Verse Duitse koploper Stuttgart verslikte zich programma Fok en Sanders in beslissende set dubbelspel kansloos sportpuntiq subsidie aan HFC Haarlem Hinault uitgevallen AfevedolE Cruijff sloeg aanbod van 9 miljoen af Wildschut naar PSV DOING! 1 ra x Vragen over Inhaalwedstrijden op woensdag noodzakelijk Angst voor leegloop naar VS toto-lotto w* - ■■■■■I F X X X X X X I 1-x O o o c* o o C U>X<c>i -Tl M 19 7 9 12 22 JANUARI SPORT MAANDAG Ajax-NAC PEC-FC Twente FC Utrecht-Volendam MVV-RodaJC NEC-Feyenoord Sparta-Vitesse FC Den Haag-FC WV AZ'67-PSV. Haarlem-G.A. Eagles Heracles-Fortuna SC Willem ll-Wageningen SC Cambuur-Eindhoven.. FC Amsterdam-Telstar (Van onze sportredactie) 5 tt F Beter voorkómen JA èn genezen met BMP-sportverzorging Verbanden, bandages, tapes en warmtepleisters. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. 1 2 3 rr LEIDSCHENDAM. Hoewel de Russische tennissers zich nau welijks nog in buitenlandse eve nementen mogen laten zien, ble ken zij gistermiddag over genoeg wedstrijdritme te beschikken om Nederland uit te schakelen in het toerpooi om de Kings-Cup. - tö.v. Mat Puzzelactie .diet Gehandicapte Kind” O XX O Arnold Mühren eindelijk in hoofdrol bij Ipswich JOH AN CRUIJFF: aanbod af geslagen (Van onze sportredactie) Anti-climax tennissers tegen de Sovjet-Unie Hr Alexander Metreveli: verlies tegen Sanders. (ADVERTENTIE) V (ADVERTENTIE) r. JAN PREENEN X ZEIST. Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB overweegt maatregelen te treffen om het vertrek van Neder landse voetballers naar het buitenland, en dan met name naar de Verenigde Staten, zo veel mogelijk tegen te gaan. Het sectiebestuur vreest een leegloop van profvoetballers door de vele aantrekkelijke aanbiedingen vanuit het buitenland. In Engeland heeft de voetbalbond een contract opgesteld, waardoor het vertrek van spelers naar de Verenigde Staten aan De verse koploper Stuttgart nam vorige week de leiding over van Kaisers lautern verslikte zich met 1-0 in de hekkesluiter FC Nürnberg. Door dit re sultaat staat Kaiserslautern opnieuw op kop in de Bundesliga. Voor de Engelse league werd er iets meer gevoetbald als in West-Duitsland. Acht clubs mochten tegen elkaar opdra ven, en kwamen op een gezamenlijk to taal van veertien doelpunten. De meeste doelpunten kwamen terecht in Manches ter: vijf. Chelsea nam er drie voor zijn rekening en pikte daardoor de overwin ning weg voor de neus van Manchester City. Hoewel Leeds United zonder de inter voornamelijk moeten behelpen met toer nooien in eigen land. Tanil Tarpischev, de coach van de Sovjet-formatie: „Buiten de Sovjet-Unie hebben we door de boycot vrijwel niets meer te zoeken. Metreveli en Borisov hebben bij ons thuis 14 toernooien gespeeld. Dat is natuurlijk te weinig. Bo vendien ondervinden zij weinig concur rentie omdat de top bij ons erg smal is.” Omdat Tarpischev bovendien de pech had dat hij aan het Kings-Cuptoernooi moest beginnen zonder zijn nummer twee, de op 15 december van het vorig jaar met longziekte in het ziekenhuis opgenomen Teimuraz Kakuliya, gold zijn ploeg zeker niet als de grote favoriet in de tweede divisie-B. Kakuliya bleek in Vadim Bori sov echter een goede vervanger te hebben. De 24-jarige student lichamelijke opvoe ding, die zich vermoedelijk met zijn colle ga’s via het Nederlandse sateliettoemooi zal gaan voorbereiden op de in augustus in Chili te houden Universiade („Chili hoeft niet te worden geboycot, het is straks zelfs onze eerste tegenstander”) leek zelfs in recordtempo af te wikkelen naar winst. De Nederlandse indoorkampioen Theo Gorter had aanvankelijk geen enkel ant woord op het spel van de met een tweehan dige backhand uitgeruste