Mogelijk midweekse duels voor Haarlemse clubs 1 t Nederlaag voor biljarters van Vreeburg zaalvoetbal Biljartstrijd is afvalrace Strandloop van Haarlemse clubs 3 Verlaging Toeslag Debetrente Joop Zoetemelk weert zich goed Roda oefent tegen Zandvoortmeeuwen I I I I Bouwens Autoverhuur Toernooien bmh; Bank Mees Hope nv I 16 Z ZATERDAG NIEUWE FORD FIESTA HUREN BOUWJAAR 1978 W I- I I Met ingang van 20 januari 1979 zal de extra toeslag voor debetstanden in rekening courant, waarvoor de rente op het promessedisconto is gebaseerd, als gevolg van de ontwikkeling van de rentetarieven op de geldmarkt, met 1% verlaagd worden tot 2%. SPORT Voetbalvelden blijven RU Wim Roosen: „Van een panieksituatie is geen sprake" 5( 5( (Van onze biljartmedewerker) Louis Havermans Milde straf IAAF (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 22,50 PER DAG INKL. 100 KM. EXCL. BTW EN BENZINE Kinheim had weinig moeite met HOC Een helft lang heeft HOC tegen een matig opererend Kinheim de illussie mo gen koesteren voor een verrassing te kun nen zorgen. De slordig en weinig georgani seerd spelende Kinheimploeg moest zelfs eerst tegen een 4-10 achterstand aankijken voor men de wedstrijd werkelijk serieus ging nemen. Aan nauwelijks zes minuten na de rust, had de thuisclub echter vol doende een beslissende kloof van 55-58 te slaan. Kinheim, dat het daarna opnieuw geloofde, liet een zich fel verwerend HOC nog één keer terugkomen (tot 55-50) alvo rens definitief een einde werd gemaakt aan de HOC-iUusies. Spelend in de vorm van gisteravond moet echter ernstig ge twijfeld worden of Kinheim in staat geacht moet worden een kans te hebben tegen koploper Anoeta. Flamingo’s 2-SV Noordkop 2 111-58 (rust 38-20). Topscorers Flamingo's: Do minique Pedroli (4-12), Barnhoorn (10-9) en Teunissen (0-11). de rust dicteerden de Haarlemmers het spel echter volledig. Lustig werd er op los gecombineerd en zonder nog tot verweer van betekenis te kunnen komen werden de gasten volledig zoek gespeeld. Cronjé-Shots-Cycloons 71-65 (rust 45-34). Topscorers Cronjé Shots: Rutte (13-11) en Geert de Vries (13-6). Cycloons: Piet Hooft (8-7) en Jan Eysker (4-9). Cronjé-Shots, dat in de eerste helft van de competitie verrassend van Cycloons verloor, heeft het zich vooral na de rust opnieuw moeilijk gemaakt. Leek de ploeg van Cees Heymel aanvankelijk op een onbedreigde zege af te stevenen, direct na de basketverwisseling zetten de routiniers van Cycloons een offensief in, dat zowaar succes had. Bij 63-63 was de strijd weer geheel open. Tot een nieuwe verrassing kwam het echter niet, omdat Cycloons enerzijds topscorer Piet Hooft in de slotfa se node miste en Cronjé-Shots anderzijds tijdig het dreigende gevaar onderkende. LONDEN. Het bestuur van de internationale atletiekfederatie (IAAF) heeft een symbolische schorsing van drie maanden, met ingang van 14 december 1978, opgelegd aan de landen van Azië en het Midden-Oosten, die ondanks het verbod van de IAAF hebben deelgenomen aan de Aziatische spelen in Bangkok vorige maand. De atletiekfe deratie had bezwaar tegen deze spelen, omdat Israël door de Aziatische landen was uitgesloten van deelnemen. Problemen, die zullen ontstaan bij het tot ver in april verlengen van de competitie, worden binnenkort in een buitengewone algemene ledenvergadering met de clubs door genomen. Het is nu al zo goed als zeker dat een groot aantal in april geprojecteerde toernooien aan het competitiebelang moet worden opgeofferd. Voor de Bloemendaaise punten zorgden Henk Westrus en Maarten Wiersema. HAARLEM-IJMOND. In de wedstrij den om het kampioenschap van Neder land driebanden voor teams om de KNBB beker heeft het team van Vreeburg thuis met 4-5 van Homas uit Alkmaar verloren. Vet Steures