STATENCOMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING Van der Knoop neemt Staten de biecht af in d€ vishaij Toch ’n mooie winterdag Spaanplaat komt onder Warenwet ^kwispe door Topplaats in vierde klas verder veilig gesteld Plantsoenendienst onderhoudt 121 hectare groen Politieke avond in Nieuwe Slof Samkalden over Europese eenheid kort ijmondnieuws „De IJmond krijgt eigen Maasvlakte” „WIE WOONT IN EEN EENGEZINSHUIS?" Aktiegroepen ongerust: Brandweer naar Zeevanc in Wijk aan Zee Jaap van der Scheur te gast bij ABVA Nieuwe activiteiten in buurthuis Zeewijk Vergunning voor bouw van 234 flatwoningen DONDERDAG IJMOND 1 8 JANUARI 19 7 9 6 D A Provincie niet schuldig aan achterstand woningproduktie (Van een onzer verslaggeefsters) jauw drie 102-86; kabeljauw vier 90-71; kabeljauw vijf 71-56; schol twee 114; schol drie 132-118; schol vier 120-92; wijting drie Dit gas komt vrij uit de lijm, waarmee de spaanders bij elkaar worden gehouden. Het is intussen genoegzaam bekend dat het spaanplaatgas schadelijke effecten op de gezondheid heeft. Een andere eis die in het Spaanplaatbesluit komt is dat de pla ten geen schimmelwerend middel meer mogen bevatten. Dit middel bevordert na melijk het vrijkomen van het gevaarlijke gas. HEEMSKERK. Burgemeester en wet houders hebben thans aan de r.k. woning bouwvereniging „Ons Huis’- een vergun ning verleend voor de bouw van 234 flat woningen aan de Euratomsingel. Dit zijn woningen voor incomplete gezin nen en alleenstaanden, die verrijzen vlak bij het NS-station in Heemskerk, langs de spoorlijn. De stand in de vierde klasse F van de nationale leaugue is: 1. Haarmans 79 pun ten; 2. Alligators 62 punten; 3. Nobelen 58 punten; 4. Pop-Art 46 punten; 5. Van Nieuwkoop 42 punten; 6. Bepa 33 punten; 7. De Lichthal 32 punten; 8. Spare Var kens 8 punten. Het bowlingcentrum De Planeet in IJ- muiden stond afgelopen maandagavond op zijn kop doordat Bert de Haan van Haarmans in de huisleague een game van lijkheid voor achterstand in de woning bouw van de hand gewezen. De beschuldi ging, dat een te trage afwikkeling van planologische procedures door de provin cie, in belangrijke mate mede-debet zou zijn aan het achterblijven van de woning productie, kwam van de VVD. BEVERWIJK. De afdeling IJ- mond-noord van het NW houdt dins dagavond 23 januari in de Nieuwe Slof een politieke bijeenkomst waar voor alle politieke partijen zijn uitge nodigd. Deze vertgenwoordigers van de partijen nemen zitting in een fo rum, dat een uiteenzetting zal geven over hetgeen in 1978 voor de leden van de vakbeweging is gedaan en wat dit jaar tot stand moet worden ge bracht. Echter niet alleen vakbondza- ken komen aan de orde, ook onder werpen als milieu in de IJmond, het wegenplan, de voorhaven, gemeente lijke samenwerking en aangepaste schooltijden zullen worden aangesne den. De bijeenkomst begint om 20 uur. wereldklasse gooide. In een schitterende stijl gooide hij een game van 277, die over het algemeen alleen bowlers van topklasse kunnen bereiken. Gezien het feit dat deze speler de sport pas een jaar beoefend, is er van deze bowler nog veel te verwachten. VELSEN. In buurthuis Zeewijk gaan op zondag 21 januari tal van nieuwe acti viteiten van start. Op zondagmiddag is de jeugddisco (12 tot 16 jaar) van 14.00 tot 17.00 uur. Op maandag start de journalistengroep voor kinderen van 9 tot 12 jaar (van 16.00 tot 17.15 uur) en begint de volksdanscursus voor beginners vanaf 16 jaar (20.00 tot 21.30 uur). Alle voor de dinsdag georganiseerde ac tiviteiten zijn vol, met uitzondering van de allerlei-groep voor kinderen van 8 tot 11 jaar, die wordt gehouden van 16.00 tot 17.15 uur. Op de woensdag worden van 9.15 uur