Saaie theatercollage bij De Ge vlekt en De historie van de revue in Nederland verschijnt in boekvorm BAMIATK TRA I Indische herinneringen van een irritante blaaskaak wij ontvingen 9 WINTER- REIS <7* NAAR HOOG SAUERLAND is f... :unst RH Slecht ingevuld totaaltheater door De Groep i I i1 Radio Kamerorkest naar Duitsland DE KADT BLIKT TERUG OP „TREURSPEL DER GEMISTE KANSEN’’ EL. KUNST ZATE RD AG - 2 7 JANUARI 19 7 9 door K.o van Leeuwen jn Irm f 9 Dronken Piet an Ie Frankrijk ;n Marivaux AMSTERDAM. „De geschie denis van de revue, is een geschie denis met een politieke achter grond. Revue, dat was oorspron kelijk politiek theater. Jaaah, geëngageerd theater, ’t was hele maal maatschappij-betrokken. Als je in de historie terugkijkt, dan kom je steeds weer tegen dat de zeden en gewoonten van de tijd in revue-vorm worden gehekeld, aan de kaak gesteld. Het echte hekelspel, dat is eigenlijk de basis geweest voor de revue.” Op maandag 26 februari 1979 PS bibliotheek Dries Krijn, toneelspeler, zanger geschiedschrijver acrobaat en rf- Dries Krijn, groeiende interesse in de revuegeschiedenis. ■'1 m.h- (ADVERTENTIE) rj INBEGREPEN: REISTIJDEN: Haarlem verwilderd X CONRAD VAN DE WEETERING M* jn ;r Inlichtingen bij al onze kantoren Telefonisch via nr. 31 31 50 (Hoyman Schuurman - van 13.00 tot 17.00 uur). Dries Krijn: „De uitgever wil er een heel aantrekkelijk en rijk geïllustreerd boek van maken. Het is natuurlijk wel een beet je jammer, dat die Franse oorsprong er dan niet bij betrokken is, maar ik ben toch maar gezwicht. Maar in eerste opzet waren mijn onderzoekingen bedoeld voor het To- neelmuseum, doch toen ik zoveel materi aal kreeg, dacht ik: dat zou eigenlijk voor een groter publiek toegankelijk moeten zijn, niet alleen maar op de plank moeten liggen van het museum. Daarom ben ik erg blij met De Walburgpers. ik zit daar in goed gezelschap.” twee Italiaanse broers, schreef Marivaux een spel dat La Surprise de l’amour heette. Dat was in 1722 en het werd een enorm succes Maar Marivaux was een eerzuchtig man, hij herschreef het stuk voor de Co- médie Frangaise. Deze voerde het in 1728 op en het werd een reuze flop...tot groot leedvermaak van de Italiaanse komedian ten. Dat leedvermaak was niet zo vreemd, want die kleine troepjes mochten alleen optreden als ze een soort belasting betaal den aan de Comédie Frangaise en aan de Opéra en de Comédie Frangaise des Ita- liens. Nou, na die sof schreven de Italiaan se broers een theaterstuk dat La Revue des theatres heette. Daarin hekelden ze dat hele theater bestel. Marivaux werd flink op de hak genomen en de gevestigde gezel schappen kregen hevige kritiek vanwege het misbruik dat ze maakten van de kleine groepjes. Vooral de Opéra moest het ont gelden en het stuk werd weer een enorm succes. Onvrede binnen het theater, dat is niet van de laatste tijd. Ook toen was het een soort theateroorlog, maar de Fransen vochten die uit óp de floret, niet met de houwdegen.” In Nederland kwam de eerste revue in 1889 tot stand. Krijn: „Die werd geïntro duceerd door August Reyding, bouwkun dig ingenieur. Hij was nogal artistiek aan gelegd en kon ook goed tekenen. Reyding was geïmponeerd door de wereldtentoon stelling in Parijs en zijn revue heette dan ook De Eiffeltoren. Ze is opgevoerd in de Salon des Variétés in de Amstelstraat door het toneelgezelschap van Henry Poolman. In september, want september was van ouds de kermismaand en dan ging zoiets er wel in. Het had veel succes en een jaai later kwam Reyding weer met een revue wederom met succes. In 1891 verscheen Reydings vermaarde revue De Doofpot AMSTERDAM. De met nogal wat tam-tam aangekondigde voorstelling van ..De Groep” met „De Gevlekten” (een nieuw Nederlands stuk geheel in het