Zege Van Wijgerden in meestervierkamp D Indoorrecord Winst in slotronde was nodig Ursula Hook Systeeem dupeerde op 800 meter Van der Smissen Schutte tweede Lammers veertiende n em Slotemaker als eerste van start REMISES TROEF IN WIJK AAN ZEE IQ LENE KOPPEN HIELD EER EUROPA HOOG Ï3 22 JANUARI 1979 MAANDAG 1 2 3 rl .er SPORT ng pes 1 Poloegajevski (Van onze schaakmedewerker) alleen leider (Van onze schaakmedewerker) eserve- 2 6 4 1 (Van onze sportredactie) L. JAN LAMMERS vlak voor de start. VLIJMEN. Voor één keer waren de officials van de biljartbond in Vlijmen zelf niet al te zeer ingenomen met de als onbillijk ervaren ombuiging in het regle ment. Het nieuwe finalesysteem dupeerde voor het ingaan van de laatste ronde in het nationaal kaderkampioenschap 47-1 de verreweg sterkste speler. De reserve-meestergroep was voor Van Reek (Margraten), hoewel bij het ingaan van de slotronde de Heemskerkr Uylings nog over de beste papieren beschikte. Op vallend was dat de schakers uit de Zaan streek bij de vierkampen in de hogere groepen ontbraken. De hoogst ingedeelde was L. Haak uit Zaandam. Hij kreeg een plaats in de tweede klasse B, waar hij tot een gedeelde tweede plaats kwam met de Haarlemmer Kranendonk. WIJK AAN ZEE. Voor de vierkam- pers, deelnemend aan het 41ste Hoogo- vensschaaktoernooi is de strijd al weer gestreden. Officieel hebben 184 schaak- enthousiasten aan dit toernooi deelgeno men, waarbij dan nog enkele geïmprovi seerde groepen van gemeenteraadsleden uit Velsen, Beverwijk en Heemskerk en wat persgroepen. ureuthei e meetel ïldbeker 'Ste man tweed iar Sten t tweedi e leidinf •ker over t nu met Christ Van der Smissen stapte met twee matchpunten meer dan Willy Steures en een aanmerkelijk hoger moyenne de eind strijd binnen. Maar precies in dit extreme geval trad de pas ingevoerde wijziging bij gelijk eindigen van twee spelers is de uitslag van de onderlinge confrontatie beslissend in werking. Van der Smissen was derhalve zaterdagavond nog niet on bereikbaar. Hij moest ook nog winnen of tenminste gelijkspelen tegen Willy Steu res. Tegelijkertijd ging Willy Steures voor het eerst in dit toernooi onderuit. Hij was het slachtoffer van de scoringsdrift van Louis Havermans, die in vier beurten finishte. Het wispelturige talent uit Zun- dert reikte echter na zijn grandioze start niet verder dan een bescheiden zesde plaats. Teleurgesteld concludeerde hij gisteren na zijn onvoorstelbaar zwak op treden tegen Jean Bessems: „Vooral in dit toernooi speelde ik weer te wisselvallig om aan de top mee te draaien. Hoe dat komt weet ik zelf niet. Soms gaat het allemaal vanzelf, dan zijn er geen proble men, zelfs niet in bet 47-1. Maar een dag later loop ik weer te stuntelen als een beginneling. Dan lijkt het wel of ik met een houten arm sta te spelen”. Havermans werd dan ook in dit toernooi imposant overvleugeld door de net iets jongere Nijmegenaar Jos Bongers. Na zijn verliespartijen op de openingsdag knokte Bongers zich met zijn subtiele kaderspel tot net achter de toppers Van der Smissen en Steures. In zijn laatste duel met Piet Vet had Bongers zelfs nog kans om in de rangschikking over Steures te wippen en daardoor plaatsing af te dwingen voor het Europees kampioenschap in Aix les Bains. Vet hinderde die poging. De Noordhollan- der haalde als eerste de eindstreep, Bon gers maakte in de nabeurt gelijk, maar kwam daardoor één matchpunt tekort te genover Steures. 