tot 11.15 uur themaochtenden gehouden. Van 14.00 tot 15.30 uur draaien twee spel- en speelgroepen: voor de kinderen van 4 tot 7 jaar en voor eenzelfde groep voor 8- tot 12-jarigen. In de avonduren (20.00 tot 22.00 uur) komt de groep textiele werkvormen (voor volwassenen) bij elkaar en wordt een jeugdinstuif (voor jongeren van 12 tot 16 jaar) gehouden. Donderdag 25 januari begint de groep tekenen en schilderen voor volwassenen (20.00 tot 22.00 uur). Dan rest voor de zaterdag de timmerclub (8 tot 12 jaar) die draait van 11.00 tot 12.30 uur en voor dezelfde leeftijdsgroep een toneelclub en wel van 13.30 tot 15.00 uur. Inlichtingen over het programma van activiteiten in buurthuis Zeewijk zijn verkrijgbaar bij J. Stam, tel. (02550M7364. VELSEN. Ongelukkigerwijs is de naam van de tweede bondsvoorzitter van de Algemene Bond van Ambtenaren, Jaap van der Scheur, dinsdag foutief in onze krant vermeld. De heer Van der Scheur spreekt vanavond tijdens een ledenverga dering van de ABVA afdeling Velsen. De bijeenkomst wordt gehouden in gebouw Velserduin aan het Velserduinplein in IJ- muiden en begint om acht uur. Verder waren de gemeenten schuldig aan achterstanden, als gevolg van het te laat beginnen van planologische procedu res. Er komen hier woningbouwplannen binnen, zonder dat het bijbehorende be stemmingsplan of op zijn minst de artikel- 19-aanvrage hier bekend is. Men is bij de gemeenten in sommige gevallen te weinig doordrongen van de noodzaak, dat rege ren vooruitzien betekent, stelde de gedepu teerde. Fleetwood Mac. Jongerensoos Riven- del organiseert zaterdagavond 27 januari om 20 uur een filmspecial over de pop groep Fleetwood Mac. Het jongerenge bouw bevindt zich aan de IJsselstraat 35, achter het Europaplein. Toegang alleen voor jongeren van 16 jaar en ouder. IJMUIDEN. Het komité anti-voorha- ven (vereniging milieudefensie en aktie- groep Leefbaar Wijk aan Zee) is ernstig ongerust over de havenplannen aan de noordpier bij IJmuiden, zoals onlangs on derschreven door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. „Steeds duidelijker wordt, dat we er met een kolen- en ertsha ven van 90 hectare nog niet zijn. Het onderzoek naar de maximale aanlanding heeft uitgewezen, dat men „door de na- nul, aan je achterste zit. Er is in de hele omgang met deze stevige zwartbehaarde jongen weinig wat zou kunnen doen ver onderstellen dat Boef geen ideaal huis dier zou zijn. Hij werd afgestaan aan het asiel omdat de behuizing een flat te klein werd voor deze manse rakker. Het is een mo tief dat de laatste tijd nogal eens werd gebruikt wanneer eigenaars hun blaffer bij het asiel kwamen inleveren. Je zou toch zeggen dat iedereen die zich een bepaald ras hond aanschaft vrijwel op de centimeter nauwkeurig weet wat er uit zo'n mollig alleraardigst pupje kan groei en. Misschien is het wel zinvol om daar in deze kolommen nog eens even melding vhn te maken. Terug bij het asiel gaat Boef ongevraagd even zitten en geeft even ongevraagd een stevige poot aan Het is natuurlijk heel mooi om te plei ten voor hoge dichtheden. Maar Amster dam is jarenlang gedraineerd; de men- KWISPELdoor. Een gebaar dat zo veel lijkt in te houden als „moed houden makker, dat moet ik ook!” Als KWISPELdoor wegrijdt van het asiel lijkt de wereld ondanks het rillerige avondsfeertje ineens toch een stuk min der koud. Lijkt het toch het einde van een mooie winterdag. Kazan, de herder waarmee KWISPEL door verleden week in een sneeuwballen gevecht verwikkeld raakte verhuisde naar Gameren. