agenda Betere subsidieregeling voor Trio deed vooral recht aan Bartók en Brahms Eerste opleidingscentrum in provincie voor postbeambten Nieuwe naam politienieuws voor scholen Voorstelling afgelast Agenda raad Beverwijk Dorpsraad in Wijk aan Zee kort ijmondnieuws IJK WEGENS STERKE UITBREIDING VAN WERKZAAMHEDEN Veel publiek voor violiste Mieke Bruyning DOOR DIRECTEUR VAN DER GOES IN HAARLEM GEOPEND Wijziging in bestuur BAV Raadscommissie bespreekt havenreactie G.S. Uitstel ontwerpplan Vondelkwartier- Westerhout Scholenplanning in commissie snit 9^ 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK MAANDAG 6 2 9 y ssen Klachten IEL 69 Li. Ir-JHE- Jr JANUARI SOORT! IES BIJ 35793 30862 30127 35550 35554 31742 38840 31348 33682 35904 34859 28034 6288 5547 5341 Leerstof Wijk aan Zee In en om Haarlem (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Het postdistrict góede lokaliteiten Haarlem, dat het gebied tussen Texel en Sassenheim bestrijkt heeft vandaag een modern oplei dingscentrum in gebruik geno men. Het is ondergebracht in ze ven verbouwde en opnieuw inge richte lokalen van de Titus Brandsmaschool aan de Krom- houtlaan in Haarlem. Vrijdag werd het door directeur mr. J. J. van der Goes officieel geopend. In het vervolg zullen alle personeels leden van de posterijen in Noord- Holland hun opleiding in Haarlem krijgen. Twee lokalen in Alkmaar blijven in gebruik voor beambten uit de kop van de provincie. Twaalf docenten zullen de cursus sen verzorgen. eld, huis. Beverwijk Velsen-IJmiiiden Heemskerk Aan de Beverwijkse Sociaal Culturele 38244 ■A Kijkje in een van de zeven lokalen waar door docent H. J. Hogervorst de cursus plaatsvervangend hoofdbesteller wordt gegeven van 15607 e Courant Ingesloten. De Beverwijkse politie heeft vrijdag een 18-jarige en een 16- jarige Beverwijker, alsmede een 16-jarige Heemskerker ingesloten, verdacht van een inbraak in het Spaans centrum, gepleegd in het vorige weekend. De 16-jarige Bever wijker werd na verhoor heengezonden, maar de andere knapen heeft men nog enkele dagen vastgehouden. Onder brommer. In de nacht van zon dag op maandag is een Beverwijkse jon gen in de Geijsendorfferlaan na een slip partij onder zijn brommer geraakt en blij ven liggen. Hij is naar het Rode Kruis Ziekenhuis gebracht en opgenomen. Vijf aanrijdingen. In Heemskerk kreeg de politie in het weekend te maken (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Zowel het bestuur van de Stichting Dorpsraad Wijk aan Zee als het college van B. en W. zijn van mening, dat het huidige subsidiesys teem ten behoeve van de Dorpsraad niet meer afdoende funktioneert. Aan de ge meenteraad is nu voorgesteld een ande re subsidieregeling in te laten gaan per 1 januari voor een periode van drie jaren. Doorgereden. Zaterdagmorgen reed een automobilist door na een aanrijding op het kruispunt Marquettelaan/Rijks- straatweg. Via zijn kenteken werd hij door de Heemskerkse politie achterhaald. Hij verklaarde zo kwaad op zichzelf te zijn geweest, dat hij in woede was doorgere den. de Heemskerker niet betalen. Hij bedreig de de Beverwijkse jongen met een knip- Haariem, speciaal ingericht met video-ap- paratuur worden aangehouden. In het Haarlemse opleidingscentrum heeft men de beschikking over een opslag plaats voor lesmateriaal en de aanmaak van cursussen, een kantine, lerarenkamer en administratiekantoor. Volgens Maas kant een geweldige verbetering. „Nu