Wim Roosen kan mogelijk nooit meer tienkampen 1 eiac b.v. Verschoven beentje kan einde betekenen V Bouwfonds nv Bouwfonds Nederlandse Gemeenten Haarlem geld Bouwfonds geeft u uitstel van hypotheeklasten op uw nieuwe huis, totdat het oude verkocht is. JI „Deze winter kost DSS één helft moeite met Lions 99 ii l Haarlem wacht r S r z Telstar Souwens Autoverhuur Kampervest 23, Haariem tel 312638 16 SPORT ZATERDAG 19 7 9 2 7 JANUARI Als u morgen een ander huis wilt kopen, helpt Bouwfonds u aan een hypotheek, zónder u hiervoor meteen te belasten. U gaat pas aan Bouwfonds betalen als uw oude huis ver kocht is, zodat u nooit met twéé hypotheeklasten tegelijk zit. E.H.C.O. b.v. TELEFOON 310561-323488 b.g.g. tel. 322031 tapijtreiniging, vaste vloerbedekking losse kleden bankstellen vrijdag van 10.00-16.00 of op maandagavond van 18.30-20.30 uur, en bij uw plaatselijke makelaar. i- 9-PERSOONS BUS HUREN? 40,- per dag incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine ook Ford Trarteit Langere huurtijd op aanvraag. Zo ziet u maar weer; we zeg gen niet voor niets: ’’Bouwfonds helpt mensen in een eigen huis.” Voor inlichtingen: Bouwfonds infocentrum, Anegang 29, Haarlem. Tel.: (023) 3138 52 en 3212 47. Geopend: maandag t/m 1 (ADVERTENTIE) Wim Roosen: trainen met gewichten is Roosen: „De 110 meter horden liep ik JAN VAN DER NAT Amateurs weken uit naar strand en zaal (ADVERTENTIE) (Van onze basketbalmedewerker) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Het veld van Onze Gezellen, een van de terreinen waarop voetbal voorlopig een utopie is gende seizoen een feit zijn. Voorzitter Hut: „Het wachten is ei- (Van onze sportredactie) HAARLEM. Voor Wim Roosen begint het atletiekseizoen aanmerkelijk later dan mocht worden aangenomen. De 22- jarige Nederlandse kampioen op de tien kamp is er vandaag in de Zwolse IJssel- hal, waar de nationale indoorkampioen schappen voor meerkampers worden af gewerkt, niet bij. worden. „Op het Pim Muliersportpark is een gravelveld waar we nog redelijk kun nen trainen, maar verder dan wat partij tjes kom je niet”. omdat ik geen tegenwicht kan bieden”. Het zijn voorlopig toekomstplannen, waarvan Wim Roosen hoopt dat ze niet in vervulling gaan. Bij Beverwijk bestaat het probleem van een gebrek aan wedstrijden nauwelijks. „In de afgelopen zeven weken hebben we toch nog vier oefenduels afgewerkt en op het veld erg veel duurwerk gedaan, dus ik denk dat het met de conditie ook nog wel zal meevallen”, zegt aanvoerder Toon van Meurs van Beverwijk. Toch zal de opzet voor het tweede deel van de competitie ook bij de Beverwijkers niet geheel volgens plan verlopen. Van Meurs: „Van het trai ningsschema dat onze trainer Janus Beke in samenwerking met Volendamse hulp- trainer/speler Fred André voor ons heeft gemaakt, is tot nu toe natuurlijk niet veel terechtgekomen. Maar wij hebben wat wedstrijden gehad, gewoon driemaal per week een training en de blessures hebben tijd gehad te genezen. Volgens mij komen we ten opzichte van de concurrentie best goed uit de winteronderbreking tevoor schijn”. In de Bollenstreek ondervindt ook der deklasser Hillegom veel hinder van de sneeuw- en ijsmassa’s, die de velden nu al wekenlang bedekt. De Zandvoort-oefen- meester Stokman van de Hillegommers heeft het er ook moeilijk mee: „Vooral ook omdat er in Hillegom nauwelijks mo gelijkheden zijn om in de zaal te trainen. Gelukkig spelen veel jongens zaalvoetbal en houden we de trainingsavonden vooral als contact mogelijkheid met elkaar". Stokman is van mening dat als er ge traind wordt dat dan maar heel voorzich tig moet gebeuren. „Ik ga liever een potje kaarten met de jongens dan dat we met enkel- en liesblessures komen te zitten”. Zelfs de vermaarde pet van Barry Hughes is verdrongen door een ijsmuts. dat in de eredivisie duidelijk anders. Toen resulteerde de wedstrijd tegen PSV op woensdagavond door de