POLOEGAJEVSKI OP ROZEN Problemen stijgen Jan Huijbregts boven het hoofd Haarlem bood rototips excuses aan Tegenvaller voor Van Geet J Invloed commercie te groot CDA EN PVDA EENSGEZIND TEGEN SHIRTRECLAME 99 99 t)i L ichte 116. V I lilt 21 20 SPORT 19 7 9 JANUARI WOENSDAG 3 1 B I U> o i fe --- I Sosonko mist lef: remise Genna Sosonko wacht op een antwoord van Poloegajevski de ♦00S OP'? exnC ‘(ifteel Betaald-voetbal-voorzitter Eric Vilé ont- '76-'77 '77-‘78 '75-'76 2-3 Uitslagen voorgaande ronden: 0-4 Bestuur Feyenoord afgetreden 9- n- (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE. Niet bepaald onfor tuinlijk heeft de Amsterdammer Frans Borm zich in de reserve-meestergroep A van het Hoogovensschaaktoernooi aan kop kunnen handhaven. Tegen de Zweed Lind boette hij een pion in en moest hij bovendien de open a-lijn aan zijn tegen stander laten. Opnieuw bleek echter dat de Zweed wel een goede positie weet op te bouwen, maar met het realiseren van de winst de nodige problemen heeft. Zo ook nu en dat was voor een speler van het kaliber Borm voldoende om de bakens te verzetten. De winst kwam dan ook te recht bij de man die er in de beginfase beslist niet de meeste aanspraak op mocht maken. Mede als gevolg van zijn eigen zege op de Westduitser Overath en het verlies van Kerkmeester en Van der Gaag werd de Beverwijker Nuyen reeds voor het ingaan van de laatste ronde winnaar van de der de groep. Het duel Sosonko-Poloegajevski had het klapstuk van het toernooi kunnen worden als de Nederlander in een Catalaanse par tij het lef had gehad zijn gerenommeerde Dank zij een gunstig staande afgebroken partij heeft de Haarlemmer Van Driel nog een kansje behouden op een gedeelde eer ste plaats in 5 A omdat hij in de laatste ronde (donderdag) uitkomt tegen de Ar gentijnse Arias die een punt voorsprong in de rangschikking heeft. tenonder te zijn gegaan in duels, waarin hij zich uitstekend had geweerd. hield zich dinsdag nog van commentaar. ,,Ik wil eerst het antwoord van de staatsse cretaris afwachten", aldus Vilé. De drie grootste fracties besteedden ook aandacht aan het aspect van de televisie uitzendingen bij de invoering van shirtre clame. CDA en PvdA juichten het toe dat minister Gardeniers zal trachten sluikre clame zoveel mogelijk van het scherm te weren. „Maar we begrijpen daarom niet”, zei Joop Worrell van de PvdA, „dat deze minister in een radiouitzending aankon- digde geen bezwaar te hebben tegen het uitzenden van flitsen van sportwedstrij den waarbij reclame wordt gevoerd”. De afgebroken partijen uit de 9de ronde Andersson-Miles en Hort-Ree waren in de morgenuren reeds remise geworden. De afgebroken duels Hübner-Dzindzindasjvi- li en Dzindzindasjvili-Timman worden vandaag uitgespeeld. 1-0 3-2 6-2 2-4 2- 0 3- 1 2-3 2-5 2-1 je ie 3. in ie :i- I- :e Voor de Santpoorter Van Geet was dat een tegenvaller. Deze had met de Ameri kaan Zrinscak totaal geen moeite maar werd nu wel gedwongen de achterstallige partij tegen de Engelsman Povah woens dag te winnen om op gelijke hoogte met Borm te komen. Wint Povah, die deze ronde dik tevreden kon zijn met zijn remi se tegen Vlam (Delft), dan komt de Engels man gelijk met Borm. In de B-groep kwam de Haarlemmer Lips tot een verdienstelijke remise tegen de Engelsman Law. De Brit behield hier mee de leiding in het klassement en wordt nog steeds op een halve punt gevolgd door de Zweed Björk die de gevaarlijke Brazili aan Miranda een remise moest toestaan. De overige spelers zijn voor de eindzege uitgeschakeld. Hoewel de Zaanse