-IE II "Ergebeuren Merdingen in Informatiepakket KGIJ over basisbeweging naar paus Johannes Paulus Muziekschool Beverwijk viert 15-jarig bestaan met muzikale happening burgerlijke stond de buurt waar je in delanddijkc Kranten nooit over leest veilingen beverwijk in kort ijmonclnieuws Nieuwe lijndienst Schiphol-Amerika Adviezen Adviesorgaan Particulier Samenstelling z VNV-symposium over mens en luchtvaart Boeren en tuinders houden afdeling IJmond in stand André Kaart drijfveer achter springlevend instituut I 5 BEVERWIJK HEEMSKERK I lill® ADVItZ-O^106'0 K) idsen r en landelijk nieuw; Naam; •h In de landelijke kranten leest u bijvoor beeld niet wat er in de gemeenteraadsverga dering besloten is. Evenmin vindt u in de landelijke bladen de bioscooptijden, kerkdiensten en de advertenties waarin koopjes in uw omge- en aangeboden. Of huizen. Of personeel. In de regionale om ÉÊN Want in feite is de regionale krant een dubbele krant met landelijk èn plaatselijk nieuws. Nieuws waar u dagelijks bij betrokken bent. ving worden gevraagd krant leest u die dingen wel. Plus al het wereld- Htt noth' ADFIÊS-OlG rATPHyscH o o r f'-» s:: Wie BEVERWIJK-HEEMSKERK 9 9 voor toekomstig welzijnsbeleid I ■k Adres; Woonplaats; BEVERWIJK. De Stedelijke Muziek school Beverwijk bestaat 15 jaar en is al die tijd een springlevend instituut ge weest. Dit is in de eerste plaats te danken aan de onvermoeibare en altijd creatieve directeur André Kaart, die als geen ander de kunst verstaat om alle facetten die een dergelijke muziekschool kan vertonen op te stuwen tot het maximaal haalbare. Wat er (uiteraard niet in het minst dank zij Kaart én zijn docentenkorps) op zo’n instituut zoal omgaat werd vrijdagavond gedemonstreerd in de Beverwijkse Vrede- vorstkerk, waar een zeer geschakeerd pro gramma werd aangeboden dat, aldus An dré Kaart, als artistieke staalkaart na vijf tien jaar kon worden gepresenteerd. Een bijzonder accent werd hierbij gegeven in de vorm van een door drie componisten vervaardigd muziekstuk waarin zo veel mogelijk leerlingen konden meespelen, en dat mede dankzij financiële steun uit het Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk- fonds van de Provincie Noord-Holland uit de verf kon komen. En dit werk (de componisten zijn Onno Krijn, Chiel Meijering en Paus Termos) vormde ontegenzeggelijk het kapstuk van de avond. Het kreeg de titel „De Woede van Neptunus” mee, die reeds suggereert dat er met kleureffecten en stormwind- en zeegeluiden zou worden gewerkt. Maar des te aardiger was dan de ervaring dat het een collage werd van allerlei stijlen en kleuren, waarin het uitgebreide instru mentarium (orkest met piano, elektronisch orgel, harpen, drumstel en kinderkoor) op karakteristieke wijze naar voren kon ko men. Aan André Kaart weer de opgave om zo’n reuzenapparaat de partituur waar heidsgetrouw te ontlokken, maar je kon verwachten dat hij er dit eigentijdse en vaak gecompliceerde idioom er ook wel weer uit zou krijgen! Zoals dan ook ge beurde. Voordien had Kaart met een bla zers- en strijkersensemble, bestaande uit oud-leerlingen, respectievelijk de serena de in Es (KV 375) voor 8 blazers van Mozart en 2 Elegische melodieën voor strijkorkest van Grieg pp door en door muzikale wijze gepresenteerd .De leerlin gen van de balletafdeling (leiding Loes De agenda vermeldt een opening van de vergadering om acht uur door wethouder A. F M. van Herpen; bespreking van het rapport „Hoe maken we een sociaal-cultu- reel plan” en vaststelling van de daarin opgenomen adviezen. Daarna komt in behandeling een voor stel met betrekking tot de taak en dergelij ke van een Adviesorgaan Sociaal Culture le Aktiviteiten. De aanzetgroep die nu advies heeft