geringe publieke belangstelling financieel in een flinke strop”. Ondanks de geringe problemen bij zijn vereniging toont de Telstar-bestuurder zich niet zo gelukkig met de instelling van •de winterstop-periode. Daarover zegt hij: „Een winterstop is gewoon onzin. Ook in de afgelopen periode is gebleken dat er een aantal competitiedagen gespeeld kon worden. Die moet je gebruiken als com pensatie voor de dagen in januari en fe bruari dat er niet gevoetbald kan worden Ik vind dat je moet spelen zo lang het kan”. Overigens ziet het er naar uit, dat van een spoedige hervatting van de competi tie geen sprake is, want hoe slecht de toestand van de velden is, bleek de afgelo pen week. Grondmetingen op het sport park Schoonenberg wezen namelijk uit dat er maar liefst 42 cm hal (bevroren toestand van de bodem) in de grond zit Puin- an vuilafvoer par container een kans op herstel, maar geen zekerheid”. Het moet daarom niet worden uitgeslo ten dat Wim Roosen niet meer terugkeert in de tienkamp. Negen van de tien onder delen kan hij uitvoeren, maar het pols- hoogspringen zal problemen opleveren. Daarbij heeft hij hoe dan ook zijn linker hand nodig. Geen behoorlijke sprong met de polsstok betekent geen puntentotaal, dat perspectieven biedt. Wim Roosen: „Als het niet volledig ge neest kan ik een sprong over vier meter wel vergeten. Misschien dat ik de drie meter dan niet eens haal en dat kost zoveel punten, dat ik een poging om het Neder lands record van Eltjo Schutter te pakken rustig kan vergeten. Tienkampen kan ik dan alleen nog voor de lol doen”. HAARLEM-IJMOND. In de basket balcompetitie wisten de heren van Grata- ma-DSS andermaal de volle winst voor zich op te eisen. Tegen Landslake Lions bleven de Haarlemmers - zij het niet zon der moeite - met 69-63 aan de winnende hand. De DSS-dames daarentegen waren ondanks een goede tweede helft tegen Zeemacht niet succesvol. Via 47-59 ging de winst naar Den Helder. Kruijer ziet zaaltrainingen niet zo zitten. „Bij het CIOS hebben we een paar keer binnen getraind toen het buiten te slecht was. Voor mij hoeft het niet, want je kunt in zo’n zaaltje niets doen. Het punt is juist dat we een ontstellend gebrek aan wed strijdritme krijgen. Vanaf 25 november hebben we met meer gevoetbald. Dat is toch verschrikkelijk. Voor Ook levering nieuwe vloerbedekking en gordijnstoffen Zijlweg 286, Haarlem. Tel.. 023-313289 CR bei me spe dea ov< Sti I i i tw nis ge: coi ca ter af| O1 da dr I set led La: ovt VTc hai var der no; 1 de Pe tijc hel IV zijl J Co ku COl na Dat nationale record staat al twee seizoe nen met 7700 punten op naam van Schut ter, die vorig jaar door studie geen tienkamp deed, maar het komende seizoen terugkeert in de groep all-round atleten. Roosen maakte de afgelopen drie jaar een zeer goede ontwikkeling door. Van 6652 in 1976, kwam hij via 7154 uit op 7415 punten vorig jaar. i Roosen: „Ik denk dat ik dit seizoen in de buurt van het record had kunnen komen. Bovendien verheug ik me op een competi tie met Eltjo Schutter. Maar dat zit er voorlopig niet in. Op dit moment kan ik vrijwel geen krachttraining doen en dat is hard nodig”. Mocht de blessure niet volledig geneden dan wil Wim Roosen zich verder richten op de hordennummers en mogelijk ook speer werpen. Vorig jaar augustus kwam hij bij een polshoogsprong op de nationale titelstrijd ten val en brak een middenhandsbeentje. Op zich een zeer lastige blessure, die een erg lange genezingsperiode vergt. Maar het was niet anders. De jeugdige Haarlem mer ging voor vijftien weken in het gips. Toen die periode achter de rug was bleek echter, dat de blessure nog veel ernstiger was. Er was, bij die val, namelijk een ander botje verschoven en dat was door de doktoren niet onderkend. Wim Roosen: „Men is in het ziekenhuis te nalatig geweest. Als dat verschoven botje eerder was ontdekt, had er ingegrepen kunnen worden. Nu zal er