Prof-zaaltoernooi GEPINGEL OM PIER TOL VU C-Haarlem gestaakt x Goklust beloond MANCHESTER CITY GING AF buitenlands voetbal I rjC in Leiden een flop Toernooizege Telstar-jeugd I toto-lotto X X X s Happel: Harelbeke 1|| OPKOMST EN SPELPEIL VIELEN TEGEN Engeland Spanje West-Duitsland X I 3 1 9 9 fi Fi I F I UARI s II MAANDAG 1 I' SMfflEF Uilkema en Pol ZO vielen buiten h. WK-selecties teerd NAC-PEC FC Twente-FC Utrecht. Volendam-MVV (Van onze sportredactie) Vitesse-FC Den Haag FC VVV-AZ’67 PSV-Haarlem G.A. Eagles-Ajax i* vxiuii uuuvi ivxuxug vuil a ai v/ovmai, uv hulptrainer die tot hoofdtrainer werd Piet Tol: .twistappel. Heerenveen-De Graafschap FC Dordrecht-SVV 53,20 51,10 179,50 34,80 10,17 1,30 (Van onze sportredactie) HAARLEM. In tegenstelling tot Nederland en België, waar de voetbal- compeitie vanwege de slechte terrein en weersomstandigheden werd afge last, gingen in Engeland de meeste wedstrijden die in het teken van de FA-cup stonden wel door. Grootste verrassing was de nederlaag van Man chester City tegen derdedivisieclub Shrewsburry. In West-Duitsland ver anderde niets aan de kop van de rang lijst, doordat de drie duels, waarbij topploegen waren betrokken, werden afgelast. 400.000 gulden voor het verlies van Tol, die volgens Volendam-penningmeester (Van onze sportredactie) ZAANSTAD. De arbitragecom missie van de KNVB behandelt op 19 FC Groningen-Veendam FC Vlaardingen- FC Den Bosch Uitgerekend dat ogenblik had een aantal jeugdige toeschouwers uitgeko zen om bezit te nemen van het speel veld, waar ze vervolgens zelf een partij tje gingen spelen om de verveling te De scheidsrechter vond het niet ver antwoord om verder te laten spelen, omdat de kans op blessures op het keiharde veld te groot was geworden. Haarlem-trainer Barry Hughes na af loop: „Op steeds meer punten ver dween de sneeuw, waardoor de ijslaag op het veld aan de oppervlakte kon komen. De spelers hepen schaafwon den op en haalden hun huid open aan ijspieken. De situatie was te gevaar lijk”. werd bijzonder weinig gescoord dit weekeinde. Uit acht wedstrijden kwamen niet meer dan 13 doelpunten, waarvan er in de wedstrijd Real Socie- dad-Burgos (4-1) vijf werden gemaakt. Eindstand: Real Madrid 17-25, Gyon 17-24, Las Palmas 17-22, Atletico Ma drid 17-21 en Barcelona 16-20. Na eerst impulsief te hebben verklaard dat hij zijn schaatsen nu gaat opbergen, blijkt Sies Uilkema enige tijd later de handdoek nog niet in de ring te hebben gegooid. „Ik ga nu erg veel wedstrijden rijden, want ik wil laten zien dat ik wel Eindelijk verlost van rugklachten werd Sies Uilkema in bijna iedere wedstrijd geconfronteerd met materiaalproblemen. Zijn ijzers bleken niet bestand tegen de krachtexplosie op de eerste meters na de start Zeven paar schaatsen werden door hem versleten en zaterdag gingen de schoenen aan flarden op de eerste 500 meter. (Van onze sportredactie) HEERENVEEN. Naast de hegemonie van Hilbert van der Duim en Miel Go- vaert (respectievelijk bij de all-rounders en sprinters) vielen de matige verrichtin gen van Wim Pol en Sies Uilkema in het oog bij de Nederlandse scbaatskampioen- schappen, die het afgelopen weekeinde in Heerenveen werden gehouden. Wim Pol, die vorige week nog verraste bij de Euro pese kampioenschappen met een zevende plaats, viel nu met zijn vijfde plaats bui ten de prijzen en de WK-ploeg. Sies Uilke ma, die twee jaar geleden nog te boek stond als het grote sprinttalent van Ne derland, moest slechts met een zevende plaats genoegen nemen. degelijk bij de top behoor. Ze zullen nog