14 224 31.34 10 128 21.74 9 141 21.95 7 124 20.95 6 116 19.95 6 134 17.77 2 77 18.12 2 101 15.64 rt: HORT (links) en ANDERSSON schudden elkaar de hand vóór hun partij, die zou eindigen in remise. Zienderogen verbeterde de Britse stel ling, maar op het kritieke moment toon de Garcia niet voor niets tot grootmees ter te zijn gepromoveerd. Hij ontzenuw de alle voetangels en klemmen, die Mi les in de stelling had gevlochten om vervolgens voldaan de halve winst op zijn scoretabel in te vullen. Met deze opeenhoping van remise-par- tijen is nog weinig duidelijkheid ont staan. Het wachten is op het moment dat de kanshebbers elkaar gaan aanpakken, zoals Hort en Andersson in de derde Wereldkampioen bij de heren, Flem ming Delfs, werd in de halve finales uitge schakeld. Na een moeizame zege in de kwartfinale op Prakash (Indonesië), kon hij het tegen He Sumirat, eveneens uit Indonesië, niet redden. De Deen verloor met twee maal 15-7. Sumirat verloor in de eindstrijd van zijn landgenoot Liem Swie King met 15-8, 15-8. Indonesië greep ook in het herendubbel de hoofdprijs. Hadinata en Chandra ver sloegen met 15-8, 15-3 de Japanners lino en Tsuchida. De Japanse dames namen in het dubbelspel revanche. Emiko Ueno en Yoshiko waren met 15-3 en 15-7 te sterk voor Imelda Wigno en Verawathy Wiharjo. Wiharjo had in de halve finale van het enkelspel moeten buigen voor Lene Kop pen, die via 12-11, 3-11 en 11-7 Europa een finaleplaats bezorgde. In de eindstrijd ver hinderde zij een volledige Oostaziatische overheersing door met 11-7 en 11-6 te win nen van Hiroe Yki uit Japan. De Nederlandse deelnemers Joke van Beusekom en Rob Ridder sneuvelden in een vroeg stadium. Van Beusekom ver loor in de tweede ronde. Ridder al in de eerste. In Rome nam pays Johannes Paulus II afscheid van negentien equipes. De paus sprak ook zijn zegen uit. In Warschau gingen vier equipes yan start. Bij de deel nemers bevond zich de zoon van de Poolse eerste minister, Andrzej Jaroszewicz. De verdeling over de andere startplaatsen was: Londen (4), Parijs (75), Lausanne (22), Almeria (7), Kopenhagen (13), Monaco (70) en Bad Homburg (20). Rob Slotemaker was in Monaco als eer ste op weg gegaan op de route der onzeker heid. Hij zat achter het stuur van een Fiat 131. Na Slotemaker volgden de Fransen Christian Dorch, Gerard Swaton en Fran cis Serraggi. Marjan van der Torre werd een ronde eerder door dezelfde speelster uitgescha keld: 6-7, 6-7. De derde Nederlandse speelster, Karin Mood, kwam niet verder dan de achtste finales. Daarin moest zij de Spaanse Figu- eras met 3-6, 6-7 voorrang verlenen. In het toernooi van Birmingham is Tom Okker met Hie Nastase in het heren-dub- bel doorgedrongen tot de kwartfinales. Het duo won