vertegenwoordiger P. Holscher geen hoge eindpositie zal inne men was zijn zege in 1 A op Apking in elk geval voldoende om wat afstand van de laatste plaats te nemen. De eindzege zal echter terechtkomen bij de Amsterdam mer Stuifbergen of zijn stadgenoot Blij- stra. De Heemskerker Branicki kreeg in 1 B een koude douche van zijn clubgenoot Wim Boom wat hem wel eens de eerste plaats gekost kan hebben. Door verlies tegen leider Van Tuijl (Am sterdam) moest de Haarlemmer Lips wat terrein prijsgeven in groep 4. Hij deelt hier nu de derde plaats met de Westduitser Rose. De Bloemendaler Van den Bos er vaart dat de laatste loodjes het zwaarst wegen. In 5 A wist hij zijn partij tegen de Beverwijker Roos nog net remise te hou den, maar gisteren werd hij door medelei- der P. de Haas (Heerhugowaard) na een moeilijke partij geklopt. Zijn kans op een gedeelde eerste plaats is nog aanwezig omdat De Haas nog moet optornen tegen de goed op dreef gekomen Santpoorter Wijker die drie overwinningen achter el kaar heeft behaald en met 5 punten de vierde plaats bezet achter De Haas met 6'A punt en Van de Bos en Grapendaal (Bever wijk) met 5‘/2 punt. Voor de Tsjechoslowaak Hort brak ook eens de zon door. Tot voorgisteren ver geefs strijdend voor het volle punt, ging hij er tegen de Russin Gaprindasjvili toch nog maar eens goed voor zitten. De vroe gere wereldkampioene liet zich in op het zogenaamde Wolga-gambiet, maar moet daarvan toch wel wat spijt hebben gekre gen. 2-1 0-0 2-2 0-2 itt, lit- n. nerk □eb. r.pr at1, 1. FC Utrecht M. V.V. N. E.C. Sparta FC Den Haag A.Z.’67 Haarlem G.A Eagles Ajax FC Vlaardingen Wageningen Excelsior Heerenveen P.E.C.(Z). N.A.C. FC Twente Volendam Roda JC Feyenoord Vitesse FC-V.V.V P.S.V. Helmond Sport FC Amsterdam FC Den Bosch Veendam a- ir- 1 ,30' 3 ,.v.d 1-1 3-1 j.t.k. 2-0 0-0 4-2 2-2 2-0 1-1 2-3 2-1 9n n- Liverpool heeft de vijfde ronde bereikt van het toernooi om de Engelse voetbalbeker. Gisteravond won de houder van de Europese beker voor landskampioenen met 1-0 van - Blackburn Rovers. In de vijfde ronde speelt Liverpool op -J-i 17 februari tegen de winnaar van het duel Burnley- Sunderland. De wedstrijd Newport County-Colchester United, eveneens in de vierde ronde, eindigde in 0-0. De „replay” is op 5 februari ROTTERDAM (ANP). Alle bestuursleden van de stichting Feyenoord (de profclub) zijn gisteren af getre den. De aanleiding hiertoe was een geschil tussen drie bestuursleden van de proflub Feyenoord en het bestuur van de sportclub Feyenoord (de amateurs). De drie be stuursleden zijn voorzitter L. van Zandvliet, penning meester en vice-voorzitter D. Nieuwland en secretaris J. de Jong. De overige bestuursleden van de profclub, H. Appel en A. Kieboom, sloten zich bij het drietal aan en stelden eveneens hun zetels ter beschikking. De tegenstelling bleek onoplosbaar. Het betrof de ter mijnen inzake het beschikbaar stellen van de door de heren Van Zandvliet, Nieuwland en De Jong bezette zetels in de raad van commissarissen van stadion Feyenoord n.v. Aan deze zetels zijn de bestuurszetels van de profclub verbond, n hang met het verlenen van subsidies. Wel merkte Wim Keja op, dat het geen zaak van de overheid is om uit te maken of voetballers al dan niet met réclame op hun shirts rondlopen. „Het is wel de taak van de overheid om toe te zien dat de regels in het rapport Gezonder Betaald Voetbal juist worden toegepast”, aldus Keja. Hij roemde daar om de beslissing van Wallis de Vries om de subsidiekraan tijdelijk te sluiten, toen het betaald voetbal zonder overleg met andere betrokkenen tot invoering van shirtreclame besloot. Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB neemt op donderdag 8 februari een besluit over eventuele liquidatie van FC Dordrecht. Dat is zes dagen later dan aanvankelijk was gepland. FC Dordrecht heeft echter om een uitstel verzocht. De sectiebestuursleden van de KNVB, Jo Witteveen en Martin Snoeck, gaan vrijdag aanstaande informaties inwinnen bij de kortgeleden tot stand gekomen beheerraad van de in financiële nood verkerende club. Het is een oriënterend gesprek als voor bereiding op de bespreking op 8 februari. De vakbonden van spelers en oefenmeesters (VVCS en WON) zullen eveneens aan de bespreking op 8 februari deelnemen Aan de andere kant van de tafel nemen het bestuur van de eerste divisieclub, trainer Jan Rab en de spelersraad plaats. Ajax heeft gisteren een vriendschappelijke wedstrijd (Van onze schaakmedewerker) WIJK AAN ZEE. Het Hoogovensschaaktoernooi lijkt definitief beslist te zijn in het voordeel van de Russische grootmeester Poloegajevski. Daarmee zal hij dan zijn succes van 1966 herhalen toen hij eveneens het -toernooi won, al bestond de groep toen nog uit 16 spelers. Het duel Sosonko-Poloegajevski werd remise en omdat ook Andersson en Timman hiertoe besloten was er weinig meer te vrezen voor Poloegajevs ki, daar de Westduitser Hiibner verrassend in (vermoedelijk) verloren positie werd gemanoeuvreerd door de onberekenbare Israëliër Dzindzindasjvili. De geofferde pion zag zij de gehele partij niet meer terug en de compensatie hier voor in haar stelling was nu ook niet bepaald om over naar huis te schrijven. Het was duidelijk dat Gaprindasjvili het moeilijk zou krijgen. De Russische is na een goed begin sterk teruggevallen, hoe wel haar nog steeds niet de moed tot het spelen van gewaagde partijen kan worden ontzegd. Ze is echter duidelijk aan het einde van haar latijn en zal vast en zeker morgen het moment toejuichen, waarop zij haar laatste zet doet in dit 41ste toer nooi. Hort drukte op veld d6, diep in No na's stelling, een witte pion, die daar voor Gaprindasjvili geen welkome gast was. Voor Hort was het een prettig steun- en uitgangspunt voor verdere acties, die prompt kwamen tegen zijn rivale, die het niet alleen te kwaad had met de voorge schotelde problemen, maar ook nog eens. danig in de „clinch” lag met het monotoon doortikkende uurwerk. Zo’n slordige 15 zetten in een tijdsbestek van drie minuten kan gerust als „tijdnood” worden aange merkt. In deze fase van de strijd sloeg Hort onbarmhartig toe, veroverde een stuk en daarmee zijn eerste overwinning. Een spectaculair gebeuren was het duel Ree-Miles. Leek het er aanvankelijk op dat de Brit wat was ingedut, tegen Ree kreeg hij het weer eens op zijn heupen. Hij schonk Ree al spoedig wat houtwerk, die dan ook druk aan het sprokkelen raakte. De „winst” liep zelfs op tot drie pionnen. tip 3 3 1 3 1 3 1 3 3 1 3 1 3 maar ondertussen kwam Miles natuurlijk wel de kwitantie voor het houtwerk aan bieden. Ree betaalde toen maar met wat eigen pionnen terug, na verzuimd te heb ben zijn tegenstander een dodelijke ver wonding toe te brengen. Toen voor beide spelers een razende tijdnoodfase aanbrak was het wachten op de beslissende fout van één van hen. Opnieuw miste Ree de kans zijn rivaal de genadeslag toe te bren gen. Een wat ongelukkige terugtocht van de loper bracht hem vervolgens met de koning in een benarde positie. Het dubbel toreneindspel werd afgebroken, maar bleek na korte analyse toch duidelijk gun stiger voor Miles. Met