JOZEFSCHOOL ZESTIG JAAR politienieuws] Sodf en zopie op de weg Muzikale nuanceringen van pianist Youri Egorov uniek Ijzel verraste bejaarde carnavalgangers kort ijmondni€uw5 Gezellige receptie in aula De Vrijheid Vier jongelui slaags in bar r Mozart en Chopin op bijzonder koffieconcert Deel Beverwijk zonder water Zeven aanrijdingen op gladde wegen WW 1 Ageeth Scherphuis r Ijlll BEVERWIJK-HEEMSKERK MAANDAG 2 2 JANUARI 19 7 9 6 S I - - O flKr iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii!iiiiiiiiiiiiiin Burgemeester Kok zegde de Jozefschool toe dat het tableau uit de oude school in de muur van de nieuwe school zal worden gemetseld. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini loten. lositie „Kin- Iweer plein. 20.00 Iweer lllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll t) uur nsdag traat. >reek- opdi. volw. 0 uur >a; di. (Van een medewerker) HEEMSKERK. De feestelijkheden, ter gelegenheid van het zestigjarig be staan van de St. Jozefschool, zijn zater dagmiddag besloten met een druk bezoch te receptie in de aula van de school en een reünie van leerkrachten en leerlingen. school, de heer A. Burger de rij van spre kers sloot en een foto aan het schoolbe stuur overhandigde waar alle leerlingen en leerkrachten op stonden. HEEMSKERK Ook in Heemskerk vroegen zaterdagmiddag de gladde wegen hun tol. De politie noteerde in een tijdsbe stek van anderhalf uur zeven aanrijdin- gen. De slippartijen veroorzaakten geluk kig alleen maar materiele schade. Een zeventigjarige voetgangster kwam op het spiegelgladde trottoir in het winkelcen trum zo ongelukkig ten val dat zij licht gewond naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Velen maakten hierna van de gelegen heid gebruik de school te bezichtigen en o.a. de 240 foto’s te bekijken, die het eerste schooluur en het heden in beeld brachten. DONKEY SHOT. In het Heemskerkse jongerencentrum Donkey Shot zal Marlies Wagenaar in de maanden januari, februari en maart een cursus textiele werkvormen leiden. Elke dinsdagavond van half negen tot 11 uur kan een ieder in de leeftijd van 16 tot en met 25 jaar aan deze cursus deelnemen. Kosten een rijksdaalder per avond. Jammer dat het buiten steeds gladder werd en velen van het voornemen af moes ten zien om naar de reünie van oud-leerlin- gen en oud-leerkrachten te komen. RAADSCOMMISSIE. Aan de agenda van de openbare vergadering van de com missie voor jeugdzaken op donderdag 25 januari om 13.30 uur in het Stadskantoor wordt toegevoegd als agendapunt de nota inzake de eerste financiële gevolgen van de invoering van de Rijksbijdrageregeling sociaal-culturele activiteiten. HEEMSKERK. Bij schietvereniging De Vrijheid schoten de tien beste schutters in de onderlinge competitie 847 punten bij elkaar. Dat waren Q. Rijke met 94 punten, H. van Leen met 91, K. van Dijk met 89, A. Schoehuis met 88, H. Koper met 83, P. Blom en J. Verruyt met 82, A. Schelvis en J. Siewertsen met 80 en J. Knijnenberg BEVERWIJK. Langs de Noorderweg sprong zondagmorgen omstreeks half twaalf een hoofdtransportleiding van het waterleidingbedrijf. De brandweer moest het pand Noorderweg 52 leegpompen. Omdat de hoofdleiding moest worden afgesloten kwamen de bewoners in de omgeving zonder water te zitten. Op het koffieconcert begon Egorov met een compositie van Mozart: de Fantasie voor piano in c (KV 475), een o.a. door het ongebruikelijk „kale” notenbeeld wat on toegankelijk werk binnen het Mozart-re- pertoire. Deze zeer interessante, bijna on- Mozartiaanse compositie was direct een voltreffer. Vanaf de beginmaten van de eerste langzame bladzijden eiste Youri Egorov met een zeldzaam spannende ver tolking de volledige aandacht. Vooral het geraffineerd gebruik van iedere rust in de muzikale lijn gaf deze creatie iets unieks. Geen voorrang. Een 20-jarige Heems kerker kreeg vrijdagavond als bromfietser geen voorrang op het kruispunt van de Heemskerkerweg en de Laan der Neder landen. Hij is met een gebroken linker sleutelbeen en knieletsel in het RKZ opge nomen. Frontaal. In de nacht van zaterdag op zondag liep een viertal jongelui op de rijbaan van de Zeestraat bij het viadukt. Zij reageerden niet op de claxon van een 20-jarige automobilist uit Assendelft. Deze schoot op de rechter weghelft tegen een