Gala-avond Propeppers ^5*^ Vuurbal boven Kindermusical krokodillen politienieuws Heemskerk J „Pas op voor in Nieuwe Slof S. Jellema veertig jaar bij Hoogovens veilingen beverwijk „Reeds eerder geuite bezwaren eerder toe- dan af genomen” Stichting Theater haalt Amsteltoneel naar Beverwijk 99 kort ijmondnicuws 3 i B 5 M 17* b JUBILARIS MAAKTE CARRIÈRE BIJ MAGAZIJNDIENST Verkeerschaos door mankement aan verkeerslichten Programma van Nivon-afdeiing Beverwijk Extraatje voor gemeentepersoneel buitendienst I 7 DINSDAG 6 BEVERWIJK-HEEMSKERK 30 JANUARI 19 7 9 I F i BEVERWIJK. Het gemeente bestuur van Beverwijk blijft de aanvaarding en de uitwerking van de haven- en overslagplannen bij de noordpier een hachelijk avontuur vinden. De gevolgen van die planologische ontwikkeling zijn voor de IJmond en in het bijzonder voor de badplaats Wijk aan Zee niet te overzien, aldus B. en W. in een voordracht aan de gemeenteraad. 100 AVERIJHAVEN op eer foe. (Van een onzer verslaggeefsters) 'li u BEVERWIJK: Maandag 29 november: an jers 20-61, tros anjers 175, blauwe druif 55- 95, chrysanten 320, freesia 15-34, hyacin- then 45, irissen 16-18, narcissen 10-16, nerinen 80-100, roos 40-70, baby roos 20- 46, tulpen 15-41, primula 80-115. BEVERWIJK. Burgemeester en wethouders hebben besloten aan die leden van het gemeentepersoneel, die naar hun oordeel tijdens de deze winter heersende felle koude en andere verzwarende omstandigheden hun ar beid grotendeels in de buitenlucht ver richten een gratificatie te verlenen. bot oot- ong vee Diefstal. Uit een auto van een 20- jarige Beverwijkse zijn gisteren een cas setterecorder en twee boxen gestolen. De auto stond geparkeerd op de Oostertuinen. Inbraak. In de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in een woning aan de Zeelaan te Heemskerk. De dief ging er met geluidsapparatuur ter waarde van 3500 gulden vandoor. Valse naam. Een 33-jarige Beverwij- der maakte het vorige week donderdag nacht wel al te bont. Door de politie aange houden gaf hij later op het bureau een valse naam op, hij kon geen autopapieren laten zien, bezat geen verzekeringsbewijs en reed bovendien tijdens een rijontzeg ging. Omdat hij een valse naam had opge geven had de politie moeite met het achter halen van de ware identiteit van de man. wat die „onaantastbare” randvoorwaar den nu in feite inhouden weten G S. zelf ook niet. „Ofschoon dus de noodzaak niet is aan getast en niet vaststaat, dat aan te stellen voorwaarden kan worden voldaan, blij ven G.S. zich positief opstellen ten aan zien van de vestiging van diepzeefacilitei- ten „binnen” de havenmond van IJmui- den voor overslag van droog massagoed. Opnieuw pleiten zij er voor deze ontwik keling planologisch mogelijk te maken (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Stichting Theater Beverwijk heeft weer een kindervoorstelling op het programma staan. Woensdagmiddag voert het Amsteltoneel de musical „Pas op voor krokodillen” op in De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat. De voorstelling begint om 14.30 uur. door een aan hun college te verlenen uit- werkingsbevoegdheid van het streek plan”. Het Beverwijkse college blijft zich met hand en tand tegen deze gedachtenvor ming van G.S. verzetten. Men wijst o.a. op de nadelige gevolgen voor de badplaats Wijk aan Zee als er een spoorlijn van de bulkhaven naar Uitgeest wordt aangelegd. Landschappelijk wordt geen enkele op lossing geboden, hetgeen ook moeilijk kan, aldus B. en W. in de ontwerp-raadsvoor- De bedoeling is er een dagtocht van te maken en de deelnemers worden verzocht de lunch zelf mee te nemen. Het is name lijk niet mogelijk met een auto in de buurt van de wandelroute te komen en daarom kan er ditmaal niet voor koffie worden gezorgd. Een toegangskaart is bij de in gang van het duinterrein verkrijgbaar. Op donderdag 15 februari houdt Henk Dorrestijn van de Vereniging Milieudefen sie een lezing met vertoning van dia’s over tA Mevrouw Jellema gespt haar man het door directeur De Heer (rechts) uitgereik te gouden horloge om. Jaarvergadering. De scheidsrechters- vereniging „IJmond” belegt maandag 12 februari haar jaarlijkse ledenvergadering in de KIC-voetbalkantine op Rooswijk. In het bestuur zullen vier leden aftreden die niet herkiesbaar zijn. UMUIDEN. De chef magazijndienst bij de afdeling Materiaal management magazijnen van Hoogovens, de heer S. Jellema uit Santpoort, heeft onder grote belangstelling zijn veertigjarig dienstju- bileum herdacht. Namens de directie IJmuiden dankte de directeur