van me horen”. Het lijkt erop, dat Wim Pol de eerste tol heeft moeten betalen voor zijn geweldige mentale instelling die hem de afgelopen maand in staat stelde tot indrukwekkende krachtsinspanningen te komen. Zelf zegt hij: „Ik Deventer was een geweldige bele venis voor me en ik had geen tijd om te herstellen. Ook geestelijk niet. De vorige week zei ik a tegen mijn vriendin, dat ik in Heerenveen niet zo gemotiveerd zou rij den”. Coach Van ’t Oever: „Wim Pol stelde er zelf prijs op om zich geheel voor te berei den op de wereldkampioenschappen voor junioren, die over vier weken in Grenoble worden gehouden. Daar behoort hij tot de favorieten. Nu is het beter dat hij wat rust neemt Het is de laatste tijd met hem ook wat erg snel gegaan. Hij heeft verschrikke lijk veel doorgemaakt, vooral in Deventer. Eigenlijk is Wim Pol nu teruggekeerd op de plaats waar hij behoort te staan. Daar om kun je volgens mij ook niet van een teleurstelling spreken”. De strijd om de Nederlandse schaatsti- tels, is ernstig ontsierd geweest door vele valse starts. Niet minder dan 150 keer werden gedurende deze twee dagen rijders en rijdsters door de starters teruggescho ten. Debet aan deze onverwachte verlen ging van het toernooi was de nieuwe start procedure, die steevast door de starters in binnen- en buitenland wordt gehanteerd. „We moeten nu eenmaal”, vertelde star ter Mulder die met Sake Santema tijdens de schaatsinterland Noorwegen-Neder- land in Larvik een cursus had gevolgd. „De rijders moeten zich er maar op instel len. Op deze wijze zullen we pikstarts voorkomen”. VFB Stuttgart 19-26, Hamburger SV 17-25 en Eintracht Frankfurt 19-23. De klapper van bet vijftal gespeelde bekerwedstrijden in Engeland was de uitschakeling van Manchester City te gen Shrewsbury. Al na negen minuten scoorde Paul Maguire de eerste treffer uit de rébound. Een lange tijd kon doelman Joe Corrigan van Manchester toen zijn club voor een grotere achter stand behoeden, maar de kopstoot van Sammy Chapman uit een hoekschop was ook voor Corrigan te machtig. Arsenal had „zowaar” aan 90 minu ten voetbal genoeg om de volgende ronde te bereiken. In de vorige beker wedstrijd had Arsenal meer dan negen uur nodig om Sheffield United van zich af te houden. Notts County was een williger slachtoffer, alhoewel deze tweede-divisieclub zich voor het 2-0 verlies niet hoeft te schamen. Notting ham Forest, de Engelse kampioens- ploeg, had geen moeite met York City: 3-1. De overige twee wedstrijden eindig den in een gelijkspel, zodat er overge- Roda JC-NEC.i.«u....v.. ■'a Feyenoord-Sparta she I suvel ui. 78,501 110,70 53,80 51,50 39,60 40,80 297,OOd 608,00 198,00 150,00 335,00 1 2 3 107,00 49,00 159,00 1,07 147,00 42,50 7,40 87,90 21,80 51,00 110,50 38,80 52,00 47,70 72,50 28,10 58,80 sjxvtS 0697 OSVT DEN HAAG. De vriendschappelij ke wedstrijd tussen de hoofdklasser VUC en Haarlem is gistermiddag na vijftien minuten in de tweede helft ge staakt. De stand was op dat moment 1-1 door doelpunten van VUC-spits Mol en Joop Böckling. aim, ■n. speeld moet worden. Newcastle United- Wolverhampton Wanderers eindigde in 1-1 en Ipswich Town kwam niet verder dan 0-0 tegen Orient. Dit, ondanks het de gehele wedstrijd durende offensief van Ipswich. 