zijn de voorwaarden geschapen om kwalitatie ve lessen te geven die de directie bijzonder belangrijk acht. De kwaliteit wordt echter niet alleen door de opleiding bereikt, de praktijk is misschien wel de belangrijkste component”, aldus docent Maaskant die de heer Van der Goes een door de Haar lemse kalligraaf Jan Zeeman vervaardig de miniatuur oorkonde met 24 karaats gouden letter, overhandigde. Het opleidingscentrum beschikt over twee lesstofontwikkelaars die lesmateriaal maken, een nieuwe functie bij de PTT. Het centrum dient niet alleen voor jongeren maar ook ouderen. Er zijn cursussen voor besteller die zeven weken duren, loketten dienst zeven maanden, voor sorteerders, hoofdbestellers en bij-, her- en nascholing, alsmede specialistische opleidingen. Uit alle delen van Noord-Holland komen de cursisten naar Haarlem Parkwijk. De leer- geen overblijf accommodatie in of bij het opleidingscentrum. De opening werd bijgewoond door circa honderd genodigden en evenzoveel cursis ten. De laatste groep moest de bijeenkomst volgen via een televisiecircuit, omdat het leslokaal te klein bleek om alle mensen te herbergen. Directeur Van der Goes herin nerde er tenslotte aan dat ook dit nieuwe opleidingscentrum ook maar een tijdelijke oplossing is. Er bestaan namelijk plannen om aan de Westergracht in Haarlem een nieuw postdistributiestation met kantoren te bouwen, waarin ook een bedrijfsschool komt. Het zal echter nog wel een aantal jaren duren voor dit plan gerealiseerd kan worden. mes. De Heemskerker is door de politie ingesloten. Diefstal. Uit garageboxen onder de flats aan de Debora Bakelaan 'zijn een racefiets en een paar schaatsen gestolen. in drie categorieën onderscheiden, name lijk de uitgaven ten behoeve van de werk groep sociaal-culturele aktiviteiten; uit gaven die door de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad ten behoeve van de Dorpsraad worden gedaan en overige uitgaven. BEVERWIJK. Het engageren van een plaatsgenote voor het koffieconcert ver oorzaakte zondagmorgen een royale toe loop van belangstellenden naar Huize Scheybeeck. Het theaterzaaltje was nog niet eerder zo goed gevuld voor een klas siek programma. Composities van Mo zart, Schubert, Brahms, Bartók en Szyma nowski, alle voor duo- of trio-bezetting, werden uitgevoerd door de „Beverwijk se” Mieke Bruyning op viool, Michel Do- browolski op altviool en Joop Albracht aan de piano. Het concert begon niet zo sterk met Mozarts duo in G voor viool en altviool. Dit In de nieuwe regeling wil men voor de volgende uitgaven het subsidiepercenta ge vaststellen op 75. Dat zijn vergader- kosten, secreatriaatskosten, contributies, reiskosten en drukwerk. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De leden van de com missie onderwijszaken zijn opgeroepen voor een op woensdagavond om half acht in de sociëteit „De Jansheeren” te houden vergadering. Onderwerp van gesprek is de scholenplanning van het openbaar onder wijs. BEVERWIJK. Het bestuur van de Beverwijkse Amateurfotografen- vereniging heeft tijdens de in De Nieuwe Slof gehouden jaarvergade ring enige wijziging ondergaan. Tot nieuwe voorzitter werd gekozen J. Smit. De heer J. Brouwer gaat nu de kas beheren, de heer C. Vos werd wedstrijdsecretaris en de heer F Kraayeveld gaat als redacteur het clubblad verzorgen. De vereniging heeft een „G. Broertjes-wisseltrofee” ingesteld. De heer Broertjes is van de oprichting af