Verrassend knap slot van partij tegen Nikolac met profbond |ue Toptennissers in conflict >p Nationaal record op vijfkamp voor Sylvia Barlag Sterke entree van laatkomer Povah I I Achtste ronde Zware ronde 11 14 15 29 JANUARI MAANDAG 1979 Ig sportief TIMMAN SCHITTERDE MET PROBLEEMZET (Van onze schaakmedewerker) Nikolac: laatste plaats. goed van start Dat de prestaties, over de hele linie, finales nschap •en van ipositie alploeg se keer l en 55- weboer i derde „De situatie is erg duidelijk”, aldus de secretaris van de ITF, de Brit David Gray. „Als spelers als Borg, Connors, Vilas, McEnroe en Gerulaitis weigeren te teke nen, kunnen zij niet uitkomen in de grand- prixtoernooien. Dus ook geen Wimbledon, Parijs of Flushing Meadow voor hen”. Deze eist onder meer dat de spelers een contract tekenen, waarin zes toernooien worden aangewezen, waaronder drie met een laag prijzengeld, die verplicht moeten worden afgewerkt. De sluitingsdatum voor de contracton- dertekeningen was aanvankelijk vastge steld voor december van hët afgelopen jaar, maar is uitgesteld tot 5 maart. Men hoopt voor die datum een compromis te bereiken. Tom Okker en zijn Poolse partner Woj- tek Fibak zijn winnaar geworden van het dubbelspel van het toernooi om de Ameri kaanse kampioenschappen voor profs in Philadelphia. In de eindstrijd versloeg het als eerste geplaatste dubbel de Amerika nen John McEnroe en Peter Fleming met 5-7 6-1 6-3. Okker en Fibak verdienden 13.000 dollar (meer dan 26.000 gulden) aan hun overwinning. LONDEN. Het is heel goed mogelijk dat ’s werelds toptennissers, onder wie Bjorn Borg, Jinuny Connors en Guillermo Vilas, niet zullen deelnemen aan de mees te belangrijke toernooien dit jaar. De spe lers zijn in discussie met de internationa le proforganisatie over de regels voor het grand-prixtoernooiencircuit in 1979. Na een vijf uur durende vergadering in Lon den besloot de internationale tennisfede ratie (ITF) achter de proforganisatie te gaan staan. Ashe, die zaterdag drie en een half uur had moeten vechten om Vitas Gerulaitis buiten de finale te houden, had die krach- tenslopende partij nog duidelijk in de be nen. Hij kreeg van Connors, die ook de betere opslag had, nauwelijks een kans naar het net te komen. had, is een speler gebleken die wel dege lijk een rol gaat spelen in de strijd om de eindzege. Het winnen van zijn achterstallige partij tegen de sterke Zweed Lind, was er een bewijs van, wat hij nog eens benadrukte met een triomf op de Deen Berg. Zondag werd het met Frans Borm weliswaar remi se, maar de Amsterdammer behoort toe vallig ook bij de favorieten. Van Geet blijft het ook uitstekend doen en klopte de Am sterdammer Straat die nu uit het leidende Sylvia Barlag legde met 12.20 bij het kogelstoten een goede basis voor haar record op de vijfkamp. peloton dreigt terug te vallen. Leiders zijn nu Van Geet met 37: punt en nog twee duels te beslissen voor Povah, Lind en Borm met 37: en nog één duel te beëindi gen. Braziliaan Miranda hem met 47: punt vol gen. Harry Lips verloor hier van Miranda maar kwam door zijn zege op Westerveld op 2‘A punt en neemt een positie in de middenmoot aan. P. Holscher heeft gepro beerd in groep IA het geschonden Zaanse blazoen wat op te poetsen. Geheel gelukt is het hem niet maar het feit dat hij er twee afgebroken partijen aan overhield tegen Hauwert (Hoorn) en Blijstra (Amsterdam) bewijst in elk geval dat het