uit- Het gemeentebestuur ontvangt de advie zen op de wijze, die is vastgelegd in een bepaald model en in een verordening die deel uitmaken van de thans uitgebrachte nota die wat de vormgeving betreft is samengesteld door het gemeentelijke bu reau voorlichting en die om het totaal van deze moeilijke materie wat te verluchtigen is verlevendigd met tekeningen van Ge- gebracht bestond uit de wethouder A. F. M. van Herpen en C. C. Verhoog, mevrouw C. Seymonsbergen, mevrouw J. Comman deur, de heer B. Gigengack, H. Engel, J. Prins, J. Hendriks, H. Liefting, W. Cruijff (sociografisch bureau) en H. Braakhekke, secretaris. Deze groep nu doet aan de klankbord groep die maandagavond vergadert het voorstel om de volgende adviezen aan bur gemeester en wethouders te geven. In eerste instantie zal een vierjarenplan en een jaarprogramma voor sociaal-cultu- rele aktiviteiten worden opgesteld. SCHIPHOL (ANP). In de eerste week van september houdt de Vereniging van Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) in het Congresgebouw in Den Haag een sym posium over de menselijke factoren in de luchtvaart. Prins Bernhard zal dit vijf dagen durende symposium openen. Het symposium is een van de activiteiten waarmee de VNV het 50-jarig bestaan viert. Op 7 september 1929 werd de VNV opgericht. Doel van het symposium is een diep gaande beschouwing van de relatie mens vliegtuig. De statistieken hebben aange toond dat vliegtuigongevallen de laatste jaren steeds meer menselijK falen als oor zaak hadden tegen een achtergrond van steeds verder geperfectioneerde techniek. De VNV wil op het symposium gegevens verkrijgen die de basis kunnen vormen voor een nog grotere veiligheid in de lucht. Het derde advies is een ontwerp „Plan- en inspraakverordening sociaal-culturele aktiviteiten” volgens het in de nota opge nomen model aan de gemeenteraad ter vaststelling voor te leggen. de vraag of het nog wel zin heeft de afde ling in stand te houden, temeer daar het ledental drastisch daalt. De zaak werd nog actueler toen de heren H. Kuiper en T. Wentink meedeelden een streep achter hun bestuursfuncties te willen zetten. Hoe wel de leden van de afdeling niet tot een eensluidende conclusie konden komen, was de meerderheid de mening toegedaan dat de afdeling een belangrijke schakel voor boeren en tuinders is. Voorzitter Wen tink toonde zich verheugd over de conclu sie. rard de Groot. Eén van die tekeningen drukken wij hierbij af. Eén persoon namens burgemeester en wethouders; vijf personen namens de ge meenteraad (van elke partij één); zeven personen namens het particulier initiatief en twee personen voor ambtelijke bij stand, zonder stemrecht (maar dat wil na tuurlijk niet zeggen dat zij geen invloed zouden kunnen hebben in de vergaderin gen. Er staat namelijk ambtelijke bijstand Coördinator Jan Ruyter uit Beverwijk, wil met dit pakket paus Johannes Paulus II een beschrijving geven van de bonte veelvormigheid in de Nederlandse kerk provincie. Hij refereert aan de verklaring van kardinaal Willebrands op 21 januari j.l. dat paus Johannes Paulus H het be langrijk vindt om over de situatie in Ne derland zo breed mogelijk geïnformeerd te worden. De KGIJ vraagt aan dé groepen, aange sloten bij de landelijke beweging van kriti sche groepen en basisgemeenten in ons land, adhesie en zonodig suggesties te ge ven die in het informatiepakket worden opgenomen. Volgens Jan Ruyter zoekt de basisbewe ging in de informatiepoging niet zichzelf, Schaatsruilbeurs. Woensdagmiddag 31 januari van 14 tot 15.30 uur wordt er in de Lichtboei aan de Maasstraat te Heems kerk een schaatsruilbeurs gehouden. Raadscommissie. De raadscommissie voor volkshuisvesting en stadsuitbreiding vergadert woensdagavond 31 januari om half acht in het Stadskantoor. Óp de agen da staat: nader beleidsstandpunt van G S. inzake de havenontwikkelingen in de IJ- mond, een voorbereidingsbesluit Sint Aag- tendijk en bouwaanvragen Nederlandse Gasunie en de organisatie van de stadsver nieuwing. Besluitvorming blijft voorbehouden aan de gemeenteraad en het college. Stuur de bon in open envelop zonder postzegel aan: Damiate Pers Antwoordnr. 