produktie, de heer B. de Heer, de jubilaris voor al hetgeen hij met betrek king tot de materiaalvoorziening en het beheer ervan voor het bedrijf heeft ge daan. Doelend op de door de heer Jellema afgeslagen mogelijkheid om vervroegd met pensioen te gaan zei de heer De Heer: „We zijn blij dat je blijft, want we kunnen je niet missen”, waarna hij hem de bij het jubileum behorende geschenken uitreikte. In een hartelijke toespraak schetste ir. J. H. Brinkhorst, hoofd Materiaal manage ment, de loopbaan van jubilaris Jellema. HEEMSKERK. De gala-avond van de carnavalsvereniging „De Propeppers” wordt zaterdagavond 3 februari gehou den in de Bowlingboerderij aan de Vrij- burgtlaan voor leden en niet-leden. De betrokken installatie ligt op de grens Velsen-Beverwijk en is bij de gemeente Beverwijk in onderhoud. VELSEN-NOORD. Op de Velser Tra verse ter hoogte van de spoorwegover gang bij de Velserweg raakte het verkeer maandag tijdens de ochtendspits volledig in de knoop door het uitvallen van de verkeerslichtinstallatie. Door een storing in een regelkast gingen de lichten voor het tunnelverkeer van en naar Beverwijk en Hoogovens rond acht uur over de knip pers tand. Politiemensen van het Korps Velsen konden door regelend optreden een eind maken aan de verkeerschaos die hierdoor ontstond. Het opsporen en verhelpen van het mankement nam nogal wat tijd in beslag voor de politiemensen van de ver keersdienst Velsen die dit karwei klaar den. Pas om half tien werkten de verkeers lichten op dit drukke punt weer normaal. Het nader beleidsstandpunt van Gede puteerde Staten van Noord-Holland over de havenontwikkelingen bij de noordoe ver is voor het college een grote teleur stelling. De reeds eerder geuite bezwaren zijn door het nader standpunt van het G.S. eerder toe- dan afgenomen. Het standpunt van het provinciaal bestuur ligt tot 22 februari a.s. ter inzage. Gedu rende deze tijd kunnen reacties worden ingediend, die dan in juni bij de behande ling van het streekplan door Provinciale Staten in de besluitvorming kunnen wor den betrokken. Woensdagavond a.s. buigt de raadscommissie voor milieuzaken zich over de ontwerp-raadsvoordracht van het Beverwijkse college. Deze openbare ver gadering in het Stadskantoor begint om half acht. GROENTEN: breekpeen 13-27, uien 10- 32, knollen 30-55, selderij 122, witlof 160- 215. irkt 280 bel- Bvij- di- 98; 184- wee iuw Ivis Ivis 54- ihol -36. HEEMSKERK. Maandagavond half elf zagen een mevrouw en haar dochter, wonende in de Haasjesven, boven Uitgeest een fel rode kegel in het luchtruim. De kegel verplaatste zich met grote snelheid in de richting van Heemskerk, waar de kleur plotseling veranderde in geel. Na een paar secon den was de kegel verdwenen. De Heemskerkse meldde de waarneming direct aan de politie. Ook de politie van Uitgeest werd door een inwoner op de vuurbal attent gemaakt. I tot ters rd: ,88, ,25, 9,00 1UW •iet, lar, ing, sen a 100, 640, 600, 113 KW 340, 214 800, 57 De gemeenteraad maakte indertijd be zwaar tegen de stellingname van G.S., dat de havenontwikkeling aan de noordoever van het Noordzeekanaal door middel van een kustaanpassing planologisch niet on mogelijk gemaakt dient te worden. Tevens keerde de raad zich tegen de gedachte van G.S. dat de aanleg van een diepzeehaven en de uitbreiding van het terrein van Hoogovens zonodig met een zogenoemde uitwerkingsbevoegdheid planologisch mo gelijk gemaakt zou moeten worden. Het Beverwijkse college heeft noch in het ontwerp-streekplan noch in het nader beleidsstandpunt van G.S. de noodzaak van een diepzeehaven of van een terrein- uitbreiding van Hoogovens kunnen terug vinden. G.S. schrijven zelfs dat ten aanzien van het toekomstig gebruik vooralsnog geen recente prognoses beschikbaar zijn. G.S. verklaarden indertijd bikkelhard te willen optreden als het er om gaat bedrij ven te dwingen aan de milieu-voorwaar- den te voldoen. Beverwijk vraagt zich nu af wat G.S. daarmee hebben bedoeld, want B. en W. teleurgesteld over standpunt G.S. havengebied „De Schuilhoek” Het buurtcentrum „De Schuilhoek” aan de Heemskerkse Van Bronckhorststraat vestigt nog eens de aan dacht op de zogenoemde buurtavonden, elke donderdag. Men kan dan deelnemen aan een veelheid van aktiviteiten, zoals tafeltennissen, biljarten en klaverjassen, maar er is ook deskundige begeleiding van allerlei handvaardigheidstechnieken. Schaatsenruilbeurs. In het buurthuis „De Schuilhoek” wordt op woensdag 31 januari van half vier tot half vijf een schaatsenruilbeurs gehouden. Kienen. Vrijdagavond 2 februari