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 in IJmuiden op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. tuur een handje te helpen” de beschikking kan krijgen over een aanlanding van 210 hectare. De IJmond krijgt eindelijk haar eigen Maasvlakte", aldus het anti-voorha- ven komité. De anti-voorhavengroepen vrezen, dat de havenplannen een met ontelbare risi co's omkleed project zijn. Men noemt pro blemen met de grondwaterhuishouding, de stofoverlast en de geluidshinder. Ver der meent men, dat het niet toevallig is, dat de IJmond de laatste tijd veelvuldig wordt genoemd als vestigingsplaats voor een ko lenvergassingsinstallatie en/of een conven tionele elektriciteitscentrale. De aktiegroe pen zeggen gegevens te hebben, waaruit blijkt, dat de kosten-batenbalans van het havenplan aan de IJmuidense noordpier negatief is. D'66-vertegenwoordigster Klaasen, die de discussie eigenlijk had aangezwen geld, vond dat een wat al te simpele benadering. „We moeten niet de fout maken om woningtype en dichtheid en woonomgeving en dichtheid door elkaar te halen”, meende zij. Ze wees er op, dat de voorkeur voor een bepaalde woning niet kan worden losgemaakt uit een inge wikkeld totaal pakket aan woonwensen. (Of een flat als huisvesting aanvaard baar is hangt ook af van de omgeving waarin hij staat. Een flat kan in een bepaalde situatie een plezieriger totaal- woonmilieu opleveren, dan een eenge zinswoning, red.). „We zouden ons ook eens moeten bezinnen op de vraag of de mensen in die uitgestrekte eengezinswo ningenbuurten wel zo gelukkig zijn. Ik hoef niet zo nodig een eengezinswoning, ik zou al heel blij zijn met een balkonne tje”, aldus het D'66-Statenlid. to in pr Ci (Van onze stadsredactie) DEN HAAG/HAARLEM. Als het aan dr. L. Ginjaar, minister van Volksgezond heid en Milieuhygiëne ligt komt er binnen afzienbare tijd een Spaanplaatbesluit in de Warenwet. Hij heeft de Adviescommis sie Warenwet inmiddels om advies ge vraagd over de ontwerptekst voor zo’n besluit. Als het er doorkomt zal alle spaanplaat moeten voldoen aan de eis dat er per vierkante meter niet meer dan 1800 millimeter spaanplaatgas vrij komt. BEVERWIJK. De verzorging van het openbaar groen in de gemeente blijft een kostbare zaak. Jaarlijks werken vele tien tallen werknemers van de dienst Openba re Werken in plantsoenen, op de begraaf plaats, bij de recreatieve voorzieningen zoals speelterreinen en speelplaatsen en op de sportvelden aan het onderhoud van de in totaal 121 hectare groen in Bever wijk. Omdat in 1978 zes hectare groen moest worden aangelegd verzocht Openbare Werken het college 4420 extra manuren extra ter beschikking te stellen, hetgeen heeft geresulteerd in een extra bijdrage voor het onderhoud van het groen van honderdduizend gulden, zo staat te lezen m het jaarverslag over 1977 van Openbare Werken. De „groenploeg" van Openbare Werken had in 1977 121 hectare groen te onderhou den. Tellen we de sportvelden er bij op dan hadden de 38 in vaste dienst zijnde perso neelsleden, de twee vakantiehulpen en de vijf maandloners in totaal 138 hectare te onderhouden. In tien jaar tijds is de groenoppervlakte in Beverwijk met twintig procent geste gen. Het aantal mensen dat dat kostbare groen moet onderhouden, liep echter terug van 50 naar 45. Volgens de dienst Openba re Werken is de schade ten gevolge van de lepschimmelziekte in 1977 beperkt geble ven tot het rooien van zo’n zestig bomen, zowel bij particulieren als in het openbaar groen. Recordhouder is wel de Vuurlinie waar 20 bomen wegens ziekte moesten worden verwijderd. Openbare Werken zorgde echter óók voor de aanplant van 650 jonge bomen, 9600 rozen, ruim 27.000 heesters en 5300 stuks bosplantsoen bij o.a. de Parallelweg, in de wijk De Dalen, de Berghuisstraat, Westertuinen en de Hofdijkstraat. Op de begraafplaats Duin- rust, waar Openbare