Kindertoneel voor basisscholen in De Nieifwe Slof NT politienieuws Korte agenda raadsvergadering Insaid Opnamen voor televisie <ort jmondnieuws 5 't Allermooiste voor 't hele huis? N veilingen beverwijk I 1 aK Bezwaren tegen bestemmingsplan afgewezen Voorbereiding Verkeer Alleenstaanden Begraafplaats Ledenvergadering PvdA-Heemskerk Commissies bijeen ter bespreking van raadsagenda Fractie PvdA naar ledenvergadering Schaatsruilbeurs Normale aktiviteit Jaarvergadering tennis vereniging „Westerhout” 7 19 7 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK DINSDAG 1 6 JANUARI te o- I 'T EERSTE WOON WINKELCENTRUM VAN NEDERLAND i et ig tl in /- )l- o- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Ruim driedui zend Beverwijkse basisschool leerlingen maken deze week ken nis met de theatergroep Carrou sel, die op uitnodiging van de Commissie Culturele Vorming Schooljeugd zesmaal de kinder voorstelling „Met je benen door de brievenbus” opvoert in De Nieuwe Slof. Dat vind je bij Insaid. 9 Woonspecialisten onder één dak. Insaid Badhoevedorp, aan het einde van de Meidoomweg (volg borden Industrieterrein), telefoon 02968-6612. Insaid Qisterwijk, Heusdensebaan 50, telefoon 04242-9030. Openingstijden: maandag t/m vrijdag zaterdag, koopavond. I Pret met Carrousel re r? Carrousel in de o?ningsscène van ..Met je benen door de brievenbus" Uitbreiding „Eikenhof mogelijk tot jaar 2000 i (Van een onzer verslaggeefsters) agenda van slechts elf punten afgewerkt die geen lange discussies doen vermoeden. M8 HEEMSKERK. De PvdA, afdeling Heemskerk, houdt donderdagavond 1 fe bruari in de Schuilhoek een algemene le denvergadering, die om 20 uur begint. De socialisten bespreken o.a. het werkplan van de raadsfractie en het afdelingsbe stuur. Voorts komen aan de orde de begro ting 1978-1979 en het financieel verslag van 1977-1978. Bij de ingekomen stukken bevindt zich een brief van het aktiecomité ,,’t Is Nau- Over” uit Assendelft betreffende het steeds gevaarlijker wordende verkeer en de geluidsoverlast van de grofvuiltrans- porten uit de IJmond naar de grofvuil- stortplaats in de Nauernase polder. De verantwoordelijke wethouder P. Vos vindt het in de eerste plaats een zaak van Zaan stad om voorzieningen te treffen. Juist vanwege die verkeersproblemen had hij destijds voorkeur voor het afvoeren van het vuil naar Alkmaar. Er is ook een brief binnen gekomen van Nel Castricum en verschillende bewoners van de Ardennenlaan inzake het gevaar voor de kinderen in deze straat van de daar te snel rijdende auto’s. Aan de raad wordt voorgesteld deze brief voor kennis geving aan te nemen. Gezien het aantal grafruimten, dat ge- middels per jaar op de algemene begraaf plaats „Eikenhof” wordt uitgegeven, is de thans beschikbare ruimte slechts vol doende tot ongeveer april 1980. Dat betekent dat tot de aanleg van nieu we grafheuvels tot een aantal van negen dient te worden overgegaan en daar moet eind februari 1979 al mee worden begon nen. Dat houdt verband met nazakking van de op te hogen grafheuvels en het aanslaan van de beplanting. de leerlingen. In dit kader tracht de Com missie het onderwijs ieder jaar een zo gevarieerd mogelijk programma aan te bieden, waarbij er in beginsel naar wordt gestreefd de activiteiten in de scholen te laten plaats vinden. Over de belangstelling voor de diverse activiteiten vanuit het basisonderwijs is de Commissie in haar verslag over het school jaar ’77-’78 bepaald niet ontevreden: bijna 2200 kinderen zagen het poppentheater „La Condola”, eenzelfde aantal nam deel aan het volksdansen, bijna 1000 basisscho lieren waren betrokken bij het educatieve project „Laat je niet inpakken”, in dezelf de orde van grootte lag de belangstelling voor de muziekdemonstraties van „Flos Forum” terwijl in totaal bijna 3500 leerlin- Nnder te spreken is de Commissie in hat verslag over de wijze, waarop de scHen hun leerlingen op de diverse acti- viteen voorbereidden. De belangstelling varhet onderwijzend personeel voor de- mostraties en introduktievoorstellingen biet minimaal, en ook van het toegezon- geide voorstelling „Punt komma punt” vaide theatergroep van Johan Hobo be- zoct. De animo voor de jaarlijks door de Cotmissie belegde voorlees wedstrijd stak bijleze aantallen povertjes af: toch bete kenen de 48 leerlingen die door twaalf schlen naar de wedstrijd werden afge- vaaiigd een nieuw deelname-record. gebken, dat dit kan bij een extra opho- ginp/an de grafheuvels met vijfenveertig cenmeter. Dan kan het tijdstip waarop de begaafplaats geheel bezet is worden ver- legcnaar 1999. An de raad wordt voorgesteld dit doel een;rediet van 160.000 te verlenen. In de metjarenplanning is destijds al rekening gehuden met een bedrag van 155.000. Een filmploeg maakte gisteren opnamen in Heemskerk voor het televisie programma „Van Gewest tot Gewest’’; dit naar aanleiding van de verschijning van het boek „Heemskerk op weg van verleden naar heden. Voor het belichten van dat verleden nam men onder meer gesprekken op in het dienstencentrum voor bejaarden. Het kasteel Assumburg stond ook in de belangstelling. In het raadhuis werd burgemeester Kok geïnterviewd en voor een aantal panorama- opnamen beklom de filmploeg de winderige open toren van de Laurentiuskerk. Óp de foto het filmteam in die toren. Kinderfilm. Vrijdagmiddag a.s. om 16 uur draait er in buurtcentrum de Schans een Nederlandse kinderfilm. Instuif. Tieners in de leeftijd van 13 tot en met 17 jaar, die elke donderdaga vond zin hebben om de handen uit de mouwen te steken, zijn die avond van harte welkom in het buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan. Van half acht tot half tien kan men daar houtbewerken, emailleren, pottenbakken, werken met gips en nog veel meer. Kosten anderhalve gulden. Gladheid Als gevolg van de gladheid slipte maandagmiddag een personenauto van een 21-jarige inwoner van Wijk aan Zee op de hoek van de Strick van Linscho- Te snel De Heemskerkse politie hield maandag op de Tolweg en de Rijksstraat- weg snelheidscontroles. Vijfentwintig au tomobilisten kregen een proces-verbaal. Bloemen: anjers 20-45, trosanjers 160- 200, blauwe druif 65-85, chrysanten 175- 225, freesia 20-38, hyacinten 25, narcissen 10-15, nerinen 30-80, babyroos 12-30, tul pen 15-35. Groenten: boerenkool 20-138, seldery 35-55, breekpeen (6000 kilo) 20-40, knolsel derij 35-70, prei 230-430, rode kool 20-45, uien (25.000 küo )17-53. Klaverjassen Zondagmiddag 20 ja nuari wordt in de kantine van KIC op het sportpark Rooswijk een klaverjaswed- strijd gehouden voor alle leden, voor de dames is er tegelijkertijd een wedstrijd sjoelen. De kantine gaat om 13.00 uur open. klaverjasdrive in de kantine op het sport park Rooswijk in Velsen-Noord. De drive begint om acht uur. Mishandeling Een 57-jarige Beverwij- ker heeft maandag aangifte gedaan van het feit dat hij met familie wandelend op de Cornells Metersweg, zonder aanleiding werd mishandeld door twee jongelui. Jassen Tijdens het carnavalsfeest in „De Nieuwe Slof” zijn zaterdagavond twee jassen ter waarde van 500,- gestolen. Aanrijding Een 15-jarig meisje is maandagmiddag omstreeks half drie op de Karauettelaan, bij het clubgebouw van St. Caecilia” door een auto aangereden. De bestuurder reed door. Het meisje is in het ziekenhuis