)oor Gedeputeerde Staten Van Aardenne: looneis niet doorberekenen verminderen Amerikaanse Midden-Westen ingesneeuwd üi/ verwoest Toneel plat als subsidies Baby overleden na val uit auto i HEROPENING Slagerij W. Schoort aboratorium “8 het \x/eer ckkkferrfe/* SM fff Brand deel van Delfts vandaag: ogelijk verband ugsmokkel met Pamaela-beweging het woord is aan... Voorruiten F F 1 Rustieke meubelen agenda f Protest Zijl weg 9 - Haarlem 320921 A Mogelijk strenge vorst En verder V <Apeldoorn&Zn MAANDAG 15 JANUARI 1979 (ADVERTENTIE) WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR UMUIDEN Marktplein 69ste jaargang no. 60 Dogma's nd T itie of n en 1 EDE morgenochtend om 8 uur 1 Frans Naereboutstraat 111Jmuiden Tel. 15762 Na een ingrijpende verbouwing heropenen wij onze gemoderni seerde slagerij. Om dit te vieren bieden wij u deze week: Schouderkarbonade per kg.6.75 Ham, 2 ons1.30 Godfried Bomans: j f HAARLEM Weerrapporten Binnen- en buitenland Achtergrond Facetten Plaatselijk nieuwsI Kunst ■••••■■■••■■■■■■■■■■•■■•a Beurs-12 Sport13,14,15,16,17 Radio en televIsle/Strips.... 19 1 Grandioze opruiming bij IJmulden’s grootste woonwarenhuis (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De Rijks Planologische Dienst maakt bezwaar tegen Ie beperkingen, die Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan ichiphol opleggen in het ontwerp-streekplan voor het Amsterdam- (oordzeekanaalgebied. 2 12,3 3 4 5,6,7,9 11 Umuider Courant kJMUIDBN ing lis thuis door staking itie f- i de aken Asean-landen dreigen Vietnam met acties (ADVERTENTIE) wa Zie pagina 2 1 MINISTER VAN AARDENNE )e auto waarin het kind met zijn ouders en ijn zusje zat, reed vanuit de Langevel- erslag in de richting Lisse en slipte in een lauwe bocht. De wagen kwam in de berm, aakte daar een paaltje en kantelde Het ind is vermoedelijk van de schoot van ijn moeder gegleden en uit de auto geval- en. De andere inzittenden bleven onge deerd. (Van onze streekredactie) LISSE. Bij een ongeluk op de Stati- nsweg in Lisse is gistermiddag rond drie lur de elf maanden oude Niels Bevensen lit Hillegom om het leven gekomen. Het tweetal had 8,5 kilo heroïne in plas tic zakken in koffers verstopt. Eén van hen, een kapitein van een com- mando-eenheid van Tamaela, zou hebben verklaard, dat hij de opbrengst van de heroïnesmokkel in het Tamaela-fonds zou storten. Tijdens een huiszoeking bij deze Zuidmolukker, in het Groningse Marum, heeft de politie in een koffer 30.000 gulden gevonden. Volgens de politie zou hij met de opbrengst van de heroïne ook persoon lijke financiële problemen hebben willen oplossen. t.a.v. de ruimtelijke ordening zullen wor den bepaald bij de vaststelling van het structuurschema voor de burgerlucht- vaartterreinen. Dit structuurschema zal binnen afzienbare tijd in procedure wor den gebracht”. Zie verder de streekpagina. (Van onze redactie buitenland) Cambodja terug te trekken, als vervolg op een onmiddellijke wapenstilstand. De verwachting is dat het ontwerp van middag ter stemming aan de raad zal worden voorgelegd. De Russen, die met Tsjechoslowakije tegen zullen stemmen, zullen, zo wordt verwacht, van hun veto recht gebruik maken. Het Cambodjaanse persbureau SPK, dat vanuit Vietnam opereert, bevestigde (Van onze redactie binnenland) HILVERSUM. De FNV-looneis van 20 gulden per maand voor iedereen zal, mocht deze worden ingewilligd, dit jaar niet mogen worden doorberekend in de prijzen. Pagina 1 Miel Govaert blonk uit in schaatsinter- land Nedertand-Zweden. 1 *dit met de brief van de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening, waarin wordt gesteld, dat Schiphol nog minstens 15 jaar zal moeten dienst doen - al dan niet voorzien van een vijfde baan. Dat geldt zelfs, wanneer op korte termijn een beslissing wordt genomen over een Tweede Nationale Luchthaven (in de Mar kerwaard) en wanneer deze vervolgens in snel tempo zou worden aangelegd. Binnen de streekplanperiode (tot 1990) zal naar wordt aangenomen Schiphol meer dan 180.000 vliegtuigen per jaar moeten kun nen ontvangen, zo stelt de RPD. De beper king in het ontwerp-streekplan is daarmee in strijd. „Het gebruik van de luchthaven Schip hol en de daarvan af te leiden maatregelen AMSTERDAM (ANP). Als op 1 maart blijkt dat weer een toneelgezelschap zal moeten worden opgeheven, gaat het to neel plat. Dat is de inhoud van een motie van de vakgroep toneel van de Kunste naarsorganisatie NVV. Aanvang maart