Succes voor Schadé-Timmer Wachthuisjes busreizigers worden in Velsen verbeterd Expositie geopend in vernieuwd Felison Nieuwe borden voor de VVV rs Strandlopen tussen het ijs I Ut?. 1 ■r Gladheid oorzaak van meer dan dertig aanrijdingen plein 1945 deze weck kort ijmondnicuws hotel-tourist information TEVREDENHEID BIJ GEMEENTE, BADPERSONEEL EN RESTAURANTHOUDER II Algemeen bestuur Huurdersvereniging woensdag bijeen Amsterdammer verdacht van elf inbraken binnen gemeente Velsen ii Beter comfort Recepties Ruimte genoeg 5 19 7 9 2 2 JANUARI MAANDAG VELSEN-IJMUIDEN 4 ^4^ KREDIET VAN GEMEENTE EN NZH VAN VEERTIG MILLE (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Precies twee we ken geleden werd na een turbu lente kennismakingsperiode de dagelijkse gang van zaken in het nieuwe recreatiebad De Hooge berg met rooster en regels vastge- Zijn er, voor zover de ervaringen nu opgaan, wel enkele rustige zwemuren, over het algemeen is het druk in het water. Vorige zon dag, zo vertellen de heer J. W. H. den Outer van het gemeentelijk bureau Sport- en Recreatie „vori ge zondag waren er zeshonder be- zoekers en dat is erg veel. Zoveel dat we hebben overwogen om de zwemtijd te splitsen, maar voor we daar aan beginnen wachten we eerst af hoe het de komende zondagen draait. Ik heb de indruk dat de grote drukte toen ook ont stond omdat allerlei buitenspor ten waren afgelast”. w-J legd. In de periode dat dit fraaie zwembad nu open is, hebben dui zenden zwemliefhebbers zich aan de balie gemeld. De gemeente, die het zwembad aan de Trompstraat in IJmuiden exploiteert, is over weldigd door de belangstelling voor de nieuwe accommodatie. M Belangstelling voor De Hoogeberg I- overtreft alle verwachtingen ’,50 VELSEN. In Haarlem is een 42-jarige Amsterdammer aangehouden die ver dacht wordt van een serie inbraken in de gemeente Velsen. De inbraken die door de Amsterdammer gepleegd zouden zijn, werden gepleegd tussen vier november en negen december. De man wordt verdacht van inbraak en diefstal in de Hoofdstraat, de J. P. Coen- straat, Brederoodseweg, Thorbeckelaan, Jan Kostelijklaan, J. T. Cremerlaan, Van Delenlaan en de Clarionlaan. Van de buit is niets teruggevonden. als ver- inie” te die iets kwam, ivinisti- let idee wordt le Dom, in the »ers de >ven el- iluyden staat in ran een r in het net na- ig blij- afzwe- igh van lelmus. gesteld ?tie: als nt, dan het oor lerging rkelijk tot een leiding uur jur Abri’s zullen, volgens het voorstel, ge plaatst worden bij de haltes Stationsweg richting IJmuiden (buslijnen 72, 73 en 75), Dijckmanstraat richting Beverwijk (lijn 79), Parkweg een dubbele abri rich ting Amsterdam en Beverwijk (lijnen 72, VELSEN. Het college zal de raad van Velsen voorstellen een krediet van ruim 27.000 gulden beschikbaar te stellen voor verbetering van de wachthuisjes voor busreizigers. In overleg met de NZH, die zelf ruim tien mille in de kosten zal bijdragen, is vastgesteld op welke plaatsen nieuwe abri’s geplaatst moeten worden en waar bestaande haltes moeten worden uitgebreid. 73 en 75) en de Hagelingerweg-Velser- broekstraat richting IJmuiden (lijn 70). De bestaande kleine abri van de Park weg zal worden verplaatst naar de Pieter Janszstraat in Velsen-Noord. Op de vol gende punten zullen bij de wachthuisjes bankjes worden geplaatst: Brederoods- weg bij de Velserenderlaan richting Haar lem, aan de Hoofdstraat bij de Slaperdijk richting IJmuiden, aan de Hagelingerweg bij de J.T. Cremerlaan richting IJmuiden, aan de Hagelingerweg bij de Santpoortse- dreef richting IJmuiden, aan de Van den Vondellaan, bij de Waterloolaan en bij de P.C. Hooftlaan richting Haarlem. VELSEN. Woensdag 24 januari verga dert