lid van de vereniging. Raad willen B. en W. berichten, dat vanaf 1 januari 1979 de werkelijk voor de Dorpsraad Wijk aan Zee gemaakte admi nistratieve kosten rechtstreeks bij deze instelling in rekening moeten worden ge bracht. Voor de werkgroep sociaal-culturele aktiviteiten wil men de huidige subsidie regeling handhaven. Voor de nieuwe subsidieregeling wil men een aparte post op de gemeentebe groting voor 1979 opnemen ten bedrage van 2500. Die nieuwe subsidieregeling zou op 1 januari 1979 in moeten gaan met een proefperiode van drie jaren. Het bestuur van de Stichting Dorps raad Wijk aan Zee is met deze regeling volledig akkoord gegaan en deze regeling kan nu door de gemeenteraad worden bekrachtigd tijdens de openbare raads vergadering op 8 februari in het Stads kantoor. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Van 20 november 1978 af heeft het ontwerp-bestemmingsplan „Vondelkwartier-Westerhout 1974” gedu rende een maand voor een iéder ter inzage gelegen in het Stadskantoor. Dat betekent, dat vóór 20 maart 1979 het ontwerpplan moet zijn vastgesteld, tenzij de vaststelling wordt verdaagd. Aangezien het onderzoek van de tegen het ontwerpplan ingediende bezwaarschriften nog niet is afgerond heb ben b. en w. aan de raad voorgesteld de vaststelling van het ontwerpplan te verda gen tot ten hoogste drie maanden na 20 maart 1979. DIVERSEN Openbare bibliotheek, Dorpsduinen. Ma. alle leeftijden 18.30-21.00 u.; di. van 15.30-17.00 u. liet be- )e Elta .vogels •verga- e Sant- toch al enigszins ontoegankelijke werk, waar over het algemeen de uitvoerenden zelf meer plezier aan beleven dan de ge middelde luisteraar, klonk niet overtui gend. Met name het middendeel, een ada gio, was saai. De sonate voor arpeggione en piano van Schubert, meestal gepeeld door cello en piano, kreeg een uitvoering van altviool en piano. De altviolist demonstreerde een sterk lyrische opvatting van deze aantrek kelijke compositie. Een aantal spel-techni- sche missers verstoorden echter zijn in principe boeiende eis. De pianist het in dit werk een nogal „wollig”-klinkende bege leiding horen, waarin details verloren gin gen. In de zes Roemeense dansen voor viool en piano van Bela Bartók trof Mieke Bruy ning met zeker en nuchter spel. De ener gieke toon van de violiste kwam in deze dansen ten goede aan een fraai helder, zonder sentimentaliteiten verklankt, no tenbeeld. De uitvoering overtuigde volko men. „Fontaine d’Arethuzn”, een aantrekke lijk poème voor viool en piano van de Poolse componist Karol Szymanowski zou met iets meer verfijning en sfeer nog aan uitdrukkingskracht gewonnen hebben. Het laatste programma-onderdeel, het trio in Es opus 40 van Brahms, maakte in tegenstelling tot enkele van de overige werken, de indruk goed voorbereid te zijn. In hecht samenspel werd technisch soepel en muzikaal doordacht gemusiceerd. De compositie, oorspronkelijk voor hoorn, vi ool en piano was al deze toewijding boven dien ten volle waard, zodat met recht van „lest best” gesproken kon worden. JAN BAART s afde- /ereni- sdag 6 ^Duin- La ver- versla- verga- d voor 5 3 se car- aat de le kin- Ip van ens en :unnen rdag 3 binnen neelste naval” op het iomer- HEEMSKERK. In verband met de gladheid is de voorstelling die 6oen Pronk en Monique Smal vrijdagavond voor het Assumburgtheater in De Jansheeren zou den verzorgen niet doorgegaan. Het éénac- ter-programma „Met de Franse lach" is