uitstekend tegenspel wist Ree evenwel nog juist een winstdeling te boeken. „Mocht het betaald voetbal tot invoering van shirtreclame besluiten, dan dient de overheid zich als subsidiegever terug te trekken”, zo luidt het standpunt van Joop Worrell van de PvdA. Hij vroeg staatsse cretaris Wallis de Vries zijn vertegenwoor diger in het Budget Bewakings Instituut (BBI), dat de subsidiegelden voor de sane ring van het betaald voetbal beheert, hier toe opdracht te geven. De PvdA is ervan overtuigd, gelezen de interviews van de verschillende leden en ex-leden van het sectiebestuur betaald voetbal, dat shirtreclame uiteindelijk zal worden ingevoerd. In dat geval moet de overheid de subsidiekraan dichtdraaien. Worrell: „Mocht de staatssecretaris deze toezegging niet willen geven, dan zal mijn fractie om een uitspraak van de Kamer vragen”. De motie van de PvdA zal, naar mag worden aangenomen, door de fractie van het CDA worden ondersteund. Ook de christen-democraten stellen zich op het standpunt dat shirtreclame en subsidie niet samen kunnen gaan. Woordvoerder Hennëkamp van het CDA: „Als wordt besloten tot invoering van shirtreclame, dient naar onze opvatting de geldkraan van de rijksoverheid te worden dichtge draaid". Het CDA erkent dat reclame een onmis bare mede-financieringsbron voor de sport is geworden. „Maar”, zo stelde Hen- nekamp, „de vergaande invloed van de commercie op de sport vinden wij een bedenkelijke ontwikkeling. Er is sprake van een toenemende greep van de com mercie op de sport. Die opgaande lijn moet worden neergebogen. In die opzet tof, ver sobering past shirtreclame niet". En hij vervolgde: „Het betaald voetbal is een tak van sport die mede door de over heid wordt gefinancierd. Met alle begrip dat wij hebben voor de noodzaak voor het betaald voetbal bronnen voor financiering aan te boren, shirtreclame hoort daar niet bij”. De VVD onthield zich tijdens de begro tingsbehandeling van een standpunt over de invoering van shirtreclame in samen jan Huijbregts: zorgen mers niet in het bezit van een lichtinstallatie. Ik kan ook nog wat ruimte vinden in het KNVB-be- kertoernooi door het aantal wedstrijden per ronde tot één terug te brengen en niet met heen- en terugwedstrij den te werken, zoals nu vaststaat. Ik wil echter wel tot het uiterste wach ten alvorens deze maat regel te nemen”. Tussen de Stichting de Nationale Sporttotalisa- tor en de KNVB betaald voetbal bestaat de af spraak dat afgelaste pro gramma's niet binnen dertig d^gen na de oor spronkelijke datum vast gesteld mogen worden. De toto kan op deze ma nier twee keer deze wed strijd op haar formulie ren kwijt. Door deze af spraak is er echter een situatie ontstaan die zo wel voor Jan Huijbregts als voor toto-directeur Lut onbekend was. De competitieprogramrha’s van de eredivisie van 14 en 21 januari zijn inmid dels verplaats naar 18 februari en 4 maart (op 24 februari is de inter land Italië-Nederland). De bestaande afspraak wordt op deze manier ge respecteerd, maar in combinatie met het be staande programma van 11 januari zouden dan al-' le clubs óf drie keer ach tereen uit óf drie keer thuis moeten spelen. Jan Huijbregts geconfron teerd met deze gang van zaken: „Ik ben van deze situatie niet op de hoog te!?). Als het zo zou zijn dan gaat het programma van 4 rhaart naar een an dere datum. Nu de toto- formulieren voor die da tum nog niet gedrukt zijn kan dat nog”. Merkwaar dig blijft het dat een com- petitieleider deze voor een goed competitiever- loop ernstige fout niet heeft opgemerkt. Nog