Regionale Stichting Buitenlanders voor de Peregrinusstichting politienieuws Zout voldoende 4 Kranten nooit over leest in Beverwijk en Heemskerk onberispelijke bontmantels voor onthutsend lage prijzen gevonden voorwerpen KEUKENS 023-313645 Nieuwe naam en nieuw beleid Morgen gaan de grote glazen deuren van de Bonneterie open voor alle mensen die houden van mooie dingen en een koopje niet willen Ia ten lonen bonneterie "Er gebeuren hier dingen in de buurt waar je in de landelijke KK 95 95 95 95 kort ijmondnieuws wss KST Beleidsplan rm Immigratie Ruud Rentenaar overleden Informatie-avonden voor onderwijs Carnavalsavond voor bejaarden 7 19 7 9 JANUARI WOENSDAG 1 7 6 Het is de moeite waard even langs te komen!!! natuurlijk beter! I en aangeboden. Of huizen. Of personeel. In de regionale natuurlijk heeft Frank bontmode, een aantal echte aanbiedingen bontmantels in enkele maten uit niet meer complete series. die plaats moeten maken voor de nieuwe collectie. Om precies te zijn: Frank bontmode heeft er zo ’n 62 Twee-en-zestig onberispelijke bontmantels die tegen verbazing wekkend lage prijzen worden verkocht. Amsterdam, Van Baerlestraat 84 Haarlem, Barteljorisstraat 5 Hilversum, Winkelcentrum Hilvertshof Want in feite is de regionale krant een dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. FRANK toentmeKe déviesenzoonbv BEVERWIJK-HEEMSKERK In de landelijke kranten leest u bijvoor beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptijden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge- BEVERWIJK/HEEMSKERK. Zout wordt schaars nu al we kenlang intensief moet worden gestrooid. Bij de reinigingsdien sten van Beverwijk en Heems kerk legt men zich flinke beper kingen op in de hoop zo wat lan ger toe te kunnen met het zout, dat momenteel door de strooiploegen alleen op de doorgaande wegen en de busroutes wordt gestrooid. I I w. ving worden gevraagd krant leest u die dingen wel. Plus al het wereld- en landelijk nieuws, t -..y»—1,11 W.. i (ADVERTENTIE) 62 ien, 20.15 i 6. Don- (ADVERTENTIE) iiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim en 21.30 )en 21.30 ir Zout voldoende in Beverwijk en Heemskerk. Hier de opslagplaats van Beverwijk bij de gemeentegarage aan de Wijkermeerweg. r, I lie! Naam: Adres: Woonplaats: V L. Veer- an 22 u. 321155). ilbert de Het doel van de samenwerking is: ko men tot goede, gezamenlijke voorlichting over het onderwijs en de totale vorming zoals die op deze scholen vanuit een chris telijke levensvisie en geloófsovertuiging en vanuit alle schakeringen die daarbin nen mogelijk zijn in praktijk worden ge bracht. Tegelijkertijd hoopt men door sa men te werken en afspraken te maken, de belangen van iedere school apart zo opti maal mogelijk te behartigen. Om de ou ders die een kind hebben in de 6e klas van een r.k. of prot.chr.basisschool te helpen bij de schoolkeuze hebben de schoollei ders van de betrokken scholen voor Voort gezet Onderwijs een aantal aktiviteiten ontwikkeld. In de eerste plaats is er een folder sa mengesteld onder de titel: „Samen op weg”, waarin overzichtelijk gegevens als namen, telefoonnummers e.d. van alle scholen zijn vermeld. Deze folder is begin december 1978 verspreid over alle r.k. en prot.chr. basisscholen in Noord-Kenne- merland. Daarbij behoorden ook de open bare basisscholen, waarvan leerlingen in de laatste jaren naar één van de in de folder vermelde scholen zijn gegaan. Te vens is de folder bedoeld als aankondiging van enkele informatie-avonden die door de deelnemende scholen worden georgani seerd. De bedoeling is de ouders van kin deren die volgend schooljaar naar het voortgezet onderwijs gaan, zo uitgebreid mogelijk te informeren over de mogelijk