Engels/Ameri- kaans. een soort briefkaart) bleek donderdagavond bij de presentatie voor de pers het allersaaiste programma op te leveren dat er ooit in het Shaffy Theater is vertoond. Een aantal bekende mensen als de violiste Vera Beths, de zangeres Anne Haenen, de danseres Jean Cobbenhagen en de couturier Frans Molenaar zijn er bij betrokken naast wat anderen. Toen kwam Henry ter Hall, muzikant bij de Marine, en aangestoken door de succes sen van de revue-serie, stortte hij zich ook in het revue-avontuur. Dries Krijn: „Ter Hall is degene die de revue in ons land tot wasdom heeft ge bracht. Henry speelde ook zelf. Hij was dan Dronken Piet, een echte komiek, en het ging toen steeds meer de variétékant op. Ter' Hall maakte er een voor elk wat wils programma van, zoals nu André van Duin en de Mounties en zo nog doen. De revues van Ter Hall werden overgenomen door Bouwmeester junior en later kwam Louis Davids er bij, die meer het geënga geerde geluid liet horen. De echte schla- ger-revue ontstond met Lou Bandy in 1933. Bij hem was de titel steeds gebonden aan het hoofdmotief. Denk aan Zoek de zon op en aan Schep vreugde in het leven. En weer later kwamen Snip en Snap en daar mee werd de eerste echte radio-revue ge boren, met de microfoon op het toneel. Dat betekende weer een echte doorbraak”. Krijn: „Ik ben opgehouden in 1946 om dat ik vind dat er daarna geen echte ge schiedenis meer inzit. Sleeswijk was er nog, zijn kinderen kunnen die geschiede nis wel weer schrijven. Daar komt bij dat 't publiek nu bepaalt wat er gebeurt. Onder het motto: elke lach is een knaak waard gebeurt het nu allemaal heel wat ongenu anceerder. Ik heb het niet over het talent, dat is zeker aanwezig. Zelfs heeft Dries Krijn uitgebreid park- tijkervaring in het oude revue-leven opge daan. Dries Krijns boek, dat als werktitel bij de uitgever „Revue in Nederland” kreeg, loopt van 1889 tot 1946. Waarom niet tot nu toe? 1 makken •O m2. In □ge hyp. 1331 Krijn toog aan het werk. Eerst puttend uit herinneringen, want in zijn jeugdjaren deed hijzelf veelvuldig aan revuewerk. Krijn: „Ik wilde me er steeds meer in verdiepen, hoe meer ik er mee bezig was. Er bestaat bijna geen literatuur over. Ik wist toen ook nog niet wat er precies bestond, maar wel wat ik nodig had en waar ik moest zoeken. Ik ben altijd erg op Frankrijk georiënteerd geweest en er is wel veel Franse literatuur over. Mijn uit gangspunt was de oorsprong te vinden en die ligt in Frankrijk. Zo' ben ik er achter gekomen dat het woord Revue in decem ber 1978 precies 250 jaar geleden voor het HILVERSUM (ANP). Het Radio Ka merorkest zal zaterdag 3 februari onder leiding van zijn chef-dirigent Ernest Bour een concert geven in het Westduitse stadje Witten bij Dortmund. Het orkest zal wer ken uitvoeren van Joseph Haydn, Ludwig van Beethoven en Frans Schubert. Solist is de pianist Theo Bruins. „Ja, ik moest wel. Ik heb in tal van revues, grote en kleinere, meegewerkt. Maar van de tien vond ik er maar drie echt leuk. Wat moest ik anders, ik was broodac- teur en als je geen vast engagement bij een gezelschap had, moest je toch blijven wer ken. En ik verdiende heel behoorlijk, ook in de slechte tijd. Ik werd nog eens opeens tot zanger gebombardeerd, omdat ik een goed dragende stem had. Werd ik aange- kondigd voor de radio als Dries Krijn, tenor! Nou ja! Ik heb godbeter nog duetten gezongen met Gré Brouwenstijn. Ik heb van alles gedaan. In het City Theater hing ik als acrobaat nota bene in de nok van de tent. Daar traden de Kentons op en één van de drie acrobaten werd ziek. Ik zei, nou ja. ik kan wel een voor- en achterplan- kie maken, ik wil het wel proberen. Haha- ha!” Met veel goeie wil kan ik nog zeggen, dat de stem van Anne Haenen, op de momen ten dat ze iets mag zingen, plezierig is om te horen; dat Jean Cobbenhagen en Pauli ne Senn zich af en toe erg goed bewegen; dat Cees Eskes, als hij eigen muziek speelt, iets wat nogal op Satie lijkt, voor een paar lichtpuntjes zorgt en dat vooral een zwart wit kostuum van Frans Molenaar er fraai uitziet, maar dat is allemaal niet genoeg om een avondje uiterst traag nietsdoen boeiend te maken. U kunt ze vanavond en morgen zowel om 20.30 uur als om 22.15 uur in het Shaffy Theater vinden. 