hem aan vecht lust niet heeft ontbroken. Bovendien zal hij na beëindiging van deze beide gevech ten niet geheel met lege handen huis waarts keren. Ook de Beverwijker Lode- weges kreeg hier twee afgebroken partijen bij zodat er in deze groep nog volop werk aan de winkel is. De Haarlemmer Kuypers blijft zich uitstekend weren in 2A waar hij naast een nog te beslissen duel met Otash- leaski (Leeuwarden) al de volle winst bin nenhaalde tegen de Chileen Garcia. In 2B boekte Hans van Nieuwenhuizen een zege op de oud-Haarlemmer Joop van den Berg. De schaker uit Driehuis lijkt nog volop mee te zullen tellen voor een hoge eindklassering. Het zelfde geldt voor Lips sr. (Haarlem) die in groep 4 zelfs 17: punt op de scoretabel bijboekte. De Beverwij ker De Brie volgde hier dit goede voor beeld. Dzindzindasjvili bereikte natuurlijk weer snel remise. Ditmaal waren 17 zet ten voldoende tegen de Brit Miles die de indruk geeft niet meer in een hoge eind klassering te geloven. Bij Ree-Andersson stelde de Zweed zich weer op zijn bekende defensieve wijze op met al het materiaal op de laatste drie rijen. Daardoor kreeg Ree wat ruimtelijk overwicht en enige tijd een gevaarlijke voorpost op e5. Andersson speelde erg omzichtig en kwam bij het afbreken tot een positie die duidelijk op een vredig slot wees. Het duel werd voor de tweede maal afgebroken. Zonder verder spelen werd later remise gegeven. Hübner mocht misschien ge dacht hebben tegen Nikolac een walk-over te hebben maar dat pakte toch even an ders uit. Het was juist de Joegoslaaf die zoals al vaker dit toernooi lange tijd min stens op gelijkspel kon bogen maar tegen de tijdcontrole, waar hij altijd met klok- moeilijkheden kampt, weer wat moest te rugnemen. Zijn positie was in deze fase duidelijk afgebrokkeld. Toch zat er voor beide spelers ’s avonds niet meer in de remise. Garcia-Hort werd een positionele strijd met iets beter spel voor zwart maar de Cubaan speelde het taktisch uitstekend tegen. Toch kreeg ook Hort enkele proble men. Een tijdnoodduel resulteerde laat op de avond in remise. Jan Timman heeft de strijd tegen Poloe- gajevski niet geschuwd en dat was iets waarvoor het talrijke publiek was geko men. Bovendien gaf hij de aanwezige sup porters lange tijd hoop op een fraaie over winning maar tegen de tijdcontrole liep er toch wat fout in de Nederlandse machine. De sterk tegenspelende Russische groot meester vond een afwikkeling die hem bij het afbreken twee lichte stukken voor de toren bracht en dat hield in dat de bakens waren verzet. Niet Timman maar Poloega- jevski had winstkansen. Het was de Rus wel toevertrouwd het voordeel tot winst uit te bouwen. Sosonko riep tegen Gaprindasjvili nog al wat spanningen op die hun hoogtepunt bereikten bij de doorstoot van de c-pion naar c6. De oud-wereldkampioene kwam voor grote problemen te staan maar wist zich tot de tijdcontrole toch goed te hand haven waarbij ook Sosonko wel degelijk bedacht moest blijven op agressieve daden van Gaprindasjvili. Daartoe gaf Sosonko haar in de avonduren geen ruimte meer en won vakbekwaam. Programma voor morgen: Ree-Miles, Timman-Anderson. Hübner-Dzindzindasj- vili, Sosonko-Poloegajevski, Garcia-Nilo- lac en Hort-Gaprindasjvili. TJERK DE JONG Améri- hoogst indigde nes bij f. Voor es jaar i outsi- Dubois lengte itldéal e Lefè- tkir du sseerde e grote lie fout F strijd n wer- lorprijs): 2. nr. 13. Ombre bedroeg