig niet. Ik geloof dan ook dat Rob over twee a drie jaar een van de Europese toppers zal zijn”. Met zijn overwinning zorgde Ridder er niet alleen voor dat de definitieve beslis sing in de interland nog even werd uitge steld, maar bewerkstelligde tevens dat hij Zonder Bart Deerenberg heeft Exercitia in de Spaarnehal weinig plezier gehad van de op vreemde bodem gespeelde thuiswed strijd. Een stroef draaiende IJmuidense formatie ontbrak het aan iedere overtui ging in het spel. Een forse klap kreeg de ploeg van Ab van der Burg in het midden van de eerste helft te incasseren, toen een 12-10 voorsprong verloren ging en The Blue Stars een 12-24 voorsprong nam. Ook na de basketverwisseling dicteerde de Am sterdamse ploeg het spel en moest Exerci tia met lede ogen toezien hoe de bezoekers naar een steeds ruimere zege wegliepen. Stand DE: BOB 18-34, Musette R/Z 19- 34, Delta Lloyd 19-30, Racing Amsterdam 20-20, The White Stars. 19-16, Jolly Jum pers 17-14, AMVJ Amsterdam 19-12, Box tel 19-10, Raak 19-10, BV Voorburg 19-8. (Van onze atletiekmedewerker) IJMOND. Op de jaarlijkse ranglijst van beste atleten van 1978 die de KNAL' beeft samengesteld, prijken zoals gebrui kelijk weer veel namen van atleten uit de IJmond. Vooral leden van DEM komen veelvuldig voor op de erelijsten. Santpoorterstraat 41Haarlem, tel. 023-26 34 63. ONZE OPRUIMING BEGINT 18-1 ïnteriêur classujuc Marktplein 7 (Van onze sportredactie) VELSEN. Maup Kruijer, oefenmees ter van de derdeklasser VVB, heeft aan de uitdrukkelijke wens van spelers en be stuur om zijn trainerschap bij de club voort te zetten gehoor gegeven en zijn contract met één jaar verlengd. Maup Kruijer, die twee seizoenen gele den zijn werkzaamheden bij WB begon, wist afgelopen seizoen de terugkeer van het eerste elftal naar de derde klasse KNVB te bewerkstelligen. In die klasse vallen de prestaties tot nu toe tegen. Maup Kruijer hoopt echter dat zijn team zich dit jaar zal kunnen handhaven, waarna de oefenmeester volop mogelijkheden ziet om met zijn ploeg een belangrijke rol te gaan spelen. Kruijer: „Als we dit jaar inA de derde klasse kunnen blijven ben ik er van overtuigd dat we volgend seizoen veel be ter voor de dag zullen komen. Daar wil ik dus nu aan gaan werken.” winst voor zich op te eisen. Beslissend in dit treffen was vooral de score-inbreng van Gerda de Ridder precies op de mo menten, dat de thuisclub de gasten erg dicht wist te naderen. Tot twaalf minuten na de rust wist The White Stars zelfs tot 46- 52 terug te komen. Toen echter lieten de tot op dat moment sterk verdedigende Ster ren enkele gaten vallen waarvan de ploeg van Rob Hoek dankbaar profiteerde. Bij 6448 was de strijd definitief gestreden en kon de thuisclub niet nog eens de veer kracht opbrengen om het gat andermaal te dichten. Exercitia-The Blue Stars 61-90 (rust 29- 38). Topscorers Exercitia: Rinus Spaans (11-4) en Paul Snijders (6-8). April: Breezand voor amat., jun., liefh. en eventueel nieuw.; 21. Diemen voor amat., jun. en liefh. (Ulysses); 22. Spaarn- woude voor amat., jun., nieuw, en liefh- ./vet; 27, 28 en 29. Driedaagse Ronde van Noord-Holland voor amat. (DTS); 28. Zwanenburg voor amat., nieuw, en liefh. (Bataaf); 29. Weesp voor veteranen (GGMC); 30. Enkhuizen voor amat., nieuw, en liefh. (West Frisia); 30 Vondelpark voor amat., jun., liefh. en asp. (Olympia); 30. Heemstede voor jun., liefh. en vet. (Excel sior) Mei: 6 Bovenkerk voor amat., jun. en liefh. (Amstelland); 12. provinciale weg- kampioenschappen voor alle categorieën in Huisduinen (DOK); 13 Tuitjehorn voor amat., nieuw., liefh. en vet. (Alcm. Victrix); 19. Omloop Haarlemmermeer, klassieker voor amat. en jun. (Bataaf); 20. ’t Zand voor amat., nieuw, en liefh. (Wieringen); 20. Weesp