9 I 480,00 I 326,00 4,61 6,53 Volendam betwist de rechtsgeldig heid van at door Joop Brand en Volendam-vertegenwoordiger Jan van Linden getroffen akkoord. De Real Madrid bezet weer alleen de eerste plaats in de Spaanse competitie. Vorige week moest Real deze plaats nog delen met Gyon, maar nu is het verschil weer een punt. Real won zijn partij tegen Valencia met 1-0, terwijl Gyon in Barcelona tegen Espanol met een 1-1 gelijkspel tevreden moest zijn. Door dit gelijke spel van Gyon liep Las Palmas iets in; het won met 1-0 van Sevilla. Barcelona verloor met 2-1 van Santander. mdsen 3 7 I) 9 440,00 ü- Wim Pol, die de afgelopen maand sterk voor de dag kwam, moest in Heerenveen genoegen nemen met een vijfde plaats. Dat de heren starters niet altijd even objectief in hun waarneming waren be wees de derde starter, Jan van Gerler, die in Heerenveen het pistool mocht hante ren. In de rit op de 1000 meter van Sijtje van der Lende tegen Joke van Rijssel had hij stellig de latere kampioene moeten diskwalificeren wegens drie valse starts. Van Gerler liet Van der Lende vertrekken en zei later: „Ik meende dat zij precies op tijd in het startschot viel”. (Zie verder tweede sportpagina) LEIDEN. Het zaalvoetbaltoernooi voor profvoetballers in de Leidse Groenoordhal is op een fiasco uitge draaid. Niet alleen waren slechts 2000 van de verwachte 3500 toeschouwers op de wedstrijdenreeks afgekomen; maar ook het peil van de duels en de organisatie vielen bar tegen. Dat alles werd wel het best getypeerd op het moment dat de finale tussen AZ’67 en het team dat voor Anderlecht door ging, moest beginnen. 4ö;öö 138,50 56,00 39,80 54,80 Bayern München versloeg thuis Schalke ’04. De nummers zes en zeven van de Bundesliga hielden elkaar lange tijd redelijk in evenwicht. Een blunder van Wagner deed Schalke echter de das om. Hij tikte de bal in zijn eigen doel. Twintig minuten daarvoor had Karl Henz Rumenigge Bayern al naast Schalke geschoten, dat door Abramc- zik de leiding had genomen. Dit was de eerste overwinning van Bayern Mün chen onder leiding van Pal Csernai, de bevorderd na het vertrek van Guy Lo- rant. Eintracht Frankfurt liet een kostbaar punt achter in Bielefeld bij Arminia. De wedstrijd bleef doelpuntloos, wat Arminia vooral te danken had aan doelman Stein. Derde en laatste wedstrijd in de Bun desliga was de ontmoeting tussen Her tha BSC en FC Nürnberg. De Nurn- bergse FC kon ditmaal niet voor sensa tie zorgen, zoals vorige week tegen (toen nbg) lijstaanvoerder Stuttgart (1-0 overwinning). Hertha, zelf ook niet meer dan een middenmoter, wees Nürnberg de plaats waar het thuis hoort: op de laatste. Dank zij onder andere twee doelpunten van Erich Beer won Hertha verdiend met 4-1. Stand: FC Kaiserslautern 18-26. op de transfermarkt een waarde had van 800.000 gulden. De leiding van AZ heeft beroep aan getekend tegen de straf van Hugo Ho venkamp die naar aanleiding van zijn optreden in de wedstrijd tegen Haar lem voor vier wedstrijden werd ge schorst. Vanavond komt de zaak voor in het KNVB-sportcentrum te Zeist Volgens AZ werd de kopstoot uitgelokt door een overtreding van Haarlem-spe- ler Reuser. De tuchtcommissie van de Europese Voebalunie (UEFA) heeft zaterdag in Zürich Valencia zwaar gestraft. De Spaanse club mag de eerstvolgende wedstrijd in een Europees bekertoer nooi niet in het eigen stadion spelen, maar zal daarvoor een speelveld dat .minstens op 300 kilometer van de eigen thuishaven ligt, moeten opzoeken. Bo vendien werd de club een geldboete van 18.000 gulden opgelegd. De aanlei ding voor deze strafmaatregel lag in de wedstrijd tegen West Bromwich Albion (22 november 1978) in de derde ronde van het UEFA-bekertoemooi. Tijdens het duel werd één van de grensrechters het mikpunt van wangedrag van Spaanse supporters. Zij besproeiden de lijnrechter met een kleverige vloei