met 7-6, 6-4 van de Austra liërs Alexander en Masters. In het enkelspel heeft de Amerikaan Eddie Dibbs verrassend de Argentijn Guil lermo Vilas uitgeschakeld in de halve fina les: 6-0, 1-6, 6-2. In de finale ontmoet Dibbs Connors, die met 7-6, 6-2 afrekende met Gerulaitis. MEUDON. Nanette Schutte heeft gis teren in het Franse Meudon in de finale van het dames-tennistoernooi verloren van Natalie Fuchs. De Franqaise won in drie sets: 3-6, 6-2, 6-2. Jan Lammers is in zijn eerste grote prijs als veertiende geëindigd. Lam mers werd, met een achterstand van elf ronden, als voorlaatste geklasseerd. Ja mes Hunt, op twaalf ronden, sloot de rij van de vijftien coureurs die de eerste grote prijs van 1979 voltooiden. De massale carambolage na vijfhon derd meter riep herinneringen op aan de dramatische taferelen op het circuit van Monza, waar de Zweed Ronnie Peterson de dood vond. Oorzaak van de chaos was Jody Scheckter, die in de eerste bocht met zijn Ferrari de McLa ren van John Watson toucheerde. De Ferrari verloor een wiel, klapte tegen de vangrail en kwam terug op de baan. Vijf andere wagens konden de Ferrari niet meer ontwijken en de chaos was niet te overzien. Wonder boven wonder vloog geen van de wagens in brand, waardoor ernstige ongevallen achter wege bleven. Alleen Nelson Piquet moest met been- en voetverwondingen naar het ziekenhuis vervoerd worden. Jody Scheckter liep een zware kneu zing aan de hand op. Gevolg van de massabotsing was dat aan de tweede start slechts twintig wagens stonden. Patrick Depailler, tweede in de trai ning was het snelste weg. Zijn stalge- noot Lafitte kwam na de eerste ronde door op de vierde plaats, maar rukte na elf van de drie en vijftig ronden op naar de eerste plaats. De Ligiers beheersten daarna de race, die door 70.000 toe schouwers werd bijgewoond. Lafitte hep in het verdere verloop van de strijd regelmatig weg van de concurrentie en Elly van Hulst (Olympia’48) finishte in de 800 meter, waarin de Westduitse Ursu la Hook het wereldrecord op 1.59,9 bracht, als derde in 2.11.8. Hans Koeleman (AAC) eindigde op de 3000 meter bij de heren als derde in 8 minuten en 06,3 seconden. Kor Louws (De Gemzen), de Nederlandse kam pioen op de 1500 meter, werd op de 1000 meter vijfde in 2.23.6. Depailler fungeerde op de tweede plaats als stormram. Een dubbele Li- gier-zege lag in het verschiet, maar acht ronden voor het einde noodzaakte over- ^terhitting Depailler tot een korte pit stop. Reutemann en Watson profiteer den hiervan door de Fransman te pas seren. Lafitte konden zij echter niet meer bedreigen. De uitslag: t in Kitz- i Steiner, e aan de i de elfde eas Wen- tZ wi). WIJK AAN ZEE. De Russische grootmeester Poloegajevski is de grote winnaar geworden van de weekendpar- tijen tijdens het 41ste Hoogovens- schaaktoernooi. Hij klopte zijn landge note Gaprindasjvili en de Joegoslaaf Nikolac overtuigend en kwam alleen aan de leiding. Concurrenten als Hort, Miles en Timman bleven het remisepad bewandelen en verloren daarmee be langrijk terrein op Poloegajevski. ïmeenten subsidie- jer wordt Iruijn en it van het t de HFC Tijgt van rlem-pen- ele stuur- rwerp in- geweest, gekregen, tegen ons clame er ner 3: zenbe- 210,05, prijs: Sosonko (wit)-Timman (zwart) 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 g7-g6, 3. Pbl-c3 d7-d5, 4. Pgl-f3 Lf8-g7, 5. Ddl-b3 d5xc4, 6. Db3xc4 0-0, 7. e2-e4 Lc8-g4, 8. Lcl-e3 Pb8-d7, 9. 