waarschijnlijk een operatie aan te pas moeten komen. Dat wilde men althans in het ziekenhuis, maar mijn huisarts stelde voor, dat eerst andere doktoren er naar zouden kijken”. Dat gebeurde. Wim Roosen bezocht dok toren in Haarlem, Hilversum en deze week in Nijmgen. De drie artsen maakten ieder een rapport en binnenkort zal Wim Roosen een beslissing moeten nemen. „Er zijn concreet drie mogelijkheden. Het botje kan worden teruggezet, worden vervangen door kunststof of helemaal er uit worden gehaald. In het laatste geval zal ik mijn pols nog maar nauwelijks kunnen bewegen. De andere mogelijkheden geven- het hoofd gebroken over de manier, waar op het beste kan worden voorkomen dat men in een diepe winterslaap sukkelt. De talentvolle middenvelder, Menno Vissers, kan zonder aarzelen een waslijst van acti viteiten opnoemen, die de Heemstedena ren ondernamen om in de running te blij ven. Vissers: „De afgelopen weken hebben we veel op het strand en in sportzaaltjes getraind. Loopwerk hebben we op het veld en later zelfs op straat gedaan. Toen ook dat niet meer kon zijn we de sauna maar ingedoken en hebben we ook een keer met de hele groep gesbhaatst. Allemaal aardig natuurlijk, maar als een serieuze voorbe reiding op het vervolg van de competitie moet dat niet worden gezien”. Trainer Maup Kruijer van Kennemer- land begint de aanhoudende winter zat te vorig jaar in 14.7 en de 400 in 54 seconden rond. Speerwerpen zou ik er dan bij wil len doen, omdat ik dat gewoon een erg fijn nummer vind. Het gevaar bestaat echter wel dat mijn rechter schouderpartij zich dan sterker gaat ontwikkelen dan links, Bij Telstar zijn er nauwelijks nadelige financiële consequenties verbonden aan de huidige passieve voetbalperiode. Vol gens penningmeester Klaas Groen is dat voornamelijk een gevolg van het feit dat er dit seizoen met een aanzienlijk lagere begroting wordt gewerkt. Een maatregel, die noodzakelijk werd door de degradatie van de Velsense club naar de eerste divi sie. „Telstar is dit seizoen veel minder afhan kelijk van de wedstrijdrecettes”, aldus Klaas Groen. „Bij de begroting zijn we uitgegaan van een sterk teruglopend aan tal toeschouwers (ca. 1500 - red.) en daar hebben we onze financiële mogelijkheden op afgestemd. Dat de competitie op dit moment stil ligt, heeft dan ook weinig invloed op de financiële situatie bij Tel star. Dat geldt ook voor het eventueel spelen op woensdagavond; zelfs al komt er dan nog minder publiek. Vorig seizoen lag Landsmeer op een achterstand te zetten. Direct na de basketwisseling vlotte het beter aan Haarlemse zijde en kon snel afstand van de gasten genomen worden. Ontmoedigd was Lions echter geenszins. Met de finish in zicht werd het zelfs weer spannend. Cees Rozemeijer en Jos Dekker met ieder twee treffers zorgden er echter voor dat de verdiende winstpunten in Haarlem bleven. Gratama-DSS-Zeemacht 47-59 (rust 19- 30l. Topscoorsters DSS: Monica Friedl (6- 15) en Doetie Amama (5-4). nu onmogelijk bespeelbaar zijn. Het heeft toch geen enke le zin je nu uit te putten in allerlei alterna tieve ideeën? Met bokkie-springen en haasje-over spelen in een zaaltje kom je er toch ook niet”. In tegenstelling tot EDO geeft zaterdag- club IJmuiden zich geheel over aan het binnengebeuren. „Ik zie mogelijkheden genoeg om met mijn selectie in de zaal nuttig bezig te zijn”, zegt trainer Piet Bu- ter. „Wij hebben op donderdag en op zater dag de beschikking over een zaal en voor het lange-afstandswerk hebben we een paar keer een duurloop gehouden in het Beekesteinpark. Alleen het korte sprinten moet nog maar even wachten”. Over het mogelijke verslappen van de concentratie maakt Buter zich met zoveel zorgen. „Wij staan bovenaan en dat is altijd een belang rijk winstpunt als het gaat om de juiste mentale instelling”. Ook bij Stormvogels zal oefenmeester Ted Immers weinig problemen hebben bij het motiveren van