Borisov, die soe pel naar 0-5 sprintte. Pas toen gaf Gorter te kennen dat hij ook naar Leidschendam was gekomen. De Amsterdammer deed één setpunt van zijn tegenstander in de opruiming, haalde op tot 4-5, maar werd daarna toch met 4-6 aan de kant gezet. In de tweede reek waarin tennis op een heel wat bescheidener niveau werd afgeleverd, overtrof Gorter Borisov in negatieve zin door met vier dubbelfouten verder te wer ken aan zijn nederlaag: 3-6. De Nederlanders, die toch in het voor deel waren (in de sporthal in Leidschen dam worden altijd de bondstrainingen afgewerkt) hadden daarmee de rekening gepresenteerd gekregen voor het feit dat zij niet de moeite hadden genomen om Borisov in Monaco aan het werk te zien. nationals Cherry, Madeley en Gray - zij kregen rust voor de halve finale van de FA-Cup aanstaande woensdag tegen Southampton - de wedstrijd tegen Totten ham Hotspurs begon, bleek Leeds toch nog te sterk. Graham tekende met twee doelpunten voor de overwinning: 2-1Bij Ipswich Town bleek Arnold Mühren ein delijk de spelmaker waar hij voor werd aangetrokken. Dank zij zijn nadrukkelij ke aanwezigheid en het aangeven van niet te missen kansen zegevierde Ipswich Town met 3-1 over Wolverhampton Wan- deres. Stand: West Bromwich Albian 22-34, Liverpool 21-33, Everton 22-31, Arsenal 23-31 en Leeds United 25-29. Gijon is in de Spaanse eerste divisie naast Real Madrid gekomen. Terwijl Real 1-1 speelde tegen Santander, won Gijon met 2-0 van Hercules. Het ene punt voor sprong van Real op Gijon werd daardoor teniet gedaan. Gerry Mühren en Johan Neeskens ontmoetten elkaar un de wed strijd Sevilla-Barcelona. De twee clubs hielden elkaar goed in bedwang (1-1). In de tweede helft kon Sevilla langszij ko men, nadat Assensi voor een voorsprong had gezorgd. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Het eerste optre den van Bernard Hinault in de Zes daagse van Rotterdam is van korte duur geweest. Nog voordat Joop Zoe temelk zaterdagavond uitgroeide tot de held van de dag, maakte Hinault zich alweer gereed om de thuisreis te aanvaarden. Op de derde avond staak te de Fransman halverwege de eerste koppelkoers de strijd, omdat hij te veel hinder ondervond van een hem al geruime tijd plagende knieblessure. Diep in zijn hart moet Hinault zich gelukkig hebben gevoeld met zijn voortijdig afhaken, want reeds na de eerste twee avonden stond hij met kop- pelgenoot Günther Haritz op een hope loze achterstand. Natuurlijk was Hinault door wed strijdleider Peter Post niet naar Rotter dam gehaald om even te komen win nen. Toch had men op z’n minst ver wacht dat de Breton in elk geval tot de laatste avond zou blijven meehuppelen. Zover kwam het zelfs niet. Het noemt dat de Tourwinnaar zaterdagavond van Dr. Ab Rozijn het advies kreeg de strijd te staken, kwam voor hem onge twijfeld als een bevrijding. „Ik heb het geprobeerd, maar het ging echt niet meer”, mompelde de Fransman nog. „Ik ben prof genoeg om mijn verplichtingen na te komen, maar ik wilde me in Rotterdam niet forceren om vervolgens straks een terugslag te krijgen in het voorseizoen. Het was mijn allerlaatste zesdaagse. Zelfs voor veel geld zal ik me er voorlopig niet meer toe laten verleiden om op de baan te gaan rijden”. Günther Haritz kon zaterdagavond toch nog de baan op, omdat het koppel Schuiten-Karstens tijdelijk werd ge neutraliseerd, na een val van Schuiten, Haritz reed de laatste koppelkoers za terdag aan de zijde van Karstens, maar kon een dag later eveneens zijn koffers pakken, toen Schuiten zich weer fit aan de start meldde. Ook wereldkampioen Gerrie Knetemann werd zaterdag tijde lijk geneutraliseerd wegens ziekte. Ondanks het uitvallen van Hinault