0-0-0 Pd7-b6, 10. Dc4-c5 Pf6- d7, 11. Dc5-a3 e7-e5, 12. d4-d5 Lg4xf3, 13. g2xf3 Dd8-f6, 14. h2-h4 Df6xf3, 15. Lfl- e2 Df3-f6, 16. h4-h5 Tf8-c8, 17. Kcl-bl Lg7-f8, 18. Da3-b3 Lf8-c5, 19. Le2-g4 Lc5xe3, 20. f2xe3 Df6-g5, 21. Lg4xd7 Pb6xd7, 22. h5xg6 h7xg6, 23. Db3xb7 Kg8-g7, 24. Db7-c6 interessant was (ook) 24. d6, 24Dg5-e7, 25. Tdl-d2 remise. De eindstand is: 1. Van der Smissen 2. Steures 3. Bongers 4. Vet 5. Bessems 6. Havermans 7. Sundquest 8. Van Deventer DORTMUND (ANP). De 20-jarige Ur sula Hook (WD1) heeft gisteren in de West- falenhal in Dortmund het wereldrecord (indoor) op de 800 meter verbeterd en gebracht op 1 minuut en 59,9 seconden. De jonge Westduitse kwam daarmee als eer ste loopster op een indoorbaan binnen de twee minuten. Het oude wereldrecord stond met 2.00.6 op naam van twee Oost- duitse loopsters: Heide Roock en Ulrike Bruns. Ursula Hook leverde haar topprestatie na een langdurige blessure, die haar bijna anderhalf jaar het lopen van wedstrijden onmogelijk maakte. In juli 1977 vestigde zij bij de strijd om de Europese beker in Stuttgart de aandacht op zich door als tweede Westduitse loopster na Hildegard Falck de 800 meter in de open lucht binnen de twee minuten te lopen. Op 7 januari had Ursula Hook in Dortmund al laten zien dat met haar weer rekening moet worden gehouden. Zij won toen een loop over 800 meter in 2.03.3. Zondag liep ner 3: jzenbe- prijs: .962,48, prijs 97. raadsle- f hebben hoe het jen subsi- iventuele I- In de groep van parlementariërs ging de eindzege naar dr. H. J. Roethof. Hij over troefde al zijn politieke collega's. Van hen zegevierde Th. van Kleef tweemaal, kwam dr. D. Dolman eenmaal tot winst en werd drs. E. van Thijn slechts met nederlagen opgezadeld. resource in petto had, zoals hij dat een dag eerder ook al tegen Timman had gedemonstreerd. Ree mocht proberen wat hij wilde, maar al zijn goede bedoe lingen ten spijt, vermochten Hübner niet uit zijn evenwicht te brengen: remise. De Engelsman Miles was in een dame- gambiet in de tweede ronde met Sosonko al snel tot een winstdeling gekomen op een moment dat iedereen eigenlijk zat te wachten op de grote dingen die stonden te gebeuren. Gisteren evenwel knokte Miles weer als vanouds. Hij had er ken nelijk zijn zinnen op gezet Garcia het leven moeilijk te maken en dat leek suc ces te zullen opleveren toen de Cubaan zijn stelling met de pionzet f3 toch wel verzwakte. De meeste belangstelling richtte zich op de meestergroep waar de internationale schaakmeesters Van Wijgerden, Kuijpers en Van Scheltinga met de Haarlemse hoofdklasser Koopman een plaats hadden gevonden. Deze vierkamp werd gewonnen door Van Wijgerden, die met een zege op Koopman van start ging, vervolgens remise maakte met Kuijpers