zal het ministerie van CRM bekend ma ken welke subsidies de toneelgezelschap pen zullen ontvangen. Daarbij zal blijken welke groepen er eventueel zullen moeten verdwijnen door inkrimping of inhouding van die subsidie. Het heeft er even naar uitgezien, dat de B-kampioenschappen schaatsen in Haarlem voor dames vroegtijdig beëin digd moesten worden, toen alle deel neemsters protesteerden tegen een be- slissing van de KNSB. De schaatsbond had tien dagen geleden besloten, dat de meisjes van Jong Oranje mee zouden dingen naar de topplaatsen in het klas sement, waardoor de senioren hun kan sen op kwalificatie voor de A-kampioen- schappen zagen gedaald. De emoties laaiden hoog op, maar na veel heen en weer gepraat legde de KNSB de protes ten naast zich neer, waarop de schaats- strijd werd vervolgd Zie verder in onze bijlage „SPOR TIEF". Droog weer met opklaringen, ook mistbanken. Weinig wind. Minimumtem peraturen van circa -3 graden aan de kust tot omstreeks -10 graden in het binnenland. Maximumtemperaturen van om het vriespunt aan de kust tot onge veer -4 graden elders. tr, ■ft dagelijks verse warme paardeworst Een Nederlander behoort tot de beschaafde mensenrassen, maar achter het stuur van een auto wordt hij onmiddellijk een pro leet. De CDA-fractie in de Tweede Kamer wil de ministers van Defensie en Buiten landse Zaken eerst nog eens stevig aan de tand voelen, voordat Nederlandse troepen naar de Libanon worden ge stuurd. eBoet DELFT. Gisteravond is in nauwe- m ijks één kwartier een hal van het Water lop kun dig Laboratorium in Delft door tand verwoest. De houten dakconstructie stortte in, raardoor het getijmodel Rijnmond dat ich in de hal bevond, onherstelbaar werd ernield. Het computergedeelte liep ernsti- e waterschade op en is vermoedelijk on bruikbaar geworden. De totale schade rordt voorlopig geraamd op zeker acht liljoen gulden. Over de oorzaak van de tand is nog niets bekend. Radio Damascus meldde gisteren dat Syrië en Irak binnenkort zullen samen smelten tot één natie. De verzoening tussen Damascus en Bagdad, die tien jaar lang eikaars ideologische doodsvij anden zijn geweest, is overigens nog maar drie maanden oud. Zie pagina 3. (ADVERTENTIE) CARROSSERIE REPARATIE BEDRIJF TEPHENSONSTRAAT 8-23 oplossing zal kunnen wor den gevonden. De regering Callaghan wil echter uit een oogpunt van inflatie- bestrijding voorlopig niet verder gaan dan vijf pro cent. Aan het begin van de week hebben al een half miljoen werknemers we gens gebrek aan voorraden thuis moeten blijven. Bri tish Leyland sloot in enkele van haar 60 autofabrieken mensen uit en Dunlop Tyre deelde mee dat haar vier bandenfabrieken gesloten worden. Morgen en don derdag rijden er bovendien geen treinen omdat de ma chinisten staken. Weersverwachting van het KNMI töï morgenavond: Zoals bekend willen GS.de groei van de uchthaven laten stoppen bij 180.000 ver rekkende of binnenkomende vliegtuigen er jaar, wat overeenkomt met 18 a 20 uljoen passagiers per jaar. Dat betekent at Schiphol niet mag worden uitgebreid iet een vijfde baan, noch met een tweede tationsgebouw. Daarvoor is in het streek- lan dan ook geen ruimte gereserveerd. De RPD vindt deze beperkingen in strijd Op een vergadering van de kunstenaars vakbond werd zaterdag naar voren ge bracht dat momenteel 43 procent van de Nederlandse acteurs langdurig of regel matig werkloos is. Van de ongeveer 625 vakbondsleden heeft verder slechts een derde een vaste baan. Die noodlijdende situatie en verslechterende werkgelegen heid werd door de KO NW geweten aan een slecht CRM-beleid. In dit verband werd met name de beknibbeling op subsi dies en de verhoging van de BTW voor een schouwburgkaartje van vier naar achttien procent aangevoerd. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) die op 30 december op het vliegveld van Bangkok werden gearresteerd. LONDEN. In Groot- Brittannië zullen deze week naar verwacht wordt ongeveer twee miljoen ar beiders niet aan bet werk kunnen als gevolg van de staking van ruim 100.000 vrachtwagenchauffeurs. Zij eisen een loonsverho ging van 22 procent. De algemeen secretaris van de transport- en alge mene arbeidersbond, Moss Evans, zei dat enkele weg- vervoersbedrijven bereid waren de geëiste 22 procent loonsverhoging te betalen, hetgeen de Britten een Rijk tegen beperking luchthaven Schiphol Dat zei minister Van Aardenne van Eco nomische Zaken zaterdagmiddag in het VARA-radioprogramma „In de