kon wedstrijdleider Peter Post gister middag toch lachen. Het experiment de zondagavond te verplaatsen naar de zondagmiddag bleek een enorm succes. Nu trok de vierde dag ruim 5500 toe schouwers en dat was bijna 3000 meer dan het gemiddelde van de laatste ja- ren op zondagavond. „Het is jaren gele den dat er op zondag zo’n sfeer heerste als vandaag. Ik geloof dat we het toe schouwersaantal van voorgaande jaren toch nog kunnen evenaren, ondanks het feit dat de weersomstandigheden ons niet bepaald goéd gezind zijn”. Gisteren kreeg de Rotterdamse zes daagse weer twee nieuwe leiders. Het Australische koppel Danny Clark-Don Allan nam de leiding over van Patrick Sercu en Albert Fritz, waardoor twee buitenlandse koppels met het Neder landse favorietenkoppel Pijnen-Knete- mann nog steeds de meeste aanspraken maken op de overwinning. De jury wilde het Nederlandse kop pel zondagmiddag kennelijk nog een handje toesteken, want terwijl Allan duidelijk als eerste over de streep kwam tijdens de laatste koppelkoers werd de overwinning toch toegekend aan René Pijnen en Gerrie Knetemann. De vice-president van de Cosmos, Ra fael de La Sierra, deed de voetballer-in- ruste het aanbod in Barcelona. Het was de bedoeling dat Cruyff ook commentaar voor de televisie zou geven en vriend schappelijke wedstrijden met Cosmos zou spelen. Westduitse lotto: 1 6 11 20 32 43. reserve- getal: 24. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De Haarlemse raadsle den Bert Bruijn en Vic Kerkhoff hebben B. en W. de vraag voorgelegd hoe het college denkt over de relatie tussen subsi die aan de HFC Haarlem en eventuele shirtreclame bij deze vereniging. Zoals bekend, zijn er enkele gemeenten (o.a. Dordrecht en Breda) die de subsidie verlening willen herbezien wanneer wordt overgegaan tot shirtreclame. Bruijn en Kerkhoff willen nu het standpunt van het college weten met betrekking tot de HFC Haarlem dat dit jaar 82.000,- krijgt van de gemeente. Reactie van Haarlem-pen- ningmeester Bastiaenen: „In enkele stuur groepvergaderingen is dit onderwerp in tern al enkele keren aan de orde geweest. Wij hebben daarbij de indruk gekregen, dat B. en W. van Haarlem niet tegen ons zullen zijn wanneer de shirtreclame er inderdaad komt”. DEN HAAG. Het weer blijft het Europese voetbal parten spelen. Alleen Spanje heeft geen last van slechte weers omstandigheden, waar de competitie dus zonder veel oponthoud kan worden afge maakt. In België is de laatste drie weken helemaal niet meer gevoetbald, Frank rijk heeft een winterstop en in Engeland en West-Duitsland wordt meestal een groot aantal wedstrijden afgelast. En in de weinige wedstrijden die er in West- Duitsland dit weekeinde werden ge speeld ging Stuttgart flink in de fout. BARCELONA (AFP). Volgens het Franse persbureau AFP heeft Johan Cruijff een aanbod van het bestuur van de Cosmos uit New York om voor een bedrag van ongeveer 9 miljoen gulden in de Noordamerikaanse competitie te ko men spelen, afgeslagen. Aantal deelnemers toto nummer 3: 153.481, inleg 516.895,00. Prijzenbe- drag ƒ245.525,13. Eerste prijs ƒ98.210,05, tweede prijs ƒ61.381,28, derde prijs: ƒ85.933,80. De winnende getallen in Spiel ’77: 2 6 4 1 9 0 2. V offi zelf onfc mei voo het de w ti SC m N as M b: la ü- PIET WILDSCHUT: naar PSV BoendorfMedKaiProcnM D dat nen met me< een topl Eer dit gan H sch: in 5 lijk dat gin; nel late Chi vrij al t voe het nati V die ven biet gan daa halt M Sm zwa een serr 76) dre wee lere tegi de C mal een stri gev - I de i bes was ben tem res. m st di ze o] G hi vi di 6. PI dl g' ei L| Li PI K (o h IV g H E h si P n De Westduitser Christian Neureuthei heeft in Kitsbühel een slalom, die meetelt voor het