416.2000 VC-Haarlem. Zeven personen dus voortkomend uit het particulier initiatief, zes uit college en gemeenteraad plus twee ambtenaren. De conclusie mag zijn, dat het gemeentebe stuur in dit adviesorgaan bepaald niet ondervertegenwoordigd is. en niet administratieve bijstand, dus het kan bij voorbeeld ook de ambtenaar cultu rele zaken zijn. Red. B.C.). Klaverjassen. Vanavond wordt er in de KIC-handbalkantine op het Sportpark Rooswijk te Velsen-Noord een klaverjas- drive gehouden. Aanvang 20 uur. door de klankbordgroep uit te brengen adviezen voor te bereiden. Dat ontwerp advies is nu gereed en de leden van de klankbordgroep welzijnswerk zijn nu op geroepen voor een maandag 29 januari in de grote zaal van „De Jansheeren” te houden vergadering, die overigens open baar en dus voor een ieder toegankelijk is. SCHIPHOL. De Amerikaanse lucht vaartmaatschappij Braniff International wil eind juni beginnen met lijndiensten op Amsterdanj, vanaf de Amerikaanse steden Boston' en Dallas-Ft. Worth in Texas. De twee verbindingen zullen elk tweemaal per week worden onderhouden met Boeing-747’s. Braniffs vertegenwoor diger voor Europa in Londen, Robert T. Finney, heeft een en ander bevestigd. BEVERWIJK. In de Opgang heeft de afdeling Beverwijk en orrjstreken van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond een ledenvergadering gehouden. Steeds meer leden van deze afdeling moeten door de woningbouw en aanleg van wegen hun bedrijven opgeven. Velen stelden dan ook GEBOREN: Robert C. C. z.v. C. Krommenhoek en C. E. M. Bakkum; Rebecca d.v. J. L. Barrien tos Canosa en A. Pérez Ballon; Sebastiaan W. z.v. G. Rekveld en A. M. Beier; Joyce d.v. J. Dijkstra en M. F. de Leeuw. ONDERTROUWD: C. L. Man en Y. F. Chan; P. J. de Goede en M. E. M. Burger; R. H. J. Mooij en H. J. de Gans. GEHUWD: G. M. J. Doodeman en E. M. W. Mole naars. OVERLEDEN: M. van Hilten, 66 jaar; J. W. van Tunen, 81 jaar; H. ten Have, 65 jaar; G. Overeem, 55 jaar; J. P. Bolhuis, 66 jaar; N. Aafjes, 79 jaar, wed. v. A. Pool. GEBOREN: Erik van Slooten, Inger-Liv Stolk, Edwin van Es. Dezan Inel, Bob de Vrij. GEHUWD: F. J. B. Bekker en B. I. M. van der Lem; J. van Henten en J. Fennema. OVERLEDEN: Leon Marie Wezenpoel, geb. 8 dec. 1925; Jacobus Cornells Kuilman, geb. 26 nov. 1897. Voorstellen aan klankbordgroep A A A V maar zou het belang kunnen dienen van basisgroepen buiten Nederland die hun geluid moeilijk kunnen laten horen. In Italië bijvoorbeeld, waar de basisgroepen nog veel talrijker zijn, is een situatie ont staan, waarin hele kerkelijke gemeentes of vitale delen daarvan uit hun kerkgebou wen worden verwijderd. Zo ook in Oost- Europa, waar deze groepen vanuit dezelf de christelijke inspiratie nieuwe modellen van gemeente-zijn uitproberen in een an der maatschappelijk en politiek systeem. Jan Ruyter heeft van vicaris Kuiper, bisschop Ernst, Karl Derksen en Jan Ernst, voorzitter van het dagelijkse be stuur van de landelijke basisbeweging, vernomen dat het informatiepakket bij de paus kan worden toegelicht. Het is volgens het VNV-bestuui' de eerste maal dat menselijke factoren in de lucht vaart op een dergelijke wijze zullen wor den belicht. De VNV heeft een aantal voor aanstaande deskundigen op dit gebied voor het symposium uitgenodigd. Een