voor liefh. (GGMC); 24 Den Helder voor amat., nieuw., liefh. en vet. (DOK); 24. Purmerplein voor nieuw., liefh. en vet.; Sloten voor liefh. en vet. apart (Amsterdam. Juni: 3. Nibbixwoud voor amat., jun. en nieuw. (West Frisia); 4. Uithoorn voor amat., jun., liefh. en dames (UWTC); 4. Andijk voor amat., nieuw, en liefh. (West Frisia); 9. Langedijk voor amat., liefh. en dames (Alcm. Victrix); 10. Volendam voor amat., nieuw, en liefh. (Alcm. Victrix); 10. Ouderkerk aan de Amstel voor amat., jun. en nieuw. (Amstelland); 16. Warmenhuizen voor amat. achter derny’s en liefh. (Alcm. Victrix); 17. Warmenhuizen voor amat. en jun. (Alcm. Victrix); 17. Zwanenburg voor liefh. en vet. apart (Bataaf); 23 en 24. Schermerhorn voor amat., nieuw, en liefh. (DTS); 27. Limmen voor amat. (Kennemer- HAARLEM. In het grootste clubkam- pioenschap van het district Kennemer- land, dat van AFOS, gehouden in Café Fabel, is Co Boelhouwer winnaar gewor den. In dit gigantische toernooi (meer dan 60 deelnemers) plaatste zich via diverse poules vier finalisten, 1. A. Heinsbergen, C. Boelhouwer en C. Meunier (allen Suis se). Piet Hoogeboom van ODIN wist zich ais enige in dit Suisse-gezelschap binnen te dringen. Deze uitermate zware finale had een spectaculair verloop. Iedere deelnemer moest drie partijen spelen. Hoogeboom werd alras uitgeschakeld door respectie velijk Heinsbergen, Boelhouwer en Meu nier, waarna de Suisse-mensen de strijd met elkaar aanbonden. Boelhouwer ver sloeg eerst Meunier, terwijl Heinsbergen het even later moest afleggen tegen Meu nier, zodat het er voor Meunier en Boel houwer met ieder vier punten goed uit begon te zien. Heinsbergen moest nu met twee punten minder aantreden tegen Boel houwer. Heinsbergen maakte echter geen fout en wist zich ook op vier punten te spelen, zodat het elektronisch vernuft uit komst moest brengen. Dit bleek 96% voor Boelhouwer te rekenen, tweede werd met 90% Meunier en derde Heinsbergen met 87%. l Het is de tweede maal dit seizoen dat er een grote wedstrijd op de Haarlemse kunstijsbaan plaatsvindt. Eerder was dit de damesklassieker om de Kraantje Lek- trofee, die zo glorieus gewonnen werd door kernploeg debutante Ria Visser uit Oud-Beierland. Het is overigens de eerste maal dat een kunstijsbaan in een zo pril stadium na de oprichting al dergelijke toernooien krijgt toegewezen. Dit feit be wijst de kwaliteit van de ijsvloer die de ijsmakers Bertus Butter en Peter Zwart weten neer te leggen. Ook voor dit wee keinde hoopt men op goede ijs- en weer somstandigheden, zodat de huidige baan records verbeterd kunnen worden. Dit is gezien het deelnemersveld zeker mogelijk. Bij de sprinters zal naast Henk Hospes (beste seizoen tijden 500 en 1000 meter: 39.5 en 1.23.5), oud Nederlands kampioen Eppie Bleeker (40.7-1.24.2), Jans Oosting (40.2-1.24.1) ook tweevoudig baanrecord- houder Piet de Boer aan de start verschij nen (39.6-1.22.2), terwijl ook kortebaanspe- cialist Matthijs Kuiper van de partij is. Bij de dames is het Noorden het sterkst verte genwoordigd (zeven deelneemsters), maar toch zullen hoogstwaarschijnlijk anderen de dienst uit gaan maken. Allereerst de titelverdedigster Hennie Top uit Wekerom, voorts Hanne de Jong, Ineke Kooyman- van Homoet en Hennie Ebbinge. Verder start de volledige Jong-Oranjeploeg, waar in Coby Borst de plaats heeft ingenomen van Ria Visser, met onder andere Ilona Leushuis, Trijnie Nieuwenhuis en Thea Limbach. Op beide avonden zullen de wedstrijden om 19.00 uur beginnen. De huidige baanrecords luiden: 500 meter he ren: Piet de Boer 39.7 15-1-78; 1000 meter heren: Piet de Boer 1.22.6 15-1-78; 500 meter dames: Haitske Valentijn 43.8 10-12-78; 1000 meter da mes: Haitske Valentijn 1.29.8 10-12-78; 15000 meter dames: Coby Borst 2.24.8 12-11-78; 3000 meter dames: Ria Visser 4.53.2 10-12-78. De officieuze wereldkampioen van 1975 werd met 15-5, 17-14 aan de kant gescho ven. Veel maakte het in de interland in de halve finale Europese zone van de Tho- mas-Cup overigens niet uit. Ridder redde slechts de eer voor Nederland, omdat de Denen alle overige partijen in hun voor deel beslisten en op die manier met 8-1 hun suprematie bevestigden. Een uitslag die min of meer voorspel baar was, gezien het feit dat de Denen zich in alle tien tot nu toe afgewerkte toernooi en om de wereldbeker steeds de beste ploeg van Europa hebben getoond. Ook dit jaar lijken ze hard op weg zich tot Euro pees kampioen op te werken. Daartoe dient alleen nog in het weekeinde van 16-17 februari de winnaar van het duel Zweden- Engeland uit de weg te worden geruimd, waarna in mei in Jakarta vermoedelijk tegen Indonesië zal moeten worden ge speeld om de wereldtitel, die door de De nen overigens nog nooit is veroverd. De tussenlanding in Haarlem was voor de Denen niet meer dan een training, die alleen voor Svend Pri uiteindelijk te pittig bleek. Hij was dan ook de enige die na afloop opvallend bezuinigde op zijn woor den. In eerste instantie schoof hij de schuld van zijn nederlaag tegen Ridder in de schoenen van het publiek, dat zich tussen de rally’s door bij vlagen erg luid ruchtig manifesteerde: „Die mensen horen toch niet in een badmintonhal, die horen op de tribunes bij een voetbalclub als Ajax. Op zo’n manier kun je toch niet spelen”. Even later was hij dan toch wel bereid om zijn tegenstander te complimenteren, al haastte hij zich om zichzelf af te schilde ren als iemand die het aan de wereldtop al lang voor gezien heeft gehouden. „Ik train nauwelijks meer en ben daardoor inmid dels, geloof ik, gezakt naar de 25e plaats op de wereldranglijst”. In werkelijkheid prijkte de naam van Pri drie maanden geleden in het blad World Badminton op een officieuze wereldranglijst nog in derde positie en moet hij met zijn 33 jaar toch nog altijd tot de top-zes worden gerekend. De Deen mag dan op punten als snelheid en reactiever mogen terrein hebben prijsgegeven („Maar wat wil je, ik word ook wat ouder en bovendien ondervind ik nog steeds hin der van een beenbreuk die ik vier jaar geleden heb opgelopen”), een feit is echter dat hij vorige week nog doordrong tot de finale van de sterk bezette open Zweedse kampioenschappen. alsnog de invitatie afdwong voor het Su- pertoernooi dat eind volgende week in Tokio zal worden gehouden. Aanvankelijk waren de Japanse organisatoren terugge komen op hun besluit Ridder voor het topevenement uit te nodigen. Na zijn ver rassende resultaat werd hij echter alsnog uitgenodigd. „Ik vertrek vermoedelijk aanstaande maandag naar Japan, zodat ik het komend weekeinde nog kan meespelen in het inter nationale toernooi van Duinwijck”, aldus Ridder, die revanche nam voor de neder laag die hij vier jaar geleden tegen een toen nog in topvorm verkerende Pri leed tijdens de open Nederlandse kampioen schappen in Beverwijk. „Gisteren kon ik tegen Delfs de weelde van een voorsprong niet verwerken en dacht ik bij mezelf: ik hoor eigenlijk niet bij die topjongens. Van daag nam ik me voor me tot het uiterste te zullen geven. Ik wilde met een overwin ning terug naar de kleedkamer”. zullen zorgen. Zij troefden Delfs en Skov- gaard na een verloren eerste game in de tweede reeks met 15-13 af, maar konden in de beslissende game ternauwernood ver hinderen dat zij op de nul werden vastge pind: 15-12. Rob en Piet Ridder waren ten slotte niet meer dan sparring-partners voor het duo Frost-Vladberg: 4-15, 5-15. JAN PREENEN land); 30 Hippolytushoef voor amat. en liefh. (Wieringen). Juli: 1. Spaarnwoude voor