man die het hoogtepunt van dit weekeinde vormde. Er was een duidelijk remise-eind- spel ontstaan maar Timman, die de directe winstgang vermoedelijk gemist had, speel de zoals anderen voor hem al hadden gedaan nog wat door tegen Nikolac. Beide voorgaande ronden had Nikolac afgebro ken duels tegen Andersson en Miles in tweede zitting op een haar na niet remise kunnen houden, tegen Timman leek er geen beletsel meer. Zich zeker wanend van de winstdeling liet Nikolac zich in op een wandeling naar verre streken met zijn belangrijkste monarch. Ver van huis en haard verraste Timman Nikolac’s thuisfront onaangenaam met een probleemzét, een compositie gelijk (Loper a6-fl), een stukof- fer dat aangenomen moet worden maar regelrecht verliest. Bij weigering zou het resultaat hetzelfde zijn. Een slot dat onge twijfeld de geschiedenisboeken zal halen en zo verrassend mooi is dat het een toe kennen van een schoonheidsprijs waard is. Connors heeft de eerste prijs van 80.000 gulden in minder dan twee uur binnen gehaald. Hij was duidelijk sterker dan Arthur Ashe, die hij voor het laatst had ontmoet in de eindstrijd op Wimbledon in 1975. Jimmy Connors heeft in het enkelspel Arthur Ashe in drie sets verslagen: 6-3,6-4, 6-1. a) Jean 2. Idé- èvre, 3. echère. I, 16.50, :e par- id, viel Neder- ;e wed- slagers irijsge- snijder lut. De le, iets no liep derlan- :omen. Zweifel iden, 2. ti en 3 lel) op Erwin Deense d na de tse van vereld- ama- uur 10 Stam- Muller Ita) op 14. Terwijl in Europa de atleten zich voorbereiden op de Europese indoorkampioen schappen van volgende maand, is aan de andere kant van de aarde het buitensei zoen voor degenen, die binnen niet aan de bak komen, al in volle gang. De Roemeense Natalia Marasescu verbeterde dit weekeinde in Auckland (Nze) het wereldrecord op de mijl tot 4.22.1. Het oude record stond met 4.23.8 al op haar naam. De Fin Pentti Sinersaari leverde een uitstekende prestatie bij het speerwer pen. Zijn worp van 93.84 meter was slechts 74 centimeter verwijderd van het wereldrecord. In topvorm verkeren momenteel ook John Walker (hij won de 1500 meter in 3.45.9) en de Noorse Grete Waitz. Zij was op haar specialiteit, de drie kilometer, niet te verslaan: 8.44.1. Tijdens de eerste indoorwedstrijd in Oost-Duitsland leed Marlies Göhr-Olsner een verrassende nederlaag op de sprinttweekamp. De tweemaal 60 meter werd gewon nen door Marita Koch (7.34 en 7.20 seconden). Ilona Slupianek stootte de kogel voor de derde keer binnen een paar dagen over de 21 meter. In Senftenberg kwam ze tot 21.23 meter. - In San Francisco stootte Al Feuerbach de kogel naar 20.17 meter en won Houston McTear de vijftig meter in 5.76 voor Harvey (5.83) en Edwards (5.86). De Amerikaanse Jan Merrill zorgde in New London voor een nieuw wereldre cord op de twee mijl. Zij liep, in een race met negen manlijke concurrenten, een tijd van 9.31.7. 5 .t - Uitslagen: 7e ronde: Garcia-Ree remise; Hort- Sosonko remise; Gaprindasjvili-Hübner 0-1; Ni- kolac-Timman 0-1; Poloegajevski-Miles remise; Dzindzindasjvili-Andersson remise 8e ronde: Ree-Andersson remise; Miles-Dzindzindasjvili remise; Timman-Poloegajevski 0-1; Hübner-Ni- kolac remise; Sosonko-Gaprindasjvili 1-0; Gar cia-Hort remise. Stand na 8 ronden: 1. Poloega- jevski 57a; 2-4 Hübner 5, Sosonko 5. Andersson 5; 5-6. Miles 4‘ré, Timman 47:; 7-10. Dzindzindasj vili 372, Garcia 3‘/z, Hort 3*/2, Ree 3*/2; 11. Gaprin