tweede evenement in het kader van de festiviteiten is de jaarconferentie van de internationale vliegersvereniging Ifal- pa, waarbij de VNV is aangesloten. Deze jaarvergadering zal in de tweede helft van maart in het RAI-congrescentrum in Am sterdam worden gehouden. Staatssecreta ris Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat opent deze jaarvergadering. In augustus van dit jaar zal de VNV een boek doen verschijnen onder de titel „Le ven van de lucht”. Dit boek, waarin nog nooit eerder gepubliceerde foto's de ont wikkeling van de Nederlandse burger luchtvaart in beeld brenger, geeft een overzicht van de rol van de VNV in de Nederlandse burgerluchtvaart. WW»»- BEVERWIJK. De kwekers en de han delaren kijken op deze winterse dagen verlangend uit naar de dooi. Deze week was het dan zover hetgeen de stemming op de bloemenveiling een stuk vriendelij ker maakte. Vooral de vrijdagveiling had een ruime aanvoer van bolbloemen en de (groot)handel haakte hier direct op in. IJMOND. De huidige situatie in de Nederlandse kerkprovincie is voor de Kritische Gemeente IJmond aanleiding te gaan werken aan de samenstelling van een informatie pakket over de landelijke basisbeweging. Huisvrouwen. De Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen heeft mevrouw J. Peper uit Amsterdam uitgenodigd om op dinsdagmiddag 13 februari in Huize Scheybeeck een lezing over hoeden te hou den. Aanvang 14 uur. De ledenvergadering van de afdeling Beverwijk is op 20 februa ri in Scheybeeck, waarna op 8 maart de jaarvergadering van de Federatieve Vrou wenraad in De Nieuwe Slof volgt. Daarbij wordt dan ook een tijd- en plan ningschema gevoegd. Belangrijk tijdens de maandagavond te houden vergadering wordt het voorstel inzake het Adviesor gaan Sociaal Culturele Aktiviteiten (ASCA). Het ASCA woédt volgens dit voorstel een commissie op basis van arti kel 62 van de gemeentewet, dat advies en bijstand verleent aan het college van bur gemeester en wethouders met betrekking tot de uitvoering van de rijksbijdragerege- ling sociaal-culturele aktiviteiten. In dit geval gaat het volgens het voorstel niet om overdraging van bevoegdheden van de ge meenteraad of het college van B. en W. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het kader van de nieuwe wetgeving wordt ook in Heemskerk hard gewerkt aan de voorbereiding van de toekomstige situatie op het terrein van het welzijnsbeleid. In de ontwerp-kaderwet wordt aan de gemeente opgedragen een welzijnsadvies- orgaan in te stellen. Saramago) brachten de sfeer van Spanje, Perzië en Amerika door middel van tref fende tafereeltjes tot uiting. En de Big Band onder leiding van Frank Grasso wist, eenmaal swingend op gang gekomen, niet meer van ophouden. Dat ook docenten ludiek kunnen mee doen bewees de Kindersymfonie van Haydn, waar menig instrumentalist plotse ling van stoel bleek te zijn veranderd zo zat bijvoorbeeld Jan Hesmerg, de concert meester van het Noordhollands Philhar- monisch Orkest, achter een cello en waar met de wonderlijkste geluiden veel hilariteit werd verwekt. GEMMA COUBERGH Braniff wordt vierde Amerikaanse maatschappij die in concurrentie met de KLM lijndiensten onderhoudt of wil on derhouden tussen Schiphol en de Verenig de Staten. De enige bestaande op dit mo ment is National Airlines, die van Schiphol naar New York, Miami en Tampa vliegt. Omstreeks april komt daar Northwest Orient bij, die dagelijks diensten vanaf New York en Chicago op het oog heeft. In mei komt bovendien de chartermaat schappij Trans International Airlines, op grond van een contract met touroperator Gefau, op de trajecten naar New York en Los Angeles. Naar deze laatste stad begint de KLM een lijndienst op 29 