Winterwandelaars trekken de stoute schoenen aan Muziekschool Insaid Fikse tegenvaller voor bewonerscommissie 't Allermooiste voor 't hele huis? Simultaan in veilingen beverwijk kort ijmoncinieuws k z in op 18 februari Financieel beleid in commissie Tiende antiekbeurs Beverwijk Culturele zaken in commissie vergadering Veronica in Donkey-Shot Fancy-fair in „De Wiekslag” Dertig van Kennemerland” o o F pn 7 BEVERWMK-HEEMSKERK DINSDAG 2 3 JANUARI 19 7 9 6 □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□o 1 Naam: Adres: Woonplaats: zaterdag, 'T EERSTE WOONW1NKELCENTRUM VAN NEDERLAND. en. Ja, over dertig kilometer gaat ook dit jaar de prestatietocht door het natuurschoon waaraan deze streek van Nederland zo rijk is. Wilt u per omgaande nadere informatie zenden over de Damiate Winterwandeling 1979 op zondag 18 februari. wandeling, Postbus 299, 1780 AG Den Helder. Postgiro 332059, t.n.v. Dat vind je bij Insaid. 9 Woonspecialisten onder één dak. Insaid Badhoevedorp, aan het einde van de Meidóomweg - (volg borden Industrieterrein), telefoon 02968-6612. yr*' Insaid Oisterwiik. Heusdensebaan 50, telefoon 04242-9030. Openingstijden: maandag t/m vrijdag koopavond. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het saneringsproject in de Munnikenwegbuurt blijkt toch niet zo voorspoedig te verlopen als de gemeente en de woningbouwvereniging St. Willibrordus aanvankelijk hadden gedacht. Volgens administrateur G. Waterlander van St. Willibrordus mag men blij zijn als de eerst paal van de 93 nieuwe woningen rond 1 mei kan worden geslagen. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Dat de inwoners van Kennemerland grage wande- medische hulp staat zonodig tot uw be- Dagblad, IJmuider Courant en Beverwijk- laars zijn, bewijst het feit dat er schikking. Bij de laatste Damiate Winter- nu al ruim 200 deelnemers zijn voor de Damiate Winterwande ling op 18 februari. Voor de zesde maal organiseren Haarlems Dag blad, de IJmuider Courant en de behandeld. Beverwijkse Courant in samen werking met de Helderse Wandel- promotor Henk Horsman de voet tocht door Kennemerland. Vorig jaar trokken ruim elfhonderd en- schrijf geld van 7,50 per deelne mer ontvangt. U kunt hem ook De deelnemers die de tocht uitlopen kun- bellen. Zijn telefoonnummer: nen, zoals altijd, rekenen op een fraaie 02230-18975. npjOö) Eén ding moet elke medewan- delaar-in-spe goed in de gaten houden: de inschrijvingstermijn sluit op 14 februari. Als u onder- staande bon voor die datum in verbonden is de gigantische hoeveelheid stuurt, dan krijgt u ruim voor de snert die Henk Horsman en zijn medewer- dag van de winterwandeling, alle kers elk jaar weer weten te produceren, benodigde informatie thuisges- thousiastelingen stoute, maar ook X tuurd' Uw bon m“' naar: Wln"’r Stevige schoenen aan om de „der- voor de gelegenheid opgezette uitspan- tig van Kennemerland” te voltooi- ning. Daar staan de dampende koppen - erwtensoep en de broodjes op u te wach- H. Horsman, die_ graag het in- 2 5 rr& V HviSüevri'fiy andweer Di. 21 30 i. en wo. 6. Woe. se Courant. Onverbrekelijk met de Winterwandeling (ADVERTENTIE) n 'i Vertraging nieuwbouw in Munnikenwegbuurt HEEMSKERK. In de openbare lage re school „De Wiekslag” aan de Louis Couperusstraat 28 in Heemskerk worden op 16 en 17 februari een rommelmarkt en een fancy-fair gehouden. De opbrengst hiervan is bestemd voor uitbreiding van de audio-visuele leermiddelen. ein 35, je en de 5 4, tel. nte". istr. II. schaf -kstraat. eefcuren en vrij. □e. volw 14-17 en )a. Woe. HEEMSKERK. De leden van de com missie culturele zaken komen op woens dag 14 februari om acht uur in openbare vergadering bijeen in het raadhuis. Be sproken wordt onder meer de uitvoering van de rijksbijdrageregeling sociaal cul turele activiteiten naar aanleiding van de voorstellen van de zogenoemde aanzet- groep en de klankbordgroep welzijn. BEVERWIJK. Zaterdag 27 en zondag 28 wordt in de „De Nieuwe Slof” aan de Kerkstraat de tiende antiekbeurs gehou den. In verband met de nieuwe winkelslui tingswet is het in het vervolg slechts toegestaan tweemaal per jaar in een ge meente een