opgenomen. De politie stelt een onderzoek in naar de ontkomen automobi list en beschikt daarbij over enkele aan wijzingen. Rijmonders De automobielvereni- ging De Rijmonders organiseert vrijdag 19 januari een klaverjasdrive in het restau rant Schoonenberg. De avond begint om acht uur, de inschrijving is persoonlijk (dus niet per koppel). Tussen de manches door worden loterijen gehouden. BEVERWIJK. De tennisvereniging „Westenhout” telt nu achthonderd leden. Dat bleek tijdens de maandagavond in „De Nieuwe Slof” gehouden ledenverga dering. Maar er is nog een aanzienlijke wachtlijst van aspirant-leden. Het tennispark heeft acht banen en is nodig aan uitbreiding en renovatie toe. De jaarstukken konden maandagavond als hamerstukken worden afgedaan. Voorzitter P. H. Janssen memoreerde de promotie van het eerste en het derde team en het kampioenschap van het derde. Het eerste team gaat nu in de eerste klasse van het district Noord-Holland spelen. De heer G. J. F. van der Pol is als bestuurslid gekozen en de heren. J. Groen hof en P. H. Janssen zijn herkozen. De begroting voor 1979 werd vastgesteld met een totaal aan inkomsten en uitgaven van 123.000,-. Ter vergelijking werd even her innerd aan de begroting voor 1972 die sloot op een bedrag van 40.000,-. Voor de renovatie van het tennispark is een commissie samengesteld, bestaande uit mej. P. Kamhoot en de heren M. Smit. B. van der Pol, B. van Gooi en J. Boezaard. Er zijn grote sommen geld mee gemoeid, maar daar is al enkele jaren rekening mee gehouden. Dit is de vergadering werden plannen geopperd ter verbetering van de kantine en de verdere accommodatie. BEVERWIJK. Het grote succes van de vorige schaatsruilbeurs heeft buurthuis De Zandkraai er toe aangezet woensdag middag a.s. nogmaals een dergelijke beurs te houden. Van half twee tot drie uur kan men in het buurthuis schaatsen ruilen en kopen. Tot de hamerstukken behoort een reeks onderwijsvoorstellen. De herbenoeming van leden van het bestuur van de Stichting Sociale en Culturele Ontwikkeling Heems kerk is een formaliteit. De Gemeenschaps raad heeft gevraagd deze raad in het be stuur te doen vertegenwoordigen. Statu tair kan dat niet en aan dit verzoek kan dus niet worden voldaan. De leden die voor herbenoeming in aanmerking komen zijn de heren H. J. Boerée, J. J. Harms, J. R. J. Jongsma, H. Veermans en H. Wagen- dorp. 5 ten worden. De heren M. en P. C. van der Kolk zouden dan de tuinderij moeten op geven en de firma Jansen zou elders in de gemeente een nieuw nerinenteeltbedrijf dienen te stichten. De gemeente Heemskerk probeert de percelen die gelegen zijn in het bestem mingsplan aan te kopen, maar de onder- handelingen verlopen zeer moeizaam. Dit in verband met gebrek aan vervangende grond. Volgens G.S. heerst in Heemskerk een grote woningnood. Wil Heemskerk hulp kunnen bieden dan dienen de parti culiere belangen te wijken voor de belan gen van de woningzoekenden in Heems kerk. G.S. zien in de bezwaren geen aanlei ding aan enig plandeel van „Meerestein- Hoogdorp” de goedkeuring te onthouden. De heer Mascini diende bezwaren in namens de heren M. en P. C. van der Kolk, de firma A. Jansen en Zonen en de heer Alb. Jansen. In het gebied van het bestem mingsplan zullen woningen gebouwd moe- (ADVERTENTIE) BEVERWIJK. In het clublokaal van de Rooie Vrouwen in het gebouw C. H. Moensstraat 5 (de oude Slof) wordt don derdagavond 18 januari de ledenvergade ring gehouden van de afdeling Beverwijk en Wijk aan Zee van de PvdA. Tijdens deze vergadering, die om 20 uur begint, zal de fractie verantwoording afleggen van hetgeen de PvdA in de begrotingsdebatten heeft