Werken het onder houd van het groen en het schoonmaken van de 2900 grafstenen verzorgt, liggen 4773 mensen begraven. NAAM: Boef LEEFTIJD: l‘/2 jaar RAS: Bouvier SOORT: Kerel PRIJS: 60 INLICHTINGEN: 02550-15744 I lee mu ho< om onf gel vai cor de Be vo< Be lee Ml I Ph bel Sh He vo< ro< vei Ro doi gei m« Au Wi Re Za tek 20. ge< 1 Mi gn Ne vri Hu Be m« ge’ „A hij Th zie Be in 1 zin tel Al Pi. wa De hu elk „E stu Th Wi Ur Th bei ku: We eer be| de: To sta bai uit aai do „E jai -•..O vri IJi Tr, Ca „L be Ki die VT( aa sp< sc) Aé de Commissies. Dinsdagavond 23 janua ri vergaderen in het Stadskantoor twee raadscommissies. Om half acht begint de commissie voor onderwijs en culturele za ken aan een agenda die o.a. vermeldt het beheer van de Stedelijke Muziekschool en naamgeving openbare scholen in Meere- stein. Eveneens om half acht vergadert de commissie voor volkshuisvesting over o.a. het ontwerp-bestemmingsplan „Vondel- kwartier-Westerhout 1974”, krediet uitbe steding structuurplanwerk en het bouw plan 106 woningen in het gebied Westertui nen. nieur-direkteur van de volkshuisvesting in de provincie, dat het provinciebestuur we kelijks gaat bijhouden, welke woning bouwplannen er door de gemeenten wor den ingediend. Daarmee wil men voorko men, dat er een „stuwmeer” van plannen ontstaat, zoals vorig jaar zomer is voorge vallen. De heer Machielsen (VVD), die de stel ling onderschreef, dat woningbouwplan nen eerst geheel planologisch in orde moe ten zijn voordat de bouwplannen zelf wor den ingediend, vond dat in stadsvernieu wingsgebieden van deze regel was af te wijken. Stel, er komt plotseling ruimte op een fabrieksterrein. Dan moet de gemeen te daarop slagvaardig kunnen inspelen, betoogde hij. Dat zal wel eens betekenen dat eerst technisch wordt bekeken wat de mogelijkheden van een dergelijke ruimte zijn; dat daarvoor dus eerst de bouwplan nen worden ontwikkeld, voordat het pla nologisch fundament er onder is gelegd. Gedeputeerde Van der Knoop repliceerde, dat de stadsvernieuwing dan ook een ver; haal apart was, dat los gezien moest wor den van de geschiedenis over de achter stand in de woningbouwproduktie. geklaagd, dat woningwetwoningen, die aan de eisen beantwoorden, niet meer kun nen worden gebouwd zonder verlies. Of wel de eisen zullen minder hoog moeten worden gesteld, wat betekent een simpeler woningontwerp, waarmee de beruchte saaiheid weer in de massabouw zou bin nensluipen. Ofwel de toetsingsprijs moet omhoog. Van der Knoop had niet de „over tuiging, dat minister Beelaerts van Blok land al was overtuigd van de noodzaak om de toetsingsprijs bij te stellen. (Van een correspondent) IJMUIDEN. Drukkerij Haarmans uit Beverwijk heeft zondag 14 januari met succes zijn bovenste plaats in de vierde klasse F van de nationale leaugue verde digd op de banen van bowlinghuis „De Planeet” in IJmuiden. Zowel Pop Art uit Amsterdam. De Lichthal uit Beverwijk en A. van Nieuwkoop uit IJmuiden wer den verslagen. Als drukkerij Haarmans er zondag 4 februari in Zaandam in slaagt De Alligators en De Nobelen op minstens 18 punten achterstand te zetten is het team de eerste kampioen in het nog jonge bestaan van de Bowling Bond IJmuiden. Van der Knoop deelde mee, dat de pro vincie in elk geval zal proberen de zaak in ’t vervolg „agressiever” te begeleiden. Er is een afspraak gemaakt met de hoofdinge- De eerste twee games werden gespeeld tegen het op de vierde plaats staande Pop- Art uit Amsterdam, waarvan de eerste game verloren ging. In de tweede game ging het aanzienlijk beter, en mede door het slechte gooien van de Amsterdammers werd niet alleen deze game gewonnen maar ook de achterstand van 41 pins uit de eerste game omgezet