het algemeen bestuur van de Huur dersvereniging Velsen. Voor deze verga dering staan onder meer de volgende pun ten op de agenda: lijst van actiepunten, verslag werkzaamheden van de klachten- Met de opening van een nieuwe tentoonstelling, schilderijen van Haarlemse kunstenaars Hannes Kuiper en Henk Mulders, heeft de Stichting Felison de vernieuwde expositieruimten in het noordelijk koetshuis van Beeckestijn gepresenteerd. Met trots kon het Felisonbestuur, dat de afgelopen weken met grote inzet heeft geschilderd en getimmerd, zondagmiddag de gasten ontvangen in het verlengde en geheel witgeschilderde onderko men. „Op dit moment”, zo stelt de heer Den Outer, „speelt de nieuwsgierigheid nog een grote rol: veel mensen komen gewoon kijken. Daarom hebben we de allereerste weken geen rooster aangehouden. Nu draait het wel op een rooster en het bezoe kersaantal valt nog steeds erg mee, dit terwijl landelijk de tendens is dat het zwembadbezoek terugloopt”. •fr Nu het zwembad sinds enkele weken gewoon draait, kunnen de houders van het in hei gebouw gelegen restaurant annex bar tevreden zijn. De ervaring leert dat zeker de helft van het aantal zwembadbezoekers gebruik maakt van de gelegenheid na afloop een kop koffie te drinken of een biertje dan wel een kleinigheid te eten. Declamatie. Donderdag 25 januari verzorgt Enny de Leeuwe een voordracht- programma voor de afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen. De afdeling komt bijeen in het gebouw Zomerlust aan de Hoofdstraat, aanvang ’s middags twee uur. Kienen. Op woensdag 24 januari wordt in buurthuis De Brulboei een kiena- vond gehouden. Iedereen is op deze avond welkom. Het kienfestijn begint om half negen. Buurthuis De Brulboei is gevestigd aan de Kanaalstraat in IJmuiden. klagen. „We zijn elke dag open tot ’s a- vonds uiterlijk twaalf uur en we hebben de indruk dat ongeveer de helft van de bezoe kers na het zwemmen wel binnenloopt om iets te drinken of te eten. Omdat je hier vandaan op het bad kunt kijken is het voor bijvoorbeeld ouders ook aantrekkelijk om naar de zwemlessen van de kinderen te komen kijken. Ook wij moeten nog bekij ken hoe de zaak de komende maanden loopt. Wellicht dat we hier ook, tijdens rustige uren, receptie kunnen houden bij voorbeeld; in de wintertuin worden ook wel trouwfoto’s gemaakt. De verenigingen willen hier ook graag vergaderen, dus daaromtrent moeten we eens kijken wat zoal kan”. istantie ie van kening m was Hij zag n gods- e meer i gods- Waar het oude Velserbad met honderd- vijftig bezoekers vol was, kan De Hooge berg 450 zwemmers hebben. „Toch is met dit bad niet gemikt op een verdubbeling van het aantal zwemmers”, aldus Den Ou ter, „de kleedgelegenheid is ook niet ver dubbeld. Waar het om ging was dat het Velserbad verouderd was en de voordelen nu zijn dat eenzelfde aantal mensen beter gespreid kan worden, dat het comfort ver beterd is, dat men een gezellige sfeer treft”. Dat er zoveel mensen meer komen dan in het Velserbad, daar had men niet opgerekend, dus dat is ontzettend meege vallen". dan wel muziek. De tentoonstelling van Felison duurt tot 18februari en is, met uitzondering van de maandag, dagelijks geopend van twee tot vijf uur. VELSEN. De gladheid heeft dit week end het politieapparaat in Velsen doorlo pend beziggehouden. Meer dan dertig aan rijdingen vonden plaats, bij drie werd aanzienlijke schade opgelopen. Bij al deze ongevallen raakte een automobilist ern stig gewond. Deze slipte zaterdagmiddag op de Heerenduinweg en botste tegen een lantaarnpaal. De man is met een slagader lijke bloeding naar het Zeeweg Zieken huis gebracht. geweest em van vereni- aersing. ding de n split- ■derlan- taf 