opgemerkt. De Rooie Vrouwen van de afdeling bespreken woensdagavond a.s. de congresstukken die handelen over het vrouwencongres dat op 10 februari wordt gehouden. Zandkraai. Het Heemskerkse buur thuis De Zandkraai aan de Handelstraat begint om donderdag a.s. met een cursus tekenen voor kinderen van 6 tot 9 jaar. De kosten voor de vijftien lessen bedragen 26,-. De cursus staat onder leiding van Ruud van Zon. Aanvang 16 uur. Klaverjassen. De supportersvereniging van K.I.C. houdt op 19 januari een open tenstraat en de Bloemhofstraat tegen een andere auto aan. Een 17-jarig inzittend meisje is met een pijnlijke nek in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Commissies. Donderdagmiddag 25 ja nuari om 13.30 uur zal de raadscommissie voor jeugdzaken in openbare vergadering in het Stadskantoor bijeenkomen. Op de agenda staat o.a. de nota inzake subsidie verzoek t.b.v. spel- en opvoedhuis in de Oranjebuurt en een brief van de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk over de huis vesting van de groep Zwaansmeer. De raadscommissie voor algemene zaken komt woensdagavond a.s. in het Stadskan-' toor bijeen om te praten over o.a. de part nerschap Beverwijk-Neuwied, de subsi diering van de Dorpsraad Wijk aan Zee en de lokatie van het politiebureau. uitgifte onveranderd blijft de begraaf plaats einde 1989 geheel bezet zal zijn. In verband daarmee heeft het college aan de directeur van gemeentewerken gevraagd te onderzoeken of het thans mogelijk zou zijn de grafheuvels zodanig in te richten, dat in twee lagen begraven zou kunnen worden. Uit het onderzoek is inmiddels D Stichting Ontmoetingscentrum voor alenstaanden kan rekenen op een subsi- dèvan de gemeente Heemskerk over het ja 1978 ter grootte van 887 volgens en IJmondiale verdeelsleutel. Continue- raj van de subsidie voor 1979 zal afhan- klijk gesteld worden van een in te dienen bleidsplan. Vanuit de sectie sociale dienstverlening vn de Gemeenschapsraad is het initiatief otstaan voor een Algemene Hulpdienst hemskerk, die met medewerking van een vijwilligerskorps bij acute sociale nood hip wil gaan bieden in de huis-, tuin- en I kukensfeer. Er zijn al dertig vrijwilligers I bschikbaar en de stichtingsacte is in de- cmber al verleden. Uitgaande van de be- 1 gDÜngsopzet is aan de gemeente een sub- siie gevraagd van 3000 en aan de raad is vorgesteld die subsidie te verlenen onder di voorwaarde, dat alsnog wordt getracht gitm en/of bijdragen te verwerven van dexen ter verrekening van die startsubsi die D< commissie van beroep- en bezwaar schriften vindt dat B. en W. terecht een bouvergunning hebben geweigerd aan de tier H. Ph. R. Niesten. Aan de raadsle den zordt voorgesteld zijn bezwaarschrift ong<rond te verklaren. Inbraak opgehelderd De Beverwijkse politie heeft maandagmorgen een 17-jari- ge Beverwijken aangehouden, verdacht van de in het weekend gepleegde diefstal uit de etalage van een juwelier in de Bever- hof. Hij bleek niets met de diefstal uit staande te hebben, maar bij hem thuis werd een 17-jarige Beverwijkse vriend ge arresteerd, die de diefstal bekende. Hij had zondagavond gouden sieraden en hor loges „uit staan venten” bij een dans school. Een deel van de buit kon worden achterhaald, onder meer een armband met robijnen ter waarde van 1400,- die over een muurtje van een tuin achter de Kloos terstraat was gegooid. HEEMSKERK. Ter voorbespreking van de op donderdag 25 januari te behan delen raadsagenda worden op de volgen de data commissievergaderingen gehou den. De commissie voor onderwijszaken ver gadert woensdag 17 januari van acht uur af in het raadhuis. Dan komt ook de statu