in een voorsprong, zodat Haarmans met 2-1 aan het langste eind trok. De tweede tegenstander was De Lichthal uit Beverwijk, en het team van Haarmans begon, mede door de opgaande lijn in de tweede game van de vorige wedstrijd, vol goede moed. Het resultaat was echter ui termate bedroevend; totaal van slag af werd slechts een score van 690 bereikt. Een geluk bij een ongeluk was dat de tegenstander, kennelijk nogal onder de indruk was van de in voorgaande partijen gedemonstreerde sterkte van Haarmans, op een nog lager totaal van 668 bleef steken. Pas in de tweede game liep alles naar wens; eindelijk knalden de pins weer alle kanten op en de gekleurde bowlingbal len leverden weer prachtige „spares” en „strikes” af, zodat de eindstand van deze game de hoogste van de dag werd met een score van 813. De laatste twee games gingen tegen het team van A. van Nieuwkoop uit IJmuiden. De eerste game bleef erg lang spannend en werd met het geringe verschil van vijf pins gewonnen door Haarmans. In de laatste game bleef Van Nieuwkoop echter ver achter en werd de overwinning een ge makkelijke prooi voor het team van Haar mans. Pottenbakken. Wie interesse heeft in pottenbakken kan op de dinsdag- en woensdagavond terecht in buurtcentrum De Schans te Beverwijk. Er zijn nog enke le plaatsen vrij. Telefoon de Schans, 23106. De bouvier staat te boek als een waar dige persoonlijkheid. Een uitstekende bewaker. Een knaap met een vurige blik, een schrander karakter. Moedig, wils krachtig en bewegelijk. Van de winterse kou lijkt hij zich geen zier aan te trekken. Het voorkomen is wat bars door de rom melige ruwe beharing. Ruwe bolster blanke pit! Zo doet ook Boef zich kennen als hij met KWISPELdoor op pad gaat. Laatst genoemde zit met zijn gedachten nog bij heel andere dan hondse zaken. Journalis tieke zaken die je best honds zou kunnen noemen maar die niets te maken hebben met deze nazaat van de Canis Lupus. Diezelfde Canis Lupus schijnt zich zo’n slordige één miljoen jaar geleden te heb ben aangediend. Met zo’n eeuwenlange voorgeschiedenis mag best worden ver ondersteld dat ook deze ruige nazaat de mensen als een stuk erfelijkheidserva- ring wel heeft leren kennen. Veel tijd voor zwaarwichtige overpein zingen worden KWISPELdoor dan ook niet gelaten. Boef eist alle aandacht. Ste vig in de maat marcheert hij voor zijn begeleider uit. Links achter wordt een staander geheven. Een plas! Als dat ritu eel achter de rug is blijft Boef staan en kijkt door zijn overhangende wenkbrau wen over de nog grotendeels witte win- terwereld van het wandelpark. KWIS PELdoor huivert bij de kille aanblik van het wat kale weinig aantrekkelijke land- schap dat voorzichtig vergrijst in het doffe licht van de achternamiddag. Dan komt Boef in touw. Hij geeft een ruk aan de riem en zet andermaal de pas erin. Het wordt een stevige wandeling waarin Boef en KWISPELdoor niets an ders doen dan af en toe eens een schuin oogje naar elkaar werpen. Op een plek die vrij is van sneeuw wordt halt gehou den. Vriendelijk en duidelijk ondergaat Boef een gehoorzaamheidstest. Lijkt zelfs iets schuchter als hem wordt ge vraagd even te gaan zitten. Maar ja, wat wil je met een aardbol, waarvan de tem peratuur een paar dikke strepen onder sen zochten een woning - een eengezins woning - die in Amsterdam zelf niet te vinden was. Ze trokken dus weg. Er moeten daarom veel eengezinswoningen worden gebouwd. En dat betekent nu eenmaal minder hoge dichtheden, be toogde Van der Knoop: „Je kan niet om de woonwensen van de mensen heen”. WIJK AAN ZEE. De Beverwijkse brandweer moest zich woensdagmiddag rond drie uur naar het verpleegtehuis „Zeevanc” aan de Zwaanstraat in Wijk aan Zee begeven, waar