Koffieconcerten worden zondagse kindercrèche r. Blues van Barrelhouse en stunts van Shakey Sam Lustrumviering muziekschool [potenieuxx/sj Tijdens feestavond in „De Nieuwe Slof' Hl Personeelsmarkt K. Danslustigen op jazzavond in de Jansheeren Negenduizend gulden aan sieraden uit etalage gestolen Haarlems Dagblad IJmuider Courant Beverwijkse Courant Onderzoek naar vermeende blikseminslag Bonte avond in „Wijk aan Duin” Schietvereniging „De Vrijheid” Groot ledental van I „Rond de Wijkertoren Ill p U 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 15 JANUARI MAANDAG 1979 ie ;je 1. - - oderne els let- tn zijn ar ook t leert. Elke dag bij meer dan 75.000 gezinnen op tafel W - Zangeres overtuigt het meest in vlotte werken Prins Henny volgt prins Loek op bij de „Zeezotte s! i A Engels JAN BAART T Ie hon i 71. De hoornblazers op de Wijkertoren keken neer op een wit Beverwijk. Met een soort stertocht n 95% ekst te ken. U te uit- it voor vooruit It mee. lopt u Engels ade is: nu ge ien en- op de alich- leren Burgemeester A. J. Hubers en de wet houder Camfferman en Hienkens woon den de feestavond namens het gemeente bestuur bij. Tussen het kienen en dansen door kon men geëxposeerde schilderijen van enkele buurtgenoten bewonderen, na melijk van Kees Bleijs, Dirk Oudshoor en Lies en Theo Rademakers. Enkele schilde rijen lieten het oude Beverwijk zien met Hotel Ter Burg, de molen en de Breestraat van voorheen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De donderdagavond- werkgroep van het buurthuis „Wijk aan Duin” kondigt voor donderdag 18 janua ri een feestavond in het buurthuis aan met medewerking van het geselschap „De Diatonica’s” uit Heerhugowaard. Dit gezelschap telt vijfendertig mede werkers, onder meer met een showorkest, verschillende solisten, zowel instrumen taal als vokaal. Het programma wordt verbonden met conférences en sketches. De toegangsprijs is zo laag mogelijk ge steld op 3,- met gratis koffie. Degenen die het buurthuis niet op eigen gelegenheid kunnen bereiken kunnen worden gehaald en gebracht als zij daarover contact opne men met het buurthuis, Wilgenhoflaan 2c, telefoon 20944. Prins Henny wil in de voetsporen treden van Prins Loek die twee jaren de scepter zwaaide en ook hij draagt vooral de gehan dicapten een warm hart toe. De nieuwe prins presenteerde zich zoals dat betaamt om elf minuten over elf, toen de goochelaar Hans Kazan zijn program ma op het podium afwerkte. Er verscheen een grote doos waarin prins Loek werd „opgeborgen”. Direct na het sluiten van de doos ging deze weer open en tot ieders verbazing kwam toen Prins Henny eruit. Burgemeester A. J. Hubers was bereid gevonden om de nieuwe prins de bij zijn funktie behorende versierselen uit te rei ken en mevrouw Hubers deed hem de cape om. De presentatie van de nieuwe prins was een onderdeel van een omvangrijk feest programma, waaraan onder meer werd meegewerkt door het Coctail Trio, het duo Ab Glas, Los Rancheros, de Strawberry’s en de drum- en showband van De Zwer vers. Uit Heemskerk kwamen de Propep- pers „buurten”. Groot was de waardering die werd uitge sproken ten aanzien van prins Loek en zijn prinses Mary en deze dank werd onder streept met een muzikale hulde van De Zwervers en een ovationaal applaus van de volle zaal. Koffieconcerten worden steeds vaker door ouders met kinderen bezocht. Dit toe te juichen verschijnsel valt op verschillen de plaatsen waar te nemen. Een minder plezierige kant van deze trend is dat er ook kleine kinderen en kleuters meegebracht worden, die van begin tot eind luidruchtig demonstreren dat ze liever thuis waren blijven spelen en geen interesse hebben in het muzikale gebeuren. Zowel optredende musici als belangstellende luisteraars zou den gediend zijn bij een zekere selectiviteit ten aanzien van concert-onverschillige kinderen die niet alleen spelen, praten, lachen en huilen, maar ook nog door de paden hollen. Van de geprogrammeerde werken kwa men in de Elizabethan Songs voor sopraan en clavecimbel en