dasjvili 27i; 12. Nikolac 2. Indoorseizoen versum: :a Baker ;euw Jr), 40, 2.20, nmeltje, PARIJS r) 2.53.3 I pl 7.20, CRKAM- del (J. de >lann, 3 ,pp 19.10 i Penny er (A. H 3. Obre 30 kopp wald, O. is Alkes- 3. Olym- 70 kopp n Rara. Bouw- ter Star, gestart: HAIRO- A. van Maarten rio 95.00. en Jello, j. A. van 3. Nerva. itart Ozo lores(P 3. Nellie 12.20 trio NOVER- .eeuwenl 10 pi 1.40 ron D en .OMZET stander te omzeilen. Niettemin was het betere spel van Timman die door een zwakke zet van de Joegoslaag (Dd4) een pion kon winnen. Toch leek bij het afbre ken het realiseren van de winst problema tisch te meer toen de Nederlander bij voortzetting op de 43ste zet een pion van f4 naar f3 doorschoof. Zoals vermeld kwam er nog een schitte rend slot waaraan weliswaar de moedige Nikolac zijn medewerking moest verlenen maar daarom niet aan schoonheid inboet te. Nadat Nikolac zich had laten verleiden de koning van b4 naar a5 te spelen ont stond de volgende stelling: Nikolac (wit), Koning a5, Paard d2 en pionnen op e3, f2, g4 en h3. Timman (zwart), Koning d5, Loper a6 en pionnen op e4, e5, f3, g5 en h4. De nu beslissende sleutelzet die tot in lengte van jaren bekend zal blijven was La6-fl en zwart wint op alle fronten! In een Siciliaanse partij demonstreerde Hübner tegen Grapindasjvili weer eens iets van zijn grote strategische bekwaam heid. Weliswaar hield de in verdrukking komende Russin het tot de tijdcontrole vol maar toen was haar stelling min of meer een ruïne geworden waarbij een vol stuk de mist in was gegaan. Miles heeft in een Grünfeld-Indische partij lange tijd het beste spel gehad tegen Poloegajevski. De Rus moest bijzonder op zijn hoede zijn tegen de Brit die kennelijk van zins was eindelijk eens iets groots te presteren. Nu is Poloegajevski niet het type die alles maar over zich heen laat komen. Weliswaar kreeg Miles de uit deze opening voortkomende bekende pionnen meerderheid op de damevleugel maar vin dingrijk tegenspel deed Poloegajevski vei lig de remisehaven binnenvaren. Daar wa ren Hort en Sosonko na een Nimzo-Indis- che openingsbehandeling al enige tijd aan gekomen. Dat viel wat tegen omdat Hort eigenlijk wat had goed te maken na zijn verlies in de vorige ronde tegen Hübner. Kennelijk is de Tsjechoslowaak niet in zijn beste doen en ziet het niet helemaal meer zitten. Het toppunt van luiheid kwam evenwel tot stand in de partij Dzindzin dasjvili-Andersson waar 8 zetten voldoen de waren voor het tekenen van remise. Omgerekend in geld voor een niet-prijs- winnaar betekent zo’n resultaat het incas seren van 75 gulden hetgeen neerkomt op een slordige tien gulden per zetCarcia- Ree bracht wel wat beter spel voor de Nederlander maar beslissend voordeel kon hij er toch niet uithalen. Remise na 49 zetten. UITSLAGEN 5E RONDE: Reservemeester groep A: Lind-Lee 1-0; Straat-v. Geet 0-1; Berg- Povah 0-1; Borm-Lundquist remise; Zrinscak- Vlam 0-1. reservemeestergroep B: Björk-Law remise; Ballon-Drumev 0-1; Dieks-Vogel 0-1; Mi- randa-Lips 1-0; Westerveld-da Silva 1-0. Groep IA: Stuifbergen-Lodeweges afgebroken; Hau- wert-Holscher afgebroken; Blijstra-Berlacki re mise; Apking-Gelpke remise; De Zwart-Ma- nouck remise. Groep 1B: Boom-Geerlings 0-1; Belamaric-Delamarre remise; Branicki-Watson remise; Spoden-Noorlandt 1-0. Groep 2A: Mul- der-Mondria 0-1; Bührs-Larsson 1-0; Rakhorst- Pike 1-0; Otashleaski-Kuypers afgebroken; Gar cia-v. Eybergen 