tenwijziging van de onderwijsbegelei dingsdienst ter sprake. Donderdagavond vergadert de commissie voor gemeentefi- nanciën in het raadhuis. Maandagmorgen genoot de eerste scho- lierengroep bestaande uit een kleine zeshonderd eerste- en tweedeklassertjes van dit gevarieerde toneelstukje, waar in gewone en minder alledaagse gebeurte nissen uit het leven van vier buurtgeno ten op een variëté-achtige wijze aan el kaar worden geregen. Leny Brederveld, Loek Beumer, Thea Brederveld en Tjerk Risselada wisten met hun soepel spel de stemming er al snel in te brengen, en weldra leefde de complete zaal hartstoch telijk mee met de avonturen van Egbert, Stien, meneer Lodewijks en de Groningse Do mee. De Amsterdamse theatergroep Carrou sel is met name voor de wat oudere school jeugd, die later deze week aan bod komt, geen onbekende meer. Enkele jaren gele den voerde het gezelschap eveneens op uitnodiging van de Commissie Culturele Vorming Schooljeugd, het kinderspel „Ko de Kat” in Beverwijk op, met welk stuk de groep toen ook veel succes boekte. Reden voor de Commissie om Carrousel opnieuw naar De Nieuwe Slof te halem In eerste instantie zou het gezelschap daar afwisselend de in december in première gegane kindertoneelstukken „Wie is miss Messelmuis” en „Met je benen door de brievenbus” opvoeren, maar om techni sche redenen (er was onvoldoende tijd beschikbaar om het decor op te bouwen) 'heeft men zich nu tot het laatste spel moeten beperken. De voorstellingreeks van Carrousel dient, aldus de Commissie in haar verslag over de vorig schooljaar georganiseerde activiteiten, nét als de overige door de Commissie verzorgde evenementen niet te worden beschouwd als een „leuke on derbreking van de les” of als „een aardige afsluiting van de week”, maar moet wor den gezien als een normale schoolactivi teit, gericht op de culturele vorming van den documentatiemateriaal werd lang niet altijd gebruik gemaakt. Uit via enquêtes verzamelde gegevens blijkt, dat van een voorbespreking veelal geen sprake was. Wel werden de indrukken die de leerlingen bij de activiteit hadden opgedaan vaak nog eens in een klassikaal gesprek ver werkt. Hoewel de Commissie verheugd is met de vrijwel zonder uitzondering positieve en enthousiaste reacties van leerlingen en onderwijzend personeel op de door haar georganiseerde activiteiten, zou men toch graag zien dat diezelfde activiteiten meer als onderdeel van het onderwijsprogram ma (en dus een voor- en nabespreking in de klas waard) zouden worden be schouwd. Wereldwinkel Vrijdag 19 januari ver gadert de Wereldwinkel in haar vestiging op de hoek van de Bloemstraat en de De La Reystraat in Oud-IJmuiden. Tijdens de vergadering, die om 19.30 uur begint, zal voornamelijk gesproken worden over de activiteiten die ontplooid zullen woiden rond de Wereldwinkel in Velsen op zater dag 7 april, wanneer het tienjarig bestaan van de Landelijke Vereniging van Wereld winkels herdacht wordt. BEVERWIJK. De noteringen op de Beverwijkse veilingen waren maandag als volgt. HEEMSKERK. De maandelijkse vergadering van de Heemskerkse gemeenteraad wordt gehouden op donderdagavond 25 januari in „De Vrijburcht”. Er wordt een Bij de behandeling van deze aangele genheid is in het college van B. en W. de vraag aan de orde geweest tot welk tijd stip op de begraafplaats nog grafruimten kunnen worden uitgegeven. Gebleken is, dat indien het tempo van o x HEEMSKERK. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben de bezwaren I van P. A. Mascini tegen de vaststelling van het bestemmingsplan „Meerestein- j Hoogdorp” afgewezen.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7