1 11 w 111/ y q qq^ Dat zegt Dries Krijn, sinds een aantal jaren acteur met pensioen, maar geenszins in ruste! Want Krijn wordt nog regelmatig gevraagd voor gastrollen, zélfs tot bij de Opera. De trots van Dries Krijn is dan ook dat hij zichzelf een all-round speler kan noemen, een vakman die je weinig hoeft te vertellen. Een man die ook na zijn vijfen zestigste, de leeftijd waarop voor toneel spelers geen vast dienstverband meer mo gelijk is, er niet aan dacht stil te gaan zitten. Mogelijk dit jaar, anders begin vol gend jaar zal er van zijn hand een boek verschijnen, waarin de revue in Nederland is uitgediept. Krijn heeft er enkele jaren met groeiende geestdrift aan gewerkt en verzamelde een enorme hoeveelheid inte ressant materiaal. In zijn sfeervolle Amsterdamse grach tenwoning met achterhuis, op de zolder verdieping die htj* dis werkruimte ge bruikt, doet Dries Krijn zijn historisch graafwerk voor mij nog eens in kort be stek over. Dat betekent vele uren praten. Geanimeerd praten, want de kleine, im mer voortdribbelende Krijn is vóór alles een gezelligheidsmens, wiens verhalen kostelijk zijn. Dries Krijn: „Hét is bij toeval begonnen. Marian Bollinger, de'vrouw van Wim Ves- seur (decorontwerper), hield een tentoon stelling over de revue in haar theatergale- rie. Ze vroeg me: Dries, zou jij bij de opening geen inleiding willen houden, jij weet wel iets op dat gebied. Dat deed ik en er waren mensen die dat leuk vonden. Ik sprak daar ook de heer Alexander van het Toneelmuseum. Hij zei: We zitten bij het museum eigenlijk met een gat wat de re vue betreft en hij vroeg me of ik daar niet iets aan kon doen. En dat vond ik weer leuk." uur, gas 3 slaap- elijkheid te aan- Hage- Overigens is Krijn achter schitterende voorvallen in de Franse revuegeschiedenis gekomen, die hij heerlijk anecdotisch op dist. Zijn bewering dat revue alles met toneel te maken heeft, wordt gestaafd door zijn Marivaux-verhaal. Krijn: „In het be gin van de achttiende eeuw had je in Frankrijk kleine kermistroepjes die aller lei kleine revuutjes opvoerden, als La cein- ture de Venus en Le monde renvers. Voor één van die troepjes, dat geleid werd door Aan De Gevlekten komt film te pas, televisie, couture, muziek, toneel, tekst, dans. het zou totaaltheater zijn als al deze dingen echt waren ingevuld, maar helaas. TON NILLISSEN J. de Kadt: Jaren die dub bel telden. Politieke herinne ringen. Uitgeverij G. A. van Oorschot, Amsterdam. Prijs 27.50 gulden. Dat gebeurde naaf aanleiding van het be zoek van de Duitse keizer Wilhelm II in juli 1891. De Taptoe, die op de dam werd gehouden liep helemaal uit de hand. De mensen braken door de afzetting heen en de politie ging er met de wapenstok op inhakken. Dat is dus ook niet van de laatste tijd. Het kostte de hoofdcommissa ris van politie zijn baan en ook de burge meester moest aftreden. De revue was daarop geschreven en door de herken baarheid een geweldig succes. Ik heb die revue nu helemaal gereconstrueerd en er zelfs de muziek van terug gevonden." ■Bk Er gebeurt zo weinig, dat je alle tijd hebt om allerlei dingen te bedenken. Zo viel het me op, dat het nog enigszins aandoénlijk is om mensen dingen te zien doen, die ze niet kunnen, maar dat het ergerlijk wordt als mensen