klassement om de wereldbeker gewonnen. Neureuther won de eerste man che in 51,32 en eindigde in de tweed manche achter de Zweed Ingemar Sten mark in 49,84. Stenmark won het tweedi gedeelte in 49,47 en nam tevens de leidinj in het klassement om de wereldbeker over van de Zwitser Lüscher. Hij leidt nu met 135 punten. Het gecombineerde klassement in Kitz- bühel werd gewonnen door Anton Steiner De Oostenrijker dankte zijn zege aan de zestiende plaats in de afdaling en de elfde in de slalom. Tweede werd Andreas Wen zel (Lie) en derde Peter Lüscher (Zwi). toernooi een van de weinige mogelijkhe den om tot internationaal contact te ko men, nadat in mei 1977 werd besloten om alle wedstrijden, waaraan Zuidafrikaanse vertegenwoordigers deelnemen, te boycot ten. Vooral voor Metreveli heeft dat de nodige consequenties gehad. Tot het mo ment dat alle „besmette” toernooien in de ban werden gedaan, kon hij zich beschou wen als een van de betere spelers ter wereld. Weliswaar had hij vóór de ingreep van zijn regering al het nodige terrein moeten prijsgeven (in 1976 was de Wimble- don-finalist van 1973 gezakt naar de 63ste plaats op de wereldranglijst), maar toen de boycot eenmaal van kracht werd ver dween hij voorgoed in de anonimiteit. In 1977 kon Metreveli nog maar vijf toernooi en buiten de Sovjet-Unie af werken, vorig jaar nog maar drie, zodat zijn naam in geen enkel klassement meer is terug te vinden. „Het contact met het internationale ten nis heb ik volledig verloren. Het is niet leuk, maar ik heb me nu eenmaal te hou den aan de regels van de regering”, aldus de in Tblisi in Georgië wonende Metreveli. Hij weet zich echter in zijn lot gesteund door zijn landgenoten, die zich eveneens In het Racketcentrum Westvliet in Leidschendam werd de ploeg van coach Fred Hemmes met 2-1 verslagen, omdat Theo Gorter verloor van Vadim Borisov, Louk Sanders de 34-jarige Alexander Me treveli versloeg en het dubbel Fok-San- ders slechts één set bleek opgewassen tegen Borisov en Metreveli. Net als vorig jaar miste Nederland daardoor de kans om door te dringen tot de eerste divisie van het Europese landentoernooi, waar aan de Sovjet-Unie voor het eerst deel neemt. Dat team moet nu de aansluiting met de Europese top zien te verwezenlij ken via promotiewedstrijden op 4 en 8 februari. Voor de Sovjet-Unie is het Kings-Cup- Louk Sanders, die momenteel op dezelf de plaats staat (namelijk 147ste), die Me treveli aan het eind van 1977 innam, voor kwam vervolgens dat de tweekamp al na de enkelspelen beslist was. Tweemaal moest de Leidenaar weliswaar een royale voorsprong afstaan, maar evenzovele ma len bleek hij nog een beslissende demarra ge in huis te hebben. Met 6-4, 6-4 worstelde hij zich langs de traag geworden en nogal eens verkeerd timende Metreveli. Het dubbelspel draaide daarna op een anti-climax voor Nederland uit. Met Bori sov, die in de Amerikaanse stedencompeti tie in 1977 onder andere van Nastase heeft gewonnen, won Metreveli de eerste set onbedreigd met 2-6. Wouter Fok en Louk Sanders antwoordden echter even doel treffend: 6-3. In de derde set opende de Sovjet-Unie tenslotte met-twee lovegames, voldoende om het moreel van de Nederlan ders te breken: 1-6. Stand na de vierde dag 1. Clark/Allan (Aus) 290 punten op een ronde: 2. Sercu/Fritz (Bel/Wdl) 481, 3 Knetemann/Pijnen (Ned) 380, Op vier ronden: 4. Zoetemelk/Hempel (Ned/Wdl) 226. Op zes ronden: 5. Raas/Peff- gen (Ned/Wdl) 236. De stand in de amateurzesdaagse na de vierde dag is: 1. Koot/Van Pol (Ned) 23 pun ten. Op twee ronden: 2. Slot/Huveneers (Ned) 37, 3 Gesenck/Kuiken (Ned) 18, 4. Sörensen- /Refshammer (Den) 18, 5. D’Herde/Bisschop (Bel) 16, 6. Rietveld/De Jong (Ned) 15. een