VOEDSELVOORZIENING IN GEVAAR Arafat wil heviger strijd tegen Israel ons land In Italië hoge Problemen tussen Azië vredeszone Zorgen over „onze jongens” in Libanon politiechef ontslagen Duitse smog treft ook Bevoorrading van Huey Fong is stopgezet Vietnam: Zuidoost achtergrond Israel en Egypte üomete r SM bijna voorbij 1 I 1 Dansen Huilen President Carter: Schuim Brandplaatjes FEEST OP GROENLAND Slagcrème 2 3 BINNEN- EN BUITENLAND DONDERDAG 19 7 9 1 8 JANUARI Kritiek op Nederland ffeurs al (2) lezoek /al (1) rugval dat als 'swerk is open. Er chreven irsussen deuren der dar ibsidie erbod (Van onze redactie buitenland) BANKGOK. Vietnam is bereid met in het gebied liggende niet- communistische landen te praten om van Zuidoost-Azië een vredeszo ne te maken. In een verklaring van de Vietnamese ambassade in de Thaise hoofdstad Bangkok wordt gezegd dat de omverwerping van de regering van Pol Pot in Cambodja door een regering, die door Moskou wordt gesteund, een onmisbare factor was voor vrede en stabiliteit in het gebied. gepikt iraten ander door Nico Scheepmaker V LONDEN. In een voltallige bijeenkomst van het Britse kabi net wordt vandaag overleg ge pleegd over de mogelijke afkondi ging van de noodtoestand. De mi nister die de regering in het La gerhuis vertegenwoordigt, Mi chael Foot, maakte bekend dat twee ministers vandaag voor het Lagerhuis verklaringen over de crisis zullen afleggen. ’varen schapen t Friese ker). Zij de kud- rd over- van het erbod lersm te i 10 Engels kabinet bijeen voor overleg over noodtoestand (Van onze redactie buitenland) c 5 i, In Iran zelf hebben miljoenen op straat gedanst, heb ik gelezen, maar dat zegt op zichzelf niet veel. Als het er veertien mil joen waren (het hele Nederlandse volk, zal ik maar zeggen), dan zijn er toch nog twintig miljoen kniezend thuis blijven zit ten. Ik sta ietwat gereserveerd tegenover dat mateloze enthousiasme voor die oude geestelijke leider in ballingschap, het zou me niet verbazen als Iran er een Pol Pot met baard mee in huis haalde. Ik kan me intussen best voorstellen dat de sjah even huilde toen hij zijn land verliet. Zoveel enthousiasme als je in godsnaam maar weggaat dat laat je niet onberoerd. Iranezen zijn trouwens prima huilers. Denk maar aan Mossadegh, die een kwart eeuw geleden al (tevergeefs) probeerde de sjah weg te werken. Ik ben benieuwd of we het nog mee zullen maken dat Khomeiny zijn tranen de vrije loop zal laten. wachten ■nchauf jivakke md is en ït Rode dat Rot che ver wordt, iet weg- ?nt op te kunnen sren een tkantoor 'duizend ter Von- nentaire zaterdag ■kenland >p uitno- in Afge Griekse md. ersumse vapende iet onge- gegaan k de, on- erlands Tuinstra Sociale ven aan houden tudie en jen wijst ken voor zouden schappij lit Veen- i wagens i hebben gd tot er s gevon- HONG KONG (UPI, AFP). De over heid van Hong Kong heeft gisteren de bevoorrading van het Vietnamese vluchte lingenschip Huey Fong, dat al 26 dagen voor de rede van de kolonie ligt afge meerd, stopgezet. De kapitein heeft op dracht gekregen koers te zetten naar Tai wan. Dit is tot nu toe geweigerd. Taiwan heeft meegedeeld de vluchtelingen niet te zullen toelaten. In een brief die de regering van Hong Kong liet afleveren op het schip stond: „Wij hebben u eten, drinken, kleren en medische zorg gegeven. Daardoor bent u wellicht misleid. Daarom is het noodzake lijk dat u erop gewezen wordt dat u geen bevoorrading meer mag verwachten”. Een zegsman van de vluchtelingen deel de daarop mee dat het schip niet zou vertrekken zonder het vooruitzicht ergens opgenomen te worden. „Wij hebben ons niet kunnen voorstellen dat de regering tot zoiets zou overgaan. Zij weet dat de mees ten van ons buikloop en verkoudheid heb- beb”, aldus Lao Coc-tong. De Britse regering is bereid om nog