tegenligger aan. Deze wagen werd be stuurd door een 19-jarige Heemskerker. De bestuurder van de eerste wagen moest met een hoofdwond in het Rode Kruis Ziekenhuis worden opgenomen. Zijn pas- sagiere, een 20-jarig meisje uit Velsen- Noord, kon na behandeling in het zieken huis weer naar huis. Beide auto’s moesten, totaal vernield, door een kraanwagen wor den weggesleept. Tegen boom. Een 29-jarige Beverwij- ker knalde zondagnacht om 2.25 uur met zijn wagen tegen een boom bij het kruis punt Duinwijklaan/Berkenlaan. De politie constateerde alcoholgebruik. Ongeval op ijs. Een 46-jarige huis vrouw uit Beverwijk kwam zondag al schaatsend op het ijs langs de Spoorsingel ten val. Zij is met een gebroken been in het RKZ opgenomen. Tegen lichtmast. Een 18-jarige Be- verwijker knalde zondagavond om elf uur met zijn auto tegen een lichtmast op de Waranda. De brandweer moest hem uit het wrak bevrijden. Hij is met hersenletsel en een gebroken been in het RKZ opgeno men. Auto gestolen. Uit de Sweelinckstraat te Heemskerk is zondagmorgen vroeg een auto gestolen. Vernieling. Onbekenden vernielden zaterdagnacht de lichtreclame van een winkel aan de Kerkweg te Heemskerk. BEVERWIJK. In de nacht van vrij dag op zaterdag raakten vier jongens uit Beverwijk slaags in een snackbar aan de Arendsweg. Slachtoffer van deze vecht partij werd een 27-jarige Beverwijker die met ernstig hersenletsel en andere ver wondingen in het Rode Kruisziekenhuis moest worden opgenomen. Twee van de vechtersbazen konden di rect worden gearresteerd. Zaterdag kon een derde worden aangehouden en de vier de meldde zich later zelf bij de politie. Drie van hen zijn ingesloten. De vierde is op vrije voeten gesteld omdat zijn aandeel in de vechtpartij gering was. KLAVERJASSEN. De klaverjascom- missie van de BHK organiseert vrijdag avond 26 januari een klaverjasdrive in het Harmonie-gebouwtje. Aanvang 20 uur. VOGELLIEFHEBBERS. De afdeling Beverwijk van de Bond van Vogelliefheb bers houdt dinsdagavond 23 januari in cafe Sport aan de Alkmaarseweg een con tactbijeenkomst die om 20 uur begint. Heef -17.00 volw. 14.00- i-20.15 g9.15- senen, jaar, in 45, or be- 09.30- - Kla xtiele nstui- alle u. 1-21.30 5 jaar, jaar andag 10 uur sn da- sgym, 10 uur >-11.30 )0 uur ursus ,Kon- >ase”. 21.15 Ook in Beverwijk, Heemskerk en Wijk aan Zee bonden vele mensen de schaatsen onder en trokken op de beijzelde wegen en trottoirs een baantje. Onze fotograaf trof bij de Van Riemsdijklaan in Beverwijk een gezellig winters tafereeltje aan van flatbewoners die zich op de ijsvloer best vermaakten. Alle festiviteiten in de afgelopen dagen, zijn in de aula gehouden. Hoogtepunt tij dens de receptie was wel de feestrede van het eerste schoolhoofd van de Jozef, de nu 88-jarige „meester” Gallee. Een van de sprekers was burgemeester Kok die er op wees, dat er in zestig jaar onderwijs veel is veranderd. Hij haalde voorbeelden aan uit zijn eigen schooljaren en vergeleek die met nu. In de oude Jozef school aan de A. Verherentstraat, bevindt zich een prachtig tegeltableau, dat, zo zeg de burgemeester Kok de school toe, door de gemeente zal worden overgeplaatst en ingemetseld in de muur van de nieuwe school aan de Bachstraat. Kinderen van de school voerden een sprookjesmusical op, waarna de voorzitter van het schoolbestuur, de heer G. Zuider- wijk, het vruchtbare werk van de 60-jarige Jozef eens onder de loep nam. Vele Heems kerkers in ons prachtig dorp, of waar zij zich dan ook mogen bevinden, zullen met grote waardering en dankbaarheid aan de school terugdenken, aldus de heer Zuider- wijk. Het eerste schoolhoofd, de heer J. Gal lee, vertelde dat hij van 1919 tot 1956 de school onder zijn hoede heeft gehad. „Het waren toen ook geen „lieverdjes”. Maar met God’s hulp zijn we er in geslaagd om van de Heemskerkers goede, niet altijd brave, mensen van te maken. „Oud-deken A. Waaren van Beverwijk vertelde dat het onderwijs een roeping was. „Velen hebben gehoor gegeven aan deze roeping en de katholieke Heemskerkse scholen gemeen schap gediend”. De inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Beverwijk, de heer H. G. Hin, vond het een gedenkwaardige dag, omdat men in Utrecht op dezelfde dag het feit herdacht dat men honderd jaar bijzonder onderwijs kende. De