aantal beperkingen gebonden is. Voorzitter Eric Vilé: „Wij zullen met de Engelse voetbalbond contact opnemen om na te gaan of we ook hier beperkende maatregelen kunnen treffen”. De KNVB zal hierover in overleg treden met de belangenorgani saties FBO (clubs) en WCS (spelers). De KNVB wil in september een jubileumwedstrijd voor het Nederlands elftal vaststellen. Dit ter herdenking van het 100 jarig bestaan van de (Kon.) HFC, het 90-jarig bestaan van de (K)NVB en het feit dat er dit jaar sprake is van 25 jaar betaald voetbal in Nederland. Deze maatregel is noodzakelijk, omdat een aantal clubs afspraken heeft gemaakt na afloop van de competitie oefenwed strijden in het buitenland te spelen. Zo vertrekt Feyenoord eind mei naar Zuid- Amerika. De KNVB heeft zich inmiddels ook ge bogen over de vraag of er financiële steun verleend moet worden aan clubs, die door de afgelastingen in problemen komen. Voorlopig zal echter nog geen beroep op het noodfonds van de KNVB gedaan kun nen worden. Penningmeester Gilles Kruysveldt: „Tot nu toe hebben we twee wedstrijden gemist, waardoor de clubs de recette van één thuiswedstrijd niet heb ben ontvangen. We gaan ervan uit, dat de clubs dat wel in hun begroting kunnen opvangen. Maar als de vorst nog lang aanhoudt, zullen we ingrijpen”. O- EINDHOVEN (ANP). FC Twente- speler Piet Wildschut heeft zaterdag in Eindhoven overeenstemming bereikt met PSV over zijn overgang naar de landskampioen. De Twentse internatio nal zal een contract van twee en een half jaar tekenen. Eerder deze week waren de besturen van FC Twente en PSV al tot een akkoord gekomen over een eventue le transfer. Over de hoogte van het transferbedrag wilden beide clubs geen mededélingen doen. Morgen zal de laatste formaliteit, de verplichte medische keuring, worden af gehandeld. Daarna zal de 21-jarige Wild schut, wiens vader de onderhandelingen voor hem voerde, zich bij de selectie van PSV voegen, wanneer die donderdag uit Spanje terugkeert, waar enkele dagen wordt getraind en een vriendschappelijk duel is gepland tegen de tweede-divisie- club Benidorm. Wildschut zal bij Twente worden vervangen door de 20-jarige Ro meo Zondervan, die van de FC Den Haag is overgenomen. is gepland, de competitie op 13 mei eindi gen, dan zullen we in ieder geval op woensdag inhaalwedstrijden moeten spelen”, aldus Vilé. Aantal deelnemers lotto nummer 3: 819.233. Inleg ƒ3.493.947,00. Prijzenbe- drag: 1.659.624,83. Eerste prijs: ƒ580.868,69, tweede prijs ƒ165.962,48, derde prijs ƒ248.943,72, vierde prijs ƒ331.924,97, vijfde prijs ƒ331.924,97. Eredivisie: (za) NAC-PEC, PSV-Haar- lem, (zo) FC Twente-FC Utrecht, Volen- dam-MW, Roda JC-NEC, Feyenoord- Sparta, Vitesse-FC Den Haag, FC VW- AZ’67, G.A. Eagles-Ajax. Eerste divisie: Fortuna SC-Heracles, Heerenveen-De Graafschap, FC Dor- drecht-SW, Excelsior-SC Amersfoort, FC Groningen-Veendam, Wageningen- Willem II, FC Vlaardingen-FC Den Bosch, Eind- hoven-SC Cambuur, Telstar-FC Amster dam. Nevada dessin 3136, afmeting ca. 100 x 160 cm. Winkelwaarde 500,-. De Leidsche Wolspinnerij NV, fabrikante van Neveda-wol, stelt Iedere week deze prijs ter beschikking. U krijgt dan eenkompleet Nevada Hobbypakket Jarenlang zult u trots zijn op uw zelf geknoopt kleed van Nevada Smyrna wol. w K (Van onze sportredactie) ZEIST. Door de afgelastingen van de laatste twee weken zullen de clubs in het betaald voetbal in de maand april inhaalwedstrijden op woensdag moeten spelen. Dat heeft Eric Vilé, voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB, zaterdag in Zeist meege deeld. „Willen we, zoals oorspronkelijk (Van onze sportredactie) 4 P>z'

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 12