Bongers Havermans Sundquest v.d. Smissen Vierde ronde: Bessems Bongers Havermans Van Deventer Steures Sundquest 178 300 65 300 300 261 252 300 120 300 300 218 186 300 136 300 10 10 11 11 10 10 17 17 14 14 6 6 7 7 13 141 72 130 130 98 104 134 141 72 101 77 54 101 53 118 39 65 52 41) 66 63 31 70 42.00 50.00 16.18 27.27 12.00 30.00 20.00 14.53 26.57 42.85 6.50 30.00 21.42 18.64 36.36 2033 18.17 16.73 16.66 17.63 15.83 18.42 8.00 17.64 le Vrie (No< Saui (Zwi (Fra 1 1 1 1 1 1 In de districts eerste klasse heren behiel den Epibratos en Cronjé-Shots de kleine kans op de titel via overwinningen op Onze Gezellen en Cycloons. Kinheim-HOC 86-65 (rust 33-33). Top scorers Kinheim: Dirk van Kampen (12- 14), Nico Zomer (12-6) en Ruud Broekman (1-14). HOC: Johan Sliggers (10-3) en Dirk Logeman (8-6). (Van onze atletiekmedewerker) BLOEMENDAAL. Morgen houden de gezamenlijke Haarlemse atletiekvereni gingen hun jaarlijkse strandloop. De deel neming staat zowel voor atleten die lid zijn als voor niet-atleten open. De start zal plaatsvinden om 11.00 uur op het Bloe mendaaise strand. De afstanden zijn: 2 km (1966 en later), 4 km (1964-1965) en 4 of 8 km voor degenen die in 1963 of eerder geboren zijn. Iedere deelnemer/ster ont vangt een herinnering. Deelname aan de 2 km kost 2,-, aaf de 4 en 8 km 3,-. (Van een medewerker) HAARLEM. Een sterker spelend Club 12 zegevierde in de hoofdklasse van de Haarlemse zaaivoetbalcompetitie met een score van 6-1 over hekkesluiter Nihot in de Treslongsporthal te Hillegom. Aan degradatie valt voor het in de hoofdklasse debuterende Nihot vrijwel niet meer te ontkomen. Het Zandvoortse team kan zich op gaan maken voor terugkeer naar de eerste klas. Algemeen werd verwacht dat de Aziatische atleten, die aan de wedstrijden in Bangkok hadden deelgenomen, een schorsing tot na de Olympische Spelen van 1980 in Moskou te wachten stond. Dat hebben de officials van de Internationale Amateur Atletiek Federa tie tijdens de buitengewone vergadering in Londen kennelijk toch niet aangedurfd. De schorsing strekt zich nu uit over een betrekkelijk korte periode en eindigt op 14 maart 1979. De maatregel betekent in feite een o'verwinning voor de meer gematigde councille- den op hun radicale collega’s. TAAF-voorzitter Ad Paulen meende dat er een compromis was gevonden, maar een Azia;che official was van oordeel dat het er bij de IAAF alleen maar om was te doen op fatsoenlijke wijze het gezicht te redden. Tijdens de vergadering deed een Aziatische delegatie opnieuw het verzoek Israël bij een andere federatie onder te brengen. Paulen kon daarop slechts antwoorden dat de zaak op 26 april, als de IAAF-council in Dakka bijeenkomst, opnieuw besproken zal worden. (Van onze sportredactie) VLIJMEN. Mokkend verliet Louis Havermans gistermiddag de toernooizaal van het nationaal kampioenschap anker- kader 47-1 in Vlijmen. De koploper van de openingsdag (naast Christ van der Smis sen en Willy Steures) nam de felicitaties voor zijn 23e verjaardag met een wrange glimlach in ontvangst. Veel liever was hij na afloop van de derde ronde gecompli menteerd met een winstpartij op Jos Bon gers. Maar de Nijmegenaar voelde zich niet geroepen om geschenken uit te delen. De jonge debutant knokte in het slopende duel met Havermans voor een betere klas sering en zag die ijver na vijftien beurten beloond. 