in de aria’s voor sop raan en het volledige ensemble (traverso, barokhobo, barokviool, barokfagot, vio loncello en clavecimbel) zowel de fraaie als de minder sterke hoedanigheden van José Jonkers zangstem tot uiting. De vlotte, vrolijke composities liggen haar heldere stem beter dan de gedragen melodieën, die een van nature meer verstild of melancho liek timbre beter verdragen. De aria „Thus thus the gloomy world” uit Purcells Fairy Queen betekende een enkele keer balance ren op de rand van de zuiverheid. Het instrumentale ensemble speelde „De vlucht van de koning van Engeland” van Derosier, programmamuziek uit de routi neuze sector gelegenheidsmuziek, maar het was wel een originele programmering. Van veel beter gehalte waren de twee instrumentale werken van Boismortier, een driedelig Concerto en een driedelige Sonata. In deze werken kwam het door zichtige klankpalet van de historische in strumenten (veelal kopieën) ten goede aan het speelse karakter van de composities, maar het clavecimbel was wel eens te penetrant en overstemde met name in de Sonata de andere instrumenten enigszins. Sopraan José Jonkers en claveciniste Noortje Bakker van ensemble Ars Musica in een Elizabethan Song. HEEMSKERK. De jazzconcerten in De Jansheeren spelen zich gewoonlijk af in een bedaagde atmosfeer. Verschillende jazz-formaties hebben in het verleden verwoe de pogingen gedaan om het tamelijk passief luisterende publiek tot een grotere spontaniteit te brengen, maar dat had nooit veel resultaat. Zaterdagavond echter, toen Barrelhouse en Shakey Sam Blues Band een avond bluesmuziek verzorgden, werd er tot verbazing, of zelfs verbijstering, van het vaste publiek vrijwel onafgebroken zeer uitbundig gedanst. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zondagmorgen zijn uit de etalage van een juwelier in het winkel centrum Beverhof gouden sieraden en horloges ter waarde van negenduizend gulden gestolen. Onbekenden konden een greep uit de etalage doen nadat de grote winkelruit met een klinker was vernield. net het tekst. >ch be- i dank- erhand maand begrip- hts 16 n even- >orsnee BEVERWIJK. Drie koperblazers van de Be verwijkse Harmonieka- pel beklommen zater dagmorgen de Wijkerto ren om met een reveille te laten weten dat de vie ring van het derde lus trum van de Stedelijke Muziekschool Beverwijk was begonnen. Alle informaties over de personeelsmarkt in deze regio leest u in uw lijfblad, .zn HEEMSKERK. Bij de schietvereni ging „De Vrijheid” waren de tien beste schutters ditmaal: H. T. Derksen 95 pun ten; H. Tomas 88; J. W. Siewertsen 86; K. van Dijk en Q. M. Rijke 85; H. J. Koper en A. W. Schoehuis 84; W. Kooistra en F. Th. Zwart 83; A. C. Schelvis 80. Puntentotaal 853. wel voor voldoende afleiding, zodat nie mand zich hoefde te vervelen. Bij „Got my mojo working”, hun openingsnummer, werd al duidelijk dat zij enig uiterlijk vertoon niet schuwden. Via onder andere „Caledonia”, „I want you” en „Lov me babe all night long” werd het slotnummer „Big boss blues” een climax, en niet alleen door malle fratsen (Drummer zonder hemd kruipend over podium), ook hun muzikale capaciteiten werden uitvoerig gedemonstreerd. Barrelhouse speelde voornamelijk eigen werk. Na een intro van de instrumentals „Donkey Shot” en „Way down low” kwa men nummers waarin de vocale kwalitei ten van Tineke Schoemaker bewonderd konden worden. Beginnend met „Ever1’ night is Saterdaynight for me” zong zij „Don’t hold your breath”, .