om in de slotronde ook Van Scheltinga nog aan de zegekar te binden. De enige die hem kon bedreigen en de laatste ronde met gelijke kansen inging, was Kuijpers. De Eindho venaar kwam evenwel tegen de goed draaiende Koopman met de rug tegen de muur te staan en mocht alleszins tevreden zijn dat Koopman niet meer dan remise wist te bereiken. Die titel kwam er uiteindelijk toch, om dat de Brabander in zijn laatste duel win nend door de finish ging. Ongeslagen en met een eindprodukt dat internationaal meetelt, mikte Van der Smissen voor het eerst in zijn carrière succesvol naar de topklassering in het moeilijkste kaderspel. Een geluk voor het bondsbestuur, dat met dit nieuwe systeem een afschuwelijke af gang riskeerde. Het was een logisch gevolg van het ver schil in kwaliteit tussen de twee finalisten in Vlijmen dat Van der Smissen uiteinde lijk won. Heel even maar zag het ernaar uit dat Steures voor een daverende verrassing ging zorgen. De Nijmegenaar spurtte pijls nel weg met series van 30,44 en 79. Steures later over die beginfase: „Ik had tegen Christ niets te verliezen en speelde daarom vrijuit. Het liep ook lekker, hoewel er geen al te hoge series uitkwamen. Pas toen ik voelde dat ik kans had om te winnen ging het veel krampachtiger. Niet zo vreemd natuurlijk als er een titel op het spel staat”. Voor Christ van der Smissen klonk na die inzinking van Steures het definitieve vertreksein. In drie beurten (49,77 en 102) bleef Steures kansloos achter. Nog twee gangen naar de tafel had Van der Smissen daarna nodig om zijn tegenstander neer te halen. ging. Een dag later tapte hij tegen de Zweed Andersson eindelijk uit een ander vaatje. Vanuit een Siciliaanse opening (1. e4, c5) verschafte de Tsjechoslowaak \zich wat ruimtelijk overwicht. Nu is An dersson een speler, die wel vaker vanuit een zeer gesloten verdediging opereert en daarin werkelijk bijzonder bekwaam is. Hort deed er alles aan de Zweed een beentje te lichten, maar Andersson gaf geen krimp en vlocht zoveel dreigingen in de stelling dat zijn rivaal op zijn beurt bijzonder attent moest blijven op moge lijke tegenacties. Kort voor de tijdcontro- le werd de vrede getekend. Andersson had eerder al met de Cubaan Garcia remise gemaakt in een partij zonder hoogtepunten. Jan Timman heeft in de tweede ronde met wit spelend de Westduitser Hübner vanuit een Spaanse opening lange tijd onder druk gezet. Hij dacht aan een pionoffer op lange termijn om tot een koningsaanval te komen. Het zag er alle maal erg aantrekkelijk uit, maar de Westduitse verdedigingsgordel bleek toch hechter dan werd verondersteld. Toen de Nederlandse actie niet het gewenste rendement opleverde, moest Timman nog alle zeilen bijzetten om zich in elk geval nog van de halve winst te verzekeren. Dat lukte in elk geval, waar door beide spelers ongeslagen bleven. Het duel Sosonko-Timman was een inte ressante Grünfeld-Indiër, waarin Soson ko een pionoffer bracht. Als compensatie had hij er de aanval voor. Het gevecht met tegengestelde rochades bleef boeien, maar verzandde zoals zoveel duels tot