is er in het buurthuis De Lichtboei aan de Maasstraat kienen. Aanvang 20 uur. Ook in café Carillon aan het Pres. Kennedy- plein te Beverwijk kan men voor dit spel terecht alwaar de zaalvoetbalvereniging Carillon voor de organisatie tekent Aan vang half negen. Mies Bouhuys en Joop Stokkermans, die respectievelijk voor de tekst en voor de muziek tekenden, laten in de musical meneer Krokewit, zijn vriend Jelle de walrus en buurvrouw mevrouw Van Zon dolle avonturen beleven. De huizen aan de achtergracht, waar meneer Krokewit en zijn buren wonen, dreigen gesloopt te worden omdat er een hotel gebouwd moet worden. Omdat ze van die sloop liever geen getuige willen zijn, besluit het trio een wereldreis te gaan maken. Namens de Raad van Overleg bood de heer J. Karssies hem zijn gelukwensen aan. Namens de collega’s sprak de heer J. C. Bruyn, chef fabrieksmagazijnen, die niet met lege handen naar de receptie was gekomen. Via een pseudo-magazijn-uitgif- te-loket, waar een computersysteem zorg de voor de uitreiking, kwamen de jubilaris en zijn vrouw in het bezit van him geschen ken. Samen waren zij daarna het middel punt van een drukke en gezellige receptie. tA Het gebied ten noorden van de pier. dracht. Gevreesde aantasting van de re creatieve functie van Wijk aan Zee wordt slechts afgedaan met de opmerking, dat er méér strand komt. „Mocht niettemin het beleidsstandpunt van Gedeputeerde Sta ten door Provinciale Staten worden onder schreven, dan menen wij, dat de regeling van deze zaak tot in details behoort te geschieden door de verantwoordelijke streekplanwetgever en niet bij een uitwer kingsbevoegdheid door Gedeputeerde Sta ten”, zo besluiten B. en W. de ontwerp- voordracht. de bezaaien tegen kernenergie en over alternatieve energiebronnen. Deze bijeen komst wordt gehouden in gebouw „De Wijkerbaan” aan het Pres. Kennedyplein in Beverwijk. Zondag 25 februari houdt de afdeling weer een koffiebijeenkomst in het natuur vriendenhuis Banjaert in Wijk aan Zee. Deze ontvangst staat onder auspiciën van de afdeling Haarlem. De jaarvergadering van de afdeling Be verwijk wordt gehouden op donderdag avond 1 maart. Na de pauze wordt er een diaserie vertoond van een trektocht door Schotland. Dan kan men zich bij de heer F. I. Hagen, Luxemburglaan 359, telefoon 38388 in Heemskerk aanmelden voor een kampeerkamp van woensdagavond 23 mei tot zondagmiddag 27 mei in „De Ho lenberg” in Schalk (Brabant). Voor dit feest staat de gehele bovenver dieping van de boerderij ter beschikking, waar afwisselend zullen optreden de Boe renkapel, Rita Corita, uit het zuiden De Twee Pinten, het majorettenteam Dandy en de Wico’s. De algehele leiding hebben Prins Harry L met zijn adjudant en de Raad van Elf. De prins heeft de bedoeling enkele personen te onderscheiden die zich jarenlang in Heemskerk actief hebben betoond. Met deze gala-avond wordt de carnavals viering ingezet, die pas zal eindigen op dolle dinsdag 27 februari in de Progress- sociëteit en in de Bowlingboerderij. De praalwagen van „De Propeppers” nadert inmiddels de voltooiing. Het aantal leden neemt in Ezelenheem inmiddels toe. Voor zaterdagavond aanstaande vindt de voorverkoop van kaarten plaats bij de Nutsspaarbank in Heemskerk, telefoon 33338. Kaarten voor de voorstelling zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij reisbureau Lissone- Lindeman aan de Moensstraat in Beverwijk; bij reisbureau Orion aan de Deutzstraat in Heemskerk; bij de firma Nico Mijnen aan de Voorstraat in Wijk aan Zee 's morgens tussen 10 en 12 uur bij De Nieuwe Slof aan de Kerkstraat in Beverwijk. Al trekkende bereiken ze de zee, ontmoeten holbewoners, komen in een circus terecht, zien de Indianen en maken zelfs kennis met de onder-water-wereld. Gaandeweg ontdekken de reizigers, dat je helemaal niet bang hoeft te zijn voor onbekende dingen en mensen: het lijkt erop dat je veel meer angst moet hebben voor mensen die om winst te maken andere mensen uit hun huizen jagen. Deze keer blijkt het echter allemaal niet zo’n vaart te lopen, want de huizen op de achtergracht kunnen blijven staan. Die heugelijke tijding wordt met een sprookjesachtige circusoptocht gevierd. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het NIVON, afdeling Beverwijk, heeft het februariprogramma bekend gemaakt. Dat begint zondag 4 februari met een wandeling in de Kenne- merduinen. Daarvoor vertrekt men om 9.30 uur met de trein van het station Beverwijk naar Bloemendaal. U ->5| Hnoirwe^ V,-

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 7