zijn mannen. Zijn team gaat in de derde klasse aan de leiding en Immers verwacht dat zijn selectie ook tijdens de extreem lange winterpauze goed bij de les zal blijven. „De trainingsactiviteiten verminderden al toen we op de winterstop aanwerkten: Tijdens de overbruggingsperiode hebben we voornamelijk op het strand getraind. De aanzet tot de tweede competitiehelft is weliswaar een stuk langer dan verwacht, maar zeker geen onoverkomelijk pro bleem", aldus Immers. In Heemstede, waar RCH langzamer hand rijp lijkt te gaan worden voor een plaats in de hoofdklasse, heeft men zich (Van onze sportredactie) HAARLEM/VELSEN. Het toch al noodlijdende betaalde voetbal lijkt nog dieper in de schulden te raken, nu week na week competitieprogramma’s door de slechte toestand van de velden afgelast worden. De financiële consequenties zijn in dit stadium niet in cijfers uit te druk ken, maar zeker is wel, dat de exploitatie rekeningen van de meeste clubs nadelig worden beïnvloed door het opschuiven van de wedstrijden naar doordeweekse dagen in het midden of aan het einde van dit seizoen. Haarlem-voorzitter Henk Hut licht dat als volgt toe: „Aangezien er bij nog meer afgelastingen haast geen weekeinde meer overblijft om de wedstrijden in te halen, zullen we moeten uitwijken naar doorde weekse dagen. Dat is met name voor Haar lem een nare zaak, omdat wij op een doordeweekse dag lang niet zoveel bezoe kers krijgen als op een zondag. Doordat wij geen licht hebben, moeten onze wed strijden zo rond half zeven beginnen en dat is natuurlijk een zeer ongunstig tijd stip. Voor verre uitwedstrijden krijgen we het probleem, dat onze spelers eerder van hun werk moeten. Haarlem zal dan de loonderving moeten betalen. Voor ons dus kostenverzwarend. Deze winter gaat Haar lem zeker geld kosten”. HAARLEM/UMOND. Het geduid en improvisatievermogen van trainers en spelers van amateurclubs, worden in deze voetballoze weken grondig op de proef gesteld. Niet alleen is het spelen van wed strijden de laatste twee maanden onmo gelijk, ook de trainingsuren kunnen slechts met veel moeite en fantasie wor den gevuld. De clubs moeten hun heil zoeken op het strand, in de zaal of soms zelfs op straat waar men - tussen de laat ste huiswaarts kerende werkers en wat Travolta-gekke meisjes op weg naar de dansschool - armetierige pogingen onder neemt de conditie op peil te houden. Deze frustrerende situaties stellen veel trainers voor problemen. Zij staan voor de taak hun spelers wekenlang enthousiast te houden, terwijl er geen sprake is van het spelen van wedstrijden. Nu, met de zeer beperkte trainingsmogelijkheden is de ideeënvoorraad bij véél clubs al aardig uitgeput en groeit het verlangen om weer op een groene mat tegen een bal te trappen met de dag. Tot die tijd (en dat zal zeker nog wel drie weken duren) blijft het aan modderen en worstelt elke vereniging zich op zijn eigen manier door het voetballoze tijdperk heen. Trainer Dob Peters van hoofdklasser EDO heeft bewust gas teruggenomen: „Ik zie het niet zitten om midden in de week twee- of driemaal met de groep te trainen als er op zondag toch niet wordt gespeeld. We werken nu in het weekeinde in de zaal en op het strand een programmaatje af, maar ik wil mijn spelers nu niet teveel belasten om dat we nog een zeer zwaar programma voor de boeg hebben met zes tien duels. De conditionele achterstand heden we wel weer in als de velden weer Haarlem moet ruim 6000 toeschouwers per wedstrijd trekken om de exploitatiere kening sluitend te maken. Vooral door de slechte opkomst bij de wedstrijd Haariem- PSV zit de club nu onder dat streefgetal. Hut: „Dat duel was op een woensdaga vond, terwijl het toen bovendien erg slecht weer was”. Secretaris-penningmeester Bastiaenen heeft uitgerekend, dat daar door 30.000 gulden minder werd ontvan gen dan was gepland. Hut: „Doordat het erin zit, dat diverse wedstrijden