merkwaardiger wordt het „instituut” van de vervangende uitslagen. De wedstrijden, die op 14 januari gespeeld moes ten worden hebben een vervangende uitslag ge kregen. Vier weken later, toto nummer 7, komen deze wedstrijden weer op een toto voor. Met het huidige weertype is het niet uitgesloten dat ook dit programma uitvalt. Hoe gaat het dan met de vervangende uitslagen, die reeds geweest zijn. Directeur Lut: „Ja daar vraagt u me wat. Kunt u over veertien dagen niet terugbellen dan kan ik u beter antwoorden?” TJERK DE JONG Uitslagen 10de ronde: Ree-Miles remise; Timman-Andersson remise; Hübner- Dzindzindasjvili afgebroken; Sosonko-Po loegajevski remise; Garcia-Nikolac 0-1; Hort-Gaprindasjvili 1-0. Stand na 10 ronden: 1 Poloegajevski 6Vz; 2/3 Andersson en Sosonko 6; 4 Hübner 5‘/z afg.; 5 Miles ö'/z; 6 Timman 5 afg.; 7 Hort 5; 8 Ree 4‘/2; 9 garcia 4; 10 dzindzin dasjvili 3'/2 2 afg.; 11 nikolac 31'2; 12 Gaprindasjvili 3. RESERVE-MEESTERGROEP A; Berg-Lind remise, Zrinnscak-Povah 0-1, Vlam-Lundquist 0-1; RESERVE-MEESTERGROEP B: Dieks-Bjork 0-1; GROEP 1 A: Blijstra-Stuifber gen remise, Apking-Holscher 0-1; GROEP 1 B: Spoden-Delamarre 0-1; GROEP 2 A: Otashleas- ki-Larsson 0-1; GROEP 2 B: Van Nieuwenhui- zen-’t Hart 0-1, Oving-Spaans 0-1, Greben-Van den Berg 1-0; GROEP 3: Nuyen-Kerkmeester remise; GROEP 5 A: Roos-Van den Bos remise; GROEP 5 B: Arias-Boersma 1-0. Boersma-Spate remise. (Van onze sportredactie) ALKMAAR. Het bestuur van Haar lem heeft schriftelijke zijn excuses aange boden aan AZ-trainer Georg Kessler en aan het bestuur van die club. Dit naar aanleiding van de ook in de ogen van het Haarlem-bestuur nogal clowneske „show”, die oefenmeester Barry Hughes tijdens het eredivisieduel tussen Haarlem en AZ’67 weggaf. „Voor mij is hiermee de kous af”, aldus Kessler. „Het is duidelijk, dat dit soort voorstellingen niet past in het voetbal. Ik ben blij, dat het bestuur van Haarlem die mening deelt.” Morgenochtend om tien uur nemen de spelers aan de borden plaats voor het afleggen van de laatste etappe. Op het programma staan dan de duels Gaprin- dasjVili-Ree, Nikolac-Hort, Poloegajevski- Garcia, Dzindzindasjvili-Sosonko, An- dersson-Hübner en Miles-Timman. Er wordt zonder onderbreking gespeeld tot de partijen beëindigd zijn. Mr. inge IJm. aak. Achtste ronde: Reserve-meestergroep A: Lee-Lundquist 1-0. Povah-Vlam remise. Van Geet-Zrinscak 1-0, Lind-Borm 0-1, Straat-Berg remise. Reserve meestergroep B: Law-Lips rem se. Vogel-Da Sil va 1-0, Drumev-Westerveld remise. Björk-Miran da remise, Ballon-Dieks 1-0. Groep 1 A: Lodewe- ges-Gelpke afg., Berlacki-Monouck remise. Hol scher-de Zwart afg., Stuifbergen-Apking 1-0, Hauwert-Blijstra 0-1. Groep 1 B Geelings Wat son afg., Delamarre-Noorlandt 1-0, Dubbeldam- Spoden 1-0, Boom-Branicki 1-0. Groep 2 A: Mon- dria-Kuypers afgt, Pike-v. Eybergen 0-1, Lars- son-Garcia 1-0, Mulder-Otashleaski afg.. Buhrs- Rakhorst afg. Groep 2 B: Keizer-v. d. Berg 0-1. Spaans-Greben 0-1, 't Hart-Oving afg., Roosen daal-v. Nieuwenhuizen remise, Belle-Knutsson 0 1 Groep 3: Overath-Nuyen 0-1, Franssen-Imhof 1-0, Pagel-Kerkmeester 1-0, v. d. Gaag-Nothnagel 0-1. Groep 4: Herst-Kastelein remise. Martinez ems 1-0, v. Elst-De Brie 1-0, De Raad-Rose 0-1. ips-v. Tuyl 0-1 Groep 5 A. De Haas-v. d Bos 1-0, “apendaal-Roos 1-0, Harms-v. d Berg 1-0, Escudero Pannenbacker afg., Tagnon-Wijker 0 1 Groep 5 B: Bronneberg-v Dnel afg Arias-Dt Haas 1-0, Spate-Kaschte remise. Duin-Boersma 1-0. rivaal onbevangen tegemoet te treden. So sonko is evenwel niet het type speler dat op