nu toe toch weer in remise. Zo ging het ook bij Hübner-Ree. De Nederlander kwam uitstekend door de opening, bouwde ge stadig aan een voortdurend initiatief en leek allengs op weg naar een verrassende overwinning. Dat was eigenlijk wel nodig ook, omdat Ree de dag ervoor in een goed begin door Nikolac in tweede zitting was verslagen. Maar Hübner zou Hübner niet zijn als hij niet net weer een goede UITSLAGEN 2de ronde: Ree-Nikolac 0-1; Poloega- jevski-Gaprindasjvili 1-0; Dzindzindasj- vili-Hort remise; Andersson-Garcia re mise; Miles-Sosonko remise; Timman- Hübner remise. 3de ronde: Hübner-Ree remise; Sosonko- Timman remise; Garcia-Miles remise; Hort-Andersson remise; Gaprindasjvili- Dzindzindasjvili 1-0; Nikolac-Poloega- jevski 0-1. Stand na drie ronden: 1. Poloegajevski 2'/a. 2. Gaprindasjvili 2. 3-9. Andersson l'/s. Dzindzindasjvili l'/a. Hort IVz. Hübner l'/a. Miles l'/a. Sosonko l‘/s. Timman r/2 10-12. Garcia 1. Nicolac 1. Ree 1. Merkwaardig genoeg had Christ van der Smissen in de slotpartijen daarvoor een zwakke start. Zaterdagavond aj hing er een nederlaag in de lucht toen Jean Bes sems hem op een enorme achterstand (201- 76) zette. Maar toen het echt nodig was dreef de klasse van de Brabander opeens weer boven. Ontstellend zuiver carambo lerend op de lange kaderlijn ratelde hij tegen Bessems in de zesde beurt toch naar de volle winst met een slotreeks van 224. MONTE CARLO (ANP). Zaterdag hebben 234 teams zich in het avontuur gestort dat de Rally de Monte Carlo nog altijd is. Voor de deelnemers lag een tra ject van 2400 kilometer over sneeuw en ijs naar het verzamelpunt in Vals les Bains in de Fanse Alpen. Christ van der Smissen haalde in Vlij men niet het niveau van Hans Vultink. Toch schaart hij zich met een moyenne van ruim 30 onder de grootmeesters in het 47-1. „Het moet nog iets verder uitge bouwd worden, maar ik ben redelijk tevre den over dit kampioenschap”, analyseerde de Willebrorder na afloop. „Want om in zo’n sterk gezelschap ongeslagen te blijven heb ik toch hard moeten vechten. Zeker tegen het eind, toen iedereen tegen mij een uitschieter had”. 4 CHRIST VAN DER SMISSEN: .toch kampioen. dagavond kwam Nehemiah in Philadelp hia in een „onbeslist” met zijn landgenoot Greg Foster tot 6,95 seconden. Een dag later liep hij in New York 6,88 seconden. Koen Gijsbers (De Bataven) heeft zon dag tijdens de atletiekwedstrijden in Dort mund de 400 meter gewonnen in 48,8 seconden. Nederlandse overwinningen kwamen verder op naam van de junioren Maaike Persoons (AAV’36) en Mare Borg- hans (Caesar). Maaike Persoons werd eer ste op de 800 meter meisjes in 2 minuten en 12,4 seconden, Borghans zegevierde op de 3000 meter jongens in 8.24.1. 