nu op 23 februari in Heemskerk te zien. verleend. De praktijk heeft echter uitge wezen, dat deze kosten voor de Dorps raad niet of nauwelijks meer uit eigen middelen te dekken zijn. Daarom wil men nu tot subsidiëring op meerdere kostensoorten overgaan. De uitgaven van de Dorpsraad worden een geïntegreerd onderdeel van het be drijf, maar tot nog toe ontbrak het aan -1 om cursussen te geven. De directeur van het postdistrict herinner de zich nog de zaal boven een café, de huiskamer in een kerkelijk centrum en verder ruimten in het stadscentrum, Bloe- mendaal, Castricum, Alkmaar, Schalk wijk en de Soendastraat en Rijksstraat- weg in Haarlem. „We hebben altijd getobt met ruimte en steeds was improvisatie nodig. Nu beschikken we eindelijk over een echt opleidingscentrum, dat ik liever vormingscentrum wil noemen. Vooral met betrekking tot de jongeren die erg ontvan kelijk zijn voor eerste indrukken”. De heer Van der Goes zei dat per jaar meer dan vier miljoen aan opleiding wordt uitgege ven bij een totale omzet van honderd vijf tig miljoen. In zijn openingswoord wees de heer Van der Goes op de snelle ontwikkeling van het PTT-onderwijs. „Toen ik elf jaar geleden in dienst kwam en over een nieuwbouwvleugel werd gesproken bij bet postkantoor in het centrum van Haar lem wilde ik de derde etage voor een opleidingscentrum. De bedrijfsleiding vond het maar een rare zaak daar zoveel ruimte voor te reserveren. Het opleiden van mensen is bij ons ook lange tijd een ad hoe gebeuren geweest waarop boven dien altijd bezuinigd moest worden”. Toen in 1975 de vleugel gebouwd was, bleek de ruimtebehoefte van andere afde lingen zo groot dat er voor cursussen niets overbleef. Toch werd in 1971 in district Haarlem al coördinator P. Heurter aange steld en er was zelfs een budget. Probleem bleef echter docenten te vinden en de mensen vrij te maken, want er was niet aan personeel te komen, aldus de heer Van der Goes. Momenteel vormen de opleidingen wel Gevallen vrouw. Tegen tien uur kwam in de Heemskerkse Verdistraat een Heemskerkse vrouw zodanig ten val, dat zij per ambulance met een hersenschud ding naar het ziekenhuis moest worden gebracht. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Nu de openbare lagere Robert Schumanschool en de tweede openbare kleuterschool in Meerestein in één gebouw gehuisvest zijn, geven b. en w. er de voorkeur aan deze scholen één geza menlijke naam te geven. Er zijn drie namen bedacht en de ge meenteraad mag een keuze doen, waarbij wel wordt aangetekend, dat de oudercom- missie en de schoolleiding de voorkeur geven aan de eerste naam op de voor dracht en die luidt: „De Schelmenhorst”. De andere namen ter keuze zijn „De Bol- lenzeef” en „Op de Kroft”. Omdat de werkzaamheden van de Stichting Dorpsraad Wijk aan Zee in de afgelopen jaren sterk zijn uitgebreid en daardoor tevens de uitgaven zijn ge groeid, is een andere regeling nu noodza kelijk. Tot op heden werd in feite alleen de werkgroep sociaal-culturele aktiviteiten gesubsidieerd. In de andere uitgaven, zoals de kosten van huur van vergader ruimte, secretariaat en representatie wordt dus geen rechtstreekse subsidie Bedreiging. Een 14-jarige jongen uit Beverwijk had een week kranten bezorgd in opdracht van een 17-jarige Heemsker- met vijf aanrijdingen als gevolg van de ker. Toen hij zijn geld kwam halen wildé gladheid. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. BEVERWIJK. Woensdagavond 31 ja nuari om 19.30 uur vergadert de raads commissie voor milieuzaken in het Stads kantoor. Tijdens deze spoedeisende open bare vergadering zal het beleidsstandpunt van Gedeputeerde Zaken inzake de haven ontwikkelingen in de IJmond worden be sproken. urfen 1- los 0-4, irmans- itboei 4- agode ■rs 4-0, in 0-4, ■zetters- i Duin- he Stri- 1-3, de isVan .wers 3- ersde Spare’s sStar g Birds (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De maandelijkse ver gadering van de Beverwijkse gemeente raad wordt gehouden op donderdagavond 8 februari. Ter sprake komen onder meer het beheer van de Stedelijke Muziek school en een verhoging van het krediet voor de renovatie van de atletiekaccom- modatie, tribune en hoofdveld van Adri- chem. De Dorpsraad Wijk aan Zee krijgt een betere subsidieregeling en ook de subsidie ten behoeve van de Stichting Ontmoe tingscentrum „De Nieuwe Slof” staat op de agenda. Aan de raad wordt een krediet gevraagd voor de uitbesteding van het structuur- planwerk. Andere punten die wel enige bespreking zullen vergen zijn de organisatie van de stadsvernieuwing en de verhuur strandexploitaties in 1979. Hij kreeg de lachers op zijn hand toen hij vertelde in zijn functie nogal eens met klachten over personeel te worden gecon fronteerd maar dat op zijn adres de post altijd keurig wordt bezorgd. „Onze bestel lers en loketambtenaren vormen het ge zicht van het bedrijf. Met collega’s heb ik het eens gehad over het verzenden van een circulaire hoe het personeel er uit zou moeten zien, ik verzette mij daartegen, lingen reizen dagelijks heen en weer, er is maar wel ben ik het met hen eens flat de leerkrachten wat dit betreft een voorbeeld moeten geven”. Van der Goes benadrukte dat de docenten altijd verschoppelingen zijn geweest en zich richtend tot de heer T. Maaskant, chef opleidingen, „U ziet van daag het bewijs dat opleiding geen stief kind is in ons postdictrict”. Maaskant benadrukte de onhoudbare toestand van de noodlokalen op verschil lende plaatsen in Noord-Holland. Sommi ge te klein voor acht cursisten, waar men elkaar wegens verkeerslawaai bovendien niet kon verstaan. „Aan deze organisato risch ongewenste situatie is nu een eind gekomen”. De twee goede lokalen in Alk maar en twee op het Californiëplein in Onder invloed. In de nacht van woens dag op donderdag hield de Beverwijkse politie een 30-jarige Beverwijker aan, die in de verboden rijrichting door de Ko- ningsstraat reed. Hij bleek onder invloed van drank te verkeren en omdat dit niet de eerste keer was dat de politie hem betrapte is zijn rijbewijs ingenomen. Zijn kenteken was niet juist op naam gesteld. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat Ma. 20 u. „Even en oneven”; Theater 2: ma. 19.30 u. „Looking for mr. Goodbar”. Luxor Theater, Breestraat. Ma. 19.00 en 21.15 uur „Jaws 2”. TENTOONSTELLINGEN Nieuwe Slof, Kerkstraat t.m. 31 jan. expositie „Penningen”. Bibliotheek, Kerkstraat; t/m 3 februari „Kin derboek te kijk”. DIVERSEN Dienstencentrum voor bejaarden, Kerkstraat. Op werkdagen geopend van 9-17 uur. Spreek uren leiding op ma. en dond. van 14-15 uur, op di. en vrij, van 10-11 uur. Openbare bibliotheek. Kerkstraat, ma. volw. en jeugd 18.30-21 uur; di. volw. 14.00-17.00 uur en jeugd 15.00-17.00 uur. K. Smithstraat 110a; di. 15.30-17.30. Alarmnummers: politie 25555, brandweer 22922, milieuklachten 96000. Kinderfilm. Vrijdagmiddag 2 februa