heden die ze daarbij hebben. De volgende bijeenkomsten zijn vastge steld: in Heemskerk: 18 jan. in Scholenge meenschap De Die, aanvang 20.00 u. In Beverwijk: 23 jan. in het Pius X-college, aanvang 20.00 u. In Castricum: 25 jan. in het Bonhoeffer-college, aanvang 20.00 u. In het laatste Peregrinus-bulletin wordt het beleidsplan voor de komende jaren toegelicht. Dit beleid is na een langdurige en zorgvuldige afweging vastgesteld in de volgende uitgangspunten. Gastarbeid kan in de visie van de stichting alleen worden gezien als een uitvloeisel van een op winst gericht economisch systeem. Mede door de produktieverhoudingen hierin ontstaan ongelijke machtsverhoudingen en dus ook ongelijke welvaarts- en welzij nsverdelin- gen. Gastarbeid is zo’n vorm van ongelijk heid en onrecht. Buitenlandse arbeiders in Nederland bevinden zich derhalve in een positie van achterstand en achterstelling. Die vormen het aangrijpingspunt van waaruit de Stichting haar taken van wel zijnsbevordering wil vervullen. De belang rijkste gebieden waar het om gaat zijn dan: de huisvestingsmarkt, de arbeids markt, het edukatieve systeem, de zorgsy stemen, het juridisch systeem en het soci- aal-culturele terrein. Het gaat daarbij vooral om het inlopen en opheffen van dié achterstand om de buitenlandse arbeiders en hun hier verblij vende familieleden zo snel mogelijk volle dig gelijke rechten en gelijke kansen krij gen in de Nederlandse samenleving. Daarbij gaat men nu uit van de reali teit, dat verreweg de meeste buitenlan ders lang tot zeer lang (en zelfs misschien definitief) in Nederland zullen blijven. Voor de Stichting betekent dit, dat de buitenlanders in de eerste plaats als im migranten moeten worden beschouwd en in een bepaald opzicht kan dit volgens de stichting een integratiebeleid worden ge noemd. Verreweg de meeste buitenlanders ge ven zelf nog steeds de wens te kennen ooit eens naar hun land terug te keren. Voor zover mogelijk wil de stichting in het be leid met deze legitieme wens rekening hou den. Daarbij komen zowel voorzieningen gericht op behoud van eigen cultuur en identiteit als voorzieningen op het gebied van onderwijs, vorming en scholing (even wel op zaterdag 20 januari in de Nieuwe Slof. Gezien de grote belangstelling zijn er dit jaar twee voorstellingen: van 14 tot 16 en van 20 tot 24 uur. Er staat de bejaarden een aantrekkelijk programma te wachten, waarin de Kermisklanten zullen optreden, afgewisseld door de Boerenkapel, drum band de Zwervers en vele anderen. De toegang is weer geheel gratis. Onderwijs. In het gebouw van de onderwijsbegeleidingsdienst Midden-Ken- nemerland aan de Platanenlaan te Bever wijk wordt woensdagavond 24 januari een vergadering van het algemeen bestuur ge houden. De agenda vermeldt slechts de benoeming van een nieuwe directeur. Kienen. Vrijdagavond 19 januari or ganiseert Centrum de Schans weer een kienavond voor de buurtbewoners. Aan vang 20 uur. Schaatsen ruilen. Zaterdagmiddag 15 uur staat de grote zaal van buurtcen trum De Schans open voor alle mensen die schaatsen willen ruilen. Jong en oud kunnen daar tussen drie en vijf uur te recht. Vetplanten. Twee Amsterdammers van 19 en 28 jaar werden dinsdagmiddag op de Parallelweg aangehouden toen ze probeerden voorbijgangers vetplanten te verkopen. De bakken met planten werden door de politie in beslag genomen. Dronken. Op de Velserweg hield een surveillance van de politie vannacht een 22-jarige automobilist aan. Een blaasproef wees uit dat de jongeman te veel alcohol had gedronken. Hij kreeg een rijverbod opgelegd. Dinsdagmorgenvroeg liep een 33-jarige dronken automobilist uit Soest tegen de lamp. Toen de politie de man ondervroeg bleek dat hij nog