rooie haan”. Het prijsbeleid voor dit jaar is vastge steld en daarmee is de kous af, zo vindt de minister. glimp van hoop gaf dat een Met in het vooruitzicht uitgebreide industriële ac tie van anderhalf miljoen werknemers in de openba re sector, bespreekt de re gering de toestand van daag. Lagerhuisleider Micael Foot, die tevens lid is van de regering, gaf gisteren in een televisie-uitzending te kennen dat de regering niet graag zou overgaan tot af kondiging van de noodtoe stand zoals de Conservatie ven dat eisen. „Het heeft geen zin een noodtoestand uit te roepen of militairen in te schakelen als dit geen effect zal hebben”, zo zei hij. Een beeld van de verwoeste hal van het Waterloopkundig Laboratorium in Delft, 'at gisteravond uitbrandde. In het inzetje randweerlieden bezig met nablussing. De schade bedraagt 8 miljoen. (Van onze redactie binnenland) GRONINGEN. Volgens politie woordvoerders in Groningen is de mili tate Zuidmolukse beweging van wijlen tneraal Tamaela mogelijk voor een deel inancierd uit de opbrengsten van hero- nesmokkel door twee Zuidmolukkers, gisteren de val van de laatste twee grote steden die nog in handen waren van het verdreven Pol-Potbewind in Cambodja: Battambang en Seam Reap. In en om Battambang zou echter nog fel worden gevochten volgens Westerse militaire waarnemers. Intussen hebben de nieuwe machtheb bers in Phnom Penh verklaard dat Cam bodja veel waarde hecht aan vriendschap pelijke betrekkingen met China en dat zij bereid zijn diplomatiek overleg te openen met dat land. Het aanbod van Phnom Penh werd doorkruist door een bittere aanval van Peking. De Chinese regering noemde de nieuwe machthebbers „onbe schaamde verraders” en „nationaal uit schot”. (Van onze redactie buitenland) JAKARTA/BANGKOK. De landen van de associatie van Zuidoostaziatische landen, Asean, zullen een eventueel gezamenlijk militair optreden tegen Vietnam laten afhangen van het resultaat van het debat in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties, over wat in de gemeenschappelijke verklaring van de Asean wordt genoemd de „gewapende interventie tegen de onafhankelijkheid, soevereiniteit en territoriale integriteit van Cambodja". Het Cambodja-debat in de V-raad is overigens zaterdag na een zitting van an derhalf uur verdaagd tot vanmiddag half vijf onze tijd. In de gemeenschappelijke verklaring van de ministers van Buitenlandse Zaken van Thailand, Singapore, Maleisië, Indo nesië en de Filippijnen die zaterdag na afloop van een tweedaagse spoedvergade ring in Bangkok werd uitgegeven, wordt Vietnam, zonder dat het echter met name wordt genoemd, gelast al zijn troepen on middellijk uit Cambodja terug te trekken. Voorts wordt een dringend beroep gedaan op de VN om noodzakelijke en geëigende maatregelen te nemen om de vrede, veilig heid en stabiliteit in het gebied te herstel len. Mochten de Verenigde Naties, zoals mi nister Rajaratnam van Singapore opmerk te, een papieren tijger blijken en mocht Vietnam geen gehoor geven aan de eis zijn troepen terug te roepen, dan zullen de Aseanlanden zich gedwongen voelen om de associatie, die eigenlijk een economisch samenwerkingsverband is, om te smeden tot een militair blok. Tijdens het debat over Cambodja in de Veiligheidsraad van zaterdag, hebben niet-gebonden landen een ontwerpresolu tie opgesteld waarin op „alle vreemde troe pen” een beroep wordt gedaan zich uit CHICAGO (Reuter). Een groot deel van het Amerikaanse Midden-Westen is gisteren getroffen door de tweede zware sneeuwstorm in twee weken. Verscheide ne mensen zijn door het slechte weer om j het leven gekomen en er is grote schade i aangericht. De drukste luchthaven ter wereld, O’Ha re in Chicago was zaterdag gedwongen te sluiten, zodat honderden gestrande lucht reizigers er de nacht moesten doorbren gen. Op Chicago viel 30 centimeter sneeuw. Twaalf mensen die indoor-tennis speelden, ontkwamen ternauwernood toen het dak van de tennishal onder de vracht sneeuw instortte. Ook in de winkels in Engeland voelt men de gevolgen van de voortdurende staking van de vrachtwagenchauffeurs. Geen vlees meer, zoals in deze slagerij, maar ook andere produkten beginnen schaars te worden. Miljoenen Britten Pagina 2 Simpele zege voor Nederlands ten nisteam. Pagina 3 Hans van Helden nog niet afgeschre ven. Pagina 4 Verrassing in Duinwijck-toernooi. Pagina 5 Hoofddorp ten onder tegen Akrides.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 1