0-1. Groep 2B: Roosendaal-Kei- zer 1-0; Bolle-’t Hart afgebroken. Knutsson-Spaans 1-0; v. Nieuwenhuizen-v.d. Berg 1-0; Oving-Greben 0-1. Groep 3: Aatolai- nen-Overath 1-0. v.d. Gaag-Pagel 1-0. Nothnagel- Franssen 1-0; Kerkmeester-Imhof remise. Groep 4: De Raad-Herfst remise; Lips-v. Eist 1-0; v. Tuyl-Martinez 1-0; Rose-Kastelein remise; De Brie-Lems remise. Groep 5A: Escudero-De Haas 0-1; Tagnon-Harms 1-0; Wijker-Grapendaal 0-1; Pannenbacker-v.d. Bos 0-1; v.d. Berg-Roos 0-1. Groep 5B: Duin-Bronneberg remise; Seesink- Spate remise; Maat-Arias remise; Boersma-v. Driel 0-1; Kaschte-De Haas 0-1. UITSLAGEN 6E RONDE: Reservemeester groep A: Lee-Vlam 1-0; Lundquist-Zrinscak 0-1; Povah-Borm remise; v. Geet-Berg afgebroken; Lind-Straat 0-1. Reservemeestergroep B: Law- Da Silva 1-0; Lips-Westerveld 1-0; Vogel-Miranda remise; Drumev-Dieks afgebroken; Björk-Bal- lon remise. Groep IA: Lodeweges-Manouck af gebroken; Gelpke-De Zwart afgebroken; Berlac- ki-Apking remise; Holscher-Blijstra afgebroken; Stuifbergen-Hauwert remise. Groep 1B: Geer- lings-Noorlandt remise; Watson-Spoden afge broken; Delamarre-Branicki afgebroken; Dub- beldam-Belamaric remise; Boom-Cieraad uitge steld. Groep 2A: Mondria-v. Eybergen remise; Kuypers-Garcia 1-0; Pike-Otashleaski 0-1; Lars- son-Rakhorst remise; Mulder-Bührs 1-0. Groep 2B: Keizer-Greben 0-1; v.d. Rere-Oving 1-0; Spaans-v. Nieuwenhuizen afgebroken, i Ha, Knutsson 0-1; Roosendaal-Belle 0-1. groep 3: Overath-Imhof remise; Nuyen-Kerkmeester af gebroken. Pagel-Nothnagel 0-1; Aatolainen-v.d. Gaag 0-1. Groep 4: Herfst-Lems remise; Kaste- lein-De Brie 0-1; Martinez-Rose 1-0; v. Elst-v. Tuyl 0-1; De Raad-Lips remise. Groep 5A: De Haas-Roos remise; v.d. Bos-v.d. Berg remise: Grapendaal-Pannebacker 1-0; Harms-Wijker 0- 1; Escudero-Tagnon 1-0. Groep 5B: Bronneberg- De Haas remise; v. Driel-Kaschte 1-0; Arias- Boersma afgebroken; Spate-Maat 0-1; Duin- Seesink uitgesteld. In het duel Nikolac-Timman was de Joegoslaaf er op uit zo snel mogelijk de theoretische paden te verlaten om de gro tere kennis op dit terrein van zijn tegen- Het verloop van de partij Nikolac-Timman, uit de 7e ronde, was als volgt: Wit: J. Nikolac (Joegoslavië) Zwart: J. Timman (Nederland). 1. Pgl-f3 Pg8-f6, 2. b2-b3 g7-g6,3. Lcl-b2 Lf8-g7, 4. g2-g3 d7-d6, 5. d2-d4 b7-b5,6. Lfl-g2 Lc8-b7, 7. Pbl-d2 Pb8-d7', 8. 0-0 c7-c5, 9. c2-c4 b5xc4, 10. Pd2xc4 0-0, 11. d4xc5 d6-d5,12. Pc4-e5 Pd7xc5,13. Tal- cl Pf6-e4, 14. b3-b4 pc5-e6, 15. Pf3-d4 Dd8-d6, 16. Pd4xe6 Dd6xe6, 17. Pe5-d3 Lg7xb2, 18. Pd3xb2 Tf8-c8, 19. Ddl-d4 De6-a6, 20. Pb2-d3 Da6xa2, 21. Lg2xe4 d5xe4, 22. Pd3-c5 Lb7-c6, 23. e2-e3 Da2-d5, 24. Dd4xd5 Lc6xd5, 25. Tfl-dl e7-e6, 26. Pc5-d7 Kg8-g7, 27. b4-b5 Ld5-b3, 28. Tclxc8 Ta8xc8, Tdl- al Tc8-c7, 30. b5-b6 a7xb6, 31. Pd7xb6 Tc7-c6, 32. Pb6-d7 g6-g5; 33. g3-g4 Tc6-c7, 34. Pd7-b6 h7-h5, 35. h2-h3 h5-h4, 36. Tal-bl Tc7-c3, 37. Pb6-d7 Lb3-d5, 38. Pd7-b6 Ld5-c6, 39. Kgl-g2 f7-f5, 40. Tbl-b4 Kg7- f6, 41. Tb4-c4 Tc3xc4, 42. Pb6xc4 f5-f4, 43. Pc4-d2 f4-f3s aanvechtbaar. 