1. Van der Smissen 2. Steures 3. Bessems 4. Havermans 5. Bongers 6. Vet 7. Van Deventer 8. Sundquest 8 8 4 4 4 2 2 0 1 I C 1 i s i i I i c 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 I (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM-IJMOND. In de strijd om de op promotie rechtgevende plaatsen in de basketbalcompetitie heeft Kinheim in de derde divisie niet al te veel moeite gehad met stadgenoot HOC, dat uiteinde lijk met 86-65 verloor. Bij de reserves kwam Flamingo’s in de eerste divisie weer een stap dichter bij het kampioen schap. De nog enige overgebleven concur rent - SV Noordkop uit Den Helder - werd in de Kennemer-Sporthal met 111-58 vol ledig gedeklasseerd. Kampervest 23, Haarlem, Tel 312638 14 15 D Eur vol| le Vrie chei Juni 5 1 1 i Tin. MS Volgens Wim Roosen, administrateur en competitieleider van de KNVB afdeling Haarlem, kan het onder de huidige omstandigheden nog zeker wel drie weken duren voordat de competitie, die nu al vanaf 17 december stil ligt, weer hervat kan worden. In dat geval komt de afdeling Haarlem aardig in de proble men, omdat de gemeente Haarlem gewoontegetrouw vanaf 1 april een aantal voetbalvelden inneémt voor herstelwerkzaam heden. Daarnaast verliest een aantal clubs velden aan zomer sporten als honk- en softball. Ondanks deze moeilijkheden ziet Roosen nog wel mogelijk heden om de competitie in zijn geheel te laten uitspelen. „Ik hoop dat we in dé maanden februari en maart een stuk of zes wedstrijdprogramma’s kunnen afwerkeh en dat we dan in april het restant van de wedstrijden zo goed en zo kwaad mogelijk kunnen uitspelen. Waarschijnlijk zullen we in april ook gebruik moeten maken van de zomertijd door op woens dagavonden te laten spelen”. Voordat het voetballen in april en op de woensdagavonden gladjes zal verlopen moet er door het bondsbureau nog een flinke berg werk worden verzet. Roosen: „We zullen zo snel mogelijk met de gemeenten in de slag moeten om te vragen of bepaalde velden ook nog na 1 april tot onze beschikking kunnen blijven. Bovendien moeten we de clubs ervan overtui gen dat het noodzakelijk is dat er ook midweekse duels gespeeld zullen moeten worden. Problemen van de clubs, spelers die vanwege drukke werkzaamheden op woensdag niet kunnen spelen, zullen ondergeschikt moeten worden gemaakt aan het competitieverloop. Desnoods spelen we op de allerlaatste speeldagen alleen de wedstrijden waarbij nog belangen op het spel staan”. Volgens Roose'n is de situatie op het ogenblik nog niet zo ernstig dat er al van een panieksituatie sprake is. „We zullen met wat programma’s moeten gaan schuiven en ons met de Op de agenda van *die vergadering staat ook het tweede financieringsplan (het eerste werd in augustus door de clubs afgekeurd) voor de bouw van het riieuwe bondsbureau dat in Santpoort moet verrijzen. Ook daarover is Roosen gematigd optimistisch. „De plannen zullen nu wel aangenomen worden, zodat zo snel mogelijk met de bouw kan worden begonnen. In februari hopen we de eerste paal te kunnen slaan. Ironisch genoeg zit de voetbalbond wat dat betreft in hetzelfde parket als de vele ongeduldige voetbal lers: wachten tot de vorst de grond uit is. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT Als de terreingesteld- heid het toelaat speelt de eredivisieclub Roda zondag een oefenduel tegen Zand voortmeeuwen. De ploeg van Bert Jacobs komt vandaag al naar de badplaats voor het duel dat om kwart voor een zou moeten beginnen. Maken de omstandigheden veld- voetbal onverantwoord dan zullen er par tijtjes worden gespeeld op het strand. De voor vandaag vastgestelde oefen wedstrijd tussen VSV en Ajax is in ver band met de slechte toestand van het veld afgelast. Een in tegenstelling tot vorige week ma tig opererend Onze Gezellen heeft tegen Epibratos geen moment kans gezien tegen spel van betekenis te bieden. Vooral aan vallend schoot Onze Gezellen dit keer te kort. Reeds in de eerste helft nam Club 12 een 4-0 voorsprong en scoorde na de doelwis- seling nog tweemaal, waar tegenover Ni hot alleen een doelpunt van Raymond Keuning kon stellen. De produktie van Club 12 kwam op naam van Jan