het schaakbord een gokje waagt Hij speelt op safe en laat zich niet verleiden tot doldrieste avonturen met onduidelijke af loop. Als men dan nog bedenkt dat Poloe gajevski drommels goed weet dat Sosonko met wit nauwelijks te kloppen is, dan is het logisch dat alle ingrediënten voor een snel le remise aanwezig waren. Zonder schok kende gebeurtenissen werd de vrede dan ook na 21 zetten getekend. Timman en Andersson hadden er een zet minder over gedaan in een Damegambiet. De remise, die ook al weinig om het lijf had, kreeg de titel „geboorte-remise" mee. Dit omdat Timman een dag eerder een dochter rijker was geworden en de partij inderdaad niets om het lijf had. Hübner en Dzindzindasjvili waren al in de vroege morgenuren aan hun partij be gonnen, omdat Dzindzindasjvili om per soonlijke redenen niet de gehele middag zou kunnen spelen. Hübner verleende zijn medewerking om 's morgens tien uur de stukken in beweging te brengen, maar zag zijn vriendelijke gebaar door Dzindzin dasjvili niet beloond met een gemakkelijk partijtje schaak. Eindelijk kwam de zwart- speler dan eens met een duel, waarop alle voorgaande speeldagen was gewacht, een partij uit één stuk en bekwaam profite rend van de verzwakte Westduitse ko- ningsstelling. Het duel werd nog niet be slist, maar de positie van loper en pion tegen drie pionnen ten gunste van de Israë liër doet weinig goeds verwachten voor Hübner, die daarmee zijn kans op de eind zege definitief in rook ziet opgaan. De Cubaan Garcia zal in de laatste ronde tegen Poloegajevski voor een sensatie moeten zorgen wil er nog iets gered wor den van de roem, die hem vooruit ging, maar in Wijk aan Zee danig verbleekte. Garcia speelt weinig imponerend en heeft nog geen zege tot stand kunnen brengen. Misschien met de gedachte „ik doe dit toernooi toch al zo weinig, kom laat ik eens een stuk weggeven” verblunderde hij te gen de Joegoslaaf al vroegtijdig materiaal, dat nu eenmaal nodig is om een aanvaard baar resultaat op het scorebord te krijgen. Voor Nikolac was het eindelijk eens een meevaller na vele keren op de valreep De WD daarentegen beschuldigde de NOS van een willekeurig beleid. Keja „Vlak na de start van de televisie hebber we al kennis kunnen nemen van sluikre clame. Het begon met het flesje pils, merk goed zichtbaar, op de tafel in een televi siespel. Vervolgens kwamen de prijzen bij kwissen met merknamen op de appara tuur en de naam van luchtvaartmaat schappijen en reisbureaus. Al die jaren trad de NOS niet op". Keja ging verder: „De laatste maanden begint de NOS haar beleid plotseling te veranderen. Eerst in Hongarije bij de wedstrijd tussen Honved en Ajax en vori ge week bij het Europees kampioenschap schaatsen. Frappant is ook de activiteit van de NOS bij shirtreclame. Al jaren staat de NOS shirtreclame toe in de auto sport, de wielrennerij en vele zaalsporten. Maar zodra er gesproken wordt over de invoering van shirtreclame bij het be taald voetbal is het hek bij de NOS plotse ling van de dam”. :^ooH ieieq >hew •awr luk u ehsl kfllek "3C.C0 o pr.il -riteM ...iooH .202 •1 nsv -».3t •ovcg 7 T*K.I 'avoA 4 V.O VVV heeft in Wuppertal een oefenwedstrijd tegen Wuppertaler SV. dat uitkomt m de tweede Bundesliga. met 1-3 verloren. Na enig aandringen komt er een antwoord: „Kijk, in dat weekeinde kunnen de omstandighe den gewijzigd zijn. PSV- FC Twente en FC Den Haag hebben onderling wat spelers ge^en ver kocht en dat kan van in vloed op de resultaten zijn. Ook kunnen de tus sentijds gespeelde wed strijden het inzicht van onze deskundigen wijzigen". Jan Huij bregts zegde toe deze kwestie deze week in een gesprek met de sportto- talisator ter tafel te brengen. tegen liet Jovguaia vise he Zadar met 1-0 gewonnen. Het - enige doelpunt werd in de 80ste minuut gescoord door spitsspeler Ray Clarke. Programma woensdagen vanaf 7 maart 1979. Maart: 7 Europa-Cup; 14 KNVB-Beker; 21 Eu- ropa-Cup; 28 Ned.