een gevange nisstraf van vijf weken moest uitzitten. Hij is gisteren op transport gesteld. Auto gestolen. Van de Zuiderkade is gisteren een Mercedes, kenteken 82-BT- 20, gestolen. De eigenaar had de sleuteltjes in het contact gelaten toen hij even in z’n kantoor moest zijn. Snelheidscontrole. De Heemskerkse politie verbaliseerde gisteren 21 automobi listen die op de Marquettelaan de maxi mumsnelheid overtraden. HAARLEM. Mr. J. J. van der Goes, directeur van het postdistrict Haarlem, opent op vrijdag 26 januari om half drie een nieuw opleidingscentrum. De school is gevestigd in de Kromhoutlaan 2 in Park wijk. In dit nieuwe opleidingscentrum worden cursussen gegeven bestemd voor werknemers van de PTT in het district Haarlem. (Aankruisen wat gewenst wordt.) Umuider Courant. Beverwijkse Courant. Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daama neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. - 312439) oep Baal 1. 312439) sprekken 15.30 uui n. Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr. 416.2000 VC-Haarlem. 319188) van den met „Me- 21.30 u.: 21.15 u.: 04) 15.30, ink Pan- vloeren vloerbedekkingen granito turfmarkt 6 haarlem oe. volw eluxlaan gesloten, jpend op randweer ?rkstraat •reekuren li. en vrij, ets win kei u. ■gadenng ur raads Commissie. Op maandagavond 22 ja nuari om 19.30 uur zal de raadscommissie voor sportzaken in het Stadskantoor ver gaderen. Op de agenda staat o.a. een wijzi ging van de begroting 1978 van de dienst l.o.s. en een voorstel inzake beschikbaar stelling van een aanvullend krediet voor de aanleg van de atletiekbaan. nen uitzingen. Zuinig met zout luidt daar het parool, want van de zondagavond be stelde 200 ton zout is dezer dagen 90 ton binnengekomen en van die berg is reeds zo’n 20 ton op de wegen gestrooid. In de Klaverjassen. In buurthuis be Licht boei kan er vrijdagavond worden gekla verjast. Aanvang 20 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. De Peregrinus-stichting krijgt een andere naam. Officieel is dat nu geworden: „Regionale Stichting Buiten landers „Peregrinus”. De ervaring leerde, dat te veel mensen de naam van de stich ting onuitsprekelijk vonden en er boven dien geen verband in zagen met het werk van de stichting. In de officiële naam 31, tel. nn, hobo 11) 19 en ien 21.15 sn”, 18 j. 21.30 u.. BEVERWIJK/HEEMSKERK. De vorig jaar gestarte samenwerking tussen de scholen voor katholiek, protestants chris telijk en algemeen christelijk voortgezet onderwijs in Beverwijk en Heemskerk is dit jaar voortgezet. In vergelijking met 1978 is er sprake van een aanzienlijke uitbreiding, doordat nu ook alle scholen uit Castricum erbij betrokken zijn. i pelijk werkers van de stichting. Tot nu toe besteedden die volgens het stichtingsbe stuur te veel tijd aan eenvoudige zaken als het invullen van formulieren en dergelijke. Verondersteld wordt, dat de nieuwe balie- funktie bij de buitenlanders wel een ge wenningsperiode zal vergen, maar dat daarna de maatschappelijk werkers veel meer tijd overhouden voor zaken waarop wat dieper moet worden ingegaan. Daar mee hoopt men een verbetering in de kwa liteit van de hulpverlening te bereiken. Het bureau in Heerhugowaard wordt gesloten. Er is nog geen definitieve regeling getrof fen voor de voortgang van de dienstverle ning aan de buitenlanders. BEVERWIJK. Traditiegetrouw houdt de carnavalsvereniging De Zeezotte weer een feestelijke avond voor de bejaarden en De Kennemers. Om ook in de winter- I periode de leden in verenigingsverband iets te bieden heeft de Kennemers vrijdag avond 19 januari een klaverjasdrive in het paviljoen georganiseerd. Er staat naast een draagbare televisie ook een fototoestel I op de pijzentafel. Aanvang 