„Tore down”, „Blue river rising” en „Cock it on the wall”. Ook een countrynummer, „You’re gonna change or I’m gonna leave”, gaat Tineke Schoemaker niet uit de weg. Wars van ster-allures voegt zij haar stem tussen de klanken van de vijf instrumenta listen. Haar microfoon staat ook al niet op solo-sterkte, waardoor zowel qua mentali teit als qua geluid een zeer homogeen muzikaal groepsgebeuren te genieten valt. Een juweeltje van samenspel en inspiratie bleek „Sweet home Chicago”. Tussen een subtiel begin en een stevig eind kreeg in rond een kwartier deze blues een zeer boeiende versie. Op „Don’t tie me down”, „One more lonely night”, „Callin’ Albert” en „If you really wanna” (met Shakey Simon Sam op mondharmonica) volgde het laatste nummer van Barrelhouse: „I’m in the mood". Dat gold niet alleen voor Tineke Schoemaker. De blazers J. Meyer, G. Groen en R. van Balen keken over een be sneeuwd en nog slapend Beverwijk heen. Slechts een enkele voetganger keek verbaasd omhoog naar de fanfare op de vierhoeken van de toren. Geslipt. Zaterdagavond tegen zeven uur reed een 28-jarige inwoner van Heemskerk over de Marquettelaan. Zijn auto raakte in een slip en „omarmde” een lichtmast. Een 53-jarige automobilist uit Castricum knalde even later met zijn auto tegen de zijkant van de geslipte wagen aan. Een kraanwagen moest de wagens uit elkaar trekken. Zaterdagmorgen kwam een 15-jarige jongen uit Heemskerk op het trottoir van de Garonnestraat ten val, als gevolg van de gladheid. Hij brak een arm. Rijverbod. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een rijverbod opgelegd aan een 19-jarige Heemskerker. Die nacht slip te een 31-jarige inwoner van Heiloo met zijn auto in de greppel naast de Rijks- straatweg, waarbij ook een lichtmast werd geraakt. De man bleek onder invloed van drank te verkeren. Boompjes. Drie jongens van zeven tien, twaalf en elf jaar waren zaterdagmor gen rond half tien doodleuk bezig met het afzagen van boompjes langs de Cesar Franckstraat in Heemskerk. Toen de poli tie arriveerde was het voor zeven boomp jes al te laat. De schade zal op de ouders worden verhaald. Vernielingen. Bij de Heemskerkse politie is aangifte gedaan van vernielingen aan twee fietsen die zaterdagavond bij het buurthuis „De Schuilhoek” stonden en aan een auto, die langs de Debora Bake- laan stond geparkeerd. Winkeldiefstal. Zaterdag werd in de Beverhof te Beverwijk een man uit Velsen- Noord aangehouden die een videocassette- band ter waarden van 65,- uit een waren huis wilde meenemen, zonder deze te beta len. Ruiten vernield. Vannacht zijn van het bejaardenrecreatiepaviljoen Wester- hout twee ruiten vernield. Burgemeester A. J. Hubers voorzag de nieuwe prins van de bij zijn funktie horende versierselen. Prins Henny las hierna zijn proklamatie voor. Dat dansen begon al vrij snel op de muziek van Barrelhouse, de eerste groep van de avond. Niet alleen brachten zij, met hun stevige bluesklanken in naadloos sa menspel, de voetjes van de vloer, ook werd er direct spontaan met de muziek meege klapt. De bezoekers kwamen echt op tem peratuur en dat was maar goed ook. De tweede groep, de Shakey Sam Blues Band, kon hierdoor profiteren van het lekkere sfeertje, want dit optreden dat hier en daar meer op stuntwerk met én zonder instru menten dan op gedisciplineerd musiceren leek, was in een minder ontspannen at mosfeer misschien verkeerd gevallen. Het kon nu echter bepaald geen kwaad. De Shakey Sam Blues Band had veel werk van Muddy Waters op het repertoire. Tussen al dat oude bluesmateriaal was ook nog een keer rhythm and blues te beluisteren. De groep zorgde ^ok verder Miljoenenverlies voor veilingen RIJSBURG. De drie grootste bloe menveilingen in Nederland, Aalsmeer, Westland en Flora Rijnsburg hebben in de eerste dagen van het nieuwe jaar, vergele ken met dezelfde periode in 1978, 12 mil joen gulden minder omgezet. De veiling in Westland kreeg de grootste klap te verwer ken. Zes miljoen minder omgezet, Aals meer 4,5 miljoen en Flora Rijnsburg 1,5 miljoen. Het ziet er naar uit, dat deze bedragen de komende dagen nog verder zullen oplo pen. Door sneeuwval en bevriezing zijn de wegen zeer slecht of helemaal niet begaan baar. De export en daar moeten de veilingen het van hebben ligt bijna ge heel lam. De exporteurs die toch op weg gaan naar Duitsland bijvoorbeeld, onze grootste afnemer van bloemen stranden onderweg of mogen de grens niet over. De kwekers krijgen het in deze winterse dagen vooral voor hun kiezen. Een bosje tulpen bijvoorbeeld, dat normaal gespro ken 3 oplevert, brengt