1578 fanatie- I, maar Fan van de naar ijand in 1,80 >,60 >,50 ’,70 ),50 1.75 Op negenentwintig plaatsen in de ge meente zijn nieuwe verwijsborden van de VVV aangebracht, die de bezoekers van buiten keurig de weg wijzen naar de infor matiebalie van de VW op het Marktplein in IJmuiden. De borden vervangen de in 1966 geplaatste en verouderde borden. De verwijsborden zijn aangekocht door de VW Velsen-IJmuiden en zijn op de daar toe geëigende punten geplaatst door de gemeentelijke dienst van Openbare Wer- ken. xiigend de sa ted van rde be en het wetens- tie van ger vrij t zozeer aweten: ing om laar zij ;er ver- t in de olieken uit hun ie kerk (Van onze bridgemedewerker) IJMUIDEN. Na lange tijd weinig op de voorgrond te zijn getreden pakten Schadé-Timmer in de twaalfde ronde van de wintercompetitie bridge van De Jump de zaken resoluut aan en boekten een score van 62.80 percent wat hun in de A- lijn de leiding van het dag-klassement opleverde. Boender-Kramer jr. deden het met 60.12 lang niet slecht, maar reikten toch niet verder dan tot de tweede plaats. Wegens ziekte van mevrouw Wareman was Breur aan Barzilay gekoppeld en dat bleek geen succes te zijn omdat deze com binatie slechts 34.82 liet aantekenen. NCVB. De afdeling Santpoort-Zuid van de Nederlandse Christen Vrouwen bond houdt haar eerste bijeenkomst van het nieuwe jaar op woensdag 24 januari in het gebouw Dé Duinpan, aanvang ’s a- vonds acht uur. koop van voorzieningen van het Tiberius- plein in IJmuiden, herstelwerkzaamheden aan boerderijen aan de Hofgeesterweg in Santpoort en het treffen maatregelen voor het woonerf in de IJmuidense wijk Velser- oord. De vergadering begint om half acht en is voor iedere belangstellende toegankelijk. Het is voor het Bureau Sport en Recrea tie nog niet te voorzien hoe het bezoekers aantal zich zal gaan ontwikkelen. Het oude Velserbad werd jaarlijks door totaal 200.000 mensen bezocht. In De Hoogeberg zal dat aantal vermoedelijk wel hoger liggen. „Maar het is niet te ramen”, zo stelt de heer Den Outer. „We moeten toch eerst afwachten tot de zaak zich heeft gestabiliseerd en dan, bijvoorbeeld in de zomer wanneer het De Heerenduinen weer opengaat, kunnen we gaan bekijken of het rooster aangepast moet worden of andere maatregelen nodig zijn”. VELSEN. Zo’n honderddertig sport liefhebbers hebben zich zondag gemeld bij het startpunt voor de strandloop, georga niseerd de scoutinggroep in de IJmond- trekkers. De strandlopers stelden zich zelf voor een moeilijke opgaaf: alleen een strook strand van dertig meter breed op de grens van eb en vloed was vrij van ijs en goed te belopen. De IJmondtrekkers gaan de volgende strandloop houden op 11 fe bruari. De uitslag van de zondag gehouden prestatietocht was als volgt: De tevredenheid over het functioneren van het nieuwe zwembad heerst ook in het kleine restaurant annex bar van De Hoogeberg. Exploitant B. Joossen en zijn schoonzoon E. Paap, zo blijkt uit de woor den van de laatste, hebben geen reden tot Commissie financiën. Vanavond ver gadert in het stadhuis van Velsen de raads commissie financiën. Op de agenda voor deze vergadering staat ondermeer een subsidie voor de Christelijke Oratorium- vereniging IJmuiden, routes vervoer ge- vaarlijke stoffen, verkeersvoorzieningen commissie, verslag van de ledenwerf- j voor de Kerkstraat in Oud-IJmuiden, aan groep, bespreking van het huishoudelijk reglement en de voorbereiding van de hierop volgende algemene bestuursverga dering. De Huurdersvereniging Velsen komt bijeen in buurthuis De Spil aan de Rem- brandtlaan in IJmuiden. De vergadering is openbaar en begint om acht uur. In de B-lijn is het echtpaar De Groot (67.86) aan een