stof en bekogelden hem met sinaasap pels. De trainer van Valencia, Marcel Domingo, werd voor drie Europese be kerwedstrijden geschorst voor zijn on sportieve gedrag in de return op 6 de cember. Nadat Hans Kraay, trainer-coach van de Amerikaanse profclub Oakland Stompere, eerder twee spelers van Go Ahead Eagles contracteerde, heeft de oud-manager van AZ een derde voet baller aangetrokken en wel de 24-jari- ge Ronald Klinkenberg, centrale ver dediger van FC Dordrecht. Ajax heeft in Split een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Hajuk Split, de tegenwoordige vereniging van de oud- trainer van Ajax Tomaslav Ivic, met 4-2 verloren. Bij de rust leidden de Joegos- laven met 4-0. Voor de Amsterdamse formatie scoorde Ray Clarke beide treffers, een in de 75ste minuut en via een strafschop in de 83ste. De strafcommissie van de KNVB heeft alle eerste-elftalspelers van de zondagvierdeklasser Baarn voor één of meerdere wedstrijden geschorst. Ne gen spelers werden voor één duel uitge sloten, de doelman voor twee wedstrij den. Peter Visee, die de oorzaak is van deze uitzonderlijke uitspraak van de bond, mag tot 1 september niet meer voetballen. In de wedstrijd Baarn-Saes- tum van 5 november diende hij een tegenstander een kaakslag toe. De scheidsrechter was het voorval ont gaan. Geen van de spelers van Baarn wilde de naam van de boosdoener be kend maken, waarop alle spelers vier wedstrijden geschorst werden. Toen de naam Visee even later toch viel, draai de men de straf terug. FC VW heeft op een besneeuwd maar goed bespeelbaar veld van de derde klasser MVC in Maasbree deze club met 7-0 verslagen. Sies Uilkema: „Ik ben ziek van het mate riaal. De schaatsen die ik nu had, liepen steeds naar buiten. Ik kon geen normale slag meer maken, de bochten kwam ik haast niet door. Waar het ook aan mag liggen, in elk geval niet aan mij”. Daar had Henk Gemser trouwens een andere mening over: „Als Sies zich dat afvraagt, wordt het tijd dat hij de oorzaak wel bij zichzelf gaat zoeken. De wijze waarop hij schaatst, is niet goed. Zijr’ techniek is verkeerd. In de trainingen heb ben we dat wel kunnen corrigeren, maai Sies Uilkema is niet bij machte om dat zeil ook in de wedstrijden te doen. OUDENBOSCH. De 33-jarige Ronald Fernandes uit Oudenbosch, jarenlang een bezeten toto- en lotto-invuller, heeft dit weekeinde eindelijk zijn goklust beloond gezien. Fernandes, van beroep graficus, schoot maar liefst 94 keer raak in de toto. Viermaal had hij de 13 kruisjes op de juiste plaats, 28 keer had hij een rijtje van 12 goed en 62 keer had hij een rijtje van 11 goed. Fernandes: „Gokken is mijn hobby. Ik ben eraan verslaafd. Vijftien jaar heb ik gegokt en in al die jaren heb ik wel f20.000 verloren. Dat wil ik wel eens terughebben”. doorbreken. Ze konden ongestraft hun gang gaan; de finale begon pas nadat scheidsrechter Corver en de spelers f van de twee teams de „speeltuin” zelf l hadden ontruimd. Die eindstrijd werd daarna gewon- nen door AZ’67, dat Anderlecht met 5-2 klopte in een partij waarin matigheid troef was. Zoals het hele gebeuren in I het teken van de matigheid had ge staan, want het toernooi voor de prof- clubs was door een aantal oorzaken sterk gedevalueerd. Ten eerste al door het ontbreken van Geels (zijn vrouw was plotseling ziek geworden) en Ren- R senbrink (geen zin) bij Anderlecht, dat weinig spelers had meegenomen naar Leiden dat de hulp van FC Am-1 sterdam moest worden ingeroepen om de selectie aan te vullen. Uit het feit dat dat samenraapsel de finale nog kon