die erg veel kunnen, ver onder hun maat werken. Vera Beths een half uur lang ritmische variaties op „moe daar ligt een kip" op haar viool te horen en zien spelen (Phil Glass) is niet leuk meer; Anne Hae nen een kwartier lang een Engelse tekst gave Elsevier Focus 35, achttiende, geheel vernieuwde druk). „De grote stoomtrek” door C. P. Le wis en A. A. Jorgensen, uitgave Unie boek 85). „Aat Verhoog”, uitgave Van Spijk in Venlo. Bij uitgeverij Elsevier Focus ver schenen de drie eerste delen in de serie „De werelddelen”. De titels zijn „Azië” door Pierre Pfeffer; „Zuid-Amerika". met midden-Amerika en de Antillen, door Jean Dorst en „Afrika” door Les lie Brown. De boeken kosten 59,50 per stuk, doch bij intekening op deze zesde lige serie 55 per stuk. „De Bijbel en het Christendom”, kerngedachten uit 20 eeuwen christelij ke traditie, onder redactie van prof. dr. G. Stemberger. In deze serie van vier delen verscheen het eerste boek onder de titel „Het vroegste Christendom” bij uitgeverij De Haan; prijs ƒ85. Na ver schijning van deel 4 wordt de prijs 100 per deel. „Rondom 1848", de politieke ont wikkeling van Nederland van 1840- 1858, door dr. J. C. Boogman, uitgave Unieboek 36,50). „Storing”, kinder boek door Peter van den Hoven, uitga ve Sjaloom 17,50). Bij uitgeverij De Driehoek versche nen twee boekjes over de ziekten van de hond en de kat en de homeopathi sche behandeling van die ziekten. De boekjes werden geschreven door K. Sheppard en kosten 12,50 per stuk. „Radionica en het subtiele lichaam van de mens” door David V. Tansley, uitgave De Driehoek 12,50). „Alternatieve geneeskunde" door dr. Donald Law, uitgave De Driehoek 24,50). „Milieuvriendelijk van A tot Z”, mi lieuvriendelijke bestrijdingsmiddelen in en rond het huis, door Greet Buch ner, uitgave De Driehoek 12,50). „Geneeskruiden van Suriname”, toe passing in de volksgeneeskunde en in de magie, door Henri J. M. Stephen, uitgave De Driehoek 14,90). „Hoe leer je gezond eten?”, gevari eerd en smakelijk eten zonder vlees, door Marja en Chris van den Berge, uitgave De Driehoek 12,50). .Gids voor de wijnen van Spanje en Portugal" door Jan Read, uitgave Else vier 14,90). „Gids voor de wijnen van Bordeaux" door Pamela van Dyke Price, uitgave Elsevier (f 14,90). „De Telegraaf Belastinggids 1979", samengesteld door J. L. van Hedel, uitgave Teleboek Amsterdam 14,50). Bij uitgeverij Oberon verscheen weer een aantal nieuwe stripboeken: ..Lucky Luke: Ballade van de Daltons” (ƒ6.50): „Agent 327: Dossier Zevensla per" 5,50); „Maccoy: De legendari sche Alexis Maccoy" 5,50); „Kuifje Special Records 4,95). Voorts twee fotoromans in de serié Star Trek. „Waar geen mens eerder is gegaan" en ..Problemer met de dribbels"; prijs per deeltje 4,25. In onze iden die ing. Wij es. Ook maar bij dag van dag- en 10-13.00 IM/MCC 1551 na 735539, van een juffrouw, die zonder geld naar een supermarkt gaat, stotterend en haperend te zien voorlezen; een acteur. Rob Malasch, minutenlang op één plaats onhandig te zien ronddraaien; een actrice, Karina Hol la, langdurig pp haar tenen te zien lopen alsof ze aan het koorddansen is om maar niet te praten over een geprojecteerde film van een danseres, die een kwartier lang met haar hoofd voor de camera staat te wringen. Het liefst zou je weggaan, maar dat kan ook al niet want er staat zoveel aangekondigd, dat het altijd nog beter kan worden en tenslotte ontdek je dat het ge heel gewoon zes keer niks is. organiseert Damiate Pers in samenwerking met reis- en passagebureau Hoyman Schuurman een 7-daagse busreis naar het prachtige HoOg-Sauerland met als standplaats Fredenburg Dit arrangement is speciaal samengesteld voor onze lezers Helaas moeten we personen, die slecht ter been zijn of hartklachten