eens 1500 vluchtelingen op te nemen binnen de komende 12 tot 15 maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Rees gisteren bekendgemaakt. Vorig jaar zijn reeds enkele honderden Vietnamezen tot Groot-Brittannië toegelaten. Maar als dat niet het geval zou zijn, „dan zouden we zeker een bijeenkomst van staatshoofden moeten overwegen”, aldus Carter, die zei het vooruitzicht van een tweede Camp David echter weinig aanlok kelijk te vinden. Wel zou er dan naar een vorm gezocht moeten worden die premier Begin en president Sadat in staat zou stellen zonder tussenpersonen „een on dubbelzinnige gedachtenwisseling” te heb ben. De door president Carter naar het Mid- den-Oosten gezonden onderminister Al fred Atherton heeft gisteren in Jeruzalem zijn eerste besprekingen met de Israëli sche regering gevoerd over de mogelijk heid van hervatiing van het vredesgesprek met Egypte. Na afloop zei de Israëlische woordvoerder dat „zeer ernstige bespre kingen waren gevoerd”, maar dat het „een treffen tussen vrienden” was geweest. Atherton gaat dit weekeinde naar Egypte. Arafat, leider van El-Fatach, de grootste commandogroep in de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie PLO, herhaalde dat de Palestijnen de ak koorden van Camp David tussen Is rael en Egypte afwijzen. Hij zei dat grotere strijdbaarheid en eenheid no dig was om de „Amerikaans-zionisti- sche samenzweringen” in het Midden oosten schipbreuk te doen lijden. Toch sloot hij de mogelijkheid van een regeling aan de onderhandeliing- stafel in het Midden-Oosten niet uit en zei alleen dat de Palestijnen zich zou den verzetten tegen een verdrag dat geen rekening zou houden met hun recht op een natie. Arafat bepleitte een en ander bij de aanbieding van een politiek program aan de Palestijnse Nationale Raad het Palestijnse parlement in balling schap, dat vergadert in Damascus. Het ontslag volgt na de ontsnapping van de uiterst rechtse verdachte Ventura, die terecht moest staan in verband met een aanslag in Milaan in 1969 waarbij zestien mensen om het leven kwamen en honderd gewond raakten. Minister Rognoni heeft ook de hoofd commissaris van politie van het Zuiditali- aanse Catanzaro, de stad waar de zwaar bewaakte Ventura ontsnapte, ontslagen. In oktober vorig jaar ontsnapte eveneens in Catanzaro, Franco Freda, die ook te recht moest staan voor de aanslag in Mi laan. De Italiaanse communisten hebben in middels in de Senaat geëist, dat minister Rognoni vaststelt in hoeverre de regering en de veiligheidsorganen verantwoorde lijk zijn voor de ontsnapping van Ventura. De communisten vinden, dat deze zaak „een verontrustend bewijs vormt voor de onbekwaamheid en de kortzichtigheid van de veiligheidsorganen”. (door Francoise Ledeboer) Onder dienstplichtige militairen en politici uit de Tweede Kamer is beroe ring ontstaan nadat de ministerraad op 12 januari bij monde van vice-premier Wiegel meedeelde dat het 44-ste pantse- rinfanteriebataljon uit Zuidlaren bin nenkort naar Libanon gaat om daar deel uit te maken van de VN-vredesmacht. Het bataljon vertrekt omstreeks begin maart en moet op 1 mei in functie zijn. Tibnine, waar het Ierse bataljon geves tigd is. Niet alleen de christelijke milities stel len zich agressiever op. Palestijnse func tionarissen deelden mee dat guerrilla- troepen verder noordwaarts in uiterste staat van paraatheid zijn gebracht. Hoe explosief de situatie is blijkt ook uit het feit dat de voorzitter van het De president van de Federatie, Derrick Hornby, zei op een persconferentie dat de gehele Britse levensmiddelenindustrie vol gende week mogelijk moet sluiten, waar door 600.000 werknemers thuis kunnen blijven. Hij vreesde dat oude mensen mak- de Britse Federatie van Levensmiddelen fabrikanten gezegd dat slechts tien per cent van de