20 uur. HEEMSKERK. In de periode van 1 december tot 31 december 1978 werden onderstaande voorwerpen als gevonden aan het bureau van gemeentepolitie te Heemskerk aangegeven. Brilleglas, poes, honden, wieldop, ther- mostaatknop, bromfietsonderdelen, geld, wanten en handschoenen, horloge’s, sjaal, muts, portemonnee’s, sleutels en een speel goedbeest. Bovenstaande voorwerpen zijn aan het bureau te bevragen wel van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. De Beverwijkse dienst beschikt nog over 70 a 75 ton zout en denkt het met dier hoeveelheid zeker nog twee weken te kun- WIJK AAN ZEE. Maandagavond is de 32-jarige Ruud Rentenaar tijdens een bad- mintonwedstrijd in de sporthal De Mori aan onwel geworden en overleden. De Wijk aan Zeeër was bestuurslid van de afdeling Wijk aan Zee van de PvdA en lid van het federatiebestuur Beverwijk/Wijk aan Zee. (ADVERTENTIE) -A. A-Vz I-/V/A. JL* de Bonneterie en Pander, Amsterdam de Bonneterie, den Haag tueel zelfs gericht op terugkeer) ter sprake. In sommige opzichten wordt dat een remi gratiebeleid genoemd. In het beleidsplan zijn deze uitgangspun ten verder uitgewerkt. In volgorde van' prioriteit worden dan als funkties van de stichting genoemd: samenlevingsopbouw (vooral gericht op de bemiddelende funk- tie tussen Nederlandse instanties en de buitenlanders); voorlichting (zowel gericht op de buitenlanders als op de Nederlandse samenleving); edukatie (gericht op het le ren van de Nederlandse taal, maar ook vorming, scholing, bewustwording); groepsassistentie (gericht op de zelforgani satie van de buitenlanders) en hulpverle ning (spreekuren en voorzieningen op het gebied van maatschappelijk advies, infor matie, tolk- en vertaaldiensten, enzovoort). Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaalabonnement. afgelopen weken gooiden de strooiploegen zo’n 300.000 kilo zout op de belangrijkste wegen in Beverwijk. Ook in Heemskerk is niets van een zout- tekort te merken. De reinigingsdienst be schikt thans over een voorraad van 80 ton, die met mondjesmaat over de wegen wordt gestrooid. De binnenroutes in de gemeente worden gemeden, want de dienst houdt alleen de doorgaande wegen in de gaten. Wordt het op die binnenwegen echter te glad en daardoor te gevaarlijk, dan strooit de dienst daar met een mengsel van zout en zand. Op de Heemskerkse wegen is in de afgelopen weken zo’n 250 ton zout gestrooid. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllim blijft Peregrinus nog gehandhaafd. Het is een Latijns woord, dat betekent vreemde ling, buitenlander, niet-burger. Binnen het Romeinse rijk en volgens het Romein se recht was een Peregrinus een vreemde- ling-met-rechten. Daarom is die naam in 1956 gekozen en wordt deze ook nu in de naam gehandhaafd omdat deze betekenis van het woord zo goed de doelstelling van de stichting aanduidt. In het dagelijks gebruik wordt van heden af evenwel de naam Stichting Buitenlanders gehan teerd en de letters SB zijn ook in het nieuwe vignet verwerkt. Om de herkenbaarheid te vergroten worden op de gevels van de gebouwen in Beverwijk, Alkmaar, Hoorn en Zaandam het nieuwe naamvignet aangebracht. In Beverwijk is inmiddels de verbouwing ge- reed gekomen van de receptieruimte. Er is j nu een doelmatig en prettig ingerichte I ontvangstkamer, waar de baliefunktiona- 1 resse zich nu kan richten op „eerste-hulp” bij kleine problemen van buitenlanders. Daarnaast is een wachtruimte gekomen, waar ook informatiebrochures en dergelij- 1 ke te vinden zijn. Het baliewerk, dat ook in Alkmaar en Zaandam wordt verricht, be tekent een verlichting van de maatschap- -< x- ,v.y. J aZ- 0) en o

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7