stenen uit de muur langs de Achterweg stortten. Een ijzeren steunbalk bleek zodanig te zijn doorge- roest, dat deze tegen de muur aandrukte. DE MEESTE leden van de Statencom missie voor de Ruimtelijke Ordening be wonen zelf een eengezinswoning. Deze bekentenis ontfutselde gedeputeerde Van der Knoop woensdagmiddag aan „zijn” beteuterde commissie, in een de bat over de bouw van eengezinswonin gen en ruimteverbruik. Een aantal Sta tenleden had bedenkingen tegen het bou wen van eengezinswoningen als uitgang spunt voor het beleid. Dat kostte nogal wat ruimte en was bovendien moeilijk te rijmen met het toenemend aantal alleen staanden en twee-persoons huishoudens op de woningmarkt. Van der Knoop ech ter vond, dat je daarover niet te gemak kelijk en vrijblijvend mocht redeneren. „Zeg nu eens eerlijk, wie woont er in een eengezinshuis” was zijn nogal direk- te vraag aan de commissie. Aarzelend stak men zijn vinger op, als een bedeesde klas schoolkinderen. „Maar dan moet er ook bij gezegd worden, hoe lang we daar vóór in flats en etagewoningen hebben gezeten”, voegde men er als verontschul diging aan toe. De gedeputeerde kon bij de gemeenschappelijke biecht zelf buiten schot blijven: hij bewoont een flat. De heer Van der Knoop bezwoer de commissie, dat niet de provincie structu reel schuldig is in deze zaak. De problemen zitten vooral in de woningwetsector. Van de 6000 aangevraagde woningwetwonin gen waren er in december nog maar 3306 goedgekeurd, minder dan de vorige jaren. Van de 6000 aangevraagde premiekoop- woningen waren er in december 5523 goedgekeurd, meer dan de vorige jaren. Als planologische factoren oorzaak waren van de vertraging, zouden die zich dan alleen voordoen bij de woningwetwonin gen?, was de retorische vraag, die hij de critici voor de voeten slingerde. De gedeputeerde deelde mee, dat het Rijk momenteel de verlangens van de aan nemers met betrekking tot de woningwet woningen onderzoekt op redelijkheid. Zo als bekend hebben de aannemers er over (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De voorzitter van de Eu ropese Beweging in Nederland, oud-bur- gemeester I. Samkalden van Amsterdam, zal dinsdag 23 januari in de Haarlemse Wintertuin aan het Stationsplein komen vertellen waarom de Europese verkiezin gen voor Haarlemmers belangrijk zijn. De bijeenkomst begint om kwart over acht ’s avonds. Het regionale comité rechtstreekse ver kiezingen Europees parlement houdt op dinsdag 30 januari een bijeenkomst in het Haarlemse stadhuis. Een aantal commis sies zal daar verslag doen van activiteiten. Deze vergadering begint om 8 uur ’s avonds. HAARLEM. Gedeputeerde W. van der Knoop heeft woensdagmiddag, bij de behandeling van de provinciebegroting voor 1979 ih de Statencommissie voor de Ruimtelijke Ordening nogmaals nadruk kelijk enige provinciale verantwoorde- 90-59; schar 92-40; kuit 90-76; bot 28-27; steenbolk 33-30. DE BESOMMINGEN WAREN: UK 208 4.460,-; UK 234 5.860,-; UK 7 UK 159 16.700,-; UK 135 UK 145 4.840,-; UK 218 UK 236 10.500,-; HA 60 UK 106 16.400,-; WR 136 WR 226 8.000,-; OD 7 19.700,-; YE 25 1.570,-; verder waren er twee Volendammers en vijf Texelaars met in het totaal 90.000,- aan besomming. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH (Van een medewerker) AAN DE WOENSDAGMARKT WERD AANGEVOERD: 2 kisten tarbot en griet; 2293 kisten kabeljauw; 214 kisten wijting; 14 kisten schol; 135 kisten schar; 54 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS. Per 40 kg.: tarbot 396-210; griet 280-196; kabeljauw één 110-92; kablejauw twee 134-104; kabel- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiim -I

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 6