grondstoffen de fabrieken bereiken, wat te wijten is aan de staking van de chauffeurs. In de Mozes en Aaron-kerk aan het Wa- terlooplein wordt om drie uur een meeting gehouden waar, behalve de initiatiefne mers prof. Ernst Utrecht van de Universi- teit van Sydney in Australië en drs. Maar ten van der Linde, ook Michael Wilson van het Institute of Social Studies in Den Haag, Peter Custers en waarschijnlijk een van de drie Kamerleden die zich solidair hebben verklaard, zullen spreken. De Vietnamese agressie in Cambodja moet ondubbelzinnig door de Nederlandse regering worden veroordeeld, zo eist het Initiatiefcomité Kampuchea (Cambodja), dat zaterdag een demonstratieve optocht organiseert die om half twee van de Wes- termarkt in Amsterdam vertrekt. staat verontrusting. De soldatenvakbon den VVDM en ANVM vinden het onver antwoordelijk dienstplichtigen die onvol doende geoefend zijn uit te sturen. Hun vrees lijkt niet geheel ongegrond Brigade-voorlichter Roede (het 44-ste bataljon behoort tot de 42-ste brigade) deelde desgevraagd mee dat met de spe cifieke opleiding voor VN-taken ander half jaar geleden gestopt is. Enerzijds gebeurde dit vanwege diensttijdverkor- ting, anderzijds omdat niet bekend was waarvóór getraind werd. Eén dezer da gen werd gestart met een nieuwe trai ning. Kamervragen over de aard en kwa liteit van deze opleiding lijken echter zeker nog gewenst. De ANVM verrichtte maandag een steekproef onder de soldaten in Zuidla ren. Hieruit bleek dat het overgrote deel niet naar Libanon wil. Het zou hen bij hun aanmelding voor de dienst niet dui delijk zijn gemaakt dat zij ooit de kans zouden lopen in oorlogssitauties verzeild te raken. Het blauwe VN-koord op hun uniformen moetn hen echter toch wel eens opgevallen zijn. Kolonel J. Tjassens, hoofd van de afde ling operaties van de landmachtstaf, zei hierover evenwel, na een voorlichtings bijeenkomst, te verwachten dat het ui teindelijk aantal nee-zeggers gering zal zijn. Het is de taak van het parlement te controleren of de 800 Nederlandse mili tairen hun vrede-handhavende taak in zo veilig mogelijke omstandigheden gaan verrichten. Iedere onrust daarover, zo wel bij de uitgezonden soldaten als hun familieleden, moet worden weggenomen. Rond half vier werd het hoogtepunt be reikt, toen in Eindhoven 660 milligram zwaveldioxyde per cm3 werd waargeno men. Daarmee werd de toegestane hoe veelheid in de lucht bijna drie keer over troffen. Normaal is trouwens het zwaveldi- oxydegehalte in Eindhoven slechts 75 mg per cm3. Later op de middag verdween de vuile lucht grotendeels uit ons land, door dat de wind draaide. De alarmfase-1 in West-Duitsland houdt in dat de bevolking dringend wordt ver zocht geen auto’s te gebruiken en verder alles achterwege te laten wat de lucht nog meer zou kunnen verontreinigen, zoals het verbranden van huis- en tuinafval. Op artsen is een beroep gedaan niet strikt noodzakelijke operaties uit te stel len. Mensen die last hebben van hun hart of longen is aangeraden thuis te blijven. De bevolking van de steden Duisburg, Essen, Bottrop, Muhlheim aan de Ruhr, Krefeld, Oberhausen en Wesel werd regel matig door de radio op de hoogte gehou den van de toestand. Dat gebeurde in vier talen: Duits, Spaans, Italiaans en Turks. Op straat klaagden velen over hoofdpijn, ademnood en moeheid. Gistermorgen werd op verschillende plaatsen geconstateerd dat het zwaveldi- oxyde-gehalte in de lucht was gestegen tot meer dan 0’8 milligram per m3. Als deze kritische grens wordt overschreden, is er sprake van alarmfase-1. Stijgt het zwavel- dioxydegehalte tot 1,6 dan wordt alarmfa- se-2 afgekondigd. In dit geval gelden wet telijke beperkingen voor bijvoorbeeld het rijden in auto’s. Er is gisteren rekening mee gehouden dat alarmfase-2 moest wor den