hebben, deze reis ontraden, in verband met het heuvelachtige terrein REISSOM: f 425,-<p pvoor 1 -persoonskamers - beperkt in aantal f 40,- p p extra AKKOMMODATIE: 2-persoons kamer met douche of bad en toilet in een eerste klas pension Busvervoer Haarlem-Fredeburg v v.volledige verzorging met lunchpakket op heen- en terugreis, consumptie op heen- en terugreis, reisleiding. verzekeringen Dagtocht naar de mooie stad Kassei, 2 middagtochten door Sauerland, wandelingen, kegeltoernooi. spelavonden (stoelen, kwis. kienen) Sauerland ligt plm 390 km van Haarlem verwilderd De bus vertrekt maandagmorgen om 7.30 uur vanaf het Damiate-gebouw in de Waarderpolder en om 7 50 uur vanaf de parkeerplaats Sportfondsenbad Terugreis op zondag 4 maart 1979 U bent om plm. 7.15 uur ’s avonds terug in Haarlem Het is jammer omdat de gemiddelde Nederlander weinig kennis draagt van het gedrag van veel land genoten in de archipel tij dens de Japanse bezet tingstijd en hun vaak bit tere beproevingen, maar het is vooral ook jammer omdat het hem meer in zicht zou kunnen geven in de ontwikkeling van het Indonesische nationalis me en de vaak als onbe grijpelijk ervaren blind heid ten aanzien van die ontwikkeling van Neder landers in Indië", onmid dellijk na de bezetting. Het is daarom een goe de zaak, dat over het Indië van toen wordt gepubli ceerd en dat de ervarin gen van hen voor, tijdens en na de Japanse bezet ting in Indië, de aandacht krijgen die ze verdienen. Maar vanuit dat per spectief is ook duideijk. dat dergelijke publikaties ruim dertig jaar na dato, een grote verantwoorde lijkheid leggen op de schrijver, en een sterk vermogen tot analyse en consistentie vereisen. Aan dit alles ontbreekt het in J. de Kadts derde deel van zijn politieke herinneringen: „Jaren die dubbel telden, politieke herinneringen uit mijn „Indische” jaren." De Kadt arriveerde vlak voor de Japanse in val in Indië, verbleef ge- durende de daarop vol gende bezettingsjaren in diverse kampen en ver trok na de Japanse capi tulatie en het „herstel" van de Nederlandse orde weer vrij snel naar Neder land. Het was de eerste keer dat de schrijver in Indië kwam en hij was zoals hij zelf meedeelt, niet of nau welijks het Javaans, Ba- hasa of Maleis machtig. Het is tegen deze achter grond nogal verbijsterend om dan kennis te nemen van de stelligheid waar mee De Kadt insiders als bijvoorbeeld Wertheim en Spoor al snel de les leest en hen verwijt dat zij het maatschappelijke en poli tieke krachtehveld in In donesië verkeerd inschat ten. Blijkens zijn „Jaren die dubbel telden” bestaat voor De Kadt de mens heid uit drie categorieën, domoren (iedereen die zijn opvattingen niet deelt), weifelaars (ieder een die niet onmiddellijk zijn opvattingen deelt) en tenslotte het heldere, competente, intelligente en beschaafde deel der natie, met andere woor den de categorie die het eens is met De Kadts op vattingen. Maar de irritante blaas kakerij die hiervan het ge volg is, is niet wat het meeste stoort. Wat echt Voor veel Nederlanders is de Japanse bezetting stijd in het toenmalige In dië. een tamelijk onbe kend gegeven, dit vaak tot verdriet en bitterheid van de duizenden die on der die bezetting hebben geleden. De oorlogsjaren in Indië krijgen, althans in de geschiedschrijving waarvan de meesten tij dens hun schooljaren kennisnemen. slechts fragmentarische aan dacht. Dat is jammer om meer dan een reden. „Van onze correspondent op aarde" door Boudewijn van Houten, uitgave Manteau Marginaal 5,90)' „De krekels”, gedichtenbundel door Jaak Brouwers, uitgave Manteau 14,90). „De laatste generatie is er nog hoop voor de toekomst?", door Ha) Lindsey in samenwerking met C. C. Carlson, uitgave Novapres (tweede druk). „Overpeinzingen” van keizer