Keur (2x), Kees de Niet (2x), Ton Swart en Ab v.d. Son. Hillegom: hoofdklasse: Nihot-Club 12 1- 6; derde klas K: Zandvoort '75-Sekura 3-6; res. derde klas M: Zandvoort-Noord 4- SCW 3 0-0; BSM 4-Concordia 4 3-4. Haarlem: (Kennemer Sporthal): derde klas G: Haarlem-SVHB 3-1; Kinheim-Ver- meer Vr. 4-4; De Roemer-Leerbeurs 3-2; derde klas H: KPL ’71-W Pel 5-4; Wivado- Goal Bakker Buys 5-6; res. tweede klas C: Komduur 2-RCH 2 3-1; res. derde klas F: Internationaal 2-Van Egmond 2 1-1; Papil- lon 2-Kennemerland 3 2-6; ’t Hoékje 2- Branding 2 1-2; ’tSpatje 2-Cheng Tong K. 2 10-2. Haarlem (Spaarnehal): beker: Libero- NAS 3-5; Santos Bavac-Wil Freeke 2-6; De Klos-Halve Maan 3-2; Centrum III-Euro- plant H. (Europlant H. n.o.); Luykx-Hoofd- dorp 13-2. Haarlem (Beijneshal): res. derde klas G: Van Essen Boys 2-HBC 2 6-1; Kennemer- land 4-FC Graetz 3 3-6; Apollo 2-Au Bout 2 19-1; Telefonia 4-H.M. ’77 2 10-1; Haarlem 2-DSS 5 2-0. Beverwijk: Hoofdklasse: Jan Groot Huipen-FC Graetz 2-3; Verborst Boys-Ca- rillon Boys 3-4; eerste klas A: Strawberry- Molenaar Boys 2-4; Fransen/Schoot-De Klok 3-2; Sport Schoone-De Lichthal 3-7. Heemskerk: derde klas A: De Fles-Esso H’kerk 8-0; Chez André-Hagenaar 1-2; Microtechniek-IJmond ’78 1-3, derde klas B: Waasdorp-GBO Sport 4-2; derde klas C: Wijsmuller-Van Es Boys 1-1. In de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland 38 en 57/2 voor teams heeft Haarlem-Noord deze week twee wedstrijden gespeeld. Tegen Nova- Vita werd met 5-2 gewonnen. Een prima partij speelde Broertjes tegen Visser. Met een moyenne van 18.18 behaalde hij de winst. Ook de ontmoeting tegen de Onder neming wisten de Noorderlingen met winst af te sluiten 4-3. Bijzonder sterk speelde in deze wedstrijd de jonge talent volle kadrist Ron van de Kuyl tegen Freek Ottenhof. Ottenhof opende met 43 caram boles, maar Van de Kuyl reageerde alert met 62 caramboles. Slechts zes beurten later besloot hij de partij met het knappe moyenne van 28.33. Na Jean Bessems (donderdagavond) was Louis Havermans het volgende slacht offer van de enerverende afvalrace in Vlij men. Voor een meedogenloze afstraffing bleven alleen Van der Smissen en Steures gespaard. Steures duelleerde succesvol met Piet Vet (tien beurten) en Van dei Smissen bleef tegen Sundquest moeiteloos overeind. De titelkandidaat uit Sint Wille- brord trok zich na een mazzelbal in de tweede beurt op gang met een reeks van 118 en bereikte al na zeven beurten de eindstreep. Voor Havermans was die gave voortzet ting vrijdag niet weggelegd. Hij was ken nelijk niet geprepareerd op de onstuimige aanval die Bongers al in het begin van de partij met een riante voorsprong afsloot en miste daarna de koelbloedigheid om terug te slaan. Want Bongers liet met de finish in zicht nog wel degelijk mogelijkheden ach ter voor zijn Brabantse opponent. Voor de laatste 75 caramboles had Bongers nog negen beurten nodig en van die „toegift” had Havermans kunnen profiteren. Vet Van der Smissen voorlopig onbespeelbaar gemeenten en clubs bezinnen over de nu ontstane toestand. Als we echter vanaf half februari weer kunnen spelen dan redden we het wel”. Zo erg als in 1963 zal het dit jaar waarschijnlijk niet worden. In dat jaar gingen maar liefst dertien speeldagen verloren en moest er een noodcompetitie (zonder promotie-degradatiere- geling) gearrangeerd worden. Dit seizoen werden er, voordat de winter definitief toesloeg, weinig wedstrijden afgelast. „Als de inhaalprogramma’s van 24 en 31 december gewoon door zouden zijn gegaan waren we praktisch op schema geweest”, aldus Roosen. Dat de problemen zich nu minder snel opstapelen dan in vroeger jaren komt ook door het nieuwe afkeuringsbeleid dat inhoudt dat de afdeling Haarlem sinds twee