halen, kan worden afgeleid dat de pou- le-tegenstanders van Anderlecht (Utrecht, Amersfoort en Telstar; in de ander groep speelden AZ, Amsterdam en Go Ahead Eagles) bepaald niet sterk voor de dag kwamen. Verder bleken de speciale faciliteiten die het toernooi aantrekkelijk hadden moeten maken, niet aanwezig. Zo had de organisatie geen grote doelen kun- I nen vinden en ontbrak ook de boarding J langs de „te stroeve vloer waarop met g een bal als een ballon” (aldus AZ-coach Georg Kessler) moest worden gespeeld. I Allemaal factoren die ertoe bij droegen 8 dat er nauwelijks zaalvoetbal van ni- g veau gespeeld kon worden. De opmer- 5 king van Georg Kessler, die als enige I zijn voltallige selectie had meegenomen f naar Leiden, was dan ook veelbeteke- nend: „Wanner je iets organiseert moet je het natuurlijk wel goed doen”. BRUGGE. Ernst Happel heeft de technische leiding van de Belgische tweedeklasser RC Harelbeke defini tief op zich genomen. „Niet als trai ner”, zei de Oostenrijker gisteravond, „maar als adviseur, want anders heeft Club Brugge juridisch recht van spre ken voor wat betreft die schadeclaim, waarmee ze me nog altijd bang probe ren te maken”. Trainer Norbert Devia- ne blijft derhalve in dienst bij Harel- beke. I BEVERWIJK. Het toekomstteam van Telstar is winnaar geworden van E een zaalvoetbaltoernooi, dat gister- j avond in de Beverwijkse sporthal werd afgewerkt. De Velsense formatie eindigde samen met de jeugdteams van AZ en Volendam op de eerste plaats, maar kwam in het bezit van de toernooibeker door een beter doelge- middelde. De Lichthal, die in de zaalvoetbal- j competitie uitkomt in de eerste klasse, kwam niet verder dan de vierde en I laatste positie. De uitslagen: Volendam-AZ 2-2 (Vo- I lendam w.n.s.), Lichthal-Volendam 2-4, Telstar-AZ 1-3, AZ-De Lichthal 2-1, Telstar-Volendam 3-2, De Lichthal-Tel- S star 2-5. De eindstand: 1. Telstar 3-4 (9- I 7), 2. AZ 3-4 (7-4), 3. Volendam 3-4 (14- S 12), 4. De Lichthal 3-0 (5-11). 58,80 130,00 102,00 85,50 31,70 99.50 70.50 116,00e 52,60 35,00 37,20 43,00 35,00 648,00 47,70 57,00 46,50 42,10 44,80 139,10! 38,30 138:50 2,90 !4ö:öö 63.00 100,00 173,50 55,00! 56,00 114,50 44.00 27,20 64,0«e 56,00 97,00 51,00 33,00 119,00 85,00 st Moment uit het prof-zaalvoetbaltoemooi in Leiden: een duel tussen Van Hanegem en Kamphues tijdens de wedstrijd AZ-FC Amsterdam. februari de affaire-Pier’Tol in Zeist. Deze Volendammer, die dit seizoen uitkomt voor AZ, is de inzet. Hij ging vorig jaar gratis over naar Alkmaar- Zaanstreek, dat hem overeenkomstig een akkoord aantrok in ruil voor o.m. Hans Mol. v oit der club claimt een vergoedingssom van 400.000 gulden voor het verlies van Tol, I Jan Tol tijdens zijn overgang naar AZ Het aantal deelnemers in toto 4 was 148.503, die gezamenlijk 514.537,50 gulden inlegden en een prijzenbedrag van 244.405,31 gulden bij elkaar brachten. De prijzen zijn als volgt: eerste prijs: ƒ97.762,12; tweede prijs: ƒ61.101,33; derde prijs: ƒ85.541,86. De winnende getallen in lotto 4: 13 -17 - 18 - 20 - 23 - 35; reservegetal 37. De inleg was 3.483.92 gulden door 813.588 deelnemers. De prijzenpot bedraagt 1.654.863,90 gulden, waarbij nog komt een jackpot van ruim 116.000 gulden voor de eerste prijs. De prij zen: eerste prijs: ƒ695.404,82; tweede prijs: - 165.486,39; derde prijs: 248.229,59; vier de- en vijfde prijs: 330.972,78. De winnende getallen in de Westduitse lot to: 2 - 20 - 26 - 31 - 33 - 38; reservegetal 35. Winnend in „Spiel-77”: 5407797.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 11