-Zwit serland. April: 4 KNVB-Beker; 11 Europa-Cup; 18 KNVB-Beker; 25 Euro- pa-Cup. Mei: 2. Polen-Nederland; 9 Europa-Cup 3 finale; 16 Europa-Cup 2 finale; 23 Europa-Cup 3 finale; (24) KNVB-Beker finale; 30 Europa-Cup 1 finale. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De Tweede-Kamerfrac ties van de Partij van de Arbeid en het CDA zijn tegen de invoering van shirtre clame in het betaald voetbal. De twee fracties, die in de Tweede Kamer een meerderheid bezitten, hebben tijdens de behandeling van de begroting van het ministerie van CRM gesteld dat én invoe ring van shirtreclame én het verlenen van overheidssubsidie voor de gezondmaking van de bedrijfstak betaald voetbal niet samen kunnen gaan. De competitieleiders van het vaderlandse voetbal zijn deze winter veelgeplaagde mensen. De aanhoudende vorst, de hal die 30 a 60 cm. diep in de grond zit en een grote hoeveelheid ijs en sneeuw maken de vel den voorlopig niet ge schikt voor wedstrijden. Een temperatuur van bo ven de tien graden, een stevige wind en een por tie regen kunnen deze periode van non-activi- teit verdrijven, maar de ze weersverandering komt nog niet uit de K.N.M.I.-koker. De toestand van de vel den is nogal verschillend. Sommige zijn momenteel met veel goede wil be speelbaar, maar het grootste deel van de vel den zal nog enkele weken onbespeelbaar zijn. Om een interessant verloop van de competitie te ga randeren moet minimaal 50% van de achttien vel den die in een weekeinde bespeeld worden voor wedstrijden geschikt zijn. Komt men beneden dit percentage dan wordt alles zonder meer afge last omdat in dat geval toch een inhaaldag ge- programeerd moet wor den en dan zetten een paar wedstrijden geen zoden aan de dijk. Jan Huijbregts, competitieleider van het betaald voetbal, is een van de veel geplaagde mensen. Na een korte winterstop zou de com- I petitie op 14 januari voortgezet worden, maar afgelastingen hebben sinds die datum roet in het eten gegooid. De eer ste maatregelen voor het verdere competitiever- loop zijn getroffen. Jan Huijbregts: „Volgens het huidige programma zou de eredivisie op 13 mei eindigen. Door de nu reeds weggevallen week ends zal het einde in ie der geval niet voor 27 mei liggen. Tevens zal tijdens de paasdagen zowel de zaterdag als maandag in geschakeld worden”. De koek is dan echter op. Alle weekends vanaf he den tot 27 mei zijn benut om het competitiever- loop te dienen. Over de maatregelen die worden getroffen als er meerdere afgelastingen komen zegt Huijbregts: „Mijn bedoeling is in de eredivi sie niet na die 27de mei nog te spelen. De eerste divisie zal daar met haar groter aantal wedstrij den en haar nacompetitie uiteraard niet onderuit komen en dus langer doorgaan. Dan zal ik de woensdagen als speeldag moeten gaan bestempe len, maar dat kan niet eerder dan vanaf 1 april als de zomertijd weer zijn intrede doet. Ver schillende clubs zijn im- Er blijken echter geen woensdagen beschik baar te zijn (zie staatje - red.). Op deze medede ling reageert Huijbregts: „Oh, is dat zo, nou dan gaan wij naar de dins dag. maar dan is er nog het probleem met de clubs zonder verlich ting”.

IJmuider Courant | 1979 | | pagina 21