1. Jacques Lafitte (Fra), Ligier, 1 uur 36 minuten en 3,21 seconden (gemiddelde snel heid 197,587 knVu).; 2. Carlos Reutemann (Arg), Lotus, 1.36.18,15 (197,076 km/u).; 3. John Watson (Ier), McLaren, 1.37.32,02; 4. Patrick Depailler (Fra), Ligier, 1.37.44,93; 5. Mario Andretti (VSt), Lotus, op een ronde; 6. Emerson Fittipaldi (Bra), Copersucar, op een ronde; 7. Elio de Angelis (Ita), Shadow, op een ronde; 8. Jochen Mass (Wdl), Arrow, op twee ronden; 9. Alan Jones (Aus), Williams, op twee ronden; 10. Clay Regazzonie (Zwi), Williams, op twee ronden; 11. Derek Daly (Ier), Ensign, op twee ronden; 12. Gilles Ville neuve (Can), Ferrari, op vijf ronden; 13. Hector Rebaque (Mex), Lotus, op zes ronden; 14. JAN LAMMERS (Ned), Shadow op elf ronden; 15. James Hunt (GBr), Wolf, op twaalf ronden. zij de eerste 200 meter in 28.6 seconden, de 400 meter ging in 58,6 seconden en als tussentijd op de 600 meter werd voor haar 1.29.1 afgedrukt. De Belgische Annemarie van Nuffel eindigde als tweede in 2.04.8. Overigens werd het afgelopen weekein de nog een indoorwereldrecord verbeterd. De 19-jarige Amerikaan Renaldo Nehemiah verbeterde in een tijdsbestek van 24 uur tweemaal het wereldrecord op de 60 yards horden, dat hij een week geleden ook al scherper had gesteld. Vrij- BUENOS AIRES (ANP). Een mas- sabotsing vijf honderd meter na de start vormde de ouverture van het nieuwe seizoen van het formule 1-ge- zelschap. Behalve veel blikschade vie len er slechts lichte verwondingen te noteren. Vijf kwartier later werd er opnieuw gestart en reed Jacques Lafit te in een Ligier op regelmatige wijze naar zijn tweede grandrprixzege. Eer der won de 35-jarige Fransman in 1977 de grote prijs van Zweden. I Nona Gaprindasjvili trekt tot nu toe de meeste aandacht. Versloeg zij in de eer ste ronde in fraaie stijl Nikolac, de twee de dag was zij onherkenbaar en verloor ze vanuit een slecht behandelde Engelse opening kansloos van Poloegajevski. Gisteren zetten zij deze fout weer recht in het treffen met de Israëliër Dzindzindasj vili, die vakkundig werd gevloerd. Het is opvallend dat de andere kans hebbers voor de eindzege, Timman, Hort, Miles en Andersson, nog niet in staat zijn gebleken een overwinning te boeken. Hort verdedigde zich de tweede speeldag Dame-Indisch tegen Dzindzindasjvili en had na 16 zetten zo weinig aanknoping spunten, die een gerechtvaardigde winst- poging wettigden, dat hij met het bord nog vol stukken met remise akkoord (Van onze sportredactie) TOKIO. De Deense Lene Koppen is de enige Europese vertegenwoordiger ge weest, die een rol van betekenis heeft kunnen spelen in het badmintontoernooi om de wereldbekers, dat de afgelopen week in Tokio is gehouden. Zij won het damesenkeispel. De andere spelsoorten werden allemaal gewonnen door Japan ners of Indonesiërs. Met Van der Smissen en Steures heeft Nederland overigens kansrijke deelne mers bij de Europese titelstrijd in maart. Steures bewees dit jaar al eerder hij stuntte in het Duitse Quierschied onder meer met een overwinning tegen Dieter Müller dat hij nog steeds verder evalu eert in de kaderspelen. De eindstanden luiden als volgt: Meestergroep: Van Wijgerden 2'lz, Kuijpers 2, Koopman 1, Van Scheltinga 'Iz. Reservegroep: Van Reek 2, Uijlings V/2, Weide- man V/2, Knol 1. Promotiegroep A: Noordhoek 2'/2, Herman 2, Viergever 1, Jakel 'Iz. B: Wessels 2, D. W. Smit 2, Rost van Tonningen 1, De Rooi 1. Hoofdklasse A: De Zwart 2, Koelemij 2, Lom- merse