jun., liefh., vet. en dames (Kampioen); 1 Beverwijk voor amat., jun., nieuw, en liefh. (Kenne- merland); 7 Hoorn voor amat., nieuw., liefh. en vet. (HRTC); 8 Monnickendam voor amat., jun. en liefh. (DTS); 8 Hoog- karspel voor amat., nieuw, en liefh. (West Frisia); 15. Waarland voor amat., nieuw., liefh. en vet. (Alcm. Victrix); 18. Bergen voor amat. (Alcm. Victrix); 28 Venhuizen voor profs en amat. (West Frisia); 29. Mid den Beemster voor amat., nieuw, en liefh. (DTS); 22. Obdam voor amat., nieuw, en liefh. (Alcm. Victrix). Augustus: 1. Santpoort voor amat. en eventueel jun. (Kennemerland); 5 Heerhu- gowaard voor profs, amat. en liefh. (Ken nemerland); 11 Wervershoof voor amat., nieuw, en liefh. (West Frisia); 11. Lands meer voor amat., nieuw, of jun. en liefh. (GGMC); 12. Oostzaan voor amat., jun. en liefh. (DTS); 18. Badhoevedorp voor amat., nieuw, en liefh. (Bataaf); 19. Waar- derpolder voor amat., jun., nieuw, en vet. (Excelsior); 19. Abcoude voor amat., vet. en dames (Amstelland); 23. Schagen voor amat. (DOK). September: 2. Alkmaar voor amat., jun., nieuw, en liefh. (Alcm. Victrix); 5. Heems kerk voor amat., nieuw, en liefh. (Kenne merland); 7. Nacht van Zaandam voor amat. en jeugd (DTS); 8. Aalsmeer voor amat., jun. en liefh. (Bataaf); 9. Osdorp voor amat., jun., liefh. en eventueel nieuw. (Ulysses); 10. Purmerend voor nieuw. (Vi king); 23. Ronde van Zaanse Polderland, klassieker voor nieuw, en liefh. (DTS). Oktober: 6. Assendelft voor amat., nieuw, en liefh. (DTS); 7. Zilveren Molen- toernooi in Wijde Wormer voor amat., jun., nieuw, en liefh (DTS). ALKMAAR. In de kantine van de jAlkmaarse wielerbaan zijn afgevaardig- Iden van de Noordhollandse wielerclubs I weer bijeen geweest om de wedstrijdka- I lender voor het nieuwe seizoen in hun ES Hprovincie vast te stellen. Alles bijeen Iwerd er datumreservering voor zo’n zes- I tig koersen aangevraagd en ofschoon men er niet helemaal aan kon ontkomen, zijn ^„doublures” zoveel mogelijk voorkomen. •A Herman Leidelmeyer (links) en Guus van der Vlugt, die één game wonnen tegen het Deense duo Delfs/Skovgaard. I Voor zijn collega’s was een dergelijk succes bepaald niet weggelegd. Flemming Delfs zorgde tegen Guus van der Vlugt simpel voor het beslissende vijfde punt (15-6, 15-9), waarna de Deense kampioen Morten Frost zijn aanleg overtuigend de monstreerde aan een derde Nederlander, Clemens Wortel: 15-4, 15-6. In de dubbel spelen leek alleen Guus van der Vlugt en Herman Leidelmeyer nog voor een stunt te i De vlot verlopen kalendervergadering werd voorgezeten door het districtscom- missielid Wout Koolboom. Hij kon vrijwel (probleemloos de agenda samensteller!. Vooral voor de amateurs is er in 1979 weer Ivolop emplooi in Noord-Holland. Ook de [junioren, nieuwelingen, liefhebbers en ve teranen komen meerdere keren aan bod, maar de profs kunnen alleen in Heerhu- gowaard en Venhuizen aan de slag. Omdat de ronde van Santpoort voor beroepsrenners, driemaal eerder verre den, een te grote verliespost bleek, zal er ditmaal in de feestweek alleen met ama teurs en mogelijk junioren worden gere den. De dames kunnen in Noord-Holland alleen in Uithoorn, Langedijk, Spaarn woude en Abcoude rijden. Het provinciaal wegkampioenschap van Noord-Holland zal ditmaal georganiseerd worden door het Helders DOK op een parcours in Huis duinen. Tweemaal eerder werd deze titel strijd door de HSV De Kampioen georga niseerd op het parcours in het Spaarnwou- derbos. De Haarlemse club had zich op nieuw kandidaat gesteld met DOK en HRTC (Hoorn), waarbij ditmaal de voor- keur aan DOK werd gegeven. De wedstrijdkalender ziet er als volgt Uit: ^Verrassende zege Ridder op oud-wereldkampioen Pri

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 25