antiekbeurs te houden. De volgende beurs in Beverwijk zal daarom niet eerder kunnen worden gehouden dan in november. Informatie wordt gegeven over het over leg inzake vraagpunten met betrekking tot het cultureel vrijwilligerswerk. De agenda vermeldt verder een bespreking van het openbare bibliotheekwerk en de begroting van het Muziekcentrum Heemskerk. De voorstellen van de aanzetgroep en de klankbordgroep welzijn worden ook be sproken in de commissie jeugdzaken die op dinsdag 30 januari van half acht af in het raadhuis vergadert. Deze commissie bespreekt ook de stand van zaken met betrekking tot de uitbreiding van d’Eve- laer en de nieuwbouw van De Lichtboei. Om ongeveer negen uur heeft deze com missie een bespreking met de sectie buurt en clubhuiswerk over onder meer het inte rimproject buurt- en clubhuizen Heems kerk en de sociale kart Van Heemskerk. In het komende weekend biedt een veer tigtal antiquairs weer een grote verschei denheid aan antiek en spullen uit groot moeders tijd aan. Voorlichter Jan de Leeuw wil niemand een verwijt maken. „De onderhandelingen verlopen stroef en als gemeente beschik je over weinig pressiemiddelen om de zaak te bespoedigen. Nu het bestemmingsplan ..Munnikenweg 1976” is goedgekeurd en er geen bezwaren zijn ingediend, kunnen we snel met de onteigeningsprocedure begin nen." Zo komen de 93 woningen in de sane- ringsbuurt Munnikenweg te staan wandeling hoefden de EHBO’ers nauwe lijks in het geweer te komen. Slechts een enkeling viel ten prooi aan blaarvorming op de alleronderste ledematen. Die blaren, zo ze er zijn, worden met zachte hand BEVERWIJK. De gemeentelijke com missie financiën vergadert donderdag avond 25 januari van half acht af in het stadskantoor. Op de agenda staan begro tingswijzigingen, een advies inzake het be heer van de stedelijke muziekschool, een advies betreffende de financiële gevolgen van de invoering van de rijksbijdragerege ling sociaal-cultureel werk en een advies met betrekking tot het subsidie 1977 voor „De Nieuwe Slof". HEEMSKERK. De Veronica drive- inn-show komt vrijdagavond 26 januari in het jongerencentrum Donkey Shot. De ze show wordt gepresenteerd door Frans van de Beek en Frans van de Drift. Tijdens deze disco-avond kan men mee doen aan allerlei wedstrijden en spelletjes die een prijs op kunnen leveren. De show begint om acht uur. Voor deze rommelmarkt/fancy-fair kun nen goederen beschikbaar worden gesteld Contact kan daarover worden opgenomen via telefoonnummer 36808. Voor belang stellenden is de school op 16 februari geo pend van 19 tot 21.30 uur en op 17 februari van 10 tot 17 uur. >end op u. mdweer 312439) im met /olw. 14- luxlaan: gd 14-17 321155). irtet 312439) et ,,Iso- ieke dis- >w. I Willibrordus en de bewonerscommissie de opdracht de hele zaak op papier te zetten. In die opdracht zit een betek voor het bouwen in één bouwstroom en een bestek voor als wordt besloten het aantal wonin genin twéé bouwfases te splitsen. En ook dat is natuurlijk tijdrovend werk. Voorts speelden de onderhandelingen van de gemeente Beverwijk met de eige naars van de drie nog niet in bezit zijnde woningen een rol. Vorig jaar april voerde de gemeente nog een gesprek met de eige naars over aankoop van hun bezit. Twee van hen toonden wel intéressé, de derde voelde niets voor verkoop aan de gemeen te. De heer Waterlander: „De gemeente dient in een project zoals het onderhavige snel en ijverig te werken. Wij zijn er niet helemaal van overtuigd dat de diensten die deze zaak begeleiden, voortvarend te werk zijn gegaan. Daarom zijn wj naar de ge meente gegaan. Wethouder Hienkens toon de zich zeer verbaasd over het feit dat die zaak van de aankopen not niet was gere geld.” 319188) en met Caro lukkige Ook administrateur Waterlander stelt niemand verantwoordelijk voor de ver traging. „Het heeft echt geen zin om el kaar verwijten te maken. De gemeente gaat op 1 februari a.s. met ons praten en dan zien we wel wat ze hebben klaarge- stoofd.” Overigens kon de heer Waterlan- der nog meedelen dat de subsidie „Goed en Goedkoop” van 370.000 gulden naar alle waarschijnlijkheid zal worden uitge