V/2, Th. de Vries 'Iz. B: Dubbeldam 2, Haitsma V/2, Gielow V/2, Otten 1. C: Neese 2‘lz, Poel V/2, Bonkenburg V/2, Dekker 'Iz. D: Evertse 2'lz, Zwetsloot 2, Könner V/2, Beenhakker 0. Eerste klasse A: Stapel 2, Brink 2, Aalbregt V/2, Schaaper 'Iz. B: ’t Hart 2'lz, In ’t Velf 2, Hoosbeek 1, Van Warmerdam 'Iz. C: Zwemstra 2, Ada van der Giessen 2, Van der Grindt V/2, Van Eekelen 'Iz. D: Hanneke van Parren 2, Kunst l*/z. Ham V/2, Hendrikse 1. Tweede klasse A: Van Zwieten 2, L. Smid 2, Van Bellen 2, Ruijter 0. B: Reyenga 2'lz, Haak IV2, Kranendonk V/2, Uhl 1. C: De Hoog 2, Schol l‘/2, Koese l‘/2, De Roos 1. D: Spaans 2, Verdam 2, Kemperink 1, De Munck 1. E: Stada 3, Waanders V/2, Van Wilsum 1, F. Koopman 'Iz. F: Van Meggelen 2, Van Wermeskerken V/2, Buter IV2, Slings 1. Derde klasse A: Schlosser 2, La Rivière V/2, Van der Giesen V/2, Thierry 1. B: Jolles 2'lz, mevrouw Schol-Grin 2, Deutekom 1, Van Hoorn 'Iz. C: mej. Stada 3, R. Dekker V/2, Spanjersberg 1, De Knegt 'Iz. D: Bras 2'lz, Hart 2, D. Dekker 1, Bloem '/2. E: Bierenbroodspot 3, Heijnen V/2, Van Oppen V/2, Schihorst 0. F: Zweers 2, Rasker 2, Wiersema V/2, Broersen 'Iz. G: Funke 2, Passchier 2, Blees V/2, Zegwaard 'Iz. Vierde klasse A:Verboom 2'lz, Westra V/2, Graafsma 1, Pastoor I. B: mevrouw Schiermeij er-Palm 2'lz, Verkooyen 2, Diepen 1, Gabriels 'Iz. C: J. van Wijk 2, Dingemans 2, J. van der Gaag 1, Van der Laan 1. D: Kuyeck 2'lz, Kat 2'lz, Claro 1. Haasbroek 0. E: Kok 3, Kuip 1, Lindehovius 1, Oranje 1. F: Adolf 2, Van Someren 2, De Smet v/2, Reiding 'Iz. G: Boersma 3, Koolhaas 2, Hagen 1, R. Sauer 0. H: Prent 2, Fülop-Laczi 2, C. Smit l‘/2, Crok 'Iz. Vijfde klasse A: Boonstra 3, Teensma 2, Groe- neveld 1, mevrouw Grashof 0. B: Vellinga 2'lz, Nijhoff 2, W. Haak 1, Walen 'Iz. C: Prüssner 3, Hoppezak 2, Hoogesteijn 1, Merse 0. D: Faber 3, Vogel 2, Ponjee 1, De Jong 0. E: Ris 2'lz, Nubé IV2, Hennen 0. F: Kuik 2, Hoeksema 2, Faas 2, me vrouw Finke 0. Zesde klasse A: Van Blaricum 3, T. Boonstra 1, Scholte 1, Oosterhof 1. B: Peerdeman 3, Wolters 2, R. van Blaricum 1, Binnendijk 0. C: Benson 2. Borst 2, G. Aalbregt V/2, Paardekoper 'Iz. Jeugdgroep: F Kok 2'lz, J. van der Gaag 2'lz, J. Haasbroek 1, Iris Haak 0. Kamerleden: Roethof 3, Van Kleef 2, Dolman 1. Van Thijn 0. ütrechtgroep: Velthuizen 2'lz, Groen 2, Floris 1, Hoefste 'Iz. PR-groep: Van der Wijk 4, De Waard 2'lz, Van Dam V/2, Van der Vlis 1, Hoogeboom 1. Gemeenteraadsleden: Beverwijk 3 punten. Heemskerk 2, Velsen 1. ronde al deden. Voorlopig mag alleen Poloegajevski met zijn landgenote Ga prindasjvili de eerste rustdag tevreden ingaan. Morgen als de vierde ronde wordt gespeeld, zal er toch het een en ander moeten gebeuren wil het toernooi niet voortijdig het stempel van de voor zichtigheid aangemeten krijgen. In de vierde ronde, die morgenmiddag om 1 uur in hotel Kennemerduin begint, ko men tegen elkaar uit: Ree-Poloegajevski, Dzindzindasjvili-Nikolac, Andersson- Gaprindasjvili, Miles-Hort, Timman- Garcia en Hübner-Sosonko. TJERK DE JONG ■XOOCv.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13