afgekondigd. In Duisburg was een zwaveldioxyde-waarde van 1,4 gemeten. Oorzaak van de smog is een soort „kaas stolp”, een koepl van lucht, die ervoor zorgt dat de schadelijke stoffen niet weg kunnen. Gisteravond werd het smogalarrr opgeheven. Mevrouw M. C. v.d. Besouw, Haarlem weet zich te herinneren dat deze slagcrème „Calvé wit” heette: „Ik was in de oorlogsjaren op de vrou wenbeurs in Haarlem. Daar stond ’n de- monstratrice in ’n stand van Calvé dat spul te kloppen. Toen ze klaar was, zei ze: „Ja, dames en heren, nu hebben wij het schuim er wel in, maar hoe krijgen wij het er weer uit?!. Zij doelde daarbij op de moffen, dus u begrijpt: grotfe hilariteit rondom de stand". 'ermiste. gisteren loordzee rl motor- sn zij het ht nood- reeft gis- de ether r proces uur is in cent van de problemen in de vredesonder handelingen tussen Egypte en Israel is opgelost. Voor de Amerikaanse televisie zei Carter dat hij hoopte dat de rest zou kunnen worden uitgewerkt in contacten met de ministers van Buitenlandse Za ken. Arafat juichte de groeiende toena dering tussen Syrië en Irak toe als een gebeurtenis van groot strategisch be lang voor de Palestijnse verzetbewe- ging. Hij had woorden van lof voor Oostenrijk omdat het volgens hem sympathie koestert voor de Palestijn se kwestie. Hij kritiseerde West-Duits- land, Denemarken en Nederland van wege hun, wat hij noemde, vijandige houding. Waarnemers in Damascus wezen in dit verband op het feit dat Nederland positief is ingegaan op een verzoek van de Verenigde Naties om troepen af te staan voor de vredesmacht van de volkerenorganisatie in het zuiden van Libanon. DAMASCUS (Reuter). De Pales tijnse leider Jasser Arafat heeft gis teren gepleit voor verheviging van de guerrilla tegen Israel en grotere Arabische en Palestijnse eenheid voor het verzet tegen de Egyptisch- Israelische vredesinitiatieven. huizen op in de Zuidlibanese stad Ras El Ein, omdat deze zouden hebben gediend als bases van Palestijnen voor acties te gen Israel. De Israëlische marine be schoot in diezelfde nacht het Palestijnse vluchtelingenkamp Rashadiya vanuit zee. Een Franse officier van de VN- strijdmacht verklaarde dat de christelij ke milities inmiddels hun sleutelposities hebben versterkt. Zij zouden van plan zijn voordeel te trekken uit de wisseling van de wacht binnen de VN-troepen, die binnenkort zal plaatsvinden. De Franse en Iraanse contingenten worden vervan gen, waardoor de troepen tijdelijk aan sterke kunnen inboeten. Uit VN-bronnen is vernomen dat christelijke strijders zelfs in door de VN beheerste plaatsen zijn doorgedrongen en met dreigementen de bevolking tot samenwerking proberen te dwingen. Dit BONN/EINDHOVEN. In het weste lijke Ruhrgebied is gisteren voor de eer ste keer in de geschiedenis van de Bonds republiek „smogalarm” gegeven. De vuile lucht bereikte gistermiddag ook Neder land, waar met name in Eindhoven hinder werd ondervonden. kelijk kunnen verhongeren omdat zij niet in staat zijn noodvoorraden aan te leggen. De treinbestuurders hebben vandaag voor de tweede keer deze week het werk neergelegd. Er liggen nog meer stakingen in het verschiet. Zo willen meer dan 1.250.000 gemeentewerklieden en niet-me- disch personeel van ziekenhuizen maan dag een dag staken. Personeel van het Londense vliegveld Heathrow is van plan het komende weekeinde het werk neer te leggen. Dit Vietnamese gebaar naar de niet- communistische landen van de Associatie van Zuidoostaziatische Naties (ASEAN) staat in scherp contrast tot een verklaring van de ASEAN van zaterdag waarin be zorgdheid werd geuit over de toestand in Cambodja. De ASEAN-landen Thailand, Indone sië, de Filippijnen, Maleisië en Singapore toonden zich toen boos over de „gewa pende interventie" van Vietnam in Cam bodja en eisten de