keerd. ?n. Woe .7 u. en Zaterdag 27 januari wordt in Donkey Shot een muziekfilm vertoond, vanaf kwart voor negen. Op donderdag 25 janua ri is er een gratis filmvoorstelling, die eveneens om kwart voor negen begint. Dan worden er komische tekenfilms ge draaid. Veertig leerlingen van de Stedelijke Muziekschool maakten het de schaakmeester Theo van Scheltinga uit Beverwijk maandagmiddag knap lastig. Van Scheltinga verleende direct zijn medewerking toen hem werd gevraagd het tegen veertig schaken de muziekleerlingen op te nemen. De simultaan werd gehouden in het kader van het vijftienjarig bestaan van de Muziekschool. dat we de inspraak overboord moeten zet ten. Integendeel. Ik wil niet zeggen dat de inspraak kostenverhogend en vertragend heeft gewerkt maar iedereen zal moeten wennen aan een procedure waarin de in spraak is ingebouwd." Een mening die ook door voorlichtingsfunctionaris Jari Leeuw wordt onderschreven. „Zwart-wit gezegd: zonder inspraak zou er in de Munniken wegbuurt al gebouwd zijn." In het vertagingsproces blijkt echter niet alleen de inspraak een belangrijk facet te zijn geweest, ook de architect, die hef bouwplan zou ontwerpen en bestekklaar maken kreeg met tegenslagen te maken. Begin december pas kreeg hij van St BEVERWIJK. De noteringen aan de Veiling waren maandag: breekpeeri 15-35, seldery 50-86, prei 250-265, knolseldery 25- 65, uien 10-40, waspeen 35-53, witlof 15p- 220. BLOEMENanjers 20-60, tros anjers 220, blauwe druif 85, freesia 10-32, narcissen 8-15, nerinen 80-105, baby roos 15-35, tulpen 10-22, cyclamen 220-350, primula 70- 95 Vanzelfsprekend zorgt de organisatie er- herinneringsmedaille. Ze kunnen zich op voor dat u onderweg wordt voorzien van het eindpunt zoals gebruikelijk laven op een natje en een droogje. Ook deskundige kosten van de uitgeefster van Haarlems Wordt er besloten de woningen in één bouwstroom neer te zetten, dan kan de huurt pas na de bouwvakvakantie begin augustus de vlag uitstéken en de eerste woningbouwactiviteiten aanschouwen. Voor de Munnikenwegbuurt een fikse tegenvaller, want in september/oktober vorig jaar dacht men in maart 1979 met de bouw van de 93 vervangende nieuwbouw woningen te kunnen beginnen. Niets is minder waar gebleken. De oorzaak van de vertraging is moeilijk aan te geven. De heef Waterlander: „Het is wel duide lijk geworden dat inspraak niet altijd even gunstig werkt op het rationeel uitvoeren van een bouwplan. Daarmee is-met gezegd Op zondag achttien februari gaat het allemaal gebeuren. Vanaf het historische stationnetje van Overveen vertrekt u tus sen tien en elf uur. U bepaalt zelf het tempo waarin u de wandeling, die onder alle weersomstandigheden doorgaat, af werkt. Het is geen wedstrijd, maar een vleugje van een prestatietocht heeft de jaarlijkse Winterwandeling inmiddels meegekregen. Clubs kunnen inschrijven, gezinnen, verliefde of verloofde paren, vrienden scharen en wandelgrage eenlingen. Kinde ren, jonger dan veertien jaar, moeten zien een oudere vriend of familielid mee te tronen naar Overveen. De reglementen schrijven dat voor. Klaverjassen. De donderdagavond- werkgroep van het buurthuis ..Wijk aan Duin” aan de Beverwijkse Wilgenhoflaan houdt op 25 januari weer klaverjaswed strijden in het buurthuis. Sportraad. De vergadering van de Heemskerkse sportraad op 13 februari is verschoven naar dinsdag 20 februari. De reden hiervan is dat op 13 februari ook een vergadering van de commissie onderwijs stond gepland, waarin ook een aantal le den van de sportraad zitting heeft Rooie Vrouwen. De thema-avond van de Rooië Vrouwen op woensdagavond 24 januari gaat niet door. Sien, de ruimte van de Rooie Vrouwen in het gebouw C. H. Moensstraat 5, is wel van 20 uur af open voor een kopje koffie en een praatje. Snertmaaltijd. Wegens de barre weersomstandigheden gaat de snertmaal tijd die het Heemskerkse Dienstencen trum voor bejaarden donderdag a.s. zou organiseren, niet door. ten. tiW. 93 WorDflGT-yper/ eev&ez- uotf c/5D< S3 o 3 k Zur n yst) S. fov \o- O- <z- jasfVK o- vs hj I Vs.. Ssss .vfftïwyjt -ï&Mfcó, k .WW- WW

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7