44. Kg2-fl Kf6-e5, 45. Kfl-el Ke5-d5, 46. Kel-dl Lc6-b5, 47. Kdl-c2 Lb5-d3s, 48. Kc2-c3 e6-e5, 49. Kc3-b4 Kd5-c6, 50. Kb4-c3 Kc6-c5, 51. Pd2-b3s Kc5-d5, 52. Pb3-d2 Ld3-a6, 53. Kc3-b4 La6-b7, 54. Kb4-b5 Lb7-c8, 55. Kb5-b4 Lc8-a6, 56. Kb4-a5 La6-fl. In de B-groep kwam leider Law met zijn naaste volger, de Zweed Björk remise overeen om vervolgens tegen de toch wel wat zwakke Braziliaan Da Silva de draad van de overwinning weer op te pakken. Met 57: punt is hij nog steeds onbetwist heerser in een groep waar Björk en de ^iiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiniiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiim^ id: 1. Clark- Sercu- en-Frits arstens- djf ron- punten. >f meer ibinatie met 26 i Afgebroken partijen voorgaande speel dagen: groep IA: Lodeweg-De Zwart 0-1, Gelpke-Blijstra remise; groep 1B: Noor- landt-Branicki 0-1. en Ne- ledaille ischap. ormale Idkam- >ts met ormaal jrdeeld !-derde iterdag i en bij ongun- n veld- middel ijk een op het ienom WIJK AAN ZEE. In het Hoogovens- schaaktoernooi is de strijd volop losge brand. Nadat zaterdag Timman, zich door een spectaculaire overwinning in tweede zitting op de Joegoslaaf Nikolac naast Andersson en Poloegajevski aan de kop van de ranglijst had gewerkt wist ook de Westduitser Hübner met een zege op Ga prindasjvili de top te bereiken. Vier spe lers bij het ingaan van de achtste ronde op kop met Sosonko en Miles op slechts een halve punt achterstand. Onder grote belangstelling vond zondag de van spanning bol staande achtste ronde plaats met opnieuw bijzonder helder en deskundig commentaar van Bouwmees ter. In liefst vijf partijen was een tweede zitting nodig. Poloegajevski kwam met winst als de grote winnaar te voorschijn en voert opnieuw de ranglijst aan. Anders son, Hübner en Sosonko zijn op een halve punt achterstand zijn naaste concurren ten. Het was in de 7e ronde vooral de sensa tionele slotfase in de partij Nikolac-Tim- De voor de schaakclub Heemstede uitko mende Bloemendaler Van den Bos, hand haafde zich in 5A op kop na een winst- en remisepartij terwijl de Beverwijker Gra- pendaal met twee volle punten zich volop in de slag heeft gemengd. Prettig lijken in 5B de vooruitzichten te worden voor Van Driel die tot tweemaal toe het zoet der overwinning smaakte. 1 man die volgend jaar in Groningen een wielerzesdaagse organiseert, ziet name lijk mogelijkheden om de nieuw te bou wen baan in de Martinihal aan te passen voor indooratletiek. Msschien wordt het dan mogelijk voor Nederlandse atleten om in eigen land tot topprestaties te komen. Het aantal werkelijk goede prestaties bij de senioren bleef dit weekeinde be perkt tot twee. De eerste daarvan werd zaterdag geleverd door de Amsterdam se Sylvia Barlag tijdens de nationale meerkamptitelstrijd. Op de vijfkamp verbeterde zij haar eigen nationale re cord van 4318 tot 4431 punten. Zij had dat nieuwe totaal vooral te danken aan haar 12.20 m bij het kogelstoten. Er zit echter nog meer in, want Sylvia Barlag kan hoger springen dan 1.70 van zater dag. Goed was ook de tweede plaats van Tineke Hidding (Daventria), die tot 4330 punten kwam. Bij de heren zorgde Jeroen Bronwas- ser voor een verrassing. Hij werd Neder lands kampioen met een score van 5170 punten. Favoriet Eltjo Schutter haalde het einde niet. Tijdens de 60 m horden verrekte hij een spiertje in de kuit en moest afhaken. De wedstrijden in Zwolle werden gis teravond afgesloten met een aardige 1500 meter. De nationale middenaf- standstqp (Borm, Louws en Lelieveld) knokten in één serie tegen de EK-limiet van 3.47.0. Joost Borm (Phoenix Utrecht) kwam er erg dichtbij (3.47.6)en lijkt de grens in de komende weken te kunnen overschrijden, zodat Nederland in Wenen op de 1500 meter wel vertegen woordigd zal zijn. Bij de dames verbe terde Elly