onmiddellijke terug trekking van de Vietnamese troepeh. De Vietnamese verklaring van gisteren zegt, dat Hanoi bereid is besprekingen te ope nen om van Zuidoost-Azië een zone van vrede, onafhankelijkheid, neutraliteit, sta biliteit en vooruitgang te maken. nedischf iriaal et tten ver ar Mali ;ren zijn leze drie jgen. De •en zich er lange ■bereid. - En over dat andere oorlogsfenomeen dat ik noemde: de „brandplaatjes" („plaatjes van celluloid en fosfor, door vliegtuigen uitgeworpen om brand te stichten”), schrijft mej. H. Douwes uit Noordwolde zich te herinneren dat je ze, als je ze vond, met een tang moest aanpakken en in een emmer water moest stoppen. „Als kind hadden mijn broers en ik daar ernstige twijfels over. Wij hechtten meer geloof aan de volgende lezing: „brandplaatjes” waren negatieven van foto’s van het koninklijk huis. Als je ze in het water zou stoppen, werden ze onbruikbaar Het praatje over de „brandplaatjes" zou verzonnen zijn om verspreiding van de foto’s tegen te gaan. In die jaren interesseerden we ons hevig voor alles wat te maken had met „luchtbescher ming”, zoals dat toen heette; we ontwikkel den ons tot ware experts, zoals kinderen tussen tien en dertien dat kunnen zijn. We hebben ons ongeloof over de brandplaat jes nooit onder stoelen of banken gesto ken, en ik herinner me niet dat volwassen experts waarmee we in contact kwamen ons ooit hebben tegengesproken”. Libanese parlement, Kamel Asaad, heeft gepleit voor het veranderen van de vre desmacht in een gevechtseenheid. De VN-troepen zouden behalve als ordebe wakers ook uitvoerders van offensieve taken moeten zijn. De situatie in Libanon en de omstan digheden waaronder de Nederlanders zullen moeten werken hebben inmiddels tot bezorgde vragen van parlementariërs geleid. Alle grote partijen zijn het erover eens dat het noodzakelijk en nuttig is dat er ook door ons land geprobeerd wordt om hernieuwde gevechten, die aan veel mensen het leven hebben gekost, te voor komen. Zij willen echter wel weten of de be scherming voor de Nederlanders opti maal zal zijn. Het CDA-Tweede-Kamer- lid J. de Boer heeft daarom aan de voor zitters van de commissies voor Defensie en Buitenlandse Zaken om een bespre king met de betrokken bewindslieden gevraagd. Dit gesprek zal vermoedelijk volgende week donderdag plaatsvinden. De Boer wil weten welke taken het 44- ste bataljon krijgt en of alle betrokken partijen het gewenst vinden dat Neder land meedoet. Voorts leven er vragen over het waarom van het terugtrekken van het Franse contingent. Het Tweede- Kamerlid denkt dat het aantal van acht Franse doden te wijten is geweest aan primitief materieel. Hij wil daarom we ten of de Nederlanders voldoende pant- sermaterieel meekrijgen. De WD’er Ploeg wil een nieuwe bevelhebber. Hij stelt dat Erskine niet voor zijn taak is berekend. Niet alleen in de Tweede Kamer be- ROME. De Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken Virginio Rognoni heef gisteren het hoofd van de veiligheidspolitie, Giuseppe Parlato, ont slagen. Naar aanleiding daarvan heeft een va der van een van de soldaten, J. Oltmans uit Utrecht, aangekondigd een cam pagne te beginnen. Hij wil druk op het parlement uitoefenen om de uitzen ding te verhinderen. De VN-troepen staan volgens hem aan te grote gevaren bloot. Als men de situatie in het zuidelijk deel van Libanon in ogenschouw neemt val len inderdaad de gevaarlijke omstandig heden op. De VN-troepen werken in een uiterst moeilijke situatie. Zij hebben als taak de vrede te bewaren tussen door Israel ge steunde christelijke milities en Palestijn se guerrillastrijders, die elkaar op leven en dood plegen te bestrijden. De com mandant van de VN-strijdkrachten, de zou bijvoorbeeld het geval zijn in de stad Ghanese generaal Erskine, is de eerste