april, naast de bestaande verbindingen met New York (tweemaal per dag), Chicago en Houston (eenmaal per dag). Dat adviesorgaan wordt natuurlijk straks wel een belangrijke spil waar alles om gaat draaien en daarom is het van groot belang wie daarvan deel uit zullen maken. Vooruitlopende op die wet zullen voor verschillende gebieden van het specifiek- welzijn rijksbijdrageregelingen worden vastgesteld en per 1 januari 1979 is dit het geval voor sociaal-culturele aktiviteiten. Daar vallen dan onder meer onder het buurthuiswerk, het opbouwwerk, jonge rencentra, toneelverenigingen, zangkoren, muziekverenigingen, streekverenigingen, padvinderij, speeltuinorganisaties enzo voort. Een definitieve Heemskerkse lijst zal in overleg met de betrokkenen nog worden samengesteld. In april 1978 is tijdens een informatie bijeenkomst in Heemskerk besloten tot het instellen van een welzijns-klankbord- groep, die wordt gevormd uit vertegen woordigers van de genoemde organisaties. Tevens werd besloten tot instelling van een aanzetgroep, die tot taak kreeg om de I .11 W Die zeven personen namens het particu lier initiatief heeft men als volgt verdeeld: twee vanwege de bevolking en de andere vijf respectievelijk voortkomend uit het buurt- en clubhuiswerk, de amateuristi sche kunstbeoefening, het vormingswerk voor volwassenen, het jeugd- en jongeren werk en het opbouwwerk. Het komt de aanzetgroep als noodzake lijk voor, dat het ASCA de bevoegdheid krijgt tot het instellen van werkgroepen, zoals bij voorbeeld de plangroep, die op dracht krijgen deeltaken uit te voeren. Bij de tulpen liepen de prijzen wat op. Het ruime Apeldoorn-assortiment noteer de van 14 tot 27 cent per stuk. Een uitvlie ger was de prijs van de aledinnen waar tot 45 cent per stuk werd betaald. De narcis sen waren in het midden van de week duur. De Golden Harvest en de Unsupas- sebal kwamen tot 18 cent per stuk. Vrij dag was de hoogste notering 15 cent. De blauwe druifjes noteerden van 65 tot 90 cent per stuk. Bloemen van kwaliteit lever den heel wat op; freesia 35 cent, nerinen 80 tot 100 cent per stuk, anjers 45 cent per stuk. Rozen zijn er nauwelijks en matig aan de prijs. Er zijn ook weinig potplanten, maar dat valt te begrijpen: de stookketels in de kassen staan op een laag pitje. Op de vrijdag gehouden groentenveiling waren er geen prei, boerenkool en spruit jes te bekennen. De aangevoerde produk- ten kon men op de vingers van een hand tellen. Er was wat selderij, uien, knolselde rij en witlof en daar hield het mee op. Maar toch kan de groentenhandel via de gros siers nog wel een keur aan produkten kopen. Zo zag men sperciebonen uit Egyp te, bloemkool en andijvie uit Italië, prei uit Frankrijk en spruitjes uit Engeland. Een internationaal pakket dus, waarbij nog de grote sortering van binnen- en buitenlands fruit komt De prijzen: selderij 72-99, knol selderij 25-40, uien 10-40, witlof 150-215 en rode kool 18-52. De aanzetgroep doet het volgende voor stel aan de klankbordgroep die maandaga vond daarover moet beslissen. De namen zijn nog niet ingevuld, maar de samenstel ling ziet men als volgt. (Aankruisen wat gewenst wordt.) IJmuider Courant. Beverwijkse Courant. Stuur mij 14 dagen gratis uw krant ter kennismaking. Daarna neemt u kontakt met mij op om te horen of ik een abonnement neem. Ik neem direkt een abonnement en ontvang de eerste twee weken uw krant gratis. Noteer mij voor een: Jaarabonnement Kwartaalabonnement. Pottenbakken. Deze techniek kan worden geleerd in buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan waar op de maandagavond en de donderdagochtend een cursus wordt gegeven. Inlichtingen tel. 20944.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7