nu nauwelijks de helft op. Handel is er praktisch gesproken niet, omdat bloemenventers en markt kooplieden met dit weer niet de straat op gaan. Weinig te verdienen dus voor de bloemenkwekers. Hun kosten rennen echter wel razend snel vooruit. Met name het energiever bruik is schrikbarend hoog. De meeste kwekers hebben over de afgelopen dagen eens zo veel aardgas of stookolie verbruikt, als bij normaal. Concreet cijfermateriaal is er nog niet. Het energiebedrijf Rijnland in Leiden kan hierover pas in april be schikken als de computer ze levert. Boven dien moet het niet worden uitgesloten dat de diverse kwekers straks in de financiële problemen komen. De bloembollen die zij bijvoorbeeld op 1 december hebben gekocht, zullen zij vóór 15 januari moeten betalen. Later is niet mogelijk, doordat het zogenaamde han- delsreglement de kwekers aan deze voor waarden houdt. Daarnaast doemen er nog andere moeilijkheden op. Als de koude lang aanhoudt, bestaat de kans dat de winterbloemen de zomerbloe men overlappen. Voor de kwekers zou dit een extra strop betekenen, doordat dan de prijs opnieuw aan de lage kant blijft (Van een medewerker) BEVERWIJK. Het buurtcomité „Rond de Wijkertoren” is omgezet in een vereniging en bij een rondgang door de wijk meldden zich direct al 410 leden. Vrijdagavond vierden de buurtbewo ners feest in het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wilgenhoflaan. Voorzitter W. de Boer droeg die avond de voorzittersha mer over aan de heer P. van den Outenaar jr. De heer C. van der Wel werd secretaris penningmeester. Tijdens de feestavond werden woorden van dank gericht tot de heer W. de Boer die een geschenk onder couvert ontving. BEVERWIJK. Vocale werken van voornamelijk Engelse componisten vorm den het hoofdbestanddeel van het koffie concert dat zondagmorgen in Huize Scheijbeeck gegeven werd door het en semble Ars Musica. José Jonkers, als zan geres aan het ensemble verbonden, was de sopraansoliste in deze vocale werken, die zij over het algemeen met meer aandacht voor het zangtechnische dan voor het tekst-interpretatieve aspect vertolkte. Overigens waren er storende buiten-mu- zikale aspecten die haar en het ensemble het optreden er niet makkelijker op maakten (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zaterdagmiddag laat werden politie en brandweer door bewo ners van een flat aan de Laan der Neder landen gealarmeerd over een felle rode vuurgloed die tijdens het korte onweer boven het dak van de eengezinshuizen bij de Büllerlaan/Laan der Nederlanden te zien zou zijn geweest. Geen van de bewo ners had iets van een blikseminslag ge merkt en de brandweer, die de huizen afging om te onderzoeken of er ergens een begin van brand viel te constateren, moest dan ook onverrichterzake naar de kazerne terugkeren. zouden zeven muziek- en tamboerkorpsen die och tend de lustrumviering verder voortzetten, om elkaar bij de muziek school te ontmoeten, maar het weer liet dit onderdeel van het pro gramma niet toe. De we gen waren daarvoor te glad en ongebaanbaar. i en jver- :ld u Handels cantate „Pastorella vagha bel- la” en vooral Telemanns vrolijke liederen vormden een aantrekkelijke afsluiting van het concert. Het vierde en laatste lied kreeg geen clavecimbelbegeleiding, maar door een eigen bewerking kon het hele ensemble daarin aantreden. Het toch al aanstekelijke „Ich folge dir bis in dem Tod” kreeg door die uitgebreide begelei ding nog eens extra zwier. JAN BAART - (Van een medewerker) BEVERWIJK. De leden van de carna valsvereniging „De Zeezotte” hebben za terdagavond op spektaculaire wijze ken nis kunnen maken met de nieuwe Prins Henny en zijn charmante echtgenote Prin ses Dicky. Op magische wijze verdween Prins Loek letterlijk en figuurlijk van het to neel en trad Prins Henny voor het voet- licht. De nieuwe prins is de 27-jarige in Haar lem geboren Henny Klingers, die nu een I bouwonderneming heeft, maar voordien chefkok was bij de KNSM.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9