om te bekennen dat zij daar lang niet altijd in slagen. Berichten over confrontaties zijn dan ook aan de orde van de dag. Enige voor beelden om de gespannen situatie te il lustreren: In de nacht van maandag op dins dag bliezen Israëlische militairen twee Inwoners van God- thaab, de hoofdstad van Groenland, trok ken gisteravond de straat op om de uit slag van de stemming over binnenlands zelfbestuur voor het land te vieren. Ruim 70 procent van de Groenlanders stemde voor beperkt zelfbestuur, bijna 28 procent was tegen en iets meer dan vier procent onthield zich van stemming. Vol gens Lars Chemnitz, de voorzitter van de Nationale Raad, zal de uitslag geen schei ding met Denemar ken betekenen, maar wel leiden tot een „andere band” met het moederland. Ik had nog maar net het stukje de deur uitgedaan waarin Kuki Krol vertelde over „de hap lucht met een smakie”, die hij aan het eind van de oorlog verkocht en waar van hij de „officiële” naam vergeten was, toen ik in de brochure „Zwarte Handel" van A. J. A. C. van Delft de volgende passage tegen kwam: „En de menigte betaalde in de z.g. „slag- crème-salons” exorbitante prijzen voor ’n stukje papier, waar men wat luchtcrème op spoot: 0,25, 0,50, 1 en 2, al naar gelang het spuitende kraantje enkele ke ren werd opengedraaid: het geld vloeide daar als waardeloos, terwijl aan de deur dier „salons" een employé van ’t zaakje, of mede-vennoot, droge „wafelschijfjes” voor 0,50 per stuk aanprees, die vroeger voor ’n cent gingen. „De slagroom-salons verrezen als pad destoelen in elke volkswijk, waar Jan Boe zeroen van achter zijn stootkar even over de geïmproviseerde toonbank kwam han gen om momentelijk z’n leeg maaggevoel te stillen a raison van 2 tot 5 gulden in verhouding van het aantal spuitjes, dat hij in ’n minimum van tijd naar binnen likte, zonder enig ander resultaat dan nog meer trek”. trijfël Hèhè, was me dat dansen! Ik had er ’s avonds nog stijve spieren van! Zodra had ik niet gehoord dat de sjah zijn land verlaten had, of ik begaf me op straat om tot diep in de nacht met de omwonenden feest te vieren. Zelfs de schaatsers bonden hun schaatsen af om mee te kunnen dan sen. Ja, wat wilt u, we kunnen straks moeilijk gaan dansen en tulpen in de lopen van de geweren van de oproerpolitie mik ken als de Koningin genoodzaakt wordt af te treden, na de onmenselijke druk („Roer mond of Haarlem!”) die monseigneur Gij- sen, vanuit zijn verbanningsoord Rome, op het Nederlandse volk zal uitoefenen. Ko ningin Juliana behoort, zoals u weet, tot de „befaamde presbyterianen”, waartoe „The People’s Almanac” deel 2 haar heeft uitgeroepen, samen met onder meer Lucile Ball, Ronald Reagan, Jomo Kenyatta, Ian Paisley, Dick van Dyke, Hendrik Ver- woerd en Debby Reynolds, met als extra aantekening dat zij een lidmaat is van de (gereformeerde) staatskerk: „She is a member of the state church (Reformed)”. Als de bisschop van Roermond ons volk echt voor de keus gaat stellen, valt de tulpentroon vrees ik niet meer te redden. bouw en jacht op tweede g er niet n vogels Jen zijn ite weer ministe Naar verluidt heeft premier Callaghan gisteravond een gesprek gehad met twee belangrijke vakbondsleiders, de secreta- ris-generaal van het Britse 'vakverbond TUC en de leider van het verbond van werknemers in de vervoersbedrijven, Moss Evans. De staking van ongeveer 100.000 vracht rijders, die 22 percent loonsverhoging ei sen, heeft de industriële produktie inmid dels een ernstige slag toegebracht. In een brief aan premier Callaghan heeft Japans :n treil ortbewi ssen hi luchtht. WASHINGTON. President Carter ’©brei heeft gisteravond verklaard dat 99 pro- sordwes jrgebrel stichtini :e minis e makei maal da moet re cier, he rote ge v te wei 9 9

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 3