indrukwekkende opmars begonnen en heeft de leidende positie van het echtpaar De Reeper dat dit keer een score van 50.51 bereikte danig aangetast. Het verschil tussen deze koppels is nu minimaal omdat het tot beneden een half percent is gedaald. De dames Van Sprang- Van der Vlugt zijn thans ook door 61.73 in de boeken te brengen, volop in de race om de eindzege terecht gekomen. De uitslagen van de twaalfde ronde lui den: De uitslagen van de twaalfde ronde lui den: A-lijn: Schadé-Timmer 62.80, Boen der-Kramer jr. 60.12, gebroeders Van der Vlugt 55.36, Bakkum-Van Harten 48.51, Doomenbal-Siegers 45.24, dames Kremer- Ris 43.16, Barzilay-Breur 34.82. B-lijn: echtpaar De Groot 67.86, dames Van Sprang-Van der Vlugt 61.73, echtpaar Strube 58.16, Van der Burg-Kramer sr. 50.76, echtpaar De Reeper 50.51, mevrouw Bosma-Mijnsbergen 47.71, Baggerman- Jansen 43.37, Familie Pippel 43.11, echt paar Koster 39.80,-dames Dogger-Van der Glind 37.76. Voor het zwembadpersoneel is de ver huizing van het oude naar het nieuwe bad natuurlijk een verbetering geweest. „Maar", zo vertelt badmeester Gerard Schol, „het was wel wennen. Het oude bad had een zekere intimiteit, gezelligheid ook. Maar dit bad is schitterend. We kunnen nu veelal het schoolzwemmen combineren met vrij zwemmen, want met de drie ba den is er ruimte genoeg”. De ruimte wordt, zo blijkt uit de woor den van Gerard Schol, volop benut. „Over het algemeen is het erg druk. De rustige uren zijn ’s morgens vroeg en woensdag en donderdagavond. Dan is er, zoals dat op het rooster staat, ook gezinszwemmen en dat betekent dat alleen bezoekers vanaf zestien binnen mogen plus kinderen die onder begeleiding van hun ouders zijn. De jongeren, zo is de bedoeling, komen op andere uren”. In het totaal van voorzieningen dat bin nen De Hoogeberg wordt geboden, worden de twee zonnebanken nog niet optimaal gebruikt. „De ruimte is te open”, verklaart Gerard Schol, „iedereen kan er binnenkij ken en doet dat ook. Dus haast niemand gaat daar in z’n blootje liggen. Sommigen zonnen dan in hun zwembroek of badpak, maar door het vreemde licht blijft het nieuwsgierigheid opwekken". 5 km: 1 Gerard van Lent 17.33 min, 2 Ronald Baars, 3 A. van Wijk 18.10, 4 Fred van Kaan 18.50. 10 km: 1 Ben de Vries 35.00, 2 Johan v. Ikelen 37.00, 3 Ben Ebbe- ling 38.10, 4 Wim v. Leest 41.40, 5 W. Kuypers 41.55, le Veteraan: Gerard Herm- sen in 41.30. 15 km: 1 Klaas Ebbeling 60.20, tevens le veteraan, 2 T. W. Brouwer 60.35, 3 C. v.d. Zwaan 62.20. 21 km: 1 Peter van Kaan 1.18.20, 2 A. Hoogendoorn 1.25.04, 3 P. Bakker 1.26.10, 4 J. v.d. Kleut 1.32.30, 5. Th. Bok 1.35, 6. R. Bok 1.38.45. Een evenzeer buitengewoon als feestelijk tintje kreeg de opening zondagmiddag door het optreden van Martijn Smith die de bezoekers liet meedelen in zijn experimenten met geluid Naast de hulpverleningen bij de aanrij dingen is de politie bij herhaling ingescha keld om personen te vervoeren die drin gend naar elders gebracht moesten wor den en die door de weersomstandigheden geen openbaar vervoer of een taxi konden gebruiken. Tijdens dit weekend zijn drie automobi listen aangehouden die onder invloed van alcohol verkeerden. Een rijverbod werd opgelegd, terwijl een tweede automobilist een bloedproef weigerde waarbij proces verbaal werd opgemaakt. Een derde auto mobilist, die betrokken was bij een van de aanrijdingen, kreeg eveneens proces-ver- baal. A De drukte in het nieuwe zwembad De Hoogeberg overtreft ieders verwachting. In het hele weekrooster zijn slechts enkele rustige uurtjes. t anstige 1 onder arstan- sdienst ant ie- e over- lanma- ooruit. 1 intri- e stap- ’ingen

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5