Mar cus Aurelius Antonius, uitgave De Driehoek 17,50). Bij uitgeverij Meulenhoff Nederland en Nijgh Van Ditmar verscheen het vijfde deel in de reeks Verzameld Werk van Marnix Gijsen waarin opgenomen: Zelfportret, gevleid, natuurlijk: De leerjaren van Jan-Albert Goris; Auto biografie; Curiosa; Flandriana; Neder land-Vlaanderen cultureel; Odysseus achterna; Varia en Literaire kroniek. De reeks bestaat uit zes delen en kost 495. „Operatie hart" en „Wijkzuster", twee verpleegsterromans in één band, door Lucilla Andrews, uitgave Hollan- dia 24,90). ..Kalahari", roman door Henry Ko- larz, uitgave J. H. Gottmer (ƒ29,90). „Ontdek het zelf", verhalen en ge dichten samengesteld en toegelicht door An Kesseler-Van der Klaauw, uit gave J. H. Gottmer 26,50). De Utrechtse uitgeverij Reflex is met ëen nieuwe serie van start gegaan on der de naam Novellen-reeks. De schrij ver Jaap Harten beet het spits af met zijn novelle „De pruim van Mae West en de Kop van Jut": prijs ƒ7.50. „Ademkristal". gedichten van Paul Celan, vertaald en toegelicht door A. Nypels. uitgave L. J C. Boucher 24.50). „De hemel kan wachten", roman door Leonore Fleischer, uitgave Bruna 5,75, Zwarte Beertjes-serie). „De val van Bas P". detective door Koos van Zomeren, uitgave Bruna 5,75, Zwarte Beertjes-serie). „Het Guinness muziekboek", de we reld achter het podium, records en curi ositeiten in de muziek, samengesteld door Ceha en Robert Dearling. uitgave De Haan 35). „Kunst en kunstbedrijf. Nederland 1914-1940" (Nederlands kunsthistorisch jaarboek 1977, deel 28), uitgave Fibula- Van Dishoeck. prijs 135. „Tekenen dat het gedrukt staat", 500 grafiek in Nederland door Ad van der Blom, uitgave Kosmos (j 49,50) „Het fotoboek" door Dick Boer, uit stoort in De Kadts boek is het feit, dat hij nergens verder komt dan wat anecdotische prietpraat. „Jaren die dubbel telden" is een aaneenschakeling van loshangende erva- ringsfeitjes, van ontmoe tingen met tientallen men sen die door De Kadt even worden vermeld, al dan niet in korzelige of afkeu rende zin, afhankelijk van de categorie waarin be trokkene wordt geplaatst. Af en toe wordt het ge babbel onderbroken voor het spuien van enige ran cune met betrekking tot gebeurtenissen voor of na De Kadts Indische tijd. Zelfs het verslag van zijn verblijf in verschil lende Japanse kampen onderscheidt zich niet. Ook hier weer is in de geschetste gebeurtenissen De Kadt het onverander lijke en pedante middel punt. Het moeten geen ge makkelijke jaren zijn ge weest, ook niet voor De Kadt, maar daaraan wordt nauwelijks gerefe reerd. Wat gesprekken, oppervlakkige karakteri seringen en een opsom ming van lessen die hij aan mede-kampbewoners geeft, daarmee moet de lezer het maar doen. Het feit tenslotte, dat in „Jaren die dubbel telden" praktisch elke datering ontbrekt, bronvermelding een onbekend gegeven is, maakt de kritiek slechts compleet. De Kadt heeft in zijn boek „De Indonesische tragedie" eens gesproken over het „treurspel der ge miste kansen”. Welnu, bij na profetisch, heeft hij zo veel jaar geleden daar mee dit derde deel van zijn politieke herinnerin gen, treffend omschre ven. eerst werd gebruikt. Let wel. de naam. 't genre bestond al”. Zoveel materiaal verzamelde Dries Krijn, dat een complete uitgave van zijn Revue-spitwerk onbetaalbaar is. Daarom vroeg De Walburgpers, de uitgever waar bij het boek zal verschijnen (en die zeer veel uitnemend historisch materiaal op toneelgebied in zijn fonds heeft, waaron der als meest recente het boek Eduard Verkade) of Krijn er mee accoord ging dat alleen de historie van de Revue in Neder land dus zonder het Franse voorspel ge bruikt zou worden. Ss ■F x E- X z x v f X X X x x-y..

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 9