ri om 16 uur wordt er in buurtcentrum De Schans aan de Schans een kinderfilm ge draaid. Alleen toegang voor kinderen van 6 tot en met 11 jaar. Entree een gulden. ADO’20. De contact-commissie van ADO’20 organiseert voor vrijdag 2 februa ri een klaverjasavond in de kantine van de Vlotter. Aan vang 20 uur. Voor nietklaver- jassers is er een gezellige hoek waar spel- soorten kunnen worden beoefend, zoals windbuksschieten, sjoelen en tafelijshoc- key. De Vrijheid. In de onderlinge compe titie scoorden de tien beste schutters uit stekende resultaten. Er werden 865 pun ten geschoten en wel door H. Derksen en Q. Rijke met 95 punten, J. Langbroek met 90, P. Blom met 84, J. v.d. Akker met 87, J. Siewertsen met 85, J. Blom met 84, J. Verruyt met 83, A. Schelvis met 80 en W. van Reenen met 78 punten. Kienen. Donderdagavond 1 februari is er in buurthuis Wijk aan Duin kienen. De zaal gaat open om half acht. Het kienen begint om 20 uur. Gratis toegang. Bloembollen. Dinsdagavond wordt er in de veilingskantine een bijeenkomst ge houden voor de bloembollenkwekers uit Kennemerland. Drs. Slootweg van de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst in Lisse en ir. van Os, directeur van de bloembol lenkeuringsdienst, gaan die avond spre ken over het hoe en waarom van een nieuwe kwaliteitskeuring. BIOSCOPEN City, maandag 20.00 uur: „Even en oneven”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum: Gesloten. Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen. 18e- eeuwse stijlkamers di. t/m zo. 14.00-17.00 uur. Zolder Noordelijk Koetshuis, dinsdag t.m. zon dag 14.00-17.00 uur Stichting Felison, tentoon stelling schilderwerken Han Kuiper en Henk Mulders. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. Velsen-Noord, dinsdag en donderdag 10.00-16.00 uur en op aanvraag tel. 02510-91022 en 93088. Stadhuis: Bezichtiging op werkdagen van 10.00-12.00 uur. Tel. 19000. Ruïne van Brederode, Velserenderlaan, Sant- poort-Z. dinsdag t.m. zondag 9.30-12.00 en 13.00- 17.45 uur te bezichtigen. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, Ongevallen dienst 23355. Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui- den 20750. Algemene Hulpdienst Velsen: Iedere werkdag van 9.00-11.30 uur, tel 02550-18888. Stichting voor School en Beroepskeuze in Noordholland, gebouw de Beurs, Plein 1945 no. 90, IJmuiden. Spreekuur dinsdag van 14.00-15.00 uur. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal Bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden op werk dagen van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Gezinsverzorging, hulp aan bejaarden en langdurige zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden. Ma. t/m vrij. 9.00-10.00 uur. Tel. 02550-11830 of 22169. Sociaal Advies Bureau: spreekuren dinsdag: 9.00-10.00 uur Cultureel centrum, Moerberg- plantsoen 22, IJmuiden; 11.00-12.00 uur De Mei, Geelvinckstraat 28, Velsen-Noord; 14.00-15.00 uur De Haven, Schipbroeken weg 6, Santpoort en 16.00-17.00 uur In den Abeel, Abelenstraat 1, IJmuiden. Sociale Dienst, Spaamestraat 2, IJmuiden, maandag t/m vrijdag 09.00-10.30 uur, nieuwe kliënten, voor andere kliënten ook op afspraak, maandag t/m donderdag 9.00-10.30 u. kliënten Wet Werkloosheidsvoorziening of Rijksgroep Regeling Werkloze werknemers, tel. 02550-19124. Sociale Dienst, Velsen-Noord, „De Schouw”, Bleijenhoevelaan 2, dinsdag 14-15 u. Centrale bibliotheek. Plein 1945. Maandag 19.00-21.30 uur; Dinsdag 10.00-12.30 14.30-17.30 uur en 19.00-21.30 uur. Centrale Jeugd- en Tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96, dinsdag 15.30-17.30 uur. Filiaal Santpoort, Wüstelaan 79. Maandag 19.00-21.30 uur, dinsdag 14.30-17.30 uur. Filiaal Umuiden-West, Zeewijkplein 27-29. Dinsdag 10.00-12.30 u. volwassenen en tieners, 19.00-21.30 u. alle leeftijden. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, dinsdag 19.00-21.30 uur alle leeftijden. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zeewijk plein 260, tel. 20650 van 11.00-12.00 uur. Maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur recrea tieruimte open. Dinsdag 10.00-12.00 uur koers- bal, 14.30-16.30 uur dameshandwerkclub. Buurthuis De Brulboei: dinsdag 9.15-11.15 uur peuterspeelzaal. 9.15-11.30 uur Vido, 11.30-13.30 uur Broodje Brulboei, 16.00-16.30 uur stofversie- ren 11-15 jaar, 19.30-21.00 uur film v.a. 14 jaar, 20.00-22.00 uur allerleigroep dames, 20.00-22.00 uur pottenbakken volw., 21.00-22.30 uur trimmen dames. Buurthuis De Planeet, maandag 19.15-20.15 uur handwerken meisjes 9-15 jaar, dinsdag 9.15- 11.15 uur naaien en verstellen volwassenen, 18.30-20.00 uur allerleigroep meisjes 6-12 jaar, 20.00-21.30 uur handwerken volwassenen. Buurtcentrum Zeewijk, maandag 20.00-21.30 uur volksdanscursus voor beginners v.a. 16 jaar, dinsdag 16.00-17.15 uur allerleigroep 8-11 jaar Buurtcentrum De Spil, Rembrandtlaan 45, maandag 19.30-21.30 uur Pottenbakken voor be ginners, dinsdag 09.15-11.15 uur naaien, 09.30- 11.30 uur Peuterspeelzaal, 13.00-17.00 uur Kla- verjasinstuif ouderen, 13.30-15.30 uur Textiele werkvormen gevorderden, 16.00-17.30 uur Instui ven is in. Sporthal Zeewijk, maandag 17.30-19.00 uur Akrides, 19.00-22.45 uur Exercitia, dinsdag 18.00-23.00 uur B.C. Rijnmond. Recreatiebad „De Hoogenberg”, Trompstraat, dinsdag 6.45-8.00, 12.00-13.30, 14.00-15.30, 16.00- 17.30, 19.30-20.45 uur gemengd zwemmen. 9.30- 10.20 uur bejaarden en dames; 09.00-18.00 uur peuterbad, 6.45-22.00 uur solarium. Instructiebad, zaterdag t.m. dinsdag gesloten. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr., tel. 311004) 15.30, 19 en 21.30 u.: „The boys from Brazil”, 16 j. Frans Hals (Fr. Halsplein, tel. 254731) 19 en 21.15 u.: „Hete meiden uit het koude noorden”, 18 j. Lido (Houtplein, tel. 312288) 14. 19 en 21.30 u.: „Even en oneven”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr., tel. 311865) 14, 19 en 21.30 u.: „Een vrouw als Eva”, 16 j. Roxy (KI. Houtstr., tel. 312395) 14.30,19 en 21.30 u. „The revange of thë Pink Panther”, a.l. Studio (Gr. Markt, tel. 310033) Maandag 19 en 21.15 u.: „L’eau chaude, L’eau frette", 16 j. Dins dag 14, 19 en 21.15 u.: „Waterschapsheuvel", a.l. Cinema Quirinus Internationaal (L. Veerstr tel. 326145) 14. 15.30, 19. 20.30 en 22 u.: „Mash d 16 j. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat ma. en di. 20.00 uur „Grease". DIVERSEN Openbare bibliotheek, Kerkweg. Ma. alle leef tijden 18.30-21.00 u.; di. volwassenen 14-17.00 uur, jeugd 15.00-17.00 u. Beneluxlaan: ma. volw. en jeugd 18.30-21.00 uur; di. volwassenen 14.00- 17 00 uur en jeugd 15.00-17.00 uur. Alarmnummers, Politie 41444. brandweer 32121, milieuklachten 96000. De Zandkraai, Handelstraat: 20 uur vrouwen café, thema-avond over sterilisatie. De Jansheeren, Kerkweg; 20 uur klankbord groep „Welzijn”.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 5