op een doordeweekse dag ingehaald gaan wor den, wordt het voor Haarlem heel moeilijk om ons gemiddelde van ruim 6000 toe schouwers te halen”. Naast financiële gevolgen kampt Haar lem, evenals de andere clubs uit het betaal de voetbal, met problemen op trainingsge- bied. Barry Hughes moest van de week zelfs eerst schaatsers van de bevroren bij velden jagen, voordat hij aan de training kon beginnen. Aangezien niet optimaal getraind kan worden op de besneeuwde en keiharde grond, is Hughes in de afgelopen weken al uitgeweken naar een nabijgele gen gymzaal, het strand en een trimbaan van het CIOS in Overveen. Hughes: „Het is behelpen. Ik heb van een reisbureau een aanbod gekregen om een week naar Span je te gaan. Ik heb dat echter afgeslagen. We hebben er niets aan om een week in de zon te trainen en te spelen en daarna de trainingen voort te zetten in de sneeuw. Dat levert alleen maar zieken op. Als ik drie weken weg kon werd het wat anders, een weekje is te kort”. Voor een verrassing zorgden in de da mes eerste klasse de reserves van The White Stars. Verdiend wonnen de Haar lemse dames met 36-33 van de tot gisteren ongeslagen lijkstaanvoerster Herbrink Guardians. Gratama-DSS-Landslake Lions 69-63 (rust 32-30). Topscorers DSS: Guus Been- ders (4-12) en Jos Dekker (6-9). In een gelijkopgaande wedstrijd heeft DSS vooral in de eerste helft de nodige moeite gehad het bezoekende Lions uit HAARLEM. De voetbalclub Haar- lem weet nog steeds niet, in welk jasje de scheiding tussen de prof- en ama- teurafdeling wordt gegoten. De split- sing moet aan het begin van het vol- I gende seizoen een feit zijn. Voorzitter Hut: „Het wachten is ei- I genlijk op een advies van het pas inge- stelde Budget bewakings Instituut. Het I zit erin, dat dit orgaan door alle drukte I rond de gezondmaking van het betaal- de voetbal daar niet aan toekomt. Aan- gezien de scheiding er over een half J jaar moet komen, zal Haarlem bij uit- I blijven van advies van het BBI zelf de beslissing nemen. Haarlem voelt het meest voor een driedeling: een moeder- J vereniging, een stichting, waarin on- dergebracht de betaalde afdeling, en de amateursvereniging Haarlem”. Dss, dat de lengte van Claudia Onstenk in het treffen met Zeemacht node miste, verloor de slag om de winstpunten in de eerste helft. De beter combinerende en schietende gasten namen in die beginfase een zo ruime voorsprong, dat DSS in de tweede helft niet meer de kans kreeg het gat te dichten. Van krachtsverschil was er overigens in de tweede helft geen sprake meer. Met doeltreffend aanvalsspel kon de schade toen tot 47-59 beperkt blijven. The White Stars 2-Herbrink Guardians 36-33 (rust 16-19). Topscoorsters the Whi te Stars: Maud de Haas (4-10), Karin Tie man (8-4) en Paulien van Harten (4-6). Zonder Rieneke Kunnen hebben de Sterren hun kleine kans op de titel weten vast te houden door het ongeslagen Guar dians de eerste nederlaag van de competi tie te bezorgen. Moeite had de thuisclub vooral met het forse spel van de gasten. Toen de Sterren in de tweede helft echter meer snelheid in hun aanvallen gingen brengen, bleek de Alkmaarse defensie ui terst kwetsbaar. Tot 32-33 mochten de kop- loopsters op de beide winstpunten reke nen, alvorens Karin Tieman en Paulien van Harten de Alkmaarse illusie wreed verstoorden. Flamingo’s 2-Expert-Sea Devils 2 80-51 (rust 39-27). Topscorers Flamingo’s: Fred Sweers (12-9) en Arthur van der Mierden (11-10). Voor het eerst in dit seizoen heeft het recht op de titel afstevende Flamingo’s tegen een achterstand moeten aankijken. Bekomen van de eerste schrik werd de nadelige marge van 7-16 echter snel weg gewerkt. Pas goed weglopen van de onbe vangen maar fors opererende gasten kon Flamingo's in de tweede helft, toenmet snel en gevarieerd aanvalsspel via 70-38 1 de basis werd gelegd voor de zege.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 16