jaar, zélf kan beslissen of er gespeeld wordt of niet. Roosen: „Vroeger was het zo dat als de KNVB het nodig vond om alles af te gelasten, de afdeling Haarlem automatisch ook afgelast was terwijl hier gemakkelijk gespeeld had kun nen worden. Dit seizoen hebben we al tweemaal geprofiteerd van onze zelfstandigheid. De afdeling Haarlem voetbalde gewoon, terwijl de rest van het land afgekeurd was. Alleen doet zich nu weleens de zotte situatie voor dat bijvoorbeeld KIC 1 afgelast wordt en KIC 6 vrplijk kan gaan lopen voetballen. Maar dat gebeurt slechts incidenteel”. De stand van de Rotterdamse zesdaagse was gisteravond om 11 uur: 1. Knetemann/Pijnen (Ned) 188 punten; op een ronde: 2. Sercu/Fritz (Bel/WDl) 187; 3. Clark/Allan (Aus) 114; op drie ronden: 4. Zoetemelk/Hempel (Ned/WDl) 75; 5. Raas/Peffgen (Ned/WDL) 45; op vier ronden: 6. Venix/Tourne (Ned/Bei) 85; op zes ronden: 7. Karstens/Schuiten (Ned) 52; op zeven ronden: 8. Debosscher/Wesemael (Bel) 64; op acht ronden: 9 Van Vliet/Hermann (Ned/Lie) 101; 10. Bal/Van Oerwen (Ned) 62; op negen ronden: 11. Van den Hoek/Priem (Ned) 40; op 13 ronden: 12. Hinaul- t/Haritz (Fra/WDl) 75; op 14 ronden: 13 en laatste Luzeaud/Bertin (Fra) 13. Dit plaatje zal veel bezoekers van Haarlems thuiswedstrijden bekend voorkomen. Het is de oude kantine, die echter sinds gisteren is omgedoopt in een supportershome. De club van aan hangers (voor de bar v.l.n.r. penning meester A. J. Booy, voorzitter T. Dam en secretaris P. Oudendijk) kon dit gebouw in gebruik nemen nu Haarlem onlangs een nieuw clubhuis opende. Er moest een verfje tegenaan, maar voor de rest kwam de .supportersvereniging in een opgemaakt bed terecht. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Het aanhoudende winterweer begint langza merhand het verloop van de voetbalcompetitie in gevaar te brengen. De opgevroren sneeuw, die de velden nu al weken lang bedekt, verhinderde niet dat er, naast een ijslaag door de lichte dooi, ook nog een flinke hoeveelheid „hal” in de grond drong, waardoor de' velden voorlopig in onbespeelbare ijs vlaktes zijn veranderd. Ook gisteravond werd weer duidelijk dat Flamingo’s dit seizoen in de reserve eerste divisie een klasse apart is. Tegen runner-up Noordkop, dat in Haarlem ove rigens niet in zijn sterkste opstelling aan trad, was het reboundoverwicht'zo groot, dat het een wonder mocht heten, dat de gasten bij de basketverwisseling nog maar tegen een 38-20 achterstand aankeken. Na Epibratos-Onze Gezellen 90-52 (rust 45- 24). Topscorers Epibratos: Frans van Ton geren (17-17) en Vink (10-8). Onze Gezel len: Karin Midjek (6-5) en de Gruyter (8- 9j. ROTTERDAM. Joop Zoetemelk houdt zich van de twee Tour de France- groten van het vorige jaar veel beter dan Bernard Hinault in de Rotterdamse zes daagse. Waar Hinault al onmiddellijk op een pak ronden werd gezet handhaafde Zoetemelk zich tussen de „echte” zesdaag- seridders en het ligt bepaald niet aan de maten. Hinault’s Haritz heeft in het zes- daagsecircuit een zeker zo goede naam als Zoetemelk’s Hempel. „Zoetemelk,” vertelde Hempel de vak man, „is serieus in alles wat hij aanpakt. Ook in een zesdaagse dus. Een wedstrijd zoals in Rotterdam rijden met een wegren ner is voor de pistier in feite een opgave, maar samen hebben Joop en ik de proble men behoorlijk onder de knie. Ik weet wat de moeilijkheden zijn, we hebben boven dien al aan elkaar kunnen wennen in Maastricht. Toen verbaasde Zoetemelk nog, nu niet meer. Hij stapte de baan op alsof hij een grote ervaring heeft in dit werk, hoewel het toch iedereen bekend was dat hij in het zesdaagsevak gewoon gebrek aan competitie moest hebben. Uitslagen derde ronde: Van Deventer Bessems

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 16