van Hulst het nationale re cord op dezelfde afstand. Zij kwam tot een tijd van 4.33.3, maar dat is nog ver verwijderd van de Weense limiet, die op 4.20.0 is gesteld. Records waren er dit weekeinde ver der voor Marjo Wijnbergen (60 m hor den meisjes in 8.8 sec.) en Eric de Bruin, een eerste jaars B-junior, die het A-jeugdrecord bij het kogelstoten bracht op 16.11 m, 59 cm verder dan Jeroen van de Meer vorig jaar. Al met al een behoorlijke opening van het Nederlands indoorseizoen, dat volgende week een vervolg krijgt, wan neer tijdens de nationale kampioen schappen de complete top aan de start zal verschijnen. JAN VAN DER NAT Kritiek op de baan was er ook van de sprinters. De zes banen hebben geen goede uitloop. Ze gaan over in de vier banen van de bochten en sommigen hadden nogal wat problemen om op het kunststof te blijven. De beste tijden op de sprint werden relatief gemaakt door de junioren. In de finale kwamen Mario Westbroek, Marc van de Krogt en Mar- cel Klarenbeek allen uit op 6 8 sec., een evenaring van het nationale jeugdre- cord. S Dat de prestaties, over de hele linie, toch niet overhielden, kan worden te- ruggevoerd op de totale accommodatie, g Indooratletiek zal in Nederland een on- dergeschoven kind blijven, zolang bij E elke wedstrijd een beroep gedaan moet worden op improvisatietalent van de organisatie. Mogelijk gaat er volgend jaar wat veranderen. Charles Ruys, de ^iifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiim (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE. De dubbele ronde heeft het weekeinde ook bij de tienkam pen die aan het Hoogovensschaaktoer- nooi deelnamen in veel groepen duidelijk heid gebracht. In de overbevolkte kelder van Hotel Kennemerduin en Café De Zon is vast komen te staan, dat bij de reserve- meesters vooral in groep A nog wel enige tijd de spanning blijft gehandhaafd. De Engelsman Povah, die te laat arriveerde en daardoor twee partijen achterstand (Van onze sportredactie) ZWOLLE. De kennismaking met de vernieuwde indooratletiek- baan in Zwolle is niet tegengevallen. Dé Open Oostelijke Kampioenschap- pen, die het afgelopen weekeinde wer- den gehouden, golden als test voor de het komend weekeinde te houden natio- nale kampioenschappen. De belangrijk- ste verandering aan de baan in de Us- selhal is de verhoging van de bochten, een vernieuwing ten opzichte van vorig jaar, die een bedrag eiste van 45.000 gulden. Toen waren ook de bochten vlak en vermeed een deel van de Neder- landse top de NK uit vrees voor blessu res. De weinige kanshebbers voor een plaats in de ploeg voor Wenen, waar eind februari het EK wordt gehouden, kunnen nu met een gerust hart naar Zwolle komen. Arno Körmeling, kandi daat voor de 800 m, kwam, evenals de 1500 m-top, gisteren alvast zijn vorm en de baan testen. Dat moest hij doen op de 400 m, omdat zijn favoriete afstand niet op het programma stond. Hij werd in zijn serie tweede achter de Belg Rik van den Berghe, maar zijn tijd van 49.5 was voldoende voor een plaats in de finale. Die won hij in 50.0. Verdienstelijke tij- den op een toch niet helemaal ideale baan. Körmeling: „Het is natuurlijk een dui- delijke verbetering, maar de bochten zijn lang niet perfect. Je moet duidelijk wat inhouden, maar ik ben niet ontevre- den. De vorm is aanwezig en de tijden zijn een goede basis voor de 800 meter”.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 13