heer J. J. Bart sprak namens de oudercommissie, terwijl het hoofd der Werken van Chopin, een Scherzo, de Fantasie in f en vijf delen uit de Etudes opus 10, vulden de rest van het program ma. Ook in dit meer romantisch getint oeuvre stonden helderheid van het noten beeld en subtiliteit in zowel piano- als fortepassages voorop in de vertolking. Mogen andere jonge solisten soms nog eens graag pronken met hun virtuoze tech- INFORMATIEDAG. Dinsdagmiddag 30 januari is er in buurtcentrum De Schans een informatiebijeenkomst voor de vrouw. O.a. de ploegendienst komt aan de orde. Er wordt een film gedraaid over die dienst. Aanvang 14 uur. traat, 16.00- 9.30- 0 uur BEVERWIJK. Dinsdagmorgen, 23 ja nuari, komt Ageeth scherphuis naar buurthuis Wijk aan Zee om er met de actiegroep „Vrouw blijf bij” te praten over de vrouw en de sexualiteit en Hoe vertel ik het mijn dochter. De bijeenkomst begint om half tien en duurt tot ongeveer half twaalf. Niet alleen leden van de actiegroep zijn welkom, ook andere belangstellenden die meer over de actiegroep en het te bespreken onderwerp willen weten, zijn welkom. Het contactadres van de actie groep is Ineke Roersma, Calsplantsoen 35, telefoon 37723. niek en daarbij de muzikale diepgang uit het oog verliezen; Youri Egorov geeft met een ongelooflijk lenige vingerbeheersing een rijke schakering aan nuances, juist ten gunste van de artistieke verdieping en ontroering. Chopins Etudes (de nummers 3, 5, 8, 9 en 12) waren een fraaie staalkaart voor dat heldere inzicht en beheerst uitdrukkings vermogen. Weer rijk genuanceerd in de dynamische contrasten, kregen deze „dichterlijke” Etudes ook elk een eigen sfeer. De melancholie, geheel overeenkom stig Chopins leefwereld, had daarin een belangrijke rol. Door middel van heftige aanzetten bereikte het uitdrukkingsver mogen een climax in de inderdaad „vurig” gespeelde laatste Etude „allegro con fuo- co”. De door List bewerkte Paganini compo sitie „La Campanella” was een parelende toegift van een schitterend concert. JAN BAART Zaterdagmiddag en -avond hebben de leden van de carnavalsvereniging „De Zeezotte" en artiesten de bejaarden een carnavalsfeest in De Nieuwe Slof aange boden. De ijzel en de spekgladde wegen verrasten iedereen. Na afloop van de mid dagvoorstelling was de terugkeer naar huis voor vele bejaarden een te gevaarlij ke opgave. Zij die met auto’s waren ge haald, werden na afloop zo goed en zo kwaad als dat ging, weer naar huis ge bracht. Wie lopend naar de Nieuwe Slof was gekomen, mocht eveneens van deze service gebruik maken. De autohulp Ken- nemerland schakelde een aantal taxi’s in om het grote aanbod van klanten te kun nen verwerken. Men was vol lof over deze hulpverlening al kon niemand er wat aan doen dat de laatste bejaarde feestgangers pas tegen half acht naar huis konden gaan. „De Zeezotte” overwoog de avond voorstelling niet door te laten gaan, maar toen de laatste bezoekers van de middag voorstelling naar huis gingen, kwamen de eerste bezoekers van de avondvoorstel ling al binnen, zodat men toen gewoon doorging. Er waren echter weinig feest gangers. Een bus met bejaarden uit Scha- gen, die het feest ook wilde meemaken, bleef in Heiloo steken. HEEMSKERK. Het zal in de toekomst wel niet meer voorkomen dat Youri Egorov nog een koffieconcert geeft in De Jansheeren. Aan de respons van het publiek zal dat niet geweten kunnen worden, want het optreden kreeg zondagmorgen een voorbeeldige aandacht. De podia van talloze grote wereldsteden, vooral in Amerika, staan echter open voor deze pianist en dan vallen de „kleinere” concerten snel af. Egorov heeft niettemin bij zijn éénmalige optreden in Heemskerk met composities van Mozart en Chopin onvergetelijke indrukken nagelaten van zijn technische en muzikale kwalitei ten. Vierentwintig jaar geleden is deze briljante pianist in Rusland geboren. Na zijn vlucht naar het westen woont hij nu sinds anderhalf jaar in Amsterdam. De vriendelijke, nog jongensachtige muzikant werd na zijn eerste prijs op het Brusselse Koningin Elizabeth- concours in 1975 onmiddellijk veel gevraagd op de internationale muziekmarkt. Enkele zeer goed ontvangen grammofoonopnamen hebben zijn weg naar de top nog meer geplaveid. i

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7